eiiahdeu - niEuws Op z'n Flakkees gezeit Maas en Scheldebode 4 en 11 juli 18SO Mun bezoek GEITENBOKJE II 3e blad Vrijdag 11 juli 1980 No. 4907 19 ff an Menheerse in Sommersdiek Uw huis verkopen TAIVIBOER GOEDEREEDE GOEDEREEDE I 't Hieng allangal op, dat ik u dun één of aoren dag nae Menheerse zou gae. Mar je weet hoe zoe ietewat gaet: van dun éénen dag op tun aoren. Mar ik had toch nog vrie reizen, dus docht. Alia, vuruit, gae noe, want aores komt ter oak weer niks van. Dus diensdags ochens, vroeg op in nae dun trein. Zoe as ik geweand bin- ne, nae 't eilangd is een lange reize as je van dun overkangte komt. In vroeger zag je naregus tegenop, mar noe bin 'k vanself oak al nie nieuw méér, dus dan'weet je het wel. Mar dienk 'k bie mim eige... AUa, je gang is gien doktersgang, dus je gaet. Mar 'k ha dur géén berouw van oor! Om hallef negene was ik al op 't station in Rotterdam. Toen mit te Metro nae 't Zuidplein. Daer bin je zoa, mar mit te bus duurt ut wel lange oor. Mar ak noe dienke hoelange mun daer vroe ger over deje, dan is het niks méér. Drie uren zat je dain op tun Mimheerse boat. Jae, toen was aoUes nog zoe merae- kels overhaest. Het mog tan lange dure vroeger, mar 't was bar gezellig. As 'k dat nog zieje, dat donkere hokje, voorongder zal 'k tat mar noeme, mit aol die maansen- De vrouwen mit tur kousen an ut'breien. Sommuge zatte te haeken an un sprei. Weer aore, wat ouwere dan, die haekende pakken om. Jae dat mos tan wel, wangt de ge boorte van dur achterkleinkind was al gaauw. 't Was toen niet as tegenworig, dat Uet je zoe gaauw niet wete. Bije zot! Ze dochte toen dat un aore dur oagen in dur zak had, dus tat niet zag. In as ter dun één of aore snotneuze bie was, nee die had aer hélemael niks mee te maeken. De kinders kwamme toen ommers nog uut te witte koale, of van dun oaievaer. Dat gieng geheim- zinneger dan noe. Mar hoe stiekum dur dan over gedae wier, hoe nieuwsgieri ger wier je. Mar om op mun voorongder tu kom men...de mannen die dan meestal voor zaeken nae Rotterdam gienge dat wazze dan meestal de eige, eUeke weke. 'kWete nog goed dat opa aoltied nae van Zwet gieng, om kaeze te haelen. Die zal ut wel over 't zéévaere gehad ha. Dat had tun jaeren gedae, mar toch dienk ik dat ut kaeskarretje méér op leverende. Ongder dat gesprek van die manlui wier dur dan wat gedomeneerd of, ak ut goed ha, gedamd. De hofmeester, Bennenieer liep tan of in an mit een kommetje koffie of musschien un borrelt je. In al zukke diengene korte dsin dun tied weer. Dat klippergeschut liep wat heen in weer te dangsen, as ze mar niet duchte bie dun trap kwamme, wangt tan hoa- rende je roepe: Kom hier oor, wangt as je nae boven gaet, dan slae je over boord, dus hier bluve. As kind wezende wil je dan je eige wel us un beetje vertréé, dus tan zeije: Moeder, 'k modde nae de W.C, o nee nae de plee. Ut rook teer noe niet bepaeld zoe fris, mar dat putriespoortje, dat hadt te antrekkungs kracht De deure van de plee, o die was om mers op 't haekje, dur kwam gienmaans. Dus dat dee je dan lekker ope in dicht, zongder dat tun één of aoren dur iete wat van zei. In kwam je dan zo stie- kumweg tur of dan gieng je toch stil letjes nae boven. Ik voor mien, wou dan toch wel us kieke wie dur éérste klasse reizende. In dan was je toch nog jeloers oak, wangt taer mochte ze wel boven zitte. Dat was zoe'n glaeze su- lonnetje. Wat un weidse naem. Mar dat gaf cachet, zou je noe za! Zo...noe gae 'k mun pad vervordere oor. Verleden neefl, me nu lang genoeg bezig gehouden, dus op naer de Metro. As te maansen van vroeger dat us zieje konne. 