Grootse lelieshow op Flevohof Taxibedrijf Goudswaar! Sommelsdijlt met rolstoeibus geclompleteerd „Op z'n Flakkees gezeit s^2^ Mun bezoek au Menheerse In SomBnerscliek Uw huis verkopen TAMBOER Dierenbescherming Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag, 18 juli iöSO. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken, üw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld.. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepu bliceerd. KNETTERBANDJES Als ik zelf opgenomen cassetteband jes afdraai, worden veel muzielmum- mers gestoord door geknetter. Wat is dat en wat kun je er tegen doen? Antwoord: U liebt blijkbaar opna men gemaakt van ingestofte grammo foonplaten. Bij het afdraaien van de bandjes wordt het getik van stofdeelt jes die zich in de groeven verzameld hebben, veel hinderlijker dan bij het draaien van de platen, omdat het dan tweemaal is versterkt. Reinig dus de platen voor u ze (op nieuw) opneemt. Gebruik eerst een schoon sopje met een goed afwasmid- del. Naspoelen met gewoon water en daarna goed afnemen met een watje met gedestilleerd water (verkrijgbaar bij de drogist). Laat de platen drogen in een platenrekje, maar niet bij een warmtebron. Als ze droog zijn, kunt u alle kantjes opwrijven met een nieuwe anti-statische platendoek ol bespuiten met een goede disco-spray Het materiaal van de platen trekt na melijk door het draaien en door de wrij ving stofdeeltjes aan als gevolg van de daarin opgewekte statische elektrici teit. HALPLANTEN Welke planten kan ik goed houden in een koele hal? Antwoord: Bij minimum temperatu ren van 5 tot 12° C. en weinig daglicht kunnen azalea, chamaedorea en zante- deschia er nog bloeien. Verder kunt u er fraaie bladplanten plaatsen als aspidistra, aucuba, chamae- rops, cyrtomium, hedera, howeia, po- lystichum, pteris, rhoicissus capensis, schefflera, skimmia en tradescantia. Valt er te weinig daglicht binnen, dan kunt u er 6 a 8 uur per dag een Tij huis laten branden i.p.v. normale gloei lampen. BELLEN BLAZEN U gaf laatst een recept voor het bla zen van kleurige zeepbellen. Met moder ne zeep lukt het niet zo best. Antwoord: Neem een liter lauw wa ter en los daarin 50 gram groene zeep op. Roer daar vervolgens 40 gram gly cerine doorheen. Als u erg hard leiding water hebt, moet v wat meer groene zeep nemen, evt. tot 80 gram toe. De bellen blijven lang zweven, voor ze uit elkaar spatten en daarom wordt dit mengsel vaak voor reclamedoeleinden gebruikt. PAARDEFOTO'S Ik ben op zoek naar foto's van enkele racepaarden. Antwoord: U kunt zich wenden tot dhr. J. Y. T. iVIelissen, J. H. Kruisstr. 3, 8441 BV Heerenveen, tel. 05130 - 23 7 42, want die heeft foto's gemaakt van de. paarden die u noemt en van veel andere renpaarden. SLAPENDE GIRO Ik ben penningmeester van een stich ting, die tijdelijk stilligt. Op giro en bank staan nog kleine bedragen. Nu schreef de girodienst ons, deze rekeniï'g te willen opheffen, omdat er niets mee gebeurt. Maar als we dan later een an der nummer krijgen, zouden w^e al ons briefpapier en reclamemateriaal van andere nummers moeten voorzien. Hoe kunnen wij die rekeningen handhaven? Antwoord: Door één maal per jaar een klein bedrag van bank- naar post rekening te sturen en een half jaar la ter weer terug. De saldi zijn dan aan het eind van het jaar weer gelijk aan die van het voorgaande boekjaar en de directies van de bank en de postgiro- dienst zijn tevreden, want beide reke ningen worden regelmatig gebruiltt. Schrijf de giro nu, dat u gebruik blijft maken van deze rekening en dit num mer. WAARHEEN MET MOEDER? Vader is verongelukt en moeder wil