EIIAtlDEU - rf lEUWS Energie verbruik en Gorpuieniie I I I I autogas-installatie GORflGE KNÖPS B.V. OTTENTIE! GARAGE KNOPS B.V. op liet eerste gezicht PEUGEOT-VIALLE nUNiPTSTAB BLOEMEN BAKKEN v„ 3e Mad Vrijdag 20 juni 1980 No, 4901 Uw huis verkopen TAMBOER AMTICO VLOEREN lijken eclit RUMPTSTAD heeft een interessante aanbieding voor het inbouwen van een Wat kost u d© inbouw van een kompleet Vialle C 4 autogas- systeem eigenlijk? type Peugeot 305 504 504 break 504 break GR 504 Fam 505 GR/SR tankinhoud in liters 60 60 60 60 60 60 totale kosten incl. B.T.W. 1.700,— 1.700,— 1.800,— 1.850,— 1.850,— 1.750,— Informeer voor nadere bijzonderheden en voordelen,van het Vaille systeem bij: Lieve Vrouwe Poldersedijk la Stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1202 Na 17.00 uur: 01871 -1558 Elektrische fiets blijft mogelijkheid )iniiiiiiniii«iiiniiiiiiiiii)i«iunn Fietsverlichting op batterijen Ga eens de boer op Nieuws uit Zeeland VANAVOND INTOCHT AVOND VIERDAAGSE Abonneert U op „Eilanden-nieuws" Dierenbescherming biedt aan d© volgende VAKANTIE-AUTO'S d.w.z. auto's met geringe schade, kleine technische gebreken; dus auto's voor de DOE-HET-ZELVER. Het zijn er maar enkelen, dus haast u o.a. FORD Granada 20 L 1976 CITROëN GS club 1977 OPEL Rekord automaat 1970 FORD Taunus 1600 L 1977 MERCEDES 200 diesel1972 OPEL Kadett special1976 OPEL Ascona 16 S 1975 MAZDA 818 1975 OPEL Kadett 1973 Men wordt steeds meer bewust van het verbaled tussen dieet en gezondheid. De grootste zorg is gewichtsverminde ring. Zwaarlijvigheid wordt beschouwd als de nleest voorkomende internatio nale voedingsstoornis. In 1978 maakte de Amerikaanse regering bekend, dat 13»/t van de mannen en 23»/o van de vrouwen tussen 24 en 74 jaar in de Ver enigde -Staten te dik zvjn Vetzucht wordt omschreven als een te grote ver houding van vet tot de vetvrye li chaamscellen. Matige vetzucht is meer dan ZQ'lo lichaamsvet. In de meeste ge vallen is de oorzaak een verkeerde ver houding van energie-opname en ver bruik. De energie-behoefte verschilt bü ieder mens en wordt bepaald door het fundamentele verbruik en de energie behoefte voor de groei en alle lichaams- activiteiten. Stofwisseling heeft betrekking op alle actieve chemische processen in de leven de organismen. Basis-stofwisseling geeft de minimum hoeveelheid energie aan, die nodig is voor het uitvoeren van de vitale levensprocessen. De belangrijkste factoren bij deze ba- sis-stofwisselings-snelheid zijn leeftijd en sexse. Vaak neemt men meer voedsel op dan bij deze stofwisseling nodig is en worden niet aUe opgenomen calo rieën verbruikt. Het gevolg is gewichts vermeerdering. Dikke mensen hebben dezelfde li chaamseigenschappen, maar hebben ook essentiële verschillen. De een kan te veel vetcellen hebben, dikwijls 3 tot 4 maal de normale hoeveelheid. De ander heeft vetcellen die te groot zijn. De eersten komen in de vroege levensjaren^ tot ontwikkeling door overmatige voe ding van het kind, terwijl de laatsten genetisch bepaald schijnen te zijn. Vetzucht is vaak een familiekwaal. Is een VEin de ouders dik, dan heeft het kind 40°/o kans later zwaarlijvig te worden en bij beide ouders TOVo. Jeug dige vetzucht kan ernstige complica ties opleveren. Het kan de emotionele ontwikkeling, het zelfvertrouwen, het succes in de sport en het lichamelijk fit zijn van het kind beïnvloeden. De relatie tussen emoties en eetge woonten neemt ook