-0% HET êEZELLIGSTE KOOPCEHTRUM rrfE VAN DE EILANDEN 4-11-18-25 juli - 1 augustus BRADERIE Leegstaande burgemeesterswoning gaat legen de grond De val van Bergen van 's middags 2 uur tot 's avonds 9 uur. met o.a. attracties bij de diverse winicels, muziek, Suikerspin, Poffertjeskraam, diverse vooriichtingsstands en div. demonstraties, stenen slijpen, enz. enz. Wat zijn de bijzondere attracties tijdens deze 9e Braderie? 11 juli: 14.00 - 21.00 utirEimst- en antiekmarkt met deelname door vele bekende kunstenaars als: Frans Couwenbergh - portretten; Myriam Naaijkens - gebruikskeramiek; Johan v. d. Heuvel - droomschilde- rijen; Elly v. d. Wal - oliefverf sohilderijen, tekeningen; L. Taal - olieverf sohilderijen; A. W. Bydevies-Hogen- doorn - bloemcomposities van sohelpen; Tr. Visser- Bax - beschilderde gebruiksvoorwerpen; W. H. Dol mans - Keramiek. 18.45 - 21.00 uur: Muziek door het Eerste Bergse Jazz Straat orkest „De Brandaris" en door de „Flakkeese Blaaskapel". RAAD MIDDELHARNIS Op die plaats wellicht gebouw met 8 wooneenheden VERVOLGVERHAAL Eerste nieuwe mossel loods Bladz. 2 jnLANDEN-NIElTWS^ Dinsdag, 8 jiüi 1980. ■■'".-•« vi,„ ft. De raad van Middelhamls heeft in zqn vergadering van j.l. donderdag avond liet vonnis geteltend over de niet meer in gebniili zijnde ambtswoning aan de Stationsweg, laatstelljls bewoond door burg. van Es, maar niet meer ge prefereerd door Mddelhamis' nieuwe eerste burger van Welsenis. De woning oogt weliswaar nog vrij robuust, maar het is een reus op lemen voeten. De fundering is dermate ver heen dat de levensduur van de woning niet anders dan met zeer hoge kosten gerekt zou kunnen worden. College en raad zo bleek donderdagavond achten de 2 ton die daarmee gemoeid zouden zijn aan deze woning niet meer besteed zo dat haar de slopershamer wacht De raad deed er weliswaar niet dra matisch over, maar het noodzakelijker- wijs verdwijnen van de markante wo ning blijkt toch wel te worden be treurd. Het wordt dan ook van groot belang geacht hoe de lege plaats zal worden opgevuld, naar de uitdrukke lijke wens van de raad zal dat „geheel passend" in de omgeving moeten zijn, zoals door meerderen werd benadrukt. Overigens willen ook B en W niet anders en op de vraag van o.m. de he ren Koppelaar (SGP) en P. Tiggelman (PvdA) kon de raadsvoorzitter dan ook wijzen op de onderhandelingen die met de Woningbouwver. „Middelhamis" worden gevoerd. Er wordt aangestuurd op de bouw van een gebouw, van on geveer gelijke grootte als het huidige, waarin een achttal kleinere wooneen heden zijn ondergebracht voor b.v, al leenstaanden. Door dhr. Jacobs (WD) werd ver langd dat de woning niet eerder zal worden gesloopt dan werkelijk nood zakelijk omdat er z.i. al teveel „gaten" in Middelhamis' bebouwing waarneem baar zijn waarvan de opvulling te lang op zich laat wachten. Overigens leek het dhr. Jacobs goed de woning be schikbaar te houden voor „noodgeval len" die de woning tijdelijk zouden kunnen bewonen wanneer zij door om standigheden de wijk uit de eigen wo ning moeten nemen. Ook momenteel wordt de woning be woond door een gezin waarvan de wo ning wordt verbouwd. Door de raads- voorz. werd toegezegd dat evt. aanvra gen welwillend bezien zullen worden. De enige die het niet met de voor gestelde sloop eens was was dhr. de Vries. „Van slopen kun je spijt krijgen", waarschuwde hij. Liever dan 19.000, voor de sloop neer