„Het Groene Kruis' is een aldieve vereniging Desiree Binnenkort op donderdagochtend week-markt in stadje Goeroe i VOLKORENBROOD Contributie tot 35,- verEioogd Wie weet een naam voor het nieuwe kruisgebouw Dhr J. C. Komtebedde Medische diensten Direktiekeet in brand Dat is nou typisch „de Echte Bakker'' t OOLTGENSPLAAT: ff Bouw wijkgeboyw vordert uerloDingsringen De coUectie !s nir totaal vernieuwd Kom even langs en neem de gratis kleurenfolder mee! ^y Juwelier ICeuvelaar Zandpad 33 -- Middelharnis Aanvrage Goereeërs was eerst; Ouddorp vist achter 't net Jubileum Dokter Dogterom Sommelsdijk 2S jaar raadslid L.E I.N.O. schooi „«-« «Molenwiek" bestaat 4® jaar PREDIKBEURTEr4 Volleybal t Honingbrood Zuurdesembrood Sojavolkoren Pikant Hamkaasstokbrood en vanzelf ons vele malen bekroond Ook dit week-end weer minstens 15 soorten brood, o.a. Honingbrood Zuurdesembrood Sojavolkoren „DE ECHTE BAKKER" JAN VISSEREN OOLTGENSPLAAT TEL, 01873 - 1249 Bladz. 2 Vrijdag, 21 maart 1980. .JJTTLANDEN-mEUWS" Donderdag 20 maart j.l. werd in het Veren, gebouw „'t Centrum" een buiten gewone ledenvergadering van het Groe ne Kruis, afdeling Ooltgensplaat gehou den. Totaal waren met bestuur en leden 20 personen aanwezig. Het voornaamste punt op de agenda was de verhoging van de contributie, van 30,naar 35,per gezin, terwijl de vergadering werd ingeleid over de vordering van het nieuwe wijkgebouw. Zieken herdacht. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer J. J. Brinkman de twee zieke bestuursleden, t.w. de heren Adr. de Vos Johzn. (penningmeester) en J. van Drongelen (laatstgenoemde is ernstig ziek)beiden werden veel sterkte en van harte beterschap toegewenst. Het is een bijzondere ledenvergade ring, aldus de heer Brinkman. Door ziekte van de penningmeester waren de jaarcijfers niet op tijd disponibel en daarorn werd de oproep via de plaatse lijke pers aan de leden gericht. Door tussenkomst van de secretaris, de heer Abr. de Vos Wzn. werd ter ver gadering de rekening over 1979 de aan wezigen aangeboden. De rekening heeft een saldo van 811,08 (over 1978 400,92). Nieuw wijkgebouw. Na lezing van de notulen door de heer De Vos gaf de voorzitter een breedvoe rige uiteenzetting aangaande de bouw van en nieuw wijkgebouw, waarvan de bouw inmiddels is begonnen. Het gebouw kreeg door de gemeente een plaats toegewezen op een perceeltje grond aan de Prunuslaan-Lindenlaan. Op 28 december 1979 kreeg de hoofd aannemer de heer W. A. v. d. Welle de opdracht tot deze bouw. Op 14 januari ging de eerste paal de grond in, gesla gen door burgemeester W. M. v. d. Harst. Verwacht wordt dat vóór het einde van het jaar het nieuwe gebouw kan worden betrokken, aldus de heer Brink man. Spreker dankte de heer U. Pipping voor het ophalen van de contributie en de concierge, mevr. J. v. d. Welle-Moe- renhout voor de verzorging van het wijkgebouw aan de Nieuwstraat, dat dit jaar voor het laatst in gebruik is. 2,50 voor eigen vereniging. Het punt voorstel contributieverho ging kreeg een toelichting van de heer J. J. Brinkman. Aan de A.W.B.Z. moet in het vervolg 32,50 per lid worden afgedragen en daarom komt het be stuur met een voorstel de contributie van 30,te verhogen naar 35, Met de nieuwe regeling is de subsidie van de gemeente komen te vervallen, derhalve houdt de Kruisvereniging mooi 2,50 per lid voor zichzelf over. Een gering bedrag, dat gezien de ser vice die dagelijks wordt geboden niet kan worden gemist. Leden. De heer Abr. DuUemond vroeg de mening, speciaal van de bode, of door deze verhoging leden zullen bedanken. Over het algemeen geloofde men niet dat dit tot ledenverlies zal leiden. Is men geen lid van de vereniging en men heeft direct hulp van de wijkver- pleegsters nodig, dan moet men 81,25 betalen en dit bedrag gaat geheel naar de A.W.B.Z. Dit boetebedrag is per persoon en niet per