Realisering van liet verlangde Streek - dierentehuis l(omt nu heus in zicht! Niet erg druk, wel erg gezellig op Ie „Holle - Bolle" dag Sommelsdijl( Wi^/'ViT I i 52e jaargang Vrijdag 29 augustus 1980 No. 4921 CHR. STREIEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EIN ZEEUWSE EILANDEIN Verschifnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond :Ar IVIet wat inspanning en wat visie luict liet ook financieel. r> Aictiecomité Verontruste Vrouwen in de NCVB GOEDEREEDE OPHALEN OUD PAPIER X BEZOEKT ONZE Automobieien-verkooplial t OOK OP VRIJDAGAVOND I GARAGE KNöPS - IViKDDELHARNIS Drs. H. A. L. v. d. Linden met emeritaat X Bezoekt onze X X 10-daagse Automarkt X van 28 augustus t/m X X 6 september X Garage J. de Gast DIRKSLAND Oostenrijkse dagen in de Samaritaan Concours-liippique te IVIelissant Kinderkledingbeurs in Melissant iVlorgen - zaterdag laatste beiaardconcert Goedereede Bijeenkomst CPB 7;Goeree'' Afsclieid van de kieuterjuf VERTREKTIJDEN BUSSEN POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bi] contract speciaal tarief. Voor poezen die zich straks weer be- i haagiyk achter de kachel nestelen en voor honden die toch van hun hap klare brokken verzekerd zyn is boven staande mededeling nauwelqks interes sant, maar 't is een zaak van lijfsbe houd voor hun soortgenoten die „op de schopstoel" zitten. Wier baasjes plots op hen uitgekeken raken zodat ze van de ene-op de and're dag thuisloos kun nen zyn. Nu nog worden die verschop pelingen door de dierenbescherming wat provisorisch opgevangen, maar straks wacht hen het wel-geoutUleerde I streekdierentehuis waar ze altqd wel kom zyn. Respect voor ook het dieren leven staat daar in ieders hart gegrift Dat laatste onderscheidt de medewer kers van de afdeling Goeree Overflak- kee en Voome en Putten van de Nat. Ver. tot Bescherming van Dieren van hen die hun dieren als vuil „van zich werpen". In afdelingsverband werd al vanaf het begin van de zeventiger jaren naar het grote doel toegewerkt en werd een flinke spaarpot gevormd als vrucht van de belangeloze acties waarmee de af deling zich op allerlei evenementen presenteerde. De aldus verzamelde 75.000,zal door de afdeling worden overgedragen aan de Stichting Streek- dierentehuis in oprichting welke het nieuwe tehuis gaat exploiteren, overi gens nauw verwant blijvend aan de af deling. Een comfortabel bedrag, die drie kwart ton maar vergist U zich niet, de accomodatie waarop de Stichting het oog heeft geslagen zal met alles erop en eraan vierhonderd-duizend gulden- tjes gaan kosten. De kiene relvenaars van de Stichting zien het desniettemin wel zitten, als tenminste de gemeente raad van Spijkenisse, de gemeente waar het tehuis gevestigd wordt, zo vrien delijk is een door de Stichting aan te gane geldlening van 325.000,te ga randeren. Mevr. Ina Schoenmaker-Visser, voorz. van de afdeling, is de charmante ver persoonlijking van al de actie die mo menteel wordt ontketend. Behalve de directe bemoeienissen met de aankoop zijn er de noodzakelijke contacten met gemeentebesturen, bedrijven en de re gionale pers welke laatste wordt ge vraagd het goede nieuws verder te verspreiden. De bedrijven in de regio worden gevraagd een duit in het zakje te doen en de gemeentebesturen krij gen een schrijven van een nog duide lijker strekking. Zij worden daarin ge drukt op hun verplichtingen ingevolge het straks van kracht