Pleun Vijfhuizen houdt Dirkslands Gemeenteraad weer bezig ir Voormalige P.T.T. centrale mag geen garage worden. Pleun Vijfhuizen, de man van wie de gemeente vorig Jaar een clande stien gebouwde garage slechtte, Ugt andermaal met de gemeente in de cUnch. Het College van B en W heeft hem bericht, geen vergunning te geven voor de plaatsing van garagedeuren in het door dhr Vijfhuizen gekochte voormalige P.T.T.-gebouwtje aan de Staakweg. „Verbouw ten dienst van, en het gebruik als garage voor particuliere doeleinden zou in strijd zijn met het daar geldende bestemmingsplan „Zaaijerlaan", zo heb ben B en W geoordeeld. Gisteravond was het aan de raad om te oordelen over een beroepschrift dat dhr Vijfhuizen had ingediend. RAAD DIRKSLAND KRIJGT BEGEERDE GROND VAN „DIRKSLAND-ZUID'' TOCH NOG IN HANDEN Weliswaar moet er flink voor betaald worden maar 't is toch mirakel dat de bijna 8 ha grond in het bestemmingsplan „Dirksland-Zuid" de gemeente toch nog in de schoot vallen. Dat heeft er jarenlang niet op ge leken. Het was immers de exploitatiemaatschappij „Delf- en Schieland" die de voor dorpsuitbreiding bestemde grond wegkocht waarbij de ge meente het nakijken had. De maatschappij dacht een hele haas gestrikt te hebben, maar dat viel tegen Als de schoen wringt Een bron van zuiverheid Oesterbroedval in de Grevelingen Thee populair in Duitsland Gezond, energie- en tijdbesparend koken Het stekken van rozen Een van beide stortschepen vertrokken Grote sterfte onder knobbelzwanen nabij Battenoord Abonneert U op y,Eilanden-nieuws'' H^ediselie diensten Bladz. 2 ^ILANDEN-NIEUWS» Vrijdag, 26 september 1980. Vanuit het College had de raad de informatie dat de bestemming van het betreffende perceel, „openbare en bij zondere doeleinden" is, welke bestem ming een gebruik toelaat ten dienste van het openbaar bestuur, de dienst verlening van Overheidswege (het ge bouwtje was eerder telefooncentrale), het verenigingsleven, godsdienstoefe ning, onderwijs, volksgezondheid, de huisvesting van bejaarden, de vestiging van een brandweerkazerne, een opslag voor Gemeentewerken e.a. Voor B en W een duidelijke zaak dat het betreffende gebouwtje niet de be stemming van particuliere garage of berging mag hebben. Toen de PTT des tijds besloot tot verkoop van het ge bouwtje hebben B en W middels een advertentie evt. adspirant kopers ge waarschuwd voor de „onmogelijkheden ten aanzien van verbouw en gebruik" van het gebouwtje, „maar" zo legt het College de raad nu voor „deson danks is dhr. Vijfhuizen toch tot aan koop overgegaan..." Inmiddels is dhr. Vijfhuizen al ge hoord door de hoorcommissie welke ook heeft moeten vaststellen dat B en W de gevraagde bouwvergunning terecht hebben geweigerd. Genoemde Commis sie heeft wel geadviseerd de bestem ming te wijzigen maar, alhoewel in de gisteravond gehouden vergadering her haalde malen genoemd moest dat thans buiten beschouwing blijven. De commentaren waren, zoals mocht worden verwacht, vele, ingeleid door dhr. van Prooijen die zich in hoge mate vergevensgezlnd jegens dhr. Vijfhuizen toonde: „In mijn Bijbel lees ik dat we niet zomaar een keer-, maar zelfs ze ventig maal zeven maal moeten verge ven", lepelde hij op. „Gezien het leed I dat wij die man hebben aangedaan en gezien ook zijn eigen stommiteiten zou ik het hem allemaal willen vergeven en hem die garagedeuren willen geven, want niemand heeft er hinder van als die aan de noordkant van het gebouw tje zouden worden aangebracht" legde dhr. van Prooijen College en raad voor. Spr. wilde het derhalve aansturen op een wijziging van het bestemmings plan. Dhr. J. L. Poortvliet wilde zich daar best in schikken want ook hij maakte duidelijk er geen bezwaar in te zien dat er garagedeuren in het gebouwtje zou den komen. „Wanneer de PTT nog eige naar was en om vergunning zou vra gen dan zou die het stellig gekregen hebben" veronderstelde dhr. Poort- vliet. „Vijfhuizen had het ook gewoon moe ten vragen en niet over een bestemming moeten praten. Hij mag er kennelijk wel kerk in houden of de zang erin la ten repeteren.?" Temeer daarom voel de dhr. Poortvliet alles voor de wijzi ging van de bestemming...! Ook dhr. J. A. Struijk vond dat best, weinig