EIIAIIDEII - tllEUWS „Op z'n Flakkees gezeit eten de buiken rond OCCBSIOH-LEIISING r' ATTENTIE! GEITENBOKJE I 3e blad Vrijdag 27 juni 1980 No. 4903 Kearkepad Uw huis verkopen TAMBOER Kerkmuziek in Dirksland DUIVENNIEUWS Geslaagden zwemmend redden Dierenbesciierming ir ir NIEUW BIJ FORD: Misschien zie je op de T.V. wel es 't programma: Kerkepad. 't Leste dat ik er van zagge was, dat waerin je zieje kon, de ouwe kearken van Heenvliet, Geervliet in nog aore. Mar ik zagge in Kerkepad toen kearken mar geen pad naer zo'n kearke, géén kearkepad. Een echt kearkepad had je vroeger jaeren, van Melissant naer Dirksland. 't Begon dienkelijk (wie 't aores wéét, mag 't zeagge in deze krante) mit 't paedje dat van Den Hoek (mit de Ouwe Schole) naer den diek liep (laeter is dat paedje de Nieuwe Wegt geworre) om de groate Dirkslandse polder, dan 'n eandje óver dien diek, om dan daer óf te gaen deur de Grutter, om te eindigen in het Kromme Paedje. Dan was je niet vaore meer van de Groate Kearke. Deze kearkreize, anvangende op de heule (de hoagte) van MeUssant, waer- vandin de kearkgangers saeme vertrok- ke ('t is wel es geheurd, dat 'n Roamse man zei: „Dan gae men mar, jongers!"), durende 't 'n kleine drie kwartier, ze ker aster 'n kind of wat mit 't kroot je meeliep. Noe, dat deej er 'n paer. Op deze moaie veurjaerszondag in 1863, waerop 't op z'n zelve al 'n lust was deior de wieë landerieën mit die frisse gewassen te gaen, Uep het vuuf- jaerige veantje Leen (laeter de vaoder van Hein, over wie we 't noe al 'n paer keer gehad hao) mit z'n vaoder Kees in z'n opa Leentje mee. Dat flienke kaereltje stappende par mantig neffen z'n opa, 'n klein vinnig veantje, in z'n vaoder, 'n groate fionke van 'n veant. Hie hoarende mar amper wat z'n vaoder en opa onder mekaore verhandelden, in begreep nog totael niks van hun gesprek over de geeste lijke diengen. Het kloatje zag z'n eige nog loape op de fundamenten van de nieuwe kearke die ze langs de Voor- straete van Melissant an 't bouwen war re. Jao, van 't naejaer zou Leen in Me Ussant zelf naer de kearke kenne gae. Hie vond 't wel fijn 's zondags zo'n reize naer 't Durp te maeken; hie moch alleen mar om naer de kearke te gaen 's zondags buten de deure komme. Mar zo'n nieuwe kearke vond-en toch oak wel moai. In 't was van de weke wat leiik, bie dien bouw wat te speulen en over die fundamenten te springen, achterop ge- zete deur 'n andere jongen... Den annemer, J. v. Bochove van Som melsdiek, had er niks van gezeit, dat ze daer zo angienge op dien bouw, die 'n hele gebeurtenis was voor jonk in oud! Het had heel wat voeten in de aerde gehad éér 't zo vaore was, dat 't weark an de kearke kon beginne. Wat had de boer-burgemeester. Leun van Es, er z'n best voor gedae! Jae, daer gieng heel wat in 't hoat van die jöón om, twint-en daer zo be stendig mee opging neffen z'n opa in z'n korten broek, onder de knieën dicht- gesnoerd, die mit z'n vaoder d'r zon dagse gang gae ('n kalme rustige tred past op de sabbath!). Ongemearkt warre ze in Dirksland angeland, kwamme ze in de rieng, gienge 't kearkbruggetje over in gienge de kearke binnen, waer ze gedoapt warre. Leentje al 'n paer daegen nae z'n geboorte, naer de geweunte die in 1795 nog bestieng, om 't