huwradtfse paas]UBel Caravan op 't Fort ,,Prins Frederik" voor mindervaliden „MANEGE OOSTMOER" X 52e jaaif^ai^ JQüisdiag-1 «prfl 1980 No. 488^ CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOIJLANDSE EN ZEEUWSE ETLANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond vooraUexdteihadi 3 jaar VOLLEDIGE GAKANTIE voor HETZELFDE GELD IN DIRKSLAND ZICHT OP DE MOLEN DAN AANSLAG „BLICK-RECHT'' INDOOR SFRINGCONCOURS 2e PAASDAG AANVANG 14.00 uur Jacht en Klassiek springen. Vrije inschrijving t.m. 5 april VRAAG OM SPULLEN VOOR MUSEUM IN TOREN GOEDEREEDE Even wachten X t met meubels Langdurige vacature bij Maatschappelijk werk vervuld Z.C. „de Stelle'' hield onderlinge zwemwedstrijden in Dirksland Gevonden fietsen te kijk Oprichting schoolvereniging Nieuwe Tonge BEZOEKT ONZE Automobielon-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNëPS LANGEWEG 113 TELEFOON 01870 x OOLTGENSPLAAT - UTRECHT Twee „Stichtingen'^ vonden elkaar kopen X Want wij staan op X Oude Tonge met een prach- J tige kollektie eiken meubels J X Tel. 01874 - 2063 1 op 16 t.m. 19 april a.s. Dus echt wachten... het scheelt U stukken. Woonhuis Fabert de Eikenspecialist KAAI 4-6 OUDE TONGE Tel. 01874 - 2063 Volgende week één krant POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, £>ommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rafaa Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAt, ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal taxlel VINGERUNG 3 - MIDDELHARNIS -TEL. 01870 -2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau De onttakelde korenmolen van Dirks- land tot de restauratie waarvan de ge meenteraad besloten heeft is vorige week inzet geweest van een rake 1 april grap. De ruim honderd bewoners van het plan West werden n.l. op gemeente lijk briefpapier aangeslagen tot het be talen van „bliek-recht" waarvan de hoogte afhankelijk werd gesteld van de mate waarin het uitzicht genoten kan worden. Het schrijven, onder het briefhoofd van de Gemeente Dirksland bracht de geadresseerden ter kennis dat het voor stel van de raadsfracties tot het heffen van bliek-recht in de vergadering van 20 maart was aangenomen. „Dit voor stel zo luidde het vervolg dient ter dekking van het exploitatietekort van de gerestaureerde molen „de Een dracht". Het bliek-recht zou worden geheven in drie categorieën, t.w. cat. A: onbelemmerd uitzicht op de mo len. cat. Bmeer belemmerd uitzicht, cat. B: enigszins belemmerd uitzitch. ff De heffingsbedragen voor de onder scheidene categorieën werd vastgesteld op 1.300,^ per jaar, 650,per jaar en voor de laagste categorie 150, per jaar. De brief vermeldde voorts in welke categorie men was ingedeeld in de hoogste en stelde in de loop van het jaar een aanslag in het vooruit zicht. Er kon schriftelijk bezwaar tegen de aanslag worden gemaakt, uiterlijk tot 1-4-1980 bij de Gemeentesecretaris der gemeente Dirksland. Goede verstaanders hadden snel door dat ze een poets werden gebakken maar anderen namen het schrijven serieus en belden in een eerste reactie verontwaar digd de yoorz. van de Wijkgroep op. Deze raadslid L. de Berg werd dermate met telefoontjes overspoeld dat hij snel ser. tegenbrief op stencil zette en die illinfes liet verspreiden. Daaruit k''nden de betrokkenen lezen dat het om een 1 april-grap ging en aan de algemene verontrusting was toen snel een eind gekomen. Inmiddels is met vrij grote zekerheid duidelijk geworden aan wier brein de grap ontsproten is. OOSTMOERSEDIJK 2A STAD AAN 'T HARINGVLIET TELEFOON 01871-1505 Zoals u wellicht bekend is, is