Vijfendertig jaar geleden (4) Cursisten voor groot rijbewijslvoortaan in volwassen vraclitwagen Herinneringen aan de bevrijding: VOLLEYBAL Boekaniertoernooi Sportief succes Jaarvergad. Ver. voor Natuur- en Landschapsbesciierming Goeree-Overflaiiicee Ingezonden Ameriiiaanshe Diricsiander komt naar Dirksland 1 X s n Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag, 9 mei 1980. Op 4 mei 1945 om 18 uur 30 tekenden admiraal Friedburg en Veldmaarschalk Montgomery de acte van overgave van de Duitse legers in Nederland, noordwest Duitsland met bijbehorende eilanden en Denemarken. Krachtens dit besluit zou den de vijandelijkheden worden geëin digd op zaterdag 5 mei 1945 om 8 uur 's morgens. Eindelijk was een einde ge komen aan het lijden van de bevolking van noordwest Nederland. Op 5 mei be gon het laatste bedrijf in hotel „De We reld" in Wageningen, waar in de na middag de regelingen bereffende ons land in tegenwoordigheid van prins Bernhard werden getekend door gene raal Blaskowitz. Duitsland had geen haast met het te kenen van de overeenkomst, waarin de onvoorwaardelijke overgave was vast gelegd. Deze capitulatieoorkonde werd eindelijk op 7 mei om 2 uur 41 in Reims getekend. Deze zou van kracht worden om middernacht van 8 op 9 mei 1945. In de late avonduren van 4 mei was op Flakkee bekend geworden, dat de wapenstilstand op 5 mei om 8 uur zou ingaan. Velen gingen de straat op, zij stoorden zich niet langer aan de Sperr- zeit. Zij werden, zoals ik uit eigen er varing weet, door de Feldgendarmerie op niet-vriendelijke wijze naar huis ge stuurd. Die zaterdagmorgen verschenen hier en daar vlaggen en kwamen bur gers, die oranje-strikken droegen op straat. In Sommelsdijk kwam hieraan spoedig een einde, want klokslag 8 uur deelde de wnd-burgemeester vanaf het gemeentehuis mee, dat de Inselkomman- dant alle vlagvertoon had verboden en tegen iedere demonstratieve houding streng zou optreden. De bevolking haal de dus de vlaggen binnen, want zij wis ten wat streng optreden kon inhouden. In Ouddorp was de bevolking blij over de mededeling betreffende de bevrij ding, maar zij was diep verontwaardigd over een gebeurtenis, die in de nacht had plaatsgevonden. Toen was de vuur toren opgeblazen. Niet allen geloofden dat dit het gevolg was geweest van blikseminslag, men vermoedde, dat te leurgestelde Duitsers deze daad hadden verricht. Algemeen werden ongeregeldheden verwacht en de Ortskommandant trok dan ook militairen in de kom van de gemeente samen. Daarna liet hij om roepen, dat samenscholingen van meer dan twee personen verboden waren. Wanneer dergelijke groepen werden aangetroffen zouden zij uiteengeschoten worden. Bovendien werd bekendge maakt, dat.de mannelijke bevolking in dienst van de weermacht moest blij ven. In de namiddag werd een groot aantal mannen meegenomen om sche pen met aardappelen te lossen. De be zetters ontzagen zich niet om hen, die weerspannig waren met een revolver te bedreigen. In Dirksland werden uitgestoken vlaggen door militairen beschoten. Ook in Stellendam werden dergelijke inci denten waargenomen. Zelfs werd ver teld, dat de bezetters in huizen, waar vlaggen waren uitgestoken handgrana ten naar binnen hadden geworpen. Tegen het middaguur was één pro bleem opgelost, want toen beidde de Feldgendarmerie, dat zij geen bezwaar had tegen het uitsteken van de Neder landse vlag. Ernstiger was het feit, dat in de Dorpsstraat in Sommelsdijk de Fall- schirmjager verklaarden, dat zij een ca pitulatie