EEN DERDE VAN JE LEVEN Curver vuilzakhouder Waarom een nieyw bed „FLORA" Den Bommel Spartanen springen mee met springwedstrijden Modehuis Borgdorff presenteert Uitslag Nomotta kieurwedstrijd Uw hyis verkopen TAIVIBOER Nationale springwedstrijden gymnastiek- verenigiaig S.S.S. Bruinisse gaat oude belasting afschaffen Kerst- en nieuwjaars kaarten van „Woord esi Daad" VOLLEYBAL Cups in Flakkeese handen Lydia Vins (74) vraagt aandacht voor gezinnen christen gevangenen in de Sowjet-Unie KREATIVITEITSFESTBJN Wij presenteren een weergaloze brei- en handwerkshow met wedstrijdelement!! Op vrijdag 21 november zal in zaal „VITA NOVA" te Sommels dijk door een deskundige jury bepaald worden wie de winnaressen of winnaars zijn in de volgende categorieën zelfgebreide bovenkleding voor dames en heren zelfgebreide bovenkleding voor kinderen zelfgemaakte handwerken, kussens, schilderijtjes op stramien, lopertjes e.d. kreatieve textiele huisvlijt, t.w. eigen ontwerpen gemaakt van wol Hoe doet U mee Zie daarvoor het desbetreffende artikel in dit blad. IVIODEHUIS BORGDORFF Dubbele Eing 27 tel. 01870 - 2348 SOMMELSDIJK Bladï. g ^ILANDEN-NIEUWS*" Vrijdag, 26 september 1980. Algemeen genornen kan men de ko pers van een matras en/of drager ver delen in twee hoofdgroepen, die dan per groep weer enkele verschillen la ten zien: 1) EERSTE AANSCHAF (alleen wo nen, samenwonen) 2) VERVANGING. 1) Bij de eerste aanschaf is er meestal een gebrek aan goede voorinforma tie en ervaring. Men koopt impulsiever en gaat ook in belangrijke mate af op het totale aan zien. Er is een neiging om aan anderen te laten zien: dit is onze slaapkamer. Bij trouwen (samenwonen) is er een voorkeur om bij elkaar te liggen zodat in veel gevallen gekozen wordt voor een tweepersoonsbed, of een komblnatie van twee bedden die tegen elkaar ge plaatst kunnen worden. Bij eerste aan schaf voor alleenstaanden zal de keus afhanlïelijk zijn van persoonlijke voor keur die vaak weer afhankelijk is van ervaring? en van informatie (reklame, advertenties en adviezen. 2) Bij vervanging is wel een zekere er varing aanwezig en men zal hier be wuster in de keus zijn. Er zijn enkele redenen waarom tot ver vanging wordt overgegaan, o.a. a) het bestaande bed is versleten, b) men wil (moet) een andere manier van slapen (liggen), c) emotionele redenen. Als we deze drie punten (er zijn nog wel meer redenen) even kort nader be kijken dan komen we eerst bij de nor male vervanging door slijtage. Er dient dan besloten te worden of men dezelfde manier van slapen wil voortzetten, of dat er een voorkeur is om eens wat an ders te nemen. De leeftijd zal veelal een belangrijke rol spelen in de uitein delijke beslissing. Een opvallend verschijnsel is, dat veel klachten over niet goed slapen, slecht uitgerust zijn en gewrichtspijnen vaak verdwijnen als men tot een andere ma nier van liggen komt. In feite is dat niet zo verwonderlijk want een versle ten matras op een slechte drager kan onmogelijk een goede lichaamssteun ge ven. Wel zal men vrijwel altijd eerst even meoten wennen, maar dat duurt meestal niet zo lang. b) Men wil een andere manier van sls- pen. Juist omdat het hele bedgebeu- ren in de sfeer van intimiteit ligt, zal het niet eenvoudig zijn om de echte reden te vernemen. Soms zijn liet storingen die optreden in het samenleven. Om er enkele te noe men: snurken, onrustig slapen, transpi reren, lichamelijke reden (of klachten) en problemen met de gezondheid. Een Interieurverzorger P. van Zielst was zo vriendelijk een aantal ar tikelen samen te stellen over de aspecten van het slapen en daar mee van het bed. Deze week de eerste