sinds 1978 in de gerestaureerde toren van Goedereede een klein museum inge richt door de Stichting Goereese Ge meenschap. Op twee verdiepingen in de toren wordt getracht een beeld te geven van ondermeer landbouw- en visserij akti- viteiten op de kop van het eiland uit vroeger tijden. Ook de archeologische vereniging „De Motte" heeft in het ge heel een aantrekkelijk eigen inbreng. Zo worden diverse interessante voor werpen geëxposeerd, die bij opgravin gen in de regio te voorschijn zijn geko men. Gesteund door gemeente en vrienden van het museum heeft dit kleinschalige en in de toekomst waarschijnlijk ge specialiseerd museum voorzien in een duidelijke behoefte. Zo mocht zowel in 1978 als in 1979 het aantal bezoekers de 10.000 overschrijden. Ook dit jaar hoopt de Stichting weer velen te kunnen ontvangen. Maar toch zal dit niet geheel zonder uw medewer king mogelijk zijn. Wil het museum voor iedereen aantrekkelijk blijven, dan zal ook gezocht moeten worden naar een zekere variatie in het tentoongestelde. Vandaar dat we U willen vragen of U misschien in het bezit bent van voor werpen, die, geschonken of in bruikleen gegeven, in de collectie van het museum kunnen worden opgenomen. Onze gedachten gaan hierbij speciaal uit naar voorwerpen die betrekking hebben op de archeologie, veeteelt, vis serij of landbouw. Denkt u dat u iets heeft en u kunt dat voor een seizoen of voor langere tijd missen, wilt u dan zo vriendelijk zijn kontakt op te nemen met: dhr. J. Klepper, Molenblok 16 Ouddorp, tel. 01878 - 1005. of met: dhr. A. J. Kastelein, De Pad 5, Goede reede, tel. 01879 - 2480. Vooral degenen die al eerder voor werpen hebben afgestaan of in bruik leen gegeven maar ook zij die aan deze oproep gevolg zullen geven onze harte lijke dank. MIDDELHARNIS Op 1 april kreeg de gemeente Mid delhamis in de heer T. Vogelaar te Sommelsdijk weer een vaste maatschap pelijk werker. Hierdoor is een al geruime tijd be staande vacature, ontstaan door de ziek te en het vertrek van Mej. Keuning vervuld. Werd tijdens deze vacature in de al lergrootste nood voorzien door Mej. H. Veurink, maatschappelijk werkster te Oostflakkee, thans is er de mogelijkheid om dagelijks een beroep op de heer Vo gelaar te doen. Hij zal elke dinsdag- en donderdag- m.iddag tussen 2 en 3 uur zitting hou den in het kantoor van de EMGO, Zandpad 126 (tel. 01870 - 2400). Verder is hij bij gebrek aan ruimte binnen de gemeente Middelhamis el ke werkdag van 9-10 uur bereikbaar op het kantoor van de Stichting Maat schappelijk werk te Oude Tonge. De heer Vogelaar is voor velen bin nen onze gemeente geen onbekende. Gedurende 3V2 jaar was hij werk zaam als leraar aan het Vormingsinsti tuut te Middelhamis. In die tijd volgde hij een hogere beroepsopleiding aan de Sociale Academie te Ede, waarvoor hij over enkele weken hoopt te slagen. Voor het overige wijzen we nog naar de advertentie elders in dit blad. In het zwembad te Dirksland heeft zwemclub „de Stelle" j.l. zaterdag 29 maart, voor haar leden, onderlinge zwemwedstrijden gehouden. De leden, die elke week een uurtje in Dirksland trainen om het contact met de clubs met overdekte zwemba den niet te verliezen, beschouwen deze wedstrijd als een winterkampioenschap. Ondanks dat de prijzen voor alle ge lijk waren, zij kregen allemaal een her inneringsvaantje aangeboden door de fa. V. d. Nieuwendijk die ook de zwem- badhuur aanzuivert waardoor de kos ten voor de clubkas minimaal blijven, werd er toch op z'n hardst gezwommen om op de ranglijst een goed figuur te slaan. Bij de dames was het Erma van