EIIAtlCEH - niEUWS Rode Kruis reikte ooritonden uit BOBOS EA lichtgewiclit 499.- CJEHJ Woonhuizen SIADSRAKKER Medewerker Kasafdeling Rabobank S VAN DER MEER'S Levi's CLARK Rikken GARAGE KNOPS 2e blad Dinsdag 10 jtmi 1980 No. 4898 Rotterdam - Nieuwe Tonge - Ooltgensplaat Nieuwe Tonge overwon Ooltgensplaat. NIEUWS uit de kerken Uw huis verkopen TAIVIBOER VVN Oostflakkee met stand op braderie Ooltgensplaat JUF VAN DE REE STAPTE IN DE HUWELIJKSBOOT Molenblok 6 - OÜDDORP - 01878 - 1234 Uitgebreide sortering in merkbroeken zowel Denim, Corduroy en Twill. Uitgebreide sortering iti sweats^iirts Uni of met opdruk T-SHIRTS met korte of lange mouw. Overhemden met korte en lange mouw. Tuinbroeken in Twül en Denim Overalls in chintz, katoen en denim Kinderbroeken Kindersweatsfairts Een greep uit onze zeer uitgebreide collectia vrijetïjdskleding en dat alles tegen zeer concurrerende PRIJZEN PBUZEN PRIJZEN type PFAFF- KAYSER populair met vrije 1 arm van^SdOr- NU naaimachine bedrijven Te koop gevraagd B.V. Handelsmij O.G. Nauwe straatjes, druk verkeer, kleine parkeergaatjes, de Bedford CF heeft er weinig problennen_rnee^ Dankzij z'n grote wendbaarheid. .j'^L-..„...'^z Bestelwagens vanl-2ton, ..^«rt^^^^^^^^R^ chassiskabines van 1,2-2 ton bruto/laadvermogen. BEDFORD©^ NUCHTERE CIJFERS ZEGGEN BEDFORD. g@ Uw Vauxhall/GM Ranger/Bedford.dealer: Langeweg 113, Tel. 01870-20 43/22 22, Middelharnis. Financiering mogelijk via het GiVl ACN-plan. De Rabobank ,,Schouwen'' te Renesse vraagt een Van hem wordt verwacht dat hij na een inwerkperiode in teamverband zal meewerken bij het verzorgen van baüediensten, zoals de verschillende geldhandelingen en informatie over het pakket bajikdiensten. Van de kandidaat wordt daarom gevraagd een M.E.A.O.- of H.A.V.O.-opleiding met handelsvakken in het examenpakket, goede contactuele eigenschappen, leeftijd circa 20 jaar. De bank biedt naast een aantrekkelijk salaris goede se- cxuidaire arbeidsvoorwaarden, zoals: 13e maand salaris, studiekostenvergoeding en 'diplomagratificatie. Desgewenst kunt u eerst nadere 'informatie inwinnen bij de heer D. L. Obbink, telefoon kantoor (01116) 1651 en privé (01119) 393. Sohriftehjke sollicitaties worden gaarne ontvangen door de directie, Postbus 20, 4325 ZG Renesse. geld en goede raad „Op Flakkee is er een titanen strijd geweest, speciaal tussen de afdelingen Ooltgensplaat en Nieuwe Tonge, wie toch de eerste mocht worden na de campagne van 1979 en als overwinnaar komt Nieuwe Tonge op de eerste plaats" aldus burgemeester W. M. van der Harst op de vergadering van de Kring Zuid- Holland van het Ned. Rode Kruis, die woensdag 4 juni j.l. in het HiltonJiotel te Rotterdam werd gehouden. Als oud- voorzitter van de afdeling Ooltgensplaat deed het dhr van der Harst toch goed dat hij aan deze afdeling de tweede prijs mocht uitreiken. Stimulans „Het is raogelijk voor alle afdelingen een stimulans om ook eens aan de „kop" te komen, dat wel extra inspanning vergt maar toch veel voldoening geeft" aldus spreker. Met vreugde overhandigde dhr van der Harst als Kringcommissaris van Zuid-Holland de oorkonden en een schrijven van het Hoofdbestuur met de complimenten voor de behaalde resul taten. De cijfers en feiten stonden ver meld in ons blad van j.l. vrijdag. Namens de afdeling Nieuwe Tonge mocht de secr.