Bovag-OCCaSION SHOW Goereese rommelmarld liad een kapitale opbrengst htübreéMse Z.W.N. verruimt en versnelt de reismogelijkheden t H5 I -1^^^ 52e jaajTgang ^- Vrijdag 30 mei 1980 No. 4895 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEÏEUWSE EILANDEIN Verschijnt ttoeemaal per weekdinsdag- en vtijdagavond Zie volgende week ADVEIRTENTIE op 6 en 7 JUNI op het parkeerterrein ZANDPi\D TE iVIIEIDELHARNIS. Drie fiakkeese ciiauffeurs naar Europese kampioenschappen Zilveren Rabospeld voor dhr. L. van Es EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Ooitgensplaat: Dinsdag 3 juni a.s. des nam. 7.30 uur ds. H. Ligtenberg te Middelhamis. X BEZOEKT ONZE Automobielon-verkoophal t OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 iVIIDDELHARNIS TELEFOON 01870-2043 ELF BUNGALOWS WERDEN AFGEIVIIJND OP EEN HALF IVIILJOEN Voor afslag een enorme helangstelling De verzanding van het Goereese Gat' Avondvierdaagse in IVliddelharnis REGELING STUDIEBIJDRAGEN PROVINCIE ZÜID-HOLLAND Dierenbescherming Weil-fare kraam op Dirkslandse markt voor iMe j/ëherhsSdl 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD if: Vanaf 1 juni non-stop Oude Tonge Zuidplein. POSTBUg 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tèl. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij ooQtract speciaal tarief. De delegatie van de schauffeursver. „Flakkee" die zaterdag j.l. deelnam aan de in Tilburg gehouden „Nederlandse kampioenscliappen behendigheidswed- strijden voor beroepschauffeurs" heeft het daar lang niet slecht gedaan! Drie van hen plaatsten zich voor deelname aan de Europese kampioenschappen die later dit jaar waarscliijnlijk in Duits land gehouden zullen worden. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat Madrid de wedstrijdplaats zou zijn, maar Spanje heeft zich daarvan teruggetrolcken. De Fiakkeese ploeg onder wie de deelnemers aan de vorig jaar in Finland gehouden wedstrijd heeft als eerste de wedstrijdopdrachten vervuld om daarna bij de jurering te worden betrok ken. O.m. moest er hoogte- en breedte worden geschat, moest een slalom wor den gemaakt, achteruit gestoken worden en moest vanuit een moeilijk te over- ziene hoek achteruit langs een loswal worden gereden. Er kon worden deelgenomen in vier - categoriën met elk verschillende op drachten t..w. met een bakwagen, truck met aanhanger, oplegger en bus. De Flakkeeërs die zich voor de Euro pese kampioenschappen klasseerden zijn: Jan PoUemans uit Nieuwe Tonge (met de bakwagen). Bas v. d. Gijze uit M'hamis, eveneens met de bakwagen; ze werden resp. Ie en 3e en Adri den Eerzamen uit Dirksland die met de bus 2e werd. En passant nam de Fiakkeese ploeg in Tilburg ook nog deel aan een toen gehouden „truck-drivers voetbal toer nooi", ze werden zesde van de 24 deel nemers. NIEUWE TONGE In de bestuursvergadering van de coöperatieve Rabo bank te Nieuwe Ton ge, werd de voorzitter, dhr. L. van Es de zilveren Rabospeld met oorkonde over handigd, door de adjunkt directeur van het regio kantoor te Bergen op Zoom, dhr. Danse. Dit in verband met het feit dat hij 25 jaar de bank van Nieuwe Tonge met raad en daad heeft bijgestaan. In 1955 werd dhr. van Es gekozen in de Raad van Toezicht, en in 1969 in het bestuur, waarvan hij in 1979 voorzitter werd. Daar de heer van Es wegens de daar voor gestelde leeftijdsgrens de Rabobank gaat verlaten, werd het echtpaar van Es op de algemene vergadering een week-end reis in Nederland aangeboden. SOMMELSDtJK AVO NEDERLAND De gehouden AVO gehandlcaptenzorg- kollekte heeft opgebracht 1.891,35. Alle koUektanten, gevers en geefsters heel hartelijk dank. A.s. zaterdag morgen dus wordt er een Flakkets voetbaltoernooi gehou den op het veld van „Flakkee" te Mid delhamis. Daaraan zal door zes ploegen worden deelgenomen, t.w. de Chauf