aflevering die wed oor de andere artikelen zullen laten vol gen zodat de lezer een totaal beeld zal krijgen misschien lei dend tot een betere en gezondere nachtrust? ;g^c^gNC^gvc;sCN£^c:^^2N^Nc:sc^g^c>CNC^c^c^cN^ heel belangrijke reden die men zelden of nooit bekend zal maken is: men heeft gewoon geen behoefte meer om bij elkaar te liggen. Het vraagt een grote ervaring om als bedspecialist hierover te kunnen oordelen en praten. Ook de koper moet ervan overtuigd zijn dat het l^enbaar maken van de ware reden (per slot hoeft men niet in finesses te treden), een belangrijke stap is om tot een juiste andere keus te komen. Dit vraagt dus duidelijk een vertrouwen over en weer. c) Emotionele redenen zijn hierboven al even behandeld, maar er zijn daarnaast nog een paar zaken die tot aanscliaf van een ander bed kunnen leiden. Het alleen achterblijven hetzij door overlijden van de partner, hetzij door scheiding geeft meestal konsekwen- ties met betrekking tot de indeling van deslaapkamer (en het slapen). Het ver werken van de emoties zal veelal in bed plaats vinden en de herinnering is dan het sterkst. Hier zal een andere aanschaf goed onderkend en begeleid moeten worden omdat vaak ook slaapstoornissen kun nen optreden. Een optimaal rustgevende ligging kan meehelpen om tot meerdere rust (ook geestelijk) te komen. Eigenlijlt is het een absolute nood zaak dat men kenbaar maakt waarom tot aanschaf van een bed wordt over gegaan. Helaas blijft goede informatie vaak achterwege en dit komt dan niet alleen door onwil van de koper, maar ook door een verkeerde benadering van de verkoper. Maar toch, eenderde deel van je le ven is te belangrijk om daarin een ver keerde keus te doen! Vanaf woensdag 24 september tot maandag 29 september ligt in de haven van Den Bommel een boot die de naam „Flora Bastiana" draagt. Deze boot is een omgebouwde rivierklipper die van haven tot haven vaart met de bedoeling mensen direct en indirect in aanraking te laten komen met het Evangelie. Op de boot be vindt zich een vaste bemanning van drie jonge mensen. Deze boot zal in totaal zes keer onze havens binnenva ren. Hij komt namelijk ook nog in Mid- delharnis en Stellendam. (Elke haven wordt 2 keer aangedaan). Zaterdagavond is er om 8 uur een op treden van Dingeman Coumou die in geheel eigen stijl luisterliedjes afgewis seld met instrumentaal spel op gitaar en luit ten gehore brengt. Iedereen is welkom en do toegang is vrij. Ook zon dag na kerktijd kan men op de boot terecht voor koffie, informatie, gesprek ken enz. Na de boot is men welkom op één van de open Bijbelstudiegroepen in Den Bom.mel (23 oktober, 8 uur. Voor straat 20) of in Sommelsdijk (11 oktober, 8 uur. Fazantstraat 15). Comité YFC Flakkee Ruim 100 groepen doen er zaterdag 4 oktober a.s. mee met de springwed- strijden die SSS voor de 7e keer in de Olympiahal te Middelhamis organi seert. Met 10 Spartagroepen, meisjes, jeugd- turnsters en turnsters, is dit jaar op de springonderdelen minitramp valmat en paard met minitramp ingeschreven. Al deze groepen zijn bij de middagwed strijd ingedeeld die precies om 14.00 uur begint. De Sparta turnsters zijn als allereer steen, met paard-minitramp, in baan 3 aan de beurt. Na 10 minuten springen (toestel verkennen) is er voor de deelne mers 10 minuten rust en daarna 10 mi nuten welstrijd voor de jury. Van 14.00- 17.20 uur zijn er steeds Spartagroepen in aktie, want het chronologisch over zicht is zo gepland, dat wanneer de ene Spartagroep rust, de andere Spartanen mogen inspringen of in de wedstrijd- baan moeten verschijnen. Om alles vlot te kunnen laten verlopen is wel gewenst dat iedereen tijdig