RAAD OOSTFLAKKEE Nieuw verenigingsgebouw voor den Bommel komt eraan Uw huis verkopen TAMBOER Opening nieuwe bakkerij ten Hove W.W. of VUT Feestelijkheden rond de troonswisseling ir KOELKAST '-k DIEPVRIEZER AFWASAUTOMAAT KLEUREN T.V. iAr VIDEO RECORDER ir HIFI STEREO APPARATUUR WASAUTOMAAT kom dan naar de Expo Oude Tonge en u zult versteld staan van de aktle die heerst in onze stand Schelpenpad 26 Pirksiand telefooii 01877-1236 Zwembad in Stellendam a.s. zaterdag weer open Voorlichtingsavond Bartimeus Afscheid van afd. Groene Kruis Vissers vielen in de prijzen Brand in machineberging Landbouwers Okker's Zaden Beres- dryppels caravan Violen HOGCHEIVI stofzuiger Eigenheimer GEBRUIKTE DIESELOCCASIONS Mercedes Benz 300 D1976 Mercedes Benz 200 D 1976 Met 12 maanden garantie! J Alle keuringen toegstaan! J Omruilen altijd mogelijk J Mercedes - Benz-garage V. d. VELDE Dorpsweg 28-34 S O M M E L S D IJ K J Tel. 01870 - M36 VEILING HOTEL JACOBI Notaris J. W. Hempenius te Middelharnis, tel. 01870 - 4900, bericht dat de voor 17 en 23 dezer aangekondigde openbare verkoping van het Ho tel Jacobi te Middelharnis, GEEN doorgang zal vinden. VIVO VOOGD OUDDOEP Tel. 1686 - 2376 Hele kg magere runderlappen 13,98 500 gram Super hamiappen 6,99 100 gram varkenssnitsel 1,89 350 gram D.E. koffie roodmerk 3,75 VERKOPER/STER H O G C H E IVI Tuin- I lef hebbers Okker's Zaden Jubileumaanbieding speciale aanbieding De Bommelaren die er al jarenlang op wachten zullen het nauwelijks kun nen geloven, maar heuser komt een nieuw Verenigingsgebouw. Niet meer dat prachtige ontwerp aan de Kerklaan waarvan de exploitatielasten door bruin niet getrokken zouden kun nen worden, maar een gebouw dat aan zal sluiten aan de sportzaal aan de Schaapsweg. Door de dienst Gemeente werken is een ontwerp gemaakt dat zo wel de instemming kreeg van de Sport verenigingen als van de gemeentebe stuurders en j.l. donderdagavond stelde de raad het gevraagde crediet beschik baar. Het nadelig jaarlijks exploitatiesaldo is becijferd op bijna dertienduizend gulden, een bedrag dat uit de gewone dienst gedekt kan worden en de nieuwe accomodatie lijkt de gemeente dan ook geen zorgen te zullen geven. Groot enthousiasme dan ook in de raad en zoals dhr. v. d. Boogert (VVD) had geproefd zelfs een hoera stemming in Den Bommel. „Een prima plan!" prees dhr. v. d. Boogert, om daar optimistisch achter te laten vol gen: „over 1,5 jaar bestaat Den Bom mel 500 jaar, misschien kunnen we er dan onze intrek in nemen?" De heren de Wit (PCP) en Poortvliet (PvdA) staken hun instemming evenmin onder stoelen of banken. Uit de vraag stelling van dhr. Poortvliet bleek dat de ingetekende bestuurskamer ook de functie van kleine vergaderzaal zal krij gen. Een afzonderlijke bestuurskamer die geen ander doel zou dienen werd een te grote luxe geacht. Speelterrein Ooltgensplaat. De raad werd voorgesteld over te gaan tot aankoop van een perceel van 1.34.20 ha grond van dhr. A. P. van Hassent, Nieuwstraat 3. De sugestie was op dat terrein een definitief speelterrein te ma ken ter compensatie van het terrein dat door de bouw van het Groene Kruis ge bouw is moeten verdwijnen. De aankoopsom bedraagt 72.470, en meerdere raadsleden vonden dat een stevig bedrag. Dhr. Luijendijk (PvdA) deed wat schamper over de berekening van die verkoopprijs: „ik dacht dat het in de landbouw zo slecht ging, maar als ik dan zie welke gigantische bedra gen op dit hoekje grond verdiend moe ten zijn..." De discussie kwam al snel in het licht te staan van wat door de voorz. van de voetbalver. OFB, dhr. Troost, gebruik makend van het spreekrecht naar voren was gebracht. Hij wees de raad op de verspreide ligging van de velden, aan de Sportlaan en aan de Boomgaardpad. Op dat laatstbedoelde veld wordt nl. door de jeugdelftallen gespeeld maar na de