Akkerbouw 09 buitendijks land tot dusver gedoogd, maar Jongeren van de Sociale Werkplaats bieden zelfgebouwde garage aan OUDDORPS PAASBROOD De val van Bergen Tel. 01878 - i395 WESTSTRAAT 14 OÜ DDO RP RAAD DIRKSLAND Plaatsing van windmolens lijkt te veel gevraagd Uw huis verkopen TAMBOER Buurtvereniging „West" Politie Middelharnis nodigt U uit Dam- en Schaak- ver. „Ontspanning" te Ouddorp Paassamenkomst leerlipgen Chr. school GOEDEREEDE Postale dienstverlening Bureau Burg. Stand bij BAKKERIJ B E Z U IJ E N van 800 tot 2800 gram met de echte saffraan VROEG BESTELLEN S.V.P. RAADHUISSTEAAT 21 TEL. 01878 - 1296 OUDDORP VERVOLGVERHAAL Bladz. 2 .jrrtANDEN-NlEüWS" Dinsdag, 1 april 1980. =.SS^SS^SS=S^^5SS.S^SSSS^5.SÏ^^ Voor Ouddorps PAaSBROOD met saffraan bereid, moet u bij baldierij J. TflNIS zijn. Een aantal Dirkslandse en Melissantse agrariërs liebben zo heeft de praktijk geleerd een geheel eigen interpretatie gegeven aan de planologische bestem ming „beschermd gebied met agrarisch gebruik". Die bestemming legde de raad in 1973 op een 500 mtr .brede strook buitendijks gebied bij Melissant. Het impliceerde dat het grasland dat er tra ditioneel lag en als zodanig werd ge bruikt in gebruik kon blflven en een la tere Kroonuitspraak maakte ook het ge bruik van kunstmest en bestrijdings^ middelen mogelyk; ook mag het gras land gescheurd worden. Maar de agra riërs gingen verder totdat een van hen kortelings vergunning vroeg er een wa termolen te plaatsen Met de wind-watermolen wil betrok kene de waterhuishouding in zijn bui tendijkse gebied reguleren, om er beter landbouwproducten te kunnen telen. Nu is de waterhuishouding verstoord omdat verder richting Grevelingen de natuur lijke geulen zijn dichtgestoven, terwijl de boeren zelf de gleuven in eigen ge bied hebben gedicht. Echter heeft aan vrager de mogelijkheid om met gebruik making van een windwatermolen water op het gebied van Domeinen uit te slaan en hij zou er keurig mee geholpen zijn. B en W echter staken een spaak in het molenwiel en zij wilden in de don derdagavond gehouden raadsvergade ring van de raad weten of de ontwik keling zoals die zich nu manifesteert zo maar dóór moet gaan. B en W wilden een duidelijke uit spraak van de raad, temeer omdat er voor juni 1981 een ontwerp-bestem- mingsplan voor het betreffende gebied ter inzage zal moeten zijn gelegd. B en W stelden de raad voor de vraag óf met de huidige, door de boeren uit gevoerde cultivering moet worden door gegaan, terwijl die al meermalen door de Centrale- en Provinciale Overheid is becritiseerd óf dat die ontwikkeling moet worden teruggedraaid of minstens op het huidige peil dient te worden ge stabiliseerd. De keus van het eerstge noemde zou betekenen dat de illegale toestand van nu zou worden gelegali seerd, waarna een onbeperkt landbouw- gebruik het gevolg zou zijn, de keus van de tweede mogelijkheid betekent dat het gebied grasland zal moeten zijn en blij ven. Dat zou tevens betekenen dat bema- ling van het buitendijks gebied niet is toegestaan waarmee aanvrager zijn wind-watermolen dan wel kan vergeten. De raad zette zich aan een zeer uitvoe rige discussie. Dhr. J. A. Struijk (SGP) beet de spits af met een betoog dat duidelijk tendeer de in de richting van legalisering van een intensief agrarisch gebruik. Spr. zou het logisch vinden wanneer het „be schermd agrarisch gebied" beschermd zou worden tegen wateroverlast waar van nu sprake is tengevolge van het dichtstuiven van de natuurlijke geulen, „want", zei hij, „het gevolg van water overlast is dat op lager gelegen ge deelten alle groei onmogelijk wordt, be halve van onkruid". Spr. bezag dat het om zo'n 150 ha. gaat waarop verschil lende eigenaren hun brood proberen te verdienen waarom