ATTEHTIE! Meisjes noteer den kenteken van schenner BInsploeg Ouddorp werd eerste Dhr. II. de Yos (75) legt Ie steen voor nieuw wijjigebouw I t.,51 -c,sS 52e jaargang No. 4894 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschipït tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond MIDDELHARNIS: Leerlingen Groen van Prinstererschool houden een heuse bazar Piet Westhoeve slaagde voor het einddiploma solosp el orgel Thema-avond „Kl«iine kernen'' Volgende week één krant Nel Benschop in de Samaritaan Dringende oproep van het Rode Kruis Bruidsmeisjes gingen weer rond Succesvol concours voor paarden en ponys te Scherpenisse Ruiter puzzeltocht in Goeree NCVB OOLTGENSPLAAT: BEZOEKT ONZE GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 Automobielen-verkoophal i OOK OP VRUDAGAVOND t MIDDELHARNIS TELEFOON 01870 PINKSTERFEEST POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij cxmtract speciaal tarief. Een aantal jongens en meisjes uit de 6e klas van de Groen van Prinsterer school heeft al zoveel van het leven be grepen dat het gewenst is de ander die het minder heeft de helpende hand te reiken. Omdat ze van het eigen zak- geldje gauw uitgegeven zün zün ze op het idee gekomen een heuse bazar te organiseren. Na wekenlange inspannin gen waarin de spulletjes werden inge zameld was het deze week zover dat de datum kon worden geprikt: dinsdag 27 Bij mooi weer zullen ze hun kramen opslaan op het plein van de school, bij evt. minder mooi weer betrekken ze een lokaal om daar vol grote verwachtingen achter de handel plaats te nemen, in af wachting van de vaders en de moeders, de broertjes en de zusjes en naar ze ho pen vele anderen die wat bij hen komen kopen. Dat kunnen allerlei prulletjes zijn, mooie dingen soms maar dat kun nen ook de cakes en de koekjes zijn die door de moeders gebakken worden. Wekenlang hebben de kinderen de verzamelde spulletjes gekoesterd, ze ge prijsd en al heel voorzichtig berekend wat het óp zou kunnen brengen. We zouden er graag voor wUlen pleiten de jeugd die deze moraal nog in zich draagt niet teleur te stellen maar ze a.s. dinsdag een bezoekje te brengen en er eens een keertje „wat tegenaan' te gooien" uit de beurs die dat best weer wel te boven komt. Wat zouden ze glunderen wanneer ze een leuk bedrag over zouden kunnen maken naar ds. de Groot op het zen- dingsveld in Peru die daar best een goe de bestemming aan zal kunnen geven. Doen we 't met z'n allen... a.s. dinsdag even naar de bazar? Graag, want ziet U, deze jeugd mag best wat werden ge stimuleerd. De bekende Flakkeese organist Piet Westhoeve leverde afgelopen woensdag 21 mei een unieke prestatie door het be halen van het einddiploma solospel or gel. Daarmee is hU de tweede organist van Flakkeese bodem die deze prestatie leverde. Zvjn voorganger is namelijk de bekende Doelenorganist Arie J. Keyzer, bij wie hy aan het Rotterdamse (jon- servajtorium studeerde. Met het behalen van dit diploma heeft Piet Westhoeve de hoogste prestatie geleverd die op het Conservatorium te behalen is. En dan te bedenken, dat hiy als cyfer een 9 be haalde Voor dit examen had' de organist een programma samengesteld, bestaande uit werken van: N. Bruhns, J. S. Bach. C. Franck, H. Distier en A. J. Keijzer. Het examen werd afgenomen in de Laurenskerk te Rotterdam. De organist opende zijn programma op het schitterende transeptorgel met: Preludium en Fuge in E van Nicolaus Bruhns. Een boeiende vertolking van deze prachtige compositie op het karak tervolle transeptorgel. Punt 2 vermeldde het eerste deel uit de zesde Triosonate van J. S. Bach. Dit meesterwerk werd op zeer muzikale wij ze vertolkt. Uit de bekende Schübler-chorale van Bach vertolkte Westhoeve het bekende koraalvoorspel „Dies sind die heiligen zehn Gebot". Vervolgens begaf de organist zich naar het hoofdorgel waar hij zijn programma