fnulnvdttse in Aciitliuizen VIALLE Vreugdevuur huttendorp 23-8-1980 - Benzine gestolen - - Inbraken opgelost - te IVliddelburg Wijn bij 't buiten-festijn CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOIJLAM)SE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond voor €ÜÊe léhetheadl 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD HOOFDBESTUUR NEGEERT ONGERUSTHEID IN DE N.C.V.B. Streekconcours Flakkeese Ruiters BEZOEKT ONZE Automofiielen-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 IVIIDDELHARNIS TELEFOON 01870 Verbouwing Rabobank in volie gang Veteranen bij yyeiiandbeker"- zwemwedstrijd! AuroisAs APMmniuR RUBEN OP LP6... JAC. DE GAST Zeventig deelnemers voor zwem- vierdaagse DAGTOCHT Ned. Clir. Reisver. op OPEN HUIS Sport-, Gymnastiek- en Peuterspeelzaai te IVIeiissant Ds. A. V. d. IVIost overleden Overleden na aanrijding Bevestiging en intre de kand. J.J. Tanis te Wagen ingen Verenigingsmarkt Oversteek G revel ingen ZOIVIERFESTIIN VOOR SCHOOLJEUGD OUDE-TONGE MEEPRATEN over uw omgeving DAT KAN CONCERT Klaas J. iVlulder WIJNTIP VAN DE IVIAAND POSTBUS 8 3240 AA MID0ELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2829. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarlel VINGERUNG 3-MrDDELHARNlS-TEL.01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau De ongeruste vrouwen spreken hun droefheid en teleurstelling uit over het resultaat vaji de algemene vergadering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, gehouden op 29 mei 1980. Het hoofdbestuur van deze bond meent dat zijn beleid landelijk is goed gekeurd, hoewel toch kritische vragen werden gesteld door verschillende af delingen. Daar nu duidelijk is gebleken dat het hoofdbestuur de bond niet wil doen te rugkeren tot zijn grondslag en doelstel ling en aan de ongerustheid geen v/e- zenlijke ruimte wordt gegeven menen de verontruste leden van deze bond andere wegen te moeten zoeken. Waar het hoofdbestuur aldus in ver antwoordelijkheid ten opzichte van de leden te kort schiet, willen de onge ruste vrouwen trachten het duidelijke geluid van Gods Woord te laten weer klinken. Daartoe zijn ze van plan regionale ap pèl-studiedagen te organiseren om zo de leden de mogelijkheid te bieden geestelijk weerbaar te worden als chris tenvrouwen in deze tijd op grond van de Bijbel. Deze dagen willen ze ook bestemmen voor alle christenvrouwen in Neder land die hun ongerustheid delen, hetzij ze wèl of niet georganiseerd zijn in een of andere christelijke vrouwenorganisa tie. Al deze vrouwen worden hartelijk uitgenodigd één van de navolgende re gionale appèl-studiedagen te bezoeken: 4 september 1980: te Dirksland, in de Hervormde Kerk. SPREKER: Ds. C. A. Korevaar te Rotterdam. 2 oktober 1980: te Hardinxveld-Gies- sendam in het Hervormd Centrum. SPREKER: Ds. W. Kok te Cai)elle a/d IJssel. 28 oktober 1980: te Woerden in „Het Arendsnest" (Opstandingskerk). SPREKER: Dr. W. Aalders te Den Haag. 25 november 1980: te Zwolle in „De Da geraad". SPREKER: Dr. B. van Oeveren te Rijnsburg. Genoemde dagen beginnen om 10.15 uur, (zaal open 9.30 uur) en eindigen om ca. 15.00 uur. Lunch meenemen. Het thema voor al deze dagen zal zijn: „Het gezag van de Bqbel, het Woord van God". Opgaaf voor deelname s.v.p. zo spoe dig mogelijk, graag uiterlijk ongeveer twee weken vóór elke datum op post bus 111, 1200 AC Hilversum, t.n.v. Ak- tiecomité Ongeruste Christenvrouwen in Nederland. Nadere inlichtingen ook aldaar of bij de comité-leden: mevr. E. Bos-van Woerden, tel. 01877 - 1635; mevr. A. G. Lindeboom-Bakker, tel. 05939 - 437; mevr. R. Helmus-Deutekom, tel. 035 - 858675. Gironr. 