EÖROPAZEGELS 1980 Jkboü^eert U op ,,Eliandeii-siiieuws' Q@mËs vasi iiatyyrlij- k<g mest laat zich iü ©pbrengsteii geiden INFORMATIEBOEKJE MIDDELHARNIS MODE l^g MEUBELEN Optimaal aanbod lens meubelinkoopdagen IE TELEFOON - CENTRALE VOOR OE KLEINTJES Brand in slaapkamer PREDIKBEURTEN GRIJSOORDSE SCHETSEN HET GOUD VAN DE LUTINE jÜw huis verkopen?! TAMBOER Eigen proefbaan voor Rijksdienst voor het Wegverkeer Medische diensten Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag, 15 augustus 1980. Op 12 september 1980 verschijnen twee Europazegels 1980, gewijd aan res pectievelijk H.M. Koningin Wilhelmina en Sir Winston Churchill. Ieder jaar wijst de CEPT (la Confé rence Européenne des Administrations des Postes et des Telecommunications) het thema aan voor de Europazegels die het komende jaar in de aangesloten landen verschijnen. Voor 1980 viel de keus op „vooraanstaande persoonlijk heden". Van de twee zegels die Nederland in dit kader uitgeeft, is die van 60 cent gewijd aan H.M. Koningin Wilhelmina. Tegen de achtergrond van de Neder landse vlag is een portret van Haar afgebeeld, alsmede een fragment uit een radiorede die Zij op 1 september 1941 uitsprak. Dat fragment luidt: Van de Noordpunt van ons werelddeel tot de uiterste grens van Griekenland staan de woorden „Overwinning en Vrijheid" in aller harten gegrift. De tweede zegel, in de waarde van 80 cent, is toebedacht aan Sir. Winston Churchill. Een portret van hem is af gebeeld tegen de achtergrond van de Britse vlag. Ook van hem een frag ment van een redevoering, die hij op 7 mei 1948 uitsprak. De tekst van dit fragment luidt: A high and solemm responsibility rests upon us here this afternoon in this Congress of a Europe striving to be reborn. Beide zegels, die zijn ontworpen door Pieter Brattinga uit Amsterdam, zijn uitgevoerd in de kleuren rood, blauw, grijs en zwart. f» SCHOUWEN DUIVELAND Nu de oogst van graan en peulvruch ten op gang is gekomen, blijkt opnieuw dat het ontbreken van vee op het land bouwbedrijf, zoals dat zich na 1960 heeft ontv/ikkeld, in het Zuid Westelijk kléi- gebied, nadelige gevolgen mee brengt, wat betreft de opbrengsten van ge noemde producten. Want vee betekent organische mest en organische mest komt de structuur van de" grond ten goede, meer dan de kunstmest. En hoe belangrijk dat is, in een perio de van wisselende zeer droge (juni) en zeer natte weken is het beste te zien a. d. tarwe opbrengsten, die zeker niet over al even gul was. Te spreken van een re cord graanoogst, zoals we deze week er gens lazen, is beslist onjuist. Alleen op de betere gronden is spra ke van een bevredigende opbrengst (geen record) op de, drogere gronden. Het gemeentebestuur is voornemens opnieuw een „informatieboekje" van de gemeente Middelharnis te doen ver vaardigen. Naast gegevens van algemene aard vindt men informatie omtrent bankin stellingen, bedrijven, brandweer, kerk genootschappen, onderwijs, openbare veiligheid, pers, diverse verenigingen, zoals sportverenigingen, muziek- en zangverenigingen, kiesverenigingen, enz. Deze nieuwe gids verschaft daarom niet alleen aan de bevolking een be langrijke bron van informatie, maar is tevens een wegwijzer voor de nieuwe inwoners o-m spoedig in onze gemeente thuis te geraken en zich in Middelhar nis thuis te blijven gevoelen. Het vorige informatieboekje heeft be wezen in een grote behoefte te voorzien. Vele gegevens zijn echter niet meer in overeenstemming met de werkelijk heid, vandaar genoemd voornemen. De instellingen, verenigingen, bedrij ven, enz. die in de verouderde gids ston den vermeld, zijn reeds verzocht de ge gevens op hun juistheid te controleren. Om nu de volledigheid van het boek werkje zo veel mogelijk te waarborgen is het noodzakelijk, dat ook gegevens van