Wij gaan verbouwen Garage van der Velde Goedereede - onder voorwaarden - ?iccoord met gemeenschap. regeling Haringvliet Ze hebben er wel voor geknokt, die van Melissant P te Oude Tonge 26e jaargang Dinsdag 23 septfimber 1980 No. 4928 CaiR. STREEKBLAD OP GEIREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschifnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijd^ooond dus tijdelijk ruimite nodig; daarom stl onze occasions nu afgeprijsd l KOM LANGS EN SLA ÜW SLAG!!! Vrijdagavond en zaterdag geopend Dorpsweg 28-34 SOMMELSDIJK Tel. 01870 - 4436 ir Naar één gedragsregel tijdens amibtsgebed Uw huis vericopen TAMBOER AUTOMOBBELBEDEIJF t X Jac. de Gast t 5 vraagt voor J X spoedige indiensttreding X all-round of Ie monteur Sollicitaties te richten aan Korteweegje 41 DIRKSLAND Tel. 01877 -1122 Wintertijd gaat 28 september in A.S. zaterdag grote taptoe in Den Bommel Uitslagen wandaimars O.K.K. LANDSKAIVIPIOEN 2e KLASSE Sommeisdijic werd 4e in iclasse II met perslucht. RAAD DIRKSLAND ZIET IVIISSCHIEN TOCH WEER PERSPECTIEF IN DIRKSLAND ZUID Avond over Gezondheidszorg Jubileumconcert 50-jarig yySursum Corda'' POSTBUS 8 -- 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratieLangeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redaAie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS f 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij ooatract speciaal tarlet Goerees' gemeenteraad heeft in de vergadering van j.L donderdagavond in principe besloten deel te nemen in de Gemeenschappelijke regeling tot de stichting van een beheersinstituut over het Haringvliet, het te noemen Haring- vlietschap. Zoals ook de raad van Mid- delhamis deed stelde ook het gem. be stuur van Goedereede enkele voor waarden van overigens niet geringe importantie. Een w^ziging van de be- stuursverhouding waardoor het over wicht van Rqnmond in het bestuur te niet wordt gedaan, de eis van de op stelling van een meerjarenbegroting, het niet aanleggen van een miljoenen kostend kimstmatig eiland en een dui delijke aandacht voor de havens van Stellendam en Dtrksland, z^n de wen sen die werden geëtaleerd. De werkgroep heeft het totaal aan voorzieningen te investeren bedrag op zo'n 6 miljoen geraamd, waarvan de helft op rekening komt van het in het ontwerp opgenomen afmeer-eiland. Burg. van Velzen behoefde er nauwe lijks voor te praten om de raad te doen inzien dat die aanleg maar snel moest worden vergeten. Overigens vond dhr. van Velzen het zeer bevreemdend dat in de schets het eiland nog staat ingete kend terwijl toch de meerderheid van de werkcommissie (dhr. van Velzen maakt er zelf deel van uit) duidelijk heeft gemaakt niet voor die kapitale investering te voelen. De SGP fractie zag het bij monde van dhr. T. van, Dam helemaól niet zitten omdat er vooralsnog te weinig bekend is over de kosten en dienten gevolge over de hoogte van de gem. bijdragen. „Eerst willen wij weten wat de consequenties op langere termijn zijn, zolang we die niet weten kunnen wij geen uitspraak doen!" liet dhr. van Dam duidelijk weten. Instemming met deelname aan de re geling kwam van de heren Reus (PvdA) en Oosterom (PCP) beiden ervan over tuigd dat de komst van een Schap ge wenst is om regelend op te kunnen tre den. Overigens was dhr. Reus niet ge ïntimideerd door de geldelijke bijdrage van Rijnmond van SSVo. Hij meende dat dat per hoofd minder is dan de ge meenten betalen en z.i. mocht dat per centage niet vertaald worden in de grootste portie zeggenschap in het Stichtingsbestuur. Na de instemming van de heren Kom- tebedde en Nijdam was het dhr. de Jong (SGP) die zich weer anders opstelde en duidelijk maakte niets voor deelname te voelen, zeker ook om principiële re denen: „...er wordt nog maar 40 uur per week gewerkt en toch wil men nog niet Gods dag eerbiedigen. Overigens had dhr. de Jong ook bedenkingen wanneer hij dacht aan de financiële consequenties van deelname. Bij gehouden hoofdelijke stemming bleken de 4 aanwezige SGP leden (weth. Voogd was i.v.m. vacantie buitenslands) zich tegen deelname uit te spreken. Geen motel b^ Duinlust In het gewijzigde best. plan „Duin- lust", zoals door de raad werd vastge steld werd geen mogelijkheid inge bouwd voor de bouw van een apparte mentenmotel bij hotel „Duinzicht". De exploitant had daartoe een aanvrage in gediend maar aan de eis van gemeen tewege dat dat de appartementen niet zouden worden verkocht kon aanvra ger niet voldoen. Wel deed hij toezeg ging maar een waterdichte clausule kon niet worden bereikt. Zo zou bij een evt. faillissement de verplichting vervallen en zouden de ap partementen wel in de verkoop komen. Daarmee zou het zomerwoningen-be- stand aldaar aanzienlijk groeien en daaraan is geen behoefte. De raad was het geheel met het Col lege eens dat dat dient te worden voor komen. Zo niet dhr. Komtebedde die dat standpunt hogelijk betreurde om dat er z.i. in Ouddorp, immers een bad plaats met 15000 toeristen, grote be hoefte is aan sen dergelijke voorzie ning. Ook tilde dhr. Komtebedde niet zwaar aan de meeste van de ingekomen bezwaarschriften van de omwonenden die aantasting van hun privacy en ver keersdrukte vrezen. „Het motel zou verstopt achter zand- wallen komen te liggen" argumenteerde dhr. Komtebedde maar hij kreeg geen andere steun dan van zijn fractiegenoot Bruggeman. De raad besloot voorts tot vaststel ling van het ontwerp-bestemmingsplan Jonkerstee- ,t Bosje wat impliceerde dat een groot deel van de meer dan dertig bezwaarschriften gegrond wer den verldaard. Weliswaar komt er een kleine uitbreiding maar overwegend geeft het plan de gelegenheid de om standigheden van o.a. het sta-caravan- terrein te verbeteren. „'t Haegse Huus" De raad besloot zich garant te stellen voor een door de Stichting voor Maat schappelijk en Cultureel Belang te Stel lendam aan te gane geldlening voor de verbouw van het Ver. gebouw het Haegse Huus. Het is de bedoeling even wijdig aan de gymnastiekzaal een gro te zaal te bouwen. De raad stemde ook in met het be sluit van het bestuur van het werk voorzieningschap „Binnenhof" tot de bouw van een nieuwe werkplaats naast het huidige gebouw aan het Haveneind te Sommelsdijk waarvan de kosten ge raamd worden op ruim 4 miljoen. Ten noorden van de Eendrachtsweg te Stellendam zal een busstation wor den aangelegd waarvoor de raad een crediet van 263.500,— beschikbaar stelde waarvan overigens een bedrag van 91.500,zal worden gesubsidi eerd. Het ten laste van de gemeente blijvende bedragen van 172.000,zal worden gedekt uit het fonds dorpsuit- breidins. Aan het eind van deze maand is het weer gedaan met de zomertijd. De nacht van zaterdag 27 op zondag 28 september zal een uurtje langer duren dan normaal is voor die datum, omdat de klok dan weer een uurtje wordt teruggezet. De zon gaat zaterdags om 19.25 uur onder, en komt 's zondagsmorgens al om 6.34 uur weer op, om vervolgens om 18.22 uur weer te verdwijnen, 't Is dus al warmer en lichter wanneer u opstaat, maar 's avonds wel eerder donker. A.s. zaterdag wordt in Den Bommel, aan de Bosdreef, 's avonds om 8 uur een grote muzikale taptoe gehouden. Behalve door het eigen Bommelse korps E.M.M, onder leiding van dhr. Zwee- rus, zal worden geconcerteerd door de muziekvereniging „Vooruit" uit Oude Tonge. Ook zullen er majorettes uit bei de plaatsen optreden alsook de Burg. v. d. Harst Drumband uit Ooltgensplaat. De j.l. zaterdag gehouden jaarlijkse OKK wandelmars heeft maar liefst 625 wandeUustige deelnemers getrokken. Velen liepen individueel maar ande ren meldden zich in 25 groepen aan. Het was fantastisch wandelweer en OKKkan terugzien op een grandioos ge slaagd wandelfestijn. De uitslagen zijn als volgt: 5 KM Ie prijs Gymn. ver. „Animo", Herkingen 475 pnt. 2e prijs Gymn. ver. „Animo", Herkingen 450 pnt. 3e prijs Chr. School ,J)e Bron" O. Tonge 440 pnt. 10 KM Ie prijs Oud-wandelaars O.K.K. 480 pnt. 2e prijs Rode Kruis Colonne O. Tonge 455 pnt. 3e prijs R.K. School „De Nobelaer" O. Tonge 410 pnt. 15 KM Ie prijs Chr. School „De Bron", O. Ton ge 430 pnt. 2e prijs O.L. S. „Het Startblok", O. Ton ge 395 pnt. 3e prijs R.K. S. „De Nobelaer", O. Tonge 390 pnt. 20 KM 2e prijs Vhr. School „De Bron", O. Ton ge 455 pnt. THOLEN Diensten in „Ten Anker": Woensdag 24 september