te moeten tellen zou dhr. de Vries de woning tegen de gel dende grondprijs verkopen aan iemand die haar graag in stand zou hou den. Het College, noch de raad bleken daar voor te voelen, immers heeft het rapport van Gemeentewerken de slechte kwaliteit van de woning aangetoond waarom het van een gemeentebestuur niet juist zou zijn een dergelijke wo ning te koop aan te bieden. „We zou den de koper gelijk moeten verplich ten tot sloop over te gaan", voorzag de voorz. en het leek hem dat de gemeen te daarmee in een raar parket terecht zou komen. Het werd derhalve sloop met de toe zegging van het College dat hard wordt gewerkt aan een spoedig invulling van de leegkomende plek. Dhr. de Vries verklaarde zich tegen: „...we hebben niet alles geprobeerd om de woning te behouden" betreurde hij. Een home voor de Stadse brandweer. De brandweer van Stad krijgt een nieuwe instructieruimte achter de brandweergarage aan de Stadse Voor straat. De raad bleek bereid daar een crediet van 142.180,aan te besteden, zeer tot genoegen van de Stadtenaren die zich op de publieke tribune had den verzameld. De raad verkoos deze bouw boven enkele genoemde alterna tieven, W.O., een totale nieuwbouw el ders in het dorp. Doorslaggevend daar bij was de wetenschap dat de blusploeg zich op de traditionele plaats best thuis voelt, terwijl in de beslissing ook mee telde dat totale nieuwbouw aanzienlijk duurder zou worden terwijl ook de rea lisering aanzienlijk langer op zich zou laten wachten. Bovendien zou bij nieuw bouw de centrale plaats in het dorp verlaten moeten worden. Toch bleef dhr. D. Hoogzand als enige voor nieuwbouw pleiten, ter- wille van de manschappen zowel als terwille van de berging van het dure materiaal. „Nieuwbouw vraagt wel een hogere investering maar in de toekomst zal het voordeliger blijken te zijn" voor zag dhr. Hoogzand, berekenend dat de noodzakelijke onderhoudsbeurt achter wege kon blijven en dat het gebouw zou kunnen worden verkocht. Tegelijk zou dan ook het probleem uit de wereld zijn dat de brandweerwa gen alleen maar kan uitrukken als er aan de overkant van de straat maar geen vrachtwagen geparkeerd staat. „Dat laatste is al opgelost met een paar borden en een lik verf!" gaf de raadsvoorzitter te kennen. Ook voor dhr. T. Arensman mag de huidige plaats ge handhaafd blijven omdat z.i. de Stadse blusploeg tevreden is met een „goeie" huisvesting waarom dat niet persé de meest moderne behoeft te zijn. „Ik hoop dat het gauw voor elkaar komt" gaf dhr. Arensman te kennen. Dhr. de Vries kon daar helemaal in meedenken: „ze voelen zich daar op dat stekkie leicker thuis". Dhr. de Vries probeerde het nog gedaan te krijgen 500,aan het crediet toe te voegen voor vloerbedekking en verlichting maar informatie bij de betrokken amb tenaar leerde dat de begroting daar voor voldoende ruimte laat. Ook dhr. Koppelaar gaf graag zijn fiat aan de plannen, temeer omdat z.i. de Stadse blusploeg jarenlang als het vierde of vijfde wiel aan de wagen heeft gefunctioneerd terwijl ze zich des niettemin uitstekend van hun taak heb ben gekweten: „als eenheid zijn ze om hoog gevlogen", zo complimenteerde hen dhr. Koppelaar, hen naast de inspan ningen die er zijn graag in eigen huis gezelligheid gunnend waaraan de nieu we accomodatie zeker bij zal dragen. Niet het 4e of 5e, nee zelfs als het 6e wiel had de Stadse brandweer mee moeten draaien, zo zag