Moeite met eis van „economisclie gebondenheid" Filmen in liclit en donker Tekenaar Diok Bruna goede maatjes tnet kleuterschooljeugd Medische diensten RAAD OOSTFLAKKEE Aannemer geeft bouwgrond terug aan de gemeente JUBILEUM BOEKHANDEL VROEGINDEWEIJ MIDDELHARNIS PREDIKBEURTEN IVIotie PvdA afd. Goedereede tegen watersciiapsreorganisatie EINDAVOND VERKEERSCODE-CURSUS Taciitig-jarlge cursist Tii. van Vugt icreeg extra compliment Abonnementsgeld Bladz. 2 „EILANDEN-KtEUWS^ Vrijdag, 14 maart 1980. De gemeenteraad van Oostflakkee heeft gisteravond een balletje richting Geueputeerde Staten aan het rollen ge bracht. Immers hebben Gedeputeerde Staten verlangd dat nieuwe woningen gebouwd op door de gemeente verkochte grond, niet anders aan door economisch gebondenen bewoond zullen worüen. Ge heei en ai beaoeid om speculatie met grond en woningen te voorKomen maar ,zo signaieerde de raad, van huizen- speculatie is nauwelijks sprake meer! De verkoop van huizen is arastisch. te ruggelopen en het was voor Oostt'lak- kees' Desiuurderen dan ook de vraag of GS nog wei zo consequent aan boven- bedoeiue eis vast zouden moeien hou den. De raad had een concreet voorbeeld ter tafel. In sepiember 1978 verkocht de gemeente een perceel grond in Den Bommel aan Aannemingsbedrijf J. Kroon Zn. b.v. welk bedrijf de be doeling had er 8 woningen voor eigen ingezeienen te bouwen. Er zijn vier woningen in aanbouw maar met de overige 4 ziet de fa. Kroon het niet meer zitten omdat er onder de eigen inwoners geen kopers voor zullen zijn. Derhalve werd gevraagd het nog on bebouwde deel van de grond weer in ge- meenieeigendom te nemen; door de ge meente wordt overigens wel renteveriies in rekening gebracnt, zodat de ven nootschap er niet helemaal schadeloos afkomt. VVD'er dhr. v. d. Boogert vond het maar een heel kwalijke zaak, waarin z.i. best een oplossing te vinden zou zijn wanneer GS maar hun strenge eis zouden laten varen. Nu de woningen niet gebouwd worden kost dat werk gelegenheid en scheelt dat weer een aantal nieuwe ingezeten die wellicht be langstelling zouden hebben wanneer hen maar de kans gegeven werd de wonin gen te mogen betrekken. Dhr. v. d. Boogert meende dan ook dat er naar gestreefd moet worden een zgn. verklaring van vruchteloosheid toe te passen, d.w.z. dat de aannemer vrij zou zijn de woningen aan gegadigden van buiten de gemeente te verkopen wanneer gebleken zou zijn dat eigen inwoners geen belangstelling hebben. Het leek de raadsvoorz. burg. W. M. V. d. Harst weinig kans van slagen te hebben omdat het niet het gemeentebe stuur zelf-, maar Gedeputeerde Staten zijn die de voorwaarde stellen. Momen teel is het nog zo dat de woning niet anders dan op straffe van 50.000, kan worden vervreemd. Ook dhr. Hokke (PCP) was weinig met de tranactie ingenomen, maar om een minder diepzinnige reden dan dhr. V. d. Boogert. Dhr. Hokke constateerde n.l. dat het perceel door de gespreide bebouwing dermate versnipperd is dat het voor anderen misschien minder in teressant wordt er te bouwen, temeer daar Stad en Land waarschijnlijk zal verlangen dat de bouw soortgelijk is 'als de woningen die er door Aannemer Kroon zijn gebouwd, wat grillig en apart voor de Flakkeese begrippen. „De gemeente moet wel heel erg soepel zijn om die grond zomaar terug te nemen", vond dhr. Hokke. Wat geprikkelder bleek dhr. G. W. J. Poortvliet (PvdA), met zijn fractie toch al geen voorstander van de verkoop van gemeentegrond. Nu prikte hij het College op de mogelijke gevolgen ervan en hij wenste dat er voortaan voorzich tiger met de schaars aanwezige grond gehandeld wordt.. „Wij willen graag dat er woningen gebouwd worden voor onze eigen inwo ners, maar door de fa. Kroon zijn er woningen gebouwd die aan eigen inwo ners onverkoopbaar zijn", stelde dhr. Poortvliet vast. Hij betreurde het dat de betreffende grond 1,5 jaar geblokkeerd is geweest waardoor er geen bouw op kon plaatsvinden. De voorz. bleek