aanwezig is en de de aan wijzigingen van de wedstrijd- en springleiding, direkt worden opgevolgd. Zodra de springuitslagen bekend zijn, worden die op in de hal hangende lijsten ingevuld. Om 18.00 uur begint de avondwedstrijd en de prijsuitreiking zal tegen 22.00 uur plaats vinden. Wij hopen dat veel belangstellenden naar dit jaarlijlise SPRINGEVENEMENT in de OLYMPIAHAL te MIDDELHARNIS komen kijken. een weergaloze brei- en handwerkshow met wedstrijdelement voor alle mensen van Goeree Overflakkee! Op vrijdag 21 november zal in zaal „VITA NOVA" te Sommelsdijk door een deskundige jury, bestaande uit: een ontwerpster van de beroemde Nomotta-spinnerij en •j^ een ontwerpster van een van de be kende dameshandwerkbladen -k een gediplomeerde handwerklerares. bepaald worden wie de winnaressen of winnaars zijn in de volgende catego- riën: zelfgebreide bovenkleding voor da mes of heren zelfgebreide bovenkleding voor kin deren zelfgemaakte handwerken, kussens, schilderijtjes op stramien lopertjes e.d. creatieve textiele huisvlijt, t.w. eigen ontwerpen gemaakt van wol. Hoe doet V mee U gaat naar een van de gezellige Borgdorff-winkels (Sonnmelsdijk, Dub bele Ring 27 of Melissant, Julianaweg 9 of Den Bommel) en haalt daar uw Nomotta-breiwol of -handwerken. Als U het werkstuk klaar hebt, levert U het in de week van 17 tot 21 novem ber in bij een van de Borgdorff-zaken. Ieder v^/erkstuk dient voorzien te zijn van een inschrijvingsformulier, dat in de winkels verkrijgbaar is, en een kaar tje met naam en adres van de eigenaar. Op maandag 24 en dinsdag 25 novem ber zal er een tentoonstelling worden georganiseerd van al het moois dat in de herfstavonden met naald en draad is gecreëred. Tevens hoopt men demon straties te geven van breien met een breimachine en wolspinnen. Er zal de gehele dag een deskundige medewerk ster van Nomotta aanwezig zijn om op al uw vragen op het gebied van breien en haken antwoord te geven. Kom eens gezellig buurten op het KREATIVITEITSFESTIJN THOLEN Bij ongeval arm afgerukt: Bij het spelen op het industrieterrein is zater dag de 6 jarige jonge H. de V. in een onbewaakt ogenblik gegrepen door een transportband' van een aardappelsor- teermachtne van de firma van A. Toen het jongetje een aardappel op,de band wilde gooien raakte hij met zijn rech terarm bekneld tussen de band en de geleidingsrol, waardoor zijn rechterarm tot boven de elleboog werd afgerukt. De toevallig passerende heer van G. verleende de eerste hulp door afbinding van de bovenarm. Per politieauto werd het kind onmid- dellijlï overgebracht naar het zieken huis te Bergen op Zoom. Het was- ech ter niet meer mogelijk de arm er nog aan te zetten. De later op het industrieterrein arri verende ambulanceauto keerde onver richter zake terug naar zijn standplaats St. Maartensdijk. Inrichting Oosterschelde: De com- misssie voor het bedrijfsleven van de gemeente Tholen houdt maandag 29 september een openbare vergadering in het gemeentehuis te St. Maartensdijlï;. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Besproken wordt de voorlopige visie van de stuurgroep Oosterschelde over de inrichting van het Oosterscheldege- bied. PREDIKBEURTEN ZEELAND Hervormde Gemeenten THOLEN ZONDAG 28 SEPTEMBER 1980 THOLEN 9.30 uur en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger. POORTVLIET 10 uur ds. Tj. de Jong en 18 uur kand. De Vries, Alblasser- dam. SCHERPENISSE 9.30 uur en 14.30 uur Icand. De Vries. SINT MAARTENSDIJK 9.30 uur en 14.30 uur ds. J. van Vliet uit Veenen- daal. STAVENISSE 10 uur ds. M. D. Geu ze en 18 uur ds. W. Gorissen. SINT ANNALAND 10 uur ds. W. Go rissen en 18 uur