dhr. P. Tiggel man terug, doelend ook op het jaren lange gebruik van een verouderde en afgekeurde bluswagen. „Blij met het voorstel en graag accoord" liet dhr. Tiggelman weten. Op de gehoorde vragen en het voor stel van dhr. Hoogzand de raad een nieuwbouwplan te overleggen bena drukte de raadsvoorzitter nog eens dat het de bedoeling is op de huidige plaats een volstrekt passende accomodatie te creëeren zoals de mensen dat zelf wil len en zoals het past in het gevoerde brandweerbeleid. Als Stadtenaar wilde dhr. Arensman toch nog even wat kwijt: „...als Stad inderdaad het zoveelste -wiel aan de wagen is dan heeft de raad daar alle schuld aan. Dan helpt het misschien als ik nog eens wijs op de slechte toestand van het wegdek van de Molendijk...?" Aankoop woninkjes Dorpsweg. De raad besloot tot aankoop van de onbewoonbaar verklaarde woninkjes Dorpsweg 4 t/m 12 te Sommelsdijk, van de heer B. Spee te Koog aan de Zaan, voor de prijs van 58.000,Dhr. Spee had de woninkjes aanvankelijk willen renoveren maar hem werd de gevraagde vergunning geweigerd omdat de wo ninkjes ook met een opknapbeurt niet tot redelijk bewoonbare woningen te maken zijn. Dhr. G. C. Joppe kon zich wel in het voorstel vinden, in de wetenschap dat de woninkjes erg slecht zijn. Anderzijds betekent het dat een historisch stukje Sommelsdijk verdwijnt maar dhr. Joppe koos toch voor de verdwijning waardoor er ruimte komt voor de bouw van nieu we aan de om.geving aangepaste wonin gen. Dat zullen wellicht bejaardenwo ningen worden, zo onthulde de raads voorzitter. Op de vraag van dhr. Joppe hoe het zal gaan met de huidige bewoners en of hen voorrang zal worden verleend een nieuwe woning te betrekken werd het duidelijk dat het nog geruime tijd zal duren vooraleer de slopershamer er werkelijk aan te pas zal komen. Het Col lege erkent dat het geen pas geeft de oude bewoners nog naar een andere wo ning te verplaatsen zodat zij („3 taaie ouwe rakkers", zei dhr. Joppe) in alle rust in hun woninkje héél oud mogen worden. De enige die niet voor sloop voelde was dhr. de Vries die meende dat aan renovatie nog best te denken is, zoals de HID dat kennelijk ook vindt, maar dhr. de Vries vond daarin geen steun, ook niet van dhr. Hoogzand die in een van de huisjes is geb. en er lang heeft ge woond. Instemming met aankoop (want daar ging het nu slechts om) kwam ook van de zijde van de SGP en de PvdA, zodat het voorstel het royaal haalde. Weth. Kievit tenslotte over de kwa liteit van de huisjes: „de bewoners zijn beter onderhouden dan de wonink jes...!" De 10 gemeentewoningen op het Oost Voorgors zullen van nieuw raamkozij nen worden voorzien en in 9 woningen zal dubbel glas worden aangebracht. Een van de bewoners heeft te kermen gegeven daar geen prijs op te stellen. Dhr. J. Th. M. Jacobs kwam nog met de suggestie de woningen aan de bewo ners te verkopen, maar voor het overige voelde niemand daarvoor, ook niet het College en, zo moest worden veronder steld, ook niet de bewoners. Bij een eerdere gelegenheid hebben ze dat te kennen gegeven temeer omdat de kwa liteit van de woningen dermate is dat de huren niet of nauwelijks verhoogd kunnen worden. Met de stemmen van de SGP frac tieleden tegen werd goedgevonden op de begroting 1980 een post „bibliotheek" van 750,op te nemen en daarvoor al 450,wegens gemaakte kosten te storten op de bankrekening van de