het hem te ver ging op hun eigendom drastische beperkin- ken te leggen. Hij wilde dan ook te meer omdat achter deze grond een lap natuurgebied van 200 ha. ligt het ge bruik van die 150 ha. goede landbouw grond niet aantasten en het beleid er over in handen laten van de betreffende eigenaren zodat zij het kunnen bewerken zoals een goede boer betaamt. „Wij wo nen in een agrarisch gebied en liet is onze plicht ook deze belangen te behar tigen!" vond dhr. Struijk. Ook de gedachten van dhr. J. L. Poort- vliet (VVD) bleken in die richting te gaan. Hij vond het niet juist dat de be stemming „agrarisch gebruik" waar mee de Kroon zelfs heeft ingestemd door B en W als „extensieve veehou derij" wordt uitgelegd; „juist bij dat ge bruik ontstaan moeilijkheden m.b.t. ver vuiling en noodzakelijke bebouwing!" waarschuwde dhr. Poortvliet. Spr. zou het allerminst juist vinden wanneer de gemeente de waterbeheersing in het be treffende gebied zou blokkeren door een vergunning voor een windwatermo len te weigeren. Spr. haalde daarbij een uitspraak van GS aan dat ontwatering en waterbeheer sing geen planologische zaak is en hij meende dat ook de gemeente de plaat sing van een windwatermolen niet in haar planologie moet betrekken. Z.i. zou het voor de gemeente een ris kante zaak zijn geen medewerking aan het scheppen van een afwateringsmo- gelijkheid te geven omdat de gemeente misschien voor de daardoor te lijden schade aansprakelijk zou kunnen wor den gesteld. Heel bits deed dhr. Poortvliet over de verwijzing naar een overproductie van landbouwartikelen zoals door weth. de Bonte in de commissie aangevoerd. „De marge tussen te veel en te weinig is zeer klein!" waarschuwde dhr. Poort vliet mede n.a.v. een radiopraatje van prof. de Haan uit Wageningen. Dhr D. A. H. van Dis (CDA) verklaar de als eerste meer te voelen voor con tinuering van het beleid zoals de raad dat heeft voorgestaan; gebruik als gras land derhalve, waartoe ook het College adviseerde. „Wij hebben het steeds ge zien als een beschermd natuurgebied met agrarisch gebruik, het Provinciaal bestuur en de Kroon denken daarin mee en het zou een ombuiging van dat beleid zijn wanneer we daar nu anders over zouden gaan denken", zo formu leerde dhr van Dis zijn mening. Hij voelde dan ook niets voor het ontwate ren van het gebied omdat dat een inten sieve akkerbouw tot gevolg zou hebben. Ook dhr de Berg (PvdA) verklaarde „in grote trekken" achter de zienswijze van het College te staan; z.i. is de lïe- treffende 500 meter bedoeld als een buf ferzone tussen het verder buitendijks gelegen natuurgebied en het binnen- dijlïse agrarische gebied. Beschermd gebied In zijn beantwoording legde de raads voorzitter, burg Bos, het beschermde karakter uit als te zijn beschermd tegen intensief gebruikte landbouwmethoden. De voorz. maande de raad m.b.t. het door GS en de Kroon toegestane ge bruik in de pas te blijven lopen opdat van Overheidswege geen verdere be perkingen nodig worden geacht. Spr. wilde daarom allerminst aansturen op het treffen van waterhuishoudkundige maatregelen, zeker niet wanneer die in dividueel genomen zouden worden. Weth. van Rossum keek met de raad wat verder; de voorliggende nota is een aanzet om te komen tot een bestem mingsplan waarin het gemeentelijk den ken over dit gebied moet worden inge vuld; dat denken zal door GS dan moe ten worden goedgekeurd en daar zag dhr van Rossum weinig kans toe wan neer mogelijkheden tot een intensieve bebouwing worden geschapen. Boven dien: „als dit gebied diep "ontwaterd wordt dan treedt er zomers zeker droog- tegevoeligheid op", waarschuwde dhr van Rossum. Ook weth. de Bonte verklaarde er zich tegenstander van het gebied tot land bouwgrond te maken. Hij achtte het allerminst