Koninklijk Goud voor „vader van Gemeentewerken" dlir. P. van Kempen ifimilnfï CHR. STR.KFTKRLAD OP GEREFORMEEaiDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EELANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond LEVENSHOUDING EN TOEKOMSTZORGEN Automoliielen-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND BEZOEKT ONZE t LANGEWEG 113 GARAGE KNöPS MIDDELHARNIS TELEFOON 01870-2043 Collecte t.b.v. de Nederlandse Hartstichting KLAAS JAN IVIULDER CONCERTEERT IN DIRKSLAND Het woord is nu aan de E.G. ministerraadï YAHAH&BUnENBOORD: kwaliteitduortbetlaogst! Ingezonden Oprichting Ciir. Schooiver. Nieuwe Tonge Ingezonden Strand bij Ouddorp krijgt sciioonmaaicbeurt Gemeente-bode gebeten Dierenbescherming DAIVIIVIEN ,,DENK EN ZET'' Open dag visserijscbooi Stellendam POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAi. ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm.- Bij contract speciaal tarlet Keihard worden we vandaag voor de gevolgen geplaatst van onze levenswijze, die we ons de laatste jaren hebben aangemeten. In een roes van optimisme hebben we geleefd. Een optimisme over de toekomst dat gevoed werd door de gedachte dat het morgen nog beter zou« zijn dan vandaag. Waarschuwen tegen dat optimisme hielp niet. Want het dagelijks gebeuren stelde al die „zwartkijkers" in het on gelijk. Het ging toch immers elke dag beter? Onze bedrijvigheid groeide flink, het aardgas bracht voortdureijd mil jarden binnen en de problemen die ook in die voorspoedige jaren zich voorde den, deden we af met de opmerking: „dat het eigenlijk maar wat hobbels zijn op de wegnaar een betere toe komst". We werden geconfronteerd met de nadelen van een ongebreidelde econo mische groei. Het milieu raakte ver vuild, terwijl de toenemende verkeers drukte ons als een molensteen om onze hals ging hangen. We kwamen tot de slotsom dat het zo ook niet kon. We voerden een uitgebreide milieuwet geving in en riepen een halt toe aan het ongebreideld doorgroeien van stad en land. Daarbij werden we zo in beslag ge nomen door' ons horizontale optimisme, dat we eigenlijk onze levenshouding verloren. We werden voor zoveel nieuwe ontwikkelingen geplaatst die ons aan spraken en waar we onze weg tussen door moesten vinden dat we eigenlijk niet zo goed raad meer wisten met oude normen en waarden. We kregen ook niet meer de gelegenheid ons erop te be zinnen. Wie sprak er nu no'g in de laatste jaren over het nut van sparen? Toch immers niemand meer. Het fis cale regiem en de inflatie stelde een ieder die nog waarde hechtte aan spa ren in het ongelijk. Zo zouden we door kunnen gaan. Maar wat veel erger is, we verloren ook elk zicht op God, in wiens hand ons leven is. Dat we slechts door Zijn hand leven kunnen, was nog wel iets wat we misschien zondag's in de kerk nog wel toestemden, maar leefde het ook bij ons in de werkweek die daarop volgde? Als we daaraan nog weleens dachten, werd het wel snel ondergesneeuwd door de bijna onbegrensde mogelijk heden, die de techniek ons bood. We gingen aan het onverbiddelijke van de dood knabbelen en ontwierpen een uit gebreide redenering om over heginnend leven te beschikken. Het gevolg van het een en ander was, dat we daarbij steeds meer op onszelf geworpen werden. We gevoelden dat echter niet zo erg omdat we er steeds weer in slaagden oplos singen voor de ontstane pijn te vinden. Vandaag zet de pijn door. Plotseling blijkt de bron die onze welvaart voedde niet zo gewillig meer te vloeien. Er komen allerlei haperingen voor. De inflatie en de rente stijgen snel, terwijl de herstructureringen van onze indus trie maar moeizaam