Raad Dirksland beslist woensdagavond over nieuw(?) gemeentehuis Koninklijk Ziiver voor mej. Krijntje Piji te Ouddorp Organist Jean Guillou in Zeeland Tweede wandeltocht - 25 juni opgeheven Knsdag 24 juni 1980 No. 4902 CHR. STREEIKBLAD OP GEHIEFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-H0L1.ANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VerschijTü tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond BOUW MEE WANDEL MEE! Havenhoofdse RUDEN OP LPfi... Dirksland wint schoolzwem- wedstrijden in Stellendam Dierenbescherming Diploma-uitreiking Land- en Tuinbouwschool te Sommelsdijk Uw huis verkopen TAMBOER GESLAAGD VOOR MAVO-4 SPKEEKUUR BURGEMEESTER Suikerprijs stijgende Deze week Thoolse dagen Prijzen voor de Flakkeese ponyclubs Kanaalschap „Eendracht" EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis ReJc no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. By contract speciaal tarlel Dirkslands gemeentebestuurderen ko men a.s. woensdagavond voor een his torische beslissing te staan wanneer geantwoord moet worden op het Col lege voorstel op de plaats van het thans bestaande-, een nieuw gemeentehuis te bouwen. ■Ver(nieuw)bouw, zo heet het in het voorstel waarin de kosten op 2,7 miljoen worden geraamd, ge volgd door de opwekkende mededeling dat er een reserve van 2 miljoen be schikbaar is Bovendien is er een re delijk gespekte saldi-reserve waarvan ten bate van een project als dit ook best wat mag worden afgesnoept. Een glo rend perspectief derhalve maar mis schien zijn er toch nog twijfelaars aan het nut van de hele onderneming. Wel licht worden zij aangesproken door het verre van ideaal-beeld zoals dat door B en W van de huidige toestand wordt getekend Het gemeentehuis, bestaand uit twee inwendig verbonden panden heeft een uitermate onpractische inrichting, her en der verspreide afdelingen die vooral voor de burgers vrijwel onbereikbaar zijn, verschillende vloer- en verdie pingshoogten, verschillende verwar mingssystemen, kortom, het gemeente huis is ver-af van wat het zou moeten zijn, het huis der gemeente dat het we zen van de dienende taken die erin verricht worden naar buiten uitdraagt, een gebouw dat voor de burgers uitno digend openstaat. Het College acht ver betering van deze situatie (ook de huis vesting van Gemeentewerken laat alles te wensen over) uit een oogpunt van werksituatie en t.a.v. de dienstverlening aan de burgers met spoed gewenst. Het College laat de raad niet in het onge wisse hoe zo'n kapitale investering dan wel betaald zal moeten worden... Een mooi begin is de door de jaren heen gekweekte reserve die bijna tot 2 miljoen is gegroeid. Nog 7 ton blijft er dan ongedekt; de jaarlijkse rentelast daarvan en de exploitatiekosten van het gebouw worden becijferd op 210.000,per jaar. De toch al aanwe zige exploitatielasten van 48.400, van het huidige gemeentehuis worden daarop in mindering gebracht om daar uit te leren dat de (tengevolge van nieuwbouw) extra te dekken last op 162.100,per jaar komt. Als dat het enige was zou het waarlijk wel gaan, maar er zijn ook nog andere plannen, t.w. de bouw van een sportzaal bij het zwembad en een gem. vergoeding voor het gebruik van het aan de Vroonweg door de Raamgroep Schiedam te bou wen sportcomplex. Samen brengt dat de jaarlijkse extra lasten op 2,3 a 2,6 ton. De gem.