ds. M. D. Geuze. H.D. OUD VOSSEMEER 10 uur en 18.30 uur ds. Th. v. d. Heijden SINT PHILIPSLAND 9.30 uur ds. A. Cysouw en 14.30 uur ds. J. van Loon. Op de iMajaarsbeurs presenteert Cur ver nu ook voor Nederland de nieuwste uitbreiding in de afvalbakkenrange: een zeer funktionele bodemloze vuilzakhou der. Deze is speciaal ontwikkeld voor de 60 liter huisvuilzakken. De naar on deren breed uitlopende vorm van de bak maakt het mogelijk de inhoud van de huisvuilzakken maximaal te benut ten. De vierkante vorm van de boven- rand zorgt er voor dat de huisvuilzak strak en zonder moeite ingehangen kan worden. Het royaal overhangende deksel kan rechtstandig open blijven staan, zodat men beide handen vrij heeft bij het vullen. Het deksel is uitgevoerd met een luchtjesafsluiter, zodat de bak ook binnenshuis gebruikt kan worden. De vuilzakhouder wordt geleverd in één uitvoering: beige bak met bruin deksel. Konsument-adviesprijs: 29,95. SOMMELSDIJK GEHOUDEN OP DE „HOLLE-BOLLE" DAGEN Ie PRIJS Monopolyspel: Karin de Groot, Was- hingtonstraat 13, Oude Tonge 14 .jaar. 2e PRIJS Pop: Danielle Hollaar, Hofplein 11, Sommelsdijk 7 jaar. 3e PRIJS Schooletui: Huib Schellevis, Oudeland- sedijk 53, Sommelsdijk 10 jaar. OVERIGE PRIJZEN Kussenpakket: Pity Streefkerk, Fazant straat 50, Sommelsdijk 13 jaar. Borduurpakket: Jacolien v/d'Nieuwen- dijli. Goudsbloemstraat 7, Sommels dijk 12 jaar. Knooppakket: Annie Peekstok, Gladio- lenstraat 27, Sommelsdijk 11 jaar. Puzzel: Sabine v/d Berg, J. W. Friso- straat 17, Middelhamis 9 jaar. Puzzel: Nicole Jordaan, Ringstraat 23, Sommelsdijk 8 jaar. Pop: Antoinet Looy, Wildemanstra.at 6, Sommelsdijk 6 jaar. Pop: Siska Peeman, Ring 32, Middel- harnis 5 jaar. Pop: Karin Nederlof, Florisstraat 8, Nieuwe Tonge 4 jaar. Puzzel: liïarcel Vijfwinkel, Ringstraat 53, Sommelsdijk 3 jaar. De prijzen zijn af'te halen bij: Modehuis BORGDORFF Dubbele Ring 27 SOMMELSDIJK Volgende week zaterdag 4 oktober a.s. organiseert de gymnastiekvereni ging SSS uit Nieuwe Tonge haar 7e jaarlijkse springwedstrijden in de Olympiahal te Middelhamis. Dat de springwedstrijden steeds een groot suk- ses zijn geweest blijkt nu weer aan het bijzonder groot aantal inschrijvingen. N.l. 105 groepen gaan 4 oktober kampen om de prijzen. Aan deze v/edstrijden nemen uit Rot terdam, Rozenburg, Vlaardingen, Ouder kerk a. d. IJssel, Capelle a. d. IJssel, Oostvoorne, Zwartewaal, Vierpolders, Bruinisse, Zierikzee en alle plaatselijke turnverenigingen van Goeree en Over flakkee deel. De aanvang is 2 uur, de toegang is gratis. De organiserende vereniging, die deze dag geheel verzorgt heeft enorm veel werk te verrichten en verzoekt daarom de bezoekers om tijdens de wedstrijden de zitplaatsen niet te verlaten en zo rustig mogelijk te zijn, daar het zeer storend is en de turners uit hun con centratie haalt. —O----- Cijns i.s een der oudste belastingen ter wereld. Men komt de heffing van cijns tegen in de Vaderlandse en in de Al gemene Geschiedenis en ook in de Bij bel. Reeds in de Mozaïsche wetgeving is sprake van het cijnsbaar zijn, en in Richteren 1 kan men lezen dat de ver slagen Kananieten cijnsbaar waren aan Israël. De Gemeente Bruinisse, althans B en W gaan deze oude belastingheffing af schaffen, blijkens een voorstel aan de Gemeenteraad. Men is namelijk tot de ontdekking gekomen, dat de invorderingskosten (perceptiekosten), de opbrengst over treffen. Dit jaar zijn namelijk 7 aanslagen verzonden, waarvan de opbrengst in totaal 8.40 is- Gezien deze geringe op brengst vindt men het beter de gehele cijnsheffing maar op te doeken. Men vindt het een achterhaalde zaak, waarvoor eigenlijk geen