gezin. Als dus meerdere gezinsleden de ver eniging nodig hebben dan komt daar weer f 81,25 bij. De heer DuUemond vindt 2,50 per Ud voor de vereniging erg weinig. Gezien de goede subsidieregeling van de gemeente heeft onze vereniging al tijd voordelig kunnen draaien en der halve was de contributie voor de afde ling Ooltgensplaat nooit aan de hoge kant. Andere afdelingen, ook op het eiland, hadden een hogere contributie regeling, aldus de voorzitter. Verzorging gegarandeerd. Met de nieuwe contributieheffing kunnen wij ons handhaven en hetzelfde verzorgingspakket garanderen. Hierbij komt het ingebruiknemen van het nieu we gebouw waardoor de plaatselijke verzorging ook kan worden gehand haafd. Over het bovenstaande vroeg de heer KI. Birkhoff enige opheldering, eveneens de heren A. Kreeft en J. W. Duim. Resumerend was de vergadering van mening dat de verhoging van de contri butie tot 35,per gezin door moet gaan en derhalve werd het voorstel van het bestuur aanvaard. Rekening 1979. Na de pauze kwam de rekening 1979 aan de orde nog uitgewerkt door de pen ningmeester, de heer Adr. de Vos Johzn. Deze rekening is een historische re kening, want met de nieuwe regeling A.W.B.Z. zal een dergelijk stuk in deze vorm de leden niet meer bereiken, aldus de voorzitter. Aan de lage kant? Naar aanleiding van deze rekening vroeg de heer J. W. Duim naar de af dracht socialefondsen en de heer KI. Birkshoff naar de inning van de contri butie, waarvan de 2,50 per lid die voor de vereniging overblijft wel aan de lage kant is. Moet er volgend jaar dus weer een verhoging worden ingevoerd, aldus de heer Birkhoff. Over deze aangelegen heid kan t.z.t. nader worden onderhan deld, aldus de voorzitter. Met de invoering van de A.W.B.Z. wordt de vereniging wel aan banden gelegd en wordt men z.g.n. „stadskind" dat wü zeggen van hogerhand worden de regels vastgesteld, aldus stemmen uit de vergadering. Over het oude gebouw werden enkele vragen gesteld door de heren Abr. Dul- lemond en J. W. Duim; b.v. kan de op brengst in het nieuwe gebouw worden geïnvesteerd en .kan een ieder, ook van buiten de gemeente dit gebouw aanko pen. Volgens de voorzitter wordt de geld opbrengst aangewend voor de aankle ding van het nieuwe gebouw. De verkoop is in handen gegeven van een makelaar en de heer Duim zag In het {waarschijnlijke) geval dat „niets menselijks hen vreemd is" blij ven de bestuurderen van de Onderne mersver. Goedereede voorloi^ig nog wel nagniffelen over de poets die ze hun Oiiddorpse collega middenstanders ge bakken hebhen! Terwijl in het Ouddorp- se ol enige tijd over een week-markt gesproken wordt voegden de Goereeërs de daad bij het woord en deponeerden bij het gemeentebestuur een aanvrage. Ze kwamen eerst en ze maalden eerst, de Goereeërs en zo zal het geoeuren dat over enige tijd de guldentjes van de Goereese huisvrouwen een daalder waard worden, inderdaad, op de markt, die in tegenstelling tot een eerder be richt niet op de dinsdagochtend maar op de donderdagochtend gehouden zal worden. De Middenstandsver. Ouddorp is door de Goereese aktie overrompeld, maar er volgde op de publicatie van het Goe reese voornemen toch nog een alitie vanuit het Ouddorpse. Op de raadsta- fel vonden de raadsleden een afschrift van het verzoek van de Middenstands ver. Ouddorp om medewerking te wil len verlenen aan het instellen van een week-markt in Ouddorp. Dat maakte in dit stadium echter geen schijn van kans, er was nog één wachtende vóór de MVO... De Ondernemersver. Goedereede bleek te mogen rekenen op het respect van dhr Reus (PvdA) voor het feit dat ze een markt op poten willen zetten en dhr Reus vroeg zich af hoe het kon gebeu ren dat een aanvrage uit Ouddorp ach terwege was gebleven. „Volkomen verrast!" verklaarde dhr v. d. Laan (SGP), maar dat nam niet weg dat bij hem de aanvrage hoogst welkom was. „Bij