Stichting Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis. De SGP fractie voelde daar niets voor omdat zoals dhr. Koppelaar zei „iedereen wel een Stichting op kan richten om de kosten daarvan bij de gemeente te declareren". „Daar zijn wij vierkant tegen!" verklaarde dhr. Kop pelaar. „Het is omgerekend zo'n 66,per jaar en dat is toch niet over de balk ge gooid", vergoeilijkte weth. Kievit. Het had het College goedgedacht de kosten voor gemeenterekening te nemen om dat de stichting van een bibliotheek waarop de Stichting zich toelegt een wettelijke regeling is die uitgevoerd be hoort te worden. Gevraagd naar de plaats van vestiging van de nieuwe bi bliotheek verklaarde de voorzitter dat het College hoopt met het bestuur van de EMGO tot overeenstemming te ko men over aankoop van het EMGO ter rein aan het Beneden Zandpad alwaar de bibliotheek ideel gesitueerd zou zijn. Schoolconcerten. Besloten werd een subsidie over Historisch verhaal uit het jaar 1572 door JAAP DE KORTE Den Hertog's Uitgevery Utrecht £:SÊSs£;£iËï£S;£5£5SSS£©Ê^©£5£^^S©£^©£ 27 „Het zou voor hen wel goed geweest zijn", antwoordt baas Dirksz., ,,maar voor mij niet". En fluisterend voegt hij er aan toe: „Daarginds zitten er nog meer. Als er ruzie wordt gemaakt, trekken ze natuurlijk partij voor elkaar. Daarom is het beter om geen herrie te schoppen als het niet nodig is". De marskramers hijsen inmiddels hun mars op de rug. Ze betalen de waard en vertrekken. „Het is schandalig Klaas", zegt de oudste van hen als ze „De Luifel" achter zich gelaten hebben". Het is een schande zeg ik, zo'n taal als die vuile spotter er uit braakte! En dat over een man als Foppesz. De man heeft nog nooit iemand kwaad gedaan en zal daar straks wor den onthoofd! Inplaats van zulke laffe daden af te keuren, gaat die ellendige Spanjool hem bespotten!" De stem van de marskramer slaat over van woede. Hij windt zich hoe langer hoe meer op. „Stil toch Geert!" waarschuwt zijn makker, „de mensen zouden het horen. Pas toch op!" De marskramers zijn niemand anders dan Geert en Klaas, de beide bosgeuzen. Hun vermomming is uitstekend. Geert is vermomd als een oude man. Een lange baard golft op zijn borst. Klaas heeft zijn haar geverfd en een kort puntbaard- je siert zijn gelaat. Het is nu ruim een week "geleden dat ze het klooster ge plunderd hebben. Het nieuws van de overval is als een lopend vuurtje door Hermigny gegaan. De burgers van het stadje praten er druk over en het is het nieuws van de dag. Niemand weet ech ter het rechte. Het is dus zeker dat deze bij het troepje geuzen behoorde. Ripper- da ligt ziek op bed. Ziek? Er wordt ge fluisterd dat hij gewond is. Zou Rip- perda soms ook bij de geuzen aangeslo ten zijn? Niemand weet het, maar er bestaat wel een vermoeden. Nauw'lijks behoort het nieuws over de plundering van het Cellebroeders- klooster tot het verleden, of een nieuw praatje gaat door Hermigny. De hageprediker, die in de omgeving van Bergen gevangen genomen werd, zal te Brussel worden onthoofd. Ook de geuzen zijn met het nieuws op de hoogte en Geert en Klaas zijn meteen besloten om naar Brussel te reizen. On danks de waarschuwingen van „Schele Hein" en San, zijn ze gegaan, vermomd als marskramers. Nu zijn ze op weg naar de grote markt, om getuigen te zijn van de gruwelijke dood van hun vriend. Grote drommen volk stromen naar de plaats waar de hageprediker zal worden terechtgesteld. De meesten