Raad lieslist a.s. donderdagavond over al of niet instelling van weel(marl(t in Goedereede Gelul(wensen en complimenten voor 40-iarige Wbv. „Samenwerlting" PRIJS-SLAe Als je een fijne baan zoekt met jonge kollega's kom dan als winkelbediende mni. bij de Prijs-slag Sommelsdijk Dinsdag 18 maart 1980 No. 4876 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschipit tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagaoond R 20 DIESEL nu ih onze showroom Maak een proefrit Autobedrijf RAIVIOCO B.V. Telefoon 01871 -1662 Molendijk 85 Postbus 9 Stad aan 't Haringvliet Ook Fiakkeese boeren naar demonstratieve bijeenkomst te Bieiswijk JEUGDSOLISTENCONCOÜRS -----e__ Orgels Piano's 10 tot 40% korting op enkele orgels en piano's VISCOUNT 1350,— RODEO 595,— SOLINA 1695,— COSMOVOX 895,— Philicorda 450, JOKANNUS 6500,— Gitaren v.a. 75, Elektr. gitaren v.a. 199, Versterkers vanaf 199, VERSPUY Zn. Westdijk 53 Sommelsdijk 01870 - 4776 bij molen en bushalte Ook in Barendrecht, 2 X Zwijndrecht en Tholen REFERAAT OP JAARVERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL Uw huis verkopen TAIVIBOER Dierenbescherming] IETS HOGER Demonstratie houtsnijwerken ir Geen subsidie voor Rooie Vrouwen Alle Goereese raadsleden ja-knikkers en elleboogwerkers Obstakels langs watergangen EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Voorj aars- Doelenconcert GOEDEREEDE Financiële aktie goed van start Diepvriesjubileum BLIJSPEL Want behalve plezierig werk in een team i'an jonge mensen heb je als winkelbediende een afwisselende, verantwoordelijke èn zelfstandige baan met alle mogelijkheden tot een stapje verder. Een vakgerichte en door ons betaalde studie kan je daarbij helpen. Als winkelbediende bij de Prijs- slag ben je verantwoordelijk voor alles wat er in een super markt te koop is, je zorgt voor de aanvoer van de artikelen en dat ze - uitgepakt en al - tijdig en keurig in de schappen komen. Vooral ook een beweeglijke baan. Veel kontakten met kollega's en klanten. Bovendien wordt het onderling zó geregeld dat je werk nooit sleurwerk wordt. Ook wat het salaris betreft zit je goed bij de Prijs-slag. Goede ar beidsvoorwaarden (gratifikatie bijvoorbeeld) en als je van aan pakken weet krijg je al gauw - naast je salaris - een extra waar deringstoeslag. Heb je een lagere beroepsoplei ding of MAVO, ben je tussen de 17 en 21 jaar: bel eens op naar de Prijs-slag voor een sollicitatie- afspraak. De bedrijfsleider van het filiaal te Sommelsdijk, Binnenweg 4 verstrekt graag aanvullende informatie. Ook kun je een afspraak maken bij de afdeling personeelszaken van Jac. Hermans Prijs-slag B. V., Burgemeester Krollaan 2, 5126 PT Gilze, tel. 01615-1871. ÜAC. HERMANS I.V. POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur "(alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAli ADVERTENTIEPRIJS 20 cent per mm. Bij contract speciaal tarlet De Fiakkeese boeren, georganiseerd in drie Standorganisaties nemen zich stellig voor zicli niet onbetuigd te laten wanneer a.s. zaterdag 22 maart in Bieis wijk een demonstratieve bijeenkomst zal worden gehouden. Het is niet een grU waaraan de agrariërs toe zullen ge ven maar weloverwogen gaan zy uiting geven aan een door de jaren heen ge groeide ontevredenheid. Op de bijeenkomst, waarop de Minis ter van Landbouw heeft toegezegd aan wezig te z;jn, zal het prijsbeleid van de Europese Commissie op de korrel worden genomen. Deze voorstellen hou