voortzette met Toccata, Adagio en Fuga in C. De toccata kreeg een forse aan pak. Het Adagio-middendeel werd fijn zinnig vertolkt. De Fuga kreeg een mo- liumentale aanpak, waaraan de fraaie fraseringen veel goeds deden. Uit de romantische periode speelde onze examencandidaat het Choral in B van Cesar Franck. Mooie registratiewis selingen, en een goed gebruik van de zwelkast. Van Hugo Distier de partita ,.,Wachet auf, ruft uns die Stimme". In één woord „indrukwekkend" De moeilijkste passages werden allemaal even vlot af gewerkt. Als laatste programmapunt stond ver meld Psalm 23 van Piet Westhoeves (oud)leraar Arie J. Keijzer. Een moderne compositie, waarin de tekst van de Psalm door de componist wordt uitge- schilderd. Een waardig slot van dit Pro gramma. Van onze kant, van harte proficiat met deze enorme prestatie Begrijpelijk denkt U nu bij zichzelf: „Ik zou deze organist toch wel eens wil len horen". Dan kurmen wij u mede de len dat Piet Westhoeve zaterdag 31 mei zal concerteren op het orgel van de Gro te Kerk te Middelhamis. De aanvang van het concert is 20.00 uur. U hebt, dacht ik, geen nadere aan sporing nodig een bezoek te brengen aan dit concert. Tot ziens op D.V. 31 mei Dirksland Martin Mans Wilt U, wanneer u gewend bent uw abonnement per giro (of bank) te voldoen, en dit tot op heden nog niet hebt gedaan, dit nu gelijk even afwerken Het jaarabonnement bedraagt ƒ38,— Ons gironr. is 16 79 30; ons Banknr. 3420.01.108. Voor uw medewerking zeggen wy U bfl voorbaat harteiyk dank. EILANDEN-NIEUWS B.V. afd. abonnementen Maandag 2 jimi a.s. organiseert de streekcommissie Goeree Overflakkee een thema-s vond over de leefbaarheid in kleine dorpen. Deze zomer verschijnt namelijk het voorontwerp van het nieuwe streekplan Zuid Holland Zuid, waarna een in spraakprocedure start. Daarbij komen ook de kleine dorpen aan de orde. Het leek de streekcommissie daarom zinvol een thema-avond te organiseren, om iedereen een beetje voor te bereiden op de discussie die daarover plaats kan vinden. De avond wordt gehouden in de aula van de Lagere Technische School, Schoolstraat in Middelharnis en begint om half acht. De avond start met de opening van een tentoonstelling over kleine dorpen op Goeree Overflakkee. Deze opening zal verricht worden door burgemeester L. J. van Welsenis van Middelhamis. De tentoonstelling is opgebouwd rond de wandmap „Leefbaarheid in kleine dorpen" en is aangevuld met materiaal van o.a. leerlingen van 10 lagere scho len op het eiland. Na de opening zal door de heer Ir. G. A. van der Veen van de Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen een in leiding worden gehouden over de pro blemen die zich in kleine dorpen voor kunnen doen. De heer drs. O. A. L. C. Atzema, mede werker van de Provinciale Planologi sche Dienst zal vertellen wat de provin cie doet om de leefbaarheid in kleine kernen te behouden of te verbeteren. Na deze inleidingen zal een pauze worden ingelast, waarna gediscussieerd kan worden over het onderwerp o.I.v. de heer A. J. van Rumpt. De tentoonstelling is nog te bezichti gen tot 7 juni van 8.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur. Op vrijdagavond is de tentoonstelling te bezichtigen van 7-9 uur in dg Lagere Technische School. Iedereen is van harte welkom. HERKINGEN OPHALEN OUD PAPIER Het ophalen door en voor de Pr. Joh. Frisoschool zal D.V. plaatsvinden dins dag 27 mei a.s. 