Ook afscheid als Brandweercommandant kSl'^ST gemeentebode Dinsdag 29 apiil 1980 No. 4887 CHR. STREEIKBLAD OP GESIÊFORMEERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweerriaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Solina-Omegan ORGEL type 1300. Prijs deze week: Orgel 2195,— Bank85,— Hoofdtelefoon 55,— Totaal 2335,— NU 1.895,^ Voordeel 440, Verder z.g.a.n. ORGELS 950,-------1150,-------1350,— Gitaren Mectr. gitaren Versterkers Blokfluiten Mondharpen enz. VERSPUY Zn. Westdijk 53 Sommelsdijk Tel. 01870 - 4776 bij molen en bushalte VRIJDAG KOOPAVOND Ook in Barendrecht, 2 X Zwijndrecht en Tholen v.a. 75,— v.a. 175,— v.a. 198,— v.a. 9,95 v.a. 3,95 Jeugdsolisten- concours Resultaten voor Flakkeese brandweerkorpsen GOEDEREEDE Gezamenlijke kerkdienst in Sommelsdijk deze avond POSTKANTOREN Poes velt Middelhamis: Eervol pensioen voor Dir. Gem. werken dhr A. Scherpenisse EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Inwoners van de gemeente IVliddelharnis Koninklijke Onderscheiding op Goeree-Overflakkee HEDENAVOND GEZAMENLIJKE KERKDIENST OOSTFLAKKEE GEEN SPREEKUUR OOLTGENSPLAAT POSTKANTOOR GESLOTEN OUDDORP OPBRENGST KOLLEKTE POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAI. ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. BU ooQtract speciaal taxlet Zoals u reeds eerder hebt kunnen le zen wordt op zaterdag 10 mei het jaar lijkse jeugdsolistenconcours gehouden. Het is reeds de 17e maal dat dit mu- ziekgebeuren plaats vindt. Er hebben zich dit jaar zo'n negentig jeugdige mu- ziekbeoefenaars aangemeld. Vergeleken met vorig jaar is dat een flinke stijging van het aantal deelnemers. De jury zal bestaan uit de heren D. M. Klip en E. Nieland. Het concours be gint 's middags om 1 uur en eindigt om 5.00 uur. In verband met het grote aantal deel nemers gaat het concours weer verder om 6 uur. Het zal om ongeveer half elf afgelopen zijn. Zoals ieder jaar wordt het weer. ge houden in het Verenigingsgebouw „MELISHOF" te Melissant. We hopen, dat evenals voorgaande jaren velen het concours zullen bezoe ken. Zaterdag j.l. traden weer enkele Flak- keese brandweerkorpsen aan om deel te nemen dan provinciale brandweer- weds};rijderi, het waren dit keer de korp sen van Midd^Uiamis en van Sommels dijk, welke streden in de tweede klasse met perslucht. Deze klasse werd vorig jaar ingevoerd door het wedstrijdcomité omdat er vandaag de dag vanuit moet worden gegaan dat bijna bij elke brand gebruik van adembescherming noodza kelijk is. De wedstrijden werden deze dag ge organiseerd door de Gemeente Hendrik Ido Ambacht en speelden zich af op een opslagtprrein van de Genie. De ploegen werden hier opgeroepen om uit te rukken naar een aanrijding van een vracht- en een tankwagen, door welke brand ook een opslagloods gevaar liep, tevens werd er een persoon vermist. Op de plaats van het ongeval aange komen kwam een z.g. paniek slachtoffer aanrennen welke riep dat zijn rnaat in paniek de aangrenzende opslagloods was ingerend welke vol rook stond. De taak van de ploegen was dus de vrachtwagen en begin van brand aan de toegangsdeu ren te blussen, de tankwagen af te koe len en daarna met'perslucht de, met rook gevulde loods af te zoeken naar de ver miste persoon. Er werd deze dag weer op twee banen gespeeld, op baan 1 werd Middelhamis vierde met 435 punten en een