Nieuwe greep in de buidei voor restauratie molen te Aclitiiuizen Kruiskwallen in het Grevelingenmeer VAALLE QSi'UTS 52e j&atgang Dinsdag 17 juni 1980 No. 4900 CHR. STREEKBLAD OP GEÏUEFOIIMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EaSI ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond RAAD OOSTFLAKKEE Uw huis verkopen TAMBOER Onvoldoende druk op waterleidingnet Ooitgensplaat„een trieste zaak RUDEN OP LPfi... JAC. DE BAST Brandweer Dirksland weer Prov. kampioen Prachtig geslaagde bejaardenreis van de Herv. Gemeente Dirksland Weinig gehoor voor klacht over hoge huren Concert door Sempre Crescendo Concourssucces voor zangver. Excelsior Concert in Catharijnekerk Brielle 95 zwemdiploma's in Stellendam Buspassagier door jongelui bedreigd Koren zingen in Den Bommel Gecompliceerde botsing in IVIelissant POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAlr ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Wanneer straks na de restauratie de molen van van Rijen uit Achthuizen weer lustig draait zal dat de gemeen schap heel wat centjes hebben gekost. Onverwacht veel zelfs waarom de ge meenteraad van Oostflakkee j.l. don derdagavond danig tegensputterde toen er nog eens een flinke duit bij moest. Het gesputter hielp er echter niet aan; de raad wist in dezen met de rug tegen de (molen) muur te staan en voorzover dat nog niet duidelijk was werd dat vonnis door de raadsvoorz. burg, y. d. Harst wel aangezegd Overigens deed dhr v. d. Harst er niet al te somber over. Het is waar dat het totale restaiiratiebedrag, aanvanke lijk begroot op 275.000,is opgelopen tot 355.000,maar er bestaat een ge rede verwachting' dat CRM dit meerde re bedrag in haar subsidiëring zal be trekken, in dat geval ook gevolgd door de Provincie. Zeker is dat Rijk en Pro vincie verhoudingsgewijs zullen subsi diëren in een restauratiebedrag van 270.000,—. Vooraleer evenwel niet vaststaat dat ook in.het aanvullende krediet zal wor den gesubsidieerd beliefden 4 van de 5 PvdA-ers hun medewerking niet te ge ven, maar zij bleven de enigen zodat het krediet van 175,000,— 180.000,— was al eerder verstrelit) toch werd neer geteld. Al ging dat niet echt van harte. Hoor maar hoe dhr Moerenhout, zelf Achthuizenaar, erover dacht: „Jammer dat het zo uit de hand is gelopen, als we dat geweten hadden dan hadden we ons misschien wel bedacht!" Overigens was het voor dhr Moerenhout duidelijk dat nu, halverwege de rit niet meer van de voltooiing kan worden afgezien, waarom hij weliswaar wat zuinigjes maar toch meende met de kredit- verlening in te moeten stemmen. Een klein hoopje had dhr Moerenhout dat er wellicht bij CRM iets meer dan de gebruikelijke 40''/o subsidie te halen is i.v.m. de geïncasseerde tegenvallers. Ook zou dhr van Reijen om een hogere bij drage kunnen worden gevraagd, zo dacht dhr Moerenhout, een illusie die hem echter al snel door de voorzitter werd ontnomen. „Dat is een vrome wens!" zo liet de voorz weten, duidend op de begrensd heid van de bereidheid van dhr van Reijen een bijdrage te leveren. De vrees dat de gemeente er zwaar aan tekort zal komen, noemde de voorz voorals nog een fabel omdat het „volstrekt be trouwbaar" is te verwachten dat CRM ook in de bijgekomen kosten zal subsi diëren. Ook m.b.t. het onderhoud had de voorz geen grote zorg omdat via een verfijningsregeling die kosten aan de gemeente worden vergoed. Wat wel voor rekening van de gemeente komt is het renteverlies tijdens de duur van de voorfinanciering waarom gehoopt Wordt dat CRM de gedane toezegging zo snel mogelijk waar zal maken. Calculatiefout „Er is een calculatiefout van dertig procent gemaakt...!" verbaasde zich dhr v. d. Boogert (WD). „Ik werk ook bij een aannemer, maar wanneer ik