nam. ds. J. Roodsant, woensdag 1 oktober nam. ds. A. G. v. d. Stoel. Opbrengst collecte: De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de blindenschool in Beiroet heeft 3.549,75 opgebracht. Dameskrans: De hervormde dames- krans ,,Martha" houdt woensdag 1 ok tober haar jaarlijkse verkoping in de Wingerd. De presentatie van de wedstrijdploeg. De Melissantse blusploeg die zich vo rige week zaterdag als winnaar van de eilandelijke brandweerwedstrijd liet gelden heeft ook zaterdag weer over tuigend toegeslagen! Nu in Vught op de daar gehouden landskampioenschappen waar ze er zó energiek tegenaan gin gen dat een al wat oudere-, maar niet temin zeer montere supporter bijna te gen de keien ging. „tJ wordt door uw eigen mensen omver geloi>en waar schuwde een jurylid nog om vervolgens te beschouwen hoe zqn collega dekking moest zoeken tegen overkomend water toen de ploeg door de plassen banjerde die eerdere deelnemers hadden achter gelaten. De actie slaagde volstrekt met als welverdiende beloning het lands kampioenschap in de 2e klasse Bevelvoerder Piet Nagtegaal had na het doornemen van de ter plekke ont vangen opdracht zijn manschappen wel haast op de meest juiste manier inge zet, iets afwijkend weliswaar van hoe de jury erover dacht maar niettemin zo logisch dat voor dat onderdeel toch een 8 uit de bus kwam. Het gemiddelde van de gepleegde handelingen werd met 8,26 pnt. beoordeeld en met een totaal van 423,5 pnt streefde Melissant zijn naaste belager Thorn met 3,5 pnt voor bij. Vreugd alom in het Melissantse kamp waarvan de jeugdige supportertjes niet hadden geschroomd een spandoek op te houden met daarop geschreven: „De De misère die door Dirkslands ge-, meentebestuur is beleefd met het be stemmingsplan „Dirksland-Zuid" lijkt zich na jaren alsnog ten goede te keren! Men zal zich herinneren dat de exploi- tatiemaatschappy „DeU- en Schieland" de grond voor de neus van de gemeen te wegkocht met de bedoeling er snel aan de slag te gaan. De gemeente stag neerde echter dat voornemen door te verlangen dat er minstens honderd wo ningwetwoningen gebouwd zouden worden en dat bleek voor „Delf- en Schieland" heel wat minder interessant dan de bouw van particuliere woningen zoalse de Maatschappij zich dat had voorgesteld Het gevolg was dat er niets gebouwd werd en dat de grond al jaren braak ligt. De gemeente zocht intussen een uitweg in het bestemmingsplan „Molen- zicht", maar in de raadsvergadering van a.s. donderdagavond krijgt de raad het voorstel voorgeschoteld bijna 8 ha. grond in „Dirksland-Zuid" aan te ko pen. Die mogelijkheid is ontstaan doordat „Delf en Schieland" op 8 juli van dit jaar in staat van faillissement is ver klaard. Door de gemeente zijn intussen onderhandelingen tot aankoop gevoerd met de in dezen bevoegde Bank voor de Bouwnijverheid te Amsterdam die zo meldt de toelichting aanvankelijk een zo hoge prijs stelde dat de ge meente daar nauwelijks op in kon gaan. Een verder onderhandelen heeft intus sen tot resultaat dat genoemde Bank de grond aan de gemeente wil verko pen tegen de prijs die zou moeten zijn betaald wanneer de gemeente de grond van de oorspronkelijke eigenaren had gekocht, t.w. 683.917,—. Voor B en W alle aanleiding om de raad aankoop voor te steUen omdat deze prijs ook wordt genoemd in een rapport dat in november 1978 werd opgesteld door de Stichting Adviesbureau onroe rende zaken te Rotterdam. Weliswaar weten ook B en W dat er sindsdien in de grondmarkt wijzigingen hebben plaats gevonden maar zij vinden het niet juist daar nu rekening mee te hou den temeer ook omdat niet kan wor den voorzien welke verwachtingswaar de een mogelijk andere gegadigde in calculeert waardoor de gemeente bij weigering misschien weer achter het net zou vissen. Reinigingsrechten plus ZS'U De raad zal ook worden voorgesteld op de reinigingsrechten een verhoging van 23»/o toe te passen. Momenteel wor den de kosten van de reinigingsdienst voor een te gering deel door de op brengsten gedekt. Bij de vaststelling van het huidige tarief mikte de raad op een dekkingspercentage van 70''/o maar doordat er meer vuilnis wordt aange boden