van hen zijn vrolijk gestemd. Er wordt gelachen en geschertst, terwijl sommigen vloeken en schelden. Er zijn echter ook mensen aan wie men kan zien dat ze hoogst verontwaardigd zijn. Ze lopen met gebalde vuisten en ergeren zich aan de anderen. Men durft echter niets te zeggen. De stad krioelt van verraders. Slechts één schimpend woord over Alva en zijn aanhangers kan de dood betekenen. Slechts langzaam vorderen de geuzen. Ze banen zich met de grootste moeite een weg door de menigte. Het gaat niet gemakkelijk. Vooral Geert schijnt er nogal moeite mee te hebben. Af en toe blijft hij even staan en leunt zwaar op zijn doornstok. Eindelijk komen ze op de Markt aan en slagen er in een goed plaatsje machtig te worden. Een grote massa volk staat opeenge pakt te wachten op de dingen die komen gaan. Ongeduldig rekken sommigen hun halzen om te zien of de stoet al in aan- toch is. Een vendel soldaten staat rond om de Markt opgesteld. Met hun lange pieken gewapend, staan ze roerloos en staren strak voor zich uit. Om het markt plein heen zijn zware kettingen gespan nen. Daarachter staat de menigte. Plotseling klinkt er tromgeroffel. Nieuwsgierig kijkt het volk in die rich ting. Het is echter een vendel musketiers. Met geweld banen zij zich een weg door de opeengepakte mensenmassa. Als ze de Markt bereikt hebben scharen zij zich om het schavot. De menigte wacht ongeduldig. Daar klinkt eindelijk weer tromgeroffel. Op nieuw komt er beweging onder het volk. „Daar komt de stoet!" wordt er geroe pen. Aan het eind van de straat nadert de sombere stoet... Voorop lopen de trommelsslagers. Daarachter volgt een peloton piekeniers. Dan volgen enige geestelijken. Daarach ter een vendel lansiers. In het midden van de stoet loopt Foppesz. Hij is zwaar geboeid. Zijn blik verraadt geen enkele angst. Rustig schrijdt hij voort, temidden van zijn vijanden. „Wonderlijk", fluisteren sommigen, „wat is die man toch rustig. Hoe is dat mogelijk?" Er klinken echter ook andere uitroe pen! Spottend geven sommigen blijk van hun onmenselijke gevoelens. De stoet baant zich een weg door de menigte, die overigens eerbiedig aj- waarts gaat als de trommelslagers nade ren. Zij zijn nu het schavot genaderd. De monnik, die naast Foppesz. staat, houdt deze een kruis voor. Met een ver achtelijk gebaar wijst de hageprediker 1980 en '81 totaal 51.00,-------te ver lenen voor het houden van Schoolcon certen door het Gewestelijk Orkest voor Zuid Holland. Het gaat om een drietal concerten, te houden in de nieuwe aula van de Tech nische School te Middelhamis, bestemd voor de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klassen van de lagere scholen. Het overgrote deel van de raad stem de er van harte mee in, erop hopend dat de aandacht van de jeugd door de ken nismaking met klass. muziek wat van het popgebeuren zal worden afgewend. De subsidie had evenwel niet de in stemming van de SGP fractie van welke dhr. Koppelaar te kennen gaf geen enkel bezwaar tegen de concerten te hebben maar het te ver vond gaan het bezoeken ervan als gemeente te hono reren. „We stellen via het onderwijs al gelden voor de muzikale vorming be schikbaar, méér ligt buiten het onder- wijsvlak" aldus dhr. Koppelaar. „Wilt U weten of een stad goed ge regeerd wordt of goed van zeden is, hoort zijn muziek", zo citeerde dhr. de Vries de woorden van een Chinees wijsgeer. Spr. hoopte dat het beluisteren