-begroting 1980 heeft een post Onvoorziene van ruim +on waarvan overigens al een ton is opgebruikt en er zal dit jaar nog eens een ton van nodig zijn zodat aangenomen mag worden dat er twee ton resteren. In dat beeld ach ten B en W een extra uitgave van rond 2 ton aanvaardbaar; een evt. tekort van zo'n 30.000,kan opgevangen worden door een meerdere opbrengst van de belastingen als gevolg van bouwaktivi- teiten. Ook zou gedacht kunnen worden aan een geringe verhoging van de On- roerend-goed belasting. B en W voeren die mogelijkheid aan omdat er helaas op moet worden gerekend dat de algemene uitkering uit het Gemeente fonds voor 1981 t.o.v. 1980 met ca. 50.000,verlaagd zal worden. Er is al eerder en meer over een nieu we Gemeentehuis-voorziening gespro ken waarbij ook alternatieve mogelijk heden werden genoemd. B en W stel len er nu prijs op een definitief stand punt van de raad te horen. Zij stellen tot de ver(nieuw)bouw voor, zowel als tot de bouw van een gymnastieklokaal bij het S'^wembad a 8,5 ton en het aan gaan van een overeenkomst met de Raarngroe»>, Schiedam m.b.t. het gebruik van de aan de Vroonweg te bouwen sportvoorziening. Op de realisering daarvan hebben B en W alle moed; GS lijken er zeker mee in te zullen stem men, wanneer althans het ontwerp past in het landelijk beeld. MIDDELHARNIS GCÓeZEGGING VAN BEROEP Door de kerkeraad van de Herv. Ge meente is een toezegging van beroep uitgebracht op ds. P. Molenaar van Groot-Ammers. Heden dinsdagavond, brengt ds. Molenaar een bezoek aan de gemeente waarna hij a.s. zondagmorgen in de dienst des Woords hoopt voor te gaan. Ooïc dit jaar hopen wij weer een wandeltocht te houden ten bate van het bouwfonds van onze nieuwe te bouwen school op het Goereese Havenhoofd. De tocht gaat o.a. door de prachtige Oost dijk, een uniek natuurgebied. Er zijn vier routes: Route 1: Stellingweg, Nieuwe Dijk Lengte 2 km. Route 2: Oostdijk, Klaverseweg. Lengte 4 km. Route 3: Oostdijk, Hondsweg Lengte 9 km Route 4: Oostdijk, Hondsweg, Mariadijk, Goedereede. Lengte 14 km. De deelname bedraagt 2,50 voor volwassenen en 1,voor kinderen onder de 16 jaar. Het wandelparcours is goed begaan baar, zodat U evt. Uw kleintje(s) mee kunt nemen in een wandelwagentje. Na de tocht is er op school gelegenheid een kopje koffie (75 cent) of een beker tje limonade (50 cent) te drinken. Misschien is het leuk om, als u uit gerust bent van alle vermoeienissen, even een kijkje te gaan nemen op „de bouw" in de Blauwe Distelstraat. Dit geldt natuurlijk vooral voor deelnemers buiten ons dorp. U kunt dan met eigen ogen zien, hoe mooi onze nieuwe school wordt, en hoe ver men al is! De starttijden zijn: route 4 18.00 uur route 3 18.10 uur route 2 18.20 uur route 1 18.30 uur Dit alles dus op D.V. 25 juni Ten overvloede misschien nog: We starten vanaf de Chr. School op het Ha venhoofd, Dmnroosplein 10. Voorverkoop inschrijfformulieren: ■5V bij de Chr. School te Goedereede- Havenhoofd ■5V bij mevr. van Oosterom, N.Z. Haven 33, Goedereede bij mej. Kievit, Kon. Haakonstr. 17, Stellendam. Veel plezier a.s, woensdag! Tot ziens! Personeel van de Chr. lagere school „Eben-Haëzer" Duinroosplein 10, Goedereede-Havenhoofd tel. 01879 - 1534 AUTOeAS APPV^RATUUR is vriendalijk voor h«t miSieu g?i ook voor uw portenioniies! Vakkundig© inbouw van de ze veilige apparatuur ver zorgt ViaUe-dealer Korteweegja Dirksland TeW. 01877-1122. In het openluchtzwembad te Stellen dam zijn zaterdag 21 juni j.l. school- zwemwedstrijden gehouden tussen selec ties van de beste zwemmers en zwem sters van basisscholen uit de gem. Mid delhamis, Dirksland en Goedereede. Het programma bestond uit: 50 mtr. schoolslag, 50 mtr. borstcrawl, 50 mtr. rugcrawl en 4 x 50 mtr estafette (2 meisjes en 2 jongens). Bij de jongens was het Goedereede die het beste voor de dag kwam met een puntentotaal van 512,4 pnt, gevolgd door Middelharnis met 521,5 pnt en Dirksland met 538,9 pnt. Tóch was het Dirksland die in het eindklassement winnaar werd, doordat de Dirkslandse meisjes erg sterk zwom men. Zij behaalden 512,7 pnt, Middel harnis 530 pnt en Goedereede 582,7 pnt. Waardoor de eindstand werd (jongens en meisjes): 1. Dirksland, 2. Middelhar nis en 3. Goedereede. De Rabo-bank uit Stellendam had evenals andere jaren voor de prijzen gezorgd, hetgeen bestond uit: voor alle deelnemers(sters) een