nieuwe instanties/verenigingen, enz. alsmede instellingen die op de een of andere wijze nog niet in de vorige gids voorkwamen, daarin worden opge nomen. De bedoeling is, dat in het boekje' worden vermeld: de juiste naam van de vereniging/instantie, enz., naam en adres van de secretaris, olsmede diens telefoonnummer. Gaarne roept het gemeentebestuur de medewerking van belanghebbenden in bedoelde gegevens te verstrekken. De opgaven dienen zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 26 augustus a.s. te worden ingezonden aan de gemeente secretarie, afdeling algemene zaken. Raadhuisstraat 5, Middelharnis. MELISSANT KERKDIENST Zaterdagavond om 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente (Beatrixlaan) voor te gaan student J. C. Meeuse van Ridder kerk. die minder doorlatend zijn, is de op brengst beslist niet gunstig. Ook de gerst geeft een mindere op brengst dan normaal, hetzelfde kan ge zegd: worden van de schokkers, de op brengst blijft onder het gemiddelde en de schokker als peulvrucht is ook klei ner van stuk. Bepaald desastreus is de natte perio de geweest voor de bruine bonen. Ge vreesd moet worden dat 1980 voor de bruine bonen een misoogst zal opleve ren. Al met al, dus voor de landbou wer geen zorgenvrije tijd, waarin alleen maar kan worden gehoopt, dat de prij zen de geringere opbrengsten zullen goed maken. Ook voor het graszaad, veelal op contract geteeld, waS de op brengst niet aan de hoge kant. Anderzijds moet worden gezegd, dot toen de plensregens van 21 juli, een natte periode van diverse weken afslo ten, de toestand er vrij hopeloos uit zag. De daarna gevolgde droge en war me periode maakte meer goed, dan men toen durfde hopen. We herinneren ons een aantal jaren geleden, dat mest uit onze regio werd uitgevoerd, men zou zich nu moeten af vragen of invoer van stalmest zou moe ten worden overwogen, nu het voor veel boeren, die niet meer over perso neel beschikken, onmogelijk is, nog vee op het bedrijf te houden zoals vroeger gebruikelijk was. Maar hoe anders de mindere op brengsten goed te maken, die als ge volg van het uitsluitend gebruik van kunstmeststoffen, thans een nadeel vor men voor het Zuid Westelijk kleigebied, op te losen, blijft voorlopig een pro bleem, waarvoor de landbouwer zich gesteld ziet. De verbouw van groenvoedergewas sen, vorrnt hiervoor wel gedeeltelijk soelaas, maar de echte oplossing is het niet. ROTTERDAM Ter verruiming van de verkoopmo gelijkheden zullen gedurende de 3 Na tionale Meubelinkoopdagen vier hallen van het Utrechtse Jaarbeurscomplex bol staan vanwege het aanbod meubelen voor het seizoen 1980 - 1981. Fraaie stands, die overigens alleen nodig zijn om bepaalde collecties goed tot hun recht te laten komen, zijn er niet bij en moeten dus opgeslagen worden tot de internationale Meubelbeurs volgend jaar. De Meubelinkoopdagen, welke om de 2 jaar gehouden worden, zijn wat dat betreft erg sober van aankleding, maar daarentegen veel overzichtelijker en beloopbaar. Voor hen die persé al les willen zien is vooral dit laatste be langrijk, want de netto expositieruimte waarop de Nederlandse meubelfabri kanten en -groothandelaren hun pro ducten hebben uitgestald, beslaat maar Uefst 35.000 m- Speciaal de detaillist kan er zich van 1 tot en met 3 september optimaal oriënteren om straks beslagen ten ijs te kunnen komen. Het koopgedrag van de consument van nu is eenmaal sterk veranderd ten opzichte van enkele jaren geleden; hij wil wel geld uitgeven, maar eist zondermeer goede kwaliteit die hem tevens zekerheid biedt. Daarom is het samenstellen van een collectie tegenwoordig geen sinecure. Eerder een zorg op niveau en dat geldt niet alleen voor meubelen, doch zeker ook voor de bekledingsstoffen, die im mers het aanzien van het