Vele wegen leiden naar Rome Tieleman kasten, buffetten, eukenmeubelen* Bernard pugahoekje SI Keuken meubelen. Keukenbuffetten, Kasten Keukencentrum Tieleman. een eerlijke zaak, niet alleen voor keukens. Iceutencentrum tif^enfiqnl^^ rnelissdntlsrïiB^yr van een gason kan nu veeB eenvoudiger uit de kerken DUIVENNIEUWS Uw huis verkopen TAMBOER Hei bemesten (J dacht dat Tieleman alleen keukens verkocht? Mis. Cl kunt er ook terecht voor deuren, trappen, vouwdeuren, kasten, keukenbuffetten en -meubelen. Maar dan wel met dezelfde service en kwaliteit als bij de keukens. Eethoeken, hoekbanken en bar krukken in een grote verscheidenheid In vele stijlen en modellen, modern en klassiek. Ze doen in kwaliteit en vormgeving zeker niet onder voor de keukens. In onze showroom is veel té zien en uit voorraad te leveren. Eenvoudig of luxueus in tien tallen modellen, 80-90-100- 120- 130 of 150 cm breed. Veelal uit voorraad lever baar. Kwaliteit en service als u van Tieleman gewend bent. Hangkasten, legkasten, garderobekasten in allerlei maten, verschillende kleuren en van prima kwaliteit. Te kijk en te koop bij Tieleman. •MiddeSharnis Tel. 2172 NI EUWS Geen electriciteitscentrale in regio Tholen Bladr. 2 „EILANDEN-NIEUWS' Vrijdag, 4 april 1980. ■!S!^!^!^S^>:^W;■::S^$^'Ï^W"■:■S^■:::■W:'■-■iS:^^ Er zijn maar heel weinig duivenlief- hefabers die op dezelfde wijze hun sport bedrijven. Fascinerend is vast te stellen lat heel wat wegen naar succes leiden. Dit is het verhaal van drie Uefhehbers die allen op een geheel eigen wijze geraakten tot de beste liefhebbers van een streek of provincie. Cees Karremans te Bergen op Zoom, grossier in gouden- ringenprijzen en jaarlijks op bonds en nationale vluchten in de voorste gele deren verkreeg zijn succes op de vol gende wijze. Hij kocht op een verkoping van een overleden vriend diens beste vlieger en zette die tegen zijn beste vliegsfer. De duivüi die hij uit dit kop pel kweekte zette hij tegen de vader. Het bleek een gouden greep. Uit dit pure inteeltkoppel komt nu al vijf jaar lang de ene kopvUeger na de andere Vanaf hun eerste levensjaar, ook al zijn ze in het najaar gekweekt, vliegen die intelers alle midfondvluchten en wie daarop niet 1 op 10 weet te vliegen verdwijnt in de pot. Een keihard re giem dat leidt tot een hok vol kampi oenen. Ook wel noodzakelijk bij zo'n strenge inteler, want soms verschijnen nele series icuUduivcn, albino's pn an dere merkwaardige produkten die het niet lang op het hok uithouden. Vijf jaar lang uit één koppel meedraaien op topniveau het is een bewonderens waardige prestatie. Geheel andere stijl vinden we bij A. van Bergen en Zoon tie Steenbergen. Pieterse met een uitzonderlijk mooie hlauwe, waar iedereen wel een jong van wil hehben. Overigens zit er zoveel ras dat het moeilijk valt een keus te maken. Deze leverancier van diverse nationale overwinnaars houdt duiven puur voor de fond. Vooral St. Vincent en Dax waarop steevast 12 duiven worden in gezet zijn de geUefde vluchten. Een kleiner aantal gaat naar Pau en Bar celona. Op deze kooi worden uitslui tend marathonvliegers geduld, vogels die afstammen van de Schouterens en de Aarden en die stuk voor stuk naar een voorvader kunnen verwijzen die een Ie nationaal vloog. Duiven met di verse oogkleuren, die echter alle ge meen hebben dat hun pupil kan sa mentrekken tot een speldeprik. Deze liefhebbers geven op de midfondvluch ten hun duiven als bij duif mee, spelen ook niet met de jongen o-m prijs, be halve wanneer het gaat boven de 450 km. Ziften alleen op de stamboom. Him. kopduif van Barcelona wist in drie jaar tijds geen prijs te winnen maar hij bleef om tenslotte dan toch eenmaal op zo'n moordende afstand te triomfe ren. Een derde ster is M. Pieterse te Wemeldinge. Hij ging een combine aan met B. van Es te Dirksland en tesamen bestudeerden ze waar de beste vogels in Nederland en België vlogen. Jaren achtereen kochten ze van de door hun ontdekte beste rassen topduiven op, brachten ze beurtelings dan bij de een dan bij de ander onder, wisselden ze uit en probeerden ze bij twee organisa