wedstrijden gaan zij naar huis, zon der enige versnapering, omdat er een cantine ontbreekt. Dat maakt aldus dhr. Troost een bloeiend verenigings leven onmogelijk en het komt ook de kas van de Ver. niet ten goede omdat zo cantineinkomsten worden gederfd. Dhr. Troost vroeg de raad dan ook met nadruk een gedeelte van het aan te kopen terrein te benutten voor de aanleg van een voetbalveld. Binnen de raad leek daar wel sym pathie voor te bestaan maar de raads voorzitter burg. V. d. Harst moest het enthousiasme toch wat matigen omdat zo de wil er zou zijn de financiële weg niet aanwezig is om een tweede voet balveld aan te leggen. Als het ooit zo ver zal komen zal er toch grond be schikbaar moeten zijn en de raad had dan ook geen enkele moeite met de acceptatie van het voorstel. Verhoging erfpacht. Verhoging van de erfpachtscanon van een perceel grond aan het Handelster rein te Oude Tonge, in erfpacht bij B.V. Graanhandel P. van Schelven, werd de raad weliswaar vriendelijk voorgesteld, maar er was geen andere mogelijkheid. Het betekende dat de waarde van de grond 8 "/o rente op zal moeten brengen (GS zien daar scherp op toe) wat bete kent dat de canon op 3,20 per m^ vast gesteld moest worden. Momenteel be draagt de canon slechts 45 cent per m^, zodat de verhoging van zo'n zevenhonderd procent nogal ingrijpend is. NIEUWERKERK Ter gelegenheid van het, feit dat de familie H. A, ten Hove op 17 april 1950 het bakkersbedrijf begon op Nieuwer- kerk, heeft zijn zoon dhr H. ten Hove een geheel nieuwe bakkerij gebouwd. De brood-, banket en ontbijtkoekbak kerij had de laatste jaren met ruimte gebrek te kampen en moest daartoe nog ruimte scheppen. De nu grote bakkerij heeft een oppervlak van 130 m^ en is uitgerust met de nieuwste apparatuur, ovens en machines. Verder is de zaak uitgerust met z.g.n. remijskast en groot koelapparatuur. A.s. woensdag 16 april 's middags om 3 uur, zal de echtgenote van Duivelands burgemeester, mevr. M. J. van Bommel den Hartog de bakkerij officieel openen. Op vrijdag 18 april a.s. zal er voor klanten en belangstellenden „open dag" zijn. De eerste steen is gelegd door de stichter van het bedrijf H. A. ten Hove en de kleine Henk, ook H. A., zoontje van de huidige bakker. Als bijzonder heid zij vermeld dat ook de jeugdige Rinus Dorst begonnen als leerjongen, nu banketbakker 10 jaar bij bakkerij ten Hove werkt. Het zal de familie ten Hove, sr. en jr., zeker in deze dagen niet aan belangstelling ontbreken. Het is voor Nieuwerkerk zeker een aan winst, deze nieuwe zaak. In juli 1975 had de canon al aange past kunnen worden maar dat werd toen verzuimd zodat er nu van een te groter „schokeffect" sprake is. Volgens dhr. Poortvliet had de fa. van Schelven dat ook een beetje aan zich zelf te wijten: „van die kant is ons ook niet op ons verzuim gewezen en dat had toch ook gekund? „De centen die het hen méér gekost zouden hebben heeft van Schelven nu nog in z'n zak en van de verhoging zal hij heus niet fail liet gaan". Dhr. de Geoij (WD) had er wat meer moeite mee dan dhr. Poortvliet. Dhr. de Goeij kon het zich best indenken dat de verhoging hard aankomt, maar in de wetenschap „geen poot te hebben om een verweer op té gronden" ver zette hij zich niet tegen het voorstel. „De Overheid moet niet kil-cijfermatig te- wérk gaan maar rekening houden met het economisch gebeuren rondom ons" was zijn mening. Door dhr. Hokke (PCP) werd de nieu we canon niet onredelijk geacht en hij wees erop dat die ook al in andere ge vallen in rekening is gebracht. Overi gens begreep dhr. Hokke best dat het een erfpachter tegenvalt met zo'n ver hoging te worden geconfronteerd. Werkgroep tegen Kernbewapening. Van het aan het begin van de verga dering verkregen spreekrecht was ook gebruik gemaakt door dhr. de Haan te Nieuwe Tonge, lid van bovenvermelde