„Amicitia" 't was een soort waterorkest Gemeente-penning voor mevrouw van Dam-de Vos WIE DURFT? HAPPy MET HONDA Vrijdag, 4 juli igso. Simultaandammen tegen Rob Clerc Clir, f^avo yyHet Spectral te Steliendam Oude en nieuwe teciinielcen op de Klein Parijse Braderie RAAD IVIIDDELHARNIS s EERVOL ONTSLAG VOOR GEIVi. SECRETARIS VAN BODEGRAVEN Uw huis verlcopen TAIVIBOER f^ediscSie diensten Gift voor fanfare-orkest de Hoop Steiiendam Zwemverbod voor liet Haringvliet OOLTGENSPLAAT Jazzgymnastlek Sparta Hygiëa Ronduit camping '80 Hij is niet voor iedereen, de nieuwe MB-50. Doetjes kun nen beter thuisblijven. Want 't is een felle machine. Met brede banden. Comstar wielen. Elektronische ontsteking. Hydraulische schijfrem vóór en volnaaf-trommelrem achter. En vanzelf nog véél meer dan we hier kunnen vertellen. Daarom: kom langs. Probeer hem. De MB-5O staat startklaar ÜW DEALER fa. P. V. d. WENDE en Zn. WEESPAD 48 OOLTGENSPLAAT Bladz. 2 .EILANDEN-NTEtrW^' DIRKSLAND Er was vorige week zaterdagmorgen op de braderie in Dirksland nauwelijks aanleiding om ook maar één vrolijke noot te spelen maar de getrouwen van „Amicitia" hebben er toch heel wat tus sen de regendruppels door geblazen! Het regenwater gutste zo rijkelijk neer dat de weinige bezoekers die er waren de plu beschermend boven zich hielden, maar hoe moest dat met de mu ziek? Die installeerde zich onder het zeil van een marktkraam vanuit welke positie kil maar droog toch nog voor de muzikale omlijsting van hei braderiegebeuren kon worden gezorgd Alleen de dirigent bleef onder de dou che. Overigens was in de gelederen wel wat vertwijfeling te bespeuren, want zo zout hadden ze 't immers nog nooit ge geten. Voorzitter Jan Lodder bleef het dan ook uitroepen, terwijl hij zich uit schudde als een natte hond: „we zijn een waterorkest!" Rob Clerc, thans 24 jaar, komt uit voor de damvereniging Huissen (Hoofd klasse). Hij is trainer van de nationale top- en subtop selektie. In 1974 werd hij jeugd wereldkam pioen. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen dit jaar behaalde hij de eerste plaats, tesamen met de heren Wiersma en van der Wal. Er moet nog een beslissingswedstrijd komen. De Koninklijke Nederlandse Dambond hoopt deze eind juli te kun nen organiseren, maar door het drukke programma van de heren Clerc, Wiers ma en van der Wal is men bang dat dit niet lukken zal. In mei j.l. plaatste Rob Clerc zich tijdens het zone toernooi in Italië mid dels een derde plaats voor deelname aan de wereldkampioenschappen, welke in december gehouden worden in Mali (Afrika). Vrijdag 4 juli komt deze veelbeloven de jonge dammer zijn krachten meten met 70 amateur-dammers in de Victo- ria-hal in Dirksland. Liefhebbers, zorg dat U erbij bent. U kunt j^^ich Inschrijven bij C. van Welie, Bloemendaal 52, tel. 1014, en eventueel, als er nog plaats is, aan de zaal. ff I.v.m. de nieuwe cursus zijn benoemd: G. Korteland: als leraar Nederlands en Duits; thans als zodanig werkzaam aan de chr. L.E.A.O.-school te Dor drecht M. van der Veer: als leraar muziek; tot nu toe verbonden aan de Rijksscho lengemeenschap te Goes en aan de Prins Maurits Mavo-Havo te Middel- hamis. Mej. C. M. Kievit: voor het geven van enkele uren godsdienst. Zij is tevens onderwijzeres aan de chr. basisschool „Eben-Haëzer" te Goedereede. IN TWEEDE TERMIJN GESLAAGD Als nog zijn de volgende kandidaten geslaagd: Jan van der Bok en Jacobine Mierop Ouddorp; Hetty Mierop Steliendam; Arda Joppe Melissant en Simone van der Baan Lewedorp. Tijdens de braderie, die zaterdag 5 juli tot 17.00 uur duurt, kunt U de te genstelling tussen oude en nieuwe tech nieken zien. ,,Keep them Rollin" is de naam van de vereniging van verzamelaars van voertuigen en rollend materieel uit de jaren '40-'45. Uit alle delen van Europa worden deze voertuigen en hun onderdelen op gespoord. In hun vrije tijd zijn deze verzamelaars uren bezig met sleutelen, reviseren, om de voertuigen weer in de zelfde staat terug te brengen als <iO jaar geleden. Erkenning kreeg „Keep them Rollin" toen de stad Amsterdam hen uitnodigde om op 5 mei voor het vervoer van de Canadezen te zorgen. We hebben de voertuigen op de televi sie kunnen bewonderen. Op de braderie zullen een aantal van deze voertuigen geshowd