'k Hoar het al: De waerelt loapt op un naantje. De reize mit te bus was toch oak nog gezellig, wangt ik ha mit un dochter van Arjanna Doomhein zitte praete. Ze was wel un héél stik jonger dan ik, mar dat mag te pret niet drukke. Toen mun op tun Tremwegt kwamme zag ik al gaauw dat Zus Verhaoge op mun stong te wachten. Dat is taer oak wat verangderd, as je kiekt nae vroe ger. Vroeger hietende dat taer, as 'k ut goed ha. Prinses Julianaweg. Mar je zei dat noait oor. Wel zei je dan: bie dun trem of Tremweg. 'k Wete nog goed dat te H.B.S. ge bouwd wier. Mun gienge dan Songdag kuiere. Mun gienge dan van dun diek de .schooltrap op, de Schoolstraet over, mar dat zeije dan oak niet oor. Nee dan gieng je de Weije over, vurbie 't kerk hof in dan dat aandje was dan al de Hobbemastraete in dat hieuw zoewat op bie VroUeme. In dan hadt je zoe'n smal paedje, dat was ut Binnepaedje. Jae, smal was ut in soms harstikke beslikt in ik mit mun goeie songdagse jurrek, mos tan netuurUjk netjes bie moeder blieve. Neffen mekaore, nee dat gieng niet, voor de groate uut, 't was ter soms druk al was ut smal. O wee as je soms viel, dan kreeg je een repramangde dat was niet moai meer. Kiek toch uur mit je goeie goed, 'k bin blieje dat je zoe kei- lef bint in dan heije ut niet te ver- slongsen oor. Alia deürloape, uutkieke oor! Mun moste gae kieke of te H.B.S. al im beetje opschoot. Niet dat je daer noe zoe'n belang bie had, mar Je was mar un durpelieng, toch wou je graeg op te hoagte bluve. Na...dan gienge men langs te H.B.S. mar moste dan over de Langewegt vrom. De Burgemeester Mijslaan was nog niet zoe voare, dat je dur loa^e kon. Dus langs ten trem nae de Langewegt. Bie HoUangt Zéélangt gienge mun de Zangpad op in zoa weer op huus an. Je mos weer op tied thuus weze, wangt aores was je niet op tied in de kareke. Dan gieng je geweunte getrouw aoltied twee kéér op un Songdag. Mar je kan zieje dat 'k un daegje ouwer worre, wangt ik raeke weer van mun- aperepo of. In as ter noe weer gien kierJt in de kaebel komt, dan gae ik op mun reize deur. Mit Neel Verhaoge giengen mun de voor mien, nieuwe buurt in. Dur is ze ker un Menheerse angebouwd. In dan komme raxm noe op te Kastanjelaen, weer zoe'n deftige naem. Éérst un kommetje kofje in dan mos te mun geliek mar an ut prugram be ginne. Even bie Cor Groen kieke. Aerentje lag in het ziekenhuus. Jae je wordt kwesbaer op tie leeftled, wangt toen ik de aore kéér dur was, toen leek Ze nog zoe kwiek. Jammer voor Cor oor, je wil toch mar graeg bie mekaore blu ve. Willy, dur dochter was wat an ut beridderen, ze liete dur vaoder niet in de steek. Dat hoar je tegenworig oak wel us aorus. (Mar 'k hoarende gister- aevent, dat te putient weer thuus was.) Gelokkig mar weer. 't Mag wel goed weze in een ziekenhuus, mar dur gaet toch niet boven: bie je eige! Nae dat bezoek mostte mun ete. Dat mot je bie houwe! Nae 't eten mar gauw wat bliksem bezoeken oflage. 