gemiddel de vari 7.93 per verrichte handeling, een mooi resultaat daar deze ploeg voor het eerst met haar nieuwe bevelvoerder Joop V. ti. Valk deelnam, eerste op deze baan werd Oostvoorne met 455,5 punt. Op baan twee werd Sommelsdijk eers te met 432 punten en een gemiddelde van 7.88, 14 e op deze baan werd de brandweer van Ottoland met 340 pun ten. Door deze prestatie is het korps van Sommelsdijk gerechtigd deel te nemen aan de selectiewedstrijden welke zul len worden gehouden pp 7 juni in de Ge meente Bernisse (woonkern Heenvliet), het zal een drukke dag worden voor dit korps daai ïe deze dag ook aan de selec tiewedstrijden Tas hd./ld te Blaricum zal deelnemen. BITRG. VAN VELZEN VRIJDAG GEEN SPREEKUUR Burg. van Velzen heeft a.s. vrijdag geen gelegenheid zijn wekelijkse spreek uur te houden. Aan de vooravond van de troonwisse- ling zal er hedenavond (dinsdag 29 april) op initiatief van het plaatselijke Con vent van kerken Middelhamis - Sorn- melsdijk, een gezamenlijke kerkdienst worden gehouden. Deze dienst vindt plaats in het kerk gebouw van de Hervormde Gemeente in Sommelsdijk en zal in het teken staan van het gebed voor ons Oranjehuis en volk. Aanvang 19.30 uur. Voorganger is de plaatselijke predi kant ds, A. Beens. Medewerking Wordt verleend door het plaatselijke interker kelijke kinder- en jeügdkoor o.l.v. de heer P. H. Wessels. De kerkdienst zal via de kerktelefoon in MiddeUiamis en Somrnelsdijk worden uitgezonden. Iedereen wordt uitgenodigd de kerk dienst bij te wonen. Ook belangstellen den van buiten genoemde plaatsen zijn hartelijk welkom. SLUITING Op woensdag 30 april 1980 en op maandag 5 mei 1980 zullen alle postin- richtingen gesloten zijn. II Deden we we U enkele weken geleden kond dat de Middelhar- nisse gemeentebode Koos v. d. Polder door een hond in de mid delvinger gebeten was toen hij een brief in de brievenbus stopte, thans kunnen we U melden dat Koos andermaal in zwachtels gaat. Nu heeft een kat zijn pad ge kruist, in de meeste letterlijke zin, waardoor Koos met de fiets een buiteling maakte. Zaterdagmorgen gebeurde dat in de Berkenlaan. Van wie de poes is weet Koos niet, wel dat het beest veelkleurig was, zoals nu een van de ogen van Koos. De dokter heeft zelfs enkele hech- tingen aan moeten brengen. „'s Is een slechte maand voor me geweest, de aprilmaand", zegt dhr. V. d. Polder terecht... Een heel apart ceremonieel vormde ook het afleggen van het Commandant schap van de Brandweer en de daarop volgende installatie van de nieuwe com mandant en ondercommandant, resp. de heren M. Peekstok en L. Jordaan. Ook daarover deed burg. van Welsenis- zijn zegje, wetend een speciale toon aan te moeten slaan wanneer over het brand weerwezen gesproken wordt. „Wanneer je niet de juiste mentaliteit bezit kun je geen brandweerman wor den en het zeker niet blijven", zo had dhr. van Welsenis geconstateerd. Spr. wist dat het aspect van de dienst baarheid een grote rol speelt in het brandweerman zijn en het deed hem deugd te hebben mogen constateren dat dhr. Scherpensse de goede eigenschap pen heeft getoond om de korpsen goed te doen functioneren en ze als een een heid op te kunnen laten treden. 