nu bij haar kinderen gaan wonen. Maar die gemeenten -iccepteren uitsluitend personen die economisch gebonden zijn aan die plaats of streek. Waar kan zij nu heen? Ze werkt helemaal niet. Antwoord: In zo'n geval zijn de meeste gemeentebesturen voldoende soepel, vooral als u uw moeder eerst laat inschrijven op uw eigen adres als inwonend (op kamers). Dan wordt zij beschouwd als ingezetene van die ge meente en kan zij evt. een zelf gekocht huis betrekken. Voor weduwen geldt in de regel die economische binding niet, indien zij bij eigen kinderen komen wo nen. Voor een werkende weduv/naar ligt dat hier en daar wel eens anders. KINDERBLTSLAG Mijn ouders zijn gescheiden en mijn vader maakt mi.i de kinderbijslag over. Wat zijn ie ]uiste bedragen daarvan geweest in het eerste halfjaar van 1980? Volgens vrienden krijg ik te min. Antwoord: Per 1 januari '80 golden voor loontrekifenden en voor zelfstandi gen de volgeiids bedragen: wanneer het eerste kmd ouder is dan 3 jaar voor het eerste 259,voor het tweede 420, voor het nerde 423,voor het vierde en het vijfde elk 511,het zesde en het zevende elk 564,en voor rlle volgende kinderf.n 621,per kwartaal. Dat u minder ontving, komt waarschijn lijk om-dut uw vader een klein bedrag heeft afgehoucen dat vroeger als de kinderaftrek op de belasting in minde ring werd gebracht. Overigei's. is uw vader niet verplicht die kinderbijslag aan u uit te betalen. Hei; zijn vergoedingen aah de ouders voor de kos*en die zij hebben. Omdat uw vader een deel van uw studie be taalt, hebt u feitelijk niets te klagen. CASSETTETHEEK Waar kun je alz blinde muziekcassat- tes lenen? Anlwooid: U kunt zich wenden tot de Ned. Bl'rjcenbibliotheek, maar u schreef naar het oude adres aan de Noordwal. Hei nieuwe adres is: Zich- tenburglaari 260, 2544 EB Den Hasg. En als u wiit telefoneren: 070 - 92 43 21. TABLETTEN VOOR VIJVER Kan ik die tabletten tegen algengroei, die ik in mijn aquarium gebruik, ook in de vijver in mijn tuin doen, of lieeft dat teveel invloed op de groei van de waterplanten? Antwoord: De verlaging van de pH (zuurgraad) is niet zo groot en de ta bletten lossen zeer geleidelijk op in het water. In aquaria ondervinden de plan ten er ook geen schade van, zoals u weet. In poldersloten kan men vrij gro te schommelingen in de pH waarnemen, zonder dat hogere planten en dieren daarvan te lijden hebben. VERWILDERDE KATTEN Is het waar, dat er op loslopende kat ten mag worden geschoten? Dat zei een boer. Antwoord: Eij zal de verwilderde katten bedocla hebben, die na een on gewenste worp als puppies het bos in worden gestuurd, maar dan van vogels en lilein w'>i moeten leven. Dat zijn eigenlijk de schadelijkste roofdieren in onze natuur. In de Jachtwet zijn ze ook onder het scliadeUjke gedierte gere kend. Jaarlijks worden er tienduizenden af geschoten, want anders zouden we wei nig vogels en 'ivlein wild overhouden. De katten worden niet alleen groter dan de thuisblijvenac huiskat (Felix domes- ticus), maar ook veel feller en gevaar lijker. Natuurlijk mag niet iedereen op dgl. katten schieten. Een jachtakte is en blijft noodz&kelijk voor hen die wil len jagen. BIESLOOK ISWEKEN Kan ik bieslook in mijn eigen Luin kweken? Aiitvt'oord. Jawel. Dan moet u in april bie;,icok uitzaaien, of in mei plantjes uitze'terj, U kunt dgl. plantjes bij een kweker halen die kruiden ver koopt. Het z;jn vaste planten. U kunt enkele nu. en per zomer blad smxien, maar niet !,ijüejis, of bij kans op regen, want bij regf nweer rotten de aanges/ie- den delen weg. Geef uw VJeslook vooral vruchtbare aarde, ma-ir beslist geen kunstmest. Kook Ivei gesneden