wordende hon den- en kattenbestluit met de strekking waarvan het tot heden nog niet zo nauw genomen wordt. Dat laat zich misschien verstaan wanneer men weet dat een gemeente krachtens dat besluit verplicht is een opgevangen huisdier minstens drie we ken in bewaring te houden. Nu al gaan de opgevangen dieren naar een kennel, „Gelukkig eindelqk een dierwaardig tehuis voor onze minder gelukkige soortgenoten". kosteloos veelal, maar straks wordt het Streekdierentehuis de aangewezen op vang en zal er door de gemeenten be taald moeten worden, voor een hond een tientje per dag, voor een poes vier gulden per dag. Die inkomsten zullen straks hard no dig zijn om het dierentehuis te exploi teren. Daarom ook zal er een klein pen sion aan worden toegevoegd, allemaal terwille van de exploitatiemogelijkheid. Het tehuis zal straks 75 honden kunnen plaatsen waarvan 25 in pension en 50 in het asiel en een honderdtal katten, waarvan 50 in pension en 50 in het asiel. De asieldieren blijven een drietal we ken in quarantaine om bij gebleken gezondheid daarna in de open afde ling te worden opgenomen waarna het dier beschikbaar komt voor hen die zich over hem of haar wülen ontfermen. Tot dusver is de afdeling nog niet met zelfs maar één hond of kat blijven zitten, maar zelfs wanneer dat in de toekomst wel zou gebeuren dan nog wordt het dier met afgemaakt maar zal het tot in lengte van dagen opge nomen blijven. De kennel in Melissant, gedreven door de f am. v. d. Berg zal als depen dance gaan fungeren vanwaar de ppge- vangen dieren zullen „doorstromen" naar het dierentehuis. Dat wordt een vriendelijk home en voor het beheer wordt dan ook een vriendelijk mens gevraagd, man of vrouw, dat is om 't even als hij of zij maar gedreven wordt door dat wat de leden en de bestuurderen van de afde ling bindt, de liefde tot het dier. De werlizaamheden zullen trouwens zo vele zijn dat het nodig zal zijn dat hulpkrachten een handje uitsteken. Rondom het tehuis komt een mooie tuin en een buiten-speelruimte voor de dieren. Binnen komen, behalve de ver blijven ook een kamer waar de aan de Stichting part-time verbonden dieren arts zelfs kan opereren en een trim- en wassalon voor de honden. Op het terrein zal een nieuwe woning worden gebouwd. Het tehuis komt te Spijkenisse aan de Oprelsedijk, aan Flakkeese zijde van Spijkenisse, derhalve van hier vrij ge- rnakkelljk te vinden. Het is een be staand dierenpension dat in de weinige jaren van haar bestaan weinig opgang heeft gemaald;. Met inbegrip van de noodzakelijke aanpassingen gaat het 4 ton kosten. De Stichting beschikt over de gespaarde 75.000,de gemeenteraad van Spij kenisse wordt gevraagd zich garant te willen stellen voor een geldlening van 325.000,terwijl op het publiek en het bedrijfsleven het beroep wordt ge daan samen, in een grote krachtsin spanning nog eens 75.000,bijeen te brengen voor een aantal noodzakeUjke aanschaffen. Wanneer evenwel het honden- en kattenbestand zich in tal en last zal blijven vermenigvuldigen, dan lijken al de inspanningen van de dierenbescher ming en de Sticiiting Streekdierente huis uitzichtloos en dat wordt door hen ook terdege onderkend. Daarom zal In het Streekdierentehuis ook een moge lijkheid worden geschapen er school klassen te ontvangen die met de neus op de feiten worden gedrukt, een te groot aantal honden en katten. De op lossing is een halt toe te roepen aan de ongebreidelde voortplanting van deze dieren. Wanneer dat gehoor vindt komt er misschien ooit een eind aan de vele kwalijke gevallen waarmee de dieren beschermers steeds weer worden ge confronteerd. Het spijt hen het te moe ten zeggen, maar Goeree Overflakkee maakt daarop, geen gunstige uitzonde ring Financiële bijdragen kunnen worden overgemaakt op het gironr. 