herinneringsvaan tje, voor de drie snelsten in elk onder deel een medaille en drie ploegenprijzen. Wethouder L. Visser, die mede namens de Rabobank aanwezig was, reikte na afloop de prijzen uit, waarvan Dirks land 3 gouden, 2 zilveren en 3 bronzen medaUles kreeg. Middelhamis legde beslag op 2 gouden, 2 zilveren en 2 bronzen medailles en Goedereede be haalde 1 gouden, 2 zilveren en 1 bron zen medaille. Goed tehuis gezocht voor 2 leuke, jonge poesjes, 6 wkn. A. Grootenboer, Emmalaan 6, Dirksland, tel. 01877-1496. Vrijdag 20 juni kregen de geslaagde eindexamenkandidaten him diploma. De directeur, dhr. Berghout, heette de kandidaten, het bestuur, de commissie van advies, leerkrachten en vele ouders hartelijk welkom. In zijn openingstoespraak dankte de directeur de fam. Noorthoek voor de prachtige bloemstukjes, die de aula een extra feestelijk aanzien gaven. Dhr. Berghout legde vooral de nadruk op de steun die de ouders de school gegeven hadden gedurende de jaren, die de leer lingen op school doorgebracht hadden. De gezamenlijke inspanning van leer lingen, ouders en leerkrachten hebben ongetwijfeld bijgedragen tot het zeer goede examenresultaat. Bij de uitreiking van de 42 diploma's had de directeur voor iedere geslaagde een persoonlijk woord, waarnaar door alle aanwezigen met grote aandacht werd geluisterd. Na de pauze overhandigde de voorzit ter van de commissie van advies dhr. Jacobs een cadeau aan Klaas Mijs en Kees Smalheer, die in hun groep de hoogste cijfers hadden behaald. Dat enkele leerlingen o.l.v. Cora Peter alle leerkrachten nog eens kritisch be keken, kon natuurlijk niet uitblijven. In de vorm van een diploma kregen de leraren een spiegel voorgehouden, die er niet om loog! Daarna werden bloemen overhandigd aan de secretaresse mevr. Vis en de conciërge dhr. van Damme. Tenslotte nam de 4e klas afscheid met het overhandigen van een prachtig ko nijnenhok met konijnen. De direkteur kon in zijn slotwoord verzekeren, dat het voor het vak dierverzorging uitste kend van pas kwam. Voor het Mavo-4 examen aan de Chr. Scholengemeenschap „Prins Maurits" te Middelhamis slaagden alsnog: Jacolijn Bolle te Middelhamis Henk Looy te Nieuwe Tonge Kees Meerman te Oosterland Pim Roozemond en Marjan Wagner te Dirksland Cor van der Sluijs te Herkingen en Jan van Velzen te Stellendam. GOEDEREEDE Burg. van Velzen van Goedereede zal niet in de gelegenheid zijn zijn weke lijkse spreekuur op a.s. vrijdag te hou den. Het wordt daarom een dag ver vroegd en gehouden donderdagmiddag van 2 tot half 4. MELISSANT OUD PAPIER Morgen, woensdag avond zal weer oud papier worden op gehaald ten bate van het restauratie fonds van de Herv. Kerk. OUDDORP: WINDSURF WEDSTRIJD VERZET De windsurf wedstrijd die voor j.l. zaterdag op het programma stond is i.v.m. de weersomstandigheden afgelast en verzet naar a.s. zaterdag 28 juni. A.S. DONDERDAGAVOND RAADSVERGADERING GOEDEREEDE De gemeenteraad van Goedereede hoopt a.s. donderdagavond weer te ver gaderen. De vergadering begint om half acht in de raadzaal. Lange tijd was er weinig herweging in de Wereld Suikerprijs en lag de prijs daarvan op een dieptepunt. In januari 1980 kwam er voor het eerst wat bewe ging in die suikerprijs en sedertdien is er sprake van een voortdurende stij ging. In de maand mei was er zelfs sprake van een stijging van 100 per ton tot 350 per ton of 145,— per 100 kg. De grote droogte in Thailand en in Zuid-Afrika geven in die landen een niet onbelangrijke oogstterugval. Ge sproken wordt over een oogstverminde- ring van 20«/o of ongeveer 600.000 ton. Japan en Canada zullen daarvan het eerst de gevolgen ondervinden, zij zul len zich in moeten dekken voor de min dere hoeveelheden, die Zuid-Afrika hun kan leveren. In Thailand is het niet veel beter, zo niet erger. Thailand kan zijn verplichtingen voor het leveren van ruw suiker rdet