blad niet, want dan verliest nci teveel van zijn smaak. KIST OF K/iSTV Ik kan kiezen tussen een diepvries- kist en een diepvrieskast. Wat raadt u rnij aan? Aotv^oord: De kist. Als daarvan het deksel wordt opgeslagen, ontsnapt uit sluitend de bovenste luchtlaag en om dat warme Aicht opstijgt, zal de koude onderin op !,n plaats blijven. Diepvïirs- kasten zijn e; i'maakt voor klein bc'.uiisde mensen, die geer groot grondoppervlak over hebbon voor een liggend model en daarom ec-n rechtopstaand meubel moe ten nemeii. Ais zij de kastdeur openen, kan lucht op kc-mertemperatuur ook de koudste lucht van meer dan 20 a 30° C. onderin vervangen. Dat houdt in, dat de vriesii-.stc'iiaiie vaker en/of langdu riger in act. e moet komen om na het sluiten vaii o'c deur de vereiste tempe ratuur weer ie bereiken. Gaat de üeur vaak open, dan w^ordt het stroorage- bruik veel nadehger beïnvloed dan bij het openc-n van een kistdeksel. VET FORNUIS Bij een p:ir1iitje hebben kinderen mijn gasfornuis verschrikkelijk vies en vet gemaakt. Hoc krijg ik dat 't gemakke lijkst weer schoon? Ik kan dat grote metalen roe stel moeilijk in de badkuip gaan soppen. Antwoord: U neemt de af dekplaat van uw fornuis en legt die omgekeerd op het aanrecht. Daar doet u warm water in met een flinke scheut ont vettend afwajmiddel. Dan neemt u dat rooster (met de pannenhouders) van 't fornuis en legt dat ondersteboven .In de afdekplaat met sop. Laat dit enige tijd weken, terwijl u de branders en de rest van het fornuis onder handen -lieemt mei sop Aangekoekt vet en etensresten kunt u met een harde bor stel wegsc-hrohfaen. Naspoelen en droogwrijvcn. Een zichzelf respecterend taxibedrijf, zoals dat van de fa. Gouswaart uit Sommelsdijk mag worden gezegd, zorgt er wel voor dat er maar één keer nee behoeft te worden „verkocht". Zo'n spijtig „nee" moest tot voor kort het antwoord zijn op de vervoersvragen van rolstoelers maar daar is inmiddels ver andering in gekomen; ze kunnen, zelfs met zes tegelijk in de Gouswaart bus Kant en klaar van de carosseriefa- briek kost zo'n bus een heel kapitaal, maar ondernemer Roet achtte zichzelf handig genoeg om een standaard bus zelf op het vervoer van rolstoelen aan te passen. Overigens ging dat onder streng toezicht van de Rijksdienst voor het wegverkeer die na het karwei ook de keuring verzorgde. De aangepaste Mercedes 207 D kreeg de vereiste goed keuring en zo had de fa. Gouswaart zich een fors bedrag uitgespaard. Ware dat niet mogelijk geweest dan zou de aan schaf waarschijnlijk te kostbaar zijn geweest ten opzichte van 'net beperkte gebruik van de wagen. Overigens is die normaliter ooli voor personenvervoer ingericht. Er zijn inmiddels heel wat ritten ge- m.aakt met passagiers die anders in de grootste problemen zouden zijn geko men ofom die te voorkomen maar thuis waren gebleven. Dhr. Gouswaart is primair ondernemer, maar hij heeft toch ook dat hart in zijn ondernemers- lijf dat blij is wanneer het de ander een dienst kan bewijzen. De bus is daarvoor een uitnemend middel. Het Rode Kruis heeft er al meermalen gebruik van gemaakt, voor het vervoer van patiënten naar een va- De rolstoelen kunnen vrij gemakkelijk naar binnen worden gereden. cantieweek op de Henry Dunant, of voor een middagje uit. Ook vanuit zieken huizen heeft dhr. Gouswaart al menig patient opgehaald en ook particulie- reri maken regelmatig van zijn diensten gebruik. De rolstoel rolt moeiteloos naar bin nen alwaar hij stevig vastgezet wordt om bij rem- of uitwijk manoevres uit schieters te voorkomen. Bij de v/agen behoort een eigen rolstoel. Het taxibedrijf dat ruim vijftig