een stad hoort nu eenmaal een week-markt, dat zal nie mand tegen spreken, da's een heel an der geval dan bij een dorp!" stelde dhr V. d. Laan snedig vast. Temeer omdat de ondernemers zelf de markt graag willen verklaarde dhr v. d. Laan er zich voorstander van. Alleen met het parkeren van de auto's van belangstel lenden, zeker in het zoraerseizoen zag hij het niet helemaal zitten waarom hij naar de mogelijkheid informeerde en passant aan een oude wens te kunnen voldoen, de aanleg van een parkeer gelegenheid buiten het stadje. Dhr van Dam, fractiegenoot van dhr v. d. Laan vond het ook heel best dat de markt er zal komen. „Het stadje heeft wel stadsallures maar weinig midden stand" argumenteerde dhr van Dam zijn instemming. Bij uitstek geschikt Dhr van Oosterom (PCP) leek de markt al helemaal voor zich te zien. Goeree heeft er z.i. de juiste entourage voor en dhr van Oosterom complimen teerde de Goereese middenstanders dan ook voor het feit dat ze goed bij de pinken zijn geweest door de markt aan te vragen en daarmee een graantje of misschien wel meer van het toeris me mee te pikken. Dhr van Oosterom geloofde stellig in het goede sfeertje waarmee het marktgebeuren zal wor den omlijst, mede dankzij de aanwe zigheid van het carillon dat zo sug gereerde dhr van Oosterom een lied zou kunnen spelen als dat van het zoete lieve Gerritje dat oorspronkelijk naar den Bosch maar nu om haar inkopen te doen naar Goeree zou kunnen gaan. Dhr J. C. Komtebedde (WD) had de markt toch maar liever in Ouddorp ge zien als zijnde het centrum van de re creatie maar dhr Komtebedde moest het eerlijk toegeven de MVO heeft zich lelijk verslapen, waarom hij achter het voorstel van het College stond om de Goereese aanvrage te honoreren. Mevr. Grinwis (PvdA) vond het ook al prima, maar uit „huisvrouwenoog punt" vroeg zij zich af of de vrijdag ochtend niet nog geschikter zou zijn. Zij had overigens alle vrede met de donderdagochtend, temeer toen de voor zitter benadrukte dat de Ondernemers ver, dat tijdstip zelf heeft voorgesteld. 't Doet geen goed Weth J. Voogd (SGP) vormde een grote uitzondering. Hij was als enige tegen een week-markt omdat zo ver wacht hij de middenstand er geen enkel voordeel bij zal behalen. Dhr Voogd herinnerde eraan wat de Kamer van Koophandel in een recente rappor tage over de economie van Goeree en het stadje Goedereede heeft geschre ven. Er zou een recreatieterrein bij moe ten komen om de Middenstand beter te kunnen laten fungeren. Door de komst van een week-markt geloofde dhr Voogd dat „de krenten uit het brood zullen worden gepikt". De aanvrage van de Ouddorpse Mid denstandver bleek ook de voorz burg van Velzen te hebben verbaasd en met dhr Komtebedde was hij het eens dat de MVO tijdiger alert had moeten zijn. „...en dat terwijl al maanden geleden in het Middenstandsbestuur het besluit was genomen dat er een markt in Oud dorp zou moeten komen. Op de vraag van dhr Komtebedde of het niet mogelijk is zowel in Goe dereede als in Ouddorp een markt te stichten moest de voorz ontkennend antwoorden. De Kamer van Koophan del die hierin adviseert zou dat ook ze ker niet aanbevelen. Bijna aan het eind van de bespreking meldde zich nog een tegenstander in de persoon van dhr A. de Jong (SGP). „Er zijn al zoveel weekmarkten dat je straks het bos niet meer van de mark ten ziet", zo argumenteerde hij zijn tegen. Bij de stemming bleken de heren Voogd en de Jong de enigen te zijn die een markt verre wilden houden. Des gevraagd gaf dhr Voogd te kennen dat hij eenzelfde standpunt zou hebben in genomen wanneer de aanvrage uit Oud dorpse bron gekomen was. Ja-knikkers Helemaal aan het eind van de ver gadering het was toen al half twaalf geworden kwam het voorstel van dhr J. Bruggeman aan de orde. Deze had zich n.l. gestoten aan een uitspraak van dhr v. d. Aa uit Goedereede die