nodig dat er nog landbouw grond bijkomt, wijzend op de overvloed van landbouwprodukten en hij vond het daarom het meest voor de hand liggen dat het gebied daartegen beschermd blijft, al besefte hij zelf dat zo'n rede nering wat vreemd over zou komen uit de mond van een boer. Ook in de tweede ronde had de raad nog heel wat noten op de zang. Dhr van Prooijen zong daarbij een geheel eigen hed waarin hij zelfs wat engelse uit drukkingen bezigde. „I don't know!" liet hij weten, waarmee hij duidelijk maakte het niet zo scherp te zien zit ten en daarom maar niet mee te zullen stemmen. „Er wordt al intensieve ak kerbouw gepleegd!" had hij zelf gecon stateerd en dat bracht hem tot de con clusie dat de raad, door het zover te laten komen, heeft zitten slapen, als een haas, met de ogen open. De heren Struijk, Poortvliet en de Berg, die zich ook in eerste instantie al geducht hadden laten horen, kwamen andermaal aan het woord en dhr van Dis benadrukte nog eens dat de ge meente tot dusver altijd erg soepel is geweest waar het het gebruik van de betreffende grond betreft. De raadsvoorzitter maakte de raad duidelijk dat de conclusie van de gedane uitspraken zal worden vervat in het ontwerp bestemmingsplan waarover de raad t.z.t. te oordelen zal krijgen. Daar omtrent zal echter overleg met de toe zichthoudende instanties moeten wor den gepleegd en 't zal de voorzitter be nieuwen wat daar voor mogelijkheden uit tevoorschijn komen. „Niks doen zodat ze er verzuipen be tekent wel een erg grote ingreep in iemands eigendom!" waarschuwde dhr Struijk tenslotte waarna ook dhr Poort vliet nog behoefte had aan een laatste woord: „Als er één molen gezet wordt is het daar klaar!" zo probeerde hij de vrees voor een wildgroei van water molens weg te nemen. De raad hoort er later meer van. DIRKSLAND De Buurtvereniging „West" organi seert op 10 april a.s., aanvang 1 tot 5 uur, een beurs in 2e hands kinderkle ding vanaf maat 74. (alleen zomerkle ding). De kleding van uw kinderen die niet meer gedragen wordt kunt U op deze beurs verkopen. De eigenaars van de kleding kunnen zelf hun prijs vaststellen mits deze niet te hoog is. Ook schoeisel van velerlei aard kan worden ingeleverd b.v. laarzen, klom pen, gymschoenen, (geen gewone schoe nen). Kleding inleveren voor 10 april op de volgende adressen: C. Markwat, Bloemendaal 22 te Dirks- land en T. Appel, Bloemendaal 26 te Dirksland. Plaats van verkoop: Victoriahal, Phi- lipshoof jesweg te Dirksland. Velen Uwer hebben gezien dat er bouwactiviteit was in en om het groeps- bureau van de rijkspolitie aan de Hof- laan alhier. U zult zich afvragen wat daar alle maal aan de hand was. We kunnen U thans mededelen dat het bureau intern helemaal verbouwd is en wat meer aan de eisen des tij ds is gaan voldoen. De mensen die in dat bureau werken zijn erg blij met die verbouwing. Op 11 aoril a.s. zal om ongeveer 15.00 uur het geheel verbouwde bureau feestelijk wor den geopend. Na de opening om ca. 16.00 uur zal een open dag worden gehouden. Een en an der houdt in dat er in en om het bureau nogal wat te doen is. Er komen wagens van de verkeers- groep inclusief een roUertestbank, een Porsche, de technische recherche is er met een stand, het bureau voorlichting komt en de afdeling voorkoming mis drijven. Voorts zal er een tentoonstel ling zijn van het velddetachement. U wordt allen uitgenodigd het bu reau te komen bezichtigen vanaf 16.00 uur. Het geheel zal duren tot ongeveer 22.00 uur, met een onderbreking van ca. 17.30 tot 19.00 uur. Daar we nogal wat drukte verwachten zullen met de scholen, indien dat ge wenst is, afzonderlijke afspraken wor den gemaakt. De rijkspolitie hoopt dat U van Uw belangstelling zal laten blijken en hoopt U op die dag üi