kind te doapen „zo haast als men hetzelve hebben kan." In deze kearke had ds. Johannis van der Kemp van 1691 - 1718 gestae van wie Leentje die kostelijke Catechismus- preken niet alleen in huus had, mar zo oak mit heel veul genieting voor z'n eige ziele geleze in herleze had. Oak ds. Cornells Brinkman heit hier gestae van 1774 - 1790. Jae meansen 't licht van de zuvere, ouwe Waerheid heit wel van uut deze kearke helder in over vloedig geschene. Leentje mos zegge, dat in den tegenwoordigen tied de do minees „nachtpitjes" warre. Mar 'n nachtpitje geeft toch oak licht (In 't olieloze tiedperk kenne de meansen d'r eige wel redde mit 'n drievertje-mit-'n katoenpitje, op 'n glas paetentolie). In den dominee verkondigde 'n zuvere historische waerheid. Ook vannochtend. Uut de kearke liep Leentje vrom, mit d'n ouwen Teun, evenals hie, 'n man die er keannis an hao mocht. O, wat hadde die twee 'n innig gesprek over de preek. Wat ze 'r in gemist hadde, dat mochte ze saeme voor mekaore uutspreke in zo hadde ze toch nog wat bie-voer, bie 't wat kaerige zielevoedsel dat ze in de kearke hadde gekrege. Kiek, mede deur die anvulling, konne ze zich te makkelijker bluve voege on der de bediening in de kearke. Vooral den ouwen Teun was .daer al heel mak kelijk in: „Zolange as ik in de Groate Kearke nog 'n psalmversje zienge ken, in 't Woord hoare leze in er geen per tinente dwaeling hoef an te hoaren, schei ik me niet van de kearke of." In Leen, hoewel wat schearper tegen wat 'n in de kearke niet goed vond, had toch geen vriemoedigheid z'n eige te voegen bie de Ofgescheiene die in Men- heerse vergaerende, in waer W. C. Hui- zer voorgieng, al was z'n nog geen do minee. Wel gieng-en d'r zo noe en dan es luustere, in hie vond dan wèl meer voedsel voor z'n ziele, as in de Groate Kearke van Dirksland. Leen liep noe mit z'n vaoder alleen vrom. Z'n vaoder was mar 'n stille man. Die liep daer bedaerd naer huus terug mit wied ope oagen voor de na tuur om hem heen, in de Grutter. Leen trouwens oak. Dan zag-en 'n meedle- werke (leeuwerik) opvliege, dan weer 'n oare veugel. In de sloat langs 't kearkepad zag-en 'n schotejil schiete. Hie zag genog, dat veantje! In voor z'n gevoel warre ze noe oak weer gauw thuus. Op de heule gieng den een naer rechts boven- of onderdieke; in den aoren links; 'n ienkele gieng Roxenisse in. Thuus leie de veanters in jongers d'r zondagse kleedieë of, in de meeste vroljes de keuvel. 's Maendags pas wier 't goeie goed opgeburge, waer 't hoarende, mit de noadige motballen erbie, want die kle ren mozze jaeren en jaeren mee. In de volgende zondag gienge ze weer an voor de gange over 't kearkepad. 'n oud-Melissantenaer Toen het onze familie bekend werd, dat wij uit de Randstad zouden gaan verhuizen naar de polder, waren de reacties hierop zeer verdeeld. Het overgrote deel van de ons bekenden snapte er niets van. Slechts een klein deel vond het wel leuk voor ons. Eén reactie en de gevolgen daar van,zcd ik hier bschrijven. Ja, hij was zeer enthousiast, mijn broer. Hij begreep precies wat wij in de polder zochten. Enkele maanden voor wij op Flakkee zouden gaan wonen, belde hij me op: of ik zo goed wilde zijn om die dag even langs te komen; hij had een verrassing voor me. Hem en