EiiAnoEn - niEuws Op z'n Flakkees gezeit Voordat u het aangiftebiljet i inkomstenbelasting invult j I I I I I I I I I I I I I I I J Vier Opel-dealers nodigen u uit voor een gesprek. Den Hartog Hoogvliet Dijkshoorn Spijkenisse, Den Hartog Hellevoetsluis, Knöps Middelharnis. Dun yygoeien'' ouwen tied I ,,Kijkochtend'' Het wonder van het nieuwe leven Good-Luck 1 en 3e blad Vrijdag 29 februari 1980 No. 4871 ff ff Voordat u de vragen beantwoordt van het aangiftebiljet inkomstenbelasting leest u eerst de meegezonden toelichting. Hebt u een bijzonder probleem waarop deze toelichting geen antwoord geeft, dan kunt u terecht bij de inspecties der directe, belastingen. Daar liggen de volgende folders voor u klaar: De belasting en uw kosten Hoe werkt de fiscale oudedags- reserve voor zelfstandigen? •Hoeberekentu uw inkomstenbelasting en premies Volksverzekeringen? - Als u 65 jaar wordt - De belasting en uw buitengewone lasten -Welke belastingen betaalt de buitenlandse werk nemer in Nederland? (10 talen) U kunt ook mondeling inlichtingen inwinnen bij d^ inspecties. Inspectie der directe belastingen te Brielle, darissenstraat 1, tel. 01810 - 2266 Itantooruren: 8.30 - 16.00 uur Tevens zal voor het verstrekken van inlichtingen zitting worden gehouden te Middelharnis (Sommelsdijk) in het Ontvangkantoor, Marktveld 1 op de woensdagen 5, 12, 19 en 26 maart 1980 van 8.00 - 12.30 uur en van 13.00 - 16.30 uur (telefoon 01870 - 2293). in Peuterspeelzaal „De Gornet" te Ouddorp Uw huis verkopen TAMBOER Lezing toepassing iuclitfotografie Urker visserskoor „Crescendo'' boeide velen TONEELAVOND C.P.J.O. FLAKKEE Het wonder van het nieuwe leven, dat jonge groen zo teer en pril, wat kan dat een bekoring geven, het maakt ons van ontroering stil. Als weer die witte klokjes beven, ons fluist'ren van een nieuw begin, de tere hoofdjes opgeheven vol levensdurf en levenszin. Als overal de knoppen zwellen weer bloeien gaat het kale hout en al die wond'ren ons vertellen dat God van heel Zijn schepping houdt. Het wonder van het nieuwe leven dat ik dit zien en weten mag. Dat God zichzelf aan ons wil geven, ons wil vertroosten elke dag. Lanerta Good-Luck jeugd kampioen GOEDEREEDE Oud papier DAIVIIVIEN „DENK EN ZET" Neem kontakt op met onze Senator- en Monzo- specialist. D. yan Seyenter, Haagwinde 48, Hellevoetsluis. Lientje hadt tot tur achste jaer bie van Klienk op schole gegae, toen most ze dur of, wangt d'r moeder was veul ziek in ze hadde acht kinders... in dan begriep je het wel. Dur kwam héél wat kieke. Mar al had ze dan niet te héle schole deurloape, ze heit tur eige aoltied best kanne redde, dur zalle dur héél wat we- ze, die dat wel gedae hae, mar die toch zeker niet zoe goed konne rekene, leze in schrieve, as tat kleine maegere meis je, die dur al zoe vroeg alléén voor kwam te staen. Toen ze een jaer of wat mit tur moeder het huussouwen gedae had, is ter moeder gesturreve in een paer maenden daervoor had ze oak al een zusje verlore. Wat een waereld van ellende dat ze toch al zoe jonk dat aoUemaele mee mos maeke. In noe mos ze het tan alléén mar zieje te mannen. Een paer huuzen voarder weunende een meutje, die hiew dan zoe'n beetje toezicht, mar daer zal oak wel wat an ontbroke hao, wangt die had oak nogal nu héél krootje kinders, dus genogt an dur eige. Vaoder was vister, dus die mos van self nae zéé, je kon niet thuusbluve, as je niet nae den aremen wou, in je mos toch ete, de man zal dur zurregen ge nogt over gehad hae, zoa'n gezin achter laete in je vrouwe in kind pas nae 't graf gebrocht. Jae, 't leven gieng niet zoemar langs zun heen. In zoe bleef Lientje dan alléén achter, 't erreme kind! Ze mos noe voor die zes kinders aol- les toch opknappe, ze keUef in héél hou- we, eten koke, de was doewe in zieje dat ze 's ochens op tied in schole kwam- me, want vaoder had gezeid: „dienkt tur om dat ze nae schole gaen, want aores groeie ze voor galg in rad op!" Mar dan komt tur toch héél wat kieke voor zoe'n kleinmeisje. Ze was in 1877 gebore, in elf jaer toen dur moeder stierf, als 'k tan goed uut- rekene, dan was zoe wat 1888 - '89, per- sies weet 'k niet, mar wel weet 'k dat ze de barre wintere van 't 90 mit tie kleintjes deur most. Dur broertje Toon, die had van die aarege wintervoeten, die most ze dan éérst verbinde, voor dat ze un dan op dat maegere rikje naer schole droeg. Hie kon ommers nie in zun klompen, in op kousje kon netuur- lijk niet, in schoenen hadt tun beslist niet, dus ze kon niet aores! 