den aldus de grief nauwelijks re kening met de positie van hen die in de land- en tuinbouw een bestaan vinden. De door de Commissie toegestane ver hogingen van de landbouwprijzen zijn verre ontoereikend en vergroten jaar lijks de inkomensachterstand van de landbouw. Ook zal het energieprijsbeleid en het zelfstandigenbeleid op de bijeenkomst kritisch worden besproken. De bijeenkomst in de Veiling te Bieiswijk, van 11.00 tot 13.00 uur zal worden geopend door de voorz. van de drie HoU. Landbouworganisaties, dhr. P. Verhoef. Voorts zal door Ir. D. Luteijn een toe lichting worden gegeven op het markt beleid, het energiebeleid en het invoer beleid voor fruit. De Agrarische Jongeren zullen een standpuntbepaling kenbaar maken en een vertegenwoordigster van de Agra rische vrouwen zal eveneens haar ziens wijze te kennen geven. Er wordt op een zeer grote bijeen komst gerekend. Het is de bedoeling dat er ook van Fiakkeese zijde enkele bus sen zullen rijden. De leden van de Standorganisatie worden nog schrifte lijk tot deelname uitgenodigd. Zoals u reeds eerder heeft kunnen' le zen wordt het jeugdsolistenconcours dit jaar gehouden op zaterdag 10 mei in het Verenigingsgebouw „Melishof" in Me lissant. Aanmeldingen voor dit goncours moe ten binnen zijn voor 21 april. De meeste muziekleerkrachten op Goeree Overflak kee hebben aanmeldingsformulieren voor hun leerlingen ontvangen. Mocht u ondanks dat geen inschrijf formulier krijgen, dan kunt u die tele fonisch bestellen bij C. J. Smit, Juliana- weg 6, Melissant, tel. 01877 - 1270. MELISSANT Verzilveren vakai/itiebonnen. Gele genheid tot het verzilveren van vakan tiebonnen op zaterdag 22 maart a.s. van 1 tot 2 uur bij J. du Pree, Bemhard- straat 31. MELISSANT Op uitnodiging van het bestuur van de school met de Bijbel, hoopt a.s. maan dag 24 maart de heer K. Brouwer, oud- leraar aan de „Driestar" te Gouda te spreken. Deze bijeenkomst begint om half acht, en wordt gehouden in de hal van de school. De titel van het referaat van de heer Brouwer luidt: „Op weg naar de komen de basisschool". Iedereen is van harte welkom. Na deze bijeenkomst wordt om kwart voor negen de jaarlijkse leden vergadering gehouden. Teckeltje opgevangen: Door de po litie is zondag te Ouddorp een kennelijk dwalend teckeltje opgevangen. Het is een reu; hij heeft een tatouage in het oor, waarschijnlijk nr. 609. Het hondje verblijft momenteel in de kennel bij de fam. v. d. Berg, Westdijk te Melissant, tel. 01877 - 1232. Chincilla poes vermist: Al meerdere dagen wordt de witte Chicilla poes van mevr. Zaaijer, Korteweegje te Dirks- land vermist. Mevr. Zaaijer zou graag in kennis gesteld worden van de ver blijfplaats van de poes waaraan ze erg gehecht is. Haar telefoonnummer is: 2045. OOLTGENSPLAAT - LANGSTRAAT: RHEUMAKOLLEKTE De huis-aan-huis-kollekte voor de Rheumabestrijding heeft te Ooltgens- plaat en Langstraat 2872,97 opgebracht Vorig jaar 2736,45. Dit jaar een verho ging van 136,Gevers en kollek- tanten heel hartelijk dank. OOSTFLAKKEE De heer M. ICievit uit Sommelsdijk is er geknipt voor om aan anderen over te dragen hoeveel genoegen men ook als oudere aan het bewerken van hout kan beleven. Zelf doet dhr Kievit dat met veel ambitie en morgenochtend woensdag -^ zit lüj om half tien in het dienstencentrum aan de Bemhard- weg gereed om een demonstratie te ge ven en anderen te animeren ook aan de slag te gaan. De bejaarden die iets om handen zouden willen