rechtsgrond meer aanwezig is. HERKINGEN OPBRENGST KOLLEKTE Door mej. Kagchelland werd t.b.v. de poliobestrijding een bedrag bijeenge bracht van 751, Alle gevers hartelijk dank. THOLEN KANTONGERECHT De liantonrechter, mr. W. van Solinge, veroordeelde S. v. d. G. uit Sint Philips- land tot een boete van 500,maar dan geheel voor-waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Van der G. had zonder vergunning een loods verbouwd. H. van D. uit Fijnaard had op Tholen zonder rijbewijs gereden. De officier van justitie eistte een boete van 175,— en 2 weken voorwaardelijke gevange nisstraf. Omdat het de eerste keer was dat Van D. zonder rijbewijs was aan gehouden volstond de rechter met alleen maar een boete. Bij een inhaalmanoevre bij Tholen door G. W. C. uit Rotterdam was hij gebotst tegen een linksafslaande auto, bestuurd door mevrouw G. N. A. G. uit België. Voor C. reden nog twee auto's, waarvan de voorste had afgeremd, ter wijl de achterste was gaan inhalen. C. wilde de schuld afschuiven op mevrouw G. maar de rechter wees dat van de hand. Door een fout in de dagvaarding werd A. C. W. uit Sint Philipsland vrijge sproken. Hem was ten laste gelegd, dat hij een weiland (dat als natuurgebied gehandhaafd moest blijven) had omge ploegd, maar dat bleek een medewer ker onbewust te hebben gedaan. Het aantal Kerst- en Nieuwjaars kaarten, dat elk jaar wordt verzonden loopt in de miljoenen. De bekende il lustrator Reint de Jonge zorgde voor en kele fraaie illustraties, betrekking heb bende op het Kerstgebeuren. Deze ver antwoorde en fraai uitgevoerde serie is alleen verkrijgbaar bij Woord en Daad. Prijs per mapje van 6 stuks 2,25. Minimum afname 5 mapjes. Verzend kosten 1,90. Scholen, verenigingen, e.a. die voor verkoop willen zorg dragen worden ver zocht kontakt op te nemen met Woord en Daad. Ook hier geldt het weer: Iets doen voor de allerarmsten. Aan wederverkopers wordt op aan vraag een mapje ter inzage toegezonden. Bestellen bij St. Woord en Daad, Post bus 560, 4200 AN Gorinchem, tel. 01830 - 32550. De hoofdprijzen op het zaterdag ge houden sparta-toumooi zijn voor het eerst beide in Flakkeese handen geko men. Intermezzo bij de heren en sparta bij de dames waren de winnaars van de rabo-cups. Het tournooi kende, naast de aanloop op de dag zelf ook nog moeilijkheden. De eerst vastgestelde en later uitgestel de uitwedstrijd van heren 1 moest uit eindelijk tocli „thuis" gespeeld worden. Voorts kwam er een team in de 4e klas se heren zonder bericht niet opdagen. Zo moest er tussen de bedrijven door nog een kompetiteiwedstrijd gespeeld worden, die de heren na 7 kwartier met 3-1 wonnen. Sparta, zonder Willem Hooyman en de naar het tweede „ver trokken" Maarten van Helden, maar met Pim Balde won zij het met klein verschil de „uitwedstrijd" van VoUey- Quick. Daarnaast moesten zij nog 4 wedstrijden meedraaien op het tour nooi, zodat de tweede plaats, die ze be reikten, toch eervol genoemd mag wor den. In totaal waren de heren 5 uren binnen de gele lijnen. Bij de dames bleek al vroeg, dat een van de twee sparta teams de nieuwe bezitter van de rabo-cup zou worden, omdat voor deze teams de tegenstand te gering was. De heer H. R. de Kreij, directeur Rabo-bank Middelhamis reikte na af loop de prijzen uit. Eindstanden tournooi: Dames: 1. Sparta 2; 2. Sparta 1; 3. Me- vo; 4. Hou-Stand; 5. V.C.G. Heren 2e Klasse: 1. Intermezzo; 2. Spar ta; 3. Rovok; 4. Mevo; 5. Hou-Stand. Heren 4e Klasse: 1. Rovok; 2. Sparta 1; 3. Sparta 2; 4. Intermezzo. Derby tegen V.C.G. A.s. zaterdag, wanneer Sparta voor het eerst dit seizoen officieel thuis .speelt, ontmoeten de heren 1 in de Derby V.C.G., de kersverse 2e klasser uit tSellendam. Programma a.s. zaterdag 14.00 uur: Jongens B Top, Heren 3 TOP 3. 