Op z'n Flakkees gezeit kweten niet wat beter is: uw Peugeot of onze service. r Garage van Splunter haalt met trots de nieuwe Allegro binnen BeHA's betere bedbanken Rumptstad Stad a/h Haringvliet CHMSmiJKE SCHOOIVOOR MiDDElBilAR BfROEPS-ONDERWUS "ROERDOMPLAAH" V 7:V MIDDELBARE OPLEIDINGEN Tür LEERLINGSTELSEL .JTLANDEN-NTEUWS" Vrijdag, 14 maart 1980. 19 ff Un borrel gepikt nUMPTlTAL Oude Stad lA Tel. 01871-1202 Vert. N. deJongTel. 01871-1491 STORMRAM Nieuwbakken vrijetijds-boer als ik ben, heb ik mij ook een paar schapen aangeschaft. Hoewel ik totaal geen verstand van die beesten had, wist ik wel, dat als je in het voorjaar lammeren wilt hebben, je dan ook een ram moet hebben. Dus heb ik ook een ram gekocht. Als baby lam kreeg ik hem. Met de fles groot gebracht. Een heel karwei, maar wel leuk. Daardoor bleef-ie ook erg mak, tot mijn grote vreugde. Hij is groot geworden en altijd mak gebleven. Buurman boer waarschuwde mij wel: pas maar op, die blijft niet zo mak! Dat geloofde ik uiteraard niet! Mijn ram zou mak blijven, dat zou ik hem laten zien. Als je af en toe maar eens een praatje met hem maakt, blijft-ie best wel lief, dat dacht ik tenminste. Vorige week begon het: ik werd op mijn werk gebeld door mijn vrouw. Dat aardige beest had het bestaan haar flink te pakken te nemen. Niet uit speelsigheid, nee, echt goed geraaJit! Ik beloofde de onverlaat des avonds eens onder handen te nemen. Tenslotte had ik hem altijd de fles gegeven, dus naar mij zou-ie wel luisteren. Ik kwam thuis en dook direct de wei in. Inderdaad: geen lieve ram meer! Hij vloog op me af en ik kreeg een stoot voor m'n benen. Ik palae hem bij z'n lurven en heb eens goed verteld, dat dit gedrag alle perken te buiten ging. Ook dat-ie zonder mij allang bij de slager was geweest. Dat maakte indruk, dat zag ik. Gelijk liet ik hem weer los, en wat denk je: gelijk een kopstoot tegen mijn andere been! Hij had een kop van beton en was daarbij aardig sterk, dus dat voel je wel. Ik heb hem toen een flinke zet gegeven, zo van: joh, gedraag je een beetje. Dat begreep hij. Hij draaide zich om en liep weg. Het gevaar was geweken. Dat dacht ik tenminste. Hij bleek alleen maar een flinke aanloop te nemen voor een hernieuwde aanval. In volle vaart richting knieschijf! Ik draag altijd klompen als ik bij de beesten ben en heb hem met zo'n stuk peppelhout een flinke mep op zijn kop gegeven. Zo, die had zijn lesje wel geleerd. Helaas, hij had niets geleerd. Maar ik wel! Met m'n 95 kilo was ik erg vlug over de heining om het vege lijf te redden. 's A vonds stond-ie zo klagelijk te mekkeren, dat mijn hart week werd. Ik er naar toe, met een handje brok/een om het weer goed te maken. Ik een praatje met hem gemaakt en ik was er van overtuigd dat-ie wel begreep dat hij vandaag te ver was gegaan. De brokken werden zo uit de hand geconsumeerd en alles was weer goed. Een bevlieging was het, ik had gewonnen. Ik kon dus weer rustig de wei in, zonder kleerscheuren. Nog nooit van mijn leven ben ik zo snel over welke heining dan ook gesprongen als toen. Ik weet nu waar het woord „Stormram" vandaan komt! Als ik nu in de wei moet zijn, heb ik een stok bij me. Net zo een, als de veeboeren altijd bij zich hebben, dan