zouden negeren. Ten bewijze hadden zij enkele mitrailleurs in stelling gebracht. De Inselkommandant had Fopma's no ta afgewezen. Hij wees er op, dat op 5 mei alleen een wapenstilstand was af gekondigd en er dus nog geen sprake was van capitulatie. Dit betekende, dat hij verantwoordelijk bleef voor het handhaven van orde en rust. Hij voegde hieraan toe, dat in geval van problemen hij contact zou zoeken bij de burge meester. Dit betekende dus, dat hij com mandant Fopma niet wenste te erken nen. De volgende morgen werd bekend, dat Blaskowitz had gecapituleerd en dat in de desbetreffende oorkonde de B.S. was erkend als onderdeel der geallieerde le- gerst. Nu was de situatie sterk veranderd en Terluin ging wederom naar de In selkommandant. Deze bleek bereid te zijn de heer Fopma te ontvangen. Deze bespreking verliep stroef. Fopma Iton niet bereiken, dat de Duitsers zouden worden ontwapend, maar de kolonel was wel bereid om 's middags naar het gemeentehuis te komen om over bur gerlijke aangelegenheden te praten. Het struikelblok daarbij was, dat de kolonel niet wilde berusten in het feit, dat de verantwoordelijkheid voor orde en rust zou worden toegewezen aan de comman dant der B.S. Nadrukkelijk zei hij, dat slechts zijn chef hem van die taak zou kunnen ontslaan. De D.C. wees erop, dat hij verplicht was in te grijpen in het politieapparaat. De bevolking zou niet kunnen begrijpen, waarom dit niet zou worden gezuiverd. Hij wilde de Afdelingskommandant der marechaussee huisarrest opleggen, hem afzetten en misschien arresteren. Dit laatste moest ook gebeuren met de hoofdwachtmeester Op ten Brouw en de opperwachtmeester De Bilde, maar er moesten ook burgers worden gearres teerd. De Inselkomandant kon zich hier mede verenigen wanneer er maar geen relletjes uit zouden voortkomen. Verder werd gesproken over de verwijdering van aangebrachte springladingen, de ontruiming van mijnenvelden en het be ëindigen van vorderingen. Om 18 uur meldde zich de adjudant van de Insel kommandant, die zelf naar het hoofd kwartier was vertrokken, de Oberleut- nant Burghart. Hij deelde mede, dat er een aantal beschikkingen waren getrof fen. Deze waren o.m.: 1. De avondklok wordt gesteld op 10 uur; 2. De P.T.T. kan het telefoonnet her stellen; 3. Geen bezwaar tegen het doen wegha len van de weermachtspalen; 4. Alle springladingen in torens, slui zen, enz. worden onmiddellijk verwij derd; 5. Aan alle Duitse soldaten wordt be kendgemaakt, dat de leden der B.S. moeten worden beschouwd als sol daten van het geallieerde leger; 6. Vitale onderdelen van sluizen zullen worden teruggegeven. Nadat dit bekend was geworden riep Fopma het politiekorps bijeen. Hij deel de mede, dat de chefs waren afgezet en dat hij het commando van de politie op zich had genomen. Diezelfde avond werd in Dirksland de heer D. J. Visscher als burgemeester af gezet, waarna hem huisarrest werd op gelegd, In zijn plaats werd de heer B. Ottink als waarnemend burgemeester geïnstalleerd. De daaropvolgende dag, maandag, verloopt rustig, maar wel is de Ober- Leutnant Burghart weer ontboden bij de D.C. Deze deelde hem mede, dat hij nog enkele wensen had, n.l. dat het perso neel van de B.S. zou worden bewapend en dat alle aardappelen, die in het bezit waren van de bezetters zouden worden afgestaan om naar Rotterdam te wor den gezonden. Deze verzoeken werden enkele uren later ingewilligd. Voor het geen de laatste eis betreft werd ver zocht, dat twee wagons aardappelen zou