bezwaar ziend in de plaatsing van deuren die daardoor mogelijk zou worden. Dhr. D. A. H. van Dis achtte een be stemmingswijziging evenzeer gewenst alhoewel die volgens hem niet persé zou moeten leiden tot het doel dat dhr. Vijfhuizen voor ogen staat. „Hij heeft al gesproken over een smeerput in het gebouwtje en er is dan gauw een be drijf gesticht..." Menselijk praten „Laten we gezien het verleden een menselijk compromis zien te bereiken", stelde dhr. van Prooijen voor, „laten we menselijk praten". „Als we dat willen wil Vijfhuizen best van een smeerput afzien". Het leek de raadsvoorzitter burg. Bos gezien het verleden maar beter de verdediging aan deheren wethouders over te laten alhoewel van die zijde naar dhr. de Bonte verklaarde wei nig behoefte bestond. Niettemin adviseerde dhr. de Bonte de raad het beroepschrift ongegrond te verklaren, temeer omdat dhr Vijfhuizen destijds op de hoogte was van de be perkte mogelijkheden: „Anderen hebben naar onze waar schuwing geluisterd en niet ingeschre ven. Het zou nou niet eerlijk tegen over deze mensen zijn wanneer we er nu van alles toe gaan laten. De heer Sikkens, die er pal naast woont had het best ooii willen kopen al was het al leen maar om het te slopen" liet dhr. de Bonte weten. „We handelen niet uit wraakgevoelens!" stelde weth. de Bonte met nadruk vast. Dhr van Prooijen maakte duidelijk vast te willen houden aan zijn voorstel, verdaging van de beslissing op het be roep en het overgaan tot de wijziging van de bestemming. Met een kennelijke insinuatie dat B en W hem. dat in de zen niet na kunnen zeggen stelde dhr. van Prooijen van zich zelf vast: „ik doe wat ik verantwoorden kan". Vraagt U zich dan ook maar eens af of betrokkene niet mede door uw beleid in een situatie als deze is gemanoue- vreerd" gaf de voorz. dhr. van Prooijen mee. Er moest tenslotte toch een uitspraak vallen en dat gebeurde nadat weth. van Rossum nog eens met nadruk had vast gesteld dat de evt. afwijzing van het beroepschrift geheel los staat van een bestemmingswijziging. Er werd ge stemd over het voorstel van dhr. van Prooijen met welk alleen de 4 PvdA leden instemden. De uitslag 9-4 voor ongegrond verklaring werd door dhr. van Prooijen als „geestelijke erremoei" gekwalificeerd. Al werd het niet met zoveel woorden uitgesproken zal het waarschijnlijk toch tot een wijziging van de bestemming komen, al is het zeer de vraag of die zal gaan in de richting van de wens van dhr. Vijfhuizen. Het is ook moge lijk dat het gebouwtje zgn. zal worden „wegbestemd" zodat het weliswaar mag blijven bestaan echter zonder dat ver bouwingen of wijzigingen mogen wor den aangebracht. De gemeente verleende geen bouw vergunning voor het type woningen dat Delf- en Schieland had willen bouwen, particuliere woningen waaraan een ex ploitatiemaatschappij immers een flinke duit kon winnen. De gemeente toonde evenwel voorkeur voor de bouw van woningwetwoningen, zo goedkoop moge lijk nog wel, maar dat was geheel tegen de planning van „Delf- en Schieland", dat toen maar niks deed als gevolg waarvan de grond met een door GS goedgekeurde bestemming onbenut bleef liggen. „Delf- en Schieland" dacht er niet aan de grond aan de gemeente terug te verkopen, maar kennelijk dacht ze evenmin aan het» faillissement dat haar medio dit jaar trof. „Delf- en Schieland" is failliet Voor de gemeente een nieuwe kans en die werd gisteravond met beide handen aangegrepen. Voor de 7.92.57 ha grond werd 683.917,neergeteld, in de hoop dat er eindelijk een eind zal komen aan de lange lijdensweg die moest worden gegaan. Elk van de raadsleden was het er dan ook over eens: „Nu kopen en niet meer het risico lopen dat er nog Een hele belangrijke voorwaarde om de goede zin erin te houden, is pas send schoeisel. Schoenen die te eng, te klein of te groot zijn, veroorzaken n.l. niet alleen een slecht humeur maar ook een slechte houdmg, eksterogen, blaren enz. Als u nieuwe schoenen koopt moet u er dus goed op letten dat u uw voe ten niet tekort doet. U hebt er tenslotte maar twee en ze krijgen door de jaren heen heel wat te dragen. Wanneer U nieuwe stappers past kunt u ze dan ook het beste even met de zool onder tegen uw