'tWat allemaal voortreffelijk werk geweest waarin dhr. Scherpenisse zich ook in in- terepmpentplük en rpp'n" "i „„-t,—.a had bewogen hetgeen hem van de zijde van het gemeentebestuur grote dank op leverde. Na die afscheidswoorden ging burg. van Welsenis over tot de installatie van de nieuwe commandant dhr. M. Peek stok, de eerste Middelhamisse beroeps brandweerman. De benoeming in full time dienstverband vond dhr. van Welsenis een verstandige zaak omdat de brandweertaken eerder toe- dan af nemen. Hij wenste dhr. Peekstok dan ook toe met vrucht te mogen werken, hem en de ondercommandant vervol gens, als tekenen van hun waardigheid, een nieuwe helm aanbiedend. De commando-overdracht. Uit handen van burg. van Welsenis ontvangt de nieuwe brandweercommandant dhr. M. Ppek«!tok Af hf^m. Beide heren namen van de gelegen heid gebruik de heer Scherpenisse op een afscheidswoord te tracteren, de dank uit te spreken voor de ontvangen be noeming en enkele woorden te wijden aan de wijze waarop ziJ voornemens zijn hun functie op te vatfen en uit te voe ren. Beiden waren het er over eens dat voor het goed functioneren van de brandweer de inzet van alle betrok kenen gewenst is. „Een. Sommerdieker en een Menheersenaer bie mekoare, daer mot 'n goed commando uut komme" voorzag dhr. Jordaan. Een volgend ceremonieel was de over handiging van de sleutel van het nieuwe blusvoertuig van Middelhamis door dhr. de Vries van de Boer b.v. Ajax te Am sterdam waarna de sleutels van hand tot hand gingen. In de cantine van de sporthal waar het allemaal gebeurde nam men er nog maar eentje op. Samen zullen ze er het •sir Door burg. van Welsenis werden dhr. en mevr. Scherpenisse een mooie tekening aangeboden. Het zal de Directeur Gem. Werken dhr. A. Scherpenisse in zijn actieve ja ren ongetwyteldzijn vergaan als zijn medewerker dhr. P. van Kempen die enkele weken geleden afschei^ nam; veel critiek tot en met dreiging met lichamelqk geweld. Het heeft niet ver hinderd dat dhr. Scherpenisse puntje gaaf zün pensionering haalde en vrq- dagavond, toen dat werd gevierd, ble ven de critische geluiden ver buiten de zaal waarin een menigte hem uitzwaai de. De rust die nu aanbrak wordt hem graag gegund, dat werd duidelqk uit de vele blaken van sympathie die hem aan het eind van de rit gewerden. Die „rit" begon in 1953 toen dhr. Scherpenisse, gekomen vanuit Rotter dam, zijn functie als Dir. Gemeente werken in Middelhamis begon. Burge meester van Welsenis die hem namens het gemeentebestuur toesprak had, i.v.m. zijn nog maar korte aanwezigheid in Middelhamis, anderen moeten raad plegen om dhr. Scherpenisse's hande lingen uit het verleden na te gaan. Die bleken zodanig dat dhr van Wel senis er welgehumeurd kennis van had kunnen nemen en ze in diezelfde stem ming kon rapporteren; U was een waar vakman en een perfect aanvoerder van de mensen met wie U werkte!", zo kon hij met grote waardering vaststel len, het weliswaar betreurend dat dhr. Scherpenisse nu opstapt, maar ander zijds erop vertrouwend dat zijn opvolger Ouddorp: donderdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland van Krabbendijke. Melissant: zaterdagavond 7 uur ds. P. Blok (bev. ambtsdrager en bev. lidm.) Nieuwe Tonge: heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. N. W. Schreuder van Goes. Oude Tonge: donderdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. Stad aan 't Haringvliet: donderdag avond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Meliskerke. U zult u ongetwijfeld hebben