'k Ha nog un héél pregram, dus kanne nog vuruut. Mun belangende toen bie Arjanna Blok. Jae...'t is noe mevr. Fris, mar om dat ik al zoe lange weg binne, bluuft tat toch in mun hoad hange, hoe ze vroeger hietende. Mun troffe ut net goed oor, dur twéé zusters, Ael in Klaosje kwamme dur oak net. Mun hadde wel niet veul tied, mar je weet hoe dat gaet. Leen Bik, over de gote. Dat zei moeder aotied as ze un beetje lange weg bleef. Mar mun mostte, hoe gezellig ut ter was, weer opbreke. Noe nae Hanna Sprong, daer haauw ik in mun schooltied nog wel vriendin mee geweest. Jammer genogt had ze het noe druk mit te schoanmaek, ze hadde pui je net gedaen, dus 't maans hadt gien tied. Niet goed, voorover! Mun liepe as ik ut goed ha, langs ut huus van Cor van Greunienge, mar de Binnepad zag 'k nie méér. Oak al ter ziele. In de Hoflaen zouwe mun even nae Jannetje, van Maotje van Meutje Janne weze. Daer zat ik un stuitje toen dur zuster Trui kwam. Die stong nog in de gange, daer ik mit mun rik nae toe zat, toen Jannetje zei: Kom us kieke Trui, wie hier is! Trui gaf as angtwoord. Daer hoef ik niet voor te kommen, want ik zie ut al op ter rik... Nel van Donge. Na, vraeg ik mun of, as ze mien noe nog op mim rik kanne, dan bin ik taer zeker niet veul verangderd. Dat zal ze in mun gezicht wel zieje. Weer mar ouwe koeien uut te sloat haele, in fanself oak over degene die uut ten tied binne. 'k Wete dur aoUes van, as je alléén bluuft, zaag ik tegen dur. Mar jae ik had mun jongen nog in dan is ut wel un héle opbrieng, un jongen van zestien, mar je mot tan toch voor zo'n kind vaorder in dat valt tan wel nie mee oor, mar je heit toch nog un doel. Gelokkig as je in je ver driet weet waer je heen kan in dat wist Jannetje gelokkig oak wel. Toene mun dur een stuitje wazze zaag 'k :kwa...modde mun noe niet us vaorder? Mun motte hallef Menheerse in Sommerdiek nog of in 't is zoa mer- regenaevend, watsjoe Zus? In mun gienge ongze pad weer vervordere. Un huus of wat vaarder zei mun vriendin: Kiek kan je die vrouwe nog. Die vrouwe zaag, 'k dan mot ik éérst us kieke oor. Dat maans docht: wat motte die noe? Ze keek in ze keek nog us, déé der bril us of, mar schoddende dur hoad, of ze zage wou...'k ha je noait geziejje. Mar dur man kwam dur oak bie in die zag wat bekends, hie was oak niet zoe rap méér, aores hadt tun mun zo thuus kanne brienge. 't Was Klaos Groen mit zun vrouwe. Jae, net as iederéén die je ziet, un naan- de verouwelijkt, mar ze mochte nog niet moppere. Nee, dat deje ze niet oak oor. De maansen wazze blieje dat ze nog bie mekaore wazze in nog zoe'n plezier, van der kinders in vooral van de kleinkinders hadde. Jae, zei Hanna, daer hei je méér tied voor, as tat je oait voor je kinders heit gehad. Daer mot ik ze dan oak geliek in geve. Mot Klaos gauw un bakje voor je doewe, zei ze nog, mar 'k vongt hut ter best gezellig, mar mun moste dur nog één of, voor mun gienge ete. Dus wiele der op un klusje weer van deur. Bie deure van 'téén of aore huus, an de Jul. van Stolberglaen, daer stong un vrouwe van zoe'n goeie féértig. Ikke weermar vraege: Wie is tat noe weer? Die haa 'k vast méér gezieje. Wehiéént, kreeg 'k tun antgwoord, wangt dat is Sletje Nelisse die kan je