ViJfentÊeriig Jaar geleden (3y Maas en Scheldebode 18 en 25 april 1890 Volop modevariatie, in(regen)mantels,^ japonnenpakje^ rokken,blouses^ enz. Maten 42 t/nn 58 jOok speciale Lheupnnaten. HiJlevliet 101, tel. 852564 Mathenesserweg 8, tel. 371413 Rotterdam Herinneringen aan de bevrijding: Kennisgeving ingevolge artikel 58 lid 2 WÊÊ: Uw iiuis verkopen? TAMBOER - RUILVERKAVELING „DE STELLE" KUILVEKKAVELINGSWET 1954 De Plaatselijke Commissie voor de Ruüverkaveling van het blok genaamd „DE STELLE, deelt U mede, dat vaa 27 mei tot en met 13 juni ^^^,}\^^S'f^^?;'Z^^^X ring van de ruilverkaveling „De SteUe" Markt 13, Goedereede op werkdagen, behalve de ^^^erdagen, des voonmddags v^^^ tot 12.00 uur en des namiddags van 13.30 tot 16.00 ut^ en op de donderdagavonden van 18.30 tot 20.00 uur, voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen: a. de hjst van rechthebbenden of een gewaarmerkt afschrift daarvan, als bedoeld in artikel 55 b. het proces-verbaal van classificatie of een gewaarmerkt afschrift daarvan, als bedoeld in artikd 57 hd 2, een re gister van de uitkomsten der schattingen en een kaart, waarop de klasse-grenzen staan aangegeven. Binnen veertien dagen na de laatste dag waarop bovenvermelde stukken ter mzage hebben gelegen (dus na 13 juni en voor Z« juni i980) kan iedere belanghebbende zijn bezwaren tegen de toekenning en omschrijving van rechten op de hjst van recht hebbenden en tegen de schattingen schriftelijk bij de Flaatse- liike Commissie indienen (adres secretaris Plaatselijke Commis sie voor de ruüverkaveling „De Stelle", Markt 13, Goedereede, postadres: postbus 61, 3253 ZH Ouddorp). Na verloop van bovengenoemde termijn kunnen slechts zij als rechthebbenden worden erkend, die voorkomen op de lijst van rechthebbenden of die tegen de daarop voorkomende toekenning of omschrijving van rechten bezwaren hebben ingediend, of hun rechtverkrijgenden. Het is dus van groot belang na te gaan of alle rechten juist om schreven staan en wel in het bijzonder of alle erf dienstbaarheden en andere beperkte zakelijke rechten zijn opgenomen. Goedereede, april 1980 De Plaatsehjke Commissie voornoemd, L. Visser, voorzitter Mevr. T. M. Draper-de Graaf, secretaris Bij besluit van de Raad van de Gemeente Goedereede van 17 - 4 -1980 is voor deze ter inzage-legging genoemde loka liteit aangewezen als hulpsecretarie. Deze lijst is in haar geheel of in uittreksel tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld op aanvrage bij de Plaatselijke Commissie. De kosten bedragen per artikel 8,75, vermeerderd met 0,90 per op het artikel voorko mend perceel. Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 2 mm. 1980 Beste jongens en meisjes, dit is dan het eerste jeugdhoekje in de meimaand. Het is niet zomaar dat men de mei maand Bloeimaand noemt. Kijk maar eens om je hieen, hoe mooi alles is. Zo als ieder vogeltje zingt als het gebekt is, zo groeit en bloeit ook iedere plant op eigen wijs. Er is niet mooier dan de reine natuur en dan vooral in mei nu alles nog zo ongerept is. Al dat prille groen en toch steeds weer anders. En wat een verscheidenheid van bloemen zien we al. Als we zien hoe mooi de schepping is, hoe groot moet dan wel de Schepper van dit alles zijn. Als we ons daarin gaan verdiepen dan zijn er geen woorden voor. Het ruime hemel- rond, vertelt met blijde mond. Gods eer en heerlijkheid. Dat wij dan de Naam des Heeren loven en eren, want Zijn majesteit is over de ganse aarde..Alles wat