Bus voor „de Samaritaan" heeft een Flakkees duwtje'nodig a Boompje rooien voortaan aan kapverordening gebonden ras zonder was droogt srieller Basla>-C -------Wi Ruitengooïers aangehouden Geref. Gemeente herdacht SO-|arig bestaan i^ ir Medische diensten l RAAD DIRKSLAND Verkrijgbaar bij: Functionele foundation PREDIKBEURTEN Bladz. 2 „EILANDEN-NIEXJWS" Vrijdag, 23 mei 1980. We zijn te opcimistisch geweest, toen we verleden week schreven, dat de in validenbus voor de Samaritaan er aan kwam. Die zal er wel komen, maar deze week nog niet, want er doet zich een moeilijkheidje voor. Als het geld er is, moet de bus nog rijden en blijven rijden en er moet geld gereserveerd kunnen worden voor een nieuwe, als deze versleten is. Daarvoor zijn de Vriendenkringkaarten. Het is een soort donatie. En dat wordt door de bevolking van Goeree-Overflakkee niet helemaal begrepen. Deze wetenschap heeft men uit het feit, dat slechts 125 kaarten zijn inge vuld, terwijl men zeker weet, dat veel mensen op het eiland het wel en wee van de Samaritaan zeer ter harte gaat. Op maandag 18 mei was er aan giften 25.459,88 binnen en de 125 kaarten zijn totaal goed van 2112,50 per jaar. De gemeente Middelharnis zorgde bin nen vijf dagen voor 16.000,en Dirks- land voor ruim 6000,Daar kwamen ook de meeste kaarten vandaan. De knel zit in de gemeenten Oostflak- kee en Goedereede. Daar mag niet ge collecteerd worden, omdat anderen er met een collecte bezig zijn. Wel mogen de vriendenkaarten aangeboden worden, maar men weet er vermoedelijk geen raad mee, dus voor alle duidelijkheid: Wanneer er voldoende binnenkomt via de kaarten, kan er een lening gesloten worden. Dan kan de bus toch gekocht worden. En natuurlijk worden giften uit Ooltgensplaat, Den Bommel, Oude Ton- ge, alsmede Ouddorp, Goedereede en Stellendam met belangstelling tegemoet gezien. Maar ook de kaarten zijn belang rijk. De mensen achter dit alles, de he ren D. Blorn, verpleegkundig directeur; M. Weststrate, hoofd van de afdeling Therapie en M. Bukman, welzijnsver- zorger, doen een dringend beroep op hen, waar nog niet aan de deur is ge klopt, rekening te houden met de finan ciële consequenties van de aankoop van de bus. Er MOET 50.000,— op tafel komen, op welke wijze dan ook. Er zal voor de bus geen wegenbelas ting betaald behoeven te worden en de Bijzondere Verbruikers Belasting be hoeft niet betaald te worden, anders moest er ongeveer 20% meer betaald worden. Deze maand moet eigenlijk het geld bij elkaar zijn en dat betekent nog 25.000,—!! De heren leiders vinden, dat Flakkee het geld op moet kunnen brengen, te meer omdat het Rijk geen duit in het zakje doet. Er staat een prachtig gebouw met goede verzorging en uitermate goe de therapie, maar daar blijft het bij. Het rijk betaalt dan nog 18 cent per in woner per dag. „Dat gaat precies op, wanneer er b.v. een koor een avond verzorgt. We willen de bewoners en de toekomstige bewoners veel meer bie den en dat kan op Flakkee. Iedereen kent iedereen, dus men kent ook de mensen, die in de Samaritaan verblij ven," aldus dhr Blom en de heren Weststrate en Bukman zeggen niet één mogelijkheid onbenut te laten om de bus te laten rijden ten gerieve van de gehandicapten. OUDDORP In een gisteravond daartoe belegde dienst, herdacht de Gereformeerde Ge meente te Ouddorp het feit, dat zij 50 jaar geleden werd ingeïnstitueerd. In deze herdenkingsdienst ging voor de consulent van de gemeente, ds. P. Blok van Dirksland. Behalve afgevaardigden van de plaat selijke kerken waren vertegenwoordigd afgevaardigden van vrijwel alle gemeen ten uit de classis. Ook een tweetal studenten van de Theol. School waren aanwezig, n.l. J. J. Tanis (geboortig van Ouddorp) en T. M. van Dijk. De dienst werd aangevangen met het zingen van Ps. 87 1 en 2 en het lezen van Jes. 33 10-24. Ds. Blok bediende het Woord n.a.v. Jesaja 33 20 „Gods getuigenis over Sion", verdeeld in 3 ge dachten: 1. Sions heerlijkheid 2. Sions bewaring 3. Sions sterkte In de predikatie memoreerde ds. Blok de overleden ambtsdragers D. Sperling, P. Pikaart, Joh. Hoek en P. Tanis. In het bijzonder met laatstgenoemde ver klaarde ds. Blok met sterke banden ver bonden te zijn' geweest, Door de ge meente werden in de loop der jaren 37 beroepen uitgebracht, helaas tot nu