werkgroep. Door hem waren de doelstel lingen van de groep naar voren ge bracht, de mens ervan bewust te maken dat het gebruik van kernwapens tot de uitroeiing van alle leven kan leiden. In de raad bestond best wel begrip voor die stellingname, maar aangezierr de werkgroep als actiegroep kan worden gezien kwam die niet voor subsidiering in aanmerking. Dhr. de Haan werd dan ook ledig heengezonden..., al had hij van PvdA zijde dan nog wel een compli ment meegekregen, omdat het zo sprak dhr. Poortvliet een goede zaak is als mensen zich inzetten voor de ver groting van de bewustwording. De heren Breeman (SGP) en de Goeij (WD) gaven te kennen geheel met het voorstel van het College subsidie te weigeren in te stemmen. „We zitten in een tijd waarin de ene actiegroep de andere opvolgt", wees dhr. Breeman aan. Voor dhr. de Goeij hoefde het even min: „als we de werkgroep tegen kern bewapening zouden steunen, dan zouden we ook steun moeten verlenen wanneer er een werkgroep voor de kernbewa pening opstaat" overwoog hij. Ook dhr. L. Hokke (PCP) voelde er niet voor: „we zouden voor een wild groei komen te staan en waar blijven we dan?" vroeg hij de raad af. Ook dhr. Moerenhout raadde de subsidieverlening sterk af. Hij verklaarde zich ook tegen de suggestie van dhr. Poortvliet de Werkgroep een vrije plaats op de markt in Oude Tonge in te laten nemen. Weth. Kroon leek daar wat in mee te voelen, gedachtig de kans die hij per soonlijk bij afwezigheid van de bur gemeester aan de Bijbelkiosk had gegeven. Tot verbazing van de voorzit ter trouwens die het daarover nog na der met dhr. Kroon zal hebben. „Mooi is dat... een wethouder die de Veror dening niet toepast..." Bij de gehouden stemming bleken al len met het voorstel van het College in te stemmen. Een voorstel van de PvdA fractie kwam derhalve niet meer aan de orde. Eigen welzijnswerker. De raad voteerde een crediet van 60.000,voor het aantrekken van een professionele welzijnswerker die, te werkgesteld op de afdeling Sociale Za ken ook de welzijnswerkzaamheden behartigt. Dat het spreekrecht tot enig vermaak kan leiden bleek don derdagavond toen dhr. Duim het woord voerde n.a.v. een grond- verkoop van 4 m^ aan een inwo ner van de Pr. Hendrikstraat. Die is voornemens met gebruikma king van die enkele meters een garage/berging te bouwen, eigen handig nog wel en daarop doelde de vraag van dhr. Duim: „...als die verkoop doorgaat, mag hij het dan gauw weten? Dan kan hij nog bouwen voor hij. weer aan 't werk gaat omdat'ie nu nog in de WW zit. Anders is het beter nog even te wachten, dan zit'ie in de VUT!" SINT ANNALAND Ter gelegenheid van het afscheid van Ko-ningin Juliana en de inzegening van de nieuwe Koningin Beatrix zullen D.V. ook in Sint Annaland enkele feestelijk heden worden georganiseerd. De dorps gemeenschap heeft in overleg met de scholen en de diverse aangesloten ver enigingen van gedachten gewisseld over de te houden festiviteiten op Koningin nedag 30 april en op de Bevrijdingsdag 5 mei. Men heeft een voorlopig schema opgemaakt dat er als volgt uitziet: 30 april om 9.30 uur een volleybaltoernooi op het sportveld en een puzzeltocht door de wielerclub De Hoop, om ongeveer 17.00 uur een oriëntatierit door W.H.S., om 19.30 uur een Taptoe door „Acce lerando". Zaterdag 3 mei rommelmarkt Maandag 5 mei van 19.15 uur tot 10.00 uur optreden van V.Z.O.S. en Accele rando. Om 10.00 uur kinderspelen aan de Ring, 14.30 uur kinderoptocht m.m. v. Accelerando en om 19.00 uur volks- spelen aan de Ring. Indien U slechts denkt over de aanschaf van Vanaf zaterdag 19 april kan men weer terecht in het verwarmde openluchtbad te Stellendam. Oók op dagen dat het weer wat minder fraai is, behoudt het zwemwater zijn behaaglijke tempera tuur. De grote kleedruimtes zijn ver warmd zodat men ook hier niet in de kou behoeft te staan. Naast het gebruikelijke zwempro- gramma van de gem. Goedereede zoals zwemlessen, schoolzwemmen, diploma- zwemmen en sohoolzwemwedstrijden, verzorgt de plaatselijke zwemclub „de Stelle" een hele lijst van zwemevene- menten voor het seizoen 1980. Begirmende met zaterdag 26 april, dan houdt „de Stelle" onderlinge zwem- wedstrijden. Zaterdag 3 mei: zwemwedstrijden met div. zwem clubs, 50 en 100 meter borstcrawl. 