adem heeft love de Heere. Want dat is het bevel van de Heere der hee ren. Dat wij Hem eren en liefhebben al de dagen van ons leven. En nu het nieuwe raadsel. Dit werd ingezonden door Andrea van Dijk te Dirksland. Er zijn er nog meer die een raadsel heb ben gemaakt voor oom Ko. Ze komen allemaal aan de beurt, dus afwachten maar. MEIRAADSEL 1 1. koning der Meden en Perzen (Dan) 2. vriend van Job 3. wandelde met God (Gen) 4. werd koningin in een vijandelijk land 5. zoon van David (2 Sam 5) 6. vrouw van Jacob 7. vader van Samuel 8. zoon van Abraham 9. richter 10. zuster van Lazarus 11. de Heere is een God 12. profeet ten tijde van David 13. een valse profeet (Num) 14. koning van Juda (2 stammenrijk) 15. goddeloze stad (Jona) 16. kleinzoon van Eli (Sam) 17. bijbelboek (O.T.) 18. vrouw uit Jericho Alle gevraagde woorden bestaan uit zes letters. De beginletters vormen de naam. van een altaar (Exodus). ALBUMVERSJE voor KLAZINA JOPPE Dirksland Hier dan in de Raadselhoek een versje voor je poëzieboek. Lang heb je wel moeten wachten, maar 't was steeds in mijn gedachten 'k Wens je toe, dat Gods gena j' een keus deed doen als Jozua. Een keus die nimmer zal berouwen Daarop kan je vast vertrouwen. Waar je pad ook henen leidt, je veilig en geborgen zijt. Daarom altijd maar weer vragen of 't de Heere mocht behagen, die keus op je harte bindt. Zeker dat je Hem dan vindt. ALBUMVERSJE voor FRANCINA HUIJSEN Nieuwe Tonge Oom Ko wil niet achterblijven op je lang geleên verzoek. En dus hier een versje schrijven op 't blad van je poëzieboek Veel kan ik je niet vertellen, maar het beste dat ik weet; mocht soms veel verdriet je kwellen. God bevrijdt van alle leed. Niet zoals wij 't willen krijgen, maar in alle ootmoed stil, biddend vragen, wachtend zwijgen, schenkt Hij 't, die Hem vragen wil. BRIEFWISSELING Huisvrouw te X. Helaas kan oom Ko niet aan uw verzoek voldoen. Daarvoor is oom Ko niet de aangewezen persoon om dit soort problemen te behandelen. De krant is ook niet de weg. M.i. zijn er in uw woonplaats wel vertrouwde en verstandige mensen aan wie u uw problemen kunt voorleggen. Die zullen u zeker met raad en daad terzijde wil len staan. „De twjee gezusters" - Yerseke. Hallo dames, bij oom Ko is het nu erg fris, en zeker geen weer om in de buiten lucht te gaan zwemmen. Een warme douche zou zeker wel zo fijn zijn. Dat hoeft jullie niet te weerhouden om toch een duik in het buitenwater te nemen, want het water is koud net zo nat als warm. Leuk dat jullie Éoveel kaarten hebben ontvangen op je verjaardag. Jammer dat jullie nog geen rapport heb ben gehad; had graag de cijfers eens willen zien. Is het een leuke dag gewor den in Amsterdam? Addy V. d. Velde - Yerseke. Ook nog geen rapport? Ben erg benieuwd. Het was dus alles „mossels"; ik dacht dat Yerseke alleen maar uit „oesters" be stond. Weer verkeerd gedacht. Je hebt toch nog veel kunnen leren en ook veel gezien. Erg interessant lijkt me. Groet jes aan de hele familie hoor! Lucretia v. d. Welle - 's-Gravendeel. Wist je dat je „honddog" een druppel aan z'n neus had? Had je eerst even moeten wegwerken Lucretia. Het is een hele waslijst dat rapport maar het ziet er uitstekend uit. Alleen rekenen nog een beetje optrekken. Want dat moet je wel goed beheersen. Lianne Murre Goes. Die Lianne uit Goes, is ook niet voor de poes. Wat een pracht cijfers zeg. Dat kan echt niet beter. En typen kan je ook al heel goed. Heb je daar ook een cijfer voor gehad? Oom Ko vind dertig