duidelijk niets voor een „ruzieachtige" discussie te voelen. Hij'meende dat een ontwikkeling als de voorliggende niet op iemands reke ning kan worden gebracht. Het raads besluit tot verkoop van de grond werd genomen in een tijd toen de woning bouw en verkoop nog in de lift zat ter wijl nu daaruit alle perpectieven ver dwenen zijn. De voorz. nam het be drijf dan ook niet kwalijk dat dezer zijds van de eigendom van de grond wordt afgezien. Instant voetbalveld. Het leek sommigen uit de raad, de kenners kennelijk, te mooi om waar te zijn... De toelichting op het voorstel een crediet van 51,500,beschikbaar te stellen voor de renovatie van een sportveld te Oude Tonge insinueerde dat het veld een viertal maanden na die aanpak alweer bespeelbaar zou zijn. Het gaat om het 2e sportveld van „Filmen bij kaarslicht" juichen de laatste paar jaar allerlei advertenties voor super-8 camera's. Dit filmen-bij-kaarslicht is inderdaad mogelijk met de moderne amateurca mera's. Het werd mogelijk dankzij twee zaken; de huidige, snelle, lichtgevoelige films én camera's geschikt voor deze films aangeduid met de letters XL. De letters XL zijn afgeleid van de Engelse term .Existing Light": bestaand licht. Een XL-camera heeft een verbe terde vlinder en een lichtsterke lens. Deze combinatie maakt het mogelijk om met snelle super-8 film inderdaad bij kaarslicht te filmen zonder de romp slomp van filmzonnen, lange elektra- snoeren, statieven, noem maar op. Toch blijft een filmzon een dankbare accessoire, ook voor de doorsnee-vakan tiefilmer. Men denkt alleen maar aan de diepe schaduwen die de felle zon in zuidelijke landen veroorzaakt, waarbij een filmzon het ergste zwart van de schaduwen wat kan wegnemen zodat de contrasten licht-donker niet te groot worden. Bij gebruik van een filmzon denkt men er steeds aan dat het daglichtfilter in de camera wordt uitgeschakeld. Som mige filmlampen die geen eigen koeling hebben, kunnen erg heet worden. Zo'n lichtbron houdt men uit de buurt van de camera omdat deze kostbaar te repa reren schade kan oplopen door de hitte. Een filmzon geeft een felle bundel V7it licht. Dit licht is prima geschikt voor de moderne super-8 kunstlicht- films, maar de bundel is té gericht. Heeft men een wit plafond in huis, dan richt men de filmzon op het plafond om het licht te verstrooien. Gelijkma tiger verdeeld licht krijgt men ook door een paraplu van binnen met witte of zilverkleurige autolak te bespuiten en de zon in de paraplu te richten. De filmzon wordt eventueel vastgezet met enkele stevige klemmen. Het licht vanuit de binnenkant van de paraplu geeft een fijne, verstrooide bundel, die bovendien minder hinderlijk is in de ogen van de personen die men wil fil men. Wie op een feestje filmt en daarbij filmzonnen gebruikt, kan beter een tak- tisch truukje toepassen. Door al het licht is de aandacht van het publiek te veel bij de camera en niet bij het feest je zelf. Men doet dan de eerste minuten alsóf men filmt. Pas vyanneer de feest stemming de aandacht van de filmer heeft afgeleid, stopt men een cassette in de camera om de werkelijke opnamen te beginnen. Scherpstellen wanneer er inderdaad alleen maar kaarslicht aanwezig is, le vert soms problemen op. Houd daarom een touwtje bij de hand van 5 meter met op elke 10 centimeter een knoopje. Span het touwrtje vanaf de camera (vanaf de basis van de lens, of nog lie ver vanaf een tekentje op de camera) naar de zijkant van de neus van de te verfilmen persoon. Stel aan de hand van de verkregen afstand de lens scherp op de afstandsschaal van de scherpstel- ring. Men hoeft niet beslist één of meer film.zonnen aan te schaffen. Voor het oplichten van schaduwen kunnen ook gewone lampen of goedkope fotolampen uitstekend dienst doen. Wie filmzonnen gebruikt en bij het filmen van standpunt wil veranderen (wat voor een aantrekkelijke film erg aan te bevelen is) houdt bij de opstelling van de lampen van tevoren