Melissant gelukkig met prachtige gymzaal Helicopter peilde boven Flakkee sterkte van Duitse T.V. zenders VIALLE botsten 52e jaargang IMiisdag 19 augustus 1980 No. 4918 CHR, STEIEEÏKBLAD OP GEREFORMEEaElDE GRONDSLAG VOOR DE ZXJID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ETLANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond I GARAGE KNöPS - Middelhamis I Heeft U een Opel Kadett van '74, 75, 76 of 77? Ruil hem dan NU in Per 1 sept. a.s.WARME-IVIAALTIID VOORZIENING VOOR GEHANDICAPTEN IN DE GEMEENTE DIRKSLAND Beeds geruime üjd wordt in de gemeente Dirksland de belioefte gevoeld om, in liet kader van liet open-bejaardenwerk, warme maal tijden te gaan verstrekken aan ge handicapten en bejaarden die zelf niet meer kunnen koken. In een werkgroep die, op initia tief van het gemeentebestuur, is opgericht om de leemten in en de mogelijkheden van het open-be jaardenwerk nader te onderzoeken, is deze vraag sterk naar voren gekomen. Uw huis verkopen TAMBOER Dierenbescherming RUOËH OP LPG.„ iK Burg. Bos verrichtte zaterdagmiddag de opening EXTRA KERKDÏENTSTEN GEREF. GEMEENTEN Doorgereden na aanrijding Bromfietsers BRAND IN SUPERIVIARKT VAN DUKE TE IVIIDDELHARNIS De Henry Dunant vanavond in IVliddelharnis POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS f 9,50 PER KWARTAAÏ. ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bi] contract speciaal tarlel Ook in de Kruisvereniging leefde dui delijk de mening dat er op dit gebied van de gezondheidszorg iets moest ge beuren. Vandaar dat, vanuit genoemde werkgroep, enkele leden, n.l. Mej. van Zwoll en dhr. S. van Dongen, samen met het dagelijks bestuur van de Kruis vereniging en Zr. J. Struijk, aan het werk zijn gegaan om zo'n voorziening tot stand te brengen. Het resultaat is dat op 1 september a.s. op bescheiden schaal gestart kan worden. De organisatie berust, voorlo pig, bij de Kruisvereniging, de dagelijk se leiding fti3 ar. Struijk. Voor vne zijn deze maaltijden bedoeld? Heel nadrukkelijk alleen voor diege- nen die beslist zelf niet meer kunnen koken en die niet op een andere een voudige manier aan een warme maaltijd geholpen kunnen worden, b.v. door fa milie die heel dicht in de buurt woont. Dus voor hen die lichamelijk of gees telijk sterk gehandicapt zijn, al of niet tijdelijk, voor bejaarden die niet meer kunnen of voor wie het onverantwoord zou zijn om zelf nog te koken, of die zich anders geheel zouden verwaarlo zen. De voorziening is, vnl. door het vervoer, helaas te duur om anderen daarvan te laten profiteren. Hoe en wanneer vxrden de maaltijden verstrekt? De bedoeling is omi niet te groot te be ginnen, vooreerst alleen op maandag, woensdag en zaterdag. Voorlopig kun nen maar 5 maaltijden verstrekt wor den. Binnen niet al te lange tijd, hopen we dat, als de zaak blijft lopen uit te kunnen breiden tot 15 of maxitnaal 20 deelnemers. De maaltijden worden bereid in het Ziekenhuis te Dirksland en worden door vrijwilligers naar de cliënten gebracht. Het is bijzonder belangrijk en verheu gend dat veel auto-bezitters bereid zijn dit, met alleen een geringe kosten-ver- goeding te doen. Voor Dirksland gaven zich tot nu toe op: de heren L. v. d. Velde, C. Magtegaal, C. der Weduwen, W. Brooshóofd en L. Bestman. Voor Herkingen, de heren: B. v. d. Ochtend, Dorst, J, de Geus, J. W. de Geus en L. Huizer. Voor