knikkers al een heleboel hoor. Nu maar niet teveel ver liezen, want dan ben je er zo do'or. Connie Nieuwenhuize - Yerseke. Van harte gefeliciteerd met het behalen van je type diploma. En met heel mooie -cijfers. Keurig Connie. Je brief heb je trouwens ook keurig getypt hoor. En ook een keurig rapport. Ook al zo'n lange rij. Nu nog even die zesjes weg werken voor de vakantie. Dat kan nog net Connie! Jaap Joppe - Dirksland. Dat was even een hele drukte in het land Jaap. Als je dit leest zit alles er al in. Het is nu wachten op warm weer, want het is nog steeds erg koud. En voor de groei, maar ook voor het ontkiemen is warmte no dig. Gaat het nog goed met de studie? Je zal het best druk hebben, m.aar dat is wel goed. Werken maar hoor! Klazina Joppe - Dirksland. Ook al druk gehad, maar toch nog kans gezien om een zak knikkers te winnen. Wat heb je er veel Klazien, je kan beslist heel goed knikkeren. En je rapport ziet er ook goed uit. Enkele vakken nog een beetje ophalen. Dat kan je best. Hoe is het afgelopen met het verkeersexamen? Anja Joppe - Dirksland. Jammer dat jullie de oplossingen niet hebben inge stuurd. Dat scheelt direct een aantal punten hé. Ook al een mooi rapport, niet één onvoldoende. Ik lees achten en een negen. Goed je best blijven doen, dan kan je voor dat de grote vakantie be gint nog veel ophalen Anja! 't Was leuk in Haamstede hé! Joop Struijk - Herkingen. Je kan wel „reklame-tekenaar" worden Jaap. Dat heb je leuk verzonnen joh. Het is net echt, alleen kan oom Ko het niet ho ren. Heb jij ook al een rapport gehad? Moet je volgende keer ook je cijfers eens schrijven. Ik denk dat je voor te kenen wel een mooi cijfer zal hebben. Dat hoor ik nog wel. Leonard de Visser - Middelharnis. Kijk, Leonard schrijft wel z'n cijfers aan oom Ko. En wat voor cijfers? Ge weldig goed hoor. Er is maar één cijfer dat afwijkt. Dat is voor dat vak niet zo erg en dat kan je nog best ophalen ook. Moet je voor examenzwemmen he lemaal naar Zierikzee? Kan dat niet in Middelharnis. ALLEMAAL Zo, oom Ko gaat er nu mee stoppen. Er blijven nog een paar brieven over. Dat is een reserve voor a.s. week. Oom Ko is een beetje bang dat de brieven niet zo snel zullen komen. Jullie heb ben allemaal een vrije dag, en die dag zal je wel niet gebruiken om een briefje te schrijven. Maar dat is niet zo erg hoor. Er zal wel veel te vertellen zijn over Koninginnedag. Dat zullen we dan maar afwachten. Allemaal de groeten van oom Ko Grote ':^s Goeree Overflakkee lag na de bevrij ding van het zuidelijk deel van ons land in de frontlinie. Het duidelijkst bleek dit in het oosten, waar de Brabantse over- wal bij Dintelsas in bezit van de Gealli eerden was. In dit gedeelte werden door de Engelsen enkele .malen overvallen gedaan waarbij zij Duitsers als krijgs gevangenen konden wegvoeren. Omge keerd trachtten de Duitsers een enkele maal een raid naar Brabant te onderne men, maar deze leverde geen tastbare resultaten op. Een belangrijk gevolg van deze wijzi ging was, dat de Duitse beztting niet al leen werd uitgebreid, maar ook beter bewapend werd. Naast de bezetters, die zich in het alge meen correct gedroegen was in Middel harnis de Grenzpolizei gestationeerd, die dienst deed als douane, maar die zich ook bezighield met het doen van pa- trouillewerkzaamheden. Na de invasie kwamen er .meer eigengereide militairen naar het eiland, die er zelfs toe over gingen eigenmachtig fietsen, dekens en huisraad te vorderen. Het waren deze groepen, die