niet. O, doe niet zoe gek, dienk je dat 'k tie niet kanne. Dat is un achterbuur meisje van mien geweest. Wiele weunen de toch op 't Boumanplein in heulje in de Lijnbaanstraete, dat kwam toch te gen mekaore. In sind tat wiele zoe stonge te dibe- réren keek dat maans nae ongs. Ze sloeg tur hangden voor dur niongd, terwijl je ze zag dienke, riep ze Inééns...Tangte Nel, o...Tangte Nei in Tangte Bas in opoe Teuntje. Wat vind ik tat noe leuk...O, 'k mot éérst mun aerpels uut doewe aores ha mun verbrangd eten. Ze was zoa weer buten in aoUes kwam dur achter me kaore uut. Wat was ut toen "toch fijn bie jule In as je dan 's aevunds om ze ven ure over de hegge sprong om nae dun Ingelse zender te luusteren, dan was k altied zoe blieje, wangt tur moe der had tan gien areg in de klokke in dan bleve ze weer wat langer op, dat begriep je. Wat had ik toch aoltied moaie jurkjes die je dan voor mien maekende, ieder kmd in de klasse was tan jeloers op mun. In dun oorlog was ter niet veul te kriegen, mot je dienke. Ze zei: 'k Mocht soms voor de klasse komme, wangt de juffrouw in de kinders moch te mun dan bewongdere. In, vertellende ze voarder: Toen ongze Nellie was gebore, kreeg moeder zoe 'n moaie doapjurk. Jae, docht ik bie mun eige, 't was wel un taenaauwden tied, mar dun éénen dé wat voor dun aoien, 't was soms zoe ééns gezmdt. Komt taer noe us mee. Toch moste mun naedat intermezzo weer gaauw voarder. Mar dat adres was niet thuus, zeker op merode, docht'k wordt vervolgd De Zaense Menheersenaer. PLAATSELIJKE BERICHTEN DIRKSLAND Dmsdag verspreidde In deze gemeen te het gerucht dat de heer Gebuis met paard en kar aan den Gelderschen dijk over een heg in een stuk tuinland gezet was, en dasinia weder zonder dat er iets beschadigd werd, op dezelfde wijze aan den dijk kwam. Natuurlijk bleven by deze geschie denis de namen niet achterwege van hen, die hunne bovennatuurlijke krach ten hierbij uitgeoefend hadden. Doch van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld, dar het paard schrikte, waardoor het met achterlating van het voertuig over de heg gesprongen was. Ook wij achten dit waarschijnlijker. STELLEND AM Vrijdag 27 juni j.l. werd door de be- marming van de Ryksveerstoomboot „Vooruitgang", zich bevindende in het aardappelgat in de rivier het Haring vliet, op de hoogte van de Dirksland- sche haven een in zinkenden staat zijnd tjalkschip opgemerkt. De kapitein onmiddellijk koers zet tende naar bedoeld vaartuig, dat bij nsderkomen bleek te zijn „Eben-Haë- zer", schipper W. Tiggeloven van Dirks- lend, had het genoegen den schipper met beide knechts, uitgeput en druipnat, bij zich aan boord te krijgen en slaagde er tenslotte ook in het tjalkschip in de Dirkslandsche haven te slepen. De equi page- der Vooruitgang bestaande uit: ka pitein A. van Gelder, stuurman L. v. d. Ouden, machinist J. F. Ruissenaar, de stokers W. F. van Ettinges en J. van Leeuwen, en de dekknechts M. van Sfi- ters en B. Kooijman is voor hare be langrijke behulpzaamheid hulde en dank gebracht. Den 22 juli a.s. zal het 400 jaren ge leden zijn dat Jonker Frans van Brede- rodc met 26 welbemande schepen van de noodige belegeringswerktuigen voor zien voor Goeree verscheen. De geschiedschrijver zegt daarvan, dat