worden. Als echte hobby-isten zullen de eigenaars/leden van „Keep them Rollin" graag aan iedereen uit leggen hoe e.e.a. .werkt, en wat erbij komt kijken om zo'n voertuig in origi nele staat terug te krijgen. De moderne techniek zal aanwezig zijn in de vorm van de brandweer, die met het modernste materiaal, hiervoor speciaal overgekomen uit Rotterdam, zal demonstreren hoe men hulp ver leent bij ongevallen en rampen. Een, in de Kaai, te water geraakte auto zal geborgen worden, duikers gaan even tuele drenkelingen opsporen, de auto zal opengesneden moeten worden om de slachtoffers te kunnen helpen. Dit alles met de meest geavanceerde technieken. Afhankelijk van het voorradig zijn zal ook een hoogwerker meekomen uit Rotterdam. Hiermee zullen één of meer dere vluchtelingen van het dak van ho tel Polderman gered worden. Verder zal ook dit materieel ter be zichtiging opgesteld worden. Tijdens de braderie is er verder pop penkast, een clownsnummer en optre den van het orkest „Switch", het orkest dat 's avonds Willem Duyn zal bege leiden bij zijn hits als: Willem, wat heb je grote handen en Marianne. SINT - ANNALAND Aardappelveilijag: van dinsdag 1 juli 1980. Doré eerste soort: 0,82 - 0,92. Doré apart: 0,37 - 0,7S. Doré drielingen: 0,40 - 0,43. Doré kriel: 1,08 - 1,13. Gloria eerste soort: 0,64 - 0,68. Gloria apart: 0,51. Gloria bonken: 0,75. Arcula: 0,51. Flaminga: 0,55. Aardappelprijs per kilogram Aan voer; 113 ton. OUD VOSSEMEER Benoeming: Mej. José de Wilde is met ingang van het nieuwe schooljaar benoemd als leidster aan de christelijke kleuterschool te St. Annaland. Schuurfeest Plattelands jongeren: De afd. Tholen en St. Philipsland van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Zuid houdt zaterdag zijn jaarlijkse schuurfeest bij de f am. p.pplderman- Aamoudse aan de Langeweg. De schuur is geheel versierd met attributen van oude landbouwwerktuigen. ZONDAG 6 JULI 1980 OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doopsgezinde gem. 9.30 uur ds. M. C. Malipaard, Pemis Geref. Kerk 9.00 en 10.30 uur (ver.geb.) drs Zwane- pol, Kampen; 18.30 uur ds. C. J. Amesz, Capelle a.d. IJssel Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 9.00, 10.45 en 18.30 uur kand. A. van Vuuren, Amsterdam. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. H. van Kooten, Hilli- gersberg; 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Kerk 9.00 uur kand. J. Grif fioen, Brussel; 18.30 uur drs Zwane- pol, Kampen. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur kand H. Mast, Nieuwerkerk aan de IJssel Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Eerw. heer J. Kot, Nieuw Lek- kerland; 18.00 uur ds. D. Dekker Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. C. Bultman, Schoon hoven; 18.00 uur ds. J. Smit, Hilver sum Remonstrantse gem. 10.00 uur ds. Cossee, Dordrecht. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein Herv. Exodusgem. 10.00 uur ds. J. G. Koo- ren, Rotterdam Geref. Kerk vrij- gem. 10.00 en 17.00 uur ^ds. J. M. de Jong Geref. Kerk 9.30'en 17.00 uur dhr Drngemans, Utrecht Chr. Geref. Kerk 9.30 (H.A.) en 18.00 uur'ds. H. van Leeuwen, Driebergen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligten berg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. L. Quist, Op- heusden Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Smit, Hil versum; 18.00 uur kand. J. Plomp, Werkendam Geref. Kerk 10.30 en 18.00 uur kand. Griffioen, Brussel Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur lezen. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Jac. Kooien, IJsselstein; 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur dr. J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. A. Langerak, Reeu- wijk. In zijn vergadering van gisteravond heeft de Gemeenteraad van Middel- harnis ingestemd met het voorstel van het College aan Gemeentesecretaris J. W. van Bodegraven per 1 januari 1981 eervol ontslag te verlenen. Het ontslag houdt verband met een op handen zyn- de reorganisatie van de secretarie, waartoe de raad ook een principe be-, sluit nam. Dhr. van Bodegraven mag niet meer verondersteld worden „de motor" te zijn van de reorganisatie zoals die B en W voor ogen staat en het ontslag - met een solide wachtgeldregeling