zo'n blunder zou maken zou ik me morgen kunnen laten inschrijven als werkzoe kende bij het Arbeidsbureau!" veron derstelde hij. Een en ander stelde dhr V. d. Boogert voor de vraag of de finan ciële benadering door een molenmaker ofdoor een klompenmaker is ge maakt. „Zo voordelig mogelijk tot een goed einde brengen", was het devies van dhr L. Hokke die ook aanvoelde dat er nu niet meer gestopt kan worden. Overi gens verweet hij de hogere kosten niet aan het College maar louter aein de om standigheden die daartoe hebben geleid. Dhr van Dam tenslotte wekte de schijn alsof B en W het ts' eren alle maal wel geweten hebben maar het terwille van de haalbaarheid maar wat kalm aan hebben gedaan. Prompt wilde dhr. de Goeij daar het fijne van weten waarop de raadsvoorz. beweerde dat ook B en W in deze niet alles voor ziend zijn geweest en het ook voor het College een onaangename verrassing is te moeten ervaren hoezeer het bedrag is opgelopen. Echter..., zo maakte de voorz dmdelijk wanneer de gemeente een verdere medewerking af Iaat weten is ze het geld dat al bij wijze van voor financiering aan de restauratie is be steed ook helemaal kwijt. Immers zal CRM de te jgezegde subsidiëring dan pas honoreren wanneer de restaiiratie geheel naar genoegen is voleindigd. Zoals gezegd, 4 van de 5 PvdA ver tegenwoordigers verklaarden zich tegen een verdere voorfinanciering zolang niet de toezegging van CRM ontvangen is. MELISSANT DEZE WEEK GEEN BOEKENRUILEN Wegens verbouwingsomstandigheden is er deze week geen gelegenheid tot het ruilen van boeken in de bibliotheek „MeUshof". Enkele weken geleden heeft een aantal inwoners van Ooitgensplaat een brandbrief verzonden aan de directie van de Watermij. WMZ te Goes, waarin ernstig wordt geklaagd over de storingen in de watervoorziening die volgens de klagers veroorzaakt worden door een te geringe druk op de leiding. Daardoor komt het voor dat de kraan zelfs geen druppel water geeft en dat gedurende een langere periode. De bewoners dringen er in de brief sterk op aan dat er m,et spoed maatregelen worden getroffen waardoor een storeloze watervoorziening gewaarborgd zal zijn, „Een trieste zaak!" zo becommentariseerde donderdagavond PvdA raads lid G. Poortvliet deze omstandigheden, temeer omdat de klacht zich alle verzoeken ten spijt steeds blijft herhalen. Spreker vroeg zich af of de vertegenwoordiger van Oostflakkee in het bestuur van de WMZ' wel „hard" genoeg is om de klacht in het bestuur aan te kaarten. „Ieder zal het toch redelijk vinden dat er in Ooitgensplaat ook gedouched kan wor den??" vroeg dhr Poortvliet zich wat verontwaardigd af. Overigens zei zei hij zelf geen klachten te hebben: „ik zit dan zeker in de goeie hoek", veronderstelde hij. Wie wel mee kan klagen is dhr L. Hokke, getuige het voorbeeld dat hij aandroeg: „Ik ben al een paar weken bezig mijn cv-installatie bij te vul len maar inplaats dat er bij komt loopt er steeds meer uit; een treurige zaak!" Ook de raadsvoorzitter burg v. d. Harst had in zijn Plaatse woning de nodige ervaringen opgedaan waarom ook hij van harte kon bevestigen dat het een droevige zaak is die overigens in het WMZ zeker niet onbe sproken is gebleven maar daar „met afgrijzen" meerdere malen ter tafel is gebracht. „We hebben op afdoende maatregelen aangedrongen en door de directeur zijn die ons ook toegezegd, maar verder kunnen we niet gaan!" De gemeentelijke vertegenwoordiger, weth. A. Kroon gaf daarop een lezing van de maatregelen die al genomen zijn maar die helaas niet of nauwelijks tot verbetering hebben geleid. Nabij Ooitgensplaat is een extra aanjager geplaatst die een maximum, druk geeft; opvoering van die druk. zou ten koste gaan van de bestaande leidingen, zo dacht dhr Kroon. De enige oplossing zag hij in de vervanging van de leiding vanaf de Wa tertoren in de Zuidzijde naar Ooitgensplaat. Opnieuw gaat er een gemeentelijk schrijven naar de WMZ waarin op een spoedige verbetering wordt aangedrongenwelja! AUTQGAS APMRATUUR Is vriandelilk voor het milieu en ook voor uw portemonnee! Vakkundige inbouw van de- ze veilige apparatuur ver zorgt Vialle-dealer Korteweegje, Dirksland Telef. 