's avonds om 6 uur te beginnen bij de school. Dit keer vindt het ophalen dus niet op woensdag, maar op dinsdag plaats. Wannper u het papier weer gebundeld gereed zet, wordt het weer graag bij u weggehaald. THOLEN WERELDKAMPIOENSCHAP PLOEGEN Bij de wereldkampioenschappen ploe gen Ui Christchurch (Nw. Zeeland) heeft de Nederlandse ploegkampioen C. de Rijke uit Tholen de zestiende plaats ge kregen. HORECA OPEN TOT 2 UUR Met de stemmen van de voltallige S.G.P. fractie en de heer W. L. Bijl van C.D.A. tegen ging de gemeenteraad van Tholen accoord rriet het meerder- heidsvoorstel van B en W om het slui tingsuur van de cafe's te stellen op 2 uur 's nachts. De gemeenteraad heeft ongeveer 3 uur over dit onderwerp ge sproken. Hierbij werd tevens besloten voorwaarden te verbinden aan het late sluitingsuur. De voornaamste beperking is, dat de muziekinstallaties moeten wor den uitgerust met een zogenaamde ge luidsbegrenzer. Eendrachtsruiters: Op het concours te Wouw werd deelgenomen door Kees en Helen van Dalen van de Eendracht- ruiters. Helen won de L. dressuur met 122.5 p. Bij het B springen werd ze op Ris win naar op stijl en kreeg 3 winstpunten. Kees werd bij de laatste hindernis af gebeld. Bij het coucours-te Halsteren behaalde Elles Punt met Eros in de L 2 dressuus 105.5 p. Phily Brooijmans op Marjolein kreeg 78 p. in de L dressuurklasse. Helen van Dalen op Rio kwam foutloos rond bij hets pringen in de L klasse. Phily Brooijmans op Marjolein kreeg 3 fou ten. Kees van Dalen werd bij het Z springen vijfde met 4 fouten. Volgende week zal ons blad i.v.m. de Tweede Pinksterdag maar één keer kunnen verschij nen. Het gebruikelijke dinsdagblad komt daarom te vervallen; het eerstvolgende nummer verschijnt derhalve a.s. vrijdag 30 mei. REDACTIE. Op dinsdag 27 mei a.s. komt de be kende Nederlandse dichteres Nel Ben schop gedichten voordragen uit eigen werk. Zij heeft grote bekend verworven door haar religieuze gedichten. Dank zij haar eerlijke, eenvoudige dichtkunst, weet ze steeds opnieuw zo wel jong en oud te boeien. Honderdduizenden kochten reeds haar gedichtenbundels, sedert 1970 is zij dan ook de meest gelezen dichteres in Ne derland. Haar gedichten getuigen van een op recht geloof, dat haar zoveel vreugde en kracht schenkt, doch ook aart anderen dit weet over te dragen. Ieder die belangstelling heeft naar Nel Benschop te komen luisteren is van har te welkom. De avond begint om half acht, en de toegang is gratis. De Welzijnskommissie. SINT - ANNALAND ZESTIG JAAR GETROUWD Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) herdacht het uit Tholen afkomstige echtpaar L. Tichem en J. L. Tichem- Duijzer uit het bejaardencentrum „De Schutse" aan de F. M. Boogaardweg het wel bijzondere feit, dat het voor zestig jaar in de echt verbonden werd. De heer Tichem is 82 jaar en zijn vrouw is 81 jaar. In verband met de geestelijke gesteldheid van de bruid, wordt dit feit in intieme familiekring herdacht. „DE MEESTOOF" GAAT OPEN Het streekmuseum „De Meestoof" uit Sint Annaland gaat zaterdag 24 mei weef open. Op die datum is het museum ge opend van 15 tot 17 uur, maandag 26 mei, eveneens van 15 tot 17 uur en ver volgens elke dinsdag tot en met zater dag tot en met 6 september, dagelijks van 15 tot 17 uur. Er is een tentoonstelling te zien over „Oranje en Koningin Emma tot Konin gin Beatrix". Verder bijzonderheden, zoals het traktaat van afzwering, 'het be gin van de band met Oranje door de komst van Willem de Zwijger, een brief van Alva. Verder foto's over de ramp van 1906 en 1953, platen, aardewerk, penningen, postzegels, miinten en druk werk en dergelijke. Het zal zeer zeker de moeite waard zijn om daar een kijkje te nemen. STELLENDAM Een automobilist heeft vorige week tegenover twee langs fietsende school meisjes op de stille polderweg, tussen Stellendam en Goedereede zoals dat heet „schennis van de eerbaarheid" gepleegd. Normaliter weten de meisjes aan de politie aan wie zulks zeker dient te worden gemeld weinig'aanknopings punten te geven, maar dit tweetal deed het anders. Ze zetten, toen ze uit 's mans gezicht waren, de fietsen neer en slopen terug om het kenteken van de auto te noteren. De politie had vervolgens weinig moei te de man geen Flakkeeër overigens te achterhalen. De wedstrijdploeg uit Ouddorps