httentie! Stoomweekenii Hellevoetsluis een groot succes Raad Dirksland tilt niet zo zwaar aan tegelopslag ffIniflliA ir IVüsschien niet eSke brandweernian e®n „pseper"? Het agendapunt „alarmering brandweer" is in de gistermiddag en -avond gehouden raadsvergadering niet als een „kogel door de kerk" gegaan. Weliswaar bleek de raad zeer ingenomen met de alarmerings- mogelijkheid die het lidmaatschap van de Brandweergèmeenschap Noordelijke Delta met zich brengt maar ter vergadering werd zwaar aangeMkt tegen de financiële consequenties daarvan, zelfs veertig duizend kostbare guldentjes per jaar^ alleen voor de dan weliswaar perfecte'. alarmering via de Centrale. Het was de vraag of een zo grote uitgave verantwoord is en van de zijde van het College kwam dan ook geen eenslmdend voorstel Vrouwenkafé ;,Sara's tent" Vrijzwemmen in het instructiebad van iVliddeliiarnss KLAAS JAN IVIULDER IN DIRKSLAND PREDIICSEUflTEN js^a». F. KLOK gaat Meiissant m:m de buitenboord familie YAMAHA BUITENBOORDMOTOREN VAN2TOT|5PK 'AQUA-PESCH. Advies-verkoop en een joede reparatie afdeling Broekweg 8 OUDDORP (Z.H.) tel. 01878-1295 of 2011. Twee autobranden in Dirksland ARIVI UITSTEKEN E(CHT GEEN FLAUWE KUL Bladz. 2 .^ILANDEN-NIEtJWS» Vrijdag, 29 augustus 1980. Dirksland dubt over brandweeralarm - systeem De man die een zo fors bedrag niet ziet zitten, weth. D. de Bonte gooide de knuppel in 't hoenderliok met zijn vraag of het nou nodig is dat elke brandweerman (er zijn er 46) in het be zit wordt gesteld van een meidontvan ger, een ding waarvan de huur een royale 500,per jaar gaat kosten. Dhr. de Bonte voorzag dat in het nieuwe begrotingsjaar de instandhou ding van de blusploegen 40,— per in gezetene gaat kosten en dat was een gegeven waaraan dhr. de Bonte met spoed wilde sleutelen. Voor hem mocht de alarmering dan ook zeker niet meer dan 25.000,per jaar gaan kosten en hij riep de heren raadsleden dan ook op de moed te heb ben in dezen het snoeimes te hanteren. „Wanneer we een-derde van de man schappen van zo'n pieper voorzien dan hoeft dat de paraatheid nog niet te scha den", vond weth. de Bonte, erop spe culerend dat iemand die via de pieper gealarmeerd wordt nog snel telefo nisch een of meerdere collega's in seint Dhr. de Bonte bedoelde in het ver volg van zijn betoog kennelijk te zeg gen dat het voldoende is als een kleine ploeg maar snel genoeg is: „dan kun je een brand met een schop of met een natte zak uitslaan". Van PvdA zijde kwam bij monde van dhr. Eshuis daarentegen instemming met het meerderheidsvoorstel van het College. Overigens gaat het College er nog niet van uit dat het volle pond 40.000,per jaar ook werkelijk be steed zal worden, „want" zegde do raadsvoorzitter burg. H. Bos toe; „in zeer nauw overleg met de brandweer leiding gaan we uitzoeken of het niet lager kan". Op 3 september a.s. gaat het vrou wenkafé eindelijk vv^eer open. Eerst wil len wij op de afgelopen maanden terug komen: Na de brand in het Diekhuus stond het er allemaal vrij hopeloos voor. Een andere ruimte was er namelijk niet te vinden. Eén avond zijn we bij iemand thuis geweest waar we muziek hebben gemaakt. Het was een prima avond waarover iedereen erg enthousiast was maar toch zagen we er geen heil in om op die manier van het ene adres naar het andere te zwerven. Toen het Diekhuus weer open ging liep het al zo hard naar de vakanties dat we beslo