hoewel de meeste weerbare man schappen ter haringvangst waren, de bestorming onder van Brederode en Jonker Jan van Naaldwijk met de mees te verbittering, zoowel van de land- als van de zeezijde plaats had, evenwel door de vrouwen, die gedurende ze ven uren kokende pek, teer, brandende hoepels en pekkransen van de muren en poorten op de hoofden der belege raars uitstortten, glansrijk werd afge slagen. Als beloning voor deze kloekmoedige daad schonk vrouwe Margaretha van Voorne aan de stad 1800 rijnsche gul dens tot herstel der schade aan muren en poorten en daarenboven de graaf van Holland ten eeuwige dage vrijdom van vlastienden. Het is dus wel een dag, die voor Goeree's ingezetenen in herinne ring mag worden gebracht. OUDDORP Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. al hier ds. L. Okker te Spijk, Classis Ap- pingedam. SOMMELSDIJK De bessenplukkerij is nier circa af- geloopen. In tegenstelling met andere jaren worden dit jaar voor de zwarte enorm hooge prijzen besteed. Thans is de prijs 25 cent per kilo, zoo- da c enkele menschen van de arbeidende klasse, die van dal goedje ruim vooraicn zijn, daardoor een goed jaar maken. BURGERLIJKE STAND OOLTGENSPLAAT Ondertrouwd: P. Fokker 22 j. en N. Wouters 20 j. W. van Kempen 46 j. wednr. van K. Luljéndijk en M. Ras 22 j. Geboren: Adrianus Egidius Petrus z.v. C. G. Huysmans en A. Heestermans Lena Jacomina d.v. L. van Gent en L. van Putten Joost z.v. M. Pipping en A. W. Mookhoek Mar garetha Leentje d.v. J. van Beek en M. Glerum Arij z.v. H. de Bonte en M. van Dam Jan z.v. I. Leij- dens en L. van Veen WUlem z.v. S. van Veen en A. Kamp Adam z.v. A. V. d. "Veer en K. van Nieu waal Pietemella d.v. K. Kamp en K. Berkhout. Overleden: B. Snaauw 63 j. echtg. van A. V. d. Veer C. Raap 8 m. Geboren: Apolonia d.v. P. Tanis en J. van Splunder Frangois z.v. T. van Kerkhoven en M. v. d. Wende Ma ria Magdalena Petronella d.v. F. Jansen en A. L. Nagtegaal. OUDDORP Geboren: Cornells z.v. Cornells Tanis en Grietje Mastenbroek Pleter z.v. Aren Msijer en Aagje Tanis Neeltje d.v. Jan v. d. Wende en Neeltje de Jong Klaas z.v. Klaas Mierop en Lijntje den Ouden Klaartje d.v. Teunis Breen en Lena Kasseband Jacob z.v. Teunis Lod der en Adriaantje Lodder. Gehuwd: Cornells Grinwis en Arentje Sperling. Overleden: Maart je Tanis vr. van Kl.aas Westhoeve. ADVERTENTIëN 4 Pet GELDLENING ten laste van de VEREENIGING „de KERKELIJKE KAS" te Den Bommel Geldleening groot 3.200,— in aandeelen van 50,en 25, te storten ten huize van Joost den Braber, Boekhouder der Vereeniging. het Bestuur: J. C. Kieviet, Voorzitter. Joost den Braber, Boekh. Penningm. THEE E. Brandsma, Kalverstraat 115, Am sterdam. Verkrijgbaar op Overflakkee DEN BOMMEL A. Zuiddtjk; DIRKSLAND Joh. v. d. Gevel Pzn. MIDDELHARNIS G. Visser; NIEUWE TONGE A. v. Eesteren; OOLTGENSPLAAT D. Korteweg; OUDE TONGE A. C. A. Poots; SOMMELSDIJK A. van Driel; STAD A/H HARINGVLIET C. v. Wageningen. Publikatie van het Streek Museum Goeree Overflakkee, Kerkstraat Sonunelsdqk. A. J. K. SINT MAARTENSDIJK Aanbesteding: Het betonwerk voor de bouw van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Provinciale weg te Sint Maartensdijk is door het Waterschap Tholen aanbe steed. Van de 21 inschrijvers was