hebben zijn hartelijk welkom. Als het aan de meerderheid van het College van B en W en aan de Onder nemersvereniging Goedereede zou lig gen, dan kan de Goereese huisvrouw binnenkort op de week-markt haar in kopen gaan doen. A.s. donderdagavond zal blqken of de gemeenteraad ook ge porteerd is voor de instelling van een markt die, zo stellen B en W voor, dins- dagochtends gehouden zou moeten wor den. Het heeft allemaal niet de zegen van weth. J. Voogd die verwacht dat de aanwezigheid van een markt in een bepaalde woonkern eerder tot nadeel dan tot voordeel van bestaande mid-, deitstandsbedrüven kan strekken. De Ondernemersvereniging Goederee de lijkt daar in 't geheel niet bang voor te zijn. Het is de Vereniging zelf die tot instelling van een week-markt heeft verzocht omdat dat een stuk levendig heid in het stadje zou brengen die zeker ook door de vele zomerse toeristen op prijs gesteld zou worden. Ook de Kamer van Koophandel blijkt zich in die argumenten te kunnen vin den en dezerzijds wordt geadviseerd tot de instelling van een bescheiden markt voor e^ proefperiode van een jaar. Het College spreekt het „helaas" uit over het ontbreken van eenstemmigheid over de vraag of metterdaad tot instel ling van een markt moet worden over gegaan. Weth. Voogd neemt een afwij kend standpunt in om bovenvermelde redenen. De College-meerderheid lanceert voor de raadsvergadering van donderdaga vond het voorstel de markt in te stellen en te houden op dinsdagochtend van 09.00 tot 13.00 uur aan de Noordzijde- haven. Voor de gemeente zouden er geen kosten aan verbonden moeten zijn; de markt moet en kan, volgens bere kening van het Hoofd Gemeentewerken self-supporting zijn zodat alle kosten, van marktkramen en het schoonmaken van de straat na de markt door de op brengst van de staangelden gedragen worden. Voor de dinsdagochtend is gekozen om een spreiding te bereiken, 's woens- dagsmorgens en 's middags is er markt te Sommelsdijk, zaterdags te Middelhar- nis en donderdags in Zièrikzee. Eén van de leden van" het College heeft voorkeur voor de vrijdagmiddag, maar daar voe len de overige leden van het College niet voor omdat dan de straat 's avonds moet worden schoongemaakt wat i.v.m. dan te maken overwerkuren extra be taald zou moeten worden. Emancipatie activiteiten. De raad zal donderdagavond ook een aantal subsidieverzoeken hebben te be handelen die zijn ingediend op grond van de Rijksbijdrage-regeling ter sti mulering van Emancipatie activiteiten; de gemeente kan daaruit van CRM een bijdrage van maximaal 34 cent per in woner ontvangen. Daaruit kan de ge meente die activiteiten steunen die „aan de basis van de samenleving nieuwe wegen open leggen om een zelfstandige en bewuste bijdrage van vrouwen overal mogelijk te maken". Een tweetal instellingen heeft tot dus ver gebruik gemaakt _van de gelegenheid een subsidieverzoek in te dienen, t.w. de Christelijke Plattelandsvrouwenbond „Goeree" en de Rooie Vrouwen in de PvdA op Goeree Overflakkee terwijl ook de VOS groep naar deze regeling wordt overgeheveld. B en W geven te kennen zich met sub sidiëring van de Chr. Plattelandsvrou wenbond en de VOS groep te kunnen verenigen, maar het College meent dat het verzoek van de Rooie Vrouwen niet voor subsidie, in aanmerking komt om dat dit verzoek uitgaat van een be paalde groepering. De Commissie van advies inzake wel zijnszaken bUjkt zich in meerderheid met de gedachtengang van het College