op de oprichtingsvergadering van de afdeling Goedereede van D'66 zou hebben gezegd dat de Goereese raadsleden ja-knikkers en elleboogwerkers zouden zijn. Op de voorpagina van deze krant staat daar- over meer. We schreven dat in de ver- i wachting dat de raad er aangevuurd j door dhr Bruggeman een stevige boom over zou opzetten, maar die ver wachting bleek ongegrond. Meerdere raadsleden gaven er weliswaar hun com mentaar op maar dat tendeerde meestal in de richting van boven zulke uitspra ken te staan, er niet op te reageren en over te gaan tot de orde van de dag. Door dhr van Oosterom werd nog vluch tig gewezen op wat dhr Bruggeman ooit zelf over het toenmalig gemeentebestuur had gezegd en 't leek de raad maar beter er voorts het zwijgen toe te doen. Ook dhr Bruggeman was niet meer zo heet gebakerd. „Och..,", zei hij, „in een opwelling doe je allemaal wel eens wat. Van PvdA-zijde was ons ook al eens wat verweten en wat dhr v. d. Aa vorige week zei was voor mij de drup pel die de emmer deed overlopen". En daarmee werd de discussie dan maar gesloten. Dhr. v. d. Aa behoeft geen boycot te vrezen zoals dhr Brug geman aanvankelijk over hem had viril- len uitroenen. Wel besloot de raad de gedane uitsnraak te veroordelen; „het geeft een behoorlijke vlek op de pre sentatie van D'66", zo ervoer de raad met dhr van Oosterom die die bevuiling vaststelde. Op de ledenvergadering van het „Groene Kruis", afdeling Oolt gensplaat vroeg de heer J. W. Duim of het bestuur al heeft na gedacht over een naam voor het nieuwe wijkgebouw. De voorzitter, de heer J. J. Brinkman, haakte in op deze vraag en gaf de leden in overwe ging een naam voor dit gebouw te verzinnen en een eventuele suggestie in te leveren bij het be stuur. Wie doet er mee? graag dat een Inwoner voorrang krijgt bij de aankoop. Dank aan de heer de Vos. Namens de penningmeester, de heer Adr. de Vos, dankte de voorzitter allen die aan de bespreking van deze reke ning hebben deelgenomen. Vanuit zijn woning is zijn gedachte bij deze vergadering, zojuist heeft hij nog telefonisch contact opgenomen. Uit de wijk. Uit het verslag van de wijkverpleeg- sters, de dames J. P. van Dam-v. d. Welle en A. Timmerman-Heuvelman, namen wij de volgende cijfers over: het totaal aantal verpleegbezoeken in 1979 was 1605, voor een dagelijkse beurt 521, wekelijkse wasbeurt 512, injecties 190, incidentele verplegingshandelingen 315, laatste hulp 4, overige bezoeken 278, in geschreven zuigelingen 31, huisbezoeken aan zuigelingen 51, aan kleuters 208. Totaal zijn er 171 zuigelingen en kleu ters in zorg gehad. De voorzitter dankte de wijkverpleeg- sters voor hun werk en de leden voor hun inbreng op deze vergadering. Hierna sluiting. De patiënten van de op 1 april jubi lerende dokter Dogterom, hij is op die datum 25 jaar arts te Sommelsdijk, hebben na de oproep van vorige week een gift te storten op een daartoe open gestelde rekening goed gereageerd, maar het comité dat zich voor de jubileum viering inzet meent dat op opwekking zeker nog op z'n plaats is. Op de Rabo Bank staat rekeningnr. 3420.01.809 ter beschikking. Voor het daarop binnenkomende bedrag zal in overleg met de fam. Dogterom een jubi leumgeschenk worden gekocht. Op zaterdag 5 april is er gelegenheid de jubilaris de hand te drukken tijdens een receptie van 3 tot 5 uur in de recreatiezaal van „De Sarharitaan". Alvorens gisteravond een begin te maken met de afhandeling van de lange raadsagenda heeft de raadsvoorzitter burg. G. van Vel zen stilgestaan bij Jiet zilveren ambtsjubileum van dhr. J. C. Komtebedde (VVD). Dhr. van Vel zen releveerde hoe dhr. Komte bedde op 4 maart 1955 zijn entree in de gemeenteraad van Ouddorp had gemaakt, een toen nog rustige gemeente waar voor gejaagdheid nog geen plaats was, getuige een van de eerste voorstellen waar over dhr. Komtebedde mee te be