haar gebouw te ont moeten. Uitslagen van 24 maart 1980. dammen J. ten Hove P. van Dam 0-2 G. Tanis A. Meijer 2-0 L. Grinwis C. Mierop 2-0 C. Tanis J. Visbeen 0-2 P. van Dam L. Moerkerk 2-0 K. Wehthoeve K. Tanis 0-2 schaken «Vierpaarden 3 Ontspanning I IV2 - 6Vz Ontspanning I Numansdorp II 5V2 - 2V2 J. Grinwis K. v. d. Wende 0-1 OOLTGENSPLAAT „IK ZEG HET ALLEN DAT HIJ LEEFT, PASEN 1980". „Ik zeg het allen dat Hij leeft", on der dit thema wordt dit jaar Pasen 1980 herdacht door de leerlingen van de Chr. Nat. School ,,De Hoeksteen" op woens dag 2 april a.s. des nam. 7 uur in de Hervormde kerk. Behalve de leerlingen werken aan de ze paassamenkomst mee kandidaat J. H. Becker van de Gereformeerde kerk en organist M. J. van Dam. Het programma is veelzijdig, o.a.: zang voor de kindeiren, samenzang door allen, Schriftlezing door leerlingen van de diverse klassen, declamatie, blok- fluitspel, enz. De avond zal door kand. Becker worden geopend, de sluiting door het hoofd der school, de heer A. van Putten. Vanzelf is een ieder op deze avond hartelijk welkom. Uitzending geschiedt over de drie kerktelefoons. Bejaardenmiddag: Donderdag 3 april des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden. Bijbelkring: Voor dit seizoen komt de bijbelkring o.l.v. ds. T. W. van Benne- kom nog één keer bijeen, heden dinsdag avond om 8 uur in „Elthato". Behandeld zal worden Art. 23 van de Ned. Gel. Belijdenis. /ii-i^copen wvytiiout^g Lo^en een aci*it,öA jongeren van „het Binnenhof" naar de Eleosschool in Sommelsdijk. Daar werd een door hen zelf gebouw de garage overhandigd en direkt door de jeugd in gebruik genomen. De kinderen van de Eleosschool wa ren er blij mee en de jongeren van „het Binnenhof" konden tevreden zijn over het resultaat van menig uurtje hand vaardigheid op het Cliristelijk Vor mingsinstituut „de Proeftuin" te Mid delharnis. De jongeren DezoeKen net cv.i. te Middelharnis op woensdagmorgen en volgen daar kreatieve vakken en vor mingsprogramma's. De idee onr eens wat voor een ander te maken werd daar geboren en kreeg gestalte tijdens de wekelijkse handvaar- digheidsuren. De jongeren konden bij het aanbie den van de garage ervaren dat het veel voldoening geeft om eens iets voor een ander te doen. Ten behoeve van de inwoners van Goedereede is op de hoek Hoofdpoort- straat/Jongkoenstraat een brievenbus geplaatst. Deze bus wordt gelicht op zondag om 23.00 uur en van maandag t.e.m. vrijdag om 17.30 uur en om 23.00 uur. SCHERPENISSE Boomplantdag: Ongeveer 60 kinde ren van de lagere scholen uit Scherpe- nisse en St. Annaland hebben in deze twee plaatsen woensdag (boomplantdag) bijna 2000 bomen, heesters en strui ken geplant. In Scherpenisse werd er geplant in de Laban Deurloostraat vlak bij de school en in St. Annaland in de Huij genstraat en Schoolstraat, THOLEN Schade aan tennisbanen: Enkele jongeren hebben met een fiets over de zachte deklaag van de tennisbanen aan de Zoekweg gereden en met stokken de witte lijnen vernield. De schade wordt geschat op 1.200, THOLEN Beenbreuk bij aanrijding: De 10 ja rige B. J. H. uit Tholen reed in de Mo- lenvlietsestraat op zijn fiets en sloeg plotseling zonder richting aan te geven linksaf de Kerkstraat in. De achter hem rijdende auto, bestuurd door W. M. uit Ridderkerk, kon de jongen niet meer ontwijken. Met een beenbreuk is de jongen overgebracht naar het zieken huis te Bergen op Zoom. Geslaagd: Mej. E. van der Boom slaagde te Leiden aan de rijksuniversi teit voor het doctoraal examen Duitse taal- en letterkunde. GEIMEENTE DIRKSLAND In verband met de sluiting van het bureau van de burgerlijke stand op Goede Vrijdag en Tweede Paasdag kun nen belanghebbenden voor dringende zaken betreffende de burgerlijke stand op zaterdag, 5 april aanstaande tussen 11.00 en 12.00 uur v.m. contact opnemen met de heer L. Kats, Boezemweg 10, Dirksland. (tel. nr. 01877 - 1957). Historisch verhaal uit het jaar 1572. door JAAP DE KORTE Den Hertog's Uitgevery Utrecht. 