Melissant, de dames: A. Over- weel-Goedegebuur en Noordijk-Grin- wis en de heren A. Troost, L. Wiegel, L, Grootenboer en C. Grootenboer. Voor elk dorp gaven zich nog enkele reser ves op. U ziet hen 's morgens tussen 11.00 en 11.30 uur verschijnen om de lege en schone pannenset op te halen, tussen 11.15 en 11.30 uur wordt in het Zieken huis de maaltijd, (ook diëten) in de voorverwarmde set opgeschept en om streeks kwart voor twaalf hebt U de warme hap in huis. Gewerkt wordt met per persoon een dubbele pannenset op naam. Wat gaat de maaltijd U kosten? Het is uiteraard niet goed mogelijk voor de komende jaren een definitieve prijs te noemen. Voorlopig gaan we U 5,per maaltijd berekenen, dat is de prijs die het Ziekenhuis ons berekent plus een klein deel van de bijkomende kosten, maar dit is duidelijk onder het voorbehoud dat de overige kosten ijooi" subsidies, o.a. van de gemeente, gedekt kunnen worden. Tevens wordt er één maal een bedrag van 25,berekend als waarborgsom,. Dit bedrag krijgt men terug als na beëindiging van de ver strekking de pannen in goede staat worden afgeleverd. Moet U zich opgeven, en hoe? In het algemeen zal dat niet nodig zijn en zal uw naam al bekend zijn, via gezins- en bejaardenhulp, wijkver- pleegster of huisarts. Maar het staat tJ of uw familie geheel vrij om U aan te melden n.l. bij zr. J. Struijk, wijkge- bouw Oranjelaan, Dirksland. Tel. 01877 - 1500 (b.g.g. maandag-woensdag 17.00 - 17.30 uur 01877 - 1234). In alle gevallen zal Zr. Struijk U op komen zoeken om de mogelijkheid en noodzaak te bepraten en te beoordelen, want nogmaals, de maaltijd kan alleen op strikte indicatie gegeven worden. Wij hopen dat met aller medewerking deze zaak tot nut van onze gehandicap ten zal slagen. Kruisvereniging Dirksland. POES IN DIRKSLAND ZOEK Een mooi rood jong poesje, met witte pootjes wordt sinds enige dagen ver mist in de omgeving van de Beatrix- straat te Dirksland. Wie inlichtingen kan geven wordt gevraagd te bellen met tel. 2044 (mevr. Leeflang). MITOGAS APMRArUUR Is vrimdelijk voor h«t mliiflu an ook voor uw portemonnee! Vakioindige inbouw van de ze veiKga apparatuur ver zorgt Viatte-dealer Koiteweegje, Dirksland Telef. 01877-1122. In opdracht van de Energiemaatschap pij EMGO te Middelhamis heeft het Woerdense Kabel - Advies -, Instituut (KAI) j.l. vrijdag een onderzoek verricht naar de aanwezigheid boven Goeree- Overflakkee van signalen van de drie Westduitse t.v. stations. Daarbü werd gebruik gemaakt van een helikopter die de metingen verrichtte op een hoogte van 80 tot 150 meter. De uitkomst van het onderzoek zal een antwoord geven op de vraag of er mogelijkheden zijn tot de invoering op Flakkee van een kabel-antenne systeem zoals dat elders in den lande al op meer dere plaatsen het geval is. Bij toepassing van dat systeem wordt het mogelijk de duitse t.v. stations te ontvangen en wellicht zelfs ook de Engelse en zeker de Belgische. Er komt dan op of nabij de plaats waar de signalen het sterkst [v-^-^TT-o-^rroTi \jTnrrfpn ppn hofp mas+ vaVi- waaraf kabels worden gelegd waarop de abonnees aan kunnen sluiten tegen betaling van een maandelijks abonne mentsgeld. Overigens is het nog twijfelachtig dat het er binnen afzienbare tijd van zal ko men. Alhoewel de uitkomst van de pei ling nog niet beschikbaar is kan al wel gezegd worden dat de ontvangst