den achterblijven voor de bezetting, een verzoek, dat werd ingewilligd. Vanaf het begin waren er stemmen gehoord, die kritiek hadden op de een zijdige samenstelling van de eilandlei ding. Hieraan kon nu een einde worden gemaakt, want die middag maakte de D.C. de namen van de Eiland-Advies- Commissie bekend. Deze zou bestaan uit de heren: Dr. J. N. van den Ende, Middelhamis; J. M. Jacobs, Middelhar- nis; L. L. Kreling. Stellendam; P. van Es, Ooltgensplaat; P. J. de Man, Nieuwe Tonge; H. de Jong, Sommelsdijk; J. C. de Bonte, Dirksland; D. Goekoop, Goe- dereede; C. L. de Wit, Oude Tonge; Ds. Th. Vollebregt, Oude Tonge; H. van Rossum Sr. Melissant; J. Hameeteman, Ouddorp; J. P. Mast, Den Bommel en L. Braber, Stad aan 't Haringvliet. Daarnaast werd de samenstelling van de gemeentelijke commissies uit de bur gerij, die als burgemeesters zouden bij staan, bekend gemaakt. Korte tijd daar na werd in Goedereede de loco-burge meester C. J. Lodder afgezet en werd Ds. Smedding in diens plaats benoemd. Op dinsdag 8 mei kwamen de eerste geallieerde officieren op Goeree Over- flakkee. Zij gingen naar de Inselkom mandant, maar in de loop van die dag kreeg de Districts-Commandant der B.S. Goeree Overflakkee de uitnodiging om zich met zijn staf op woensdagavond naar de R.K. Pastorie van Achthuizen te begeven voor een bespreking met de geallieerde commandant. Dr. J. Verseput Het Boekaniertoernooi dat Intermezzo zaterdag in de sporthal organiseerde is een sportief succes gebleken. 22 teams hebben elkaar een dag lang met veel in zet strijd geleverd om de bekers. Een la te afzegging, vijf minuten voor aanvang van het toernooi werd opgevangen door in de Heren 4e klaspoule een jeugd- team van Intermezzo in te zetten. In alle poules is het een spannende aangelegenheid geworden. Vooral in de heren 3e klasse poule gaven de ploegen zeer weinig toe. Het programma liep hier fors uit, doordat bijna alle wed strijden in 2 - 1 eindigden. Winnaar werd hier Vleuten, dat in een spannende „finale" Intermezzo 3 met 2-1 klopte. Bij de Heren 4e klasse bleef de wissel- beker voor het eerst sinds vijf jaar weer bij de organiserende vereniging. In deze poule maakten drie Intermezzoploegen de dienst uit. Als winnaar kwam Inter mezzo 4 uit de bus voor de junioren 2 en Heren 5. Bij de dames 3e klasse was Broleco winnaar, terwijl bij de 4e klassepoule Libanon met de eer ging strijken door een beter puntensaldo dan vc Goeree. De eindstanden in de poules waren: Heren 3e klasse: 1. Vleuten 8 punten; 2. TOP 7; 3. Intermezzo 6; 4. Be Fair 4; 5. Krimpen 3. Heren 4e klasse: 1. Intermezzo 1 8 pun ten; Intermezzo jun. 7; 3. Intermezzo 2 4; 4. vc. Goeree 2; 5. Sparta/H O. Dames 3e klasse: 1. Broleco 9 punten; 2. Volley Quick 8; 3. Sparta 6; 4. Data C/D 4; 5. Kangoeroes 3; 6. Intermezzo O. Dames 4e klasse: 1. Libanon 8 punten 77); 2. vc Goeree 8 34); 3. Ibis G; 4. Kangoeroes 4; 5 en 6 Data C/D en Intermezzo 2. Vrijdag 16 mei is het volgende toer nooi en wel voor adspiranten en rnini's vanaf 9.00 uur in de Olympiahal. STAVENISSE Geslaagd: De heer A. Moerland slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het politiediploma B. De Dirkslandse autorijschoolhouder Jan Kleijn de enige op Flakkee die ook voor het vrachtwagenrijbewijs op leidt heeft geen halve maatregel ge nomen toen hij zijn Opeltje Blitz zou gaan vervangen. Zijn cursisten rijden niet langer in een halfwas vrachtwagentje, maar ze bestijgen voortaan een DAF 1100 die met een gewicht van 10 ton (eigen ge wicht plus laadvermogen) de benaming „vrachtwagen" zeker toekomt. Met de aanschaf van deze nagelnieuwe wagen pleegde dhr. Kleijn een kapitale inves- terng maar hij meende met minder niet toe te kunnen. Trouwens zal er ook spoedig een maatregel van kracht worden die eisen stelt aan de grootte van de wagens waarin voor het groot-rijbewijs wordt opgeleid. Bij de aanschaf van de nieuwe DAF heeft dhr. Kleijn daarmee al reke ning gehouden. Het gerij zal nog gecomplotteerd wor den met een aanhanger zodat de ad- spirant vrachtwagenchauffeur een ge degen opleiding zal krijgen. Dhr. Kleijn, met zelf een jarenlange internationale chauffeurservaring, weet immers wat er komt kijken voor het besturen van een grote combinatie. De „volwassen" wagen die aan de werkelijkheid beantwoordt staat er klaar voor; tel. 01877 - 1646. Op 24 april hield de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming haar tweede jaarvergadering. Voorzit ter Jos Hendriks heette iedereen, onge veer 60 personen, van harte welkom. In het bijzonder was er een woord van welkom aan de heer en mevrouw Sip- kes, die een deel van de avond zouden vullen met een lezing over het gebruik van wilde planten in park en tuin. De voorzitter waardeerde het zeer dat de heer Sipkes, op zo'n leeftijd 84 jaar dit nog wilde doen. De voorzitter leidde de lezing in met een omschrijving van het wezen van de natuurtuin n.l. het maken van milieus waarin zich min of meer natuurlijke begroeiingen van inheemse plantensoorten kunnen ont wikkelen. De invulling van deze defini tie liet hij graag over aan de heer Sip kes. Deze gaf op een zeer persoonlijke wij ze en met veel enthousiasme een door dia's geflankeerde uiteenzetting over de wilde flora. Hierbij „technnsch" bijge staan door zijn vrouw, die de projector bediende. Naast het noemen van een groot aan tal bruikbare planten werd ook de ont- wikkelings-geschiedenis van de Tenel- la-plas geschetst. De heer Sipkes mag gezien worden als de grondlegger en animator achter deze natuurparkpias te Oostvoome. Als dank voor de gehouden lezing overhandigde de heer Hendriks de spre ker naast een enveloppe met inhoud voor de gemaakte kosten ook een eerste exemplaar van het boekje „De Kreken van Oostflakkee", dat binnenkort zal verschijnen. De voorzitter schetste de ontwikkeling van dit werkje (51 pagi na's). Het idee er voor was vorig jaar gebo ren, deels door een behoefte om meer bekendheid te geven aan het specifieke van deze kreken in het bewuste gebied. Deels ook doordat een aantal activitei ten de loop en deinhoud van deze kreken bedreigen. Het werk is in een versnelling gekomen door de werkzaam heden rond de havenkreek van Oude Tonge. De heer Sipkes stelde deze eer zeer op prijs. Ook mevrouw Sipkes mocht in de dank delen. Zij ontving een prachtige bos bloemen, die zij te meer op prijs stelde omdat de „machinist", zoals ze het gekscherend zei, nogal eens over het hoofd gezien wordt. In de hierna volgende pauze konden een groot aantal artikelen bekeken wor den. De heer Sipkes had uit zijn tuin We ontvingen bijgaand schrijven van dhr. Jan Kastelein, waarin hij meedeelt op bezoek te komen in zijn geboorte dorp Dirksland. We namen het briefje in z'n geheel en ongecorrigeerd over: Jan Cornelius Kastelein die in Dirks land geboren was aan august 5 - 1907 en ging naar Amerika in 1925 als hij 18 jaar oud was. Nu is hij 72 jaar oud en komt zijn geboord plaats Visiteeren met zijn twee oudste soonen Jan en David in mei 10 tot mei 14. Zullen zij het eiland van Goeree en Overflakkee bezoeken. 