feursver., G. van Dongen, Visbeen, Jan de Bakker, Dijkers en Pijl en Hemesser- oord. Publiek is er welkom. De café-ruimte van Hotel .fHobbel" heeft mogeiyk zelden zoveel mensen ge herbergd als j.l. dinsdagavond. Toen no taris M. A. Korbijn te Oude Tonge, me de namens z^fn koUega G. J. de Jong Posthumus te Assen de afslag van 11 bungalows aankondigde was het café propvol en moesten velen genoegen ne men met een plaats in de hal. De verkoop van deze 11 bungalows is een onderdeel van het Bungalowpark „het Volkerak" te Ooitgensplaat waarop 50 van deze woningen zijn gebouwd. In de loop van twee jaar zijn er al ver schillende van deze bungalows verkocht voor een prijs variërende van 98.000, tot 116.000,— of hoger. Vorige week had de verkoop bij inzet plaats waarvoor de inwoners uit eigen gemeente belangstelling hadden. Zij heb ben l'/o trekgeld (of het zgn. strijkgeld) verdiend, want dinsdag is geen van de ze kopen aangelopen omreden de kavels eerst afzonderlijk en vervolgens in com binatie een' hogere prijs opbrachten. De kopers (uit diverse streken van het land) die dachten een koopje te halen waren na het afmijnen maar even bezitter van hun bungalow(s) want tqen na een pauze de koop in combinatie werd aangebo den ging de heer A. Slotboom te Vee- nendaal voor een totaal bedrag van 501.000,de eigenaar worden. Over- dit bedrag moet nog ISPJo BTW en de veilingkosten worden betaald. Verkoop gegund. De veiling verliep als volgt: kavel I: bungalow nr. 5 met parkeer plaats, ingezet op 33.000,door A. Korteweg L. Hzn. te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 44.000,door Malero B.V. te Hellevoetsluis; kavel II: bungalow nr. 9, ingezet op 34.000,— door F. C. Brekelmans te Bunnik, werd afgemijnd op 46.000, door W. Lepee te Delft; kavel III: bungalow nr. 10, ingezet op 34.500,— door F. C. Brekelmans te Bunnik, werd afgemijnd op 46.000, door G. Brouwer te Bameveld; kavel IV: bungalow nr. 18 met parkeer plaats, ingezet op 35.000,door W. A. V. d. Welle te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 51.000,door V. Have- naar te Voorhout; kavel V: bungalow nr. 26, ingezet op 35.000,door L. H. Korteweg Jzn. te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 46.000,door G. Brouwer te Bame veld; kavel VI: bimgalow nr. 32 met par keerplaats, ingezet op 35.000,door A. J. Hobbel A. Jzn. te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 46.000,door A. Slotboom te Veenendaal; kavel VII: bungalow nr. 36 met par keerplaats, ingezet op 38.000,door L. A. Mooijaart Wzn. te Oude Tonge, werd afgemijnd op 46.000,door A. Slotboom te Veenendaal; kavel VIII: bungalow nr. 40 met par keerplaats, ingezet op 39.500,door A. J. Hobbel A. Jzn. te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 42.000,door A. Slotboom te Veenendaal; kavel IX: bungalow nr. 42, ingezet op 38.000,— door F. C. Brekelmans te Bunnik, werd afgemijnd op 42.000, door L. Davina te Soest; kavel X: bungalow nr. 47, ingezet op 39.000,— door A. J. Hobbel A. Jzn. te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 43.000,— door G. Brouwer te Bame veld; kavel XI: bungalow nr. 48, ingezet op 40.000,door L. H. Korteweg Jzn. te Ooitgensplaat, werd afgemijnd op 43.000,door L. Veerman te Hilver sum. De afslag van elk perceel begon bij 100.000,—. Het totaal van de 11 perce len kwam na de veiling op 495.000, Vervolgens kwam de afslag in combi natie aan bod. De afslager begon met een bedrag van 700.000,waarbij op een bedrag van 501.000,de hele koop werd afgemijnd door de heer A. Slot boom te Veenendaal, diis slechts 6.000,- meer dan de afzonderlijke afslag. De ge middelde prijs per bungalow komt op 45.545,exclusief BTW en onkosten. De koop is aan de heer Slotboom ge gund. Na de tweede wereldoorlog schakel den, de meeste vissers, uit