-penningm. mevr. A. B.'' V. d. Doel-Campfens de ingelijste oor konde in ontvangst nemen. Nieuwe Tonge heeft vroeger al eens een eerste 1 prijs behaald en heeft de laatste jaren de tweede plaats ingenomen. De heer F. J. A. van Peperstraten, voorzitter van de afd. Ooltgensplaat nam de tweede prijs (ook een oorkon de) in ontvangst. Deze afdeling heeft 21 maal boven aan de ranglijst gestaan en heeft in de loop der jaren vijfmaal en nu dan voor de zesde keer een twee de prijs behaald. De afdeling Giessendam-Hardinxveld kwam op de derde plaats en de oorkon de werd in ontvangst genomen door de de voorzitter, dhr. A. Kamphuis. Ge noemde afdeling heeft ook al meerdere prijzen in de wacht gesleept. Per brief werd het kringbestuur, met de secretaris dhr J. G. Lottgering door het hoofdbestuur gelukge'wenst met de prachtige resultaten in de provincie Zuid-Holland bereikt. De vertegenwoordigers van de afdelingen, met de hoogste campagne-opbrengsten in 1979. V.l.n.r.: dhr F. J. A. v. Peperstraten (Ooltgensplaat), mevr. A. B. v. d. Doel-Campfens (fJieuwe Tonge) en dhr. A. Kamphuis (Giessendam-Hardinxveld) H.K.H. Prinses Juliana blijft beschermvrouwe In zijn openingswoord kon de heer van der Harst met grote erkentelijkheid mededelen, dat Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana bereid gevonden is Beschermvrouwe van het Nederland se Rode Kruis te blijven. Een droevig bericht trof het afscheid van dhr J. H. Bekenkamp, die op 4 mei op 67-jarige leeftijd is overleden. Van 1969 tot 1977, dus 8 jaar is dhr Beken- kamp Kringsecretaris van Zuid-Holland geweest. Op 7 oktober 1977 legde hij deze funktie neer die door hem zeer ambitieus is verricht. De overledene, wonende in 's-Gravenhage is ook bij de afdelingen op Goeree-Overflakkee geen onbekende, daar hij deze regel matig bezocht. Met enkele ogenblikken stilte werd zijn heengaan en zijn werk voor het Rode Kruis herdacht. Groei „De provincie vertoont nog enige groei", aldus de voorzitter. Te Drie bruggen is de 71ste afdeling van Zuid- Holland opgericht. Van deze 71 afdelin gen waren er 49 op de vergadering ver tegenwoordigd (vorig jaar 40). Een belangrijke mededeling betrof de landelijke ledenwerfaktie, die dit jaar van 17 tot 23 november gehouden zal worden. Zo'n aktie wordt eenmaal in de drie jaar met steun van het hoofd bestuur georganiseerd. Nadere gegevens volgen nog. Onthullend en ontstellend Na de pauze werd de film „The ques tion of relief" vertoond. Een opname van de vluchtelingen te Camhodja en Thailand en die zeer kort geleden is gemaakt. De heer D. van Kleef, hoofd van de afdeling Algemene en Buiten- NED. HERV. KERK Beroepen te: Reeuwijk en Zetten kand. A. van Vuuren te Amsterdam; Papendrecht J. Maasland te Bameveld; Giessendam W. Verboom te Waddinx- veen; Kootwijk J. Olie te Linschoten; Bergambacht C v. d. Bergh te Rotter dam. Aangenomen naar: Boskoop W. Vlas blom te De Bilt (U) Bedankt voor: Streefkerk C. v. d. Bergh te Rotterdam; Rijssen C. Vos te Amsterdam; Genemuiden G. Hendriks te Zuilichem; Reeuwijk J. Smit te Hil versum. Harderwqk: Na bevestiging door ds. G. Kunz te Dordrecht met Ezechiël 13 17, deed ds. H. Samson, gekomen, van Streefkerk, intrede alhier met een pre diking over Handelingen 8 5-8. Hardeganüp: Wegens vertrek naar Driedorp, nam de eerw. heer G. Beek- man'afscheid als voorganger bij de Herv, Evangelisatie alhier met een prediking over 1 Cor. 15 1. Murmerwoude: Na bevestiging door ds. G. Biesbroek te Ede, met Handelingen 4 13a, deed ds. T. Lekkerkerker, geko men van Ede intrede te Akker- en Mur merwoude met Openbaringen 2 7a. Hardinxveld: Ds. A. v. d. Plas te Rijssen bevestigde zijn vriend en coUega ds. M. V. d. Akker als predikant alhier met Lukas 24 47, waarna deze intrede deed met Handelingen 4 12. Zalk: Ds. J. C. Schuurman te Zoeter- meer bevestigde met 2 Tim. 2 1, zijn zoon alhier als predikant. Deze deed in trede met een prediking over 2 Petrus 1 19. Waddinxveen: Ds. J. Verwelius hoopt deze maand zijn vijf en zestigste