vele gewichtspro blemen voor haar rekening. Vele mensen eten om angst, woede, eenzaamheid en verveling te verdrijven. Dit overeten verhoogt echter de narigheid door het toenemende gewicht. Afgezien van de emotionele problemen lijden zij vaak ook nog aan vele medisch slechte condities. Suikerziekte komt bij hen 3 maal zoveel voor, hoge bloeddruk en galziekten 2 maal zoveel, terwijl ge wrichtsontstekingen en longziekten ook veelvuldig zijn. Verder vormt het extra gewicht een grotere belasting voor hart, bloedvaten en nieren. Er is een aantal maatregelen om vet zucht te voorkomen. Deze pogingen ver dienen nog meer aandacht dan tech nieken om de conditie te verbeteren. Daar eetgewoonten al op vroege leef tijd worden ontwikkeld, moeten de ouders worden ingelicht over het te veel en verkeerd eten gedurende de kinder tijd, zodat deze verkeerde gewoonten niet in het hele verdere leven blijven bestaan. De eenvoudigste en meest praktische manier om dikte te corrigeren is het reduceren van de energie door een dieet met weinig calorienën. Om het juiste gewicht en behoefte aan calorieën te bepalen, is het zaak om de dokter te raadplegen. Het is goed om te zorgen dat bij het vermageren alleen het vet verdwijnt. Mode-dieeten beloven een vlugge ver magering, maar dit komt alleen tot stand door vochtverlies. Het gewicht komt weer vlug terug bij het normale eetpatroon. Om het resultaat van het dieet te vergroten moet gelijktijdig wor den gezorgd voor voldoende lichaams beweging. Regelmatig wandelen, fietsen en zwemmen zijn sterk aan te raden. De Kellogg Nutrition CouncU beveelt aan dat het beter is dagelijks diverse kleine, verantwoorde maaltijden te ge bruiken dan één of twee uitgebreide maaltijden per dag. Het overslaan van maaltijden is ook niet bevorderlijk, daar dan een grote kans bestaat bij een vol gende maaltijd te veel te eten wegens grote honger. Gewichtscontrole vereist een serieuze inspanning. Geen plan heeft kans van slagen als men niet gemoti veerd is om de levensstijl te verande ren. ROTTERDAM De Linofourdivisie van Dehnert Jansen B.V. heeft aan het leveringspro gramma voor vinylvloeren een nieuw artikel toegevoegd onder de naam „Am- tico". Het betreft een hoogwaardige pvc- vloer, welke als noviteit door Deja wordt geïmporteerd vanuit Engeland, waar vooral grote, veelbelopen ruimten met een representatief karakter zoals ban ken, handelskantoren, supermarkets en restaurants al enige tijd een dank baar gebruik maken van de productont wikkelingsgroep van National Plastics Ltd in Coventry. Deze bepaald luxueuze vloeren hebben op het eerste gezicht verrassend veel weg van marmer, steen, keramiek ofwel echte tegels, maar dan zonder de aan dergelijke natuurproducten klevende na delen. De Amtico tegelcollectie, waarbij de architect keuze heeft uit niet min der dan 23 dessins, onderscheidt zich van alle andere vinylvloeren door de in elk opzicht verkregen perfectie, waardoor iedere willekeurige ruimte waar dit, voor Nederland geheel nieuwe, artikel is toegepast, een typisch eigen sfeer krijgt toebedeeld welke op zijn minst uitno digend genoemd mag worden. Er zijn 2 afmetingen leverbaar, name lijk 30V2 X 30V2 cm. en 91V2 x 91V2 cm, welke 1.5, 2.0 en 3.0 mm dik zijn. Dit soort vol-pvc tegels zijn dan speciaal vervaardigd voor exclusieve objecten en voor zaken waar met bepaalde chemi caliën gewerkt wordt, zoals bijv. in kap perszaken. Ter verkrijging