dan was voorzien bleef dat verre van bereikt. Om een dekking van 70"/o te benade ren zou een verhoging van 30''/o noodza kelijk zijn maar zo'n regireuze verho ging ineens vinden B en W minder wenselijk zodat een fasering wordt voorgesteld. Het tarief dat nu op 65,— I>er perceel ligt dient te worden ver hoogd tot 80,met welke verhoging een dekking van 65,6Vo van de kosten zal worden verkregen. brandweer van Melissant, zet alle an dere ploegen aan de kant". Een wat ge durfde onderneming aanvankelijk maar toen 't eenmaal gelukt was bleek het een goeie vondst te zijn geweest. De Melissantse blusploeg viert nogal wat friomphen. Tweemaal werden ze landskampioen 3e klasse en in '76, toen ze zich verstoutte het te wagen in de 2e klasse kwamen ze- maar één puntje tekort om kampioen te worden. Inmid dels is ook dat karwei geklaard en als 't lulct is Melissant ook volgend jaar weer „in the game", dan in de 2e klasse met perslucht. Ook eilandelijk laten de Melissanters zich geducht kennen want al driemaal werden ze eerste op de eilandelijke wedstrijd. Ook in Vught streed de wedstrijd- ploeg van Sommelsdijk, zij in de 2e klasse met perslucht. Jammer voor de Sommelsdijkers waren zij op enkele wedstrijdonderdelen minder fortuinlijk en moesten ze met een 4e plaats genoe gen nemen. Zeker niet onverdienstelijk maar ze hadden graag wat meer gehad waarom ze de opdracht dan ook met grote energie hadden afgewerkt, even eens gesupporterd door een supporters- schare die met een bus van de fa. Mijn- ders uit Melissant mee was gekomen. Zowel de mannen van Melissant als van Sommelsdijk, ze hebben uitstekend him best gedaan en ze hebben de Flak- keese brandweereer samen hoog gehou den, 't Heeft hen zweet gekost op de warme zaterdagmiddag maar in de ho- reca-gelegenheden die op de thuisrit werden aangedaan kon naar behoefte worden nageblust en nagepraat. Foto-shofs die laten zipn hoe het t«mpo erin zat. In het kader van de emancipatie-ak- tiviteiten, welke gestimuleerd (en gefi- nancieerd) worden door C.R.M., organi seren de ROOIE VROUWEN Goeree Overflakkee een avond over GEZOND HEIDSZORG op 24 SEPTEMBER. De titel van deze bijeenkomst is: „De rechten van de patiënt tn de gezond heidszorg en hoe staat het met onze gezondheid". Als spreker is uitgenodig Jan Prins. Jan Prins is als wetenschappelijk me dewerker verbonden aan de Filosofische Hogeschool te Utrecht alwaar hij An- dragogiek en Psychosomatiek doceert. Tevens is hij hoofd van een Medisch Centrum alwaar hij zich vnl. bezighoudt met het vroegtijdig opsporen van ziek teprocessen, waaronder hart-vaatziek- ten. Jan Prins die diverse politieke en maatschappelijke funkties heeft be kleed, geldt als deskundige op het ge bied van gezondheidszorgstrukturen. Binnen dit kader heeft hij talrijke pu- blikaties op zijn naam staan, zoals ge zondheidszorg om te huilen, gezond heidszorg wat is het U waard, eindigt bedrijfsgezondheidszorg bij de fabrieks directeur, zo kunnen mensen zich voe len, lawaai een bedreiging voor de volksgezondheid enz. Deze avond heeft absoluut geen poli tiek karakter. Ieder die geïnteresseerd is in dit on- DIRKSLAND De Chr. Gemengde Zangvereniging „Sursus Corda" hoopt zaterdag 4 ok tober t.g.v. haar 50-jarig bestaan (op 1 oktober) een Jubileumconcert te ge ven. Dat begint 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk. De algehele leiding berust bij de dirigent dhr. Jaap Zuid geest. Behalve het jubilerende koor zullen ook zingen de koren „Soli Deo Gloria" uit Stellendam o.l.v. dhr. C. C. v. d. Heuvel en „Hart en Stem" uit Ouddorp o.l.v. J. Bezuijen. Solisten zijn mevr. P. van Huizen-van Dam uit Stellen dam (sopraan) en Huibertha Kievit uit Middeihamis, Alt. Het orgel wordt be speeld door Piet Westhoeve. Door de predikanten ds. M. v. d. Lin den en D. Dekker zal worden gespro ken. Kaarten a 3,zijn verkrijgbaar bij D. Molenaar, Achterdorp 10, fa. Kievit, Voorstraat 26 en de fam. Bestman, Wil helminalaan 28. derwerp is welkom, dus ook niet-partij- leden. Wij hopen U te zien om 8.00 uur in het ver. gebouw „OOSTDAM" te Goe dereede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1