tegen viel. De grote afstand van de Duitse zenders en de storing die een Belgische zender veroorzaakt zijn daaraan debet. Overigens kan ook met steunzenders vanaf andere ontvangers worden ge werkt en ook die mogelijkheid zal in het onderzoek worden betrokken. I.v.m. de hoge kosten van de bouw van een installatie en de bekabeling is dat al leen maar realiseerbaar wanneer SCAi van de woningen binnen de bebouw de kom aan zal sluiten. Een abonne ment zou gemiddeld 15,per maand P-PR1 kos+en. Aan aansluitingen buiten de bebouwde kommen is nauwelijks te denken i.v.m. de dan wel zeer hoge aansluitkosten. In Europees verband is een nieuw ex periment aan de gang waarin Luxem burg al het verst gevorderd is. Dat land heeft al een sateliet in de ruimte ge bracht via welke daar uitgezonden t.v. programma's ook in ons land ontvangen kunnen worden. Overigens hebben neg geen uitzendingen plaatsgevonden. Ket is te voorzien dat in 1985 in ons land de via satelieten uitgezonden t.v. program ma's uit Noorwegen, Engeland, Frank rijk en Duitsland ontvangen kunnen worden, de landen die deelnemen aan het satelietprojekt. De oprichting van één grote antenne op het eiland lijkt dan voor de hand liggend. Ook dan im mers zal een centrale antenne gewenst zijn omdat een eigen, op sateliet-ont- vangst gerichte antenne minstens zo'n vijftienhonderd gulden zal kosten. Bespreking voor de vlucht, voor de helicopter dir. D. A. la Fleur en dhr. Götzenberger van de EMGO. Melissant mocht met de uitgesto ken driekleur en versieringen in „Me lishof" zaterdagmiddag best een beetje feestvieren, blij als men was over het gereed en beschikbaar komen van het nieuwe gynmastiekgebouw achter het Ver. gebouw „Melishof". Gemeen tebestuurders, onder „aanvoering" van burg. Bos, vertegenwoordigers van de veertien plaatselijke verenigingen, de schoolhoofden en de tevreden ogende leden van de Stichting Jeug en Vereni gingsgebouw Melissant troffen elkaar in de zaal van „Melishof" in afwachting van de officiële opening die op het pro gramma stond. Burg. Bos was tot het plegen van die officiële handeUng graag bereid gevon den want zeker ook voor hem gold een grote ingenomenheid met de nieuwe voorziening, zodat dhr Bos eenmaal staande voor de gesloten deur gretig grabbelde in de hem voorgehouden bak met tennisballen, op zoek naar de sleu tel. Carola Hakkenbrak en Robby Bree- voort die daarbij figureerden mochten vervolgens de burgemeester helpen bij het openen van de deur waarmee dhr Bos symboliseerde dat het gebouw voor taan aan de Melissantse jeugd is. De genodigden konden constateren dat het gebouw een prachtige gymnastiekac- comodatie herbergt, compleet met kleed kamers, doucheruimtes en een materia- lenberging, zo perfect als Melissant het nog nimmer gekend heeft Tot dusver moest worden gegymd in de grote zaal van „Melishof", een verga derzaal eigenlijk met klimrekken langs ae waaiuen en fcumLouwen aan net pla fond, met een totaal ongeschikte vloer, terwijl ook steeds met tijden moest wor den geschoven wanneer er in de zaal bijeenkomsten zouden plaatsvinden. Al in 1974 werd ingezien dat er een andere accomodatie moest komen, waarbij toen werd gedacht aan de uitbouw van de zaal een plan dat bijna zou zijn uitge voerd maar ter elfder ure werd geannu leerd. Nu liet voorzitter C. M. Vogelaar van de Stichting Jeugd en Ver. gebouw