EiiAriDEn niEuws Herv. school „Het Kompas verwachtingsTOl naar nieuwe toekomst CENTRUM Dames, Bosma-MODE? P. Bosma STELLENDAM: vindt huur 2e Mad Dinsdag 1 april 1980 No. 4880 Burg. Zierikzee ambtswoning te iioog Onder één dale met de icleiiterscliool Vol dankbaarheid en vol verwachting ook he|>ben vrijdagmiddag de harten geklopt van hen die op enigerlei wijze betrokken zijn bij de geïn tegreerde Herv. kleuter-bassischool „Het Kompas" te Stellendam. Im mers 's middags rond twee uur werden zoovel de basisschool als de kleuterschool officieel geopend door resp. Ijurgemeester en mevr. van Velzen, die in aktie kwamen op een forse stoot op een scheepshoorn, geproduceerd door schoolbestuur-voorzitter dhr H. C. van Rossum. Als een twee-éénheid ging de school haar bestaan bionen, daarin zorgvuldig begeleid door het bestuur dat na de inspanningen die van haar werden gevraagd de mouwen voorlopig nog opgestroopt kan houden Uw iiuis verkopen TAIVIBOER Uitslag verloting „Raak de Roos'' De stoffering van de school werd verzorgd door Overwoei Struijk B.V. MELISSANT Tel. 01877 - 2017 Allereerst wensen wij U PRETTIGE PAASDAGEN toe Weet U: dat wij ekstra kwaliteit vlees verkopen? Weet U: dat het assortiment zeer uitgebreid is? zoals; Kip, Kipdelen, Rimd-, Varkens-, Kalfs-, Lams-, en Paardenvlees? dat wij kunnen zorgen voor een fijne gekruide rollade dat wij Fondeu-, Gourmet en Barbeqeu-schotels verzorgen? Weet Udat wij een grote Barbeqeu voor bijv.Speenvarken, Grülen en Gourmet stellen verhuren? dat wij Barbeqeu partie's verzorgen? dat wij diverse soorten vleeswaren en worst zelf 1 maken? 1 Weet U: dat U elk gewenst kwantum vlees kunt kopen? naar 1 eigen keuze met een aantrekkelijke korting? of wilt I U misschien een half of heel varken van eigen slacht? i en dan gebrand? 1 Weet U: dat Centrum Supermarkt ook een aantrekkelijke 1 reklame geeft Het is de moeite waard eens te I neuzen, kwaliteit en service in ons devies, gaat en i proeft eens bij de Centrum Slagers! Weet U: Weet U: Weet U: Weet U: OUDDORP SLAGERIJEN B.V. SUPERMARKT GOEDEREEDE ZIJ ZIJN ER VOOR U! DE CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP „PRINS MAURITS" HIELD EEN Paaszangdienst U komt toch ook dit weekeinde naar Het is zeker de moeite waard. Donderdag 3 april a.s. tot dinsdag 8 april hebben wij de MODE-VERKOOP-SHOW van Adler uit I>uitsland. Voorjaarszomermode 1980 van de beste Duitse, Franse en Italiaanse modehuizen .Wij bieden U meer dan 750 japonnen mantels blousons coats en manteloostuums. DAMESJAFONNEiN elegant tot maat 52 voor slechts 59|pr- ZOMERMANTELS zie de kleurenfolders tot maat 50 vanafXO"j— WIE NIET KOMT VERZUIMT VEEL! Deze Mode-Verkoop-Show is ieder jaar weer een groot gebeuren en succes. Honderden tevreden klanten komen ieder jaar weer en ze weten, de prijzen zijn zeer bülijk en de kwaliteit de beste. DAMES, tot ziens a.s. donderdag en de daarop volgende dagen. Het verplicht U tot niets. Bij deze kollektie zijn ook altijd grote maten en ook zwart. IVflODEHUIS VOORSTRAAT 29 DIRKSLAND SPECIALE AANBIEDING KINDERJURKJES tot maat 146 van 50,— en 60,— TEL. 01877 - 1482 NU 35, Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee kan zijn huur niet meer beta len. Hij zoekt andere woonruimte, dat deelde hij aan de Gemeenteraad mede, toen een krediet van 33.630,werd ge vraagd, om de ambtswoning, (een ge deelte van de 16e eeuwse Noordhaven poort) van warmte isolatie te voorzien. De woninglasten kosten de burgemees ter 17.000,per jaar en dat gaat de draagkracht van de eerste burger te bo ven, zoals hij aan de Raad mededeelde. Het is een^ romantische, sfeervol gele gen woning, maar die