te kunnen verenigen, ook waar het de voorwaarde voor subsidiëring betreft dat de (te subsidieren) cursussen door ten minste .tien deelneemsters dienen te worden bezocht. De Commissie-meerderheid voelt ook niet voor subsidiering van de Rooie Vrouwen, ook onder het motief dat het verzoek door een „bepaalde groepering" is gedaan. Mevr. Grinwis-Blok (PvdA) had als enige van de Commissieleden een duidelijk ander standpunt wat ze a.s. donderdagavond zeker zal laten ho ren... De in Goedereede wonende ar chitect V. d. Aa heeft er blijk van gegeven de kwaliteiten van Goe- rees' gemeentebestuurderen niet hoog aan te slaan. „Het zijn alle maal ja-knikkers en elleboogwer kers" moet hij over hen gezegd hebben op de oprichtingsvergade ring van de afd. Goedereede van D'66, op welke bijeenkomst ook WD raadslid dhr. J. Bruggeman aanwezig was. Dhr. Bruggeman moest ook beluisteren dat het vol gens dhr. v. d. Aa tiJd wordt dat D'66 twee raadszetels gaat be zetten'. In de donderdagavond te hou den raadsvergadering gaat dhr. Bruggeman zijn collega raadsle den voorstellen stelling te nemen tegen dergelijke in het openbaar gemaakte opmerkingen, temeer daar dhr. v. d. Aa regelmatig werkzaamheden voor de gemeente verricht. Het voorstel van dhr. Brugge man is dan ook B en W te advi seren voortaan geen werkop drachten meer aan dhr. v. d. Aa te verstrekken. Op 12 februari j.l. heeft de Kroon uit spraak gedaan in een conflict tussen de heer W. Beek te 's-Gravenhage en het waterschap Flakkee te Middelhamis. Het probleem. De heer Beek exploiteert een caravan terrein aan de St. Pietersweg te Nieuwe Tonge. Langs dat terrein lopen water wegen, waarlangs de heer Beek beplan ting had aangebracht. Toen op 1 aprU 1976 de huidige Keur op de Waterbe heersing van het Waterschap Flakkee in werking trad, bleek de plaats van de beplanting in strijd met deze keur te ziJn. De beplanting stond nL te dicht op de insteek van de watergangen. De keur voorziet echter in dergelijke situaties: de vóór het in werking treden van de keur aangebrachte beplanting mag tot wederopzegging blijven staan, doch niet worden aangevuld en/of ver vangen. WU men vervangen, dan moet men de nieuwe beplanting op keuraf stand zetten. Hierdoor zou dus door af- sterving een legale situatie ontstaan. Het probleem ontstond, toen gedepu teerde staten van Zuid Holland in hun aan de heer Beek verleende ontheffing op grond van de Caravan- en tenten verordening Zuid Holland bepaalden, dat afgestorven en verwijderde beplan ting direkt moet worden aangevuld. Enerzijds moest de heer Beek dus voldoen aan de keur van het waterschap, anderzijds werden hem door de pro vincie daarmede tegenstrijdige voor schriften opgelegd. Om aan de situatie het hoofd te bieden besloot het water schap de (aanwezig geachte) ontheffing van de heer Beek in te trekken op een termijn van 5 jaar, zodat de nieuwe be planting tot wasdom kon komen voor de oude verwijderd zou moeten worden. De heer Beek ging tegen deze beslis sing in beroep bij gedeputeerde staten, die de heer Beek in het gelijk stelden. Tegen deze uitspraak ging het water schap op haar beurt in beroep bij de Kroon. De Kroon nu heeft het water schap, na bijna 4 jaar, in het gelijk ge steld, met dien verstande, dat de ter mijn van 5 jaar aanvangt op de datum van de Kroon-uitspraak. Deze uitspraak is niet alleen juridisch van veel belang, maar ook met betrek king tot op Flakkee veelvuldig voorko mende