jaar bestaat heeft weliswaar van haar nieu we aanschaf weinig ophef gemaakt maar onzerzijds wilden we deze com pletering graag signaleren. Een groot assortiment van nieuwe le lies zal in de komende weken te pronk staan in Flevohof. De Vereniging „De Lelie", waarin vrijwel alle leliekwekers zijn verenigd, zal in samenwerking met Flevohof een lelieshow presenteren van 19 juli t/m 9 augustus a.s. Deze frauie expositie, welke wordt gearrangeerd door de bekende bloemsierkunstenaar F. Hulsken uit Bussum, zal zeker een bezoek de moeite waard maken. De ex positie zal Slaan in het teken Van Ne derlandse klederdrachten. Wie nader inicrmatie wenst over b.v. lelies als tuinplant, zal op deze expo sitie ook aan zijn/haar trekken komen. De afdeling Voorlichting van de Bloem- bollenraad zal voor volop informatie materiaal zorgen. In de grijze oudheid was het bestaan van de lelie reeds bekend en werd zij geroemd en bewonderd om haar schoon heid. Vandaag it dat nóg zo. Sterker, dankzij het werk van veredelaars in Ne derland en Amerika zijn de laatste ja ren tal van nieuwe vormen en kleuren gewonnen. U iiebt het maar voor het zeggen! Lelies, met hangende en al dan niet omgekrulde bloemen, aanwinsten met vertikaal geplaatste of staande bloe men en dan kunt u ook nog kiezen uit klein-, middelgroot- of grootbloemige typen. Werd het leliebeeld voorheen voor een groot deel beheerst door de witte trompetten en de oranje hoUandi- cums, vandaag de dag is er een rijk scala aan kleuren en vormen. I Hoe belangrijk de lelieteelt voor de vaderlandse taloemboUencultuur is, la ten een paar itille cijfers zien. In 1964 werden er in Nederland nog geen 80 ha lelies geteeld, maar vandaag beslaat het areaal llOOha! En dat zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid nog groter worden, omdat de lelie als j snijbloem steeds meer in de mode komt. Niet alleen om de fraaie kleuren en ty pen, maar ook door het lange leven in de vaas, oftewel de lange houdbaarheid. Bij de bloemkwekers komt de lelie ook steeds meer in irek. Er gaan veel bollen op een vierkante meter, de warmtebehoefte van een aan tal rsssen is gering en bovendien kan men een deel van de lelies het gehele jaar rond in bloei krijgen. Daar komt nog bij dat m.en de bollen nauwkeurig kan programmeren. Als men zo opde juiste manier behandelde bollen op een bepaald tijdstip plant, kan men na een aantal weken bloemen snijden. Men kan er bij wijze van spre ken de klok op gelijk zetten. Flevohof is geopend van 8.30 uur tot 18.00 uur. De entreeprijzen zijn 8, voor volwassenen en 5,50 voor ki.ade- ren. Met openbaar vervoer is Flevohof bereikbaar via station Harderwijlï. II Toen mai op huus an, 't eten stong al klaer. Gelokkig mar, wangt saevuns wou ik nog even nae ut Rusthuus. Daer zitte nogal wat maansen die ik ha ge- kanne, in mun Jlenheersen tied. Mun gierige even nae mevrouw Vis ser in mevr. Verbrugge. Mar 't was zoa weer laete. eer dat je wat van alles in nog wat uutgewisseld had, was ut te laete om dur nog méér op te zoeken. Mevrouw Visser, nog goed bij as ze is, zei tegen mun: Weet je wat je doen mot, maarj:e nochend mot je om un ure of tiene kof lie komme drienke, dan zieje vast un iioap bekende oor. Na dat liaa^ gedaen! 't Was gewcun un beleveriiEse, voor mun. Op te gange zag ik Smit tie bie WuUem Knöps in de garage is geweest. Ik was uut ïe kennisse gegroeid, hie kon mun net rréér, mar ik kon hie nog best oor. 