weet ik nu dus ook waarom. Met die stok krijgt hij eerst een mep voor ik verder ga, hij moet weten wie er de baas is. Dat maakt overigens geen enkele indruk op hem. Waar je hem ook raakt, hij draait zich om en stoot. Mijn benen zien er nu dan ook uit als een landlcaart: met veel blauw van de zeeën. Langzamerhand begrijp ik dat het beest niet te houden is. Buurman had gelijk. Ik zal maar eens naar een koper omzien. Oud-stedeling H. de W. te A. Diplomazwemmen ,,de Gooye" Dirksland Flakkeekup suksessen ROERDOMPLAAN10,:3084NMROnEROAM,tel. 010-815400 DirekteurOhr. B. A. van Lenten VOOROPLEIDING HOGER BEROEPSONDERWIJS INTERIM ALGEMENE SCHAKELOPLEIDING KINDERVERZORGING JEUGDVERZORGING/ OPLEIDING PEDAGOGISCH MEDEWERKER VORMINGSKLAS KOSTUUMNAAIEN/COUTURE HÜISHOUDTECHNISCHE SECTOR AKTIVITEITEN BEGELEIDING VERZORGING SASSISTENT (E) DAMES/HERENKAPPEN VOEDINGSASSISTENT(E) BEJAARDENHELPENDE BEJAARDENVERZORGENDE KMBO UITERLIJKE VERZORGING' Voor onze speelgoedwinkel vragen wij een ZELFSTANDIG MEISJE niet beneden de 18 jaar. FA. A. VROEG INDEWEIJ WESTDIJK 43-45 TEL. 01870 - 3637 Na 6 uur: tel. 3938 over dag een fraaie bank! 'S nachts een cooaffortabel bed Bladz. 2 Ik kwamme van de weeke bie een vrouwe, in die had het over die stikjes in Eilanden Nieuws. Ik zegge, die lees ik oak altied. Ik vinne ze wel aerdig. Ze zeit: Joe ken oak wel es wat schrieve over Nieuwe Tonge, want daer van die kante hoar je noait niks. Noe 'k zegge: dat za gloaf ik niet veul worre, zo wies bin ik niet. Mar ze zeit, dat ke'joe best. Prebeert dat noe es. Offijn, zeg ik, 'k za'wel es kieke. In jae oor, hier bin ik dan mit mun verhaeltje. Je mot wete, dat ik vroeger oak niet zo'n braeve jongen was as het op je deugnieterie op an kwam. In noe gaet het dan beginne oor, dat verhaeltje dan bedoel ik. We wazze dan 's aevens op durp, .m'n kammeroad in ik. In m'n zeije zo tegen mekoare, is ter niks te doewen van aevend? Jae, zei m'n kammeroad, ik wete der van êên, die mot van aevend daer in daer op de sukeloademelk. Daer konne m'n welles gae kieke. Dus om een uur of achte daer op an. Sind was der nog een moat bie gekom- me, m'n wazze zo mit z'n drieën. In dien lesten was hêêlemaele niet be nauwd uutgevalle. Die kroop overal in in deur, want hie was mar een klein ventje. Ik bin oak niet groat, mar hie was nog kleiner. Offijn, wiele daer nae toe, êêrst ge- keke, toen nae achter in m'n hoarde ze in den huzen druk praete. Dat kleine ventje dee de deure ope in gieng in 't achterhuus. Hie gieng us in alle kas- jes kieke, mar hie kon niks vinde as een busje melk, mar die was nog niet klaergemaekt. Hie brocht ze toch mar mee in m'n hauwe het flak neffen het huus achter een aerpelpitje leeg gedron- ke. Het busje weer netjes vrom ge- brocht mit een briefje der bie: Ze was wel niet klaargemaakt, maar het smaak te toch wel. Bedankt." Mar daer wazze m'n toch niet tevree mee en bedochte nog wat oares. In m'n zeije tegen mekoare, dat der op den Zuuddiek een bruloft was in datte m'n daeres zouwe gae kieke of daer niet wat beters was. Ik most êêrst nog om een half pond roak- in pruumtabak van Kamphof bie K Ikke dat halve pond tabak in m'n binnezak gedouwd in toen naer de Zuuddiek. Mar het was sind een uur of