gekozen meu bel bepalen. In de ons omringende lan den worden al enige tijd bepaalde za ken In de woonsfeer zoals meubelen, vloerbedekking en gordijnen qua kleurbeeld op elkaar afgestemd, waar door gesproken kan. worden van een verantwoorde interieurverzorging. Ook in ons land is een trend die zich in die richting beweegt en met name Dehnert Jansen B.V. uit Rotterdam beijvert zich om deze tendens inderdaad gestalte te geven door consciëntieus, in samenwerking met de handel en de in dustrie, een kleurengamma te ontwik kelen, dat de consument (die tot heden veelal inpulsaankopen deed) in staat moet stellen meer eenheid te brengen in het meubel en de overige stoffering. In dit verband vraagt Deja niet ten onrechte aandacht voor haar nieuwe weefstoffen „Alblas", „Alvido", „Ala- mein" en „Etienne", waarvan de in af gezwakte tinten te leveren jacquarddes- sins meer toepassingsmogelijkheden blijken te hebben dan aanvankelijk werd verondersteld. Zelfs voor de kleur blauw bestaat van de zijde van het publiek een ver heugende belangstelling, wat voor Deja aanleiding is geweest deze vrij moeilijke kleur dicht bij de hand te houden Er zijn trouwens allerlei ontwiklie- :lingen gaande op het gebied van de meubelstoffering; weefstoffen worden bijvoorbeeld steeds vaker toegepast op grenen meubelen en overgestoffeerde bankstellen en niet minder frappant is de stijgende vraag naar goede klassieke streepvelours om deze, in combinatie met mohair, op het betere stijlmeubel te laten verwerken. Marketingbewust schijnt Deja in elk geval een bevredigend antwoord te kun nen geven. De openingstijden voor de Meubelin koopdagen Zijn van 10.00 tot 19.00 uur. THOLEN B.L.H.B. opgericht: Tijdens een vei- gadering in Bergen op Zoom is de af deling West Brabant - Tholen van de Bond van landpachter en hypotheek- boeren B.L.H.B. opgericht. Voorzitter is de heer A. A. Hogers uit De Heen, sec retaris is de lieer W. W. A. Timmermans uit Oud Vossemeer. De heren A. H. Mol uit 's Hesr Arendskerke, T. Jansen uit Ossendrecht en L. de Jonge uit Tholen zijn de ande re leden van het dagelijks bestuur. De nieuwe draagbare telefoon-cen trale van Fisher-Price is een boeiend stukje speelgoed waar kleuters hun fantasie op uit kunnen leven. Fisher-Price, over de gehele wereld bekend als fabrikant van veilig, educa tief en sterk speelgoed, haakt tevens in op de verbeeldingskracht van de kleu ter. Het speelgoed moet immers voor de kleuter zelf aantrekkelijk zijn Fisher-Price heeft daarvoor, in een speciaal daartoe ingerichte kleuterklas, een oplossing gevonden. Door een eenzijdige spiegelwand ob serveert een team van mannen en vrou wen het speelgedrag en ontdekkings-zin van de kleuters. De kleuters geven door hun eigen fantasie een extra speelwaar- de aan het speelgoed, ieder speelgoed wordt dan ook zoveel mogelijk aange past aan de wensen van de kleuters. Zo is o.a. gebleken dat kleuters hun speelgoed altijd en overal met zien meedragen. Dat was voor Fisher-Price een reden om verschillende stukken speelgoed, waaronder de nieuwe tele foon-centrale, draagbaar te maken. De nieuwe telefoon-centrale ziet er uit als een échte, met een bord met krijtjes voor de belangrijke boodschap pen. Tevens zit er een veger bij. P'iblieksnriis 39.95. OUDDORP Met stijgende verbazing heb ik bet g artikel „Brand in slaapkamer" gelezen, s Ik wil niets ten nadele van de daarin g bedoelde brandweerman schrijven maar M deze brandweerman is door omwonen den wakker gebonsd en gebeld, (van een knal van een springende ruit is ons niets bekend). 