van goede muziek zal leiden tot de be hoefte het zelf ook te beoefenen. Dhr. G. C. Joppe, ook voorstander van de subsidieverlening sprak nu al de hoop uit dat ook de bijzondere scholen er gebruik van zullen maken. Slecht- en goed weer accomodatie. De raad vond het goed dat de Hei- demy een onderzoek in zal stellen naar de wenselijkheid van slecht- en goed weer accomodaties t.b.v. de recreanten. Het onderzoek is een vervolg op het door de Kamer van Koophandel uit gebrachte rapport „De regionale eco nomie van Goeree Overflakkee" waar in ook toerisme en recreatie worden be handeld. In de studie zal o.m. worden bezien of er in Middelhamis een of meer regionale attractiepunten kun nen worden gesticht. De SGP fractie heeft daar geen en kele behoefte aan: „Wie hier wil recre ëren, welnu het gras is groen en de me rel fluit", was de logica van dhr. v. d. Ketterij. Overigens wilde dhr. v. d. Ketterij best wat ruimte scheppen voor verantwoorde recreatie waarin vooral aandacht geschonken wordt aan de steeds schaarser wordende rust. Dhr. G. C. Joppe daarentegen vond het een prima idee een onderzoek in te stellen omdat het duidelijk moet zijn dat het Middelhamis aan attracties ontbreekt, alleen het Streekmuseum is er... Dat ook de overige kernen in het on derzoek betrokken zullen worden was de wens van de heren P. Tiggelman en dhr. Jacobs zowel als van dhr. de Vries die temeer prijs stelde op het on derzoek om aan de hand van de uit komst wildgroei te kunen voorkomen. „De opzet is te proberen een stuk re creatie te ontwikkelen, met als motief het creëeren van een stuk werkgele genheid" maakte de raadsvoorzitter duidelijk. Hij liet dat gelden zowel voor de eigen gemeente als voor de wijdere regio waarom ook zeker de overige dorpen in het onderzoek zullen worden betrokken. Dhr. van Welsenis was best wel ge voelig voor de vorm van recreatie zo als dhr. V. d. Ketterij die voorstaat, maar, zei hij; „het klimaat laat ons niet altijd toe van 't groene gras en de zin gende merel te genieten". „We moeten onze positie in het hart van het Delta gebied gewoon beter uitbuiten", stelde de voorzitter voor. Over het klimaat gesproken: Dhr. de Vries had een Amerikaan ontmoet die het heel kernachtig had gezegd: Ne derland...? Een mooie country, maar er moest een dak boven zitten!" YERSEKE De firma Prins-Dingemanse te Yerse- ke was vrijdag 4 juli de eerste handels firma die officieel de nieuwe mossel- loods opende op het nieuwe daarvoor bestemde industrie terrein zuidelijk van de bestaande vissershaven. Alle firma's dia hun bedrijf hadden langs en op de dijk voor de Molenpol der, die in het kader van de Delta werken moest worden verhoogd en ver zwaard moesten het veld ruimen. Rijkswaterstaat duldt geen gebouwen van welke aard ook, op of langs zee- werende dijken. Yerseke kan nu bogen op een aantal buitendijks gelegen moderne en volgens del aatste eisen van de techniek uit geruste bedrijven. De vergoeding die Rijkswaterstaat uitkeert naar aanlei ding van de bevolen ontruiming van de oude panden, annex de vergoeding van de investeringen ingevolge de W.I..R dekt echter bij lange na niet de kosten van de nieuwbouw en de nieuwe installaties. Forse investeringen moeten door de mosselhandelaars worden gedaan uit eigen middelen. In onderscheiden bedrijven is men nu bezig aan een race tegen de klok, om nog voor 14 juli, als het nieuwe sei zoen