van meer uitgebreide technische gegevens alsmede monster materiaal, kunnen architecten en pro jectinrichters zich wenden tot Deja's Projectinformatie, postbus 252 in Rot terdam. STAVENISSE Het is mogelijk dat er een bijzondere lagere school komt. Het dagelijks bestuur van Tholen stelt de raad voor medewerking te verlenen aan het verzoek van het bestuur van de Stichting tot het verstrekken van onder wijs op gereformeerde grondslag om tot een dergelijke school te komen. De Stichting gaat uit van de Geref. Ge meente in Nederland en de Oud Geref. Gemeente in Stevenisse. Het college van B en W stellen in een nota aan de raad dat het verzoek van de stichting na aan alle eisen voldoet. In februEiri werd het verzoek afgewe zen omdat de opgave van leerlingen niet voldeed aan de gestelde eisen. Maandag 23 juni komt de gemeenteraad bijeen. Toen de fiets eenmaal als vervoer middel geaccepteerd was, werd er al gauw gedacht aan een fiets waarbij je niet zelf voor de energie zou moeten zorgen, al is het volgens velen juist de charme van een fiets dat je moet trap pen om vooruit te komen. De fiets met hulpmotor werd een van de geslaagde toepassingen. Ook is getracht elektriciteit voor de aandrijving te benutten. In de dertiger jaren hebben in ons land een klein aan tal elektrische fietsen gereden, waaraan door PhUips werd meegewerkt. Op het ogenblik trekt de elektrische fiets in Amerika zeer de aandacht, aangewak kerd door acties om benzine te bespa ren. Er zijn daar sets in de handel ge bracht waarmee men zijn fiets tot elek trische fiets kan ombouwen. General Engine Co., die deze sets in de handel brengt, spreekt over „astro nomische" verkopen van deze van batte rijen voorziene sets. iniuHiiii Wilt U, wanneer u gewend bent uw abonnement per giro (of bank) te voldoen, en dit tot op heden nog niet hebt gedaan, dit nu gelgk even afwerken Het jaarabonnement bedraagt ƒ38,— Ons gironr. is 16 79 30; v ons Banknr. 3420.01.108. Voor uw medewerking zeggen vnj V by voorbaat harteiyk dank. EILANDEN-NIEtrWS B.V. afd. abonnementen Doar Basta in Denemarken is een fietsverlichting ontwikkeld, die niet langer afhankelijk is van een draaiende dynamo. De verlichting werkt namelijk op batterijen die negentig minuten lang een volle lichtcapaciteiten opleveren; daarna wordt de gebruiker via een sig naal gewaarschuwd dat zijn lamp slechts een half uur op eigen kracht kan bran den. Na dat half uur zal hij moeten over schakelen op de dynamo. De batterijen kunnen via het stopcontact weer wor den opgeladen. Door dit systeem heeft men een extra energiebron bij de hand terwijl hierdoor ook de stilstaande fiets verlichting heeft. Deze nieuwe fietsverlichting zal a.s. herfst in de handel worden gebracht. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 22 JUNI 1980 SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur en sav. 6 uur ds. M. D. Geuze (v.m. bediening HeUig Avond maal, sav dankzegging Heilig Avond maal Gereformeerde Gemeente v.m. 9.30 uur, nam. 2 uur en sav. 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente in Nederland v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en sav. 6.15 uur leesdienst. OOSTERLAND Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. F. H. A. van der Wind te Se- rooskerke (W) en 6 Uur ds. D. Goud zwaard uit Bruinisse Ger. Kerk Ge- zamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw al daar Ger. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdiensten Oud Ger. Ge meente 9.30, 2.30 en 6.30 uur lees diensten. Ga eens de boer op! Dat is een enorme belevenis, zeker ook voor kinderen. „Het rotste was dat we weer naar huis moesten", zei een kind eens nadat het voor het eerst op een boerderij was geweest. Er is zóveel te zien. Nederland? Dat is, zo denken buiten landers vaak, toch dat land van mo lens en klompen en zo, en van tulpen en van boeren en boerinnen in kleder dracht? Agrarische zaken kenmerken het beeld van ons land in den vreemde. Een beeld, dat het goed doet, maar niet lijkt op de werkelijkheid. Er is veel veranderd in agrarisch Nederland. Wie de boer op gaat zal dat ontdekken. Het lijkt zo rustig op het platteland, maar in werkelijkheid bruist het in de agra rische wereld van de activiteiten. Wie de boer op gaat wordt niet ver welkomd door een mannetje in een blauwe kiel met rode halsdoek en een zwart petje op. De boeren en tuinders van nu zijn moderne ondernemers. Vakr mensen, die, vaak samen met vrouw en soms ook met een of meer kinderen, kapitale bedrijven leiden. Er is veel veranderd: nieuwe en gro tere stallen, meer dieren, meer en bete re machines, andere gewassen op de akkers en in de kassen, minder boeren en tuinders, maar grotere en betere produkties. Een koe bijvoorbeeld, gaf vroeger gemiddeld 2500 liter melk per jaar, als ze nu gemiddeld 5000 liter geeft is dat heel gewoon. De opbreng sten per hectare van granen, aardappe len en smkerbieten verdubbelen. Of het nu om akkerbouw, veeteelt of tuin bouw gaat: de Nederlandse land- en tuinbouw is toonaangevend in de hele wereld. Iedereen die wel eens een bezoek zou willen brengen aan een boerderij of tuinbouwbedrijf in ons land kan „de boer op". Wie een briefkaart stuurt aan: „De boer op", postbus 91430, 2509 EA 's-Gravenhage ontvangt gratis een fraai boekwerkje waarin de namen en adressen staan van een kleine 200 gast vrije boeren en tujnders. Alle mogelijke soorten bedrijven zitten erbij en ze zijn verspreid over het hele land te vin den. Wie een bedrijf heeft uitgezocht, hoeft dan alleen maar even op te bel len voor een passende afspraak. Behalve de adressen, zijn in het boek je ook allerlei gegevens (en illustraties) over de Nederlandse land- en tuinboud te vinden. En er staat in waar men te recht kan als men wil logeren of kam peren op een boerderij. „De boer op" is een activiteit van de Stichting Public Relations Land^ en Tuinbouw. NIEUWERKERK GROOT CONCOURS HIPPIQUE TE NIEUWERKERK OP ZATERDAG A.S. Op zaterdag 21 juni a.s. wordt er een groot concours hippique gehouden voor paarden op een terrein te Nieuwerkerk. Dit concours hippique wordt georgani seerd door de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub „BRU". Het belooft ewi mooie en spannende dag voor de paar denliefhebbers te worden, temeer daar als zeer bijzonder voor ons eüand, door de Ned. Chr. Radio Vereniging de trofee M. springen is beschikbaar gesteld. Deze N.C.R.V. springtrofee is een zeer kostbaarbokaal, waar door elf ruiters in de klasse M springen, om gestreden gaat worden. In het geheel doen 300 combinaties mee aan verschillende on derdelen zoals dressuur, springen, men nen, viertallen en achttallen. Er zijn 24 verenigingen ingeschreven uit geheel Zeeland, die hun beste beentje voor komen zetten om voor iederéén deze dag tot een onvergetelijke te ma ken. Het programma is als volgt samenge steld: 9.00 uur: Individuele dressuur, alsme de afdelingsdressuur. 