X afgevraagd wat er de oorzaak van T kan zijn, dat langs het Zandpad J van onze gemeente zo'n schaarse versiering van gekleurde lampjes T is aangebracht. Laten we u on- J middelijk uit de droom helpen. De Oranjevereniging heeft zich in- gespannen om tot een goede ver- siering van „onze dijk" te komen, maar heeft helaas moeten consta- 4; T teren, dat enkele jongeren (en ook wellicht ouderen, in ieder geval ook de ouders van de desbetref- fende jongeren) het niet zo nauw 4 nemen met het niijn en dijn. Al een uur na het aanbrengen van dé feestverlichting ontbraken een twintigtal, lampjes en na één enkele avond al ruim honderd, 4 sommige waren met fitting en al 4 van de palen gerukt. Voordat de J sohade door deze diefstal in de honderden guldens ging lopen 4 moest de Oranjever de resterende J lampjes verwijderen. Het is dus 4 Jhelaas niet mogelijk gebleken langs het Zandpad een ièuke ver- J siering te maken. „Men" heeft het verknoeid. 4 X Jammer. De Oranjevereniging, i dhr. A. A. C. de Wit en de adj. dir. dhr. Joustra de voetsporen van dhr. Scher penisse zullen drukken. De burgemeesterUjke waardering gold ook de wijze waarop dhr. Scher penisse zich tot zijn hoge functie had oppgewerkt. Als timmerman begonnen zag hij kans via avondstudie de MTS diploma's Bouwkunde en Weg- en wa terbouw te veroveren (nu staat die op leiding geüjk aan het HTS niveau) en dhr. van Welsenis kon enigermate ver moeden hoeveel doorzettingsvermogen daaraan te pas moet zijn gekomen. Al in het na-oorlogse Rotterdam kon hij de verworven kennis benutten om in 1953 in Middelhamis andermaal te wor den geconfronteerd met de nodige we deropbouw, nu na de ramp. Ook als brandweercommandant, aanr vankehjk over het Middelhamisse corps, maar sinds 1968 van de vier plaatselijke faluseenheden, had dhr. Scherpenisse zijn sporen verdiend en dat liet dhr. van Welsenis evenmin ongenoemd: „U was in die kwaUteit een goed organisa tor, coördinator en een goed teamlei der", zo voegde hij hem waarderend toe. Dhr. van Welsenis kon de dank van het gemeentebestuur voor het een zo wel als het ander doen blijken met de aanbieding van een geschenk, een fraaie tekening van de oude Sommelsdijkse haven, gemaakt door dhr. A. Booger- man. Het vormde een graag aanvaard geschenk dat in huize Scherpenisse een mooi plaatsje zal krijgen. Namens de raad. Niet de nestor van de gemeenteraad, dhr. T. Arensman, maar dhr. J. H. Koppelaar bracht namens de raad een gelukwens uit. Dhr. Arensman was ove rigens om heel plezierige reden verhin derd; hij vierde zijn veertigjarige Echt vereniging. Overigens was de waarneming bij dhr. Koppelaar in goede handen omdat dhr. Koppelaar in zijn achtjarige wethou- deirsperiode dhr. Scherpenisse van zeer nabii had kurmen volgen, 't Viel dhr. Koppelaar dan ook niet ipoeüijk het te hebben over het hem gebleken plichts gevoel en de plichtsbetrachting van de scheidende heer Scherpenisse en dhr. Koppelaar nam van hem dan ook af scheid met gevoelens van grote waarde ring, dhr. Scherpenisse dankend voor de vele raadgevingen en adviezen waarvan Middelhamis in de meest brede zin van heeft kunnen profiteren. „Gods zegen in de toekomst toegewenst", zo besloot dhr. Koppelaar met een wens tot dhr. en mevr. Scherpenisse. Nog drie sprekers volgden hem op, t.w. dhr. Kwakemaak, Dir. Gem. wer ken van Den Briel namens