levens jaar bereikt te hebben. Dat houdt in, dat hij zeer binnenkort met emeritaat gaat. Hij werd in 1947 predikant te Hei en Boeicoop en diende voorts de ge meenten van Bodegraven, Oldebroek, Waddinxveen, Schoonhoven, Veenen- daal, en sinds 1977 opnieuw Waddinx veen. Ds. W. Vroegindewey: em. pred. te Bilthoven staat 30 juni a.s. 45 jaar in het ambt. Geboren te Middelhamis in 1904, werd hij in 1935 predikant te Reeuwijk en diende verder de gemeenten van Poortvliet, Bleiswijk en Bergam bacht, waar hem in 1969 emeritaat werd verleend. Ds. C. V. d. Wal: em. pred te Hilver sum werd i.v.m. zijn 55 ambtsjubileum benoemd tot Ridder in de orde van Oran je Nassau. Ds. A. van Bnunmelen: te Huizen is gepromoveerd tot doctor in de theologie. Hiermede kreeg de gemeente Huizen dan zijn tweede doctor. (Dr. Zwanenburg promoveerde enkele jaren geleden als zodanig.) Zijderveld: Wegens vertrek naar Och- ten nam. ds. I. Hoornaar afscheid van deze gemeente met een prediking over Judas 20 21. Ds. J. J, Poort: die onlangs met pen sioen ging als hoof dlegerpredikant is van plan zich volgend jaar kandidaat te la ten stellen voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten Generaal en wel voor de Reformatorische Politieke Partij. Hij is thans 51 jaar. Genoemde partij, die de vorige verkie zingen zo'n twee en een half duizend landse Zaken gaf van te voren een heel duidelijke toelichting. Het werk van het Rode Kruis op velerlei terrein in deze landen verricht kwam in al zijn geledingen onder het oog van de verga dering. Het was een onthullend en ont stellend beeld van alle ontberingen die de bevolking daar heeft moeten onder gaan en waar nu veel hulp wordt ge boden. In zijn dankwoord tot dhr van Kleef en tot de vergadering zei dhr van der Harst het heel kernachtig: „Het is ons weer duidelijk gemaakt hoe belangrijk I het Rode Kruiswerk is". stemmen te kort kwam voor een zetel, hoopt deze thans te behalen, wegens de groeiende onvrede bij verschillende C.D.A. leden, die van huis uit orthodox, protestants christelijke beginselen zijn toegedaan. GEREF. KERKEN Beroepen te: Moordrecht kand. L. van Oudheusden te Moordrecht; Eenrewoude A. Klein te Pieterburen; Rijsoord H. Pepper te Heelsum; Garrelsweer kand. A. Verburg aldaar. Aangenomen naai": Garrelsweer kand. A. Verburg aldaar; Moordrecht kand. L. van Oudheusden aldaar; Soemba als ka- dervormend predikant J. Luinstra te Soesterberg; Utrecht H. Wierda te Heilo; Nordhom (D) J. Alberts te Ihrhove(D). Overleden: Op 65 jarige leeftijd over leed plotseling de wetenschappelijk hoofdmedewerker in de Oud Testamen- tische vakken aan de Theol. Hogeschool te Kampen Prof. Dr. H. H. Groshelde, zoon van wijlen Prof. Dr. F. Grosheide. Hij is predikant geweest van de kerken te Noordeloos, Andijk en Rotterdam Daarna werd hij evangelisatiepredikanl in alg. dienst en sinds 1971 was hij in bovengenoemde functie werkzaam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te: Enschede M. Brandes te Ermelo; Dokkum en Zuidwolde kand. F. V. d. Pol te Kampen. Aangenomen naar: Ridderkerk J. Groeneveld te Helpman. Bedankt voor: Vlaardingen J. Groe neveld te Helpman; Enschede C. Bijl te Groningen. leraar aan de Theol Hogeschool te Kam- Jubileum: ProfDr. L. Doekes, hoog- pen is 40 jaar predikant. Hij werd dat in Maartensdijk en stond verder nog in Rotterdam en Hilversum, waar hij in 1952 emeritaat verkreeg i.v.m. zijn be noeming tot hoogleraar. Hij werd gebo ren in 1913, CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Enschede J. Jonkman te Almelo; Utrecht-N J. Westerink te Urk. Bedankt voor: Emmen J. Germs te Winschoten; Rotterdam-W A. WaUet te Ouderkerk