3 „Beslist niet", beweert Geert stellig, „maar als ik met niet languit had laten vallen, had ik hier nu vast niet gezeten. Die verwenste Spanjolen maakten de buurt onveilig". „Je maakt ons nieuwsgierig", zegt Ripperda, „vooruit, vertel wat er ge beurd is". HOOFDSTUK II DE GEHEIME VERGADERING Nadat Geert zijn kroes geledigd heeft begint hij te vertellen. „Ik was hier al dicht in de buurt toen ik plotseling voetstappen hoorde nade ren. Ik liet me in de struiken vallen en spoedig daarna naderde een vijftal Span jaarden, van top tot teen bewapend. Een hopman vergezelde hen. Ze mopperden en scholden op het slechte weer en heb ben mij gelukkig niet ontdekt. Ze sloe gen de weg naar Bergen in, maar ik was bang dat ze de weg naar rechts zouden volgen! Als ze dat hadden gedaan, had den ze zeker onze schuur ontdekt. En dat zou wel eens kwade gevolgen kun nen hebben..." Ripperda kijkt bedenkelijk voor zich uit. „We moeten de uiterste voorzichtig heid in acht nemen", meent hij. „Ik heb zelf ook al meerdere malen Spaanse soldaten hier in de buurt ontmoet. Onze toestand wordt dus hachelijk want als ze onze vergaderplaats ontdekken dan... Zullen we ze een warme ontvangst be reiden", vult een der mannen aan. „Stil te mannen!" gebiedt Ripperda nogmaals, „valt eet niet in de rede! Onze zaak is hachelijk genoeg. Het staat me niets aan dat die spekken hier zo dikwijls rond zwerven. Bovendien wemelt het van verraders ,helaas ook in Hermigny. Op passen is dus de boodschap! De geuzen hebben het de laatste tijd al zwaar ge noeg te verduren. In het noorden van ons land zijn al enkele malen troepjes bosgeuzen overvallen door de Span jaarden en totaal uitgeroeid. We moeten dus oppassen dat ons dat niet overkomt, want er is nog veel voor ons te doen". „Hoe eerder, hoe liever", bromt een der geuzen. Het is een norse kerel. Zijn gelaat is enigszins misvormd. Over zijn linkerwang loopt een breed litteken. Dit heet hij opgelopen in een gevecht tegen de Spanjaarden. „Het is schandelijk zoals de spekken de laatste tijd huishouden!" meent een ander. „Nog geen vijf dagen geleden zijn er in Brussel weer twee mannen ont hoofd omdat zij de Roomse kerk vaar wel hadden gezegd. Is het niet ver schrikkelijk? Daar helpen de priesters en monniken zelf hard aan mee. Het wordt voor ons zo zachtjes aan tijd om toe te slaan!" „Dat is mijn mening ook Ripperda", mengt Geert zich in het gesprek. „Die dikbuikige monniken doen zich te goed aan allerlei heerlijke spijzen, terwijl er onder ons volk armoede heerst en som migen zelfs honger lijden. Het wordt de hoogste tijd om daarin eens verande ring te brengen." Ripperda heeft zijn mannen rustig la ten spreken. Hij glimlacht om de vurige uitvallen van zijn mannen. Het is ook heus geen wonder dat de meeste geuzen zo verbeten op de monniken en an dere roomse geestelijken. De meesten onder hen hebben al veel meegemaakt, zoals Geert bijvoorbeeld. Vandaar ook dat verschillenden van zijn mannen met hevige wraakgevoelens vervuld zijn. De laatste weken is er niet veel te doen geweest voor deze jonge kerels en hun handen jeuken om er eens geducht op los te slaan. „Jullie geduld zal niet lang meer op de proef worden gesteld mannen", ant woordt Ripperda. „Ik zal jullie mijn plannen vertellen". ,,Het ligt in mijn bedoeling om het Cellebroedersklooster, in de buurt van Ath, te overrompelen. Het is een rijk klooster. Vooral de kerk die er vlak naast staat, verbergt veel kostbaarhe den. Maar ik wil het klooster niet alleen om zijn schatten