sfeer 'wordt te duur betaald. De post om de woning van warmte isolatie te voorzien, werd van de agenda afgevoerd. Niet aan het nieuwe gebouw zelf maar aan de „invulling" van de nieuwe onderwijsvorm zal het nodige te doen zijn. Dhr. L. Blokland, hoofd van de basisschool vergeleek het onder één dak verkeren van beide scholen met een tot standgekomen „verloving" die tot 1983 zal duren vooraleer het tussen beide partners, de basis- en de kleuterschool, tot een zo mogelijk solide huwelijk de door de Minister voorgestane inte gratie zal komen. Het Kompas, het Woord van God, zal daarin het bestuur en de overige leidinggevenden tot richt snoer dienen. Dat voornemen werd in de vrijdagmiddag gehouden openings bijeenkomst veelvuldig verwoord: „We zijn dankbaar voor de nieuwe school, maar bovenal zal het gaan om het handhaven van het beginsel, ver tolkt in de drie formulieren van Enig heid", zo sprak de voorzitter, dhr van Rossum. De bijeenkomst, begonnen met gezang, gebed en het lezen en belijden van Ps. 127, werd gehouden in de ge meenschapsruimte van de Chr. MAVO, een goede buur van „Het Kompas", na dat op het plein van „Het Kompas" zich het openingsceremonieel had afgespeeld en burg van Velzen de „Kompas-vlag" had gehesen. De genodigden kregen ook gelegenheid de nieuwe school te bezich tigen en dat bracht velen in verrukking. Vroeger hadden ze het zelf zo anders meegemaakt maar de oudere generatie bleek heel gunnend en de complimen ten waren dan ook nauwelijks van de lucht. Twee prachtige aaneengebouwde scholen zijn het, die nu en in de toe komst steeds meer vrijelijk bij elkaar binnen kunnen stappen totdat ze in 1983 versmelten tot een éénheid ^waarop de jeugd van 4 tot 12 jaar onderwijs zal ontvangen. Van bestuur en personeel zal dat de nodige aanpassing vragen, maar voor zitter van Rossum bleek in het welsla gen geen zorg te hebben en het stellige voornemen bestaat dan ook successie velijk af te rekenen met de eigen we reldjes van de beide scholen en het on derwijs steeds meer op elkaar aan te doen sluiten. Met nadruk belichtte dhr van Rossum de belangrijkheid van een christelijke levensbeschouwing en houding van het onderwijzend perso neel dat de jeugd begeleidt, zoals dat de oprichters van de school in 1933 o.l.v. de eerwaarde heer W. Bouwman steeds heeft voorgestaan. Het was sprekers in nige wens dan ook dat God Zijn zegen bij voortduur aan de school zal verbin-" den opdat het waarlijk goed moge gaan. Ook burg van Velzen wist voor een deel uit eigen waarneming wat er aan vooraf isi gegaan om tot de huidige opzet' te komen. De kleuterschool „KUm- op" en de „Kroosthoek" werden opge heven en sa.Tfien kozen ze de nieuwe naam „Het Konr^as". Spr. herinnerde aan de beschikbaarstelling van 2 mil joen door de gemeenteraad en de zware opgave die aan de architect, dhr. Koole uit Middelhamis, was verstrekt omdat er met de bestaande ruimte gewoekerd moest wordsn, vanwaaraf eerst nog de in 1933 gestichte school moest verdwij nen en waarop een in 1972 gebouwd ge deelte gehandhaafd moest worden. Nu het allemaal voortreffelijk geslaagd was betekent dat voor het gemeentebestuur een nieuwe stap naar de afronding van een groot scholenbouw-plan dat afge sloten kan worden wanneer ook Goeree Havenhoofd in het bezit is van een nieuwe school. Het zal de gemeente dan 7,5 miljoen hebben gekost, waarom dhr van Velzen met recht kon zeggen dat de gemeente Goedereede t.b.v. de ontwik keling van de jeugd kosten noch moeite heeft gespaard aan gebouw en aan leer- en hulpmiddelen. Dhr van Velzen wekte overigens niet de schijn dat de gemeen te onder die uitgaven geleden zou heb ben, 't