9.30 uur: Springen klasse B^ 11.00 uur: Mennen. 11.30 uur: Springen klasse L. 13.00 uur: Pauze. 13.45 uur: Barrage springen L. alsmede vervolg Mennen. 14.15 uur: PARADE met prijsuitreiking, dressuur klasse L. M. en Z. 15.00 uur: Springen klasse M met bar rage om de N.C.R.V. spring trofee. 15.45 uur: Prijsuitreiking Mennen in de hoofdring. 15.50 uur: Springen klasse Z. met bar rage. 16.30 uur: Sluiting. OOSTERLAND Beroepen: In het kader van het be- roepingswerk van de Ger. Gem. alhier was een tweetal gezet voor een te be roepen predikant, bestaande uit ds. E. Venema te Drachten en kandidaat J. J. Tanis uit Sommelsdijk. Op de leden-vergadering van maan dagavond 16 juni werd besloten te be roepen kandidaat J. J. Tanis uit Som melsdijk. SINT - ANNALAND DIJKEN HOGER, WEGEN SLECHTER Nu de grote vrachtwagens vanaf het Haventerrein naar de kant van de te verhogen dijken af en aan rijden met vervoer van materiaal voor de dijkver hoging worden de wegen om Sint An- naland hier en daar nog al vrij ernstig beschadigd. Het waterschap is daarom voornemens om de Oudelandseweg met het daarop aansluitende gedeelte van de Molendijk buiten het dorp en tevens de F. M. Boogaardweg in D.U.W. ver band te gaan verbeteren. OOSTERLAND Geslaagd: Aan de Chr. Pedagogische Akademie „de Driestar" te Gouda slaag de vorige week voor de akte „Volledig bevoegd onderwijzeres" zomede voor het diploma „Bijbels Onderwijs" onze dorps- genote Wilma Bolle M.c.d. Mej. Bolle is inmiddels benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School op Reformatorische Grondslag te Oostdijk, gem. Krabben- dijke, Z. B. waar ze reeds maandag 16 dezer in dienst is getreden. THOLEN Geslaagd: H. J. Hoogstrate slaagde te Middelburg aan de Christelijke Peda gogische Akademie voor Zeeland voor het examen diploma Volledig Bevoegd Onderwijzer (es). Kleuterleidster: Gea van den Berge uit Tholen en An ja Punt uit Oud Vo?se- meer slaagden aan de rijksopleidings- school voor kleuterleidster te Middel burg voor het examen A. akte. Drumbandfestival: De drumband van de Kon Muziekvereniging „Concordia" vierde zaterdag zijn 25 jarig bestaan met een drumbandfestival. Er waren op de Markt en op het terrein aan de Doelweg demonstraties van de drumband „Con cordia", van de drumband uit St. Phi- lipsland, van de drumband uit St. Maar tensdijk, vanhet tamboercorps van St. Cecillia uit Zegge met mini- en majo rettes Oranje uit Wouw. Er werden voort muzikale wande lingen door Tholen gemaakt. Des avonds was er een optreden van tamboer- en trompettercorps uit Bergen op Zoom met majorettes en van tamboer- en strouwercorps uit Zierikzee. Ambtsdrager Herv. Gemeente: In de vacature van de heer B. W. Schot is de heer Schakel gekozen tot diaken der Ned. Herv. Gemeente, EXAMENS HUISHOUDSCHOOL Aan de huishoudschool „De Ooster schelp" te Tholen slaagden voor het eindexamen L.B.O. de volgende leer lingen. Uit Tholen: Gienie Bout, Wilma Drie sen, Anita van Dijke, Brandine Kot, Cora Kurvink, Bea Schot, Jolanda van Driel, Saskia Oosting, Bea van Stee en Wilma Stobbelaar. Uit Poortvliet: Sandra Scherpenisse. Uit Scherpenisse: Marianne Bevelan der, Leny Jagt, Mirjam Quaak en Mo nique Tom. Uit Sint Maartensdqk: Cobi Dorst, Anja van den Hoek, EUen de Jong, Jacque line Roelse en Jolanda Sturris. Uit Stavenisse: Lianne Dorst, Maddie Knuist, Ineke Marinisse, Matty van