ten al onze krachten te richten op het nieuwe seizoen. En daar zijn we dan. Intussen hebben we een naam ge vonden. Daaraan zit de volgende korte geschiedenis: Onze werkgroep had een onderhoud met B en W van Middelhar- nis over de mogelijkheid van een eigen ruimte. Na afloop zei de C.D.A. wethou der als grapje tegen zijn collega's, dat dit te verwachten was wanneer Sara uit de tent kwam en dat hij Sara dan ook maar liever in de tent zag. „Sara's tent" leek ons een uitstekende naarn voor het vrouwenkafé, zodat wij de wethouder bijzonder dankbaar zijn! Op 3 september wordt het thema „vrouw en uiterlijk" behandeld. Een onderwerp waar best wat over te zeg gen valt en hopelijk ook het nodige te lachen. Want tenslotte is het uiterlijk wel een afspiegeling van v^ie je bent maar daarbij wel behoorlijk beïnvloed door de omgeving en niet te vergeten door de mode. Het vrouwenkafé zal weer open zijn op de Ie en 3e woensdag van de maand, 's avonds vanaf 8 uur in het Dieldiuus aan het Kerkepad in Middelharnis. In september zal in verband met een fees telijke week in het Diekhuus, in plaats van op de 3e woensdag het vrouwen kafé op de 4e woensdag open zijn. Werkgroep Vrouv/enkafé. OOSTFLAKKEE VRIJSTELLING DIENSTPLICHT De minister van defensie heeft vrij stelling van de dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap aan P. Brou wer de Koning te Oude Tonge en aan Zacharias J. M. Kene te Achthuizen wegens persoonlijke onmisbaarheid, (beiden voor één jaar). ma 16.00 19.15 - 20.30 - di 7.00 - 19.30 - WO 13.00 14.30 - 20.15 - do 7.00 - 16.00 - 20.00 - vr 7.00 - 14.30 - 16.30 - 19.15 - - 17.15 uur alle leeftijden. 29.30 uur alle leeftijden. 22.00 uur v.a. 16 jaar. 8.30 uur alle leeftijden. 21.00 uur v.a. 16 jaar. - 14.15 uur allel eeftijden. 15.45 uur alle leeftijden. 21.15 uur dames trimmen v.a. 16 jaar. 8.30 uur alle leeftijden. 17.15 uur allel eeftijden. 21.30 uur v.a. 16 jaar. 8.30 uur alle leeftijden. 15.30 uur alle leeftijden. (moeder en kind) 17.30 uur v.a. 30 jaar. 20.30 uur allel eeftijden. TIJDENS DE VAKANTIE'S. Maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 9.30 - 11.30 uur alle leeftijden. 13.00 - 11.00 uur alle leeftijden, maandag dinsdag donderdag 19.30 - 21.00 uur v.a. 16 jaar. vrijdag 16.30 - 17.30 uur v.a. 30 jaar. Toegang t/m 11 jaar 1,10; v.a. 16 jaar 2,21. Opgave voor de zwemlessen aan de kassa of telefonisch: Tel. 01870 - 2903. (liefst in de ochtend uren) Wist U dat de wachtlijst voor de zwemlessen IV2 jaar is en het dus belangrijk is Uw kind tijdig op te geven voor deze z-wemlessen. Wij beginnen met de zwemlessen als de kinderen 6 jaar zijn. Op dündexdagavond 4 september a.s. hoopt Klaas Jan Mulder weer een or gelconcert te geven op het mooie Kün- ckel-orgel in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Het programma is samenge steld uit verzoeken, die zijn ingediend ra afloop van Mulders vorige concert op 16 april van dit jaar. Bij die ver doeken waren ook enkele van zijn alom ewaardeerde lied- en psalmbewerkin gen; verder bekende werken van o.a. Bach, Handel, Mendelssohn e.a. Ook is er weer samenzang opgenomen in het programma. Het vakmanschap van Klaas Jan Mulder staat borg voor een fijne avond, die U zeker niet mag mis sen! Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 5,—; t.m. 12 jaar ƒ4,-. Daarbij bleek de voorzitter ook te denken aan een zorgvuldiger verdeling van de meidontvangers. „Het is mis schien te vanzelfsprekend geworden dat ieder ploeglid van zo'n apparaat voor zien wordt". Dhr. KaUe wilde van geen beperking weten: „we hebben nu goeie korpsen en buitengewoon goeie wagens, wat heb ben we daaraan als we geen goede alar mering hebben?" vroeg hij de raad af. Alleen een optimale alarmering zou dhr. Kalle voldoende vinden. „Er is nu maar een gedeelte dat de alarmering hoort, in Herkingen moeten de kinderen hun va der soms van de straat roepen!" Dhr. D. A. H. van Dis vroeg zich eveneens af of het wel verantwoord is op de alarmeringsmogeUjkheden te bezuinigen, waarom hij op een nader onderzoek aandrong. Met dhr. van Dis waren de overige heren het er over eens dat een evt. toe te passen beper king zeker niet ten koste mag gaan van de kwaliteit. Gestemd werd over het meerderheids voorstel van het College. Alleen weth. de Bonte verklaarde zich tegen. Thans werd een vrediet gevoteerd van 28.540,— voor de basisvoorzieningen, maar die kosten zullen door het Rijk ge heel worden gesubsidieerd. Het is de huur van de apparatuur die voor Dirksland tot ruim 40.000,op zal lopen, als tenminste het hele pak ket wordt afgenomen, t.w.: 46 meidont vangers, 3 mobilofooninstallaties, 6 por- tefoons, 2 portofoons, 2 laders. ZONDAG 31 AUGUSTUS 1980 OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doops gezinde gemeente 9.30 en 18.30 uuf ds. G. Willemstein, Barendrecht Gerei Kerk 10.00 (verg.geb.; H.A.) en 18.30 uur (kerk; dankz.) ds. A. J. J. van Noord Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 9.00 en 10.45 uur ds. M. Aangeenbrug; 18.30 uur ds. M. A. v. d. Berg, Aal burg. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. Oorschot en kand. J. F. Schuitemaker; 18.00 uur ds. C. den Boer, Woudenberg Geref. Ker^i 10.00 uur drs. J. Kattenberg; 18.30 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden; 18.00 uur ds. E. S. de Lint, Hei- en Boeicop Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. van den Born; 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Beens Remonstr. gem. 10.00 uur ds. G. Bloe- mendaal, Delft. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur dhr. G. Meuleman Herv. Exodus- gem. 10.00 uur ds. A. Carstens Geref. Kerk vrijgem. 9.30 en 14,30 uur Prof. dr. L. Doekes Geref. Kerk 9.30 en 17.00 uur dr. Masselink, Rot terdam-Zuid Chr. Geref. kerk 9.30 uur lezen; 15.00 uur ds. G. Blom, Meerkerk Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur kand. W. Pieters, Ede Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. G. C. Klok, Barneveld Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. kerk 10.00 urn- drs. H. IJzerman, Rotterdam; 18.00 uur drs. J. G. Weyers, Bergen op Zoom Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Geref. kerk 10.00 uur lezen; 15.30 uur ds. K. E. Bras, Dinteloord. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Ben- nekom Geref. kerk 9.30 uur kand. H. A. Speelman, Amsterdam; 18.00 uur kand. J. Rotte, Kampen Geref.. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. mr. J. P. de Man, Sprang Capelle. PREDIKBEURTEN ZEELAND ZONDAG 31 AUGUSTUS 1980 SINT MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur dhr. H. de Bode, Valburg Oud Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen. OUD GER. GEM. woensdag 3 sep tember 19.00 uur dhr. A. P. v. d. Meer, Kinderdijk. OOLTGENSPLAAT WIJZIGING KERKDIENST In tegenstelling tot de afkondiging van j.l. zondag zal aanstaande zondag avond in de Geref. Kerk geen leesdienst gehouden worden maar zal kand. A. J. Rotte uit Kampen voorgaan, (6 uur). De Herv. predikant van Melissant, ds. H. F. Klok, heeft gisteren het beroep naar de Herv. Gem. van Rijssen aan genomen; het was het 5e beroep dat sinds juni op ds. Klok was uitgebracht. Sinds V juni 1976 is ds. Klok aan de Herv. Gemeente van Melissant verbon den, het is zijn eerste gemeente. Toen ds. en mevr. Klok naar Melissant kwa men was hun eerste dochtertje IV2 jaar, intussen is het gezin verrijkt met een zoontje en een dochtertje terwijl de geboorte van het vierde kind in okto ber te gebeuren staat, een datum waar van de datum van vertrek uit Melis sant sterk afhankelijk is. Wilt U, wanneer u gewend bent uw abonnement per giro (of bank) te voldoen, en dit tot op heden nog niet hebt gedaan, dit nu gelyk even afwerken Het jaarabonnement bedraagt 38,— Ons gironr. is 16 79 30; ons Banknr. 3420.01.108. Voor uw medewerldng zeggen w\) V by voorbaat harteiyk dank. EILANDEN-NIEUWS B.V. afd. abonnementen In het weekend van 23 en 24 augus tus 3.1. werd in de oude vestingstad Hellevoetsluis voor de tweede maal dit jaar een stoomweekend georganiseerd. Het geschatte aantal bezoekers dat op de braderie en de oude tramremise aan wezig was, overtrof de verwachtingen van de organisatoren. In het sportcentrum „de Eendracht" was een tentoonstelling ingericht onder het motto „modelbouw". Hier was van alles te zien op het gebied van scheeps- modellen, radiografisch bestuurde vliegtuigen, Amerikaanse vrachtwagen combinaties enz. enz. Onder de scheeps- modellen bevond zich een juweeltje van een oude stoomsleper, welke geheel op stoom werkte en werd gemaakt door de heer Houthuysen uit Maassluis, Ook waren op deze tentoonstelling antieke onderwerpen te zien in de vorm van oude fietsen, motoren en old-timers. Het brandweermuseum van Helle- voetsluit was vertegenwoordigd met een brandspuit uit de jaren dertig. In de haven nabij de tramremise, la gen drie stoomsleepboten welke voor het pubUek waren opengesteld en die Mevr. V. d. Klooster, wonend aan de Onwaardsedijk 20 te Dirksland heeft donderdagmiddag niet tevergeefs een lange wake uitgezeten op de publieke tribune in Dirkslands raadszaal. Ze kon na de beraadslagingen heel wat opge wekter huis-toe dan ze gekomen was. Het gold een beroepschrift dat dhr. v. d. Klooster bij de raad had gedeponeerd tegen de beslissing van het College dat hij geen tegelopslag mag plegen op een perceel bij zijn woning omdat dat strij dig is met de bestemming „groenvoor ziening" die het bestemmingsplan aan geeft. Dhr. V. d. Klooster had een aanvrage ingediend een omheining van 1.50 meter hoog te mogen plaatsen, maar gelijk met de afwijzing van dat verzoek had den B en W erop geattendeerd dat de opslag evenmin was toegestaan. Het bestemmingsplan „Kralingen na 2e her ziening" bestemt het perceel als groen voorzieningen, wat kan inhouden plant soen, bermbeplanting, een kinderspeel plaats of een parkeerhaven. Dhr. v. d. Klooster die de tegels voor verkoop doeleinden opslaat achtte zich door die De Yamaha Buitenboord familie telt meer dan 40 leden! Neem bijvoorbeeld de "2". de "3,5" en de '5 dat zijn stoere kereltjes die kano's, roei- en vis beten, rubberboten en zeilboten kracht, op maat geven. In