Ouddorp, Stel- lendam en Goedereede, die tot dusver, de garnalenvisserij met kleine scheep jes hadden beoefend, onder de bezie lende leiding van de onderwijzer meester Snijder over op de Noordzeevisservj. En met succes, want de vloot van mo dem uitgeruste visserschepen, die nu in de haven van Stellendam afmeert mag gezien worden. Door de Delta werken werden diverse geulen die tot dan toe bevaren werden om de Noordzee te bereiken bleef voor hen alleen het Goereese Gat open en er scheen niets in de weg, tot men tot de ontstellende ontdekking kwam, dat het Goereese Gat neiging vertoont om te verzanden. Reeds vele jaren wordt nu gepleit, dat daaraan een halt zal worden toege roepen, maar tegen een verzandend vaarwater is weinig te doen. Uitdiepen natuurlijk maar het Tweede Kamerlid van Rossum (zelf Flakkeënaar van ge boorte), heeft deze zaak op de vergade ring van de vissersvereniging „Delta" nog eens besproken. De kotterschippers die geregeld last en soms ook schade van de toenemende verzanding ondervinden menen, dat dat de schade door de Deltawet moet worden vergoed. Ir. van Rossum wees er nog eens op, dat er wel een Ministeriële toezegging is in die geest, maar dat gold slechts voor een periode van tien jaar. Uitbaggeren op Rijkskosten? Een moeilijk haalbare kaart, in de schaarste aan financieën waarmee de regering worstelt. En toch is er een oplossing, n.l. commerciële zandwinningsbedrijven ani meren, om hun aktivlteiten te verleggen naar het Goereese Gat. Dan worden twee vliegen in één klap geslagen, de zandwinnerij kan prima zand zuigen op een plaats die baat geeft aan de vissers om de Zuid, die Stellen- dam als thuishaven hebben en die nu soms noodgedwongen naar Schevenin- gen uitwijken. Op de Zeeuwse Stromen hebben der gelijke bedrijven wonderen verricht, door vaarwaters die regelmatig aan ver anderingen van het Stroompatroon on derhevig waren, op bepaalde punten zo danig aan te pakken, dat daarvan nvi geen sprake meer is. De stroom kreeg ruimte door het gedeeltelijk wegbagge- ren van hinderlijke zandplaten en bleef in het vervolg ook goed. Dit zou ook de oplossing voor het Goe reese Gat kunnen zijn. Nog een paar weken en dan is het weer zover wantop 17 juni a.s. gaat voor de 9e keer de MENHEERSENSE AVONDVIERDAAGSE van start! SPARTA HYGIEA, die dit wandelge- beuren organiseert, hoopt, dat er weer heel veel wandelaars aan de start zul len verschijnen en dat allen, met suk- ses, de 5 of 10 kilometermars af zullen leggen. De avonden van 17, 18, 19 en 20 juni staan dus in het teken van de wan- delsport en we hopen dat, net als voor gaande jaren, iedereen met veel plezier en goede moed aan dit wandelevene ment mee zal doen! SINT ANNALAND JAARVERGADERING VAN VEILING In de bovenzaal van Hotel „Haven zicht" werd te Sint Annaland de 49e algemene jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Vereniging „Land- en Tuinbouwveiling Sint Annaland en Om geving". Voorzitter A. L. C. Brooijmans had de leiding. In zijn openingswoord kon hij terugzien op een gunstig vereni gingsjaar met goede prijzen. Uit het jaarverslag van de administrateur L. P. Goedegebuure bleek dat de vereniging 166 leden telt. Er werd voor niet minder dan 16.544.804 kilogram produkten om gezet voor een bedrag van 6.006.470,35 Het periodiek aftredend bestuurslid A. C. Wessels Dzn. werd herkozen, even als de heer M. Ph. van der Weele. In de plaats van N. Kodde werd P. C. Hage gekozen^ als lid van de controle-com missie. De provisie werd gehandhaafd en wel IVo voor leden en 10°/o voor niet-leden. Het entreegeld bleef 2,50. Directeur A. J. Duijzer deelde nog mee, dat de rooidatum 28 juni is, met een uitwijk- mogelijkheid tot 6 juli. DIRKSLAND De provincie Zuid Holland kan studie- bijdragen verlenen aan Zuid Hollanders die in Nederland een op een