fl.s. zaterdag volop kansen op rommelmarkt te Goedereede II.S. donderdag heeft ieder entree in lopitaai nieuw teicenbureau No. 4893 CHR. STR.KEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUn>HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond ir Ook demonstratie van oude ambachten Verkoop van 11 recreatiebungalows bij inzet Prijzen variërend van 33.000,— tot 40.000,— Pas begonnen schoolreis eindigt in drama Adverteert in Eilandennieuws ER STAAT EEN DIABETES- KOOKKURSUS OP STAPEL GEZELLIGHEID IN DE SAIVIARITAAN EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN {Uw huis verkopen? TAIVIBOER Raadsvergadering te Dirksland en Goedereede POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAA"L ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarlet Wanneer het weer a.s. zaterdag wat meezit dan wordt het bom-vol op de markt van Goedereede. Een groep ent housiastelingen organiseert dan ten bate van de restauratie van de Herv. Kerk een rommelmarkt die er zijn mag, gecompletteerd met een demon stratie van oude ambachten. De prak tik heeft geleerd dat dat dé formule is om een duizendkoppige menigte op de been te kragen, belust op het koopje op de rommelmarkt waarover jaren later nog gepraat kan worden We hebben eind vorige week in de in middels verzamelde spullen mogen blik ken en daarin zijn we heel wat interes sante koopjes tegemoetgekomen die a.s. zaterdag op de kramen zullen liggen. 't Is wat moeilijk om voorbeelden te geven maar enkele koopjes moet U toch weten, zoals die puntgave Jugendstill lamp met gebogen glas, of die vele scha len en vazen uit de Jugendstil en Art Deco periode waarop door veel verza melaars momenteel jacht wordt ge maakt. V9orts signaleerden we de ge bruikelijke spulletjes voor een rommel markt, van hele verpakkingen deodo rant, tot flessen wijn, potjes en pannet jes en een grote hoeveelheid meubelen en dingetjes waarmee de woning kan worden opgesierd. Denk ook niet gering over de dozen vol speelgoed, van zelfgemaakte kruiwagens tot mecanodozen, legpuzzels en gereed schappen tot en met een doos vol werk stukken van de ambachtschool. Best in teressant om zoiets te bezitten. Er is ook een grote hoeveelheid boeken aangebo den en wie weet zit daarbij het boek dat U al zo lang zocht. Kort en goed, 't wordt zaterdag best de moeite om aan de markt een bezoek te brengen. Dat kan vanaf 10 uur 's morgens. Men kan dan ook zien hoe vroeger de nettenboe- ters, de spinners en de wevers, de hoef- smid, de glasblazers en zoveel anderen him vak uitoefenden. Het carillon zal feestelijke klanken over het markttafe- reel uitstrooien en de Goereese dames die het nog in de kast hebben zullen zich in de Goereese dracht steken teneinde het gebeuren nog meer cachet te geven dan het al belooft te krijgen. Voor de inwendige mens zal zeker worden gezorgd en wie het allemaal gezien heeft die kan nog een bezoek brengen aan het museum en aan de to ren om vandaar af het kleurige schouw spel nog eens te overzien. Bij slecht weer, maar niemand wil daar echt aan denken, wordt het evene ment verplaatst naar de Visafslag, waar ruimte te over is. De opbrengst van de markt en de ove rige activiteiten is voor het restauratie fonds van de Herv. Kerk. Tot ziens a.s. zaterdag in Goeree...! OOLTGENSPLAAT Door de notarissen G. J. de Jong Posthumus te Assen en M. A. Korbijn te Oude Tonge werd j.l. maandagavond in Hotel „Hobbel" te Ooltgensplaat bij inzet verkocht 11 nieuw gebouwde re creatiebungalows, staande in het Bun galowpark „Het Volkerak" te Ooltgens plaat. De verkoop verliep als volgt: kavel I: bungalow nr. 5 met parkeer plaats, ingezet op 33.000,door A. Korteweg L. H. zn. te Ooltgensplaat; kavel II: bungalow nr. 9, ingezet op 34.000,— door F. C. Brekelmans te Bunnik; kavel III: bungalow nr. 10, ingezet op 34.500,— door F. C. Brekelmans te Bunnik; kavel IV: bungalow nr. 18 met parkeer plaats, ingezet op 35.000,door W. A. v. d. Welle te Ooltgensplaat; STELLEND AM/OITDDORP De fietstocht die 14 leerlingen van het derde leerjaar van de Chr. Mavo „Het Spectrum" te Stellendam gistermorgen om 6 uur waren begonnen is rond 9 uur in een drama geëindigd toen één van hen, de ruim 14 jarige