die klasse van 1.5 tot 3.7 kW, heeft Yamaha niet min der dan 9 modellen! Is hel een wonder dat heel Nederland graag OD bezoek gaat bij de Buitenboord- Familie, bij Yamaha'' uitspraak in zijn belang geschaad en hij deed een beroep op de raad. Nadat hij eerder door een hoorcom- missie uit de raad was gehoord viel gisteren het vonnis, bijzonder positief voor dhr. v. d. Klooster, tot lichte ver bijstering overigens van het College waarvan de voorzitter, burg. Bos dui delijk maakte waar bij het College in een geval als dit de schoen wringt: „Het is de raad zelf die een bestem mingsplan vaststelt en vervolgens B en W opdraagt dat uit te voeren. Wanneer U nu een geheel afwijkend gebruik toe staat dan zult U een precedent schep pen waar anderen gebruik van zullen maken". Ook weth. de Bonte bepleitte de rechtzekerheid van de burger te waar borgen. „De buren krijgen nou die hele tegelaf- iaire voor hun raam!" waarschuwde hij, zoals hij ook tegen de precedent werking stelling nam: „als we aan vrijst. beginnen dan krijgen we daar zo aller lei handeltjes, van rondhout, tot drain- buizen en gebruikte auto's". Dhr. de Bonte waarschuwde er krachtig tegen deze omgeving niet aldus te laten ver pauperen maar te handelen naar het vastgestelde bestemmingsplan. De raad bleek daar weinig voor te voelen, getuige de uitslag van de ge houden stemming. Alle aanwezige raadsleden stemden voor gegrond ver klaring van het beroepschrift van dhr. v. d. Klooster. Achtereenvolgens waren dat o.a. de heren Kalle („over die ander halve tegel kan ik me m'n hoofd niet breken"); dhr. D. A. H. van Dis, de heer de Berg en dhr. Poortvliet. Dhr. Poortvliet conformeerde zich aan het advies van de hoorcommissie, om dat dierzij ds was getracht voor de bur ger een oplossing te vinden. Dhr. van Dis ontleende de vrijheid een afv/ljkend gebruik (onder voorwaarden weliswaar) toe te staan omdat de gemeente welis waar een bestemming oplegt maar er voorts niets meer aan doet om die be stemming ook werkelijk te realiseren. Burg. Bos had weinig goeds over voor de houding van de raad in dezen, „maar ik begrijp het wel, u wilt in dit opzicht een goed gebaar maken" en dat .bleek zo te zijn. Dhr. v. d. Klooster mag van de raad zijn tegels stapelen, niet hoger dan 1 meter. De brandweer van Dirksland is zo wel woensdagavond als donderdagoch tend te hulp geroepen bij een auto- brand. Woensdagavond was het de Peugeot 404 van dhr C. v. d. Doel aan het Poldersweegje die voor een deel uit brandde. De wagen stond ongebruikt onder een afdak toen de brand werd ontdekt. Kennelijk is die bij de achter bank begonnen. De oorzaak blijft voor alsnog onduidelijk; misschien heeft iets in de omgeving als een brandglas ge werkt. De brandweercommandant sluit ook de rol van een op de hoedenplank liggende spuitbus niet uit. Die werd Een oude R.T.M. loc. een rondvaart over het Haringvliet maakten. Op de kade stond een oude stoomwals die zich bezig hield met het platwalsen van een partij bakstenen. Daarnaast was er op de kade een mo- delbaan uitgelegd voor het rijden met zelfgebouwde stoomlokomotieven, wel ke door leden van de vereniging, wer den gedemonstreerd. In de tramremise van de R.T.M, was een tentoonstelling opgezet voor mensen die zich als hobby het electrische mo- delspoor hadden aangeschaft. Hier had den diverse clubs en particulieren, hun bezit uitgestald. Zo had de „contact