verloopt. De vrees dat we morgen misschien wel met min der toemoeten dan vandaag, uit zich in stakingen en arbeidsonrust. Vooral de situatie in de bouwnijver heid toont uiterst verontrustende signa len. Zo berichtte deze week de Volks- krant dat van de 49.000 voor dit jaar geplande vergunningen voor premie koopwoningen er in het eerste kwartaal slechts 3.160 zijn uitgegeven. Ook het aantal te bouwen premiehuurwoningen blijft ver onder de raming, om'maar te zwijgen over de problemen rond de woningwetbouw. Met deze terugloop in de bedrijvig heid wordt een flink deel van onze be volking geconfronteerd, want in de bouw en de met de bouw samenhan gende toeleveringsbedrijven werken een 700.000 mensen. Dat is ongeveer zes tien procent van onze beroepsbevol king. Het is duidelijk, dat daarmede onze gehele economie een ernstige slag wordt toegebracht. Zullen we die plotseling ontstane moeilijkheden kunnen opvangen? Die vraag houdt vandaag velen bezig. IJve rig wordt reeds naar oplossingen ge zocht. Het vinden van die oplossingen wordt nogeens extra bemoeilijkt door het feit, dat wij het afgeleerd hebben om op God te zien. Dat is het trieste van de problemen waarin we vandaag terechtgekomen zijn. We weten de weg niet meer, hoe geholpen te worden. Christenen, zo lazen we ergens, zijn eigenlijk hulpbehoevende mensen, ze moeten steeds weer door een Aijder worden geholpen. Het is een recept dat ons vandaag niet zo erg meer smaakt, wij willen liever zelf de problemen op lossen. Misschien worden ze echter wel zo groot, dat ze boven onze macht gaan. Misschien worden we dan wel gedwongen om ons te laten helpen of zullen we dat blijven weigeren. Dan zullen we dat ook weten. Maar dan wordt het leven onleefbaar! In de week van 14 tot 20 april a.s. komt er een collectant bij U aan de deur om uw jaarlijkse bijdrage in ont vangst te nemen. Met uw steun hoopt de Hartstichting zijn vele werk in 't be lang van ons aller gezondheid voort te kunnen zetten. Dagelijks worden wij nog geconfron teerd met hartziektes bij volwassenen, maar ook mogen wij niet vergeten de kinderen die met hartafwijkingen wor den geboren. En denk ook eens aan die gezinnen waar een van hen hartpatiënt is. De Hartstichting zet zich in om hart en vaatziekte te bestrijden,, voor de kin deren is er de hartenark, de eerstko mende weken zal U via de Nieuwsme dia bekend gemaakt worden wat de Stichting met Uw geld doet in het be lang van ons allen. Mogen wij dan de collecte hartelijk bij U aanbevelen Voor mensen die van orgelspel hou den is Woensdag 16 april a.s. een da tum om te noteren en vrij te houden. Op de avond van die dag wordt na melijk een orgelconcert gegeven op het orgel van de Ned. Herv. Kerk in Dirks- land. Dit concert wordt niet zonder reden onder Uw aandacht gebracht. Bij dit concert op D.V. woensdag 16 april neemt namelijk niemand minder dan Klaas Jan Mulder plaats achter de speeltafel van het prachtige Kuncel- orgel in de niet minder mooie Ned. Herv. kerk. Het is niet teveel gezegd dat U véél zult missen wanneer U die avond niet in de kerk van Dirksland zult zijn. Het programma dat wordt omlijst met inleidend koraalspel en een eigen im provisatie, bevat werken van Bach, Handel, Mendelssohn, Guilmant, Re- naud, Reger en Zwart. Tevens is er sa menzang De afsluiting van het concert, (n.l. de improvisatie) alléén is een bezoek aan dit concert al méér dan waard! Als U er bent, zal Klaas Jan Mulder niet „verstek laten gaan", nee zeker niet Aanvang: 20.00 uur. C.B.T.B. WEST NEDERLAND In een korte terugblik op de protest manifestatie in Zwolle, Den boscb, Bleiswijk en Straatburg werd