z'n voort varendheid kennende, bekroop mij een angstig en tegelijkertijd prettig voorgevoel. Hij zd wel iets van een beest gekocht hebben, zo dacht ik. Hij had het daar al over gehad en ik gokte op een lammetje. Een paar uur later die dag belde hij weer: nu lichtelijk in paniek. Of dat ik maar meteen wilde komen. Er was dus kennelijk haast bij. Nou, we hoefden ons niet af te vragen waarvoor we moesten komen: reeds bij de voordeur kwam een joelende kinderschare ons tegemoet met de mededeling: „We hebben een geitje, we hebben een geitje." Dat was dus de verrassing: een geitje van nog maar drie weken oud. In zijn voortvarendheid had hij alvast maar het begin van onze veestapel aan gekocht. Nu zijn wij erg onhandig met beesten, maar broederlief nog veel meer. Hij kon het diertje geen baas en had het zolang in de tuin gezet, op het gazoru In minder dan geen tijd had de onverlaat kans ge zien om alle pas aangeschafte geraniums van hun bloemen te ontdoen. Blijkbaar smaakten die beter dan de aangeboden melk. Ook enkele sierheesters werden grondig gesnoeid. Dat was dus de reden dat we zo snel moesten komen. Het beest moest weg, voor de gehele siertuin kaalgevreten werd. Een hoofdstuk apart was de naam: hoe moet onze geit heten? Die dag was zijn dochter jarig en ik stelde dan ook voor het dier naar haar te noemen. Marianne dus. Toen rees de vraag of het wel een geitje en geen bokje was. In dat geval moest hij anders heten natuurlijk. Allerlei opmerkingen deden toen de ronde: Dat moet nou boer worden en kan het verschil niet eens zien tussen een geit en een bok. Ik moest maar eens rammelen. Ik moest maar eens naar het„watermerk" kij ken, enzovoort. Toch hield ik het op een bokje, want ik had iets aan zijn buikje gezien, wat ik nog nooit bij een geit gezien had! Ik moet direkt toegeven, dat bij zo'n jong dier alles nog erg klein is. Maar, dat er toen gezegd werd, dat dat z'n navel was, ging mij wat te ver. Enfin, niemand had er verstand van en het bleef Marianne. Onder protest van mij. Marianne werd in dank aanvaard en 's avonds meegenomen naar huis. Ze was moe van de doorstane emoties en sliep die nacht rustig in een in de haast geïmproviseerde slaapplaats in de schuur. De andere morgen: ja, dat beest moet toch naar buiten? Ze moest toch grazen? Het zou nog maanden duren voor ze in de wei bij ons nieuwe huis kon lopen. Ze kon toch niet maanden in de schuur? Trouwens, ze was het daar zelf ook niet mee eens, want ze brulde luid om haar moeder of om melk, dat wist ik niet. Dan maar in de achtertuin. Aan een riem van een van onze honden vastgebonden aan een boom. Binnen een kwartier hadden we de niet prettige en van alle humor gespeende buurman aan de telefoon. „Of we naast onze honden en kippen, nu ook al geiten (let op het meervoud) gingen houden." Hij was het daar helemaal niet mee eens en zou de woningbouwvereniging wel eens op de hoogte brengen (dat heeft hij ook gedaan). De buurt ging toch al achteruit. Nu ook al geiten. De verstandhouding was toch cd niet prettig te noemen, nu was die voorgoed bedorven. Marianne intussen miste duidelijk haar moeder. Als ze dorst had (en dat had ze dikwijls) schreeuwde ze luidkeels. Ja, ik begreep best, dat je in een nieuwbouwwijk met kleine