3 andere omwonenden hebben ge tracht boven in het brandende huis te komen daar ze dachten dat er nog iemand op bed lag. De brandweerman is nadat hij uit bed is gekomen niet naar het brandende huis geweest. Hij ging eerst naar de brandweerkazerne om daarna met de brandweerauto terug te komen. Om namen en eer gaat het niet, maar de toedracht is anders geweest dan in de krant vermeld. Een buurtbewoonster. SINT ANNALAND Aardappel veiling: van dinsdag 12 augustus 1980. Doré eerste soort 0,28 - 0,29. Do- ré tweede soort 0,26. Doré apart 0,18 0,23. Gloria eerste soort 0,26. Glo ria tweede soort 0,23. Bintjes 0,20 - 0,24. Première 0,21. Eigenheimers 0,31 - 0,32. Lekkerlanders 0,24 - 0,25. Aardappelprijs per kilogram. Aan voer: 190 ton. Uienveiling: van dinsdag 12 augus tus 1980. Plantuien Sturon 0,40. Plantuien Stutgarter 0,30. Plantuien drielingen 0,17. Uienprijs per kilogram. Aanvoer: 95 ton. OUD VOSSEMEER PULPBEDRIJF STILGELEGD Bij een beroep van de Zeeuwse mi lieuinspectie tegen de door B en W van Tholen verleende hinderwetvergunning aan het uien- en preipulp verwerkende bedrijf van J. F. T. in de Van Haaften- polder heeft de Kroon bepaald, dat de vergunning onterecht is verleend en hem alsnog vernietigd. Het bedrijf slaat uien- en preipulp op in drie grote opslagputten van 80 x 20 meter en een halve meter diep. Het pulp moet daar 3 maanden tot een jaar liggen, voor dat het kan worden afge voerd als mest. Als J. F. T. de onduldbare hinder op heft, de bodem en wanden van de put ten waterdicht maakt en de pulp op een aanvaardbare manier uit de putten kan worden weggehaald, dan kan het be drijf opnieuw vergunning aanvragen. lutiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiii De nieuwe draagbare telefoon-centrale van Fislier-Price Is een boeiend stukje speelgoed voor de kleintjes met tal van mogelijkheden. De telefoon heeft een bord met krijtjes voor de belangrijke boodschappen. ZONDAG 17 AUGUSTUS OUDDORP Herv. Kerk 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen Ger. Kerk 10.00 uur (Verg. geb.) ds A. J. J. van Noord en 18.30 (kerk) ds. J. Blok van Baarland. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.00, 10.45 uur en 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug, koU. Evangelische Hogeschool. STELLENDAM Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot, extra koU. orgelfonds Ger. KerklO.OO uur ds. J. Blok, Baarland en 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord (voorber. H.A.) MELISSANT Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. T. C. Guyt, Katwijk, extra koll. vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. D. Dekker, voorber. H.A., tweede koll. orgelfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. J. J. Tanis. ?IERKINGEN Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur eerw. heer A. H. Veldhui zen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Beens, v.m. bed. H.A. en nam. dankzegging H.A., extra koll. kerkvoogdij Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. D. Dekker. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong, voorber. H.A. en 18.00 uur dhr. G. Meuleman, extra koll. Ned. Bijbelgenootschap Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Cars- tens Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v. d. Waal en 17.00 uur ds. Blokland, Zie- rikzee Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 16.30 uur leesdiensten Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur lezen Ger. Gem. 9.30 (H.A.) en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. voorber. H.A. en nam. Beid. Cat. zon dag 6, extra koll. bouwfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. van Gorsel, Wijk bij Heusden, bed. Heilige Doop en 18.00 uur ds. P. de Jager, extra. koll. pastooraal fonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uurl ezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Wil- lemsen, v.m. bed. H. A. en nam. danlv- zegging H.A., extra koll. Ned. Bijbel