toe zonder resultaat. Ds. Blok herinnerde de gemeente er aan, hoe hij nu bijna 21 jaar consulent van de gemeente mag zijn. In die tijd had hij er ruim 300 maal het Woord bediend. Tevens werd in deze dienst nog aan dacht geschonken aan het feit dat de koster, dhr. P. Witte, 30 jaar als zodanig OUDE TONGE De politie te Oude Tonge is er in ge slaagd de knapen te achterhalen die kortgeleden een kapitale schade aan richtten op het bungalowpark „Oostflak- kee" te Oude Tonge. Ze gooiden grote ruiten, richtten vernielingen aan in twee keten en sloopten een toegangs bruggetje. Het blijkt te gaan om 4 Jongens van 12 t/m 14 jaar. De ouders zullen voor de aangerichte schade, die ca. 15.000, bedraagt, aansprakelijk worden gesteld. In gevallen als deze mag op de WA verzekering niet worden gerekend om dat er duidelijk opzet in het spel was. werkzaam heeft mogen zijn. Met het zingen van Ps. 132 12 werd deze goed bezochte dienst besloten. Het gevaar voor uitdrogen vormt vaak een der grootste bedreigingen voor het leven van planten in de vrije natuur. Toch zijn planten niet geheel weerloos tegen dit gevaar. Ze hebben een aantal verdedigingsmiddelen tegen uitdrogen. Een beschermende waslaag over stengel en blad is daarvan één van de belang rijkste. Ook het grootste landbouwgewas van Nederland, het gras, is van zo'n bescher mende laag voorzien. Fijn dat die be schermende laag er is tijdens de groei periode van het gras. Lastig wordt deze waslaag echter wanneer men het gras gaat oogsten met als doel het winnen van ruwvoer voor de komende stalpe- riode. Lastig omdat de waslaag niet alleen de groeiende plant tegen uitdrogen be schermt, maar ook het gemaaide gras. Voor het winnen van een uitstekende kwaliteit ruwvoer is het van doorslag gevend belang dat de veldperiode zo kort mogelijk blijft. De waslaag op de planten heeft, zoals gezegd, een negatieve in vloed op de droogsnelheid van het ge was, dus ook op de lengte van de veld periode. Om onder gegeven omstand- digheden toch een optimaal droogef- fekt te krijgen zou dus op de een of an dere manier de waslaag van het gewas verwijderd moeten worden: Teneinde dit doel te bereiken heeft Vicon een nieuwe machine ontwikkeld: de VICON OM 240. Deze machine met een werkbreedte van 240 cm, maait het gras met een schijvenmaaier met zes schijven. Dezelf de machine pakt, in dezelfde werkgang, het gemaaide gewas op met speciaal ge vormde kunststof klepels welke beves tigd zijn aan een roterende as boven de maaischijven. De hamervormige kunststof klepels wrijven het opgenomen gras langs de onderzijde van een kap met dwarsge- plaatste ribbels. Door de wrijvende wer king welke hier op het gewas wordt uit geoefend, verwijdert de machine op de ze plaats de waslaag van het gras. In een aantal proeven, welke zijn ge houden in samenwerking met de Bota nische school in Oxford (Engeland) heeft men de werkzaamheid van dit proces aan de hand van microfoto's aan kunnen tonen. Er is bij de werking van deze machine dus geen sprake van kneuzen, van be schadigen van het gewas. Het ontwerp van de OM 240 is geheel gericht op het verwijderen van de was laag van de planten waarbij de vaatbun- dels verder in takt blijven. De gevolgde werkwijze voorkomt tevens dat, zoals bij kneuzen voorkomt, er een sterke ver brokkeling van de plant optreedt met als gevolg verlies. De intensiteit van de wrijfwerking van de machine kan men afhankelijk van de aard van het gewas aanpassen, door de ruimte tussen kap en de hamervormige klepels te verstellen of door het aan brengen van meer dwarsgeplaatste rib bels in de kap. De OM 240 is gezien zijn grote werk- OIVI 240 breedte vooral toepasbaar op de wat grotere eenmansbedrijven waar men na het maaien niet of nog nauwelijks aan schudden toekomt. Maar ook voor de loonwerker, die een groot deel van zijn klanten aantreft op dek leinere bedrij ven, kan de VICON OM 240 de garantie zijn voor een korte veldperiode en een oplossing zijn bij de arbeidspieken tij dens de ruwvoederwinning. De OM 240 is een getrokken werktuig waardoor bij deze grote werkbreedte geen wringen van de trekker ontstaat. Naar keuze kan men een smal afgelegd zwad maken, 90 cm breed, of een breder afgelegd (tot 1,60 m). Indien men zomerstalvoedering wil toepassen, kan men het waslaag verwij derend effekt van de machine teniet doen door de wrijvingskap van de ma chine naar boven te draaien. De resulta ten van twee jaar proefdraaien op de Waiboerhoeve en andere bedrijven wa ren gunstig. Vaak kon reeds na twee da gen het gewas worden binnengehaald. Nadere inlichingen voor deze nieuwe ontwikkeling in de voederwinning kun nen belangstellenden verkrijgen bij: VICON NEDERLAND B.V. Postbus 136 8200 AC LELYSTAD tel.: 03200 - 26805 van zaterdag 24 tot dinsdag 27 mei 1980. i''.»sjï%ir'*ftÉ«a*(iï.v.