ties. Vooral Pieterse bewees dat het een geslaagd systeem is, want momenteel is hij m de provincie Zeeland de meest gevreesde speler. Nu stoppen ze hun aankopen en gaan over tot stamvorming Van Bergen en zoon houden alleen duiven die Spanje kunnen vliegen. In tegenstelling met de voorgaande spelers geloven de laatsten in medische begeleiding. Regelmatig worden de supervo'gels door mestonderzoek op hun gezondheid getest. Waar nodig wordt geënt en er is hokverwarmlng. Een prachtige samenwerking om een geweldige stam te vormen, met het voordeel dat ieder toch baas op eigen hok blijft en zelfstandig kan spelen. Wie regelmatig tijdens een wan deling de gazons bij de woningen be kijkt, zal het ongetwijfeld zijn opgeval len dat er maar weinig gazons echt fris en groen uitzien. Vaak wordt dan de verkeerde konklu- sie getrokken dat de eigenaar er geen zorg aan heeft besteed. Meestal is echter het tegenovergestelde het geval en heb ben we te maken met het resultaat van een minder gelukkige bemestingsmetho de. Voor de argeloze gazoneigenaar wa ren er immers ook heel wat kansen aan wezig om vergissingen te maken. Hij moest rekening houden met de weers gesteldheid, want het gazon moest droog zijn. Maar daarna diende het snel te gaan regenen of anders moest de tuin slang eraan te pas komen. De meeste ellende werd echter ver oorzaakt wanneer men met een royaal gebaar wat extra kunstmest uitstrooide en geen rekening hield met de juiste oppervlakte en de hiervoor benodigde hoeveelheid. Lelijke gele strepen (stroovinnen) en soms hele bruine plekken bestrafte na enkele dagen de amateur voor zijn gul heid. Deze zgn. „verbrandingsverschijnse len" zijn het gevolg van een te grote koncentratie van voedingsstoffen bij de wortels van de planten. Met de komst van „Asef Exellent Ga- zonmest" is hierin verandering geko men. Deze zelfdenkende meststof heeft de bijzondere eigenschap, dat plantenvoe- dende stoffen geleidelijk over een lan gere periode vrij komen. Hierdoor ont staat een gelijkmatige plantenvoeding met het voordeel dat het gazon ook re gelmatig zal groeien en een goede dicht heid en stevigheid zal krijgen. OPENINGSTIJDEN dinsdag t/m vrijdag 9,30- 12.00 uuren 13.00- 17.00 uur vrijdagavond 18.30 -21.00 uur zaterdag 10.00- 15.00 uur maandag de gehele dag gesloten NED. HERV. KERK Beroepen te: Dinteloord J. Olie te Linsclioten; Hoogeveen A. Scliipper te Willemstad; Stolwijk C. v. d. Bergli te Rotterdam. Aangenomen naar: Zalk Icand. J. Schuurman te Putten; Papendreclat J. de Bie te Rijssen; Harderwijk H. Samson te Streefkerk. Bedankt voor: Meerkerk H. Samson te Streefkerk; Willige Langerak kand. J. Sciiuurman te Putten; Moerkapelle C. V. d. Bergii te Rotterdam; Kampen J. Westland te Amersfoort. Overleden: Na een korte ziekte over leed ds. J. R. Cuperus, em. pred. te Wad- dinxveen. Aanvankelijk was liij in liet onderwijs werkzaam. Op 31 jarige leef tijd werd fiij predikant te Mastenbroek. Daarna werden de gemeenten 's Grevel- duin Capelle; Doomspijk en Waddinx- veen gediend, waar liem in 1966 emeri taat werd verleend. Hij heeft vier zoons, die eveneens predikant zijn geworden. Ds. C. van Kossem: te Daarle zal a.s. zomer zijn gemeente verlaten om leger predikant te worden met standplaats Li banon. Ook van 1976 - 1978 is hij leger- predikant geweest. 0s. G. Post: voorheen predikant te Arnemuiden heeft thans een benoeming als legerpredikant aanvaard. GEREF. KERKEN Beroepen te: Nijega B. Terpstra te Diever. Aangenomen naar: Boksum J. van Houweling te Kommerzijl; Haarlem C. Verhoeven te Schamegoutum; Den Hel der B. Schelhaas te Culemborg; Dokkum B. Terpstra te Diever; Vianen W. Sienot te Koudum. Bedankt voor: Nijega en Hauler wijk B. Terpstra te Diever; Baflo, Hal- lum, Harlingen, Joure, Katwijk en Naald wijk J. Knol te Oldebroek; Rijsoord D. V. d. Meulen te Wassenaar. Overleden: Op 78 jarige leeftijd overleed ds. J. Wristers em. pred. te New Orleans. Hij werd geboren te Utrecht en in 1928 predikant te Helmond. Van 1944-1971 was hij geestelijk ver zorger van zeevarenden bij de koop vaardij. In dat jaar werd hem emeritaat verleend en vestigde hij zich in New Orleans. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te: Beverwijk kand. P. van Houwelingen te Amersfoort; Hattem en Leek C. Smelik te Enschede; Ridderkerk M. Brandes te Hengelo; IJsselmuiden en Broek op Langedijk ksmd. H. v. d. Berg te Hoogeveen. Overleden: Op 49 jarige leeftijd is te Groningen overleden ds. D. Noort. Hij werd in 1961 predikant te Drogeham en diende vervolgens de kerken van Tiel, Buitenpost en Groningen. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Kampen J. Stuy teUrk. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Lutten G. Buys te Broek sterwoude en G. v, d. Groep te de Wilp. Bedankt voor: Naarden P. den Her tog te Veenendaal. In de planologie, die de Overheid in-, dertijd heeft gemaakt, was ook de re gio St. Philipsiand-Tholen ingetekend voor de bouw van een nieuwe kern- of electriciteitscentrale in de jaren tachtig. Nu een kerncentrale steeds minder kans krijgt nog nieuw te worden ge bouwd, zal waarschijnlijk de genoemde regio voor de bouw van een nieuwe centrale vervallen. Toen alles nog botertje tot de boom was, wat betreft de industrialisatie, sta ken de gemeentebestuurders in de Noord-Braljantse Westhoek (Zevenber gen, Klundert, Fijnaart, Moerdijk) de koppen bijeen en de vereniging Milieu defensie moest nog worden opgericht. Op de schorren en slikken langs het Hollands Diep werd een reusachtig industrieterrein opgespoten en het wachten was toen op industriën die zich wilden vestigen aan diep vaarwa ter. Dat is maar ten dele gelukt. Shell vroeg en kreeg optie op een groot ter rein, stichtte er een raffinaderij en er kwamen nogal wat kleinere industrie- en, maar een succes zoals men zich dat bij de oprichting van het „industrie- schap" had voorgesteld bleef uit. Er is nog ruimte te over, zodat een electriciteitscentrale beter daar dan in de buurt van Tholen kan worden ge realiseerd. De terreinen van het Industrieschap Westelijk Brabant liggen tamelijk ver van de bewoonde gebieden, ze liggen aan diep vaarwater met voldoende koel waterlozing en een nieuwe (Zeeuwse) centrale daar, kan ook gemakkelijk zaken opvangen die bij de Amer-cen trale (Geertruidenberg) hemelsbreed niet ver weg, aan het verouderen zijn of aan vervanging toe. En een kolen- aanvoerhaven graven in het daar ge reedliggende industrieterrein, kan in een handomdraai gebeuren. Landschappelijk is er weinig meer te bederven nu de eerder genoemde indus trie-gigant Shell daar is neergestreken, zodat er eigenlijk alles voor pleit een eventueel nieuw te bouwen centrale daar te verwezenlijken. De vrouw in het ambt? Tot pasto raal medewerkster te Zwolle is benoemd mevr. A. E. van Luttikhuizen kandidate aan de Theol. Hogeschool te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: HamUton A. Vergunst te Veen; Nieuwdorp en Wolphaartsdijk J. van Ravenzwaay te Temeuzen; Clif ton J. Verwey te H. I. Ambacht; Scher- penisse A. Moerkerken te N. Beyerland. Aangenomen naar: Vlissingen H. Paul te Rotterdam-Zuidwijk. Bedankt voor: Rotterdam-W en Am sterdam A. Hoogerland te Krabbendijke; Scherpenzeel J. Mol te Rijssen. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepente: Uddel A. van Straalen te Barneveld; Bruinisse F. Mallan te Rhenen; Alblasserdam A. van Straalen te Barneveld. Beste jongens en meisjes. Het is aprU, de vierde maand van het jaar. Jullie hebben 1 april al achter de rug en hoogst waarschijnlijk zijn jullie er wel een keer tussen genomen. Dat gaat zo ieder jaar hé. Straks is het ook Pasen. Jullie weten natuurlijk ook allemaal wat dat bete kent. Op school, zondagsschool, cate chisatie en ook in de kerk hebben julUe daar al zoveel over horen spreken. De Opstanding van de Heere Jezus is zo'n groot wonder dat het met het verstand niet te vatten is. Vrijwillig Zijn leven gegeven en door Zijn eigen kracht weer opgestaan. „Wij zien het maar door gronden 't niet". We moeten de Op standing van de Heere geloven, dóór komt het opaan. Maar niet zoals we een gewoon verhaal geloven, nee, maar het moet „Pasen" in ons hart worden. We moeten ons leren kennen als