54 jaar is een lange tijd en het zal een groot plezier wezen om weer in mijn oude dorp van Dirksland de straaten te loopen. Jan was een voetbal speeler meet de Dirks- landshe Voetball Vereeniging, en ook aan de gimnistiek Vereeniging. In Amerika werd hij een Evangelist en voor de laatste 47 jaaren heeft hij het evangelie gepredikt in veele plaatsen in Amerika, en ook tot de gansche wereld over de radio zijn twee soonen die met Jan naar Dirksland komen zijn Ameri- kaansche voetball jongens. Jan de oudste zoon is professor in Taylor Universiteit in Upland Indiana. David is de overseer over een christian kamp. Daniel de jongste zoon woont in Massachusetts en is een wereld reisende jongeman voor een Electrisch Kompany. Hij heeft een paar jaar terug in Dirks land geweest. Onze familie leden waar vnj zullen logeren in Dirksland wonen in WER- NAARLAAN 17. Zijn naam is Adrianus van Broekhoven en ook Gijsbertus Oli vier. Daar zullen wij logeren als wij in Dirksland zijn. Wij gaan van Chicago met K.L.M, naar Amsterdam mei 7 on 5.30 en hopen in Amsterdam te komen naaste mor gen on 8.30. Van Amsterdam gaan wij naar Dirksland met automobile, en wij hopen het gansche eiland van Goeree en Overflakkee te bezoeken. Ik ben good gezond en staat klaar om voetball te spelen in Dirksland zoo als ik dat vroe ger gedaan heeft. Ik hoop dat nog veel van mijn ouder vrienden in Dirksland leven en dat ik het plezier zal hebben veelen van uw te zien die dagen dat wij in Dirksland zullen vertoeven. TOT ZIENS, JAN KASTELEIN. een aantal pollen met bloeiende en groeiende wilde planten meegenomen, die hij de aanwezigen ter verdeling aanbood. Verder lagen er boekjes over wilde planten, prachtige foto's over vlin ders, en waren er vogelnestkasten uit gestald ter verkoop. Na de pauze volgde het officiële jaar vergaderingsgedeelte. Hierin werden de verslagen van de secretaris goedge keurd, evenals de jaarrekening en be groting van de penningmeester. De kas controlecommissie had een en ander goedgekeurd. Ook vond er een bestuurs wijziging plaats. Twee leden Johan Dunk en Arie van den Berg waren aftredend en herkiesbaar. Dit laatste vond ook plaats. Daar naast werden er twee nieuwe bestuurs leden gekozen: 1. Carla van der Valk- Krijgsman (Middelhamis) en Pim Bal de (Den Bommel). De aanvulling was, volgens de voorzitter, nodig de fysieke draagkracht van het bestuur, voor alle activiteiten die er ondernomen moeten worden, te vergroten. Uiteraard zijn er naast het bestuur nog vele active leden nodig, waartoe hij tevens een oproep deed. Tijdens de rondvraag werd er een voorstel gedaan om, voor leden, kortdurende plaatselijke cursussen te houden waarin men de meestvoorkomende planten en dieren SINT MAARTENSDIJK KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN De heer P. Jasperse, gepensioneerd technisch ambtenaar van de gemeente Tholen werd onderscheiden met de zil veren medaille verbonden aan de Orde- van Oranje Nassau. Sinds 1955 is de heer Jasperse correspondent voor de rijksdienst voor het oudheidkundig on derzoek en sinds 1957 lid van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. De gepensioneerde jachtopzienaar/ toezichthouder voor het Staatsbosbe heer van het natuurreservaat De Pluum- pol, de heer J. Lindhout, ontving ook de zilveren medaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Voor haar uitzonderlijke sportcarrière als wielrenster kreeg