overvallen, maar zoals jullie weet is de verloofde van mijn dochter enkele weken geleden door de Inquisitie gegrepen en gevangen gezet. Mijn dochter is bijna radeloos. Ik loop al lang met plannen rond om mijn aan staande schoonzoon te bevrijden, maar ik moest eerst met zekerheid weten waar hij gevangen zit. Het heeft mij veel moeite gekost om dit te weten te komen, maar nu weet ik het met zekerheid. De onverlaten hebben hem in het Celle broedersklooster gevangen gezet. Hij is niet de enige, want er zitten nog veel meer onschuldigen. Ik heb lang over dit plan nagedacht, en vond het beter jullie niet eerder in te lichten dan wanneer het vaste vor men aannam. Nu ben ik echter toch be sloten om het jullie te vertellen. Ik ben er van overtuigd dat het een gewaagde onderneming is, maar als het ons gelukt zou het prachtig zijnIk heb al verschil lende dingen geregeld en al veel werk verzet. Want als de gevangenen bevrijd zijn, moeten zij natuurlijk ondergebracht worden. Het leek mij het beste dat zij direkt naar Engeland zouden worden overgebracht. Dat is inmiddels allemaal door mij geregeld. Nu vraag ik echter of er misschien ook iemand is die be zwaren heeft tegen de overval. Ik wijs er nadrukkelijk op dat de onderneming vrij gevaarlijk is! Heeft er iemand be zwaar? Zeg het mij dan eerlijk!" „Natuurlijk niet Ripperda!" klinkt het eenparig uit de monden der geuzen. „U kunt op ons allen rekenen!" De mannen zijn allang blij dat er weer een avontuurtje ui het verschiet is. Voor al Geert is blij met het plan van de on derneming. „Ha! nu kan hij zijn woede koelen op de moordenaars van zijn vader". Hij wrijft zich vergenoegd in de handen. „Nu wordt het menens Klaas", zegt hij tegen z'n makker. „De papen zullen er van lusten". Het begint rumoerig te worden in de schuur. Ripperda beduidt zijn mannen stil te zijn. „Nu ik zeker weet dat ik op jullie allen kan rekenen, zal ik mijn plannen verder uiteenzetten mannen", zegt hij. De geuzen zijn dadelijk stil en wachten gespannen op wat hun aan voerder verder zal zeggen. „We moeten trachten om door middel van een list binnen het klooster te ko men", begint Ripperda. „Om die list tot uitvoer te brengen, heb ik twee man no dig. Als ik om twee vrijwilligers vraag, weet ik dat jullie allemaal wel zouden willen, maar dat kan nu eenmaal niet. Daarom heb ik gedacht om er zelf een^ paar aan te wijzen die ons plan ten uit-g voer zullen brengen". Hij wacht even, en| de geuzen zijn nieuwsgierig wie de ge lukkigen zullen zijn. Ze willen allemaal wel graag aktief deelnemen aan de over val, maar om door middel van een list in het klooster te komen, lijkt hun wel bijzonder aantrekkelijk. De spanning stijgt... Dan zegt Ripperda: „Ik dacht dat Geert Lammers en Klaas de Ruyter het beste geschikt zouden zijn voor deze moeilijke opdracht. Ik wil er nadrukke lijk op wijzen, dat deze opdracht niet zonder gevaar is, en dat de uiterste voor zichtigheid in acht moet worden geno men". Geert en Klaas knikken instemmend. Ze begrijpen het volkomen. „Jullie zult wel geen bezwaren ma ken?" vraagt Ripperda. „U kunt op ons rekenen hoor", antwoordt Klaas en Geert vindt het allang goed. „Luister dan goed naar mij", zegt Ripperda, „dan zal ik zeggen wat mijn bedoeling is. Aanstaande woensdag avond om twaalf uur laten jullie de klopper vallen op de poort die toegang geeft tot het klooster. De poort wordt bewaakt door een monnik en als hij vraagt naar het doel van jullie komst, dan vraag je of er ook gelegenheid is om in het klooster te overnachten. Ik kan jullie vanzelfsprekend niet alles voorkauwen, maar ik reken er op dat julUe, zonder gebruik te maken van ge weld, de poort binnen komen. 3 wordt vervolgd

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2