beroep ge richte opleiding volgen. Voor opleidingen waarvoor op grond van een rijksrege ling toelagen kunnen worden verleend verstrekt de provincie GEEN studiebij- dragen. Zy die voor een provinciale studiebij drage voor het cursusjaar 1980/1981 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 oktober 1980, bij de provincie een aan vraag indienen. Een folder met nadere informatie en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling onderwijs van de ge meente-secretarie van Dirksland; tel. 01877 - 1233 toestel 28. Rommelmarkten beleven anno 1980 gouden dagenNeem maar de markt die j.l. zaterdag in Goedereede gehouden werd. Er kwamen in de loop van de dag duizenden en duizenden mensen naar het stadje en toen de mensenzee was weg geëbd konden de verbouwereerde orga nisators, beduusd van zoveel succes, een bruto opbrengst van 31.720,75 biJ el kaar tellen. Het begon 's morgens al om tien uur. Nauwelijks waren de spullen uitgestald en de kramen bemand of een mensenme nigte diende zich aan. Een bankstel, een stofzuiger, lampekappen en ouwe stoe len gingen al direct van de hand. 't Leek of er goud te halen wasDe verkopers kwamen handen tekort om de klanten van dienst te zijn en de kolossale voor raad spullen ging dan ook rap van de hand. Het sfeertje was zó uitmuntend dat er zelfs aan wordt gedacht jaarlijks zo'n Goereese dag te herhalen, ook dan weer ten bate van de restauratie van de Herv. Kerk. Vermist: Sinds 20 mei zwart/witte poes, ongeveer 2 jaar, inl. Mevr. van Noort, Philipshoofjesweg 8, Dirksland, tel. 01877 - 1083. MIDDELHARNIS BEROEPEN Door de kerkeraad der Chr. Ger. Kerk werd een beroep uitgebracht op ds. A. Baars te Urk. De rommelmarkt werd gecompleteerd met kraampjes waarin werd glasgebla zen en werd gegraveerd, waar poffer tjes en wafels werden gebakken en waar allerlei snuisterijen te koop waren, inte ressant genoeg om de hele lange dag de belangstelling van duizenden te hebben. Ook de viskraam met gebakken vis en het broodje haring werd danig aange sproken. Voor de jeugd was er ballen- gooien en prijsschieten en het ritje op de oude brandweerwagen, 's Middags kwam er zelfs nog een hoogwerker van de brandweer die hen die dat durfden zo'n twintig meter hoog boven de markt uittUde. Het werd al met al een grandioos ge slaagde dag waarop goed zaken werd gedaan en waarop vele tevreden klan ten blij met hun koopje huis-toe gin gen. Een moment-opname in de ochtenduren; de hele lange dag zou het niet minder druk worden Het welfare werk van het Nederlandse Rode Kruis zal U wellicht bekend zijn. In Dirksland is er ook een welfare-af deling. De artikelen die gemaakt worden moeten echter ook weer verkocht wor den. Daarom zal er a.s. zaterdagochtend op de markt in Dirksland een kraampje worden ingericht waar u de welfare ar tikelen kunt kopen. Er is van aUes te koop o.a. dekservet- ten, ontbijtlakens, sierkussens, spreien, schortj es en nog vele andere artikelen. Tevens zal er een verloting plaatsvin den welke gaat om een schitterende zelfgemaakte naaidoos. Komt en koopt allen en steunt op deze wijze het welfa re werk van het Nederlandse Rode Kruis! VINGERUNG3-MrDDELHARNIS-TEL. 01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau Met ingang van 1 juni a.s. wordt het opnieuw interessanter om op weg naar werk of school de eigen auto te laten staan en gebruik te maken van het openbaar vervoer. De ZWN die het ver voer in onze regio verzorgt probeert met vele middelen de geheide automobilist over de drempel te halen en dat blijft niet onbeantwoord. Op Schouwen Dui- veland groeide vorig jaar het passagiers- aanbod met SVo, terwijl het op Flakkee stabiel bleef, maar daar belooft nu ver andering in te komen, tenminste, wan neer de automobilist naar rede luisteren wil. Dhr Schellinger, chef-Vervoer