4398199 van de Rabobank te Spqkenisse ten gunste van rek. nr. 3605.62.272, onder vermelding: „Streekdierentehuis". DIRKSLAND Dit Comité belegt op donderdag 4 september a.s. een regionale studie-ap- pèldag in de Ned. Herv. Kerk van Dirksland. Onder het motto: „Waarom en waar toe deze dag?" zal worden ingegaan op de klemmende vragen rond het beleid in de top van de Ned. Chr. Vrouwen Bond. Daarbij zal centraal staan het gezag van de Bijbel, het Woord van God. Dit onderwerp zal worden ingeleid door ds. C. A. Korevaar, Herv. predikant te Rot terdam. De bijeenkomst, omlijst door zang, muziek en declamatie, begint om 10.15 uur en eindigt plrn. 15.00 uur. Het comité wekt alle sympathiseren de christen vrouwen op deze dag mee te maken. Lunchpakket meenemen s.v.p. Zaterdag wordt weer oud papier op gehaald in Goedereede, Oostdijk en Ha venhoofd. Graag weer gebundeld gereed zetten s.v.p. Opbrengst van de vorige maand 600,—. 4 L.^ii.^uj:iTrj:4u ±ia GCELEFOON 01870-2043 J LANGEWEG 113 OOLTGENSPLAAT De vroegere predikant der Geref. Kerk alhier, drs. H. A. L. v. d. Linden, werd 26 augustus 65 jaar, en hoopt a.s. zondag 31 augustus, wegens verkregen emeritaat, afscheid te nemen van de Ge ref. Kerk te Utrecht. Reeds op 23 jarige leeftijd was hij een jaar hulpprediker te Amsterdam, in de wijk van dr. P. G. Kunst, die hem al hier als predikant bevestigde op 29 ok tober 1939. De intree-tekst was Joh. 10 2: „Maar die door de deur ingaat is een herder der schapen". Op de zondag, vlak voor de evacuatie der gehele bevolking, werd afscheid genomen met Mattheüs 28 20; 2e gemeente was Zutphen tot 1947. Hierop volgde Utrecht, daarna van 1949 - 1951 legerpredikant in Indonesië. Daarna De BUt van 1952 - 1963, vervol gens leraar godsdienstonderwijs Chr. Lyceum te Utrecht, waarna hulppredi ker en predikant te BunnUc, tenslotte weer in Utrecht tot heden. Vorig jaar bij het 40-jarig ambtsjubileum verkreeg hij van H.M. de Koningin de onder scheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau, die hem door burge meester Vonhoff werd opgespeld. In verband met dit 40-jarig ambtsjubileum hield ds. van der Linden op zondag 16 december 1'979 te Ooltgensplaat een ge dachtenis preek. Zijn adres is thans: Emmalaan 7, 3732 GM De Bilt. Op de eerste van de drie Sonunels- dükse „Holle Bolle" dagen, die j.l. woens dag, tegelqk met de wekeiykse markt dag, werd gehouden is het niet bijster druk geweest. Het was duidelijk dat de vacantiegangers, op wier aanwezig heid bij zo'n plaatseiyk gebeuren altijd mag worden gerekend inmiddels zvjn verdwenen en dat betekende een forse deuk in het bezoekersa.antal, zoals dat trouwens was voorzien. De organisatoren van de Midden standver. „Sommelsdijk" hebben bewust op het na-seizoen gemikt omdat het zomerprogram overal is verzadigd van 'dergelijke middenstands-activiteiteh. De latere organisatie betekende wel iswaar wat minder publiek maar dat betekende dat men, weer „onder ons" voor elkaar de tijd kon nemen. Dat gebeurde dan ook veelvuldig en de verkopers achter