negene geworre in dan zag je gêên mens mêêr buten. Toen had je nog laete post in Oart de post liep nog post rond te briengen op denZuuddiek. Dat was z'n leste werk üi Oart gieng nae huus in wiele hadde de beane vrie. M'n kwamme dus bie het huus waer de bruloft was in jae oor, m'n hoarde druk gepraet. Wiele êêrst voorn onder de raem luustere, toen nae achtere. Daer stong een raempje ope in daer was een boord mit flessen der op. Wel lomp van die mensen om die flessen zo op de griep te zetten. M'n moat stak z'n nerm deur het raempje in zei: 'k hauwe der éèn. Wiele weg in hardloape. Hie viel nog in een grintpit, mar hieuw de flesse bo ven z'n hoad in zei, dat 'n nog hêêl was. Toen binnen m'n langs den Haenen- diek gegaen in daer overbeurte een slok je genome zo uut de flesse. Op durp kwamme m'n den broer van dat kleine ventje tegen in die vroeg: „Wat hauwe jule?" In wiele zeie: „hier hei joe oak wat". Hie dronk het leste uut de flesse in goaide die toen in de kerkgracht. Wiele de je toen nog un rondje langs de rienk. Een paer van die brulofters kwamme daer oak an in de zieje: wat hauwe jule toch een lol, jongers. Want jae m'n hadde toch wel een beetje spraekwaeter mot je dienke. Och. jae, in zo'n klein stuutje haest een kanne citroen uut- drienke mit z'n drieën, dan krieg je wel praetwaeter. M'n bleve nog een hortje mit de bru lofters op de hoagte stae praete in toen pakte der êên m'n beet. Hie zag die dikte onder m'n jas in docht: daer hauwe 'k de flesse, mar hie sloeg een nummer. Ik zegge nog: nog ion pruumpje? mar de lol was ter inêêns of in toen binne m'n naar nae huus gegaen. Mar den anderen ochend kwam de peliesje bie moeder vraege, hoe laete da'k thuisgekomme was in of ik niet dronkig was. Mar ze zei: hoar es, ik gae op m'n tied nae bed (in dat was vroeger negen ure) in ik hauwe um niet gehoard of gezieje. In toen. gieng 'n nae m'n kammeroad z'n ouwers in daer vroegen ze hetzelfde. Mar zien voader zei oak, dat 'n niks gehoard had. In toen 's aevens op durp op de hoagte daer stieng een kroot je kaerels druk te prae- ten. Je kon merke, dat ze het over ons hadde, want toen m'n der bie kwamme staen, was het inêêns stille. In een endje varder daer liep de peliesje. Ik zegge tegen m'n moat: die mot ons oak nog hauwe, oor. Dus wiele een rondje loape in jae oor, hie -was zo bie ons. In hie zeit: Zo jongers, smaekte dat borreltje nogal gisteraevend? Borrelt je, borreltje, waer hei je 't eigelijk over? 'k Wete nerges van. Weet jie der oak niks van? zei 'n te gen mien. Ikke niet, zei ikke. Toen zei 'n: 'k Zou mar bekenne, want Merien heit oak al bekend. Mar dat was gêên waer in dat wisten m'n wel zeker van niet. Hie weer: Noe mot je der mar op re- kene, dat het nog in Rotterdam kan voorkomme, oor. Mar m'n kammeroad zei: „Wat mien angaet, dan komt het voor Den Haeg in Amsterdam der bie' Dan kenne m'n nog es lekker uut oak. Dat viel de peliesje niet mee, want hie had wel es graeg een precesverboal opgmaekt, mar dat gieng niet deur. Zo is dat toen ofgeloape. Mar een hortje laeter lei der snêêuw in wiele wazze an 't sneeuwballen goaie. De peliesje kon dat niet gezieje hauwe, mar m'n moat kreeg toch een prentje. Hie docht zeker, dan krieg ik je zo wel. Die drank weghaele is bie die éène kêêr gebleve, m'n hauwe dat noait méér gedaen. Ik vond het wel een beetje varre gezocht om daer peliesjewerk van te maeken, want voor 1,40 had je een kanne jenever. Noe za'k het der mar bie laete, Avant het is nog een hêêl ende geworre van mien doewen. Een ouwe Nieuwe Tongenaer. 