W. C. van Dijk B.V. uit Hardmxveld Gies- sendam de laagste met een som van 461.700,— exclusief B.T.W. Daar deze prijs aanmerkelijk hoger is dan de be groting van het Waterschap is de gun ning aangehouden. OUD VOSSEMEEB Geologie: De heer K. Pipping slaag de te Leiden aan de rijksuniversiteit voor het doctoraal examen geologie. SCHERPENISSE Beschermd terrein: Het ministerie van CRM heeft In de buurt van het gehucht Westkerke twee terreinen als beschermd gebied verklaard. De vlucht- of kasteelberg moet als een belangrijk archeologisch monument worden be schouwd. De vliedberg bij Westkerke is ongeveer duizend jaar geleden aan gelegd. Laboranten: Aan de Laboratorium- school Zeeland te Goes slaagde D. H. Cornells had ontdekt, dat de ligusterhaag in onze achtertuin geweldig smaakte. Zo lang als hij zich uit kon rekken, zo ver was die haag in een ommezien kaal. Verder gingen alle planten die er nog stonden grif naar binnen, hoewel hij genoeg ander voer tot zijn beschikking had. Toen het moment aanbrak dat we in ons pas verworven bezit beginnen konden met de verbouwing, rees er weer een geheel ander probleem: waar laten we Cornelis als we weg zijn? Alleen in de tuin achter laten was onmogelijk vanwege het geschreeuw én de buurman. Meenemen dan maar? Ook moeilijk, maar het enige wat er op zat. Gingen wij in het weekeinde richting Flakkee, dan moest alles achterin de auto: twee honden en de bok in de hondenmand. Ik zie nog het gezicht voor me van de pompbediende toen we voor het eerst met de drieling achterin gingen tanken. De man keek eens en bleef kijken, tot de benzine over zijn schoen liep. Ik moet toegeven: het was een vreemd gezicht. Zolang het weer goed was tijdens de verbouwing, ging dies goed. Honden en bok speelden samen in de achtertuin. Maar o wee als het ging regenen. De honden haalden we dan binnen. Dat nam de bok niet. Hij alleen in de regen en wij lekker binnen. Dan zette hij een keel op! Geschrokken door de ervaringen met buren in ons oude huis, wilden we ten alle tijde voorkomen, dat we hier ook last zouden krij gen. Dus: bok ook maar naar binnen. Probeer dan maar eens te wer ken! Nieuwsgierig als hij was, probeerde hij dies naar binnen te wer ken. Zelfs een emmer cement was niet veilig voor hem. Ook moest hij op gezette tijden zijn darmen ledigen. Het regende dan kleine keuteltjes in de woonkamer. De situatie werd onhoudbaar, dat begrijpt u. Een paar weken hebben we zo doorgetobd, tot ik op het idee kwam hem op de plaatselijke kinderboerderij te logeren te brengen. Tegen een zeer geringe vergoeding is hij daar een paar maanden geweest. In die tus sentijd konden wij rustig doortimmeren. Het huis was klaar, we woonden op Flakkee en het moment brak aan dat we de uithuizige bok konden gaan hderu Nou, hij was flink ge groeid en kende ons nog. Stinken deed hij nog niet. Ik voelde mij een trotse veehouder toen ik die avond de bok in de wei zette. Nog voor ik in huis was om het tafreeltje eens op m'n gemak te gaan bekijken, was Nelis (zo heette hij nu afgekort) over het schapengaas gesprongen en liep langs de dijk te grazen. Ik heb hem geduldig die avond wel vijf keer over het gaas getild. De zesde keer heb ik een lang touw genomen en hem daaraan vast gelegd. Dat