in zijn welkomstwoord weten dat afstel allerminst te betreuren, integendeel! ,,Door enkele jaren te wachten heb ben we nu een veel beter resultaat, een echte sportzaal!" stelde dhr Vogelaar tevreden vast, burg Bos persoonlijk complimenterend omdat hij het is ge weest die het idee van een sportzaal het eerst aandroeg. De verbinding tus sen „Melishof" en het nieuwe gymge- bouw wordt benut voor een prachtige ruimte voor de peuterspeelzaal van de Stichting Melisantse Jeugd en ook van die zijde is men hogelijk tevreden over het nieuwe home, waarin trouwens straks ook de oudere jeugd welkom is voor het verrichten van creatieve acti viteiten. Ook die zaal werd door dhr Bos officieel geopend. Na alle betrokkenen te hebben gedankt voor hun aandeel in de totstandkoming van de nieuwbouw constateerde dhr Vogelaar dat een be trekkelijk kleine gemeenschap een voor ziening tot stand heeft gebracht waar aan werkelijk behoefte was. Het werd door burg Bos gaarne on derstreept, evenals de complimenten die liurg. uus> iiucii. uil' ue udK mei uuiien de sleutel te pakken. dhr Vogelaar had gericht tot de bouwers bouwondemem^ing Jonkers en de Keizer uit Halsteren, de ontwerper, het Advies bureau Arnhem en de onderaannemers de Vogel, de Wachter en Hogchem, als ook prees dhr Bos de activiteiten van de' eigen dienst Gemeentewerken. Spr ver trouwde het nieuwe gebouw met ver trouwen toe aan het Stichtingsbestuur en aan de zorgen van de beheerder dhr Higter. Op hen en op degenen die het gebouw gaan gebruiken deed dhr Bos een beroep het gebouw met zorg te ge bruiken, ook waar het „buitenschoolse" activiteiten betreft opdat de Melissant se gemeenschap er nog vele jaren lang veel plezier van zal hebben. Het gebouw kon tot stand komen doordat het als school-gymnastiekzaal kon worden ge bouwd waardoor de exploitatie uit de door het Rijk toegekende vergoedingen kan worden gefinancierd. De Stichtings- kosten belopen een bedrag dat met 7 cijfers derhalve meer dan een mil joen geschreven zal moeten worden. In het vervolg van de bijeenkomst werd nog gesproken door dhr M. Wiegel namens de plaatselijke verenigiagen, onder aanbieding van een plantenbalc, voorts door dhr B. Kooijman, hoofd van de bijz. basisschool mede namens de overige scholen en door dhr Overweg namens de Stichting Melissantse Jeugd, welke Stichting stellig van plan is een optimaal gebruik van haar nieuwe ruim te te gaan maken. Ouddorp. Woensdagavond om 7.30 uur hoopt ds. J. Driessen van Moerka- pelle voor te gaan. Nieuwe Tonge. Donderdagavond om 7.30 uur hoopt ds. H. Ligtenberg van Middelhamis voor te gaan. Ooltgensplaat. Woensdag 20 augus tus om 7.30 hoopt ds. C. Harinck van Dordrecht voor te gaan (na de dienst ledenvergadering) MIDDELHARNIS Zondagavond laat heeft een bruine Ford personenwagen nogal wat schade aangericht. In de Chr. de Vrieslaan sneu velde een lantaarnpaal, vervolgens schampte de wagen de muus van het pand van Onderling Belang (hoek Zand pad - Schoolstraat) om op Middelhamis' Voorstraat enkele paaltjes en een boom te vellen. De politie die gewaarschuv>?d werd, trof de wagen onbeheerd aan. In de wagen wel het rijbewijs van de kennelijke bestuurder de 22-jarige A. M. die de komst van de politie niet had afgewacht. MIDDELHARNIS Zondagnacht even na twaalven zijn twee elkaar tegemoetkomende brommers op elkaar gebotst tengevolge