30 mei: cerlificaatwedstrijden met div. zwemclubs, 400 meter vrijeslag dames. 6 juni: schoolzwemwedstrijden gem. Goedereede. 7 juni: certificaatwedstrijden met div. zwemclubs, 800 mtr vrijeslag heren. 21 juni: schoolzwemwedstrijiden tus sen selecties van basisscholen uit Nieu werkerk, Dirksland, Middelharnis en Goedereede. 19 juli: open zwemwedstrijden van V.V.V. Ouddorp. 21 juli t.m. 25 juli: Nationale Zwem- vierdaagse. 9 augustus: Haringvlietoversteek van Hellevoetsluis naar Stellendam. 16 augustus: voor de tiende maal zwemwedstrijden om de „eilandbeker". 23 augustus: clubkampioensohappen van Z.C. „de Stelle". 30 augustus: vierkamp tussen zwem clubs uit Hellevoetsluis, Dirksland, Mid delharnis en Stelleendam. 4 tot 11 september: onderlinge zwem wedstrijden van Z.C. „de Stelle" om de „conditiecup". Het K.N.Z.B. diplomazwemmen wordt gehouden op 14 juni en op 6 september. Zwemlescursussen beginnen op 21 april, 9 juni en 23 juli. Op zaterdag 13 september sluit het bad voor het seizoen 1980. Zaterdagavond 19 april a.s. hoopt een medewerker van Bartimeus iets te ver tellen over het werk van deze stichting. Bartimeus is een christelijk instituut voor blinde en slechtziende kinderen. Op allerlei manieren worden deze kin deren hier geholpen en er wordt gepro beerd om hen, ondanks hun handicap toch voor te bereiden op een plaats in de maatschappij. Op deze avond zullen ook dia's ver toond worden over de stichting. Ver der wordt ingespeeld op een eilandelij- ke aktie, die momenteel ten bate van Bartimeus gevoerd wordt. Het bestuur van het Open Jeugdwerk heeft gemeend om nu niet alleen de jeugd, maar ook zeer nadrukkelijk ou deren voor deze avond te moeten uit nodigen. De bijeenkomst wordt gehou den in de „Hoeksteen" in Middelharnis en begint om 19.30 uur. Dus: lederen is heel hartelijk welkom!! OUDDORP Op de algemene ledenvergadering van het Groene Kruis afdeling Ouddorp van morgen, woensdagavond hoopt dok ter Ruiizeveld, na ongeveer 34 jaar lid van het dagelijks bestuur te zijn ge weest, afscheid te nemen van de afde ling. Daar hij zoveel jaren de belangen van onze vereniging heeft behartigd, menen wij dit onze leden alsnog onder de aandacht te moeten brengen in de verwachting dat vele leden op deze avond aanwezig willen zijn. Aanvang acht uur in het Verenigingsgebouw. Door het Productschap voor Vis en Visproducten werden wederom de jaar lijkse prijzen toegekend aan schippers van vissersvaartuigen en wel aan hen die in de periode 1 november tot en met 31 oktober 1979 de best verzorgde zee- vis hebben aangevoerd. In de categorie A. Vissersvaartuigen met een tonnage van 50 BRT 240 BRT en met als regel 5-7 bemanningsleden aan boord in tenminste 30 reizen, wer den twee prijzen toegekend aan vissers uit Goeree Overflakkee. Schiper A. Koese van de G.O. 19 „Wester Schelde", van de rederij Delta te Goedereede ontving de prijs voor zijn aanvoer in Goedereede. Schipper A. Klijn van de O.D. 7 de Twee Gebroe ders van het Visserijbedrijf Gebrs. Klijn b.v. te Ouddorp voor zijn aanvoer in Scheveningen. De andere prijzen gin gen naar Den Helder: J. O. Boer HD 3, naar Urk schipper K. de Vries UK 164 en naar IJmuiden, schipper P. Hoek jr. van de KW 214. Ook de prijs voor grotere schepen werd toegekend aan een Katwijker, na melijk schipper M. Messemaker van de K.W. 45. De uitreiking van de prijzen zal 26 april plaatsvinden na de koffiemaaltijd ter ere van de prijswinnaars gegeven in de Fava Lobbizaal. OOLTGENSPLAAT INWISSELEN VAKANTIEBONNEN Het inwisselen van vakantiebonnen voor de Landbouw kan plaats hebben op woensdag 16 april des nam. van 7 tot 9 uur bij de heer P. Westdijk, Pr. Hendrikstraat 21, alhier. OPRICHTINGSVEKGADERÏNG C.D.A. De A.R.P., C.H.U. en de K.V.P.