01877-1122. Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft de brandweer van Dirksland zich in de 3e klasse het Provin ciaal kampioenschap verworven. Dat gebeurde j.l. zaterdag toen de wedstrijd- ploeg glorieerde op de in Oegstgeest gehouden wedstrijd waarin een tiental ploegen deelnamen. Dirksland eindigde als beste met 363,5 pnt; Stad aan 't Ha- ringvüet als 5e en Goedereede 6e, waar mee deze ploegen, gezien het krappe puntenverschil ook een goede prestatie leverden. De ploeg van Dirksland mag de vorig jaar verworven plaquette nu haar eigendom noemen en plaatste zich met de nieuwe overwinning als kandi daat voor deelname aan de landskam pioenschappen die op 6 sept in Heeren veen zullen worden gehouden. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK P.V. DE RÉISDUIF Uitslag wedvlucht vanuit Orleans d.d. 14-6-'80. In concours 98 duiven. Afstand 463 km. C. Vroegindeweij: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 20, 23 Bebr. Groenendijk: 3, 24; Gebr. Kieviet 4; C. Looij: 9; A. de Gans: 10, 11, 16, 22 J. Vis van Heemst: 12, 21; P. v. d. Boo gert: 13, 14, 15, 17, 19; R. van Nimwe- gen: 18. Woensdag 11 juni, de dag van de jaar lijkse bejaardenreis werd 's 'morgens half negen met een volle bus van Snel reizen, en de beide predikanten ds. v. d. Linden en ds. Dekker met hun eigen auto om die mensen mee te nemen die niet meer in de bus geplaatst konden worden vanuit Dirksland gestart. Door Middelhamis over de Haring- vlietbrug door de Beneluxtunnel ging het richting Hoek van Holland naar het Jagersbuis waar de koffie met gebak voor ons klaar stond, die zeer goed smaakte. Na de koffie vertrokken we via 's Gra- venzande. Monster, Poeldijk, Waalsdor- pelvlakte. Wassenaar, naar Katwijk om in het gebouw „de Hoeksteen" de brood maaltijd te gebruiken, die prima was verzorgd. Na deze genoten maaltijd ging het naar Sassenheim waar een prachtige boot voor ons klaar lag, voor een tocht over de Kager Plassen langs verschillen de kleine eUandjes. Het was een prach tige tocht, en na IV2 uur gevaren te heb ben kwamen wij weer in Sassenheim en stapten daar weer in de bus. Vervolgens van Sassenheim, IJmui- den. Alphen a/d Rijn, Bodegraven, naar Woerden, waar koffie werd gedronken en om half zes de warme maaltijd, die tot in de puntjes was verzorgd. Daar dit onze laatste stopplaats was keerden wij huiswaarts via Gouda, Bot lektunnel, door het Botlekgebied, Helle- voetsluis, over de sluizen naar Stellen- dam, om uiteindelijk weer om kwart voor negen in Dirksland bij „Onder de Wiek" aan te komen. Ondanks een enke le bui waar we geen hinder van hadden, was het een fijne dag. Al onze bejaarden hebben dan ook Volop genoten van deze mooie rustige reis door een gedeelte van Nederland, en een woord van dank is dan hier wel op zijn plaats. In dè eerste plaats dank aan de Heere onze God Die ons deze dag geschonken heeft om deze reis in gezondheid te mogen meemaken. Ook namens al onze bejaarden onze hartelijke dank aan het bejaardencomité die deze reis heeft verzorgd, en die ook een heel jaar bezig zijn om alles, ook de middagen zo goed mogelijk te organi seren, en dat wordt door ons als be jaarden zeer op prijs gesteld. Ook de gastvrouwen worden door ons niet ver geten, ook U allen dank wat U met el kaar voor ons doet. Een woord van warme dank