-, otisaW; ARTSEN ^£!:iii:i!&^ijSt^ialüA^i:iif^^- Middelharnis - Soininelsd\)k: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 9.00 uur hebben dienst dok ter. K. J. Huisman en T. v. d. Doel, tel. 01877 - 1412 b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. A.s. maandag, 2e Pinksterdag dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 1306. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Visser, tel. 01874 - 2091 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telefoon 01870 - 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Geen opgaaf. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. van Lenten, tel. 01876 - 224 b.g.g. 2496. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Knaape, tel. 01873 - 2060 b.g.g. 01873 - 1850. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis. Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum. Camp Gaine, Ideale pasvorm. Extra steun door toepassing van zwaar elastiek en mooie, sterke stof. Met adjusta-band-systeem: makkelijk verstelbaar, dus altijd passend. !n drie lengtes en twee heupmaten in huidkleur Ook als pantyslip verkrijgbaar. Er is ook een model, speciaal voor buikfiguren. modehuis Middelharnis-tel.; 2596 PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 25 IVCEI 1980 (Eerste Pinksterdag) SINT ANNLAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur en sav. 6 uur ds. M. D. Geuze; Maandag 26 mei v.m. 10 uur ds. A. B. Cysouw uit Sint Philipsland Gereformeerde Gemeente v.m. 9.30 uur, nam. 2 uur en sav. 6 uur lees- dienst; Maandag 26 mei v.m. 9.30 uur ds. J. C. Weststrate uit 's Gravenpol der Gereformeerde Gemeente in Nederland v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en sav. 6.15 uur leesdienst; Maandag 26 mei v.m. 9.45 uur leesdienst. NIEUWERKERK Ned Herv. Kerk 9 uur ds. Baas te Burgh Geref. Kerk (N'kerk-O'land) 10 uur dhr. A. A. V. d. Houten te Yerseke 5 uur ds. A. S. Rienstra te Harderwijk, Doops- bed. Geref. Gem. 10 uur leesdiens en 7 uur student Tanis, Sommelsdijk Geref. Gemeente in Ned. 9.45 en 3.30 uur leesdienst. OOSTERLAND Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Plante Ger. Kerk Gezamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw al daar Ger. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Oud. Ger. Gemeente 9.30, 2.30 en 6.30 uur leesdiensten. De vaststelling van een kapverorde ning gisteravond door Dirkslands ge meenteraad was weliswaar niet zo spectaculair, maar onze Dirkslandse le zers kunnen het toch maar beter weten! ,Het zal ze kunnen behoeden voor een proces-verbaal wanneer ze in hun bo- menbestand aan 't kappen slaan! De kapverordening biedt het gemeentebe stuur de mogelijkheid het kappen van bomen te voorkomen door een kapver- gunning te weigeren óf omreden van dorpsschoon óf om redenen van milieu beheer. Zelfs biedt de verordening de mogelijkheid iemand een „instandnou- dingsplicht" op te leggen wanneer een Doom te gronde dreigt te gaan Omdat ook onze raadsstukken waren gekapt hebben we niet exact weet van ae uitzonderingen die er zijn, maar uit de discussie viel op te merken dat de Verordening niet van toepassing is op populieren en wilgen en aat ze nauwe- iijKs geldt buiten ae bebouwde kom, al thans niet voor wegpeplanting en be plantingen langs agrarische gronden. Overigens zal er nog gezocht worden naar een mogelijkheid om de bevoikmg wat nader omtrent deze nieuwe veror dening in te lichten. Dat moge uit deze summiere berichtgeving duidelijk zijn dat kappen voortaan aan de goedkeuring van het gemeentebestuur onderworpen is. Andermaal kwam het voorstel van de PvdA fractie ter sprake tot wijziging van het reglement van orde. Daarin gmg het voornamelijk om een versoepeling van de mogelijkheid tot het houüen