voet zetten. U ziet dan vanzelf of ze smaller zijn of niet. Ook de hoogte in de schoen is heel be langrijk. Al ziet het er nog zo elegant uit wanneer u zich in een nauw model hebt gewurmd, goed is het zeker niet. Wanneer u al schoenen gekocht hebt die later blijken te knellen, kunt u het eens proberen met een middeltje wat in de handel is en „leather stretch" heet. U spuit er wat van in de schoen, trekt hem aan en gaat ermee lopen. Hier door wordt het leer soepel zodat het kan uitrekken. Op die plaatsen waar de schoen „wringt" krijgt men dan wat meer ruimte. U Itunt het in ieder geval eens pro beren, want schoenen zijn iets te duur om ze ongebruikt in de kast te laten staan. eens een kaper op de kust komt!" luidde de slogan, waarop de heren Struijk en van der Velde en van Dis elk hun variatie op aanbrachten. Ook dhr Poort vliet verklaarde accoord te gaan. Als enige sprak hij hardop de vraag uit of GS wel met de prijs accoord zullen gaan. Dat wordt hartgrondig gehoopt. Overigens is de prijs afgeleid van een taxatie die in november 1978 werd uit gebracht door de Stichting Adviesbu reau Onroerende Zaken te Rotterdam. Alhoewel er onenigheid bestaat over het feit of we nu wel of niet water moeten drinken bij het eten, zijn de meesten het erover eens dat een glaas je water op de nuchtere maag het „in wendige" van de mens zuivert. Naast kraanwater kennen wij heel wat soorten bron- of mineraalwater, die door hun verschillende samenstel ling van zouten en mineralen allen een beetje anders smaken. Vichy Celestins bijvoorbeeld heeft een heel bijzondere zoutachtige smaak, die men „heerlijk" en „niet-te-drinken" vindt. Spap- en Victoriawater daarentegen hebben een minder doordringende smaak maar zijn toch van elkaar te on derscheiden. Bronwater is niet alleen een „gezon de" dorstlesser, het kan ook gebruikt worden als middeltje voor uw huid. Als u uw huid ermee besprenkelt of inspuit, werkt het met alleen verfris send, maar ook zeer zuiverend. CONSU Ondanks het feit, dat de watertem peratuur wegens het minder gunstige weer van midden juni tot eind juli, lange tijd bijzonder laag was, is er op het Grevellngenmeer weer een behoor lijke oesterbroedval geconstateerd op de daarvoor uitgezaaide mosselschel pen. Wel blijkt dat de broedval op de nieuwe daarvoor uitgekozen percelen belangrijk beter is dan op de oude onder Ouddorp gelegen gronden. Het oester broed ontwikkeld zich uitstekend en dat is ook het geval met de jonge zaaioes- ters, dis in het Grevelmgenmeer voor komen, waarmee men bezig is de Zeeuwse oester terug te kweken. De geehlmzinnige oesterziekte in de Franse oesters, op de Yersekse bank, waarover wij U enkele weken geleden hebben bericht is nog niet bedwongen, integendeel de ziekte woekert voort en omdat men de oorzaak nog niet kent heeft het Rijksinstituut voor Visserij onderzoek de onbekende verwekker voorlopig als microcel X genoemd. Van de aangetaste oesters brokkelen de klieuwen af en dat heeft de dood tot gevolg. Voor de oesterkwekers/impor teurs, die overigens dit voorjaar wel waren gewaarschuwd dat er met de Franse oesters wat aan de hand was, een ramp. Gelukkig staan daar nu de positieve berichten over de terugkweek van de Zeeuwse oesters tegenover. Als er voldoende Zeeuwse oesters terug ge kweekt kunnen worden is over enkele jaren oester import uit andere landen overbodig. Een ander popsitief bericht zijn de goede resultaten van de mosselzaadvis serij of de visserij op jonge mosselen, die maandag en dinsdag 22 en 23 sep tember in Zeeland, zowel als in de Waddenzee is gehouden. Nog tweemaal mag door mosselkwekers op jonge mos selen op het Wad en in Zeeland wor den gevist, namelijk 6 en 7 oktober en 20 en 21 oktober. OOLTGENSPLAAT WIJZIGING PREDIKBEURT Zondagavond zal in de hervormde kerk, inplaats van ds. A. Beens die ziek is, voorgaan ds. D. Scheepmaker, be roepen predikant te Dinteloord. ZUIGELINGENBUREAU Woensdag 1 oktober zal het Zuigelin genbureau in het Groene Kruisgebouw aan de Nieuwstraat niet van 2 tot 3 uur maar van 3 tot 4 uur geopend zijn. OPBRENGST KOLLEKTEN De huis-aan-huis-kollekte voor het PIT (Prot. Interk. Thuisfront) heeft 480,opgebracht. De kollekte voor het