der Reest en Truda de Vos. Uit Sint Annaland: Diana den Engels man, Jolanda den Engelsman, Hanna Heijboer, Marjan Heijboer, Hannie Keur, Anja Scherpenisse en Elma Snoep. Uit Oud Vossemeer: Jannie Aamoudse, Dieske Sjouke en Wihna Vroegop. Uit Sint Philipsland: Carina Mol. SINT PHILIPSLAND Oudste tweeling overleden: De 98 ja rige mevrouw Klazina Reijngouds-Quist is in de nacht van zaterdag op zondag overleden. Met haar zuster vormde zij de oudste tweeling van Nederland. Klazina Reijn gouds-Quist werd tesamen met haar tweelingzuster D. den Braber-Quist ge boren op 4 januari 1882. Zij was bijna 10 jaar weduwe en de laatste jaren bed legerig. Bovenstaande titel kan op twee manieren worden opgevat. Iedereen denkt natuurlijk direct aan die mooi opgemaakte bakken met bloemen, die vensterbanken en tuinen sieren. Maar daar gaat het hier niet over. De tweede opvatting is hier van pas: letterlijk: het bakken van bloemen. Nu denkt u natuurlijk: wie bakt er nu bloemen? Ik! Hoe dat komt zal ik u hier even uitleggen. Vorig jaar om deze tijd kreeg ik uit grootmoeders tuin een paar chry santenstekjes. Omdat ik zo gauw niet wist, waar ik die zou moeten plaatsen in de siertuin, heb ik ze zolang in de groentetuin gepoot. Ze hebben daar de rest van het jaar gestaan en ook de winter. In het voor jaar, toen er in de hof volop gezaaid moest worden, stonden deze plan ten danig in de weg. Ik heb ze eruit gehaald en in de bloementuin gezet. Tot zover de chrysanten. Aangezien één van mijn hobby's veel en lekker eten is, moet ik zelf ook weleens in de keuken staan. Omdat ik nogal veeeisend ben, is er aan het eten dikwijls veel werk. Koken doe ik graag en daarom sta ik ach ter het fornuis. Ik ga dan flink te keer met allerlei kruiden, waar ik veel van houd. Voord Italiaanse kruiden hebben mijn voorliefde. Daarom heb ik in de hof wat majoraan en basilicum gezaaid, omdat we die nogal eens verwerkeru Tevens lijkt het mij veel lekkerder om verse kruiden te gebruiken dan die gedroogde spullen. Goed, ik heb beide pakjes ge zaaid volgens de aanwijzing op het pakje. Ik had er een verloren stukje voor apart gehouden. Zoals gewoonlijk als enthousiast tuinder, kijk ik alle gezaaide plantjes de grond uit. Maar wat ik zag: geen basilicum. Maar tot mijn groot genoegen wél majoraan. Heel kleine plantjes ver schenen aan de oppervlakte. Ik had al eens een blaadje tussen de vin gers fijngemaald en er toen aan geroken: een erg lekker kruid. Wel wat anders dan uit een potje! Een vriend van mij, die ook kruidenminded is, proefde er ook van en vond het heel bijzonder. Of hij ook een paar plantjes kreeg als ze groot genoeg waren. Dat kon natuurlijk. Deze week was het weer mijn beurt om de keuken onveilig te maken. Aan de beurt was een enorme pizza: een van mijn specicditeiteru Naast de gebruikelijke kruiden die erin horen, heb ik toen een flinke hand fijngesnipperde majoraan vers uit de tuin er doorheen gebakken. En lekker dat het was! Mijn gasten hebben er met smaak van gegeten en ik kreeg veel komplimentjes voor mijn kookkunst. Sommigen wilden het recept van mij hebben. Een paar dagen later liep ik door de hof en bekeek mijn gewassen. Wat groeit het lekker na een regenbui. Alles doet het goed en vooral de majoraan groeit voortreffelijk. Bij nader onderzoek, zag ik het kruid in bloei staan. Dat is leuk: dan heb ik volgend jaar zaad van eigen planten! Toch bleef ik langer dan gewoonlijk