door het bestuur positief gereageerd op de gang van zaken tijdens en rond de böeen- komsten. „Als boeren en tuinders heb ben we op een verantwoorde en duide lijke manier ons standpunt naar voren gebracht en het is geibleken dat dit in de publiciteit positief is gewaardeerd, met name als een vergelyking wordt gemaakt met vakbondsakties die in de zelfde week zijn gehouden", zo zei de voorz. dhr. Blokland. „We hebben met deze akties veel good will gekweekt maar we zijn er nog niet. Het doel waarvoor we. deze manifesta ties hebben gehouden is nog niet be reikt. Het woord is nu eerst aan de EEG-Raad van Landbouwministers en aan de regeringsleiders van de E.G.- landen. Mochten de besluiten van de E.G.-top niet beantwoorden aan de eisen die we als landbouw hebben gesteld dan zul len we opnieuw moeten overwegen wel ke stappen we als georganiseerde land bouw in Nederland en in de E.G. zullen moeten nemen", aldus dhr. Blokland. Vanuit de vergadering werd ernstige kritiek geuit op de politieke partijen in het Nederlands en Europees Parlement. Voor zowel Den Bosch als Bleiswijk zijn alle Nederlandse Parlementariërs persoonlijk uitgenodigd. In Den Bosch was 1 Europarlementariër aanwezig, in Bleiswijk 1 lid van de Tweede Kamer en 1 lid van het Europees Parlement. Hoewel de aanwezigheid van deze heren werd gewaardeerd werd het als zeer teleurstellend ervaren dat van par lementaire zijde niet meer vertegen woordigers naar de manifestaties zijn gekomen. Veel parlementariërs kennen blijkbaar onvoldoende hun politieke verantwoordelijkheid. Middels kontak ten in de regio's zullen ze daarop ge wezen moeten worden. 44 MODELLEN ZORGEN VOOR KRACHT OP MAAT Ynmaha maakt biiitenboordniotoren met in gebouwde voordelen Er zijn AA modellen van 1.5 tot 62 5 kW 2 tot 85 pk Van 673- tol 10 384- Voor do voort stuwing van aüe denkbare Doeltypen En sjoeds weer mot die superieure Yamaha techniek waarvan de 1 lOO srrpfing een perfekt iiS IS Stap eens naar onze zaak v^ij laten die Vaniaha .s niaa^ al tC' graag aan u zien' IVEIDDELHARNIS D AQUA-PESCH Fa W A PESCH Broekweg B 3253 XB OuddOtpiZ H I Tel O ie?B 1295 ol 201' „Naar aanleiding van- en ter ver duidelijking op de berichten in het or gaan van de Hervormde Gemeenten op Goeree Overflakkee, „de Zaaier" en in „Eilanden Nieuws" van deze week, delen wij u mede, dat de oprichting van de Christelijke Schoolvereniging in Nieuwe Tonge een zaak is geweest v. d. ouders van de leerlingen van de beide scholen en niet van de Kerkeraad en het Stich tingsbestuur, zoals beide berichten zou den doen vermoeden". Zoals alle belanghebbenden kunnen weten is het oprichten van de Christe lijke Schoolvereniging vanaf het eerste begin door de ouders, onder leiding van het Comité Verontruste Ouders, aange pakt, terwijl op alle bijeenkomsten dui delijk gebleken is dat het Stichtings bestuur slechts tegengewerkt heeft in deze voor kinderen en Ouders zo be langrijke zaak. Het Stichtingsbestuur heeft alle verantwoordelijkheid op dui delijke wijze laten liggen. 't Is maar dat u het weet!" Tevens delen wij u mede dat het Co mité Verontruste Ouders een uitnodi ging aan de ouders heeft doen uitgaan tot het bijwonen van een zeer belang rijke vergadering op woensdag 16 april a.s. in „Elim". Aanvang 20.00 uur. Namens het Comité voornoemd; J. A. Nijssen. De ruim 64 jarige Hoofdambtenaar Gemeentewerken dhr. P. van Kempen heeft woensdagmiddag, gebruik ma kend van de VUT regeling, afscheid genomen uit de actieve dienst. Hoe en erverend die geweest is kwam naar voren uit de woorden van burg. van Welsenis en uit die van collega's van de scheidende heer van