situaties bij caravanterreinen, bungalowparken, recreatieterreinen, boomgaarden etc... Met deze uitspraak in de hand hoopt het waterschap haar taak op het gebied van de waterbeheer sing ten behoeve van alle ingelanden beter te kunnen uitoefenen. Ouddorp woensdagavond 7.30 uur ds. J. van Vliet, Aagtekerke, bed. H. D. Stad aan 't Haringvliet donderdag avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop, Rotterdam-C. Nieuwe Tonge vrijdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg (voorber. H. A.). Ooltgensplaat. Donderdag 20 maart des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gem. voorgaan ds. H. Ligtenberg van Middelhamis (bediening H. D.). Melissant. Donderdagavond 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gem in Ned. voor te gaan ds. J. de Groot van Rijssen. Op dinsdag 15 en woensdag 16 april hoopt het welbekende Chr. gesmengde koor „Deo Cantemus" haar traditionele voorjaars-Doelenconcert te geven. Solis tische medewerking wordt verleend door Femmy v. d. Weg, piano-improvisatie door Loek v. d. Leer en orgelbegeleiding door Jan van Weelden. Kaarten kunnen besteld worden a 13,50 bij de fam de Graaf, H. J. van Beierenlaan 49, Nieuwe "Tonge; tel. 01875 - 1950. De financiële aktie t.b.v. de restau ratie van de Herv. kerk verloopt uit stekend. In 14 dagen tijds is een bedrag van 232.425,bijeengebracht, be staande uit gitten en leningen die of renteloos of tegen een geringe rente zijn verstrekt. De aktie zou de beno digde 3 ton op moeten brengen en dat lijkt te zullen slagen. Nog steeds ko men er nieuwe bedragen birmen en ook zullen er nog een aantal akties worden gehouden die ook geld in het laadje moeten brengen. MIDDELHARNIS HANDENARBEID BEJAARDEN Elke woensdagavond heeft het be jaardencentrum „Middelhamis" haar handenarbeid. Deze aktiviteiten worden gehouden aan de Doetinchemsestraat 27 in Middelhamis. Aanvang 19.30 uur tot en met 21.30 uur. Er worden verschilende technieken toegepast zoals: haken, breien, borduren weven, spinnen en macramé etc. Even eens volksschilderkunst, emailleren, dompeltechniek en het werken met klei. De kosten zijn per avond per persoon 1,50 inclusief de koffie. Het geheel staat onder deskundige leiding. OUDE TONGE Er zijn j.l. zaterdagmiddag op de toen gehouden receptie heel wat gelukwen sen en complimenten uitgestrooid over de hoofden van het bestuur van de 40-jarige woningbouwver. „Samenwer king". Ook de pioniers die in het eerste oorlogsjaar de Vereniging stichtten deel den in die loftuitingen; enkelen van hen waren stralend aanwezig, o.a. de heren C. Gebraad en dhr A. Both. „Samenwerking" heeft het door de jaren heen prima gedaan en ter receptie waarop na het officiële gedeelte ook de leden-huurders aanwezig waren bleek hoevelen dat weten te waarderen. Een expositie van oude foto's werd veel bekeken en de verrassing van de her kenning was veelvuldig aanwezig. In de receptieruimte was het bestuur ge zeten temidden van een weelde van ontvangen bloemen en meerdere ge schenken. Bestuursvoorzitter P. Brink man kon daar dankbaar gewag van ma ken, zowel als van de schriftelijke ge lukwensen onder welke een schrijven van een van de oprichters dhr M. "Tuns wonend in Ontario Canada. Zijn ope ningswoord besloot dhr Brinkman met de constatering dat er door samenwer king veel bereikt blijkt te kunnen wor den. Spr. hoopte dan ook op een voort gaande bereidheid daartoe opdat het de Woningbouwver. voorts