rekening met de plekken waar men straks wil gaan staan. Met twee of drie filmzon nen kan men, met wat handigheid, bij voorbaat al tien verschillende geschik te filmstandpunten „organiseren". N.B.: Kodak heeft een belangwekkende brochure uitgegeven „Filmen bij bestaand licht", die voor iedereen verkrijgbaar is. DBGC dat door deze vereniging niet gemist kan worden. Haast is dan ook geboden, maar ken nelijk geen nood: „met de aanvang van de werkzaamheden dient voor 1 april een aanvang te worden gemaakt, aange zien het veld anders niet bespeelbaar is voor het seizoen 1980/'81" zo gaf de toelichting te kennen. De renovatiewerkzaamheden bestaan uit het leggen van een nieuwe drainage, het losmaken en frezen van de grond en het opnieuw Inzaaien van het veld. Na 25 jaar intensief te zijn gebruikt is het veld aan die grondige beurt toe. Dhr. Luijendijk (PvdA) kon niet gelo ven dat het allemaal zo snel zou kun nen gaan, een twijfel die hij onder streepte met het praktijk gegeven dat een veld soms twee jaar wacht voor aleer het gebruikt mag worden. Weth. de Wit durfde er nog wel in te geloven alhoewel hij verzekerde dat het College zich eerst op de hoogte zal stel len van de kwaliteit van velden die eerder een soortgelijke behandeling hebben ondergaan. Het lijkt erop dat de heren die oriëntatiereis spoedig zullen kunnen ondernemen, want ze willen dat na een langdurige regen gaan chequen. De SGP fractie verklaarde tegen het voorstel te zijn i.v.m. het bespelen van het veld op zondag. Kantine omzet. Met name dhr. Poortvliet deed erg critisch over hetbespelen van de velden wanneer die door weersomstandig heden voor bespeling zijn afgekeurd, zoals kortgeleden in Ooltgensplaat het geval was. Er werd toen een vriend schappelijke wedstrijd op een te nat veld gespeeld. Dhr. Poortvliet begreep dat men zo'n vriendschappelijke wedstrijd graag toch door wil laten gaan al zou het alleen al zijn terwille van de kantine-op brengst, maar hij vond het erg kwalijk dat daardoor schade aan het veld ont staat, een schade die niet op de ver eniging verhaald kan worden. De Plaatse vereniging is er ditmaal met een boze brief van B en W afgeko men. Gesnoeide stukken. Dhr. de Goeij (WD) herinnerde er bij het vaststellen van de notulen aan dat de voorz. in de vorige raadsvergadering had toegezegd dat de raadsstukken voor de abonnementhouders en voor de pers voortaan completer zouden zijn en niet meer een verhouding 1 5 t.o.v. de complete agenda zou vertonen. Met het schrale bundeltje van de pers in de ene en de aanzienlijk gevulde eigen agenda in de andere hand kostte het dhr. de Goeij weinig moeite te la ten zien dat aan de toezegging nog niet was voldaan. Dhr. de Goeij verwacht dat dat de vol gende keer wel het geval zal zijn, waar op de voorz toezegde het verschil eens te bekijken, 't Was de voorzitter inder daad duidelijk dat er tussen beide for maten nogal wat verschil zat. van zaterdag 15 tot maandag 17 maart. ARTSEN iMiddelhamis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877 - 1227. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 r 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge; van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heetf dienst dokter Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts du Toy van Hees, tel. 01870 - 3621 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, telefoon 01870 - 2966. WI.JKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Mellssant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. van Lenten, tel. 01877 - 1889 b.g.g. 2496. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Me lissant, tel. 01875 - 1390 b.g.g. 01875 - 2007. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. Anna, tel. 01873 - 1577. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetlnchemsestraat 27, Middelhamis. Spreekuur funktionaris Z. N. L. Boelen Middelhamis: elke maandagmiddag van 15.00 - 17.00 uur in het centrum Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum. Boekhandel Vroegindeweij te Middel- harnis heeft bij haar jubileumviering zeker ook aan de jeugd gedacht! Woens dagmiddag was de bekende tekenaar Dick Bruna in de gemeenschapsruimte van de Openbare kleuterschool te Mid delhamis aanwezig om de kinderen de gelegenheid te geven al pratend, te- keriend en kleurend kennis met hem te maken. De peuters stelden die lijfelijke aan wezigheid van dhr. Bruna best op prijs. Vrijwel elk kind heeft meerdere boekjes met illustraties van dhr. Bruna in zijn bezit en de kleintjes genieten kostelijk van die ongecompliceerde tekeningen. Zelf stelde de jeugd daar haar eigen werk tegenover en dhr. Bruna kon Mid delhamis weer verlaten met een stapel tekeningen van de Middelharnisse en Sommelsdijkse kleuterschool-jeugd. Hij acht die niet te gering maar put uit sommige zelfs inspiratie omdat juist in Dhr. Bruna, (1.) voelt zich soms kmd met de kinderen. Staand: dhr. L. Vroegindeweij. die tekeningetjes het fantasiewereldje van de jongsten wordt onthuld. Vandaag, vrijdag heeft de 75 jarige boekhandel de romacier Olaf J. de Lan- dell genodigd, en morgen, zaterdag zal de bekende Scheherazade van 2 tot 5 uur aanwezig zijn. ZONDAG 16 MAART 1980 OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doopsgezinde gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Smink, Zutphen Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. Nierop, 's-Graven- zande; 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord Geref. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. M. Aangeen- brug. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord; 17.00 uur drs. J. Kattenberg. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur ds. M. van der Linden Geref. Gem. 10.00 uur ds. P. Blok; 18.00 uur lezen. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. H. Veldhuizen Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr K. Groenendijk, Krim pen aan de Lek; 18.00 uur ds. A. Beens Remonstrantse Gem. 10.00 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer. De afdeling Goedereede van de PvdA heeft in haar ledenvergadering van j.l. maandag 10 maart een motie vastge steld, gericht aan de PvdA-fractie in Provinciale Staten m.b.t. de voorgeno men waterschapsreorganisatie. De mo tie heeft de volgende inhoud: De afdeling Goedereede van de PvdA in vergadering bijeen op maandag 10 maart 1980 in De Oostdam te Goede reede: kennisgenomen hebbend van het voornemen tot waterschapsreorgani satie op Goeree-Overflakkee; overwegend dat Polder Goeree pas bestaat sinds 1967 en Waterschap Flakkee sinds 1972; vaststellend dat beide waterschappen hun technische en administratieve taken naar behoren vervullen; aanvoerend dat er slechts bezwaren bestaan tegen de bestuurlijke opzet van de waterschappen, met name met betrekking tot de ondemocratische structuur; van mening zijnd dat de huidige in zichten omtrent een bestuursstruc tuur met meer democratie onvol doende tot uiting komen in het re glement van het nieuwe waterschap; betreurend dat niet beschikt kan worden over een kosten-baten-ana- lyse van deze reorganisatie; opmerkend dat waterstaatsbelangen geen reorganisatie vragen; concluderend dat samenvoeging van Polder Goeree bij Waterschap Flak kee met gelijktijdige opheffing van beide waterschappen op korte ter mijn niet gewenst is; verzoekt de PvdA-fractie in Provinciale Staten van Zuid-Holland dringend om nu geen medewerking te verlenen aan de voorgenomen waterschapsreorgani satie op Goeree-Overflakkee. OOSTFLAKKEE DE SAMARITAAN Beens. 10.15 uur ds. A. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur dhr G. Meuleman Herv. Exodus gem. 10.00 uur ds. A. Carstens Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. v. d. Waal; 17.00 uur ds. P. Blokland, Zie- rikzee Geref. Kerk vrijgem. 