hielp maar voor even: het touw werd doorgebeten en daar liep Nelis weer langs 's Heren wegen. Ook sliepen we slecht omdat hij er een gewoonte van had gemaakt om te pas en te onpas te brullen ds een kind. Toen men kwam vragen of wij een baby hadden; toen weer een ander ook kwam vertellen dat bokken zo stinken; toen ik hem die eerste week een paar mad voor een aanstormende auto heb weggegrist; toen, ja toen was de maat vol. Hoe zeer het mij aan het hart ging: dit beest is niet te houden. Alles wat ik van geiten af wist, was van een plaatje: zo'n mooie witte melkgeit, rustig grazend in een weide. Dat wilde ik. Geen uitbrekende, schreeuwende en stinkende bok. Ook d was hij nog zo lief, weg moest hij. Toen de plaatselijke zeer bekende veehandelaar hem kwam halen, hebben we bedroefd het hoofd gewend. Hadden we daar d die moeite voor gedaan? En, hoe moet ik dat broederlief aan zijn verstand bren gen? Hij is het natuurlijk toch te weten gekomen, maar begrijpen deed hij het niet. Maar ja, hij is dan ook geen veehouder. Toch koop ik nog eens een witte Marianne. De Bonte Hond Huigen voor het MBO examen Klinische Chemische studierichting. M. A. Hage slaagde voor het HBO exa men Klmisch-Chemische studierichting en J. W. van der Graaf uit Poortvliet behaalde het HBO diploma Microbiolo gische studierichting. SINT - ANNALAND LAAGSTE INSCHRIJVER Voor de na de bouwvakantie aan te leggen nieuwe ijsbaan tussen de Hoen derweg en de Javadijk werd als volgt ingeschreven: Van Dijck-Petlt, Bergen op Zoom: 168.900,—; Gebr. Moerland, Sint An- naland: 172.000,John. van Vossen, Sint Annaland: 177.400,—; Adr. KUp- pel, Stavenisse: 179.800,en A. van der Werf, Scherpenisse; 182.000,—. Het karwei is gegund aan de laagste Inschrijver Van Dijck-Petit uit Bergen op Zoom voor een bedrag van 168.900,—. Aardappelveiling: van vrijdag 4 juli 1980. Doré eerste soort 0,77 - 0,89. Doré apart 0,38 - 0,77. Doré drielingen 0,41 - 0,46. Doré kriel 1,06 - 1,10. Gloria 0,56 - 0,60. Gloria apart 0,38 - 0,51. Gloria bonken 0,78. Première 0,58. Aardappelprijs per kilogram. Aan voer: 155 ton. Beste jongelui, de eerste v/eek was niet zo mooi, al was 't echt Hollands weertje. Maar af en toe een fikse bui, dat kan wel voor een keertje. Een regenjas en paraplu, daar dien je voor te zorgen. Heb je 't vandaag niet nodig, dan waarschijnlijk toch wel morgen. Een zonnetent of parasol moet je ook niet vergeten. Wat spullen tegen zonnebrand, en voor insectenbeten. De brieven kwamen uiterst traag, al druppelende binnen. 't Valt in vakantietyd niet mee met schrijven te beginnen. Oom Ko die zal het dan ook maar heel rustigjes bekijken. En straks dan lezen jullie wel, wie met een prijs gaat strijken. JULIRAADSEL 2 1. dit was een stad in Gilead 2. een man die heel veel schapen had 3. vond zich voor God een heel groot beest 4. hij is Eliza's knecht geweest. 5. een dal, waarin een beeld, zeer groot 6. dit was Peninna's echtgenoot, 7. die mensen waren koud, noch heet 8. een koningin, god'loos en wreed 9. een richter. Hij was Imks van hand 10. de koning van Egypteland 11. van Saul, een Edomitisch knecht 12. verkocht zijn eerstgeboorterecht. 13. de vader van Jerobeam. 