is integendeel graag gedaan. Spr besloot met de wens dat het christelijk onderwijs ook werkelijk inhoud zal heb ben en doortrokken zal zijn van de vre ze des Heeren. Architect Koole kreeg een groot burgemeesterlijk compliment toen dhr van Velzen het „Zeer geslaagd" over het ontwerp uitriep: „we weten dat dhr Koole bekend staat als architect die naar het optimale streeft!" liet hij in stemmend horen. Vele gelukwensen Talrijk waren de sprekers en dienten gevolge ook de gelukwensen dio werden geuit. De nieuwe Inspectrice mevrouw Maan ging daarin voorop, weinig op de hoogte van de voorgeschiedenis maar enthousiast over wat ze in de nieuwe school had aanschouwd. Ze gaf de school dan ook „optimale kansen" om de inte gratie te beoefenen waartoe zo stelde ze als voorwaarde ook een grote mate van teamwork van de betrokkenen ge vraagd zal worden. lie „klaroen" stoot van dhr. van Rossum. Links de heer van Driel burg. van Velzen, rechts dhr. Noorthoek. Mede namens de aannemer de fa Ligtendag en alle onderaannemers was het architect Koole die een harte lijke gelukwens en een dankwoord voor de verkregen opdracht sprak. Spr ver klaarde met erg veel plezier het werk te hebben gedaan wetend dat het zeker geen geringe zaak. betrof. Met de bouw commissie en hèt bestuur was op uit- stekejide manier samengewerkt en dhr Koole kon ervan getuigen dat de pro bleempjes die er waren geweest op een positief christelijke manier waren uitge praat en opgelost. De totstandkoming van de school deed dhr Koole temeer genoegen omdat de school er mede toe zal dienen de kinderen van de Heiland te vertellen en ze christelijk voor te le ven. Het was sprekers vertrouwen dat die geest de toekomst aan zal kunnen. Mede namens de overigen bood dhr Koole de fraaie plantenbak in de hal aan. Ds. Oorschot, Stellendams Herv. pre dikant vertolkte de blijdschap van de Herv. Gemeente die nauw bij de school verbonden is. Immers was het destijds de Herv. Kerkeraad die de school sticht te, maar de vreugd geldt temeer omdat beiden. Kerk en School, de Bijbel als het onfeilbare Woord van God erkennen en als kompas aanvaarden. Ds. hoopte dat die grondslag ook op school blijvend ge volgd zal worden en het was hem een genoegen de school een Statenbijbel met standaard aan te bieden, met de bede uit 1 Kon. 8 29: „Dat Uwe ogen open zijn, nacht en dag over dit huis, over deze plaats". Namens de Chr. Rayonschoolraad was het dhr van Eek (hoofd van de LEAO te Middelharnis) die een hartelijke ge lukwens uitsprak. De positieve rol van burg. van Velzen daarin kennend zei dhr van Eek, weiaig enthousiast over de situatie van meerdere scholen in Mid delhamis: „we moesten er maar eens aan denken om uw burgemeester naar Middelharnis te halen..." Waar liefde woont Dhr van den Tol, directeur van de Chr. Mavo „Het Spectrum" bood zijn gelukwensen aan aan alleen „die rond om de school aanwezig zijn". Hij deed dat mede namens de Ver. voor Chr. Voortgezet Onderwijs. Ziend op de nieu we toekomst die „Het Kompas" nu voor zich heeft hoopte dhr. van den Tol dat er op de nieuwe school gewerkt en ge leefd zal wórden in oprechtheid, eens gezindheid en Uefde tot elkaar, „want", zo stelde hij vast, „het is voortreffelijker te werken in een schamele hut waar deze factoren wel aanwezig zijn dan in een paleis waar dat moet ontbreken". De school plaatsend in de bedding van de Reformatie, waarschuwde dhr van den Tol tegen verstarring door zich op uiter lijkheden te richten, maar steeds zoals Calvijn het heeft bedoeld te blijven re formeren. Spr. besloot met de wens dat de naam van de school op deze wijze De drukte op het plein vóór de opening. OUDDORP