blus- eenheid is zaterdag j.l. eerste geworden in de wedstrijd voor 2e klasse ploegen zonder perslucht, die in Koudekerk aan de Rijn werd gehouden. De ploeg deed het zo voortreffelijk dat ze zelfs 21 punten meer behaalde dan Den Briel die als tweede eindigde. Er werd ook deelgenomen door Dirks land (7e op baan 2), Nieuwe Tonge (10e op baan 1) en de PTT bedrijfsbrandweer die 7e werd op baan 1. De winnende Ouddorpse ploeg hoopt zaterdag 7 juni deel te nemen aan de dan te houden selectie wedstrijd in Heenvliet. Diezelfde dag zal de brand weerwagen moeten worden gebruikt in Blaricum waar een andere ploeg deel neemt aan de daar te houden TAS^HD wedstrijd. OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT Het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis komt dit jaar met een dringende oproep tot de bevolking, in verband met de jaarlijkse inzameling die van 26 mei t/m 7 juni a.s. gehouden zal worden. Vorig jaar was er een campagne-op brengst van meer dan 8 miljoen gulden en gehoopt wordt dat het campagnejaar 1980 daar niet onder zal blijven. Met het duidelijke thema „Het Rode Kruis heeft dringend geld nodig" wordt dit jaar de koUekte ingeluid. De taken door het Rode Kruis verricht zijn zo veel omvattend, dat deze alleen maar kunnen worden uitgevoerd als de fi- nanciale mogelijkheden daarvoor toe reikend zijn. Niet alleen ons eigen land, ook de buitenlandse hulpverlening vraagt tel kens opnieuw grote aandacht van het Ned. Rode Kruis. Gezien de vele acti viteiten in onze gemeente is praktisch een ieder op de hoogte van alle werk zaamheden in een grote verscheidenheid verricht. Het bestuur vraagt daarom ook nu weer uw daadwerkelijke steun als de koUektanten over enkele dagen bij u langs komen. Naast uw geldelijke bijdrage wordt u verzocht de donor-aanmeldingskaart met de kollektant(e) mee te geven. De bloedafname is voor Ooltgensplaat en omstreken vastgesteld op dinsdag 3 ju ni in „'t Centrum", te 18.30 uur. Nostalgische gevoelens hebben het bijna gouden echtpaar D. Leijdens - J. C. Leijdens-Touw uit Melissant aan de vooravond van hun gouden bruiloft op een leuk idee gebracht! Ze lieten zo als dat vroeger werd gedaan, twee bruidsmeisjes met bruidssuikers en kaartjes de adressen in het dorp langsgaan. Die eer viel te beurt aan Lia Breederveld, het buurmeisje van de fam. Leijdens en de enige kleindochter Marleen Leijdens uit Herkingen. Mevr. Leijdens heeft in haar jeugd slechts één keer bruidsmeis je kunnen zijn omdat het gebruik in haar jeugd al minder in zwang raakte. De bruidssuikers konden via winkelier Both verkregen worden. De gouden huwelijksdag valt op 28 mei. Op zaterdag 14 mei werd in de lande lijke omgeving van Scherpenisse een kringcoucours gehouden voor paarden en pony's. Dit coucours werd georganiseerd door de Landelijke Rij vereniging de Een drachtsruiters uit Tholen. Mede door het bijzonder mooie weer, werd volop genoten van de prachtige paardensport. Winstpunten werden in de afdeling dressuur behaald door Monique de Weerd van de Flakkeese Ruiters, en door Rudy Hoogzand, Jan van Hulst en Mar- ja van Hulst van de vereniging Midden Flakkee: Bij het springen behaalde Gerard de Ruiter 3 winstpunten, zodat hij bij het volgende coucours in de klasse L mag uitkomen. De ruiterver. „Goeree" organiseert op zaterdag 31 mei een puzzeltocht waar aan door zowel leden als niet leden kan worden deelgenomen. De tocht begüit 's morgens om 10 uur achter het motel „Koningspleisterplaats". Men kan zich tot en met 27 mei opgeven aan het adres Nieuwstraat 4 te Goedereede, tel. 081'79 - 2593. De in schrijfkosten bedragen ƒ2,50 voor le den en 5,voor niet-leden. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Op D.V. woensdag 28 mei a.s. hopen wij ons jaarlijkse reisje te houden. De vertrektijden van de bussen zijn: Middelhamis: Dienstencentrum 7.45 uur Muziektent 7.50 uur Sommelsdyk: Koninginnelaan bij brand weerkazeme 7.55 uur Langeweg, Rusthuis 8.00 uur Den Bommel: bij N. H. Kerk 8.10 ,uur NOG EENS E.O.