a/d Amstel. Mijdrecht: Wegens bekomen emeri taat nam ds. M. W. Nieuwenhuyze af scheid van de kerk van Mijdrecht. Hij heeft de kerken 46 jaar als predikant mogen dienen te Franeker, 's Gravenha- ge, Aiïisterdam, Delft en sinds 1974 te Mijdrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Meeuwen G. Mouw te Tholen. Bedankt voor: Sprang G. Mouw te Tholen; Boskoop en Oud Beyerland A. Moerkerken te Nieuw Beyerland. Op vrijdag 13 juni a.s. zal de afde ling Oostflakkee van V.V.N, weer ac tief zijn. Dit keer op de braderie in Oude Tonge. ledere bezoeker kan zich dan in onze stand laten voorlichten op het gebied van de verkeersveiligheid. Diverse fol ders liggen klaar, zoals: .Auto's te wa ter", „Caravannen zonder zorgen", "Uw kind zijn fiets" e.v.a. Verder is er gelegenheid om GRATIS de ogen te testen met behulp van ogen- testapparatuur. Ook ken men in de WN-stsmd zijn yerkeerskennis testen aan de hand van een zelf te bedienen kwispaneel en d.m.v. een verkeersvra- genformulier, waarmee bij goede beant woording een aardige attentie is te ver dienen. Voor hen die met de auto op vakantie gaan ligt een gratis „autoafvalzakje" gereed, waarop enkele veiligheidstips staan afgedrukt voor onderweg naar het vakantieadres. Tevens kan men zich aanmelden voor de komende winter weer te starten verkeerscursus. Ook kan men inUchtin- gen inwinnen over hel vele werk dat de afdeling verricht. Een bezoek aan deze stand die te vin den is in de Nieuwstraat wordt door ons van harte bij een ieder aanbevolen. MELISSANT Boekenruilen. Het boekenruilen in „MeUshof" is deze week niet zoals ge bruikelijk op vrijdagavond, maar op donderdagavond 12 juni. leans SI Bergen op Zoom: Korte Meestraat 17., tel. 016AO - 3 58 78 Roosendaal: Nieuwe Harkt 48 01550 - 3 55 46 ft tel. 01550 - 3 55 46 groot en klein, tegen kontante betaling L. van Eyk teL 01870 - 3427 Donderdag 5 juni j.l. was het voor de kinderen van de Chr. Basisschool „De Hoeksteen" te Ooltgensplaat een bijzon dere dag. Juf Els van de Ree stapte in de huwelijksboot met Theo Levering, leraar Engels te Rotterdam. En faij dit feestelijk gebeuren was heel de school betrokken. Nadat ten gemeentehuize het huwelijk door dhr K. Baas ambte naar van de burgelijke stand was vol trokken, had in de Ned. Herv. Kerk de bevestiging en inzegening plaats door ds. N. Kleermaker, hervormd predikant te Rotterdam-Centrum. Klas 1 stond bij de kerk met versierde bogen het bruidspaar en de familie op te wachten. Ds. Kleermaker preekte uit Ps. 17 5: „Ik houd mijn gangen in uw sporen, opdat mijn voetstappen' niet zouden wankelen". Namens de kerkeraad van Ooltgensplaat werd door ouderling P. A. Korteweg de Bijbel overhandigd. Or ganist was dhr J. van Alphen te Nieuwe Tonge, voorheen hoofd der school al hier. Door de klassen 1 t.m. 6 en met de kinderen van klas 1 en 2 werden bruid en bruidegom enkele mooie lie deren toegezongen. Receptie Terwijl er in de consistoriekamer ge legenheid was tot gelukwensen gingen de kinderen naar „Elthato", waar door de oudercommissie en het personeel een receptie was voorbereid. Na een welkomstlied (door het perso neel zelf gemaakt) werden vele grote en keine cadeau's uitgereikt, vergezeld met goede wensen en gedichten. De kinderen boden een stoomstrijkijzer en een ovengrill aan. De jongelui deden zich tegoed aan veel wat lekker was, waarna de juf en haar man na veel woorden van dank vlug met hun gevolg naar Rotterdam reden waar in het Zuiderparkhotel een drukke receptie volgde. De heer en mevrouw Levering-van de Ree gaan wonen Nieuwstraat 12 (wijkgebouw Groene Kruis) te Oolt gensplaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 5