heeft dan ook de instemming van dhr. van Bode graven, die het secretarisschap sinds 1 januari 1954 vlekkeloos heeft vervuld. De reorganisatie van de secretarie wordt noodzakelijk geacht om de taken die Middelhamis wachten naar behoren uit te kimnen voeren. Gisteravond was het de nestor van de raad, dhr. T. Arensman die namens de raad minus dhr. de Vries de ge voelens vertolkte. Hij drukte daarin 's raads „zeer grote spijt" over het ver trek van dhr. van Bodegraven uit waarin het de raad tot geruststelling is dat betrokkene zijn volledige instem ming met het ontslag heeft betuigd. Dhr. Arensman erkende het vele wat door dhr. van Bodegraven voor de ge meente is gedaan, voornamelijk ook na de gemeentelijke herindeling van 1966. Spr. typeerde dhr. van Bodegraven als een man, humoristisch van aanleg die de dingen aantrekkelijk weet te ka rakteriseren, die zijn functie zonder langdurige ziekte mocht vervullen, in zijn werk en omgang variatie bracht en thans de 4e burgemeester naast zich heeft, hetwelk dhr. van Bodegraven vormde tot wat hij is. Dhr. Arensman gaf 's raads instem ming met het voorstel zowel ontslag als reorganisatie te kennen. Niet alleen op muzikaal gebied is het een succesvol jaar voor „De Hoop" te Steliendam, maar ook voor de veel ge tergde penningmeester dhr. T. van Es blijkt het een goed jaar te worden. Op een aanvraag bij het Anjerfonds om een bijdrage te willen leveren voor de aanschaf van diverse instrumenten voor de drumsectie en tevens uniformen voor de jeugdgroep, kreeg men bericht dat Fanfereorkest „De Hoop" 3.315, kreeg toebedeeld. Het Anjerfonds is een organisatie die zich o.a. ten doel stelt het geven van financiële steun aan verenigingen die zich bewegen op cultureel terrein. Jaar lijks wordt daartoe in geheel Neder land een collecte gehouden. We willen U dan ook bij dezen opwekken met milde hand te geven voor het Anjer fonds. Uw geld is absoluut wel be steed. Muziekver. „De Hoop" Met haar 75 „lentes" is de Plaatse mevr. Jaan van Dam-de Vos de jongste niet meer en dat heeft er mede toe ge leid dat Ze moest besluiten een haar dierbaar werk, de zorg voor de mede bejaarden op de dinsdagmiddagsoos, op te geven. Niemand dacht er trouwens over haar zo maar te laten gaan Nee, gistermiddag had ze zich aan een huldebetoon te onderwerpen waarin de bejaarden, bestuurderen van de Stich ting Bejaardenwerk Oostflakkee en zelfs de burgemeester een woordje mee spraken! Het waren geen rappe sprekers en spreeksters die haar waarderende woor den toespraken maar ze waren zuiver van toon en welgemeend, zodat mevr. van Dam steeds verder schuil ging ach- ter de haar aangeboden bloemen als- ook tastbare bewijzen van dank voor haar langdurige zorg in de voorbije minstens 15 jaren! In het koor van sprekers/spreeksters „zongen" dhr. J. W. Duim namens de plaatselijke commissie, A. de Vos na mens de Stichting „het Centrum", dhr. J. Mosselman als best. lid van de Stich ting Bej. Werk, Mevr. Rooij namens de bejaarden (zij bood een mooie ring en broche aan en voor dhr. van Dam een fles Jonge Bokma!), voorts mevr. Tim merman mede namens de wijkzuster, mevr. d. Wit namens de afd. den bommel en tenslotte burg. v. d. Harst met een grote verrassing. Het was dhr. v. d. Harst niet onbekend hoe mevr. van Dam zich vele jaren ingespannen heeft voor het bejaardenwerk en op hart verwarmende wijze als een moeder voor haar „kinderen" heeft gezorgd. „Het zat U aan het hart gebakken", wist dhr. v. d. Harst en het was met genoegen dat hij mevr. van Dam in kermis stelde van de toekenning van de penning van verdienste van de Gemeen te Oostflakkee welk ereteken hij mevr. van Dam overhandigde. Burg. V. d. Harst reikt de penning uit. Op donderdagavond, 26 juni werd er tussen 7 en 9 uur in de gymzaal aan het Beneden Zandpad openbare jazzgym nastlek (eindlessen) gegeven. Vooral het eerste uur, waarop de jeugd tot 18 jaar demonstreerde, werd druk bezocht. We kregen te zien wat er het afgelopen sei zoen op de lessen o.l.v. Janneke Peeman geleerd is en een algemene indruk, hoe het op zo'n les toegaat. Na een inleiding (warming-up) en grondgymnastiek (lichaamsbeheersing) kregen we enkele oefeningen, met veel frontveranderingen van de Spartanen te zien. Leidster Janneke, die