'k Zage tegen zun: Joe bin nikt ouwer gevv'orre. Mar dat kon un niet beame, wtngt hie zeit, je maarkt ut wel. WuUem Blok mit Hanna of Basje van GreunJnge, twéé van Mackloet. Die binne dun ouwen in dun eigen gebleve. Die wazze niks verangderd. Dan ï;at an die taefel Tiui Jordaon, daer gieng ik vroeger nog alles speule, dur zusier zat bie mun in de klasse. Mar die was veronglokt. In Bas d. Groat, tur man, die bie Vermaes in 't pakhuus was, jae die kon ik zeker goed, daer moste mun vroeger van aoiles in nog wat haele, as te voorraed van de wienkel biege- vuld mos wovre. 'k Zalle wat dichte mit zun mee gereé ha, op tie groate wacgen mit één oi twéé paerden dur voor, dat weet 'k niet zoe persies méér oor. Mar dat doei tur oak niet toe. Mar Bas was ter oak al niet méér, zo gaet tat. Koster mit Betje de Gans, aollemaele bekende. Klaos de Gans, mit zun grote kuve. Mun bakje ther- was deur aol dun druk te koud geworre. Ik kreeg dan nog mar un twééue, je heit taer een goeie 'oe- dienieng oor. Mar je kan dur wel ver- dwaele. Toen ik mun twééde bakje uut dronk zei Neel Verhaoge, kiek taer zit Neel van noam Siemen. Jae oor daer zat ze, ze zag üur iiog florezant uut. Ikke op tur of... Kan je mien nog, Neeltje, zaag ik tegen dur. Nee, zei ze, 'k wete dur niet van. Toe, je kwam bie ongs acitied naoie. Je heit héél wat jurlijes iri sciiortjes voor mun genaoid, vroeger. Nee, zei ze, 'k wete echt niet wie je bint. Mun moeder was Teuntje van Don- geO, dan mot joe Basje of Neeltje weze. Jae, viceger was ik Neeltje, i.nar die is al ja er in dag ter ziele, mar Nel is tur voor opgestae oor, in dat bin ik tan. Jae, toen kwam aoiles los, dat be- griep je. Weet je wat, azze mun mit te kofje klaer bimie, dan mot je us bie mun komme kieke cor. zei ze. Dat belovende ik, mar ;n dien tied had ik nog zuvel anvaeriene.cn. Eerst un mevrouw Buth. Die kon mun niet, mar op 't leste boa- rende ik dat ze van dun Bommel kwam. O... was inien antwoord, dan ha mun saeme de bruloft van Jany mit Dirk Ras gevierd. Dat was in dun oorlog in teen weunende de familie Ras op de Voorstraele. Daer kwam ik veul mit Truus LeeHang. Dat wist ze dan niet méér, dat wiele. dur bie wazze, mar van die brulofi mit gebakke vis, daer wist ze nog we"., van. De kofje was op, dus wiele nae Neeltje Vtihaoge, beter gezeid, mevr. de Groat, want ze is mit Klaos te Groat getrouwd geweest. Mar op weg rae Neeltje, mestte mun nog even bie Ja cobs van stee aan. Hie had de stee nog op un schildericje Jae, ik herkennende ut nog goed. Bram van Angtvi?aarepen ha ik oak nog gesproke, mar ik wist toch nie zoc goed méér wie bie eigelijk was. Je mot dienke, dur wazze nog al veul van Antwerpens. 'k Wou gelieke nog even bie mevr. Maan kieke, mar daer was te deure op slot. Toene mun een paer kaemers voardor liepe, zagg.? mun ze stae, bie een aore in de kacmer. Mun zeije nog: Kiek, daer staet mevr Maan, mar liepe deur. Je loapt tan weer mar niet trek bie un aore -huus. Toch had mevr. Maan ut gehaord. wangt zoe gaauw mun bie vrouw de Groat in de kaemer wazze, kwam ze ongs achterop in zei, Heb ik mijn naarn hore noemen. In jae cor dat was Z'.ie, toch kon ze mun niet méér, voor dat ik zei: Vrouw van Dongen was mijn moeder O. ja Nel ik zie het al. Vrijaag, 1& juli 1980. Ach ja vrouw van Dongenenz. Nog pasjes bic ut adres daer mun dan geweest wazze, in toen dochten mun dur over om loch mar weer us nae huus te gaen. Even bie Merie Koai kieke, dat is tan micvr. van Heemst, mar dur man was nogai ziek, m.un keke nog even bie zun in moste teen toch nae huus. Voor middugs had ik un ofspraek gemaekt. Daer gienge mun nae ut eten mar nae "lo»-. Dat was wat rustiger as 's ochend.