-rAMILIEDAG Willen zij, die nog met de bus mee- willen, zich nu onverwijld opgeven bij onderstaande adressen met gelijktijdige storting van het reisgeld 15,of 7,50 bij: A. Dekker, Nieuweweg 45, Stellen- dam, tel. 01879 - 1323, banknr. 3613.14.310 Rabo bank Stellendam t.n.v. E.O. comi té G.O. of bijJ. de Keizer, Elzenlaan 22, Middelhamis, Tel. 01870 - 3620. A. Dekker Op het zonovergoten bouwterrein op de hoek Prunuslaan-Lindenlaan heeft de 75 jarige Adr. de Vos in z^jn kwaliteit van penningmeester van de Plaatse af deling van „Het Groene Kruis" j.l. maandagmiddag de eerste steen gelegd voor het daar te stichten nieuwe wyk- gebouw. Het was een groot moment voor de heer de Vos die, alhoewel nog her stellend van een attaque graag gevolg had gegeven aan de eervolle nodiging de eerste-steen-legging te plegen. Het bestuur van de afdeUng wilde daarmee dhr. de Vos eren voor zijn langdurig penningmeesterschap van de afdeling en het feit dat hij de nieuw bouw bijzonder heeft gestimuleerd. Zo legde dhr. de Vos het nodige contact met Interkruis, sloeg het oog op het be schikbare terrein en pleegde vele over leggingen, dat alles naar hij na de eerste steenlegging zou verklaren „bij wijze van hobby!" In de terugblik van dhr. de Vos voorgelezen door de voorz. dhr. J. .1. Brinkman zag deze terug op de mede werking van meerdere betrokkenen, o.m. Interkruis wiarvan de Coördinator van de Comm. „nieuwbouw en renovatie wijkgebouwen" voor een schetstekening zorgde, de directeur Gemeentewerken, de kinderarts dokter van Loo die het oude gebouw verre ontoereikend achtte en voorts dhr. Wijnhoff van Gem. Wer- De „metselaar" keek niet op een beetje specie ken die met voortvarendheid de tekening verder uitwerkte tot dat tenslotte het gemeentebestuur instemde met de nieuwbouw en zich garant stelde voor de aan te gane geldlening. Bij de NMB werd tenslotte de geldlening gesloten tegen een nog acceptabele rente en zo was 't gekomen dat het gebouw inmid dels werkelijk gestalte krijgt: „moge dit gezondheidscentrum in de toekomst veel bijdragen aan de gezondheidszorg in Ooltgensplaat en omgeving" zo liet dhr. de Vos zijn speechje eindigen. Op het bouwterrein waren door voorz. Brinkman woorden van welkom gespro ken maar ook stond hij stil bij het heengaan van het mede-bestuurslid dhr. I. van Drongelen die eveneens veel voor de afdeling heeft betekend. Nadat in „het Centrum" nog een ge lukwens gesproken was door burg. van der Harst voegden dhr. W. A. van der Welle namens de aannemers en de heer C. Sprong namens de dienst Ge meentewerken - hun gelukwensen er aan toe. Ter plekke werd op initiatief van dhr. van der Harst besloten dat in de gevel van het gebouw een steen zal worden aangebracht waarop tot in lengte van dagen te zien zal zijn wanneer het nieuwe gebouw werd gesticht. 2043 Gods Geest is uitgestort, vaart over zeeën, stranden. Gaat zegevierend voort op 't overwinningsspoor. Op vleugels van het Woord, gebracht aan alle landen Gods Woord van vreugd, gena, ruist aard en hemel door. Wij vieren feest, wij mogen ons verblijden. De rijkdom van het pinksterfeit meldt ons het blij bericht, er komt een nieuwe tijd, maar pas door strijd en lijden, i wordt hier op aard Gods vrederijk gesticht. Wij zijn op weg, zie hoe de bloemen bloeien, de adem van Gods Geest vaart over land en vliet. Geen zonde macht hoe sterk houdt d' aarde in haar boeien, 't Is pinksteren geweest en God verandert niet. Gods Geest werkt door, is nu in Christus handen, Gods levenwekkend Woord geeft aan Zijn Geest de stem. Gods kind'ren zingen blij en brengen offeranden Wij vieren pinksterfeest, ons leven is van Hem. LANERTA

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1