achter tuintjes normaal geen geit kunt houden. Maar, het was maar voor een paar maanden en ik had er toch niet om gevraagd? Intussen hadden we Marianne geleerd om melk te drinken uit een bak. Net ds de honden, die al goede maatjes met haar waren. Ze groei de voorspoedig op. Alles groeide, dus ook het „watermerk"Ik kreeg gelijk; Marianne bleek een bokje te zijn. Bij deze ontdekking heb ik hem Cornells gedoopt; naar m'n broer, die dat nooit op prijs heeft gesteld. Ons maakte het niet uit: geit of bok, zejhij was ons even lief. Door doorgaans goed ingelichte kringen werd ons toen medegedeeld dat bokken verschrikkelijk gaan stinken. Nou, dat zd dan wel, daar kon ik toch ook niets aan doen. Dat stinken zou trouwens wel mee- vdlen. Als we eenmaal op Flakkee woonden, zou dat niet meer op- vdlen. wordt volgende week vervolgd De Bonte Hond Zaterdag 28 juni a.s. geeft het Neder lands Kerkmuziek Ensemble een con cert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. I Deze kerk is mede door zijn prachtige akoustiek uitstekend geschikt voor een i concert waarin de feoormiiziek centraal staat. Er zullen werken worden uitge- I voerd van o.a. J. P. Sweelinck (psalm 72 I voor 5-stemmig koor), Schütz (ps. 84 voor 8-stemmig koor), Purcell, Mendels sohn en de 20ste eeuwse componist Hugo Distier (psalm 98). De koorwerken wor den afgewisseld met orgelsoli door de organist Ronald Stolk. De Stichting van Nederlands Kerk muziek Ensemble heeft ten doel het pro pageren van de kerkmuziek, in het bij zonder koormuziek. De Stichting houdt daartoe een vocaal gemengd koor in stand, bestaande uit ongeveer 30 ama teurzangers. Het repertoire bestaat (zo- cds het bovenvermeld programma laat zien) uit kerkmuziek van comEKDnisten vanaf de 16e eeuw tot heden. Het koor werkt mee aan concerten in binnen- en buitenland en aan opnamen voor radio en televisie. Sinds 1979 is Krijn Koets veld dirigent van het N.K.E. Hij stu deerde orgel en piano aan het conser vatorium in Den Haag en koordirectie aan het conservatorium in Rotterdam. Zijn interesse gaat uit naar de ontwik keling van de meerstemmige kerkmu ziek van vroeger tot heden. Gezien het programma, de uitvoeren den enz. hoeft dit concert verder geen enkele aanbeveling. Ook voor de vele koorzangers op ons eiland is het bezoe ken van dit concert bijzonder de moeite waard. Het concert begint om 20.00 uur. Toe gangsprijs inkl. programma 4,(scho lieren en 65+ 2,50). De organisatie is in handen van de Stichting Kerkooncerten Goeree-Over- flakkee. FLAKKEESE CONCOVRSCOMBINATIE Wedvlucht St. Vincent. Deelname 360 duiven. Los 14.00 uur. ZW-wind. 1. J. V. Seters en Zn., Stellendam 2. Comb. S. en H., Ouddorp 3. C. J. Tanis, Ouddorp 4. Ary Spuij, SteUendam 5. D. van Lenten, Stellendam 6. W. van Huizen, Stellendam 7. J. v. Seters en Zn., Stellendam 8. Comb, de Jong-Tieleman, D'land 9. Ary Spuij, Stellendam 10. Joh. Grinwis, Ouddorp 11. Adrie Witte, Stellendam 12. L. Arensman, Dirksland. 