nakomen en heeft al enkele orders moeten annuleren. Er zijn geruchten dat ook India, in plaats van suiker te exporteren zelf aan de markt is om suiker te kopen. Mexico heeft al een order van 150.000 ton ruwe suiker op de wereldmarkt ge^ contracteerd en zal welhoht een nieuwe order van 300.000 ton plaatsen. In 1979 exporteerde ook Mexico nog suiker. Vanaf morgen, woensdag 25 juni tot en met a.s. zaterdag worden op Tholen de traditioneel geworden Thoolse da gen gehouden. Woensdag wordt het pro gramma ingezet met een kijk-, spel- en koopfeestdag, gevolgd door een bejaar denmiddag op donderdag en 8.00 uur 's avonds een talentenjacht. Vrijdag 27 juni wordt er een rundvee- en sohapenkeuring gehouden, is er ring steken en zijn er dem.onstraties. I Zaterdag, de slotdag, die om half twee door burg Baerends geopend wordt is er een demonstratie met poUtiehonden, een kinderprogramma en een trekker- trekwedstrijd, waarvoor opgave nog mo- gelijk is via tel. 01660 - 2805. Er kan in verschillende categorieën worden deel- genomen. Op genoemd nummer kunnen ook nade-re informaties worden ver kregen. Op zaterdag 14 juni werd in Zeven bergen door de Landelijke Rijvereniging Prinses Irene een kringconcours geor ganiseerd, ook de Flakkeese Ponyclubs deden hieraan mee. Marja van Hulst met Bles van Mid den Flakkee werd 2e in de LI dressuur en haalde een winstpunt. In de B. dres suur werd Rudi Hoogzand met Mingo van Midden Flakkee 2e en haalde even eens een winstpunt, ook Gerard de Ruiter met Jimmy van Midden Flakkee haalde een winstpunt in de L2 dressuur. Laurens van Doom met Dusty van Midden Flakkee werd 2e bij de spel letjes en hierbij werd Peter van Peper straten met Iwan van de Flakkeese Ruiters eerste. Bij de paarden in de klasse B dres suur haalde Geert-Jan van Kempen met Patrick en Monique de Weerd met San- der van de Flakkeese Ruiters een 4e en een 2e prijs. Het volgende kringconcours wordt ge houden in Achthuizen bij de boerderij 't Honk op 9 augustus aanstaande. Het kanaalschap Eendracht, in de ze ventiger jaren opgericht om diverse recreatieve zaken tot ontwikkeling te brengen rondom de Eehdracht de schei- dingsrivierarm tussen de eilanden St. Philipsland en Tholen, die in het Schel- de-Rijnkanaal werd opgenomen, is op geheven. In dit kanaalschap partipeer- den de Brabantse gemeenten Nieuw Vossemeer en Steenbergen en de Zeeuw se gemeenten St. Philipsland en Tholen. Nadat in 1978 de gemeenteraad van St. Philipsland om ging en de meerderheid bestond uit leden van de SGP stagneer den de plannen om in die gemeente een grote jachthaven aan te leggen, voorna melijk omdat men vreesde dat dit de zondagsrust zou beïnvloeden. Mede ook door veranderde inzichten op bestuur lijk terrein, waardoor een halt werd toe geroepen aan het ongeümiteerd aanleg gen van jachthavens kregen ook de an dere gemeenten weinig meer van de grond op recreatief gebied, zodat het beter werd geacht, nog pogingen in die richting te doen en besloot men tot op heffing. Overigens wel tot grote spijt van de Brabontse bestuurders die er deel van uitmaakten. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK UITSLAGEN P.V. DE REISDUIF Wedvlucht vanuit St. Vincent d.d. 20 juni 1980. In concours 35 duiven. Af stand 990 km. D. W. Kievit 1, 5; P. v. d. Boogert 2; J. Vis V. Heemst 3, 8, 9; A. Human 4; Gebr. Kievit 6; C. Vroegindeweij 7. En een wedvlucht vanuit Chantüly, d.d. 21 juni 1980. In concours 83 duiven. Afstand 308 km. Gebr. Kievit 1, 10, 14; J. Vis v. Heems, Gebr. Kievit 1, 10, 14; J. Vis v. Heemst, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 17, 18; L. Wielaard 4, 16; C Vroegindeweij 5; A. Human 6, 12, 20; P. v. d. Boogert 13, 19; A. de Gans 15, 21. MELISSANT Geslaagd. Aan de Slagersvakschoo te Goes slaagde voor het ondernemers diploma voor het Slagersbedrijf, Co. Goedegebuur Jzn. Aan deze 6-jarige kursus was hij de jongste deelnemer. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. C. van Ravenswaay van Ter- neuzen. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. A. Moerkerken van Nieuw- Beijerland. STAD AAN 'T HARINGVLIET don derdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van OostkapeUe. NIEUWE TONGE AKTIE VOOR HET VERG. GEBOUW Op D.V. vrijdag 27 jimi wordt er nog een aktie gehouden voor het Verg. ge bouw. Veel inwoners moesten bij de laatste nasi-goreng-aktie worden over geslagen, omdat er te weinig was. Daarom nog één keer voor de vakantie Nasi-goreng eten ten bate van ons Verg. gebouw. Van half zeven tot half tien wordt dit heerlijke gerecht bij u aan huis aangeboden. Van harte aanbevolen. De Ouddorpse Krijntje Pijl (63) houdt niet zo van opschik, maar de Zilveren Koninklijke Eremedaille heeft ze vrij dagavond met trots gedragen'. Burge meester van Velzen van Goedereede speldde haar die op aan het begin van een feestelijke afscheidsavond die door de Openbare basisschool was belegd. Immers was het daar waar mej. Pijl zich een groot deel van de Koninklijke waardering waardig heeft gemaakt. Ge durende 35 jaar heeft ze zich ingespan nen om de school proper te houden Dat bleek ze zeer verdienstelijk te hebben gedaan want de schoolleider dhr de Gooijer meende het heus toen hij verzekerde dat die properheid hem direct was opgevallen toen hij anderhalf jaar geleden naar Ouddorp kwam; „for midabel!" zo waardeerde hij die en graag stelde hij daar van de zijde van school en leerlingen wat tegenover. Er waren bloemen voor mej. Pijl en haar bejaarde moeder, voorts een cheque waarvoor ze zelf wat moois kan kopen en een zeer riante tuinstoel waarin ze uit kan blazen wanneer de zon zich tenminste laat zien. De leerlingen zon gen de scheidende mej. Pijl voorts van harte ten afscheid toe en zó was het eigenlijk al mooi geweest, maar In de zaal bevond zich ook burg. van Velzen van Goedereede met zélfs een - Koninklijke opdracht. Dhr van Velzen zag terug hoe mej. Pijl in haar kwa liteit van schoolsohoonhoudster ambte naar van de gemeente 35 jaar lang de bezem door de school heeft gehaald, waarvan 33,5 jaar lang in vast dienst verband. „Er komen in zo'n school zo veel handjes en voetjes dat het een ge weldige opgave moet zijn geweest alles schoon te houden!" veronderstelde dhr van Velzen, namens het gemeentebe stuur mej. Pijl grote waardering toe brengend voor de uitstekende wijze waarop zij haar werk heeft gedaan. Dat liet dhr van Velzen zéker ook gel den voor de lange periode waarin de school in het oude gebouw was gehms- vest. De verdiensten van mej. Pijl ble ken ook op andere terreinen te liggen, zij is sinds 1951 bestuurslid van de Zangveril „Hart en Stem", bestuurslid van de Herv. Meisjesver. „Tabitha" en ze was een tiental jaren plaatsvervan gend leidster van de dienst Soc. Ver zorging van de BB. Voor dhr van Velzen aanleiding te over om mej. Pijl met in stemming het Koninklijk Zilver op te spelden. De wereldberoemde Franse organist Jean Guillou, die dezer dagen een acht- tal orgelbespélingen in ons land geeft zal ook in Zeeland concerteren. A.s. zater dag 28 juni doet hij dat in de Grote Kerk van Goes waar het concert begint om 20.15 uur. Op het programma staan o.a. werken van Bach, Mozart, Liszt, Franck en Widor. Tijdens de acht be spelingen, waarvan de eerst vandaag in Amsterdam wordt gehouden zal Guillou in acht recitals alle zestien orgelwerken van Handel uitvoeren. Guillou wordt als een van de groten erkend en het ligt dan ook voor de hand dat velen uit onze regio een van de concerten zullen willen bezoeken. Op 3 juli is dat te Breda in de Grote Kerk en op 5 juli in de Laurenskerk te Rotterdam. A.s. zaterdag derhalve in Goes. £SS!©S£S!£S£>£XaS5&SS£S£SSï£SSSSS^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1