Keetie van Oos- ten-Hage, oud inwoonster van St. Maar tensdijk, thans wonende te Kloetinge, de versierselen behorende bij het ridder schap in de Orde van Oranje Nassau. zou kimnen leren herkennen. Het be stuur zal dit voorstel nader trachten uit te werken. Hierna besloot de voorzitter de verga dering onder dankzegging voor de aan wezigheid en inbreng van allen. Hallo jongelui, daar zij we dan weer. Het is een week geleden dat we hier ook waren. We schreven toen dat mei een van de mooiste maanden is, nietwaar. En dat is ook zo. Voor ons Nederlanders heeft de maand mei nog iets bijzonders. Het is een maand van herinneringen. In de maand mei immers herdenken wij dat Nederland in oorlog kwam, maar wij herdenken in diezelfde maand ook, dat Nederland werd bevrijd. Een maand waarin wij herdenken het niet te beschrijven leed dat over ons land werd uitgestort, maar ook een niet onder woorden te brengen blijd schap. Dat geldt in het bijzonder dan de mensen die deze tijd hebben meege maakt en aan de lijve hebben onder vonden wat oorlogsleed is. Jullie heb ben dit allemaal van horen zeggen, en jullie hebben er allemaal over gelezen, maar dus niet aan de lijve ondervonden. Jullie hebben allemaal het Bevrij dingsfeest gevierd, maar in feite niet herdacht. Om de vreugde van Bevrij ding te kunnen herdenken moet men eerst zelf gevangen hebben gezeten. On derdrukt zijn geweest. Nooit hebben wij de „schitterende kleuren van Nederlands vlag" zo gezien als met de Bevrijding, en nooit heeft het „WUhelmus van Nassouwe" ons meer ontroerd als die dag van de Be vrijding. En toch was het dezelfde vlag en hetzelfde Wilhelmus. Laten wij onze Driekleur en ons Volkslied dan zó blij ven zien en zó blijven horen als op die dag, en de Heere bidden of Hij de vrede bestendigen wil ook in de toekomst. MEIRAADSEL 2 i «1 b 1 8 5 10 II II 1. het zingen graan 2. veel bomen bij elkaar vogel (symbool van vrede) 3. een veel gebruikte drank vaat werk voor vloeistoffen 4. scherpe plooi vervoermiddel 5. zwarte lijster broedplaats van vogels 6. twist klank in de muziek (of jon- gensnaam) 7. niet dichtbij behulpzaam zijn 8. stap (ook bewijs van doorgang) geldstukken 9. arbeid groep klanken 10. breed stromend water lichaams deel 11. bekende vloeistof kip 12. deel van de week gappers 13. smeerbare vloestof knoest in hout ledere zin bestaat dus uit twee woor den, die samen weer een nieuw woord vormen. De woorden of namen zijn niet even lang, dus even opletten. Bij juiste invulling op de middelste lijn verticaal: een zangvogel. Deze opgave lijkt me voor onze jonge deelnemers wel wat moeilijk, daarom hier nog een eenvoudiger opgave. Alleen dus voor diegene, voor wie bovenstaande te moeilijk is. MEIRAADSEL 2 A X X X X X X X X X 1. grootvader van David 2. grootmoeder van Timotheus 3. schoondochter van Naomi 4. Paradijs 5. vader van koning Davld 6. geboorteland van Ruth 7. de eerste mens 8. profetes (lukas) 9. berg waarop Mozes stierf 10. in dit dal bouwde Nebukadnezar een groot beeld. De beginletters vormen een andere naam voor de maand mei. BRIEFWISSELING Anne v. d. Welle - Sommelsdijk: Ik vind dat je nogal aardig wat te vertellen had Anne. Dat vonden die oude mensen wel leuk dat jullie op bezoek kwamen. En nog gewerkt ook. Er waren dus ook dierenliefhebbers(sters), anders zouden daar wel konijntjes en duiven zijn. Die vakantiedag was nuttig besteed Anne! Ina Hoogesteger -, 's Gravenpolder: Die schoonmaak die weet wat Ina. Flink dat je je moeder zo goed