Jaap Vlietland uit Ouddorp door een tegemoetkomende trekker werd overreden waarbij hij op slag werd gedood. De groep fietste toen op een secundaire weg nabij Wagen- berg, een plaats nabij Breda, op weg naar Eist in de Betuwe waar ze een werkweek zouden hebben. Het oiigeluk voltrok zich zo overrompelend dat nie mand er een verklaring voor kan ge- en; zeker is dat er correct werd gefie en dat het gebeurde niet de oorzaak van onvoorzichtigheid van een van de fiet sers. De tractorbestuurder is na het ge beurde doorgereden. Later toen hij met het ongeluk werd geconfronteerd .er- klaarde hij er niets van te hebben be merkt. De verbijsterde scholieren, die werden begeleid door de leraren Breen en van Harten werden na het gebeurde in Wa- genberg opgevangen vanwaar ze met een bus naar huis terug werden gebracht. Ook in Ouddorp waar het gebeurde al snel bekend werd heeft men met ont steltenis van het ongeluk kennis geno men. De groep fietsers was door de school leiding zorgvuldig uitgeselecteerd. In de voorliggende periode hadden zij eerst een fietsproef af moeten leggen vooral eer de schoolleiding hen toestemming gaf op de fiets te gaan. Ook de ouders hadden er in bewilligd. In Eist zou de groep in een jeugdher berg verbüjven om in de loop van de week excursies naar bedrijven e.d. te maken. kavel V: bungalow nr. 26, ingezet op 35.000,— door L. H. Korteweg Jzn. te Ooltgensplaat; kavel VI: bungalow nr. 32 met parkeer plaats, ingezet op 35.000,door A. J. Hobbel A. Jzn. te Ooltgensplaat; kavel VU: bungalow nr. 36 met par keerplaats, ingezet op 38.000,door L. A. Mooijaart Wzn. te Oude Tonge; kavel VIII: bungalow nr. 40 met par keerplaats, ingezet op 39.500,door A. J. Hobbel A. Jzn. te Ooltgensplaat; kavel IX: bungalow nr. 42, ingezet op 38.000,— door F. C. Brekehnans te Bunnik; kavel X: bungalow nr. 47, ingezet op 39.000,— door A. J. Hobbel A. Jzn. te Ooltgensplaat; kavel XI: bungalow nr. 48, ingezet op 40.000,— door L. H. Korteweg Jzn. te Ooltgensplaat. Dinsdag 27 mei a.s. des nam. half acht zal eveneens in Hotel „Hobbel" de ver koop bij afslag plaats hebben. De afslag geschiedt afzonderlijk en in combina- tie(s). Voor de verkoop bij inzet bestond een grote belangstelling. SINT MAARTENSDIJK STROPERS AANGEHOUDEN in samenwerking met de jachtopziener heeft de politie vier stropers op heter daad kunnen betrappen. Het waren woonwagenbewoners uit Eindhoven, die in de Noordpolder met hun caravans waren gaan staan. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt. MIDDELHARNIS Toen de Middelhamlsse Dammis Vroegindewey in 1964 op z\jn werk-zol- derkamertje in de ouderlijke woning de guldentjes telde die hy voor zijn teken- opdracht ontvmg heeft hij niet kunnen vermoeden dat hij zestien jaar later 1,6 miljoen van die guldens neer zou tellen om zijn „teken- en architectenbureau" te huisvesten. En toch is 't zo gegaan, wat overrompelend misschien voor hen „die van verre staan" maar voor de betrok kenen het logische antwoord op de enor me expansie die het bureau heeft door gemaakt. In vorm is de nieuwe accomo- datie, gebouwd langs de Oosthavendijk, vrij revolutionair maar eenmaal binnen blijkt die exclusieve vormgeving ge heel ten dienste te staan van een opti maal functioneren van het gebouw----- Dat mocht van een zo gerenommerd bureau ook niet anders worden ver wacht. Het gebouw is een gave presen tatie van de deskundigheid van zowel het teken- als het architectenbureau en a.s. donderdag, wanneer de officiële in gebruikname daar is, kan iedere belang stellende komen zien met hoeveel raffi nement men er qua kleur, vorm en ef ficiency te werk is gegaan. Alle meubilair werd zelf ontworpen, van zitjes tot aan bureaux en tekenta fels toe waarna het op een vermaard adres werd gefabriceerd. Zorgvuldig werd ook de verlichting uitgekozen en dat werd evenmin „confectie" maar dui delijk „maatwerk", uitgekiend van vorm, kleur en verlichtingssterkte, door Phi lips geleverd nadat een aantal andere leveranciers hadden laten weten niet aan de verlangens te kunnen voldoen. In het hele gebouw zijn luidsprekers aangebracht waaruit de receptioniste een muziekje laat horen; ieder heeft de kans het geluid zachter te zetten of uit te schakelen. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstelling en medeleven ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader en opa LEENDERT HOLLEMAN betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Inzonderheid dr. Kramers, de wijkverpleegsters van Dam en Timmerman, dr. Hofs-de Bruijne en het verplegend personeel van het ziekenhuis te Dirksland voor de liefdevolle behandeling aan de overledene bewezen, alsmede aan ds. T. W. van Bennekom voor de geestelijke begeleiding en aan de heer A. Mans voor de correcte verzor ging van de begrafenis. Uit aller naam: W. J. S. Holleman-Feijtel Ooltgensplaat, mei 1980 Molendijk 61 DANKBETUIGING Voor uw belangstelling en medeleven ons be toond, na het overlijden en bij de begrafenis van mijn vader, onze broer, zwager en oom, de heer CORNELIS GEBUIJS weduwnaar van S. M. van Nieuwenhuyzen betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid ds. J. T. Cazander voor de geestelij ke begeleiding en het leiden van de rouwdienst. C. Gebuijs en 'familie Middelhamis, mei 1980 Geereweg 2 DANKBETUIGING Bij mijn terugkeer uit het ziekenhuis wil ik allen die hun medeleven hebben betoond, hartelijk dankzeggen. In het bijzonder veel dank voor de vele kaarten, fruitmanden enz. Het verplegend personeel van het ziekenhuis en dr. Hofs-de Bruijne voor hun goede zorgen. Ook hartelijk dank voor de belangstelling van de Voetbalverg., de Zangverg. te Dirksland en de Klaverjasverg. Tenslotte ook ds. H. F. Klok voor zijn vele bezoe ken mij gebracht. J. C. v. d. Bosch Melissant, mei 1980 Molendijk 132 DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is om een ieder per soonlijk te bedanken voor het medeleven dat ons betoond is tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder KLAARTJE WITTE betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. Inzonderheid de doktoren Bron en Jansen en as sistenten, ds. op 't Hof, dhr. Meuleman en ker- keraad, wijkverpleegsters en onze bejaardenhulp mevr. Grinwis-Meijer tevens onze buren voor hun hulp en geestelijke bijstand aan haar en ons be wezen. Kr. v. d. Wende kinderen en kleinkinderen Ouddorp, mei 1980 Langedijk 4 DANKBETUIGING Nu ik weer mocht thuiskomen uit het ziekenhuis wil ik ieder hartelijk bedanken voor de kaarten, bloemen en fruit, die ik mocht ontvangen. Ook het personeel van het ziekenhuis, de doktoren en ds. P. Blok hartelijk dank voor alles wat u voor mij deed^ Mevr. L. van 't Geloof-Bakker Dirksland, mei 1980 Secr. Rooijlaan 13 DANKBETUIGING Allen hartelijk dank voor de vele attenties, die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 25 jarig huwelijk. Het was een fijne dag. Fam. G. Hoek 3253 LB Ouddorp, mei 1980 Groenendijk 11 DANKBETUIGING De herdenking van onze 50-jarige echtvereniging is voor ons een onvergetelijke dag geworden. Mede namens onze kinderen en kleinkinderen zeggen wij allen hartelijk dank die, in welke vorm dan ook, van hun belangstelling hebben blijk gegeven. St. Huizer W. C. Huizer-Polak 3258 BG Den Bommel, mei 1980 3e Dwarsstraat 1 Het gebouw is beneden verdeeld in een zestal units in elk waarvan 4 te kenaars kunnen werken; in elke unit binnenvallend licht door de ramen die met een hoek van 45 graden inspringen; buiten is onder eenzelfde uitspringende hoek onder elk van de ramen een bloe- menbak gebouwd. Elk van de tekenaars heeft de beschikking over een eigen tele foon, dankzij de aanwezige eigen tele fooncentrale in het gebouw. Behalve de units zijn er kantoren en een zeer goed toegeruste afdeling waar werktekeningen kunnen worden gecopi- eerd. Op de bovenste verdieping be vindt zich een smaakvolle ruimte waar in besprekingen worden gehouden en die zijn er heel wat af te handelen Het bureau werkt n.L voornamelijk voor grote opdrachtgevers, zoals een benzinemaatschappij en grote bouwon dernemingen en dat betekent dat er soms heel grote belangen op het spel staan die het waard zijn terdege te wor den doorgesproken. Door de verscheidenheid van op drachtgevers is het dat bureau Vroegin- deweij werkelijk door het hele land heen werkt en kortelings zelfs een bureau in Antwerpen stichtte, t.w. „Inter-Est" aan de Italiëlei 98 aldaar. Er worden