Heest die tot de beste prestaties kwam, ge volgd door Te ja Akershoek. Marian Ale- man viel op door dat zij als nieuwkomer bij de club, beslag wist te leggen op een derde plaats bij de borstcrawl en rug- crawl. Bij de schoolslag was dat Mar jan Driessen. Bij de heren was het Dan nie van Seters die alle drie de afstan den op zijn naam bracht. Jan Snoey werd in het eindklasement tweede, An dre V. d. Nieuwendijk derde. Oók in diverse leeftijdsgroepen waren ereplaatsen te verdelen, bij de meisjes en jongens geboren in 1972 of later, ging de overwinning naar Willeke Heer schap, geb. 1970/'71: Anne Marie Lok ker en Wiljo v, d. Nieuwendijk, geb. 1968/'69: Heleen Wurfbain en Jan Wil lem v. d. Boogert, geb. 1966/'67: Marjan Driessen en André v. d. Nieuwendijk, geb. 1964/'65: Teja Akershoek en Jos Klink, geb. 1963 of eerder: Erma van Heest en Dannie van Seters. Ondanks dat de leden van „de Stelle" het prettig vinden dat zij in de winter in Dirksland kunnen zwremmen, waren zij toch blij toen zij vernamen dat hun ,,eige" zwembad in Stellendam op zater dag 19 april weer open gaat. MIDDELHARNIS: Zij die in de afgelopen weken en maanden hun fiets kwijtraakten ,heb- ben zaterdag misschien de kans hun karretje aan te treffen temidden van het twintigtal fietsen dat op het poli tiebureau is gedeponeerd. Wie zijn of haar fiets al enige tijd kwijt is, wordt door de politie uitgenoidigd morgen middag zaterdag 5 april tussen 1 en 5 uur even langs het'bureau aan de Hof la an te komen om te zien of de vermiste tweewieler er misschien bij staat. Zoals men wellicht weet wordt mo menteel gewerkt aan het omzetten van de „Stichting Christelijke Scholen" in een Vereniging voor Christelijk kleu ter- en lager onderwijs. De plannen zijn nu om op D.V. dinsdag 8 april bij alle ouders en eventueel belangstellenden hier ter plaatse, een statuut plus aan meldingsformulier te bezorgen. Men kan zich dan zo spoedig mogelijk opgeven als lid. In verband met de te houden be- stuursverkiezing en kandidaatstelling is het nodig dat we als eerste aanzet een vaste datum afspreken voor opgave lid maatschap. Dat moet dan zijn maandag 14 april voor 19.00 uur 's avonds. Degenen die daarna aanmelden kun nen aan de eerste bestuursverkiezing niet deelnemen. Dit wegens administratieve verwer king. Ze kunnen uiteraard natuurlijk later altijd lid worden en dan ook volgens de statuten deelnemen aan alle zaken die het lidmaatschap meebrengt. U kunt zich opgeven bij Dhr. W. van Moort, Weistraat 25 Dhr. S. Dorresteyn, Korteweegje 9. Grijp nu het klokketouw en laat de klokken luiden! Laat ieder weten dat de strijd gewonnen is. Laat daveren de lucht van dank en feestgeluiden omdat voor altijd nu de dood verslagen is. De losprijs is betaald, Hij ging voor mij ten onder, Hij ging voor mij in 't graf, is voor mij opgestaan. Ik leef door Hem, 'k aanbid het God'lijk wonder van mijn behoudenis, al zal ik 't nooit verstaan. Ik leef door Hem, ik hoor de vogels fluiten het overwinningslied, de bloemen juichen mee. De narcis schalt het uit, 't is alles feest daarbuiten Een jubelfeest van vreugd, Hij geeft ons heil en vree. Grijp nu het klokketouw, laat heel de wereld horen, de Heer der wereld leeft, niets kan Zijn macht verslaan. Straks komt Hij weer, de aarde wordt herboren, en elk die voor Hem knielt zal in Zijn glorie staan. Lanerta 2043 Expo X „Wö zijn biy dat deze caravan hier staat en dat wy zoveel medewerking hebben ondervonden van „Stichting De Meeuw", die ons dit mogelijk heeft ge maakt", aldus de heer D. J. Teeuw, voorzitter van de „Stichting