Prinses Beatrix- fonds ten bate van de Poliobestrijding heeft f 1.829,opgebracht. Vorig jaar 1.630,— KoUektanten en gevers harteUjk dank. Het is niet zo, dat hoe meer koffie de Engelsman drinkt, hoe meer thee er bijvoorbeeld in Duitsland gedronken wordt. Maar een ding is zeker: de Duitse theedrinkers nemen m aantal toe. Het is te zien aan het groeiend aantal theewinkeltjes en -gelegenheden. Vorig jaar steeg het theeverbruik in dat land met maar liefst ISVo. Er zijn zo'n 600 verschillende soorten van lindebloesem-, salvial en melisse thee tot variëteiten, waaraan een vruchtenarcma als citroen of appel is toegevoegd. Het interessante van het thee-berei den, is, dat men de diverse soorten kan mengen tot een geurig brouwsel naar eigen smaak. Vooral de „zwarte" varië teiten uit bijv. Ceylon en China zijn hier uitermate geschikt voor. CONSU SNELKOKEN: Het instituut voor voedingsonderzoek in Zurich maakte onlangs de volgende cijfers bekend: bij normaal koken van bijvoorbeeld bloemkool gaat 46''/o aan vitamine B-1 en 35% aan vitamine C verloren, terwijl het verlies bij het snelkoken maar 26''/o aan vitamine B-1 en 23'Vo aan vitamine C bedraagt. Bij het koken m een snelkookpan wordt namelijk de lucht door stoom verdrongen en omdat de pan zo goed is afgesloten dat de stoom niet kan ont snappen, worden de gerechten gaar zon der zuurstof. Hierdoor blijven vitami ne? en mineralen, maar ook aroma en geur bewaard. Ook het toevoegen van zout is dikwijls niet meer nodig. Energie Het iMken met een snelkookpan kan bij een juist gebruik een besparing aan energie van 50% en aan tijd van 70% opleveren. De temperatuur waarmee ge kookt wordt speelt een belangrijke rol hierbij, want hoe hoger de temperatuur oploopt in de pan des te sneller zijn de gerechten gaar en kan de warmtebron worden uitgeschakeld. Een recente ont wikkeling is de zgn. WMF Super-3 pan, een snelkookpan met 3 kookstanden. Behalve de 1 of 2 normale" kook standen heeft de pan een derde zoge naamde supersnelle kookstand waarbij de temperatuur tot 123 graden oploopt. Deze derde kookstand zorgt er voor dat gerechten die een langere kooktijd no dig hebben, zoals bijvoorbeeld peul vruchten, rundvlees en erwtensoep nog sneller klaar zijn, waardoor de warmte bron dus ook eerder kan worden uitge schakeld. Ook het gebruik van inzetbakjes voor de verschillende gerechten werlit ener giebesparend, want in plaats van meer dere pitten te gebruiken, kan er één pit worden gebruikt. Maar 22,5 procent van de Nederlandse vrouwen koken in een snelkookpan. Dat deze pan minder in trek is bij de Ne derlandse vrouw dan die uit Zwitser land (78,7 procent), Frankrijk (68,9 pro cent), Duitsland (42 procent) en België (43,2 procent) blijkt uit een Europees onderzoek dat aan het eind van de ja ren zeventig door WMF werd gehouden. Dit wordt onder meer toegeschreven aan het feit dat in deze landen meer vrouwen buiten de deur werken dan bij OP' WMF De Super 3 pan wordt gemaakt door het Duitse WMF-concern en kost, in Cromargan roestvrijstaal, 188,met 3 liter inhoud, 198,met 5 liter inhoud en 218,— met 7 liter inhoud. WMF Duitsland, opgericht in 1853 is in 88 landen (waarvan 11 dochteron dernemingen) actief. WMF is met een omzet van 562 miljoen DM een van de grootste bedrijven ter wereld op het ge bied van huihoudelijke staalwaren. WMF Nederland B.V. werd in 1922 opgericht en is in Weesp geivestigd. Het ZONDAG 28 SEPTEMBER 1980 OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doops- gez. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. G. Willemstein, Barendrecht Geref. kerk 10.00 uur (verg.geb.) ds. A. J. J. van Noord; 18.30 uur ds. P. Bijl, Heinenoord Geref. ^em. 9.30 (H.A.) en 18.30 uur ds. L. Blok, Nunspeet. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds, M. Aangeen- brug. STELL,ENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Kerk 10.00 uur ds. P. Bijl, Hei nenoord; 17.00 uur ds. A. J. J, van Noord. MELiSSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur ds. M. van der Lmden Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HEKKiNGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur Eerw. heer A. H. Veld huizen Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Eerw. heer J. Kot; 18.00 uur ds. J. van den Born Remonstrantse gem. 10.00 uur Gemeenschappelijke dienst met de Exodus-gemeente. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur ds. J. T. Cazander Herv. Exodus gem. 10.00 uur Vredeszondag mevr. ds. T. Elders-Mayer en ds. A. Car- stens Geref. Kerk (vrijgem) 10.00 en 15.00 uur kand. F. v. d. Pol Geref. Kerk 9.30 uur ds. F. v. d. Bos, Gouda; 17.00 uur ds. D. Goudzwaard, Dirksland Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. van Zonneveld, Doorn- spijk Geret Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. L. van Winger den, Zijderveld Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. P. de Jager; 18.00 uur ds. W. H. van Kooten, HiUegersfaerg Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur le zen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Kerk 10.00 en 18.00 urn- dhr. A. v. d. Schee, Spijke- nisse Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. A. D. Poortman, Wou denberg; 18.00"uur ds. A. VosG«ref. Kerk 10.00 en 15.00 uur dhr G. Pet, Hellevoetsluit (Jeugddienst). OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. G. de Graaff, Klaas waal; 18.00 uur ds. D. Scheepmaker, Dinteloord Geref. Kerk 9.30 uur kand. A. J. Rotte, Kampen; 18.00 uur kand. J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden. Er zijn een aantal rozen die gestekt kunnen worden. Vooral klim- en struik rozen zijn hiervoor geschikt. Men stekt ze als volgt: snijd krach tige rijpe scheuten af 30 cm) en. plant ze in deze tijd van het jaar op een beschut plekje, zodat ze wortel kunnen schieten. ledere scheut moet wel precies onder de knop met een schedp mes afgesneden worden. Graaf een sleuf van ongeveer 10-12 cm diep, doe er een laagje grof zand in en zet de takjes, nadat u de onderste bladeren hebt verwijderd in de sleuf. Vul deze op met potaarde en druk de aarde om de stekjes goed aan. Met wat geluk en goed weer, schie ten de takjes wortel en lopen ze een beetje uit. Een jaar later kunnen ze overge plant worden. CONSU MIDDELHARNIS Een van de twee gigantische steen- stortschepen die in de Rijkshaven la gen opgelegd is donderdagmorgen in alle vroegte vertrokken met bestem ming België. Het schip werd getrokken door enkele sleepboten van het sleep- bedrijf fa. den Boer uit Zwijndrecht. De Belgische koper heeft zijn keus la ten vallen op de „Norma" omdat die een jaar jonger was dan de „Libra". De aanwezigheid van de beide schepen heeft meerdere malen geleid tot vragen in de gemeenteraad. Nu er één vertrok ken is betekent dat al een hele opluch ting; het wachten is op een koper voor ook de tweede. In de Grevelingen, tussen Battenoord en de Grevelingendam is medio vorige week een grote sterfte onder de daad in massa's aanwezige knobbelzwanen geconstateerd. Medewerkers van Staatsbosbeheer hebben de dode dieren bij tientallen uit het water gehaald en ze naar een cen trale plaats afgevoerd. Het was deze week nog niet bekend wat de oorzaak van de plotselinge sterfte is. Wel zijn enkele kadavers naar een laboratorium gebracht om daar onderzocht te wor den. De knobbelzwanen voeden zich voor namelijk met de stengels van het in genoemde hoek massaal aanwezige zee gras. van zaterdag 27 tot maandag 29 september. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur hebben dienst de doktoren Huisman en van den Doel, tel. 01877 - 1412 b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Kramers, lel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MÈNHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Buth, tel. 01877 - 1183 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Schüder, telefoon 01870 - 2441. Tot zaterdag 12.00 uur ook dhr. Tjebbes, tel. 01870 - 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. van Lenten, tel. 01876 - 224, b.g.g. 01877 - 2496. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Knaape, tel. 01873 - 2060 b.g.g. 01873 - 1850. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 Ongewenst zwanger Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doctinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Heijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2