op de tekentafels in Mid delhamis woningcomplexen getekend, maar ook imposante winkelcentrums, fabriekgebouwen en ziekenhuizen. In de bouw daarvan dienen zich steeds nieuwe ontwikkelingen aan maar de medewer kers van bureau Vroegindeweij blijven „bij" door het steeds volgen van cursus- Voor Flakkeese begrippen blijft het een architectonisch mirakeL sen waarin die ontwikkelingen bespro ken worden» Nee, Dammis Vroegindeweij heeft dat niet kunnen voorzien toen hij, als 24 jarige op een zolderkamertje in de ouderlijke woning met tekenen begon. Nu is zijn bureau omgezet in een b.v. met Joop van GulUc als mede-directeur. O.m. om sociale redenen vond dhr. Vroegindeweij de b.v. vorm gewenst om dat hij weet hoe kwetsbaar de mens is waarom het niet juist is de leiding bij één man te laten berusten. Zo is'tie, Dammis Vroegindeweij, nuchter gebleven onder het succes; ge woon in de eigen schoenen staande ge bleven. In '64 begonnen betrok mij in '66 een houten keet aan het Oostvoorgors, in '68 kocht hij het kantoor van Prov. Waterstraat in de van Aerssenstraat en nadien behielp hij zich nog met een aan tal locaties, uitgebreid tot vier en toen kon het werkelijk niet meer. De grandioze nieuwbouw is er van gekomen, de trots van het bureau en van dhr. en mevr. Vroegindeweij per soonlijk want dat mag-, nee dat moét gezegd; ook mevrouw Vroegindeweij heeft in de voorbije jaren stevig aange pakt. Graag hen en alle medewerkenden alle goeds en a.s. donderdag, wanneer er een receptie gehouden wordt en wan neer 's avonds ieders belangstellende een kijkje kan komen nemen een fijne dag toegewenst Na de goed bezochte, leerzame en ge zellige avonden in november en maart 1.1. heeft het afd. bestuur van de DVN opnieuw het initiatief genomen iets voor de diabeten en hun naaste omgeving te organiseren; ditmaal betreft het een kookkursus van één avond per week, die op donderdagavond 29 mei 1980 van start gaat. Iedereen die enigszins bekend is met diabetes-mellitus of suikerziekte weet, dat het dieet een zwaar punt is in het geheel van het evenwicht wat er moet zijn tussen het eten en de insuline of tabletten, die men gebruikt. Dit evenwicht wordt door de inter nist en de diëtiste samen bepaald, en het is van groot belang dat men bij voortduring dit evenwicht in de gaten houdt. Wat echter óók belangrijk is en dat is voor ieder van belang is, dat er een voldoende variatie is in de maal tijden die men gebruikt. Dinsdagavond, heden, is er in de gro te zaal van de Samaritaan een gezellige en informatieve avond, belegd door de PTT. Het gaat over het bezorgen van post in de Biesbosoh en alles wat daar bij te pas komt. Hier brengt de post zijn stukken per bootje. Iedereen is van harte welkom. De toe gang is gratis, evenals de koffie. Donderdagavond is er een avond uit grootmoeders tijd georganiseerd. De dames en heren personeelsleden hebben leuke dingen verzonnen, waar mee velen mee zullen kunnen leven. Ook deze avond staan de deuren wa- gewijd open voor bezoekers en weer is de toegang en de koffie gratis. j Aanvang beide avonden om half acht. Niemand wil toch iedere dag hetzelf de eten? Welnu, dat wil een diabe(e)t(e) óók niet, en door de beperktheid die een di- abeet is opgelegd is juist die variatie nóg belangrijker! Het is in andere afdelingen al geble ken dat de praktijk als beste leer meester hoog wordt gewaardeerd, en mede daarom gaat onze afdeling ook een kook- en bakkursus organiseren. Daarom: doe mee en geef U op bij Mw. V. d. Sluijs (tel. 01870 - 3702) of bij Mw. Bakker (tel. 01870 - 3814). De kursusduur is 3 avonden steeds op donderdagavond en kost in totaal 30,Ze wordt gehouden in „De Mo lenwiek", huishoudschool te Sommels dljk, en de leiding is in de kundige han den van Mej. M. van Dam, kooklerares aan dezelfde school. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (herdenking 50-jarig be staan). De gemeenteraden van zowel Dirks land als Goedereede zullen a.s. donder dagavond vergaderen. De raadsbijeen- komst te Dirksland vangt om 8 uur aan, dit in afwijking van de agenda waarin zeven uur staat genoteerd. De vergade ring te Goereede begint om half acht

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1