32750 t.n.v. Amrobank Hil versum tg.v. rek nr. 41.67.54.716. Op zaterdag 9 augustus wordt door de Flakkeese Ruiters een Streekcon cours georganiseerd in Achthuizen. Öm 9 uur wordt begonnen met dres suur en de vier en achttallen. 's Middags om half twee wordt ge sprongen in verschillende klassen. Ook is er een spelletje voor ponyrui ters die niet aan het springen deelne men. Na afloop wordt de parade ver reden en de prijzen uitgereikt. Het concoursterrein is gelegen bij het busstation „Schaapsweg". Ingang naast 's Honk. Er wordt een grote belangstel ling verwacht. Toegang vrij 2043 OUDE TONGE In 1952 betrok de bank haar nieuw gebouwde kantoor met bovenwoning aan de Voorstraat. Door de groei van de bank, en de eisen die gesteld werden aan beveili ging', werd in 1970 overgegaan tot aan koop van de naast gelegen woning om deze in beperkte mate te verbouwen en de gehele administratie hier in onder te brengen, in afwachting van een mo gelijke fusie van beide banken. Nu blijkt dat de mogelijkheid van fusie op 2dch laat wachten, is men over gegaan tot een totale verbouwing van het bankgebouw, alleen de boven gele gen woning blijft in de oude staat. Al het overige is onder de slopersha mer gevallen. Men hoopt het nieuwe bankgebouw medio april 1981 te betrekken, om dan gelijktijdig het 75 jarig bestaan te vie ren. De totale bouwkosten, zonder inrich ting etc. bedraagt 600.000,—. Hoofdaannemer is Osseweijer B.V. te Oude Tonge. De bank heeft tijdelijk haar intrek genomen op Voorstraat 12. In het openluchtzwembad te Stellen- dam wordt op zaterdag 16 augustus voor de tiende maal zwemwedstrijden om de één meter hoge „eilandbeker" gehouden tussen de zwemclubs van Goeree Overflakkee. Om dit tweede lustrum te vieren, hebben de oprichters van de beker, dhr. L. Tom en dhr. M. A. Snoey, de zwem mers en zwemsters uitgenodigd die tien jaar geleden aan deze wedstrijd deel namen. Zij komen nog één maal aan de start voor de 50 meter vrijeslag. Conditioneel zullen zij misschien wat minder zijn dan tien jaar geleden docli zullen zij het wedstrijdzwemmen zeker niet verleerd zijn. Uiteindelijk waren zij tien jaar terug de beste zwemmers (sters) van het eiland. Voor de pimtentelling zullen zij in 1980 niet meer mee tellen, daarvoor beschikken de verenigingen over jeug diger talent, die alles zullen doen om de begeerde beker voor hun club in de wacht te slepen. Want ook dit jaar zal de strijd om de eerste plaats weer hevig zijn en is het moeilijk te voorspellen welke vereniging over de snelste zwem mers en zwemsters beschikt. Middelhamis zal evenals vorig jaar proberen de beker te wiimen, de club uit Dirksland heeft nog nooit de eiland beker gewonnen méar staat dit jaar als favoriet te boek en de zwemclub uit SteUendam kan altijd nog voor een verrassing zorgen. Wie dit zwemspektakel wil zien, ka») dat in SteUendam op^aterdag 16 augus tus vanaf 's middags kwart voor vijf. I« vrlMid«li|lc voor h«t millwi «t ook voor uw portMmoniMWl Vakkundige inbouw van de ze veiHga apparatuur ver zorgt Vialle-dealer Kortewaegje; Dirksland Tele». 01877-1122. OOLTGENSPLAAT Begunstigd door mooi zomerweer hebben ongeveer 70 personen deel ge nomen aan de zwem-vierdaagse, uitge schreven door bestuur en personeel van het zwembad „De Singel" te Ooltgens- plaat. Dit evenement 1980 ontwikkelde zich in een fijne sportiviteit waarbij door de badjuf Marjo van Maurik aan het slot de medaille's werden uitgereikt. De oudste deelnemer(ster) was me vrouw Andrae uit Frankrijk van het bungalowpark „Volkerak", de jongste deelnemer(ster) was Yvonne v. d. Nieu- wendijk uit SteUendam. Het sportiefste gezin was de familie Poortvliet-de Vos uit Ooltgensplaat. Graag tot volgend jaar. De grote afbraak van het Huttendorp aan de Steigerdijk is gecombineerd in één hoop en zal heden vrijdagavond worden opgeruimd. Het vreugdevuur zal om 8 uur worden ontstoken met medewerking van het brandweercorps. 