9 kandidaten zijn geslaagd voor het hoogste zwemdiploma. Zaterdag 8 maart j.l. namen 13 leer lingen van zwembad „De Gooye" deel aan het diploma zwemmen in het zwem bad in Rotterdam-Blijdorp. 9 kandidaten slaagden voor het diplo ma zwemvaardigheid IV: Edwin Klepper; George Pape; Karin Visbeen; Marianne Aleman; Maryoke Huisman; Annemarie Lokker; Heleen Goedegebuur; Gerda WoIEert en Luciën- ne van Assendelft. 4 kandidaten behaalden het diploma zwemvaardigheid II: Packy Reinhoud, Liesbeth Verolme, Jo- han de Ruiter; Sonja Appel. SINT - ANNALAND KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG 16 MAART 1980. (vyfde Lijdenszondag). Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur en sav 6 uur ds. M. D. Geuze. (sav. bediening Heilige Doop). Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur, nam. 2 uur en sav. 6 uur lees- dienst. Geref. Gemeente in Ned.: v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en sav. 6.15 uur leesdienst. Uienveiling: van dinsdag 11 maart 1980. Uien, maat veertig opwaarts. Klasse twee N.L.: 50,80 - 50,90. Uien, drie- lingen, maat dertig/veertig opwaarts, Klasse twee N.L.: 37,Nienprijs per kilogram. Aanvoer: 37 ton. Afgelopen zaterdag, 8 maart werden er door het Rayon Goeree Overflak- kee in de Olympiahal te Middelhamis turn wedstrijden georganiseerd om de Flakkeerkup '80. Jeugdtumers(sters) geboren in 1965 t/m 1968 en tumers(sters) in 1964 of eerder mochten aan deze wedstrijd mee doen. In 2 klassen konden de Jeugdtur- sters uitkomen, n.l. bij de Nieuwelingen of Geoefenden, terwijl de overige deel nemers in 1 klasse, die bij hun kategorie hoorde, turnden. Bij de Nieuwelingen werd er langemat voorgeschreven, de Geoefenden en turn sters mochten tussen mat en de vrije oefening kiezen. Dit jaar werd er door de jeugdtumers, bij deze wedstrijd voor het eerst gevoltigeerd. Verder moesten er ook oefeningen op de volgende toe stellen worden gemaakt t.w. brug-on- gelijk, sprong en balk; rek, brug, rin gen sprong en mat. De jury had het beslist niet gemakke lijk om al die deelnemers te beoordelen. Op alle toestellen moesten minimaal 8 onderdelen geturnd worden. Over het algemeen genomen werd er leuk ge werkt. Op de balk konden velen moeilijk het evenwicht bewaren en sommigen namen bij andere toestellen ook eveel ri sico's door oefeningen te turnen die nog niet volledig beheerst werden. Rond half acht kon Rayonvoorziitter de Vos in de kantine der Olympiahal de uitslag bekend maken. Een medaille, eerste prijs bij de Nieu welingen, was voor Petra v. d. Valk, met een puntentotaal van 62.3. Bij de geoefenden behaalde Jeanet van Antwerpen 59.1 punten en Loes Moerkerken en Joanne v. d. Nieuwen- dijk, die bij de turnsters uitkwamen, kregen 60.6 en 56.6 punten van de jury. Mooie resultaten waarmee we de Spartanen van harte feliciteren. JEUGDTXJRNPROEVEN. Op zaterdag 22 maart a.s. worden in de sporthal te Oude Tonge