de kramen hebben dan ook aan belangstelling niet te kla gen gehad. Op een gedeelte van de Dubbele Ring kreeg de „HoUe Bolle" dag zelfs een Oosters accentje. Daar presenteerde een zevental van de in Middelhamis verblijvende Vietnamese vluchtelingen zich als ware keuken meesters in de bereiding van loempia's. Het bleek met een pikant sausje een ware tractatie en menigeen heeft ze zich goed laten smaken. De zeven Vietnamezen pleegden de verkoop geheel op eigen risico en spij tig voor hen viel de verkoop wat te gen. Niet omdat er iets op hen of op hun handel aan te merken zou zijn maar het leek ons toe dat de door snee marktbezoeker niet zo gemakke lijk het contact legt, misschien omdat ze Daar kreeg de markt een Oosters accentje. een taalbarrière vrezen. Geheel ten onrechte trouwens omdat de Vietnamezen al een aardig mondje Hollands mee kunnen tokkelen en best begrijpen wat U bedoelt. Volgende week hopen Ze er weer te zijn, dan in de hoop op (nog) meer klandizie Volgende week woensdag wordt aan de 2e „Holle Bolle" dag een beesten markt verbonden. Ieder die dan kleinere dieren wil verkopen of misschien rui len kan daarvoor een plaatsje op het Markt veld krijgen indien dat tevoren wordt aangevraagd bij boekhandel Poortvliet te Sommelsdijk. Ook dit jaar wordt er in het Ver pleeghuis weer een bazar gehouden. Het thema hiervan zal het land „Oostenrijk" zijn. De organisatoren willen hierdoor be woners en belangstellende een stukje sfeer laten meemaken van dit bekende vakantieland. De Oostenrijkse dagen zullen gehou den worden op D.V. 25, 26 en 27 sep tember. De opbrengst zal bestemd zijn voor het Welzijnszorgfonds. Vanuit dit fonds kunnen verschillende aktiviteiten worden gefinancierd, zoals zangavon den, concerten, dia-ochtenden, vakan ties en uitstapjes. Tijdens deze Oostenrijkse dagen wordt natuurlijk ook de broodnodige rommelmarkt gehouden. Dit element valt dan ook niet meer weg te denken. Hiervoor is echter de hulp nodig van de gehele Flakkeese bevolking. De re ceptie van „De Samaritaan" neemt graag de spullen van u in ontvangst waarin u geen waarde meer ziet, maar die ongetwijfeld nog van waarde zijn en nog geld kunnen opbrengen, zodat van de opbrengst weer nieuwe ontspan- ningsaktiviteiten georganiseerd kunnen worden. Op de Oostenrijkse dagen zult u weer diverse attrakties aantreffen, zoals sneeuwballen eten, grabbelen in een echte Oostenrijkse koe, demonstratie volksschilderkunst, rad van avontuur en diverse spelletjes. Al met al dus veel te beleven en veel te doen, waar toch zeker iedereen bij wil zijn of in ieder geval een bijdrage aan wU leveren, hetzij door zich te vermaken bij de attrakties, of door iets af te staan voor de rommelmarkt (beide mag ook). Eventuele grote stukken worden graag na telefonische opdracht daartoe, bij u afgehaald. Personeel en bewoners verwachten u op 25, 26 en 27 september! Opening/Programma woensdag 24 september: film over Oos tenrijk, aanvang 19.30 uur. donderdag 25 september: 10.00 uur tot Voor zaterdag 30 augustus a.s. heeft het bestuur van de landelijke ruiter vereniging en ponyclub „De Sasruiters" een concours-hippique georganiseerd. Zeer vele ruiters van geheel Goeree Overflakkee hebben zich hiervoor aan gemeld en hun best gedaan om u te la ten genieten van de dressuur ('s mor gens 9.00 uur) en het springen ('s mid dags 1.30 uur). I Als het gunstig weer is en het publiek