's Middags om 2 uur komt de jury om de 3 prijzen vast te stellen. Daarna gaan de ballonnen de lucht in en wordt het kamp om 4 uur gesloten. Op onze dagtocht naar Slot Loeve- stein, Woudrichem en Heusden zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgaven zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 12 augustus a.s. o pde volgende tel. nummers: 01870 - 2853 en 01870 - 5264. De kosten bedragen resp. 40,voor leden en 41,50 voor niet leden. Ter gelegenheid van het gereedko men van de nieuwe vleugel aan het verenigingsgebouw „Melishof" .te Me lissant, waarin een sport- en gymzaal, alsmede een peuterspeelzaal zijn on dergebracht, is er voor belangstellenden in Melissant gelegenheid dit nieuwe ge bouw te bezichtigen op zaterdag 16 augustus 1980 van 15.45 tot 17.30 uur. Te Haamstede waar hij in zijn zo merhuis, het grootste deel van het jaar vertoefde, overleed op 71 jarige leef tijd, de emeritus schipperspredikant ds. A. van der Most te Rotterdam. Ds. van der Most bekleedde het ambt van schipperspredikant (predikant in Algemene Dienst van de Ned. Herv» Kerk voor de Rijn- en Binnenvaart) van 13 juli 1947 tot aan zijn emeritaat 1 mei 1974 en geniet daardoor grote be kendheid bij alle schippers van de Rijn en Binnenvaart. Voor hij „schipperspredikant" werd was de overledene candidaat in Zuid Holland (1936) hulpprediker te Bussum in datzelfde jaar, predikant te Fransum 4 april 1937 en Nieuwe Pekela 1941. OUDE TONGE Dinsdagmiddag om 16.30 uur vond er op de parallelweg rijksweg 18 nabij het Hellegatsplein een ongeval plaats met ernstige afloop. De 6 jarige Philipina Verheij uit Dordrecht hep bij haar oma, plots stak zij de weg over om bij haar opa te gaan lopen, de naderende auto, bestuurd door dhr. Bom uit Rotterdam schepte het meisje, met het gevolg dat zij bui ten bewustzijn en met hersenletsel op genomen moest worden in het zieken huis üi Roosendaal. Vandaar is zij door gebracht naar het Elisabethziekenhuis te Tilburg, waar zij zaterdag aan haar verwondingen is overleden. Kand. J. J. Tanis hoopt D.V. woens dag 3 september a.s. intrede te doen als predikant van de Ger. Gemeente te Wa- geningen, na vooraf 's middags beves tigd te zijn door Ds. P. Blok van Dirks- i land. Het Ugt in het voornemen om, bij voldoende deelname, een bus te laten rijden, voor hen, die deze beide diensten willen bijwonen. Opgave daartoe kan geschieden tot 27 augustus a.s. bij B. Both, Marijkelaan 43, Melissant, tel. 01877 - 1947. De vertrektijden en de reiskosten worden D.V. in de krant van 29 augus tus bekendgemaakt. SOMMELSDIJK De middenstandsvereniging Som melsdijk organiseert op woensdag 27 augustus a.s. van 's morgens 9 uur tot 's middags 16.00 uur haar eerste Holle- boUe dag van dit jaar. Zij stelt verenigingen uit de gemeente in de gelegenheid gratis een plaats te krijgen en eventueel een marktkraam beschikbaar bij deelname aan deze Hol- lebolle dag. De gedachte van de middenstandsver eniging Sommelsdijk is om naast de weekmarkt en plaatselijke braderie houdende middenstanders, een VER ENIGINGSMARKT te organiseren, die tot doel heeft leden te werven of indien van toepassing zelf gemaakte spuUen te verkopen. Reacties worden gaarne voor 1 augus tus 1980 tegemoet gezien. U kunt als vereniging kontakt opnemen met Boek handel Poortvliet, St: Joris Doelstraat 13-15. OUDE TONGE Dezer dagen is er uit diverse auto's benzine gestolen. Dit bemerkte dhr. van Schelven op de Molendijk waar plm. 70 liter werd ontvreemd uit een V.W.