begint, klaar te zijn. THOLEN SCHOOLRAAD NIET GELUKKIG MET SCHOOL STAVENISSE De portestants christelijke rayon schoolraad voor Tholen en St. Philips- land betreurt de stichting van een bij zondere school te Stavenisse omdat dit ten koste gaat van andere christe lijke scholen. De raad is evenwel van mening dat men niemand het recht tot stichting kan onthouden. De rayonschoolraad kwam in het ge bouw van de Chr. Nat. school „De Re genboog" bijeen voor de jaarlijkse ver gadering. De raad wU zich gaan bezig houden met het houden van informatie ve bijeenkomsten om meer inzicht te krijgen in de nieuwe basisschool, die in 1983 van start gaat en nader ingaan op het funderend onderwijs. hem echter af. Woedend ziet de monnik hem aan, maar zegt niets. Hij geeft de veroordeelde een wenk. Deze loopt lang zaam naar voren en beklimt het scha vot. Gespannen kijkt het volk toe. Zal de beul thans zijn moordenaarswerk uit voeren? Nee! Dit doet hij niet. Roerloos blijft hij staan. De hageprediker wenkt de menigte om stil te zijn. Enkele belha mels maken nog wat lawaai, maar spoe dig zijn ze stil en wachten gespannen af. Even blijft het stiL Een ieder is tot het uiterste gespannen. Dan begint de hageprediker te spre ken. „Geliefden! Zowel vriend als vijand en verder allen die hier tegenwoordig zijt! Wat is er thans een blijde dag voor mij aangebroken! Zo'n heerlijke dag als deze heb ik, al ben ik dan nog jong van jaren, in heel mijn leven niet meegemaalït. Op deze dag mag ik van plaats verwisselen. Vanuit het gevangenhuis ben ik naar het schavot geleid om daar gedood te wor den. Maar al kan de vijand mijn lichaam doden, mijn ziel zal straks heengaan naar boven, waar in der eeuwigheid geen traan ooit geschreid zal worden. Ja, straks zal ik mogen juichen voor Gods troon, want het is goed tussen God en mijn ziel! O, wat zal dat heerlijk zijn; te mogen ingaan in dat hemelse Jeruzalem om daar voor eeuwig die Grote God te ver heerlijken! Veel tegenheden heb ik moe ten ervaren in mijn jonge leven. Hoe rampzalig was mijn staat! Maar het heeft de Heere goed gedacht mij als een brand hout uit het vuur te rukken. Straks zal ik Hem voor eeuwig mogen verheerlij ken. Ja, dan zal ik gedragen worden in Abraham's schoot. Door mijn aardse rechters ben ik ver oordeeld tot de dood, maar dat is slechts een tijdelijke dood. Voor mij begint dan pas het leven, omdat God mij heeft ver koren tot dat eeuwige leven. Zou ik Hem dan niet verheerlijken en op deze, voor mij zo grote feestdag. Zijn wonderlijke daden vertellen aan u, inwoners van Brussel en verder allen die mij horen?! O, het is mijeen lust dit te mogen doen. Geloofd zij dan ook die God, die grote wonderen doet! Ik denk dat er hier velen zijn die mijn grote blijdschap niet kunnen begrijpen, maar hoe zoudt ge dat ook kunnen als ge nog onbekeerd zijt? Dat is onmoge lijk! Maar God doet nog wonderen' O, ik wenste wel dat Hij u allen zou beke ren van uw boze wegen. Dan pas zou u mijn blijdschap kunnen begrijpen. Hoe wonderlijk zijn toch des Heeren wegen! Hij riep mij om te arbeiden on der Zijn lieve volk. Dit ging soms langs moeilijke wegen. Dikwijls werd ik ach tervolgd door mijn vijanden, die nu mijn vijanden niet meer zijn. Want ik heb hun al hun daden die ze tegen mij bedre ven, vergeven en ik hoop met mijn gehe le hart dat God het hun ook vergeeft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2