groep N.M.R.A.. Nederland een model- baan neergezet in het teken van de Amerikaanse lijndiensten van de Santa- Fé treinstellen. Hier werd tevens een poging gedaan om vier lokomotieven een rekord te laten verbreken door meer dan 130 wagons te trekken. Ter afsluiting van het stoomweekend werd er 's avonds bij de haven een groot vuurwerk afgestoken. Geert Kik. „Flauwe kul, dat uitsteken van de arm of het inschakelen van de cUg- noteur als je van richting gaat verande ren; ze zien me ook zo wel". Dat denkt menige jongere die op de tweewieler onderweg is naar school, werk, sport veld of discotheek. En dat je, voordat je dat armgebaar maakt of die clignoteur aanzet, éérst moet kijken of de weg wel vry is, wordt helemaal overbodig ge vonden. In zijn actie „Laat zien wat je wilt" maakt Veilig Verkeer Nederland jongelui in de leeftyd van 12 tot en met 20 jaar echter duidelijk, dat goed richting aangeven op fiets en brommer écht wel bedraagt tot eigen en ander mans veiligheid. Eerste punt waar het bij richtingver andering om draait, is: Éérst je ervan overtuigen dat je naar Unks of recht kunt gaan zonder andere weggebruikers in gevaar te brengen, in het bijzonder bestuurders die achter je rijden. Stel je voor dat jij op je brommer achter een fietser zit. Plotseling steekt deze z'n linkerarm uit, om op hetzelfde moment meteen linksaf te slaan, vlak voor jouw wielen. Je weet een botsing nog op het nippertje te voorkomen. Nu zal je begrijpen waarom je, als jij vóór iemand rijdt, eerst goed moet kijken, vooral naar achteren, of je aan rich tingverandering kunt beginnen. DUIDELIJK Punt twee: Tijdig en duidelijk het teken van richtingverandering geven. Dus steek je arm uit of zet, als je bromfiets ermee is uitgerust, de clig noteur aan, zodat het verkeer dat nog op flinke afstand van je is, kan zien wat je wilt. Derde punt: Bedenk dat je bij het afslaan naar rechts of naar links het tegemoetkomende verkeer of het ver keer dicht achter je of naast je dat rechtdoor gaat, niet mag hinderen. Dit betekent dus ook dat je bij het alTauigen een rechtdoorgaande voetganger niet mag hinderen. TIJDIG VOORSORTEREN Punt vier: Als fietser en bromfiet ser mag je als je links wilt afslaan voorsorteren, maar je bent dat niet ver plicht, tenzij op het wegdek door voor- sorteervakken met pijlen anders is aan gegeven. Als je wel voorsorteert, doe dat dan niet op het laatste moment en blijf ook niet in het midden van je weghelft, maar ga tijdig zoveel mogehjk tegen de wegas rijden. Als je niet voorsorteert, dan steek je het ki-uispunt rechtdoorgaande zo ver mogelijk over en geef je daarna tijdig en duidelijk aan dat je van plan bent van richting te veranderen. Echter niet eerder links afslaan dan nadat het rechtuitgaande verkeer op dezelfde weg je daartoe de gelegenheid geeft. Soms zal het dus nodig zijn even met je fiets of brommer te stoppen en te wachten tot dat je linksaf kunt. RUIME BOCHT Neem de bocht zodanig ruim, dat je op de rechterweghelft uitkomt. n.l. gesprongen in de wagen terugge vonden. Woensdagmorgen brandde de Citro en van dhr G. Nieuwland uit. De wa gen stond gestald op het erf aan het Korteweegje. Een tiental minuten te voren had een monteur de wagen ge start. Dhr. Nieuwland had die te hulp geroepen nadat hij de vorige avond ook al startmoeilijkheden had gehad.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2