van een interpellatie (vragen om nadere in- iicntingen). Het is aan de raad om dat al of niet toe te staan waarbij tradi tioneel het oordeel van de absolute meerderheid doorslaggevend is. De PvdA fractie wenste dat veranderd te zien, in die zin dat er niet de helft plus één van de stemmen maar 2/3 deel van de stem men nodig zou zijn om een interpellatie te weigeren. B en W hadden afgeraden daarmee in te stemmen, gedachtig aan art. 57 van de gemeentewet dat zegt dat voor het tot stand komen van een besluit bij stemming de volstrekte meerderheid vereist wordt. Het College meende dat het door de PvdA verlangde met dat ar tikel „op gespannen voet" staat. Dhr. van Prooijen (PvdA) deed heel sceptisch over de „vindingrijkheid" van het College. Het iiad hem de lust ont nomen er nog veel woorden aan te be steden; wel wilde hij stemming „ten einde voor het nageslacht vast te leg gen hoe er in Dirksland gedraaid werd..." „Ik zou niet weten wat ik daar voor zinnigs op zou moeten zeggen", was 's voorzitters enige commentaar. De PvdA vond in dezen dhr. Poort- vliet (VVD) aan haar zijde: „ze wiUen gewoon dat de meerderheid niet kan beletten dat de niinderheid aan het woord komt", stelde dhr. Poortvliet vast en hij stemde met de 4 PvdA leden tegen het voorstel van B en W. Brandblussers. Beheerders van openbare gebouwen doen er goed aan even na te chequen of er voldoende brandblussers aanwe zig zijn. Het bestuur van de bijzondere kleuterschool te Melissant heeft dat ken nelijk nagelaten en er waren er onder de raadsleden die de bestuurderen daar over op de vingers tikten. Er werd 'trou wens een crediet van 275 beschikbaar gesteld om twee blussers aan te schatten. Het voorstel een crediet van 85.000, beschikbaar te stellen voor het doen opstellen van een nieuw plan Landelijk gebied, omdat in het ingediende plan door GS en de Kroon nogal werd ge schrapt werd van de agenda afgevoerd. Er zai n.l. worden bezien wat de con sequentie zou zijn van het toepassen van de suggestie van dhr. Poortvliet. Die meende n.l. veel geld te kunnen bespa ren door de opstelling van het plan in eigen hand te houden, gewoon door aan te houden wat werd goedgekeurd en te wijzigen wat werd afgekeurd om dus doende een acceptabel plan te hebben. Er lijkt weinig kans van slagen maar dat zal pas de volgende vergadering blijken wanneer B en W zich daarin hebben verdiept. St. Elizabethstraat. Volgens dhr. van Wageningen (PvdA) is het maar goed dat het een poos niet geregend heeft... Ware dat wel het ge val dan zouden aan de bewoners van de St. Elizabethstraat te Herkingen rub berboten beschikbaar moeten zijn ge steld zodat ze daarmee peddelend het dorp konden bereiken. Zó slecht schijnt het er met het wegdek gesteld nadat dat werd stukgereden door zwaar gerij dat werd gebruikt bij het bouwrijp ma ken van een daar gelegen bestemmings plan. Dhr.van Wageningen meende trouwens dat de schade tot de helft voorkomen had kunnen worden wanneer van meet af aan rijplaten zouden zijn gebruikt. Nu werd de raad een crediet van 12.000,— gevraagd. Het werd beschik baar gesteld in de goede hoop dat het herstelwerk spoedig zal kunnen begin nen ten gerieve van de bewoners. Eerst zullen er nog werkzaamheden worden gepleegd aan het Waterleiding- en gas- net. „De straat zal er wel mee oplmap- pen..., maar wanneer komen er wonin gen?" was de vraag van dhr. v. d. Vel de. Het was dhr. van Prooijen die daar in zijn kwaliteit van voorzitter van de Woningbouwver. antwoord op kon ge ven. Bijna heeft men overeenstemming bereikt over de bouw van de eerste acht. Het zit derhalve te komen. Na de aanschaf van een min-compu- ter voor de secretarie en de verkoop van twee percelen bouwgrond in plan Mo- lenzicht kwam de raad tot het laatste punt, het beroepschrift van dhr. P. van den Broek, Bouwdijk 23 te Melissant tegen de aanhouding van een beslissing op een bouwaanvrage. Dhr. van den Broek had bij zijn boer derij graag een schuur willen bouwen maar B en W hadden de beslissingen op de aanvrage aangehouden omdat aan het bestemmingsplan aldaar goedkeuring is onthouden. Inmiddels is uit correspon dentie met GS en de Kroon duidelijk geworden dat aan de grond een agrari sche bestemming zal worden gegeven waarom daarop vooruitlopend aan de HID advies werd