aan de chauffeur die ons op vakbekwanie en rustige wijze heeft gebracht waar wij wezen moesten, en ons ook weer op tijd in Dirksland bracht. Tenslotte nog dank aan onze predi kanten ds. V. d. Linden en ds. Dekker die zo bereidwillig waren om met hun eigen auto achter de bus te rijden, zodat allen mee konden. Wij zien terug op een zeer mooie reis, en zeggen U aUen nog maals hartelijk dank. A. Bruggeman Kralingseweg 9 Dirksland. In het pas verschenen juni-nummer van de Waterkampioen heeft drs. J. A. van Duren die verbonden is aan de Uni versiteitskliniek voor Huidziekten te Utrecht een bericht geschreven over de wat verontrustende aanwezigheid van een uit Japan afkomstige kwal. We namen het bericht over ter waar schuwing en als leidraad hoe te han delen wanneer men met het dier in aan raking is gekomen. Sinds enige jaren komt in het Greve lingenmeer een kwalletje voor, dat na aanraken soms hevig kan steken. Be halve een brandende pijn ter plaatse kunnen ondermeer spierpijn, spierzwak te en kortademigheid optreden. Voor zichtigheid is dus geboden, hoewel niet iedereen even gevoelig schijnt te zijn. De kwallen komen voor in en boven zeegrasvelden, waar ze hun voedsel vin den in de vorm van kleine gamaaltjes en dergelijke. De wetenschappelijke naam is Gonionemus vertens L. Agas- siz, Ze worden niet groter dan 4 cm. met tentakels tot 6 cm. lengte. Opvallend is een bruin kruis over de klok (zie foto), zodat hij wel „kruiskwal" wordt ge noemd. Gonionemus zou afkomstig zijn uit de Japanse Zee, waar hij plaatselijk alge meen voorkomt. Soms komt hij daar in zo groten getale voor, dat het baden wordt verboden! Als eerste hulp kan alcohol (zo sterk mogelijk) over de huid worden gegoten en daarna bijvoorbeeld verdunde ammonia. Wrijven moet zo veel mogelijk worden vermeden, evenals afspoelen met zoet water. Bij algemene klachten (spierzwakte en dergelijke) is het raadzaam een arts te raadplegen. Over deze kwallen is in Nederland nog te weinig bekend. Mocht u, ondanks dit stukje, toch worden gestoken, dan zou ondergetekende een berichtje over uw bevindingen zeer op prijs stellen. Gaarne uw reactie naar: drs. J. A. van Duren, arts Reigersbek 21 3434 XE Nieuwegein Zuid. OOSTFLAKKEE: De bewoners van de woningen Veld zicht 43 t.m. 77 te Achthuizen hebben bij de raadsleden weinig begrip ont moet op hun klacht over de hoogte van de huur van hun woningen die royaal boven de 500,per maand gestegen is. De bewoners werden verwezen naar de mogelijkheid tot het verkrijgen van een huursubsidie waarvan zo mocht worden verondersteld toch. al wel ge bruik van zal zijn gemaakt. „Ze vergeten te zeggen dat een groot deel van de huur via de huursubsidie weer terugkomt", zo becommentarieer de dhr de Goeij (WD) de bewoners klacht. Spr. wist overigens best een op lossing voor de problematiek; het berei ken van een betere doorstroming in het realisering waarvan overigens nog geen enkele politieke partij is geslaagd. Met verwijzing naar de huursubsidie be greep dhr de Goeij dat er van een ver dere tegemoetkoming van de zijde van de gemeente geen sprake kan zijn: als dat wel zou kunnen zou ik morgen ook op de stoep staan, want met een ton zou de gemeente mijn maandelijkse lasten aanzienlijk verlichten", stelde dhr de Goeij vast. Dhr G. Poortvliet (PvdA) meende de handen in onschuld te kunnen wassen omdat zo zei hij een politieke par tij geen woningen bouwt maar slechts meewerkt aan de beschikbaarstelling van bouwgrond, zoals in het onderhavi ge geval zelfs tegen een lage prijs. Ook dhr Poortvhet betrok de huursubsidie in zijn beschouwing om tot de conclusie te komen dat er elders in de gemeente soms een hogere huur wordt betaald dan netto in Achthuizen. Wel meende dhr Poortvliet