goed moge gaan waarbij, zo voorzag dhr Brinkman, een voortdurend onderling vertrouwen zeker nodig zal zijn. Dhr C. Gebraad, wonend te Ridder kerk, oud-wethouder van Oude Tonge kon aanschouwelijk vertellen hoe het vroeger toe gegaan was al erkende dhr Gebraad dat ziJn aandeel in de geschie denis van de Ver. gering is geweest. Al in 1946 werd dhr Gebraad lid van het dag. bestuur van de gemeente en dat betekende dat zijn betrokkenheid bij de Woningbouwver. een eind moest ne men. Wel verklaarde dhr Gebraad na dien de ontwikkelingen van de Ver. met grote belangstelling te hebben gevolgd en met veel waardering dacht hij aan het aandeel van de (oud) bestuurderen, de oud-administrateur en de huuropha- ler dhr J. van Pei>erstraten die vele ja ren lang de huren heeft opgehaald, in het begin 2,51 per maand Zoals dhr Gebraad had gedaan, zo herinnerde ook burg v. d. Harst aan een eerdere oprichting van een Woning bouwver,, in 1910 die kermelijk weer ter ziele ging waarna in 1921 „Volksbelang" werd opgericht die in 1924 de aftocht blies. Ziend op het voorspoedige be staan van de in 1940 opgerichte Ver. „Samenwerking" signaleerde dhr v. d. Harst dat de verkregen routine en erva ring de moeilijkheden niet hebben doen verdwijnen, integendeel worden ze steeds veelvuldiger. Momenteel is het de draagkracht van de potentiële huur der die alle aandacht vereist omdat het nog steeds niet gelukt is de mensen een woning naar draagkracht ter beschik king te stellen. Dhr. v. d. Harst vond het voorts een schone gelegenheid nog eens te pleiten voor een samengaan van de drie plaatselijke Woningbouwver., al moet gezegd dat er al een vorm van samenwerking bestaat. Ook de renova tie van woningen vraagt alle aandacht, bij welke constatering dhr v. d. Harst de mogelijkheid tot verkoop van wonin gen aan de bewoners in discussie zou willen brengen waaruit de Woning bouwver. in plaats van dure uitgaven te doen juist geld vrij z;ou krijgen om nieuwe projecten aan te kunnen pak ken. „Veel geliik en een goede toe komst!" zo wenste dhr v. d. Harst de jubilerende vereniging toe die voorts nog door enkele andere sprekers werd toegesproken. Het is deze maand precies vijftig jaar geleden dat voor het eerst in de wereld in een winkel diepvriesvoedsel te koop werd aangeboden. Dat gebeurde in het Amerikaanse Springfield. De man die de voordelen van diep vries voor de consument ontdekte was Clarence Birdseye. Bij de Eskimo's in Labrador had hij de natuurvriesmetho- de leren kennen. Na tien jaar experi menteren had Birdseye de basis weten te leggen voor de eerste diepvriesmaat schappij. Langzaam maar zeker kwam de afzet van diepvriesprodukten op gang. Op 6 maart 1930 werden de eerste consumen tenverpakkingen met diepvriesproduk ten op de markt gebracht. Het assorti ment was zeer beperkt: twee soorten groenten, drie soorten fruit en een paar soorten vis en vlees. OUDE TONGE Op vrijdag 21 maart wordt het blij spel „Zwart schaap; witte lammetjes" ten tweede male opgevoerd in het ver enigingsgebouw Schoolstraat 28, Oude Tonge. En wel voor alle bejaarden van Oostflakkee en omstreken. DIRKSLAND Inl. vakantiebonnen. Voor de ko mende feestdagen bij A. van Mourik, Secretarieweg 5 op donderdag 20 maart van 19.30 - 20.30 uur. MIDDELHARNIS Voor beroep bedankt. De door de Herv. kerkeraad beroepen predikant ds. H. A. Samson van Streefkerk heeft voor dit beroep bedankt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1