slissen kreeg, de aanschaf van een vuilniswagen die door een paard getrokken zou worden. Inmiddels is het raadslidmaat schap zo stelde dhr. van Velzen vast enorm in omvang en last toegenomen en hij complimenteer de dhr. Komtebedde ermee zich zo lang voor de belangen van de gemeenschap te hebben willen in zetten; „soms heel rustig, maar sortis ook heftig tot zeer heftig", zo had de raadsvoorzitter erva ren. Met name had dhr. Komtebedde zich steeds fervent tegenstander getoond van voorschriften die de raad beperkingen opleggen en toonde hij zich voorstander van een Veel Vrijere Democratie. De voorz. wenste dhr. Komte bedde de kracht en gezondheid toe het raadswerk nog meerdere jaren te mogen doen, een wens waarbij de fractievoorzitters en mede VVD'er dhr. J. Bruggeman zich aansloten. De jubilaris ontving uit handen van de voorzitter het tinnen wand- bord met het wapen van de ge meente en inscriptie. De eveneens aanwezige mevr. Komtebedde kreeg bloemen. Zelf verklaarde dhr. Komtebed de het raadswerk met veel genoe gen te hebben gedaan, overigens erkennend dat er ook tekortko mingen waren. Spr. herinnerde aan de Ouddorpse periode waarin hooguit 6 a 7 raadsvergaderingen per jaar werden gehouden, ter wijl hij het raadslidmaatschap van nu als een „zware job" typeerde en het mocht volgens dhr. Komtebedde duidelijk zijn dat de veronderstelling dat Goeroes' gemeentebestuurderen Ja-knik kers zijn nergens op slaat. Het deed hem goed dat de in de raad aanwezige tegenstellingen nimmer tot haatgevoelens hadden geleid, vandaar ook de hoop het raadslidmaatschap nog enige tijd te continueren, met dank aan de kiezers die dat tot dusver mogelijk hebben gemaakt en aan mevr. Komtebedde voor de ontvangen steun. Vandaag, vrijdag 21 en morgen, za terdag 22 maart is er feest aan de Mo- lenlaan in Sommelsdijk. De daar geves tigde school voor Lager Huishoud en Nyverheids Onderwijs is 40 jaar gele den gesticht. De Hollandse Maatschappij van Land bouw is zelfs al in 1925 begonnen niet het organiseren van landbouw- en huis- houdkursussen. Maar op 19 maart 1940 werd op de huidige plaats een gebouw officieel in gebruik genomen. De school telt nu plm. 250 leerlingen, die vanuit alle hoeken van het^ eiland naar Sommelsdijk komen om in vele gevarieerde vakken 4 jaar les te ont vangen. Naast de typische huishoud- en nij- verheidsvakken wordt op „De Molen wiek" ook onderwezen in vakken als: Engels, Duits, Wiskunde, Boekhouden, Typen en Kantoor/Winkelpraktijk. Tijdens beide dagen vinden in de school diverse aktiviteiten plaats. Een tentoonstelling van foto's en leerlingenwerk. Demonstraties textiele werkvormen, huishoudkunde en handenarbeid. Vertoning van de film: Een dagje MOLENWIEK". Volksdansen. En zelfs kan men griezelen in een echt spookhuis. Het feestprogramma luidt als volgt: Vrüdag: Om. 14.00 uur in de school aan de Mo- lenlaan: Receptie voor genodigden. Om 19.30 uur in de aula van de L.T.S.: Toneelavond voor de ouders en leer lingen. Er zullen twee toneelstukken opge voerd worden n.l. één door de leer lingen en het andere door het pro fessionele gezelschap van Pim Peters. Zaterdag: In „De Molenwiek: Van 10.00 - 12.00 uur „Open Huis" voor leerlingen, ouders en belangstellenden. Van 14.00 - 16.00 uur Reünie voor oud-personeelsleden en oud-leerlin- gen. Door een aantal personeelsleden zijn artikelen, zoals kleigebakken tegels en de van de televisie bekende brood figuren gemaakt om zo een deel van de onkosten te kunnen dekken. Ook in de komen veertig jaar hoopt „De Molenwiek" jongeren op te leden tot zelfstandige volwassenen. ZONDAG 23 MAART 1980 OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doops gezinde gemeente 9.30 uur ds. Kui pers, Leiden Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Benard, Rozenburg Geref. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. L. W. C. Ruygrok. Nieu- wersluis; 18.30 uur ds. J. Budding, Soherpenisse. STELLEND AM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Kerk 10.00 uur drs. J. Kattenberg; 18.30 uur dhr G. J. Smouter, Rhoon. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden; 18.00 uur ds. D. Dekker Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr. W. Groenenboom, Capelle aan de IJssel; 18.00 uur dhr. A. H. Veldhuizen Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A. Beens; 18.00 uur ds. L. Westland, Amersfoort Remon strantse Gem. 10.00 uur ds. S. Bou- man, Rotterdam. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Willemsen; 18.00 uur ds. G. C. de Jong Herv. Exodusgem. 10.00 uur ds. A. Carstens Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur dhr A. E. Korteweg, Bunschoten Geref. Kerk vrijgem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. v. d. Sloot Chr. Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur lezen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst, NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur ds. M. van der Linden Geref. Gem. 10.00 (H.A.), 14.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand H. J. 't Lam, Rotterdam; 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A. Vos; 18.00 uur ds. J. Vis, Andel Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr A. v. d. Schee, Spijke- nisse. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9 30 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom Geref. Kerk van zaterdag 22 tot maandag 24 maart. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. ol dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voors poedgevallen, tand arts Buth, te.l 01877 - 1183 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft zaterdag dhr Minderhoud; tel. 01877 - 2966, tot 12.00 ook dhr. Tjeb- bes, en zondag dhr. Schilders, tel. 01874 - 2441. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. Struijk, tel. 01877 - 1500 b.g.g. 01879 - 1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Knaape, tel. 01873 - 2060 b.g.g. 01873 - 1850. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. Timmerman, tel. 01873 - 1319. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis. Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur In het dienstencentrum. PROGRAMMA INTERMEZZO Zaterdag worden de volgende wed strijden gespeeld: 10.00 Meisjes Cl Data C/D 2 10.00 Jongens B2 V/Quick 11.00 Jongens A3 Data C/D 11.00 Jongens BI Otte VC 11.00 Meisjes BI Kangeroes 2 11.15 Vierpolders Meisjes mini 1 12.00 Meisjes Al Spivo 3 12.00 Jongens A2 Both en P. 13.30 V/Meester Jongens mini 13.15 Heren 3 Spivo 3 13.15 Heren 4 Bemisse 2 14.30 Heren 2 Spivo 2 14.30 Dames 4 V C Goeree 3 15.45 Jongens Al Schovocomca 2 15.45 Dames 3 Hollemare 2 15.45 Heren 6 Spivo 6 15.45 Heren 1 Flits 17.00 Dames 2 Spivo 2 17.00 Morres Hulst Dames 1 THOLEN Brand in container: In de fietsen stalling van de huishoudschool „De Oes terschelp" is in de nacht van zaterdag op zondag door onbekende oorzaak brand ontstaan in een afvalcontainer. Omwonenden waarschuwden de brandweer, die in korte tijd de brand meester was. De schade wordt geschat op ongeveer 2.000, DIRKSLAND: Gistermiddag is een direktiekeet, staand op het terrein voor de Victoria- hallen in brand geraakt. Kennelijk heeft de jeugd daar de hand in gehad door één van de 4 buitenstaande gas flessen open te draaien en er een vlam metje bij te houden. Door de constante vlam die daarvan het gevolg was is de keet in brand geraakt. Personeel van Gemeentewerken zorgde ervoor dat de brand tijdig geblust werd waarna de brandweer nog een nablussing ver richtte. 9.30 en 18.00 uur kand J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur le zen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. Aangeenbrug.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2