kijken, omdat de bloeme tjes mij zo bekend voorkwamen. Ik plukte er een en liep naar de bloe mentuin en vergeleek de majoraan metoma's chrysanten. Ze waren precies eender! Op de plek waar de majoraan gezaaid was, heb ben vorig jaar de chrysanten gestaan. Deze hebben zich goed uitgezaaid blijkt nu. Dus, inplaats van pizza-met-majoraan, hebben mijn gasten zich te goed gedaan aan pizza-met-chrysanten! Ik heb mij wel afgevraagd of chrysanten niet giftig zijn, anders zou mijn familie- en kennissenkring behoorlijk uitgedund worden! De Bonte Hond Voor de 9e keer is dinsdagavond de MENHEERSENSE AVONDVIERDAAG SE van start gegaan. Burgemeester van Welsenis gaf, in de stromende regen, daarvoor het startsein! Het was een drukte van belang in de Sportlaan en op het sportveld. De inschrijvingen in de kantine werden vlot afgewerkt en on danks het wisselvallige weer en de voet balkampioenschappen zijn weer ruim 1600 wandelaars aan de 5 en 10 kilome termars, verdeeld over 4 avonden, be gonnen. Het is te hopen dat alle deel nemers, zonder al te veel blaren, met sukses dit wandelgebeuren zullen vol brengen I Vandaag, vrijdag 20 juni, is de laatste wandelavond en vertrekken de 10 km lopers al om HALF ZEVEN vanaf de Olympiahal. Rond ACHT uur gaan alle wandelaars, vooraf gegaan door de Somi girls en boys en met muzikale begelei ding van Sempre Crescendo vanaf HER- NESSEROORD naar het CENTRUM. De organisatoren hopen dat veel ouders, vrienden en kennissen deze in tocht een feestelijk tintje wülen geven door langs de route. Kade, Westdijk/ Nieuwstraat, Zandpad, de wandelaars op te wachten, aan te moedigen en in de bloemetjes te zetten. Tegen HALF NE GEN zal Burgemeester van Welsenis, vanaf de MUZIEKTENT, de groeps- prijzen bekend maken en uitreiken. Daarna kunnen aUe deelnemers de medailles en cijfers aan het Beneden Zandpad afhalen, de beloning en her innering aan 4 fijne wandelavonden tij dens de 9e MENHEERSENSE AVOND VIERDAAGSE, georganiseerd door SPARTA HYGIEA, EINDLES JAZZGYMNASTIEK Op donderdagavond 26 juni a.s. is de laatste les jazzgym o.l.v. Janneke Pee- man in de gymnastiekzaal van de o.l.s. school aan het Beneden Zandpad. Daar na begint ook voor deze Sparta-afde- ling de zomervakantie. Iedereen is op die donderdag van 19.00 - 20.00 uur (jon geren) en 20.00 - 21.00 uur (ouderen) van harte welkom om deze eindles, tevens openbare les, bij te wonen. De Spartanen zullen demonstreren wat er het afgelopen seizoen geleerd is. We hopen dat er veel belangstellenden zul len komen en wellicht is er na deze de monstratie animo ontstaan, ook het li chaam op moderne muziek te gaan be wegen! Na de zomervakantie bent u dan, voor een PROEFLES welkom en verdere in lichtingen kan Janneke Peeman, tel. 01870 - 3168 U geven. In Stellendam, bij de fam. Lokker, Brielsestraat 57 verblijft een daar opge vangen kater, wit met oranje vlekken. Het tel. nr. is 01879 - 2140; de eigenaar gelieve zich met de fam. Lokker in ver binding te stellen. OUD VOSSEMEER Geslaagd: De heer J. C. Smits slaagde te Rotterdam aan de Erasmusuniversiteit voor het kandidaatsexamen Bedrijfseco nomie, STAD AAN 'T HARINGVLIET Geslaagd: Aan de Chr. kweekschool „de Driestar" is mej. Ada van Schilf- gaarden geslaagd voor onderwijzeres. Dealer voor Goeree-Overflakkee: Langeweg 113, Middelharnis, tel. 01870-20 43/22 22. Financiering via het GMACN-plon.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 9