ook plun- dertochten in het ontruimde gebied or ganiseerden. De situatie werd nog moei lijker toen ook eenheden, die in Zeeland en bij Woensdrecht hadden gestreden naar Flakkee kwamen. Dit gold vooral voor de parachutisten, die in het alge meen fanatieke Hitlerianen bleken te zijn. Zij werden wel door de Oeldgen- darmie in bedwang gehouden, maar deze groep trad ook streng tegen de burge rij op. Een speciale groep was die der Arme nen. In Juni 1943 rapporteerde een lei dinggevende militair aan de Feldkom- mandatur: „Manschappen van het batal jon Armeniërs op Overflakkee kunnen zich verheugen in de bijzondere sympa thie van de bevolking, Nederlandse meisjes, die nooit met Duitse soldaten zijn gegaan, proberen met de Armeniërs in contact te komen. In een brief aan de Ortskommandantur laat de Jeugd van Overflakkee weten, dat zij zich eenzaam voelt en zich verveelt en verlangt naar verandering en gezelligheid, zij verzoekt daarom om inkwartiering van Arme niërs". Deze uitlatingen moeten m.i. wel met een zeer grote korrel zout worden ge nomen. Ik .veronderstel, dat hier bij de ze Duitse ambtsdrager d ewens de va der van de gedachte zal zijn. Deze me dedeling zal er wel toe hebben bijgedra gen, dat de Duitse leiding deze Arme niërs meer en meer is gaan wantrou wen en vóór de bevrijding waren deze militairen reeds van het eiland verwij derd. In de herfst 1944 was Middelhamis marinebasis geworden. De leden van de Kriegsmarine gedroegen zich behoor lijk. Zij dronken wel eens eei) borrel te veel en vonden de Flakkeese meisjes wel aardig, maar van overlast mocht niet worden gesproken. De verdediging van het eiland werd verbeterd. Zo werden in verschillende polders op afstanden van 50 meter hoge palen de Rommel-asperges ge plaatst. Deze dienden er voor om lan dingen van vliegtuigen onmogelijk te maken. In dijken, duinen en wegen wer den bunkers gebouwd, maar er werden ook plannen ontworpen om hoge ge bouwen, zoals kerktorens, vuurtoren en watertoren op te blazen, hetgeen de ver nietiging van vele dorpskernen ten ge volge zou hebben. Daarnaast werden sluizencomplexen onklaar gemaakt en werd de inundatie verder uitgebreid, terwijl ook mijnenvelden werden aan gelegd. Het spreekt vanzelf, dat de Geallieer den belangstelling gingen tonen voor het eiland. Zij werden door de onder grondse, die het Duitse telefoonnet kon afluisteren, ingelicht over alle verplaat singen en veranderingen op militair ter rein. De geallieerden begonnen ook aan vallen op het eiland te doen. Op 3 sep tember 1944 mitrailleerden de Engelsen de particuliere schepen, die üi de haven van Middelhamis lagen. Hierbij werden twee vrouwen gewond. De vaartuigen werden daarna over de gehele haven verdeeld. De Duitsers bepaalden, dat deze schepen slechts 's nachts naar bui ten mochten. Deze order gold ook voor de tramboot, zodat het burgerlijk verkeer volkomen lamgelegd werd. Toen op 4 september de tram tussen Goedereede en Ouddorp werd aangevallen, waarbij vrij veel ge wonden waren, ging de R.T.M, er toe over de dienst op te heffen. Deze feiten leidden ertoe, dat de ver houding tussen burgers en bezetters er niet beter op werd. Velen vreesden, dat bij een Duitse nederlaag verschillende fanatieke Duitsers op sadistische wijze hun woede op de bevolking zouden koe len. Het moeilijke was dan, dat de eilandbewoners gedurende geruime tijd verstoken moesten blijven van geallieer de hulp, want deze zou niet onmiddellijk op het eiland worden ingezet. Hier