13. H. Kamerling, Herkingen 14. D. W. Kievit, Middelhamis 15. André Mans, Dirksland 16. P. V. d. Boogert, Middelhamis 17. Ph. Logmans, Herkingen 18. H. Kievit, Herkingen 19. C. Auperlé, Herkingen 20. André Mans, Dirksland Wedvlucht Chantilly. Deelname 757 diiiven. Los 7.00 uur. ZW-wind. 1. D. van Oixrs, Stellendam 2. Gebr. Saevit, MiddeUiarnis 3. G. van Dam, Ouddorp 4. J. Vis van Heemst, Middelhamis 5. Ph. Logmans, Herkingen 6. J. K. Hoekman, Dirksland 7. P. de Vogel, Dirksland 8. J. P. Doom en Zn., Dirksland 9. Comb, de Jong-Tieleman, D'land 10. L. Arensman, Dirksland 11. P. de Vogel, Dirksland 12. J. Molenaar, Herkingen 13. H. V. d. Ochtend, Herkingen 14. J. Vis van Heemst, Middelhamis 15. Ph. Logmans, Herkingen 16. J. Smit, Stellendam 17. J. V. Seters en Zn., Stellendam 18. J. V. Seters en Zn., Stellendam 19. C. Vreeswijk, Herkingen 20. W. V. 't Hof, Dirksland PREDIKBEURTEN ZEELAND NIEUWERKERK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr. M. J. Rouw, Ouwer- kerk GerefKerk (N'kerk - O'land) 10.00 uur ds. H. de Valk, Dirksland (H.A.); 17.00 uur dhr A. v. d. Schee, Spijkenisse Geref. Gem. 10.00 en 15.00 uur ds. M. J. v. Gelder Geref. Gem. in Ned. 9.30 en 15.30 uur lees- dienst. PROEF VAN HET WATERSCHAP: Chinese graskarpers Het „personeelsbestand" van het Waterschap Flakkee is kortelings uitgebreid met enkele hon derden „gastarbeiders". Het z^n Chinese gras karpers die, uitgezet in de watergangen van de Sommelsdijkse Polder, worden, verondersteld zich vol te eten met de planten die daarin groeien, zo dat de maaibeet daar niet van wal behoeft te steken. Er kan, nog vrij kort na de uitzet, al voorzichtig geconstateerd worden dat de proef gaat slagen. De karpers die grage planteneters heten te zqn doen hun reputatie eer aan! "Ar De uitzet in het SpuL Vorig jaar moesten de watergangen waarin tengevolge van de verzoeting van het water (door inlaat uit - en door spoeling met Haringvlietwater) de plan tengroei explosief toenam twee keer met de maaiboot worden bezocht en dat le verde een flinke onderhoudspost, waar om naar andere middelen werd uitge zien. Elders waren met graskarpers goede ervaringen opgedaan en van de zijde van het Waterschap werd daarover de nodige informatie getrokken. Het leidde er vorig jaar toe dat de Verenigde Vergadering een voorstel voorgelegd kreeg -een krediet van 7500,beschikbaar te stellen voor de aankoop van 700 kilo graskarpers, voor de uitzet waarvan eerst toestemming van het Ministerie van Landbouw en Visserij nodig was. Het krediet zowel als de Ministeriële toestemming werden een feit en zo kwam het dat enkele we ken geleden de in ons land gekweekte graskarpers in de watergangen van de Sommelsdijkse Polder de vrijheid kre gen. Die vrijheid strekt zich over 2,5 ha water uit, daarbuiten zullen de karpers op aangebracht gaas stuiten want het Waterschap houdt ze graag binnen de beperking van de Sommelsdijkse Polder. De karpers telen zich niet voort in het daarvoor te kille water; de temperatuur zou daarvoor aanzienlijk hoger moeten zijn. Vandaar dan ook dat met zorg met het karperbestand wordt omgesprongen. Hengelaars mogen er niet op vissen en de pachter van het water die er zijn fuiken uitzet zet eventueel gevangen karpers weer terug. De enige loerende vijand van de karpers is de reiger waar van er overigens niet zoveel voorkomen. Reigers maken er sport van zo'n voor MIDDELHARNIS: Op zaterdag 21 juni 1980 slaagden de volgende 100 leerUngen in het Instruc tiebad van Middelhamis voor hun di ploma Zwemmend