^. Daer hawe mun gezellig wat van gedachten gewisseld. In daermee was tun dsg besiote, docht ik. Mar dat was niet zoe, mun moste nog naer Lien van Dijk. Dat aw ofge- sproke. Neg wel de vorige keer toen ik op Flakkee was. Ja, we waien toen nog bij haar man. Helaas is lüj in die tussentijd overle den. Dat spreek je dan wel weer aan. Maar zo is hei leven. Daer vandaen mostte mun toch .log us nae dt Goede Rede, dus weer nog tun hort op. Je wier der wel moe van oor. Ongdeiv."eg kwam ik nog un vroegere vriendin tegen. Mina Koale, ze weunt in Alkmat-r in dan kom je ze in Men heerse tegen, 't waereltje is toch zoe klein. 't Was zoedoende niet zoe vroeg datte mun weer in 't Rusthuus kwamme. Mar mu'i wazze der nog vroeg genogt om de beloofde bezoeken af te leggen. Op un ceurc stond: mevr. Mulder- Koudijzer, dat was un dochter van de vroegere kosler. Ze weunende achter in de gange, deur die gange kon je dan vroeger nae de kareke. Die stong toen in de Dronkemanspad. Noe hawe ze un nieuwe kareke. Op tun hoek van: de Langewegt in re Tremweg. Even bie Jobje kieke, docht ik, mar de deure v;as op slot. Omdat ik toen nog bie un aore an gieng, zag ik op un aore deur stae. mevr. v. d. Kooi-Koud- ijzer. Dat mos tan Neeltje Koudijzer weze. De ouste dochter van de femielje. Na, wat iet Je laet ik daer dan mar us anbelle. In Neeltje dee ope. Ze liet mun trek in der kaemer kom me, wangt ze was blieje dat ze weer us iemand bic der kreeg. Jobje was nogal veul bie dur. je mot dienke, die is wel op jaeren mar toch nog un naantje jon ger dan der zuster. Mar Neeltje, jae vanself, ze was ouwer geworre, mar wat wil je, toen ik vroeg Hoe oud bin je noe, zei ze ik bin één ennegentig juer. Daer mot je niet over dienke. Eén en negentig in dan nog zo helder van géési. As je op zoe 'n me- niere oud wordt, dan hei je oak niet te klaegen. Mar ze is van een staark ge- slaciit. Den ouwen Bartelse, 'k zie je un nog voor mun. De zeilemaeker. Hie weunende ci) te Zangpad. Mar die is oak in de 't negentig geworre as ik het wel ha. Mar mit Neeitje kon je nog een goed gesprek ha. Jae, 't was een drukken dag, mar ik had een niet graeg wille misse. 't Is ter goed toeven in dat rusthuus, oor. De maansen zeije dan oak aolle maele: 't Is hier best oor, na dat was ze an te ziejen. Alles eve netjes in schoan. Wat mot je nog méér. Dun dorden dag bin ik 's ochends nae de mart in Goeroe geweest. Daer haauw ik nog een paer kennissen opgezocht. Piet in Kees Oigers. Naedatte mun daer un bakje hadde gedronke, kochte mun op te mar!; nog un paer knotten wol. In bie zoe'n ouv«erwessen bakker, un hal- lef pond van Spijkjes, die wazze net zoe lekker as vroeger van bakker Zaoier van het Viengerlieng. Mar dur die wol, die 'k stom genogt, zoe noadig in Goeree mos koape (m Zaandam daer goaie ze je dur doaa mee) kon ik tie lekkere koekjes nie mea nemen. Nog wat ete toene mun thuus kwam- me in dan nog even nae Hans Groen mit Aoi Hartensveld. In de reize zat tur weer op. Mar toen ik deur de polders van Flakkee reed, docht ik bie mun eige: dur is mar één Flakkee i Wat was aoiles weer moai in wat stong ut tur fris uut, ik kon niet gloave dat het al tt lange droag was. Affijn, as ter net zuveul regen gevalle is, as hier de leste daege, dan zal het nog welig groeie. In de boeren kanne strakjes weer dorse, zeije mun vroeger. Noe bin taanden aesem, dus ik steppe dur mee oor. Tot un f. 01 e kéér, as ik weer us ge weest ha. De Zaense Menheersenaer. POES IN STELLENDAM VERMIST De fam. Ploeg uit Os, tijdelijk het pand Voorstraat 8 bewonend, mist sinds dinsdag de witte lapjeskat. Ze draagt een rood halsbandje. De fam. Ploeg looft graag een beloning uit voor de gene die de poes terugbrengt, tel. 2420.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 6