-kies- verenigingen te Oostflakkee hebben op hun ledenvergaderingen besloten een CD.A.-verband op te richten. Deze op richtingsvergadering zal gehouden wor den woensdag 16 april te 19.30 uur in het Veren, gebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat. SOMMELSDIJK Zondagmiddag werd de brandweer van Sommelsdijk gealarmeerd voor een begin van brand in de machine-berging van het landbouwbedrijf van de heer D. van Nieuwenhuizen aan de Klad- staartweg. Door de eigenaar was een enorme rookontwikkeling waargenomen, waar door hij zelf niet naar binnen kon. Door de snel ter plaatse zijnde brandweer kon met behulp van perslucht naar binnen worden gegaan, waar bleek dat van twee tractoren de banden waren verbrand, met een straal hoge druk kon de brand worden geblust, waarna spoe dig kon worden ingerukt. THOLEN TWEE MILJOEN VOOR AANPASSING VAN HAVEN Als compensatie voor de te lijden schade aan de handelshaven van 'Tho- len zal het gemeentebestuur in eerste instantie bijna twee miljoen aan de rijksoverheid vragen. De aanpassing van de haven is eer gevolg van de Deltawerken, de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal en de com- partinentering van de Oosterschelde. Het getijdeverschil in de haven is ongeveer 3.50 meter waarbij de toegan kelijkheid van de haven redelijk is. Als de compartimentering van de Ooster schelde omstreeks 1985 gereed is dan is er in de Eendracht een vast waterpeil, dat beduidend lager zal zijn dan het ge middelde hoogwaterpeil van nu. In het aanpassingsplan krijgt de ha ven een vierledige functie en wel eer deel voor de handelsvaart, een deel voor de beroepsvissers, een deel voor de sportvissers en een deel voor de ple- ziervaart. Het is dan nodig dat de ha ven wordt uitgebaggerd tot een diepte van 3.25 meter min N.A.P. en de haven mond breder wordt. VOOR uienzaad Italiaans raaigras Engels raaigras klaverzaad weidemengsels witlof zaad wortelenzaad voederbietenzaad V BELT 01873 - 1692-1203-1350 wy bezorgen. Slikdijk 14 OOLTGENSPLAAT tegen kanker. Inlichtingen bij Tel. 05277 - 1625 Wegens omstandigheden nog te huur in Franse Vogezen Zeer mooie omgev. Tel. 01877 - 2116 Primula's Afrikanen Lobelia's Petunia's Madeliefjes Vaste planten (40 srt.) Kruidenplanten Dahliaknollen Groente-, bloem- en kruidenzaden Sla, andijvie, kroten Selderij, peterselie, tuinbonen Rode kool en tomaten planten. BLOEMISTERIJ - TUINCENTRUM Vroonweg 23 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1354-1390 TE KOOP Geheel nieuwe Prijs 175,— Tel. 01870 - 5024 FE KOOP 300 kg. pootgoed A 35/45 SIMCA 1000 bj. 1976 (koopje) Tel. 01870 - 2232 GEVRAAGD voor verkoop en alle voorkomende werkzaamheden op ons tuincentrum. ERVARING GEWENST. Schriftelijke sollicitaties aan: BLOEMISTERIJ - TUINCENTRUM Beatrixlaan 16 j Inl.: Tel. 01877 - 1390, na 20.00 uur DIRKSLAND tuinzaden bloenizaden bloembollen speelgazon siergazon pootaardappelen kompost potgrond bonenstokken Slikdijk 14 OOLTGENSPLAAT Tel. 01873 - 1692-1203 LEO DE STOFFENMAN bezoekt 25 jaar Flakkee met zijn stoffen. Daarom een de nieuwste zijde yersey's 160 breed 7.50 p. mtr. Kom en doe uw voordeel Morgen op de Sommelsdijkse markt. DANKBETUIGING Mede namens mijn vrouw en zoons wil ik allen hartelijk danken, die tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst van hun be langstelling hebben blijk gegeven. Ooltgensplaat, april 1980 Roode Kruislaan 3 J. Veth

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2