Redden van de K.N. B.R.D. (Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen). Diana Hoek, Karen Jansen, Marleen Oud, Helena Eggermond, Maatje Kreeft, Jannette v. d. Velde, Corine Slui, Diana Noteboom, Erica Vervloet, Jackie Schel- levis, Cornelia van Es, Marjolijn Blom, WUco Bakelaar Annewien Doomheim, Diana Vroegindeweij, Larissa Zelden- rijk, André Kooyman, Job Kievit, Karel Brak, Robert Jordaan, Bas Driesse, Hu go Driesse, Gert van de Nieuwendijk, Daniël Mackloet, Danny Noteboom, Pe tra Tijl, Antoni Berghoud, Jan v. d. Valk, Jolanda Mazee, Lennert Mackloet, Annemieke Vlijm, Adrianus Noteboom, Willem V. d. Welle, Pieter Slinger, Leen- dert V. Alphen, Benjamin Aui>erlee, René Bonte, Marinus Oosten, Frans v. Nimwegen, Marcel Gaasenbeek, Henk Kats, Martijn NoUes, Jan v. d. Doel, Jozine Ouwens Rob v. Litzenburg, Ste ven Nagtegaal, Marjo van Es, Melanie den Hollander, Geraldine Groenendijk, Pieternella Vroegindewey, Corine v. d. Sluijs, Bianca Driesse, Mark Osterthun, Jacobus Leenhouts, Jacolien v. Katwijk, Edith Hogeboom, Tatjana Noordam, Annemieke Nijssen, Leoni v. d. Doel, Arnold van Splunter, Dingeman van Es, Evert Koster, Thomas v. d. Berg, Kees Jelier, Martin Vogelaar, Patrick Meijer, John V. d. Valk, Alexander Klingeman, Michael Damen, Lisette Grootenboef, Janet Koppenaal, PauUen Kempen, Leontine de Leeuw, Leo' v. d. Boogert, Johanna Krijger, Pieter Taaie, Willem V. d. Loenhorst, Sieta Schrier, Bianca Rijke, Ivo Maliepaard, Bemardus A- rensman, Angela Bravenboer, Patrick V. d. Snoek, Johan Troost, Annemarieke Holster, Maria Zonnevijle, Wendy Tuk, Karin de Jager, Nancy de Boer, Ste phanie de Waal, Herma Arensman, Adrianus Arensman, Jacob Arensman, Marijke Lodder, Maaike Knuist, Ma- rissa v. d. Doed en Leon v. d. Nieuwen- dijk. SOMMELSDIJK Benoeming. De oud-Sommelsdijker, dhr B. S. van Groningen, die sinds au gustus 1971 onderwijzer was aan de WiUem de Zwijgerschool te H. I. Am bacht is m.i.v. het nieuwe cursusjaar benoemd tot hoofd van de Joh. Boger- manschool te Capelle a. d. IJssel-West. DIRKSLAND MIDDELHARNIS Chr. Scholendemeenschap l.h.n.ol l.a.v.o. Nanda het Jonk te Melissant be haalde bij de herkansing alsnog het diploma. hen smakelijke karper te verschalken op de traditionele manier of door hem aan de snavel te spietsen. Voor mense lijke consumptie is de karper redelijk geschikt, maar de Flakkeese smaak gaat meer in de richting van een har tige zoutwatervis. De karpers bewegen zich in de wa tergangen tussen de Wildemanskreek en de Armenweg. Daarin vinden ze een overvloed van vegetatie, zoals water pest, draadalg, hoornblad, glad en ge kruid fonteinblad, eendenkroos en riet. Alleen dat laatste zullen ze pas tot zich nemen wanneer de overige smakelijke gerechten wat minder voorradig zouden zijn. Ze weten de rietstengels, hoe taai die ook zijn best weg te werken; on derzoekingen hebben zelfs de daartoe functionele hoomige slokdarmtanden ontdekt. Een ware veelvraat derhalve die in het Sommelsdijkse voorlopig on gestoord zijn gang kan gaan! Een jonge graskarper, volwassen kunnen ze 25 a 30 pond worden, Wilt V, wanneer u gewend bent s uw abonnement per giro (of bank) g te voldoen, en dit tot op heden nog niet hebt gedaan, dit nu gelijk g even afwerken Het jaarabonnement bedraagt 38,— I Ons gironr. is 16 79 30; ons 1 Banknr. 