werkt mee belooft het dan ook een fees telijke dag te worden. Alsmede is er ook een consumptie tent aanwezig voor het veraangenamen van het gehele ge beuren. U kunt het terrein bereiken via Pro vinciale weg voorbij Melissant richting Stellendam daarna 2e weg rechts (sas- dijk) na 1 Ion aan uw linkerkant ziet u het terrein. Tevens is het terrein bereikbaar van uit Dirksland via de Havendijk, eerste dijk rechts tot Sas, vervolgens linksaf. Tot ziens op 30 augustus te Melissant. Op 10 september a.s. organiseert de peuterspeelzaal „DE BEZIGE BIJEN" een kledingbeurs in de peuterspeelzaal Fabiusstraat te Melissant van 10.00 - 11.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur. U kunt Uw kleding brengen op 2 en 5 september van 09.00 - 11.00 uur in de peuterspeelzaal. Ook kaplaarzen en pantoffels zijn welkom. De kleding dient heel en schoon te zijn. De prijs wordt in overleg met U vastgesteld, terwijl 10"/o van de op brengst bestemd is voor de peuterspeel- zaaL STAD AAN 'T HARINGVLIET BEJAARDENAKTIVITEITEN Maandag 1 september begint de han denarbeid voor de bejaarden om 13.30 uur. De bejaardpngymnastiek begint even eens op maandag a.s. om 15.30 uur. Dinsdagmiddag 2 september bejaar- densoos. Alle aktiviteiten vinden plaats in „'t Trefpunt". Alle bejaarden hartelijk welkom. 12.00 uur en 13.00 uur tot 17.00 uur alle attrakties. 19.30 uur: klankbeeld over Oosten rijk. vrfldag 26 september: 10.00 uur - 12.00 uur en 13.00 uur - 17.00 uur alle at trakties. 19.30 uur: optreden Olga Lowina. zaterdag 27 september: 10.00 uur - 15.00 uur geopend voor alle attrakties. (Al les moet weg) 15.00 uur - 16.00 uur: uitslag loterij. Morgen zaterdag zal het laatste zomerconcert op Goerees' carillon wor den gegeven. Het klokkenspel wordt dan, van 11 tot 12 uur 's morgens, be speeld door de „eigen" beiaardier, dhr. J. Bezuijen. Het concert wordt een zg. „open to renconcert" waaraan door anderen kan worden deelgenomen. Zij die dat willen, dienen een kwartier voor de aanvang aanwezig te zijn bij de zij-ingang van de toren. De afdeling „Goeree" van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond opent a.s. donderdag 4 september, het nieuwe ver gaderseizoen met een bijeenkomst die om 8 uur begint in het lokaal van de huishoudschool „Westvoom". Dhr. Naeyé uit Oostvoorne hoopt een inlei ding te houden over het onderwerp: „de literatuur van na de oorlog". Belang stellenden zijn er harteUjk welkom. NIEUWE TONGE Op de Chr. Kleuterschool „Benjamin" was het gjster een drukte van belang. Moeders van de lileuters kwamen om 10 uur op school en zaten daar hun kopje koffie te drinken onder de baby kleer- tjes en luiers en tussen de wiegen, boxen en baby badjes. Doel van dit feestelijk gebeuren was het voorlopig afscheid nemen van juf Vogelaar, die ook nog op deze dag haar verjaardag vierde. dag juf de kleuters van de „Benjamin" kleuterschool. naar de bevestigings- en intredediens- ten van kand. J. J. Tanis te Wagenin- gen op D.V. woensdag 3 september a.s. Ouddorp Verg gebouw 11.45 uur Melissant Julianaweg 12.00 uur. Dirksland Schelpenpad 12.05 uur. Sommelsdijk halte Zandstra 12.10 uur Middelhamis Muziektent 12.00 uur Nieuwe Tonge Molen 12.05 uur. Oude Tonge PuUeman, Prov. weg 12.10 uur. Tussen beide diensten wordt voor; een broodmaaltijd gezorgd. Event, nade re inlichtingen 01877 - 1947.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1