9.30 en 14.30 uur kand. P. L. Voorberg Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr H. Kraak; 18.00 uur ds. H. Visser Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. G. J. Smink, Baren- drecht Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer G. Pet, Hellevoetsluis. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Ben- nekom Geref. Kerk 9.30 uur dr. J. H. Becker; 16.00 uur drs. G. J. Smink ,Barendrecht Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr. H. P. Wilstra, Sint Anthoniepolder. Maandagavond werd in het Veren, ge bouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat door de afdeling Veilig Verkeer de eindavond van de Verkeerscodecursus gehouden, terwijl alle aanwezigen aan een ver- keerskwis deelnamen. Na het openingswoord van de voor zitster mevr. van Loon werd gestart met de eindtoets. Acht weken hebben de cursisten zich hier op voor kurmen bereiden. Een half uur lang heerste grote stilte in de zaal. In de pauze werden de toetsen gecor rigeerd door de beide cursusleiders t.w. de heer de Waard en opper Poldervaart en de Reg. Consulent de heer van Urk. Na de pauze werd de uitslag be kend gemaakt en moesten er helaas 4 afgewezen worden. Dit was voor de desbetreffende personen wel sneu, maar het doel van deze cursus was toch de verkeerskennis weer eens op te frissen. Dit waren de afgewezenen ook van mening en zeiden dat ze toch veel ge leerd haden. Daar opper Poldervaart werd wegge roepen, ging men nu gelijkover met het uitreiken van de certifikaten met bij behorende insignes. Dit deden de beide cursusleiders. Hierna dankte de voorz. de cursus leiders voor hun voortreffelijke leiding. Als blijk van waardering kreeg opper Poldervaart een doos rookwaar en de heer de Waard een pechlamp aangebo den. Dat deze cursus een cursus is voor iedereen bleek wel uit de leeftijden van de cursisten. Deze varieerde van 15 - 80 jaar. De heer Th. van Vugt uit Oude Tonge kreeg van de heer van Urk veel lovende woorden. Nooit te oud De heer van Urk: „Het is uniek om op 80-jarige leeftijd de moed op te brengen nog een cursus te beginnen". Op zijn vraag wat de reden was dat hij aan deze cursus meedeed, antwoord de de heer van Vugt: „Ik begeef me dagelijks in het verkeer en ik ben nogal overmoedig zie je, en je bent nooit te oud om te leren". De zaal barstte in lachen uit en hij kreeg een hartelijk applaus. Zijn overmoed en geestkracht werd beloond met een vulpen van de VVN. Hierna volgde als afsluiting de verkeerskvws, Geen overbodige luxe Aan de hand van dia-vragen kon een ieder zijn antwoord opschrijven. Na de kwis ging de heer van Urk aan de hand van voorbeelden in op de noodzaak van het dragen van auto gordels en het rijden onder invloed. Hierna overhandigde de voorz. een boekenbon aan de drie personen die met de kwis de meeste vragen goed hadden beantwoord. Dank kreeg dhr. van Urk voor het leiden van de kwis en de deelnemers van de cursus voor hun deelname. Gezien de reacties wa ren de aanwezigen het met WN eens dat het beslist geen overbodige luxe is om aan een verkeerscursus deel te nemen. Volgend winterseizoen start de afd. Oostflakkee daarom ook weer met een cursus. Verder werd iedereen die nog geen lid was van WN gevraagd dat nu te doen en daarmede ook de plaatse lijke afd. te steunen, wat dan ook werd gedaan. Wegens tijdgebrek is de jaarvergade ring beperkt gebleven tot kascontrole verslag en bestuursverkiezing. Herko zen werd de heer B. Winkels uit Oude Tonge.In de vacature van de heer M. de Vos werd de heer P. Westdijk te Ooltgensplaat gekozen. Beiden namen hun benoeming aan. lllllliUllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiilliliili We herinneren eraan dat voor het nieuwe jaar het abonne mentsgeld is vastgesteld op 38,- voor het hele jaar. Mogelijkhe den om dit bedrag over te maken zijn: storting via ons gironummer 167930 of via ons banknummer 34.20.01.108. Waarvoor bij hartelijke dank. voorbaat onze Administratie Eilanden Nieuws

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2