zou een taak liggen voor de Orde Dienst, de O.D., die kort na de bezetting was geformeerd. De doelstelling was: het handhaven van de orde na de ko mende bevrijding. De O.D. had derhalve weinig met het verzet te maken, iets dat niet zo gewaardeerd werd. Daardoor kreeg zij een nevenfunctie, n.l. het deel nemen aan de laatste fase van de bevrij- dingsstrijd. In dit verband kreeg zij ook een taak binnen het verzetswerk en ve len begonnen aan het inzamelen en doorgeven van militaire inlichtingen. Eind 1942 werd Jhr. J. Six met de lei ding belast en hij ging zich steeds meer met de militaire maatregelen bezighou den, hetgeen de regering in Londen niet kon waarderen. Op 27 Juni 1944 meldde zij hem, dat hij zich diende te houden aan e enbepaalde instructie. In dit stuk lezen wij cm.: „Taak O.D. in eventuele vacuüm-periode moet zij zich plaatselijk organiseren en beschikbaar stellen aan een betrouwbare plaatselijke overheid tot handhaving van orde en rust. Voor zoverre plaatselijke of geweste- UJke overheid onbetrouwbaar geacht wordt, plaatsehjke en gewestelijke ge zagsuitvoering voorlopig opgedragen aan vroegere burgemeesters en commis sarissen of bij ontstentenis aan betrouw bare leden van college dagelijks bestuur of Indien ook niet betrouwbaar, aan per sonen, die algemeen vertrouwen in ge meente en provincie genieten. Na aankomst Geallieerde autoriteiten en staf Militair Gezag moeten O.D.- functionarissen zich onmiddellijk te hunner beschikking stellen en hen spoe digst inlichten over omvang en uitvoe ring taak O.D. en toestand In voornaam ste centra. O.D. is niet bevoegd perso nen in militaire dienst te roepen". Dit laatste was een trap tegen het zere been, want Six had reeds bepaald, dat de in zijn dienst zijnde commandanten gerechtigd waren kader en manschap pen, die in mei 1940 waren, eventueel aangevuld met jongere lichtingen on der de wapenen te roepen. Op 16 augustus kreeg Six deze nota. Het stuk liet hij in zijn lade verdwijnen, want hy meende: „mijn adviseurs en ik overzien de situatie In bezet gebied be ter dan de regering". Dit nam niet weg, dat hij toch genoodzaakt was gevolg te geven aan de inhoud van de laatste zin snede. Trouwens die order was ook niet uitvoerbaar, want waar moest hij des betreffende gegeven vandaan halen en hoe moesten die müitairen worden be wapend? In ons land werkten talrijke illegale groeperingen. In september 1944 waren dé drie belangrijkste verzetsgroepen de reeds vermelde O.D., de Landelijke Knokploeg (L.K.P.) en de Raad van Verzet (R.V.V.). In die dagen gingen zij een hechtere samenwerking vormen bin nen het Delta-Verband, maar binnen deze fusie bleef de wrijving tussen de onderdelen niet uit. Toch had deze bun deling betekenis, want nu werd de mo gelijkheid geschapen voor de oprichting van de Binnenlandse Strijdkrachten (B.S.). Op 21 maart 1945 werd het Delta- Verband ontbonden en stelde men zich onder de Commandant B.S. In 1943 was op Goeree Overflakkee de reserve-kapitein A. Fopma aangewe zen als Districts Commandant van de O.D. Zijn naaste medewerkers waren de heren P. D. Sieling, C. M. Vogelaar en Ir. G. Terluin, terwijl Mr. L. J. den Hollander Jr. kort voor de bevrijding de functie van secretaris had aanvaard. Als adviseurs voor agrarische, medische en politionele aangelegenheden werden aangezocht de heren Ir. C. W. C. van Beekom, rijkslandbouwconsulent, H. de Jong, arts en J. J. Hiel, wachtmeester der marechaussee. In de loop van de maand april