-busje en per sonenauto. Eveneens werd benzine gehaald uit de auto van dhr. A. van Peperstraten aan de Dabbestraat. De oversteek over de Grevelingen za terdag door 38 van de 40 deelnemers volbracht, is een groot sportief succes geworden. De twee snelsten Rob van de Maas uit Soest en EUy Heymaas uit Tiel de den dat zelfs binnen het uur (56 minu ten en 43 seconden). En toch is de afstand Herkingen- Bruinisse ruim 4V2 km. Michiel Ritse- ma Spankeren had er enkele minuten meer voor nodig, de 13 jarige Bastiaan de Man leverde samen met zijn vader Henk de Man uit Dirksland eveneens een opmerkelijke prestatie, door als zes de en zevende te finishen (1 uur, 3 min. 45 seconden), Erma van Geest uit Stel- lendam werd achtste (1 uur, 4 minuten). Men had de deelneming expres be perkt gehouden maar vast staat wel, het voornemen het volgend jaar en ver volgens te herhalen. Krijn Bom uit Bruinisse eveneens van Plakkee afkomstig werd als eerste Schouwen Duivelander 13e. Voor de schoolgaande jeugd van Oude Tonge was er de afgelopen dinsdag en woensdag heel wat te doen in en vooral om de tenten die geplaatst waren in de groenstrook aan de Eisenhowerlaan. De kontaktkommissie van de plaatse lijke hervormde kerk had de laatste week van de schoolvakanties benut om twee feestelijke dagen te organiseren voor de lieve jeugd. Rond het thema „water" werden verschillende bijbel vertellingen gedaan, liedjes gezongen, kleine handwerken uitgevoerd en vooral veel en leuke spelletjes gedaan. Vooral bij het spel kon uiteraard lekker met water geknoeid worden, mede doordat het hemelwater de uitdaging van het thema niet had aangenomen en er een vrolijke zon scheen. Een flink deel van de hervormde ge meente had spontane medewerking ver leend aan deze voor Oude Tonge ge heel nieuwe aktiviteit. Zo kon het b.v. gebeuren dat er op de tweede dag ette lijke honderden door ijverige huismoe ders aangedragen pannekoeken in de hongerige jeugdige magen verdwenen. In totaal werden de dagen door ruim 200 kinderen bezocht, waaronder zeer velen uit rand- en buitenkerkelijkmil- lieu. De opzet van de organisatie om juist deze groep spelenderwijs met de Bijbel in aanraking te brengen mag dan ook ruimschoots geslaagd heten. EigenUjk doen we allemaal heel wat met en in onze omgeving. We wonen, werken, verplaatsen ons en brengen on ze vrije tijd in de omgeving door. Dat kan in de straat zijn, de wijk, de stad of in de natuur. We leggen dus allemaal beslag op de schaarse ruimte die ons land biedt. Dit kan wel eens tot conflicten leiden. We zijn met veel mensen en iedereen heeft zo zijn eigen ideeën over hoe zijn om geving eruit zou moeten zien. U wilt bijvoorbeeld een natuurgebied, terwijl boeren daar him bedrijf wUlen begin nen. Om te voorkomen dat het uit de hand loopt, helpt de overheid. Zij maakt regelingen en afspraken waarmee zij de ruimte kan verdelen over de verschil lende activiteiten. Dat heet dan ruim telijke ordening. Een gemeentebestuur bijvoorbeeld maakt een bestemmings plan, een provinciaal bestuur een streekplan. Het zijn dus „plannen", ideeën over hoe het er allemaal uit zou kunnen zien. Maar de overheid maakt niet aUeen uit hoe uw omgeving eruit ziet. Daar heeft u zelf minstens even veel over te zeggen Alleen, u weet er misschien niet alles van of weet niet wat u er mee aan moet. Uw ideeën en wensen over de in richting van uw omgeving zou u wel eens kwijt willen. En dan zijn wij er, de streekcommis- sie voor Goeree