genootschap Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer A. v. d. Schee, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom, extra koll. Quotum Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur kand. G. Mink, Amster dam Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10.00 uur kand. B. J. van Vreeswijk. strandjutten is opwindend en avontuuriijk. Voor de eerlijke jutter op windend; wat is er afgespoeld en wat zal het opbrengen bij de strand- vonderij Door de gewone jutter gold meer de vraag hoe het gevondene ongezien in de duinen te krijgen en het te verstoppen onder 't zand. En dan zijn er ook nog jutters die met één slag zich rijk denken. We horen weinig meer over de „Lutine". Wel vond men ankers, houtwerk, maar nog geen goud. En er moet genoeg liggen, want het goudschip had kapitalen aan boord. De „Lutine" was een goed gebouwd Frans oorlogsschip dat in de zee oorlog door de Engelsen was veroverd, op een werf werd het schip her steld en gepantserd, want de oorlog woedde voort en kostte veel geld. De Londense zakenlieden besloten geld te sturen naar hun handels posten in Hamburg die het minder goed gingen, ook het handelshuis van de 3 gebr. Goldsmit besloot geld te zenden. Hun vader was zeer voorspoedig geweest in zaken doen, maar men voorspelde dat het slechts één geslacht zou zijn, zijn zonen zouden het weer verliezen. Zo gewonnen, zo geronnen, onder deze slechte voortekens werd de „Lutine" met goud geladen, 't zou zijn bestemming nooit bereiken. De regering stuurde ook veel geld mee, bestemd voor 't Engelse leger dat bij Kijkduin de Hollanders hielp de Fransen te verdrijven. Hun keus viel op de „Lutine" een sterk Engels oorlogsschip dat eerst de dukaten zou lossen in Den Helder en de baren gouds etc. in Hamburg. Gouden staven; ducaten, Spaanse piasters en gouden Louis 'd ors ter waarde van toen 16 miljoen gulden werden ingeladen. Ook vele aanzienlijken voeren mee; wel 300 zakenlieden en officieren om de Engelse zaken te versterken die leden onder de Franse maat regelen. Met gunstige wind, en prachtig weer verliet de „Lutine" de haven van Yarmouth onder bevel van de Hertog van Chatillon. Maar een tot storm aanwakkerende wind belette de „Lutine" de haven van Den Helder binnen te lopen ondanks uitgeworpen ankers, ondanks stuurmanskunst, het schip dreef af langs de Waddeneinlanden Texel en Vlieland. Met slepende ankers en gereefde zeilen strandde het op de gevaarlijke Terschellinger gronden waar sinds eeuwen velen verdronken in het licht van de vuurtoren de Brandaris. In die nacht van 10 October 1799 streed de primitieve reddingboot met zijn dappere bemanning tevergeefs tegen de golven. In het morgenlicht was er van het schip weinig meer te zien. Wel lijken, zover het oog reikte op Vlieland en Terschelling. Uit de op de doden gevonden papieren bleek dat het goudschip „De Lutine" die nacht met man en muis v^as vergaan. Vlak bij de Brandaris werden in een massagraf de 200 doden ter ruste gelegd, het wordt nog „de dodeman kiste" genoemd. Wie de Hollandse strandbewoners kent weet dat het van één kant geharde mannen zijn en van de andere kant behulpzame en gastvrije mensen. Nooit bleef een reddingboot onbemand; vrijwillig waagden zij hun leven voor de mens in nood. In vele huizen op Terschelling ziet men nog de tastbare herinneringen uit vreemde landen hangen; als blijk van waardering voor het redden,, het voorzien van droge kleren en opname als gast in de gezinnen. Maar niet lang was men onder de indruk van de vele doden, toen meli hoorde dat het een goudschip was kreeg menig één wat men noemt de goudkoorts. Nu is het zo, dat schip en lading vergoed wordt door de verzekering. Dan denken de jutters ieder voor zich. 