verschil lende kursussen heeft gevolgd, showde zelf ook twee oefeningen die ze voor het eksamen en tijdens een 10 weekse kur- sus geleerd had. Zowel de Spartanen als Janneke werden door de aanwezigen voor deze demonstraties met applaus beloond. Nu is het vakantie, maar daarna, op DONDERDAG 28 AUGUSTUS a.s. van 7-9 uur kan iedereen zich naar de gymzaal aan het Beneden Zandpad be geven om daar een PROEFLES mee te maken. Verdere inlichtingen bij Janne ke Peeman, tel. 01870 - 3168. Woensdag 25 juni was er in het sport paleis Ahoy een Amerikaans Tumgala. Na het bezoek van de 100ste Europesciie Top, van een paar jaar geleden, hebben de, ook Flakkeese, liefhebbers, nu de U.S.A. elite-tum-top aan het werk kun nen zien. Het optreden in Rotterdam vormde een voorbereiding op de inter land tegen West Duitsland, die in Bre- merhaven zou worden afgewerkt. Om dat deze beide landen hebben afgezien van deelname aan de Olympische Spe len in Moskou, wordt dit duel als een prestige slag beschouwd tussen de twee sterkste, westelijke tumnaties. Wat de Amerikaanse turners en turn sters „showden" was turnen van hoge klasse en uitzonderlijke kwaliteit! We kregen orginele oefeningen te zien door dames en heren, gegadigden voor we reldtitels! Binnenkort kunnen we dit evenement nogmaals, via een t.v. spe cial, terugzien. Ook de Nederlandse moderne Ritmi sche Gymnastiekploeg was aanwezig. Deze geselekteerde dames bereiden zich voor op de E.K. die eind oktober in Amsterdam worden gehouden. Indivi dueel en in groepsverband werden er oefenmgen met bal, touw, hoepel, knot sen en lint gedemonstreerd. Naast het optreden van de Amerikanen, werd ook dit optreden „geweldig en fantastisch" genoemd. Rijkswaterstaat, de beherende Instan tie van het Haringvliet, heeft gisteren I donderdag de gemeenten langs het Haringvliet in kennis gesteld van een I zwemverbod in het Haringvliet. Het is een gevolg van de grote vissterfte in de Maas in België waarvan de oorzaak nog nader moet worden vastgesteld. Een deel van het Maaswater wordt via het Haringvliet naar zee afgevoerd, re den waarom het zwemmen wordt ver boden. Het is wat onbegrijpelijk dat RWS de media in de regio niet recht streeks heeft benaderd, maar dhr. de Wit, dir. Gem. Werken Middelhamis, was zo attent het bericht door te geven. Via hem zullen we ook horen wanneer het sein weer op veilig kan. van zaterdag 5 tot maandag 7 juli 1980 AKTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877 - 1262. Steliendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Wolthers, tel. 01878 - 1660 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Sschilder, telefoon 01874 - 2441. Tot zaterdagmorgen 12.00 uur ook dhr. Tjebbes, tel. 01870 - 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. Struijk, tel. 01877 - 1500 b.g.g. 01879 - 1487. Nieuwe Tonge - Oude Tónge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Vijfhuizen, tel. 01870 - 5398. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijk of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelhamis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur In het dienstencentrum. Vanaf de Beatrixwei (Weststraat) in Haam stede op het Zeeuwse eiland Schouwen Duive- land verzorgt de EO dinsdagavond 15 juli een rechtstreekse uitzending van een gevarieerd va kantieprogramma, waar bij belangstellenden, be woners van het eUand en gasten van harte wel kom zijn. Het is wel raadzaam om een eigen stoeltje mee te brengen. Men dient om 18.45 uur aanwezig te zijn. Thema van dit pro gramma is „Leven in Gods Schepping". Mede werking wordt verleend door de muziekgroep „Hodos" uit Groningen, de Duitse zanger Man fred Siebald, het ge mengd koor „Nu met Hope" uit Haamstede (Zij treden trouwens op in de originele Schouwse dracht) en Esther Tims met de begeleidings groep Agapè. Henk Bin nendijk en Jan Kits sr. lichten dit thema op de hun eigen wijze toe. Verder wordt er ge praat met enkele eiland bewoners waaronder dhr van Dalsen secr. van de Vogelwacht en dhr. Burgers, dir. van het nieuwe conferentie-cen trum „De Burcht". Te vens zal er aandacht be steed worden aan plaat selijk evangelisatiewerk. De presentatie is in handen van Jan van den Bosch.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2