met de door de illegaliteit voorgestelde bur gemeesters reeds besprekingen gevoerd en waren ook de plaatselijke comman danten der B.S. nader ingelicht. De namen der burgemeesters waren: L. J. den Hollander (Middelhamis), A. A. Mijs (Sommelsdijk), L. Braber (Stad a/h Haringvliet), A. van Alphen (Nieuwe Tonge), E. Ottink (Dirksland), J. Wit vliet (Herkingen), W. P. Vogelaar (Me lissant), L. J. Vogelaar (Stellendam), Dr. S. S. Smeding (Goedereede) en J. Ha- meeteman (Ouddorp). De plaatselijke commandanten van de B. S. waren: P. J. G. van Leeuwen (Middelhamis en Sommelsdijk), Joh. Visser (Stad a/h Ha ringvliet), A. J. Verolme (Nieuwe Ton ge), L. Haeck (Dirksland), J. Bestman (Herkingen), J. Terpstra (Melissant), H. Hendrikse (Stellendam), J. van Houwe- lingen (Goedereede) en A. Vermaas (Ouddorp). Op vrijdagavond 4 mei 1945 werd be kend, dat de Duitsers zouden capitule ren. Fopma besloot, dat het Commando der B.S. de volgende morgen om 8 uur officieel zou optreden. Daartoe zouden de heren op het Raadhuis van Middel hamis samenkomen. Die morgen werden de heren voorzien van de erkende arm band, die om de linkerarm werd gedra gen en werd de heer Terluin afgevaar digd naar de Inselkommandant Oberst Ahlmann, wien hij het navolgende stuk overhandigde: „De Commandant der Geallieerde Hulptroepen heeft zijn Commandopost gevestigd op het Raadhuis van Middel hamis. Zijn naam is A. Fopma; hij is ka pitein van het Nederlandse leger. Hij is verantwoordelijk voor handhaving van orde en rust op het eiland. De Gealli eerde Hulptroepen zijn te herkennen aan band om linkerarm". De Districts-Commandant zag zijn taak en die van de B.S. als volgt, ener zijds door een zeer positef optreden het vertrouwen der bevolking te winnen en deze leiding te geven, waardoor on geregeldheden van de zijde der bevol king kunnen worden voorkomen, en an derzijds door een zeer tactisch, doch te gelijkertijd imponerend optreden tegen over de Duitsers dezen er toe te brengen de leiding der B.S. te erkennen en te aanvaarden. Vóór alles zal de B.S. er dus voor moe ten zorgen, dat orde en rust onder de- bevolking blijft gehandhaafd, dat con flicten met de Duitse Weermacht wor den voorkomen en dat voorts laatstge noemde er toe gebracht zal moeten wor- om tegenover de B.S. te capituleren. Dr. J. Verseput PLAATSELIJKE BERICHTEN MELISSANT In den Gemeenteraad hebben zitting: Voorzitter de heer J. Zaaijer P. zn. leden: K. Kwak, H. Kooman, M. Buijs, L. van Beek, L. Driendijk, J. van Es L. zn. Deze week vertrekken weder perso nen uit deze gemeente naar Noord Ame rika, om aldaar hun geluk te beproeven. NIEUWE TONGE Zondagavond waren eenige kinderen aan het blindemannetje spelen, juist wilden zij nog overloopen toen er een rijtuig kwam aanrijden. Er bestond geene mogelijkheid meer voor den voerman om in te houden, zo dat het kind werd overreden. Het is echter nog gelukkig afgelopen. STELLENDAM De heer J. H. Costerman Boodt, arts te Waddinxveen heeft de benoeming tot gemeente geneesheer alhier aangeno men. OUDDORP Toen C. B. alhier zich zaterdagmiddag naar zijn barbier begaf, zakte hij om trent den molen in elkander, en was on middellijk een lijk. SOMMELSDIJK Toen J. V. zich gisterenaivond had la ten scheren, had hij het ongeluk, door de duisternis misleid, in de kerkgracht te loopen. Hoewel thans tamelijk diep, wist hij zichzelf te redden en kw£im met den schrik vrij. Het aantal manschappen dat bij de Nat. Militie zal worden ingelijfd be draagt 7 welke