Kempen, die voor zijn inspanningen zelfs Koninklü- ke waardering gewon en getooid werd met een Gouden Eremedaille „■ViTaar heb ik dat allemaal aan te danken?" vroeg dhr. van Kempen zich af bij het horen en ervaren van zoveel waardering en sympathie. Burg. van Welsenis ging daar graag in voor, temeer omdat hij in zijn kor te Middelhamisse periode dhr. van Kempen al als een „stijlvol" ambtenaar had leren kennen, vandaar dat hij ook met een stijlvolle afscheidsreceptie in de raadzaal werd bedacht. De herinne ringen voerden terug naar 1929 toen dhr. van Kempen als timmerman in het Ooltgensplaatse had gewerkt, hoe hij in de oorlogsjaren geweigerd had mee te werken aan de afbraak van boerderijen om na de oorlog in de we deropbouw ervan te worden betrokken. Met een brede glimlach constateerde burg. van Welsenis dat in 1954 voor dhr. van Kempen het „echte" leven was be gonnen toen hij in dienst kwam van de gemeente Middelhamis... „Alles wat U deed was gebaseerd op degelijk ouderwets vakmanschap" zo complimenteerde hem burg. van Wel senis: „met ijver en doorzettingsver mogen hebt U Uw werk „nauwgezet en zeer naar behoren" (een citaat van een ooit door dhr. van Kempen ontvangen getuigschrift) vervuld en voor de ge meente betekent uw afscheid dan ook een zeer reëel verlies omdat u uw grote ervaring en eigen aanpak meeneemt". Het deed dhr. van Welsenis dan ook bijzonder goed dhr. van Kempen van de Koninklijke waardering in kennis te stellen en dat bleek een absolute verrassing. Dhr. van Kempen werd met Koninklijk goud getooid en mevr. van Kempen werd in de bloemetjes gezet! Vervolgens werd de scheidende heer van Kempen nog toegesproken door dhr. A. A. C. de Wit, de toekomstige direc teur Gemeentewerken en de straks scheidende directeur, dhr. A. Scherpe- nisse. Uit hun woorden bleek eveneens grote waardering voor de wijze waarop dhr. van Kempen zijn werk had ge daan, al werd hem dat zeker niet altijd door de betrokkenen in dank afgeno men. buig. van Welsenis (1) wenst dhr. van Kempen geluk met de zojuist ontvangen onderscheiding. Met stelligheid verzekerde dhr. Scherpenisse dat dhr. van Kempen een groot aandeel heeft gehad in de ver betering van de woningsituatie in Mid delhamis. Op bouwwerken was hem soms met de schop gedreigd maar steeds had dhr. van Kempen getoond tegen de critiek opgewassen te zijn. Ook werd gesproken door dhr. van Heerden die dat met genoegen deed, wetend hoezeer dhr. van Kempen een „sociale" toepassing had gegeven aan de regels en wetten die hij hanteren moest. Een oud-coUega, dhr. Kraaijenbrink illustreerde dat door dhr. van Kempen als een voetballer af te schilderen die buiten het oog van de scheidsrechter wel eens een bal in het doel wist te werken! Dhr. van Kempen werd bedacht met een Work-mate, een lens voor zijn fo tocamera en een grote foto van het „gezin" Gemeentewerken waarvan dhr. de Wit hem graag de „vader" noem de! Geachte Redactie Donderdag 24 april en vrijdag 25 april houden wij KV/JV-ers uit Hellevoetsluis een strandactie onder het motto: „Hou het strand schoon en laat het strand schoon". Zoals velen weten is het strand bij Ouddorp bijzonder vervuild als het sei zoen afgelopen is. Niet alleen als het seizoen afgelopen is, is het strand ver vuild, maar heel het jaar door. Overal liggen flessen, patatzakjes, chipszakjes en andere troep. Er spoelt veel troep aan. (afval van schepen). Ook het na tuurgebied „de Kwade Hoek" wordt vervuild door bezoekers. Wij zijn daar tegen en daarom nemen wij het initiatief om een actie te gaan houden en het strand schoon te maken met prikkers en zakken. Wij hopen dat goed