Werkgroep Mindervaliden" uit Utrecht, die zicht baar verheugd en gezeten in een mooie nieuwe caravan het een en ander ver telde over het werk van zfln organisatie. „Onze stichting heeft momenteel vier caravans en weet je wat zo fijn is", al dus de heer Teeuw verder „onze gas ten of de mindervaliden kunnen mét hun gezinnen in deze caravans hun va kantie doorbrengen en in dit gezinsver band trekken zij er op uit en behoeven niet alleen een week of langer op va kantie. Een vader en moeder gaan met hun kinderen en een zoon of dochter gaan met hun ouders naar een van on ze vier caravans. Het gezin blijft dus bij elkaar en met z'n allen genieten ze van de rust in een andere omgeving en dat vinden wij als stichting en ook onze gasten een ideale mogelijkheid", aldus de heer Teeuw. De vierde caravan wordt deze zo mer in gebruik genomen op de cam ping Fort „Prins Frederik" te Oolt- gensplaat. Beneden, aan de voet van een berg staat de nieuwe aanwinst tus sen de andere caravans aan de rand van „de Vest", het water dat rondom deze vesting is gelegen. Doel van de Stichting. De heer Teeuw, zelf invalide en ge bruik makend van een rolstoel, zette het doel van genoemde Stichting uiteen en vertelde hoe een en ander ook financieel geregeld wordt. De „Stichting Werkgroep Mindervaliden" te Utrecht is een interkerkelijke organisa tie, n.l. van de hervormde en gerefor meerde kerken en dan op landelijk ni veau. Maar ook de plaatselijke diaconiën van de hervormde en de centrale diaco nie van de Geref. Kerk te Utrecht, de diaconiën van hervormd Driebergen en Soest geven financiële steun. In het Stichtingsbestuur zitten dan ook twee hervormde en twee gereformeerde dia kenen. De heer J. Buikman, die wij met zijn echtgenote en het echtpaar Teeuw in de caravan aantroffen is penningmeester van de Stichting Utrecht en hij staat ter behartiging van de belangen tussen de Stichting en de diaconiën in. Werkgroep. Uit de Stichting is ongeveer drie jaar geleden een aparte werkgroep ontstaan om. dit vakantie-werk te regelen en dan specifiek op landelijk niveau, die dan ook interkerkelijk werkt. Bij genoemde diaconieën kan ten allen tijde worden aangeklopt, ook als men in de rode cij fers komt. Mogelijk krijgt men ook te Ooltgensplaat een verzoek om een bij drage te leveren, aldus de heer Teeuw. Er bestaat zo'n grote behoefte aan de ze vakantie-besteding, dat de vier ca ravans al voor 60 weken bezet zijn. Via geplaatste advertenties is aanmelding mogelijk uit het gehele land. Deze vier caravans hebben staan plaats: te Doom 1, Soes 2 aangepaste en nu 1 te Ooltgensplaat, die geheel is in gericht voor de meer zwaardere ge vallen, o.a. ook slecht zienden en deze caravan is de meest optimale van de vier. Voor het seizoen is deze caravan dan ook al volgeboekt, alleen vóór 7 juni en na 6 september is er nog plaats. De spreiding van de caravans maakt het mogelqk dat gasten uit Utrecht naar waterrijk gebied (Ooltgensplaat) kun nen en dat gasten, b.v. uit Zeeland in de bossen (Doom en Soest) vakantie kunnen houden. Een uitwisseling dus van Noord en Zuid en Oost en West. en.zoals reeds gezegd: gehandicapten kunnen met hun gezinnen er gezamelijk I op uit. Wel staangeld, maar dat wordt besteed. „Deze mooie plaats kregen we aan gewezen via de heer R. de Jong, direc teur van „Stichting De Meeuw" te Briel- le, die ook de Camping Fort „Prins Frederik" exploiteert", aldus de heer Teeuw. „We moeten wel staangeld be talen, maar dit geld wordt besteed als aanpassingen op het terrein. Om voor- 2u.eningen t.b.v. deze mensen op ons centrum