Overflakkee. Wij zijn voor u een gesprekspartner tussen u en de provincie. Wij hebben belangstel ling voor uw ideeën over de wijze hoe wij met elkaar onze ruimte inrichten, gebruiken en beheren. En wij hebben als doel de bevolking meer gelegenheid tot inspraak te geven. Koms u eens een keer bij ons pra ten. Wij vergaderen 1 keer in de 6 a 8 weken en nemen de tijd voor u. De eerstvolgende vergadering is op donderdag 14 augustus in café-restau- rant Bellevue te Middelhamis. Wij ho pen u snel eens te ontmoeten Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot M. Th. van Zuydam-Roe- lofs, contactpersoon voor Goeree Over flakkee, telefoon 01870 - 5314 en het centrale secretariaat voor de streekcom- missies in Zuid Holland: de Provinciale Raad voor de Ruimte lijke Ordening, waar tevens de verga derstukken te verkrijgen zijn. Venijn Stuartlaan 17 te Rijswijk. Telefoon 070 - 997770, Jacky van den Boom. SOMMELSDIJK OPHALEN OUD PAPIER Zaterdag wordt weer oud papier op gehaald t.b.v. het Restauratiefonds, in het nieuwe gedeelte van het dorp. Graag gebundeld gereed zetten s.v.p. MIDDELHARNIS Door de aanhouding van 4 jeugdigen kon de politie een serie inbraken tot een oplossing brengen. Het betreft hier o.m. inbraken bij de fa. Ago en in de voetbalkantine. Het programma voor het concert van Klaas J. Mulder op het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg op dinsdag 12 augustus as. luidt als volgt: Aanvang 20.00 uur. 1. Sonate no. 1 in c-moll (Op. 27)' J. Rheinberger a. Preludium b. Andante c. Final (Fugue) 2. Andante - Allegro - Andante C. Franck (uit: „Grande Piece Symphonique") 3. a. Allegro maestoso uitd e 6e Sym- phonie C. M. Widor b. Andante uit de 4e Symphonic c. Toccata uit de 5e Symphonie 4. Meditation L. Vieme 5. Drie koraalvoorspelen M. Reger a. „Meinen Jesum lasz' ich nicht" b. „Jesus, meine Zuversicht" c. Ach, bleib mit Deiner Gnade" 6. Introduction und Passacaglia in d- moU M. Reger 7. Improvisatie K. J, Mulder. door KAKEL KOOLHOVEN Barbecuen is in korte tijd een popu laire bezigheid geworden in Nederland. Op zomerse dnamidagen stijgt uit menig tuin een rookkolom op ten teken dat de houtskool gloeit en gereed is om het vlees dicht te schroeien en te voorzien van dat speciale pikante smaakje. Wijn is vanzelfsprekend dé drank bij zo'n stuk geroosterd vlees. Alleen, de keuzen van geschikte vsdjnen is beperkt. Het is zinloos een dure, hoog geclas- seerde wijn te schenken. Die komt he lemaal niet tot zijn recht. Immers, de geuren van de tuin en van het rooste rende vlees zorgen ervoor dat de „fi nesses" van die prachtige wijn u volko men ontgaan. Zonde dus U kunt uw keuze beter bepalen tot de eenvoudiger wijntypen. Wel moeten ze behoorlijk „stevig in hun schoenen staan", dat wil zeggen, ze moeten vol doende „body" hebben om het te kun nen opnemen tegen al die pittige vlees gerechten en sausjes. Ideaal zijn de wijnen uit de meer zui delijke Franse streken. In de Midi, het enorme wijngebied tussen Marseille en de Spaanse grens, treft u een eindeloze wijnplas aan. De rode soorten zijn vrij wel allemaal prima bij de barbecue. En kele namen die u vast wel kent zijn Roussillon, Coteaux du Languedoc, Corbiéres, Minervois, enzovoort. Het zijn dew ijnen die u voor prijzen ruimschoots onder de tien gulden kunt bemachtigen. Uitstekend is ook een Cótes du Rhone. Neem gerust de „gewone". Hij voldoet prima. U betaalt er in het algemeen iets meer voor dan voor de Midi-wijnen. Uw slijter-wijnhandelaar heeft onge twijfeld nog wel wat eigen suggesties om er een waar buiten-festijn van te maken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1