's Nachts lagen hun scheepjes boven het wrak te vissen, ook de vissers van Volendam deden mee aan de „Gold Rush". 's Nachts botsten de schepen zonder verlichting tegen elkander op en verloren hun netten aan de obstakels van „De Lutine". Tot op de huidige dag zocht men de goudschat, de sombere profetie kwam uit. 't Kwam niet In Hamburg. Ligt het goud er nog Daarover een volgende keer. De Rijksdienst voor het Wegverkeer neemt op 1 september zijn nieuwe proefbaan in oosteUjk Flevoland in ge bruik. Op deze baan van bijna drie kilo meter lengte zullen vooiïaan nieuwe typen motorvoertuigen worden getest. Deze tests zijn nodig om na te gaan of de nieuwe voertuigen voldoen aan de eisen, die door de wet worden gesteld. Ook motorvoertuigen die bij gelegen heid worden ingevoerd, kunnen op de nieuwe baan worden beproefd. Tot nu toe werden de proeven m^t voertuigen uitgevoerd op diverse vlieg velden in ons land. Ook werden voor dit doel af en toe nieuwe wegvakksn gebruikt, die nog niet voor het verkeer waren opengesteld. Nu de nieuwe proef baan in de buurt van Lelystad echter klaar is, beschikt de rijksdienst over een eigen, permanent testcircuit. Aan de proefbaan is bijna een jaar gewerkt. De kosten bedroegen ruim zes miljoen gulden. De hoofdbaan wordt gevormd door een soort ovaal, waarvan de bochten onder een helling van dertig graden werden aangelegd. In deze bochten is de baan afgeschermd door vangrails. Achter de vangrails werd een zoge noemde werkweg aangelegd. SINT MAARTENSDIJK FLINKE BOETE VOOR SLAAN MET KAPMES In de zaak tegen de 22 jarige Surina mer J. P. te St. Maartensdijk zal de rechtbank 20 augustus uitspraak doen. De man had op 16 juli in zijn woon plaats J. S. met een groot kapmes proberen te slaan. S. had de slagen met een fiets kunnen afweren, doch moest zich overigens wel in het ziekenhuis laten behandelen aan verwondingen. Tegen P. was één maand voorwaar delijke gevangenisstraf en een boete van 850,— geëist maar de officier van justitie toonde begrip voor de tragiek dat P. zich als Surinamer gediscrimi neerd voelde en in wezen een eenling was in een samenleving waarin hij door anderen werd getreiterd. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 17 augustus 1980. OOSTERLAND Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. Plante en 6 uur eerw. heer M. J. Rouw uit Ouwerkerk Ger. Kerk: Gezamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerk gebouw aldaar Ger. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdiensten Oud Ger. Gemeente 9.30, 2.30 en 6.30 uur SINT MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Oud Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen. van zaterdag 16 augustus tot maandag 18 augustus 1980. ARTSEN Middelharnis - Sommelsd^k: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kemperi, Sommelsdijk, tel. 2710. Dokter Van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K J. Huismaii en T. v. d. Doel, Melis sant, tel. 01877 - 1412 - 1752. SteUendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter A. J. M. F. Janssen, Den Bommel, tel. 01871 - 1306. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje, TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Visser, Oude Tonge, tel. 01874 - 2091 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Schilders, telefoon 01874 - 2441. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Stolk, Dirksland, tel. 01877 - 1770, b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Vijfhuizen, tel. 01870 - 5398. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr, Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee - Telefoon 01887 - 1275 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Heijden elke Ie maandag van de maand van 14.00-17.00 uur in het dienstencentrum.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2