15.30 uur: Heren 2 TOP 4, Dames 2 Mevo. 17.00 uur; Heren 1 V.C.G., Dames 1 TOP. SINT ANNALAND AardappelveUing: van dinsdag 23 september 1980. Doré eerste soort 0,12 - 0,13. Lek- kerlandres 0,10. Bintjes apart 0,12 - 0,14. Bintjes bonken 0,15 - 0,16. Bintjes drielingen 0,09. Bintjes kriel 0,60. Bintjes afwijkend 0,36. Eigen heimers 0,18 - 0,21. Aardappelprijs per kilogram. Aan voer: 58 ton. Uienveiling: van dinsdag 23 septem ber 1980. Uien, maat dertig/veertig opwaarts. Klasse twee N.L.: 0,28 - 0,29. Uien drielingen, maat 35/40 opwaarts. Klas se twee N.L. 0,17 - 0,18. Uienprijs per kilogram. Aanvoer: 87 ton. Ondanks haar zwakke gezondheids toestand en gevorderde leeftijd is LT- DIA MICHAÏLOVNA VINS, de moeder van de verleden jaar naar liet Westen verbannen Georgy Vins, voor enkele spreekbeurten op uitnodiging van de stichting „Friedensstimme-Nederland", in Nederland. Lydia Vins was in Rusland presiden te van de „Raad van Familieleden van E.Ch.B.-gevangenen" (Cerwantenraad). Deze in de jaren 60 opgerichte organi satie bestaat uit vrouwelijke familiele den van gevangenen. De Raad zet zich in voor morele en materiële steun t.b.v. de vervolgden. In het bijzonder de ge vangenen. Wegens deze aktiviteit bracht zij op ver gevorderde leeftijd 3 jaren in een strafkamp door. „Het grootste kwaad in de Sovjet-Unie" zo typeerde men de Raad! De Verwantenraad is naast de diakonale ondersteuning van de gezin nen der gevangenen tevens veratnwoor- delijk voor de talloze petities en klaag schriften gericht aan de hoogste auto riteiten in de S.U. én in het buiten- land(!). Lydia Vins ondervond zo aan den lijve de vervolging en maakte als pre sidente van de Raad van zeer nabij het leed der gezinnen der christen-ge vangenen mee. Op dit vaak niet opgemerkte lijden hoopt zij in een drie-tal samenkoms ten, georganiseerd in samenwerking met diverse vrouwenbonden (Ger. Gem., Chr. Ger., Herv. Ger.), de aandacht te vestigen. In onze omgeving is die te Rotterdam, donderdag 9 oktober in de Laurenskerk, aanvang' 20.00 uur. De leiding is in handen van Ds. H. Hofman, pred. der Ger. Gem. te Gorkum. BRUINISSE KERKDIENST VERVALT De ih het blad van j.l. dinsdag aan gekondigde kerkdienst voor dinsdag 30 september in de Oud Ger. Gemeente kan door ziekte van de aangekondigde voorganger ds. M. Pronk niet doorgaan. PREDIKBEURTEN ZEELAND ZONDAG 28 SEPTEMBER 1980 SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. W. J. Gorissen uit Stavenisse en sav. 6 uur ds. M. D. Geuze. (sav. bed. H.D.) Gerefor meerde Gemeente v.m. 9.30 uur, nam. 2uur en sav. 6 uur leesdienst Ge reformeerde Gemeente in Nederland v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en sav. 6.15 uur leesdienst. SINT ANNALAND Jeugdvereniging opgericht: In Sint Annaland is er een jeugdvereniging op gericht van de Gereformeerde Gemeen te van jongens en meisjes tussen 12 en 16 jaar. Men vergadert op vrijdagavond om de veertien dagen. Het hoofd van de School met de Bijbel, E. van Veld huizen en onderwijzer R. Rottier heb ben de leiding. De vergaderingen wor den gehouden in het nieuwe vereni gingsgebouw achter de kerk in de Weststraat. De eerstvolgende vergadering zal D.V. gehouden worden op vrijdag 26 september a.s. De avond duurt van 7 uur tot half negen. -"—t^------ MIDDELHARNIS OPBRENGST COLLECTE De gehouden collecte ten bate van het Prinses Beatrix Fonds voor de Polio bestrijding heeft 4.030,75 opgebracht. Hartelijk dank aan de collectanten en hen die gaven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 10