3420.01.108. Voor uw medewerking zeggen M wy V by voorbaat barteUJk dank. M EILANDEN-NIEUWS B.V. afd. abonnementen GOEDEREEDE Ovd papier. Morgen, zaterdag, zal er ten bate van het restauratiefonds van de Herv. gem. weer oud papier worden opgehaald in Goedereede, op het Havenhoofd en in de Oostdijk. De aktie wordt 's morgens al om 8 uur begonnen. De vorige ophaalaktie had een opbrengst van 580, TEHUIS VOOR POESJES GEZOCHT Bij de fam. Lokker, Brielsestraat 57, Stellendam, tel. 01879 - 2140 verblijft nog een opgevangen wit katertje met oranje vlekken. De vraag is waar het echt thuis hoort. Een lapjespoes, 6 a 7 weken jong; verblijvend bij de fam. Driesprong, Phi- lipshoof jesweg 4, Dirksland, tel. 01877 - 1674 en een rood met witte poes, ook zo'n 6 weken jong, opgevangen door de fam. Poortvliet, Onwaardsedijk 40, tel. 01879 1342, zoeken elk een goed tehuis. STAD AAN 'T HARINGVLIET Als nog zijn geslaagd: Voor athe neum Piet van Rumpt en voor Havo Marianne Maliepaard. Opbrengst kollekte. De Anjerkol- lekte heeft opgebracht 908,05. KoUek- tanten en gevers hiervoor hartelijk be dankt, alsmede de muziekver. uit Nieu we Tonge die tijdens de kollekte heeft gespeeld. Gebruikte auto's van een recent bouwjaar (niet ouder dan vier jaar) worden via een nieuw ontwikkeld sy steem, „occasion-leasing" genaamd, aan^boden. Het resultaat hiervan is o.a. dat door de lagere afschryvingskosten dan bq nieuwe auto's, zeer aantrekke- lyke maandbedragen bereikt worden. De op velerlei manieren gestegen autokosten waren aanleiding voor de ontwikkeling van dit systeem van auto- leasing en kan een ommekeer beteke nen binnen de autobranche, juist omdat met de belangen van de automobilist rekening is gehouden. Een tachtigtal Ford-dealers, verspreid over het hele land, zullen deze maand nog het Occasion - leasing - systeem gaan hanteren. Een occasion leasing overeenkomst heeft een vaste looptijd van twaalf maanden maar biedt tevens de mogelijkheid om tegen vooraf aan gegeven voorwaarden tussentijds de auto alsnog te kopen, de auto om te ruilen voor een andere of van verder leasen af te zien. Elke occasion leasing wagen wordt afgeleverd met 3 maanden volledige garantie. Voor de particuliere automobilist biedt dit systeem de mogelijkheid om een be tere auto, uit een hogere prijsklasse, te gaan rijden dan normaal met het be schikbare budget mogelijk zou zijn. Bedrijven en instelhngen zullen duide lijk de voordelen zien wanneer slechts voor een bepaalde periode (extra) auto's benodigd zijn. Duideiyke voordelen van het OCCASION LEASING SYSTEEM zijn: Er hoeft maar weinig geld vrijge^ maakt te worden, men kan dus voor minder geld een betere auto rijden. De maandbedragen zijn laag gehouT den. Bij verlenging van het contract komt men uit op nog lagere bedragen, Men heeft het recht de wagen om te ruilen tegen geringe kosten. Men heeft tevens recht van koop, waarbij 70»/o van het maandbedrag per verstreken maand zowel als de; vooruit betaalde borgsom wordt ver rekend. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot: FIRMA WITVLIET OFFICIAL FORD DEALER Zandpad 13 - Tel. 01870 - 2644 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 9