gevraagd. Deze Hoofdingenieur Directeur heeft geconstateerd dat een deel van de be schikbare bedrijfsopstallen niet voor agrarische doeleinden-, maar voor de berging van sloopauto's en schroot wor den gebruikt. Geconstateerd werd dan ook dat uit landbouwkundig oogpunt bezien geen behoefte aan de aange vraagde loods bestaat waarom dan ook een negatief advies werd uitgebracht. In de discussie werd gevraagd naar de zwaarte van een dergelijk advies, waar op de raadsvoorzitter, burg. Bos ant woordde dat in een dergelijk geval aan GS een verklaring van geen bezwaar moet worden gevraagd waarop de kans bijzonder klein moet worden geacht. Desniettemin wilden meerderen dhr. V. d. Broek terwille zijn en het oordeel van de HID werd dan ook zwaar in twijfel getrokken. Gemeend werd dat deze niet kon beoordelen of de loods metterdaad voor agrarisch gebruik ge wenst is. Toen echter na een ruime discussie gestemd werd bleken alleen 3 leden van de PvdA en dhr. Poortvliet voor het verlenen van een vergunning te zijn. De raadsmeerderheid volgde het College. Er zal bij de herziening van het bestem mingsplan getracht worden het sloopbe drijf van dhr. v. d. Broek in te passen waarna wellicht toestemming voor plaatsing van een loods kan worden ge geven. ZONDAG 25 MEI EERSTE PINKSTERDAG OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.0Ó, 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doopsgez. gem. 9.30 uur ds. M. C. Maliepaard Geref. Kerk 9.00 en, 10.30 uur (Verg. geb.) ds. A. J. J. van Noord; 6.30 uur (kerk) kand. J. de Haan, Kampen Geref. Gem. 9.00 en 18.30 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. M. Aan- geenbrug. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Kerk 9.45 gez. zingen 10.00 uur kand J. de Haan, Kampen; 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur ds. M. van der Linden Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur Eerw. heer A. H. Veld huizen Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Eerw. heer K. Groenendijk, Krimpen aan de Lek; 18.00 uur ds. D. Dekker Remonstrantse gem. 10.00 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur ds. M. van Rennes, Oud Beyerland Herv. Exodusgem. 10.00 uur ds. A. Carstens Geref. Kerk vrijgem. 9.30 uur leesdienst; 14.30 uur kand P. H. R. van Houwelingen Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. v. d. Waal; 17.00 uur ds. M. Koppe, Brouwershaven Chr. Geref. Kerk 9.30 uur lezen; 14.30 uur ds. B. de Graaf, Zierikzee Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Lig tenberg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Born Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. P. de Jager; 18.00 uur kand J. Plomp, Werkendam Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv, Kerk 10.00 uur ds. J. Willem- sen; 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk 10.30 uur kand J. H. Becker; 18.00 uur dhr J. C. Mesu, Wemeldinge. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A. Vos; 18.00 uur ds J. Willemsen Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. de Bakker, Zuidland; 16.30 uur ds. K. E. Bras, Dinteloord. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Ben- nekom Geref. Kerk 9.00 en 16.00 uur kand. J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand B. J. van Vreeswijk. MAANDAG 26 MEI TWEEDE PINKSTERDAG OUDDORP Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. J. op 't Hof Doopsgez. gem. 10,00 uur dhr F. J. Modderkolk. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. F. Klok. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. den Boer, Wouden berg. MELiSSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. Aangeenbrug Geref. Gem. 10.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Hei-v. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. D. Dekker. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 9.00 uur ds.G. C. de Jong Chr. Geref. Kerk 18.30 uur ds. H. C. van der Ent, Dordrecht. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van den Born. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. de Jager. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Willemsen. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom Geref. Gem. 9.30 uur lezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2