14. dal, waar de maan tot stUstand kwam De beginletters geven een tekstge deelte te lezen uit 1 Korinthe 14. JARIGEN Er zijn weer twee jarigen in onze raadselhoek. Dat duurt nog wel even, maar als we wachten tot de volgende krant uit komt, is het te laat om een kêiart te sturen. En dat zou jammer zijn Allebei van harte gefeliciteerd en een prettige en goede verjaardag toe gewenst. Dat de Heere jullie beiden nog vele jaren deze dag te herdenken geeft, is onze hartelijke wens. De jarigen zijn: 20 juli: Ingrid van Loon Burg. Over- dorpstraat 18 3244 XB Nieuwe Tonge; 21 juli: Annemarie v. d. Veer Nieuw straat 3 A 3249 AS Herkingen. BRIEFWISSELING Leendert van Wezel - Stellendam: Je briefje was wel heel erg kort. Maar ik kan goed begrijpen, dat, nu je toch vakantie hebt er tussenuit gaat knijpen. Je hebt dit jaar je best gedaan; 'k Zag achten, tien en negen. En nu maar lokker uitgerust, dan kan j'er straks weer tegen. Anne v. d. Welle - Sommelsdük: Jij vond je briefje ook maar kort, maar 't waren nog twee kantjes. De cijfers van 't rapport vermeld, versierd met rode randjes Wiskundeknobbel heb je niet. Bent beter in de talen. Een extra beetje „gas" erbij, dan zal je 't zeker halen. Wim Boshoven - Spykenisse: Had je vakantie in je hoofd, en ome Ko vergeten? Maar Wim, hoe kom je daar nu bij. 'k Dacht, je raoet beter weten. Nu in 't vervolg maar opgepast. 't Zal wel niet lemg meer duren. Straks ga je naar een „hoge school" Dat moet oom Ko bezuren. Liesbeth Boshoven - Spgkenisse: Een hele leuke brief was dat, waarop een ezelwagen. Dat ventje had 't bekeken zeg; hij hoeft nu niets te dragen. Je had ook al een mooi rapport, heb je oom Ko geschreven. Maar cijfers zie ik er niet één, waar zijn die nu gebleven? Ingrid van Loon - Nieuwe Tonge: Geweldig wat een cyfers zeg; die mogen er dan wezen. Je bent nu mei; vakantie hé, als je dit zit te lezen. Je bent zo ik begrepen heb, bij oma aan 't logeren? Je kan daar als mooi weer wil zijn je zwemkunst eens proberen. Anja Mierop - Ouddorp: Je hebt een schitterend rapport; een tien, een negen, achten... Je kan als je je best bhjft doen, bevordering verwachten. Verkeersdiploma ook behaald. Je kreeg jonge konijnen. En nu verwacht je dat de zon eens heerlijk zal gaan schijnen. Carolien Harinck - Goes: 'k Wil je, nu vader is geslaagd, daarmee feliciteren. Dat is de kroon op vaders werk. Na lange tijd studeren. Ee;i leuke n^am heeft 't neefje, zeg. Je was niet zenuwachtig? En was de schoolreis naar je zin? Het is daar werk'lijk pi-achtig! Corine Vader - Nw St. Joosland: Dat is ook weer zo'n korte brief. Daaruit is te bemerken, dat velen uit de „raadselhoek" hun „energie" beperken. En 'k lees tussen de regels door, dat er ook iets gaat dreigen. En dat oom Ko, die arme man, straks nog de „bons" zal krijgen. Cobie van Loon - Nieuwe Tonge: 'k Zou best je album willen zien, waar, op de vele blaadjes de versjes neergeschreven zijn, en volgeplakt met plaatjes. De cijferlijst heb ik gezien. Dat is echt meegevallen. En als je straks gezond mag zijn, dan stijgen die getallen! DaT, was het beste allemaal. Het werd tocri weer een heel verhaal. We stoppen nu voor deze keer, on hopen, straks maar verder weer. Maar voor ik nu dan stoppen moet, nog allen van OOM KO gegroet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 5