de grote schuldige, die de dood en het verderf heeft verdiend om in Christus verlos- sing te vinden. Dat de Heere ons mocht leren bidden om het geloof in Zijn Zoon om met Hem te mogen opstaan tot een nieuw leven. Ons eerste aprilraadsel werd inge zonden door Marga v. d. Doel te Nieuwe Tonge. Hier volgt het: APRILRAADSEL 1 1. Bijbelboek (kleine profeten) 2. Schoondochter van Naomi 3. Grootvader van David 4. Paradijsrivier 5. vrouw die Simson verleidde 6. berg in de woestijn 7. hoofdman over honderd 8. koning van Juda, wiens leven vijftien jaar werd verlengd 9. vader van Samuel 10. dochter van Jacob 11. vriend van Job 12. discipel van de Heere Jezus 13. zoon van Eli 14. purperverkoopster 15. vader van Jesaja 16. eerste hogepriester 17. metgezel van Paulus (2 Kor. 7) 18. poort in Jeruzalem De beginletters geven een andere naam voor Golgotha te lezen. BRIEFWISSELING Liesheth Boshoven - Spijkenisse. Jij hebt daar even een pracht kado ge kocht voor je vaders verjaardag, Lies- beth. Ik denk zo dat hij het iedere dag wel gebruiken zal. Ik vind het mooi dat je vader je helpt als de raadsels wat moeilijker zijn. Kan je allebed van leren hé. Max van Rossum - Melissant. Het is dus bij de vissen in je aquarium al net als bij de mensen Max. Daar zijn er ook wel bij die de baas willen spelen. Maar als je ze steeds uiteen moet jagen kan je er wel bij blijven staan en dat zal ook niets worden. Er zitten ook nog griezelbeesten in? Niets voor mij hoor! Marina van Rossum - Melissant. Je zit dus al druk in de jonge konijnen Marina? Leuk goedje is dat hé. Leuker dan die monsters die je onder je brief hebt gestempeld. Verschrikkelijk wat een kanjers. Zijn die duiven ook van jou Marina? Je hebt zodoende heel wat werk aan de veestapel. En je bloemen tuin wacht ook al op je.' Ina Hoogesteger - 's-Gravenpolder. Jullie hebben een heel gezin Ina. Ja, de tijd staat niet stil. Het zijn al grote studenten die jullie thuis hebben. Als jullie je geleerdheid eens gaan spuien slaan je ouders beslist op de vlucht. Of is het zo erg niet. Het is wel even wennen om een hele dag van huis te zijn. Allen de groeten hoor! Cora van Rossum - Zeist. Ook een fijne vakantie gehad? Alleen spelen is niet zo fijn, maar het kan toch weieens heerlijk zijn om alleen te spelen. Je hebt een mooi kado gekocht voor je getrouwde zus. Wat zal die blij geweest zijn. Zoiets komt altijd van pas hé. Nu heb je weer vakantie, het kan niet op! Andrea van Dijk - Dirksland. Zomaar opeens een getypte brief er tussen. Dat heb je keurig gedaan Andrea. Dat is een mooi boek al is het al een héél oud boek. Je hebt je fiets dus al ingereden? Ja, dat moet je met een fiets ook doen hoor. Wat zal je genieten als het straks zomer gaat worden. Jij karren maar door de polder! Jozina Koppenaal - Ooltgensplaat. Vmd je het zo moeilijk een brief schrij ven Jozina? Je doet net of je praat en dan schrijf je het gewoon op. Heel een voudig hoor! Het is nu overal weer knikkeren, je ziet ze overal bezig. Toch zijn er met zulke leuke plekjes meer voor. Of bij jullie wel? Het is haast overal teer of beton. Groetjes hoor! Jaap Joppe - Dirksland. Inderdaad moet je dat ene cijfer nog „flink bij schaven" en er toch aan blijven trekken. Het IS een beetje zwaardere kost dan op de lagre school hé. Je hebt dus zelf die „broeibak" getimmerd? Dat is erg mterressant Jaap. Kan je van alles in zaaien. Pas echter maar op met de ra men, want die zijn erg kwetsbaar. Suc ces met je „tuin£x3uw" en met het „schaven"! Lianne Murre - Goes. Ja, het gaat wel met oom Ko, Lianne; alleen een beetje meer zon heeft je oom wel nodig. Maar die zullen er wel meer zijn, denk je ook met? Je hebt een fijne vakantie gehad, dat is al vast meegenomen. En nu maar knikkeren. Je hebt er al heel wat verloren, maar misschien win je ze wel weer terug. ALLEMAAL De brieven zijn al binnen, de rest zal nu wel spoedig volgen. Nog enkele brie ven hggen er te wachten van de vorige maand, maar die krijgen straks eerst een beurt. Allemaal de groeten hoor en kut „lezens", 1 Oom Ko

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 6