dat de gemeente het be leid van de woningbouwver. wat zou kunnen en moeten sturen in die zin dat men nog slechts die woningen bouwt die qua grootte en daarmee qua huur prijs ook door de toekomstige bewo ners kunnen worden geaccepteerd. MIDDELHARNIS Indien het weer het toelaat zal de Kon. fanfare „Sempre Crescendo" op zaterdag 21 juni a.s. een concert van een uur geven op het schoolplein van de O.L.School aan het Zandpad. Aan vang 15.30 uur. Het uit te voeren programma bevat uitsluitend populaire en lichtere werken zoals bijv. „The Beatles in Concert" en „Brasil", alsmede enkele marsen en de paso doble „Costa del Sol". DIRKSLAND Op het afgelopen zaterdag gehouden internationale zangcoucours te Made behaalde de gemengde zangvereniging „Excelsior" uit Dirksland een mooie eerste prijs met 311 punten in de eerste afdeling rubriek A. Als verplicht werk zong het koor „Der fröhliche Musicus" van Max Bruch en als vrij werk „Popule meus" van G. P. da Palestrina. Het koor staat onder leiding van dhr. B. Gebben uit Brouwershaven. Het koor geeft zaterdag 21 juni een uitvoering samen met de muziekvereni ging Amicitia in de Victoriahallen in verband met de „Klein Parijse dagen". Het al 71 jaar bestaande koor dat in augustus weer aan een nieuw seizoen gaat beginnen kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. Daarom doen wij hier mee dan ook een oproep tot U zich aan te melden alg lid van het koor. De repetities worden gehouden op woens dagavond van 19.45 uur tot 21.45 uur in „de Schakel". Op zaterdag 21 juni, 's avonds om 8 uur zal de Laurenscantorij o.l.v. Ba rend Schuurman uit Rotterdam een concert geven in de Catharijnekerk in Brielle. Op het programma staan wer ken van Sweelinck, Schein, Weelkes, Bach (motet „Jesu meine Freude") en Brahms. Medewerking wordt verleend door Gert Oost, orgel en Jaap v. d. Drift, violone. De toegang is vrij. Onder leiding van dhr. M. A. Snoey, die namens de gem. Goedereede het K.N.Z.B. diplomazwemmen organiseerde behaalden 44 kandidaten het diploma A en 51 het diploma B. in het verwarmde openluchtzwembad te Stellendam op za terdag 14 juni j.l.«Twee kandidaten vol deden niet aan de gestelde eisen en werden afgewezen door de K.N.Z.B. ge delegeerde dhr. J. Lodder, geassisteerd door dhr. L. Tom en dhr. W. Hansen. Voordat dhr. Snoey de 95 geslaagden met een zwemdiploma naar huis toe stuurde, feliciteerde hij hen met het be haalde diploma maar waarschuwde hij hen toch, dat het diploma géén vrijbrief was om zomaar overal in het water te duiken. Het rivier en kanaalwater en vooral de zee kunnen óók met een zwem diploma op zak heus nog wel de nodige gevaren opleveren. De geslaagden zijn: DIPLOMA A I Uit Ouddorp: Jeanette Santifort Ina Santifort Eelco Osseweijer Klarie Tanis Maarten Tanis Robert Lo- zekoot Irene Hoogenraad Annette Westdijk Giel Stroo Marina Meijer André Klijn Jan Paul van Eynsbergen Petra Vlietland Jan Aleman Dineke de Groot Karin Bakelaar Theo Tanis WiUem Jan Tanis Daniël VUetland Piet van Assen. Uit Goedereede: Adri Bakelaar Lenie Bakelaar Annemiek Geense Arme Marie Koese -r- Petra van Splunter Piet van Splunter Leo Tanis Ka tie Krijger Karin Sjouken A. Re- dert Leo v. d. Mast. Uit Stellendam: Michel Niemandsver- driet Henny de Geus Gerrit Koe- se An ja Blokland Angelique Ver- heij Marcel Verhuist Wilfred Kievit Tan ja Brinkman Erica Versluis Anne Sietze Haan Johan Cornells Verwaard Carina Koster Marcel v. d. Nieuwendijk. DIPLOMA B Uit Stellendam: Alex van Oostenbrugge Cornells de Blok Mariëlle van Heest Arie van Gurp Cobi Roon Joan Gebuis Gerarda van Velzen Piet Jan Moyses Wim v. d. Nieuwendijk Ingrid Klepper Jo han Jansen Elma de Jong He leen Human Leona Jelsma Jouke van Gosliga Willeke Heerschap