helpt. Je bent dus zo'n beetje „hulp in de huishouding". Ze hebben je goed bedacht met je ver jaardag, en nu heb je nog niet eens al les geschreven. Nu is het weer leren. Gaat het goed op school Ina? Annette Harinck - Goes: Het was dan wel heel erg spannend als je zelfs oom Ko vergeet. Maar je hebt wel je best gedaan, dat blijkt wel uit de behaalde cijfers Annette. Je mag er van oom Ko nog een 10 bijzetten. Je hebt dus nu al een „lekje" waar je straks wat kan gaan verdienen? Flink hoor! Carolien Harinck - Goes: Jou rapport mag er ook best zijn Carolien. Het is net voor dat ene vak. Dat is een smerig cijfer, en dat moet je beslist zo snel mogelijk laten verdwijnen. Dat kan je best. Je br'oer is een echte plaaggeest, maar dat hoor je wel meer hoor. Hoe rijdt de nieuwe auto? Jammer dat de benzine zo duur wordt Carolien. Corine Vader - Nw St. Joosland: Het is maar goed dat je er bij schrijft wat je tekening voor moet stellen, want ik had het er niet in gezien hoor. Je hebt het maar erg druk met de club. Heeft de verkoop nog wat opgebracht? Voor het EHBO examen geslaagd, maar van het verkeersexamen weet je het nog niet? Maar dat zit ook wel goed Corine, let maar eens op. Leendert van Wezel - Stellendam: Is het een fijne dag geworden Leendert. Er was heel wat te zien in het Bijbelmu seum, en zo'n rondvaart is ook al een hele belevenis. Maar het moet wel mooi weer zijn. Je bent dus nog ziek geweest? Dat is niet zo leuk. Kan begrijpen dat je weer graag naar school ging. Ingrid van Loon - Nieuwe Tonge: „Je bent „verschrikkelijk" bedankt voor je leuke fotootje Ingrid? Ik vind het erg leuk hoor. Het was toch fijn weer hé op Koninginnedag. Heb je een fijne dag ge had? We zullen maar hopen dat we een mooie meimaand krijgen, want zo erg veel mooi weer hebben we nog niet ge had. Marina van Rossum - Melissant: Dat was nu eens een echte „feestbrief" Ma rina. Aardig verzonnen met die vlag gen en vlaggetjes. Gezellige dagen gehad „In de Bóógerd?" Leuk is dat een paar dagen met de hele kluit op stap. Win kelen vinden meisjes natuurlijk erg ge zellig, maar het kost meest wel geld. Hiep, hiep Hoera! Max van Rossum - Mellssant: Dat is inderdaad heel jammer Max dat het zo hard is gaan waaien. De jonge bladeren en de tere bloesem lijden er veel van. Maar het is toch wel lekker weer vind je ook niet. De meimaand is toch zo mooi. Ook al zo'n mooie vlag getekend, en daar waait het ook hard zie ik. Jan V. d. Doel - Nieuwe Tonge: Oom Ko kan ook al die versjes die jullie heb ben wezen zingen. Wat zullen die men sen wel opgekeken hebben zeg. Zullen het best mooi gevonden hebben. Nee, oom Ko heeft niet wezen vechten hoor in de oorlog, maar wel veel meegemaakt. Oom Ko heeft wel achter de prikkel draad gezeten en dat was ook niet zo leuk. Laten we hopen dat het nooit meer oorlog wordt Jan. ALLEMAAL Ja, dat is het dan voor deze keer. Jul lie hebben allemaal weer een fijne dag gehad. Oom Ko trouwens ook. Maar oom Ko moet zo'n dag weer inhalen, en dat is er bij jullie niet bij. Er zijn al veel fijne brieven binnengekomen. Echt gezellige en leuk geschreven brieven. En veel ook nog mooi versierd. Dat kan ook niet anders. Eerst Konin ginnedag en daarna het Bevrijdings feest. Daar zijn jullie allemaal vol van, én dat moet er weer uit. Ik hoop dat het voor jullie fijne dagen zijn geweest. Allen de hartelijke groeten en dan maar weer tot volgende week zo de Heere wil en wij leven. Oom Ko.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 6