Uitslag verloting S.V. RAAK DE ROOS. Ie prijs 1397; 2e prijs 1535; 3e prijs 1063; 4e prijs 1927; 5e prijs 1836; 6e prijs 1435; 7e prijs 948; 8e prijs 1008; 9e prijs 705; 10e prijs 904. Prijzen kunnen worden afgehaald iedere vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur in ons schietlokaal aan de Molenweg 5 te Ouddorp. DIRKSLAND OPHALEN OUD PAPIER Zaterdag 5 april wordt weer oud pa pier opgehaald t.b.v. „Onder de Wiek". De stand is momenteel 1.200, BOEKENRUILEN OP ANDERE UREN I.v.m. Goede Vrijdag is het boeken- ruilen a.s. vrijdag niet 's avonds maar 's morgens van 10 - 12 en 's middags van 12.45 - 17 uur. THOLEN KANTONGERECHT Verbouwing zonder vergunning: Bij de aanvraag voor een bouwvergunning door W. M. Z. uit Oud Vossemeer werd deze door de gemeente Tholen gewei gerd. De gemeente achtte uit oogpunt van welstand niet aanvaardbaar. W. M. Z. ging echter toch verbouwen en trok er zich niets van aan, dat de gemeente hem gelastte het werk te stop pen. Tijdens de strafzitting van het kan- tongercht te Tholen werd deze kwestie besproken en kantonrechter mr. W. F. van Solinge veroordeelde L. tot een boe te van 1.000,conform de eis van de officier van justitie, mr. C. Nijmeijer. werkelijkheid zal worden voor het le ven op de school. LeerUng Kees Blokland overhandigde vervolgens een enveloppe met inhoud aan mevr Polderman van Hernesseroord Zij verklaarde dat voor de inhoud zeshonderd gulden een speciale dia projector zal worden gekocht onder har telijke dankzegging voor het door de leerlingen gemaakte gebaar jegens de pupülen van de Inrichting die zo voorzag ze aan het cadeau veel ge noegen zullen beleven. Noor één groter geheel Dhr Blokland, hoofd van de basis school bleek heel enthousiast te zijn over „zijn" nieuwe school, aan de wor ding waarvan hij overigens hard heeft meegewerkt. Sprekend over de „ver loving" van de beide scholen en de één wording die in 1983 met een „huwelijk" bekrachtigd zal worden, hoopte hij dat de bruiloft er een zal zijn waarbij ook Jezus wordit genood en dat de nieu we school geïntegreerd wordt in Zijn liefde. „We zuUen trachten te staan naar die liefde, ook met de onderwijs kundige integratie zal 't dan waarlijk wel gaan", geloofde dhr Blokland. Mej Tanis, de hoofdleddster van de kleuterschool bleek eveneens van de beste voornemens bezield. „Onze seri euze bedoelingen met de verloving blijkt al uit het feit dat we als kleuterschool alvast de*aam van onze partner hebben aangenomen", gaf ze te kennen. Zij zag met belangstelUng de integratie tege moet; het betekent haars inziens dat de goede dingen van elkaar overgenomen zullen worden en dat er daar weder zijdse beïnvloeding en samenwerking een nieuw basisonderwijs gevormd wordt dat beter functioneert dan de beide scholen apart. Voorop stelde mej. Tanis alweer ruim 12,5 jaar aan de school verbonden dat temidden van die ontwikkelingen de Bijbel blijvend als het Kompas gehanteerd zal dienen te worden. De Oudercommissie Dhr A. E. Struik, sprekend namens de Oudercommissie, liet evenzeer een har telijke gelukwens horen. Bij het samen- van de beide scholen had dhr. Struik een vergelijk gemaakt met de eveneens in uitvoering zijnde ruilverkaveUng, van daar dan ook zijn daarop geïnspireerde wens dat ook de integratie tot een meer dere onderwijskundige en geestelijke oogst zal mogen leiden. Het deed dhr Struik groot genoegen mee te kunnen delen dat een aküe onder de ouders het bedrag van maar liefst 12.000, had opgebracht voor welk bedrag prach- 'tige cadeaux werden gekocht die dhr Struik thans aan de scholen aanbood. Een electronisch orgel voor de gemeen schapsruimte, een