waarvan een van de berijders, de jongeman A. de B. uit Middelhamis met letsel aan zijn linkerknie in het ziekenhuis is op genomen. De andere berijder was een jongeman uit Herkingen die slingerend zou hebben gereden. Van hem is dan ook een bloedproef genomen. OUDDORP WIE WIL NOG MEE Wie wil er morgen woensdag 20 augustus nog mee met ons uitstapje'? We hebben nog wat plaatsen over. Ver trek om half 9 vanaf het Jeugdgebouv/ waar we om plm. 18.00 uur weer terug hopen te zijn. Inlichtingen en aanmel dingen via .tel. 01877 - 1541. Kortsluiting in een betrekkelijk kleine diepvriezer bleek de oorzaak te zijn van de vette rook- en roetont- wikkeling die maandagmorgen rond half zeven in de Supermarkt van van Dijke aan de Doetinchemsestraat werd ont dekt. Die ontdekking werd gedaan door de passerende buschauffeur Dammis Vroegindeweij die zag hoe de rook door een kier langs de deur naar buiten werd geperst. Hij waarschuwde direkt de in de straat wonende brandweerondercom- mandant dhr L. Jordaan die de brand weer waarschuwde. Omdat nog niemand van het bedrijf aanwezig was moesten een deur en een ruit worden geforceerd om binnen in het bedrijf een ware chaos aan te treffen. Het hele pand stond vol zwarte rook waarmee tot in de verste hoeken een deken van roet over alle artikelen was gelegd. In de omgeving van de smeulende diepvriezer was het zó heet dat plastic luchtroosters in het plafond waren gesmolten en rekken in de omgeving het hadden begeven. Er waren nauwelijks uitslaande vlammen omdat er door het nog gesloten zijn van de zaak geen zuurstof werd aan gevoerd. Niettemin is de schade groot omdat de hele v/inkel leeg zal moeten en zal moeten vrorden gereinigd. Waai-- schijnlijk zal het ook nodig zijn een heel nieuw plafond te leggen. Het imposante Rode Kmisschip de „J. Henry Dunant" meert vanmiddag af in de buitenhaven van Middelhamis en zal daar de nacht doorbrengen om morgenochtend de vaartocht met 70 pa tiënten uit Noord-Holland voort te zet ten. Der traditie getrouw staat de afd. Middelhamis van het Rode Kmis weer gereed om de gasten een prettige ont vangst te bereiden. De Well-fare afde ling geeft ze bovendien een blijvende herinnering aan hun bezoek aan Mid delhamis mee en het accordeongezel schap „Accordeola" zal voor een muziek je zorgen. Burg van Welsenis zal de „logé's voor één nacht" wat over zijn gemeente vertellen en wie de mensen vanaf de wallekant vriendelijk toe wil zwaaien heeft daartoe vanavond alle gelegenheid. ---------- THOLEN De braderie door de Thoolse Midden stand zal niet zoals eerder vermeld, ge houden worden op woensdag en donder dag maar alleen op vrijdag 22 en zater dag 23 augustus. Tevens zal er zaterdag 23 augustus vanaf 10 uur kinderbradeiie zijn. MELISSANT MORGEN WOENSDAG BAZAR Door de Jongeren-contactgroep van de Gerefkerk te Melissant wordt mor gen woensdag van 2 tot half 5 's middags een bazar gehouden, bij mooi weer buiten, bij minder geschikt weer in de ruimten achter de kerk. De koffie is er gratis. De opbrengst is voor de eigen kerk, NIEUWE TONGE HERVATTING REPETITIES ZANGVERENIGING De Chr. Gemengde Zangver. „Adven- do" hoopt a.s. donderdagavond de repe tities te hervatten om 8 uur in het Herv. Ver.gebouw „Elim". Belangstellenden en nieuwe leden zijn met de bestaande leden weer hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1