te treffen. Een eerste voorziening is het realise ren van een toilet voor gehandicapten in de „Donjon" en het realiseren van de bereikbaarheid daarvan. Een vol gende stap zal zijn het bereikbaar ma ken van de gebouwen voor de minder- validen", aldus een passage uit een brief van de heer De Jong die onze redaktie ontving. Van „De Meeuw" kregen wij geheel gratis tegels, een schuur met opberg- kist, het hekwerk en een bootje met aanlegsteiger", aldus de heren Teeuw en Buikman, die hiermede zeer in hun sas zijn. Ook de campingbeheerder, de heer K. Baas heeft zijn volle medewerking toegezegd. „Ook mogen we al rekenen op eventuele „burenhulp" in voorkomen de gevallen; een „eigen kolonne dus", aldus de heer Teeuw, die dokters- en verpleegsters hulp uit het dorp niet uitsluit, want er kan weleens een be roep op de medische staf moeten wor den gedaan. Subsidie. Ook wil de heer Teeuw graag kwijt, dat van het Nat. Fonds voor de Reva lidatie (de N.F.R.) een subsidie wordt gekregen voor de aanpassing in en ron dom de caravans. Zo hebben wij wel bemerkt dat de heer Teeuw zich met hart en ziel inzet voor het werk voor en door de minder validen. Door zijn activiteiten heeft hij al veel bereikt. Bij de Ned. Spoorwegen is hij geen onbekende om met succes het vervoer (met rolstoelen, etc.) te be pleiten en zelfs in Frankrijk is hij op dit gebied in de publiciteit gekomen. Hij is niet voor niets voorzitter van deze Stichting, die behalve met de werk groep voor de vakantie besteding be gonnen is met een werkgroep voor min dervaliden, waaruit de „Stichting Werk groep Mindervaliden" te Utrecht is ont staan. Deze Stichting beweegt zich ook voornamelijk op het geestelijke- en so- ciëteitswerk. In het bestuur hebben validen en min dervaliden zitting met de heer D. J. Teeuw als voorzitter, adres: Neckar- dreef 1 te Utrecht (Overvecht), Tel. 030 - 43 44 77. Uitvoering geven aan haar doelstelling. Het bestuur en de directie van „Stich ting De Meeuw" zochten al langere tijd naar de mogeiykheden van het plaat sen van een caravan voor mindervali den. Door kontakt op te nemen met de heer Teeuw werd hem een plaats aan geboden voor zijn organisatie op het centram te Ooltgensplaat. „De Stich ting Christelijke Recreatiecentra wenst mede op deze wijze uitvoering te geven aan haar doelstelling", aldus de heer De Jong in zijn brief. „Fijn dat de kerken ook meer voor de gehandicapten en mindervaliden doen dan vroeger", aldus de heer Teeuw, die samen met zijn echtgenote en het echt paar Buikman als „kwartiermakers" druk in de weer waren om de aangepas te caravan bewoonbaar te maken, want binnenkort komen de eerste gasten en dan moet alles tot in de puntjes gere geld en in orde zijn. Onder het genot van een kop koffie met cake was er heus wel even tijd voor een praatje, weergegeven in het bovenstaande. Van harte proficiat met deze nieuwe aanwinst. Zoals gebruikelijk in de week na Pasen zal „Eilanden-Nieuws" volgende week maar een keer i^erschijnen.I.v.m. de vrije Tweede Paasdag is het ons niet mogelijk tijdig een dinsda-gnummer te ver vaardigen. De eerstvolgende uit gave verschijnt derhalve op vrij dag 11 april a.s. Redaktie MIDDELHARNIS VOOR „WOORD EN DAAD" Tijdens de paaswijding die woensdag 2 april door de leerlingen van de Groen van Prinstererschool in de Ned. Herv. Kerk verzorgd werd, is een collecte ge houden voor de stichting Woord en Daad. De opbrengst ervan is 870,16. Een prachtig resultaat. Hartelijk dank aan allen, die aan deze collecte hebben bijgedragen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1