aansprekende wand- versiering met een geestelijke strekking, gemaakt door dhr Spuijbroek uit Hel- levoetsluis en voor de kleuterschool een winkeltje en een blokkenhut. Voor dhr Blokland had dhr. Struik een persoonlij ke attentie, een vulpen met daarin de naam van de school gegraveerd als dank voor het vele werk ten dienste van de nieuwbouw verricht. Nog een viertal sprekers diende zich aan, t.w. het oud-hoof d dhr Minderhoud, thans Inspecteur van het' basisonderwijs Dhr Minderhoud verwoordde met hoe veel genoegen hij en zijn echtgenote zij was aan de kleuterschool verbonden op de Stellendamse periode terug zien. Oud-onderwtjzer dhr A. Dekker sprak eveneens hartelijke woorden van sym pathie voor de school waaraan Wj zo lang verbonden was. Het was spr.ekers innige wens dat de leerlingen op de school niet alleen maar tot goede bur gers van de Staat gevormd zullen wor den maar ook en vooral tot burgers van het Koninkrijk der Hemelen. Tenslotte werd nog gesproken door dhr Visser namens de Huishoudschool „Westvoom" te Ouddorp en door dhr J. A. Biemond namens de Rabobank. lllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIH Donderdagavond werd er in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis voor de ouders van de leerlingen van de Prins Mauritsschool voor HAVO en MAVO een wijdingssamenkomst gehouden met als thema „Rondom Pasen". De avond werd geopend door de di- rekteur van de school. In zijn medita tie, getiteld: „Zeg Mij wie uw vrienden zijn", sprak hiJ over Lukas 23 8-12, de perikoop die handelt over de ontstane vriendschap tussen Pilatus en Herodes. De heer Van der Veer, muziekleraar aan de school, begeleidde, zo nu en dan samen met de trompettist Ries Wessels, op gevoelvolle wijze de vele samenzang, als ook de solozang van Carina Saar- loos en Klaas Bom, die op indrukwek kende manier enkele liederen ten gehore brachten. Annette Bom, Anne van der Welle, Son ja Smits en Elly Voortman decla meerden een gedicht, respektieveUjk over de bespotting, de kruisiging, de op standing en de Emmaüsgangers. De verbindende teksten werden gele zen door Annette van der Wekke en Petra Schol. De muziekgroep speelde enkele kora len uit de Matheüs-Passion en het be kende „Jesu, bleibet meine Freude" van J. S. Bach. Voor de eerste keer werd een door Paul Kieviet gecomponeerde sona te, bestaande uit 3 delen, uitgevoerd. Een knap stuk, dat op gedisciplineerde wijze werd gespeeld, het tweede deel uitsluitend door orgel en de 3 dwars fluiten. De avond, die door zo'n kleine 400 mensen werd bijgewoond, werd beslo ten door de heer Kot, waarna nog uit volle borst het „U zij de glorie" gezon gen werd. Naar wij vernamen bracht de collecte voor de door de school geadopteerde kinderen uit Guatamala, India en In donesië 686,op. De mensen, die aanwezig waren, kun nen op een mooie avond terugzien. SCHERPENISSE Peuterspeelzaal: De in oprichting zijnde vereniging Peuterspeelzaal Scher- penisse wil nog voor de vacantie begin nen in een lokaal van de oude lagere school in de Schoolstraat. Negentien peuters zijn al opgegeven, terwijl de norm voor oprichting van een peuterspeelzaal vijftien is. De gemeenteraad van Tholen zal in april wel de gebruikelijke subsidie be schikbaar stellen. OUD VOSSEMEER Vrouwenbond N.K.V.: Bij de gehou den bestuursverkiezing op de vergade ring van de afd. Oud Vossemeer van de Vrouwenbond N.K.V. werd als presiden te benoemd mevr. A. van Meer-Pero als opvolger van mevrouw J. Boogaart- Adams, die naap Cainada vertrekt. In de vacature van mevrouw Kleiss werd me vrouw Van Galen gekozen tot secreta resse,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 3