Riëlle 't Mannetje Arie Human Sandra van Tol Alfred Westdijk Jaap van Splunder Bea van Splun- der Ingrid Eekhof. Uit Ouddorp: Alex Lokker Raymond Flohil Marga Meijer Maria P. Moerkerk Linet Westhoeve Daan V. d. Klooster Leo Klijn Aren Bezuyen Petra Bezuyen Helene de Jong Sanneke Kastelein Krijna Kastelein Petra Slootmaker Su- sanne Bout Jolanda Tanis René van Ede Heleen van Koppen. Uit Goedereede: Bard B. Louis Ab Troost Hans Klijn Jeanette Groe nendijk Nellie Groenendijk Cori- na Orgers Jaap A. Tanis Jaap J. Tanis Martin Sjouken Gerrit van Splunter Liesbeth Mosselman. DIRKSLAND - HERKINGEN - MELISSANT OPBRENGST KOLLEKTE De afdeling Dirksland - Herkingen - en Melissant van het Ned. Rode Kruis deelt mede, dat de opbrengst van de kollekte 1980 bedraagt in totaal 7.374,91 Zij dankt bij dezen de gevers en de inzamelaars. Zes jongens van Goeree-Overflakkee hadden vorige week woenscjag kenne lijk een agressieve bui. Dit waren A. F. (19) en A. de G. beiden uit Middelhar- nis en T. C. de W. (17) en J. K. V. uit Sommelsdijk en twee jongens van 10 en 13 jaar die niet konden worden aan gehouden. Zij bespuwden op het station Middel- hamis-Sommelsdijk de bus van de Z.W.N., iets waaraan W. K. B. uit Zie- rikzee zich ergerde. Hij was juist inge stapt en dreigde met zijn vuist naar het groepje. Zij beantwoordden deze drei ging door van hun kant met een stiletto te dreigen en toen de bus vertrok reden ze deze achterop met een auto. Op het busstation Oude Tonge moes ten een viertal buschauffeurs de be dreigde B. ontzetten en in de bus lood sen naar Schouwen Duiveland, de drei gende groep op een afstand houdend. Opnieuw werd de bus door de auto van de jongens achtervolgd en op ieder station werd B. gesommeerd uit de bus te komen en een vechtpartij te begin nen. In de nabijheid van Zierikzee kon de bus de rijdende auto van zich af schudden. Hun benzine was op en de auto stopte. Voor de jongens een reden om dan maar te voet Zierikzee binnen te gaan. Op het schoolplein van de Rijksscho lengemeenschap in de Nieuwe Boogerd- straat te Zierikzee vielen ze daarop een groep leerlingen aan. Een leraar die dat zag, waarschuwde de politie. Ook de belaagde heer B. had zijn wederva ren bij de politie gemeld. Het spel was toen gauw uit. De vier oudsten werden mee naar het bureau genomen, de twee jongsten wisten te ontsnappen. De sti letto werd in beslag genomen. De jon gens kregen een proces verbaal. NIEUWE TONGE Coneourssuecessen. De muziekver. „ApoUo" behaalde op de op zaterdag j.l. te Renesse gehouden marswedstrijden een 2e prijs met 269 punten in de Ie divisie. Het maporettenkorps behaalde met 306 punten een Ie prijs en promo veerde daardoor naar de Ie divisie. Vrijdag 20 juni a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Den Bommel een zang avond gehouden worden. Medewerking verlenen o.a. de koren Cantate Domino uit Middelhamis en „de Lofstem" uit Den Bommel. Beide koren staan onder leiding van dhr P. Wessels. De avond begint om 8.00 uur. Een ieder die be langstelling heeft is van harte welkom! Op de kruising Pieterstraat - Marijke- laan had vrijdagavond een nogal ge compliceerde botsing plaats die werd in gezet toen mej. J. M. S. met haar wagen geen voorrang verleende aan de van rechts naderende automobilist C. G. Groenendijk uit Goedereede. De wagens botsten zodanig dat de wagen van dhr. Groenendijk dermate uit de koers raakte dat hij een geparkeerd staande Merce des voor 5.000,schade bezorgde, waarna de Mercedes ook weer tegen een geparkeerd staande wagen van de heer v. d. Berg uit Oude Tonge reed. De wagen van dhr. Groenendijk be landde tenslotte tegen een tuinhek. De wagens liepen grote schade op maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1