voorbeeld goed doet volgen, en dat de mensen in het vervolg zich be denken voordat ze hun afval op strand of in de vrije natuur deponeren. De plaats waar wij de prikactie gaan houden zal het strand zijn achter „de Kwade Hoek". Aanvang op 24 april 8.30 uur en op 25 april 14.30 uur. Iedereen die zin heeft om mee te doen is van harte welkom. Ter afsluiting van de prikactie op 24 en 25 april zullen wij op 25 april een af sluitingsavond en kampvuur organise ren. Wij zullen dan het verzamelde afval- materiaal verbranden. Aanvang 20.00 uur. Ook dan zijn belangstellenden van harte welkom. Klas IB, KV/JV Hellevoetsluis. OUDDORP INLEVERING VACANTIEBONNEN V. D. LANDBOUW Alle bonnen met opschrift geldig tot en met maart 1980 kunnen worden in geleverd van vrijdag 11 april tot en met 18 april, tevens laatste inlevering. Uitbetaling vindt plaats van 19 tot en met 24 mei bij D. v. d. Linde, Juliana- weg 22, Ouddorp. Een Sommelsdijks hondje heeft vorige week de rechtermiddel- vinger van gemeentebode Koos V. d. Polder te pakken genomen. Ejat gebeurde toen dhr. v. d. Polder een aantal aanslagen rei nigingsrechten rondbracht waar van er één in een brievenbus bleef steken. In een eerste reac tie duwde dhr. v. d. Polder de enveloppe met de vingers verder, maar binnen, op de deurmat, lag ongezien en ongehoord een hond je op de loer. „Hap"... deed'ie toen de vinger binnen verscheen en „au"... zei Koos. De verwonding was dermate dat de dokter een heelkundige behandeling toe moest passen. DIRKSLAND BEJ. MIDDAG HERV. GEM. Op D.V. dinsdag 15 april hopen wij weer onze bejaardenmiddag te houden. Ds. Dekker hoopt de meditatie te houden eji na de pauze zal de heer L. Bestman een mooie diaserie laten zien van Dirksland en wijde omgeving. Voor vervoer kan worden gezorgd in dien dit nodig mocht zijn. Een berichtje aan een van onder staande, adressen is voldoende. Mevr. Hesselink, tel. 1357. Mevr. Schiller, tel. 1714. Sinds ongeveer 10 dagen wordt door de fam. de Leeuw, Oosthavendijk 16, Dirksland vermist hun gester. poes, don- kerbmin met lichte vlekken. Event, reacties gaarne tel. 01877 - 1823. Aan komen lopen zwarte poes met oranje vlekken bij Mevr. Breen-van Dam, Marijkeweg 29 Ouddorp. Uitslagen 31-3-1980. Afdeling I H. Koese J. van Es 2-0 J. Smalheer K. Vis 0-2 I. Mackloet B. Vis 0-2 Afdeling II J. Dekker A. Krijgsman 1-1 C. Vogelaar N. Quispel 0-2 G. V. d. Sluis J. Lodder 0-2 I. Koese A. Knape 1-1 Afdeling IV H. Erenstein N. Kievit 0-2 R. Jacobs H. Schellevis 2-0 J. Kamp A. van Gulik 2-0 In afd. I is K. Vis als 2e geëindigd. In afd. II is J. van Hoorn kampioen geworden, terwijl J. Dekker op de 2e plaats beslag heeft gelegd. In afd. IV is J. Kamp kampioen ge worden. Op donderdag 17 april wordt een- OPEN DAG gehouden op de school voor de Zeevisvaart te Stellendam. Ieder die belang stelt jong en oud, in de school kan daar die dag terecht om de school te bezichtigen en kan zich oriënteren omtrent allerlei zaken die met de op leiding op deze school te maken heb ben. Deze dag biedt tevens een unieke ge legenheid om enkele schepen te be zichtigen die deze dag in de haven van Stellendam zullen liggen, o.a. het mo derne instructie vaartuig voor Visse rij onderwijs, de Kon. Juliana, de Prof. Lorentz van Rijkswaterstaat, een beton- ningsvaartuig van het loodswezen en een lichtschip v^n het Loodswezen. N.C.V.B. MIDDELHARNIS VOORJAARSCONCERT IN DE DOELEN TE ROTTERDAM OP 15 APRIL Vertrektijden bus: Schelpenpad, Dirksland 18.10 uur. Bushalte Zandstra 18.15 uur Beneden Zandpad 18.20 uur Dienstencentrum, Doetinchemsestr. 18.25 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1