de K.N.G.V. jeugdturnproeven afgenomen. Met in de 60 Spartanen gaan we daar de Al, A2 of A3 proef afleggen. Het is de eerste keer dat deze proeven (nieuwe stijl) door de jeugd geturnd en beoordeeld worden en we hopen dat veel Spartanen zullen slagen en met het diploma terug zullen komen. Vanaf 13.00 uur moeten ze voor de jury verschijnen om de voorgeschreven oefeningen op de verschillende toestel len te turnen. JAARVERGADERING. Woensdag 19 maart a-s. wordt in cafe- restaurant Bellevue de jaarvergadering van Sparta Hygiëa gehouden. Net als voorgaande jaren hopen we dat de oude re Spartanen en ouders der jeugdleden, belangstelling voor hun vereniging zul len tonen en aanwezig zullen zijn. De vergadering begint om 8 uur pre cies en naast de gebruikelijke agenda punten, zoals de jaarverslagen en be- stuursverkiezing, worden er ook prij zen uitgereikt aan de Spartanen die bij de gymafdeling de Beste resultaten over 1979 behaalden. Afscheid wordt er genomen van Ria Krijgsman, die zich niet meer herkies baar heeft gesteld. Het werkprogramma 1980 zal worden doorgenomen en de kontributies zullen ter sprake komen. Al met al, dingen waarover u mee kan beslissen door op woensdag 19 maart naar de vergadering te komen. THOLEN Ouderenbond: De afd. Tholen van de algemeen Bond van Ouderen hield in de soos de voorjaarsvergadering. Na afwerking van het huishoudelijk ge deelte besprak men het zomerprogram- ma. In mei wil men naar Lage Vuurse en de omgeving van Utrecht. Het ma ken van middagtrips op nog nader te bepalen datum naar o.a. de Philipsdam bij St. Philipsland, Zuid Beveland in bloei, museum „De Meestoof" te Sint Annaland. ^«gelijTc^ aan d« _J;[^fo^^3choio. met 'n echt BEKA binnenvering matras 't t)ed komt kant en klaar met laken en deken opgemaakt In een wip te voorschijn De verwachtingen omtrent de popula riteit van de nieuwe Austin Allegro se rie zijn Iioog gespannen, waarom de Bri tish Leyland dealer, gebrs. van Splun ter te Middelhamis de nieuwelingen dezer dagen met temeer enthousiasme binnen heeft gehaald. Er zyn nogal wat Allegro rijders op het eiland en zij en al die anderen die het Britse product weten te waarderen zijn bij het bedrijf van harte welkom voor een nadere ken nismaking. Het aantal verbeteringen t.o.v. de vo rige modellen is aanzienlijk en wat ze ker ook interessant is, is dat het benzine gebruik aanzienlijk is gedaald, zelfs met 10»/o ten opzichte van de vorige serie's, terwijl ook de uitrusting van de auto op een hoger plan werd gebracht. Het comfort is verbeterd en het ge luidsniveau toch al niet hoog is verder teruggebracht. De Allegro kan zich derhalve kwalitatief heel goed met de vele concurrenten meten, terwijl in veel vergelijkingen zal de prijs erg guns tig blijken te zijn. British Leyland biedt haar klanten I bij aankoop van een nieuwe Allegro leen extra zekerheid aan, n.l. dat de onderhoudskosten gedurende een perio de van twee jaar (of 80.000 k.m.) bene den de voor de betreffende prijsklasse alg. geldende kosten blijven. Wanneer de ze norm wordt overschreden, dan ver goedt B. L. de meerdere kosten. Uiter aard blijft voor het eerste jaar de nor- Imale garantie van kracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 6