van de ZWN heeft het al wel honderd keer voorgerekend hoe de automobilist die volhardt in het gebruik maken van de eigen auto uit de eigen portemonnee steelt. Wie nu vanaf midden flakkee met de auto dagelijks naar het Rotterdamse rijdt zal voor 80,a 90,per week benzine gebruiken terwijl hij voor 140,de hele maand met de bus kan! Het voorbeeld heeft misschien al velen aangesproken maar menigeen struikelde nog over de niet met zijn schema cor responderende bustijden en de lange duur van de busreis. Welnu..., daar gaat de ZWN per 1 juni het nodige aan doen. Er komen non-stop diensten van Oude Tonge naar Rotterdam Zuidplein, zon-' der de tijdrovende halte aan de Reedijk aan te doen. De rit van Oude Tonge naar het Zuidplein behoeft daardoor nog slechts 33 minuten te duren en met de eigen auto zal dat weinig sneller gaan. Alleen de halte Schaapsweg wordt nog aangedaan omdat de praktijk heeft ge leerd dat meerderen vanaf die halte van de bus gebruik maken en er hun autO' laten staan. Van die sneldienst kan in de vroegere morgenuren elk kwartier en vanaf half acht tot half zes 's mid dags elk half uur gebruik worden ge maakt. De rest van de avond rijdt er een uurdienst. Het busstation Oude Tonge gaat een steeds belangrijker knooppunt worden, zowel voor het directe vervoer naar Rotterdam als voor de reizigers naar de Hoekse Waard en naar Oostflakkee. Vanaf Oude Tonge zal er elk uur een bus naar de Hoekse Waard vertrek ken die de dorpen op de route Numans- dorp-Reedijk aan zal doen. Ook de pas sagiers van en naar den Bommel en Ooitgensplaat zullen voortaan via Oude Tonge reizen. Momenteel moet nog op de Bommelse dijk worden overgestapt niaar aan die situatie zal ook om veiligheidsredenen een einde komen. Een passagier die vanuit Rotterdam naar Ooitgensplaat wil zal eerst naar Oude Tonge dienen te bussen om daar een overstapje elk uur te nemen naar zijn bestemming. Begrijpelijk maakt dat de rit in afstand wat langer maar niet in tijd omdat thans op de Bommelsedijk een wachttijd van 10 minuten geldt. Voor de reizigers van Westflakkee komen er betere mogelijkheden om naar Rotterdam te bussen. Vanaf 1 juni gaat er 's morgens vanaf half zeven, om het uur, een bus via Goedereede en Stel lendam over de Haringvlietdani rich ting Rotterdam Zuidplein. Momenteel bestaat die mogelijkheid nog slechts om de twee uur, maar bovendien zal de route veranderd worden zodat ook de fiakkeese leerlingen van de Hellevoet- sluisse scholen voor voortgezet onder-^ wijs van dé bus gebruik zullen kunnen maken nu er Vlak voor de scholen een halteplaats komt. Deze route is ook in teressant voor de bewoners van Melis sant die met de bus naar Stellendam kunn engaan om daar aansluitend over te stappen op de bus naar Rotter dam. Zij hoeven dan niet de hele zwaai over Oostflakkee mee te reizen. Het zijn verbeteringen in reisduur en frequentie die het openbaar vervoer nog aantrekkelijker zullen moeten ma ken. De ZWTSr doet er alles aan om zich in de markt te prijzen en dat lukt in het hele vervoersgebied, minus Goe- ree-Overflakkee. Daar bleef het reizi gersaanbod stabiel, maar er wordt stel lig van uit gegaan dat de betere moge lijkheden een groter reizigersaanbod zal laten zien. Ook m.b.t. de kaartverkoop komen er wijzigingen. Sinds 7 mei is de nationale strippenkaart van kracht, een kaart die op de Postkantoren verkrijgbaar is. Per 1 oktober zullen alle overige kaarten- soorten verdwijnen en kan nog slechts op deze strippenkaart en op „stei^abon- nementen" worden gereisd. Die ster- abonnementen die de maandkaarten van nu gaan vervangen zullen meer moge lijkheden bieden doordat ze niet gebon den zijn aan dezelfde route maar ook op andere routes van gelyke afstand kunnen worden gebruikt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1