de Kring van Directeuren Gem. Werken; vervolgens dhr. H. Stuurman namens de Directeu ren van de Nutsbedrijven en dhr. de Jong namens het NIDIG, het Instituut Directeuren en Ingenieurs Gem. werken. De heren lieten hun goede wensen ver gezeld gaan van resp. een tuintafel, een 'parasol en een cadeaubon. Wanneer alles volgens program zal zijn verlopen zullen vanmorgen ook op ons eiland een aantal Koninklijke On derscheidingen ziJn uitgereikt. In Ouddorp was dat aan dhr. J. Breen i.v.m. zijn 50 jarig dienstverband bij de fam. Voogd, eigenaren van de koren molen „de Hoop". Tien jaar geleden ont ving dhr. Breen Koninkhjk Zilver, van morgen werd hem bij bevordering door burg. van Velzen Koninklijk Goud opgespeld. I.v.m. zijn 40-jarig kosterschap van de Ned. Herv, Gem. werd aan dhr. W. Koek een ZUveren Eremedaille in de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Ten gemeentehuize had tenslotte de uitreiking van de versierselen, behorend bij het Ridderschap plaats aan weth. J. Voogd i.v.m. het langdurige wethouder schap van de heer Voogd en de bekle ding van meerdere functies. In Dirksland werd Koninklijk Goud opgespeld bij mevr. Matsinger-Vervelde, die ruim 31 jaar het onderwijs heeft gediend, waarvan 27 jaar te Dirksland. Eveneens een onderwijskracht, dhr. Stuip te Melissant die in 1933 zijn loop baan begon en die inmiddels i.v.m. zijn pensionering beëindigde kreeg ook Ko ninklijk Goud. De voormaUge medewerker van Ge meentewerken dhr. A. Groenendijk te Dirksland kreeg een Zilveren Ereme daille, evenals de heer F. Biesheuvel die met Koninkhjk Zilver geëerd werd voor zijn langdurige betrokkenheid zelfs 30 jaar bij de Oranjever. en bij de Brandweer. In Sommelsdijk zal een Koninklijke Onderscheiding worden uitgereikt waar over a.s. vrijdag meer informatie. Ten gemeentehuize te Ooltgensplaat werd een Kon. Onderscheiding uitge reikt aan de oud Dir. Gem. werken dhr. M, Goudkamp. OOLTGENSPLAAT Heden dinsdagavond, de vooravond van de troonwisseling zal in de her vormde kerk een gezamelijke dienst ge houden worden in samenwerking met de hervormde- en gereformeerde kerk ter plaatse. Aanvang 19.30 uur. In deze herdenkings- en gebedsdienst zal kand. J. H. Becker een meditatie houden, terwijl door ds. T.W. van Ben- nekom de liturgie wordt verzorgd. Verder werken mee, de Chr. Gem, Zangverenigingen „Soli Deo Gloria" te Stad en „Jubüate" te Ooltgensplaat. Organist, dhr. F. Braber. Via de kerktelefoon van de hervormde- en gereformeerde kerk zal deze samen komst worden uitgezonden. Vrijdag 2 mei a.s. is burgemeester W. M. van der Harst verhinderd zijn spreekuur te Oude Tonge te houden. GESLOTEN Op woensdag 30 april (koninginnedag) en maandag 5 mei (bevrijdingsdag) is de gemeente-secretarie, de kantoren van de technische dienst en van Sociale Za ken te Ooltgensplaat en het kantoor van de gemeente-ontvanger te Oude Tonge de gehele dag GESLOTEN. Op Koninginnedag (woensdag 30 april) en Bevrijdingsdag (maandag 5 mei) is het POSTKANTOOR de gehele dag GESLOTEN. HERKINGEN KOLLEKTE NED. HARTSTICHTING De voor bovengenoemde stichting ge houden koUekte heeft opgebracht 1.032,15. Alle medewerkenden hartelijk dank. De kollekte.t.b.v. de Ned. Hartstich ting heeft opgebracht 4.422,29. Geefster/gevers en kollektanten heel hartelijk dank. I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1