inlegering zal plaats hebben te Dordrecht op 10 mei. Advertentie Rijksveerraderstoomboot „Vooruitgang" van Hellevoetsluis op Goedereede en Overflakkee. Dienst aangevangen 1 april van Stellendam 'naar Middelhamis v.m. 5.30; n.m. 2.30 uur van Middelhamis naar Hellevoetsluis v.m. 6.45; n.m. 3.45 uur van Hellevoetsluis naar Middelhamis v.m. 11.00; n.m. 5.00 uur van Hellevoetsluis naar Stellendam v.m. 11.00 uur van Middelharnis naar Stellendam v.m. 11.30; n.m. 5.30 uur Extra reis met post en passagiers, van Hellevoetsluis naar Middelharnis v.m. 9.00 uur van Middelhamis naar Hellevoetsluis v.m. 9.45 urn- De veerstoomboot vaart in aansluiting met de stoomboten van Hellevoetsluis ten 8.00, 11.40 en 4.40 uur en van Rot terdam ten 9.00 en 3.00 uur. Wachtkamers zijn: te Hellevoetsluis bij Paling te Middelhamis bij den sasmeester te Stellendam het wachthuis der stoomboot OPENBARE VERKOPING te Dordrecht in het Koffiehuis Koop handel en Zeevaart bij veiling op vrij dag den 2 mei 1890 en bij afslag op vrijdag den 23 mei d.a.v. ten overstaan van de notarissen M. C. Sigmond te Dordrecht en N. A. C. Slotemaker te Sliedrecht, van den geheel vrijen goed bedijkten grooten ARDIANA THEODORA POLDER bevattende uitmuntende Bouw- en Wei landen met Bouwmanswoning en schu ren, en de daar bij behorende dijken, gorzen, aanwassen en slikken te Oolt- gensplaat ter gezamenlijke grootte van 118 Hectaren, 14 Aren, 36 - centiaren. Verhuurd aan den Heer W. Kamp Kzn. tot 1 nov. 1896 voor 12.300,den hoop 's jaars. Grondlasten 1890 324,73. Vrij van Polderlasten, HERKINGEN Zomerinwisseling bouwvakzegels. Woensdag 7, donderdag 8 en vrijdag 9 mei a.s. van 7 - 9.30 uur. Hout- en Bouwbond. C.N.V. afd. Herkingen. Toon Looy, Fortstraat 20, Henkingen. GOEDEREEDE Zomerinvnsseling vak. bonnen bouw van 5 t.m. 9 mei 's avonds van 19.00 t.m. 21.00 uur bij P. C. van Eek,, Hoofdpoortstraat 9. NIEUWE TONGE Inlevering vakantiezegels. Vakan tiebonboekjes bouw-, schilder- en bag gerbedrijf met de daarin geplakte ze gels kunnen ingeleverd worden op 6 en 7 mei a.s. v^ 6-10 uur bij de P.V. A. K. v. d. Doel, Westdijk 15a, t^lf. 01875 - 1679. OUDDORP Inlevering en verzilvering vakan tiebonnen. De zegelboekjes kunnen in geleverd worden op 6, 7, 8 en 9 mei 's avonds van 18.30 tot 21.00 uur bij J. L. Meijer, Hoge Pad 63, Ouddorp. Voorts 7/32 aandeelen in de Ooltgens- plaatsche Meestoof en Stamphuis aan de Slikstraat. Gevraagd tegen 1 mei a.s. eene zindelijke DIENSTBODE Adres met franco brieven aan den uit gever van dit blad 4243. BURGERLIJKE STAND' Sommelsdijk. Geboren: Pieter z. v D. V. d. Bij en M. Vink. Laurens z. v. C. Korteweg en J. Krijtenberg. Comelia d. v. J. V. d. Polder en A. v. d. Berg. Gehuwd: W. Schol en L. Springvloed. Overleden: A. Wittekoek, 86 jr.; J. Breur 11 w.; A. v. d. Slik, 78 jr. echtg. v. K. Schilperoord; C. v. d. Nieuwendijk 7 w. Melissant. Geboren: Hendrik z. v. H. v. Rossum en J. den Baars; Agatha d. y. C. V. d. Mast en C. Doornhein; Maar ten Adrianus z. v. L. WitvUet en D. M. V. Rumpt; David z. v. W. Doomhein en E. V. Putten; Herbert z. v. C. Kievit en L. Hooidonk. Ondertrouwd: D. Oudenaren. Overleden: Lena Boon oud 23 maanden; Stellendam. Geboren: Elisabeth d. v. A. v. Oostenbrugge en A. Hollaar; Pie ter z. V. H. V. Damme en J. v. Lente; Pietemella d. v. C. Troost en J. v. Heu- kelingen. Publicatie van het Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. v. Herken en S. v.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 6