's Maendags, as te was gedae mos worre, dan mos ze dur vroeg uut, dan kon de was net In 't twéède sop stae, voor de kinders uut bed kwamme, in dan kon een nog pasjes trekke. Ze snee avast voor aollemaelle een paer stikken, smerende ze in riep dat ze dur uut mostte komme. Dan hielp ze de kleinste om an te kléèn, dan konne ze ete in ze brocht ze weg. In as ze dan thuus kwam, gieng ze de was spoelle, in 't was makkelijk, want ze weunde op 't Spuie, dat was toen nog waéter in van de gemeente hadde ze een biet gehakt, flak voor de deure. Ze most ter netuurlijk gaauw bie we- ze, wangt het vroor dat het kraekende, in aores was tien biet weer dicht. Mus- schien vroos het goed nog wel an nie- kaore, sind ze an 't spoelen was. Wat een gevroet toch aollemaele, voor zoe'n arem kind in 't zal wel zéér gedae hae oak, wangt ze had zelf oak van die gro te kloven in der viengers, van de win- tersi Mar gelokkig, de was kon ze weer bie de kachel droage, aore droaglienen had ze noe niet, deur de vorst kon het ommers nie nae buuten. 't Was aweer een héle ruste, wangt ze kon eigelijk genééns goed bie de was- tonne, ze most op een stove stae as ze dur zoe'n paer hongderd stampen op mos geve, in 't wasgoed ter uut haele. In dat was eigelijk nog genééns het ge- vaerlijkste kurweitje, nee dat ze éérst het waeter op een peteroljestel mos ko ke in dan op te stove klimmende, mit tie panne 't waeter dur in mos goaie. Dat ze toch noait verbrangd is, 'k be griep het niet, zóe'n klein jong kind, mar 't gieng, dus mar weer vaorder. Ze beredderde nog 't één in aore, dat nog gedae mos worre, aerepels schelle in groente schóónmaeke in dan was 't weer tied dat de kinders uut schole gehaeld wiere. In al ploeterende, was het zo weer aevend. In as Tan de kinders op bed lagge, zat ze nog hier in daer een steekje an te ge ven in wat te diggelen, ze kon de kin ders toch niet kupot schaeloas laete loa- pe in ze hieng nog 'teene in 't oare bie de kachel, wangt noe aoUes op bed lei, was tat makkelijker as tat^ aolles over de vloere Uep... In noe hadt ze nog pasjes tied voor dur eige. Vanochend hadt tun één of aore kasjesvaant een blaedje in 't vooruus gegoaid in dat most ze toch éérst leze, wangt as 't mer- genochend soms nog op taefel lei in meutje Mao zou dan net 't us komme, weet je wat tie dan zou zaagge? Weg mit dat verdaarfelijke gedoe in ze zou het in den vuulnemmer goaie. In zoe las Lientje ,voor ze nae bed gieng, dat verdaarfelijke blaedje. Mar zoedoende was het toch wel laete ge- worre. Ze keek teminste op te klokke, In 't was hoag tied, gaauw de deure nog op slot doewe, wangt mit een ope deure slaepe, had vaoder gezeid, dat mos je noait doewe. Mar die, nee dat was mit géén praet- je goed te maeken, ze had ter gistere oak al zoe'n gedoe mee gehad, wangt hie was zeker wat gezwoUe deur de vorst. Mar 't most mar hoe ze oak douwen de, mit ter rik mit ter knieën ze kon een niet in't slot kriege. In wat mos ze noe toch, ze stong te prakkezeren: zou 'k ter mar een paer stoelen biezette. dan hoar ik het wel as ter één in wU komme of wat mot 'k noe toch aores doewe, tot. tat 7e dur inééns om docht, dat Klaos nog vurbie zou komme. Jae Klaos gieng aoltied na Hangson, in dan kwam een dichte dronkig vrom, mar wat mos ze aores? de buren lagge aol lemaele al op bed, die gienge vroeg, wangt dat spaerende weer licht uut, dus die durvende ze niet te roepen. Bel, bel, ze zat toch in de punaerie: mok noe toch mar wachte op Klaos, mar ze was zoe benaauwd VEin dronkige mêansen, in toch wist ze dat tun nog Op donderdag 6 en vrijdag 7 maart stelt „De Gomet" haar deuren wijd open. Ieder die zin heeft kan eens een kijkje komen nemen in het speellokaal aan de Dorpsweg, dat dank zij „creatie ve" ouders erg gezellig is geworden. Vooral de ouders van peuters tussen 2 en 4 jaar krijgen hiermee geheel vrij blijvend de gelegenheid eens met eigen ogen te zien hoe het nu eigenlijk toe gaat in zo'n peutergroep. Bestuursleden en leidsters zullen be langstellenden graag bij een kopje kof fie informeren over de gang van zaken. De „kijkochtenden" zijn van 9 uur tot half 12. Het Waterschap Flakkee organiseert op woensdag 5 maart te 19.30 uur in de aula van de nieuwe L.T.S. te Middel harnis, ingang Schoolstraat, een lezing over het onderwerp: De toepassing van luchtfoto's in de waterbouw ,de landbouw en de land schapsbouw. De lezing zal worden verzorgd door de heer ir. J. J. Pilon te Hellevoetsluis. De heer Püon is hoofdingenieur wa terhuishouding en waterbeheersing van de rijkswaterstaat. De lezing zal worden toegelicht aan de hand van een diaserie. Na afloop van de lezing bestaat er ruimschoots de ge legenheid tot het stellen van vragen. Belangstellenden zijn van harte wel kom bij deze lezing, die zeer interessant belooft te worden. nóóit tun één of tun aoren, kwaed gedae had. Na... dan mar op zun wachtte, mar wachten duurt lange. Mar vanaevend wazze zun caanten zeker al gaauw op geweest, of Hangson willende, mit tie kouwe toch oak wel nae bed,' ze hoarende teminsten in 't slop, al gaauw zun voetstappen. In Lientje an 't roepen: Klaos, Klaos, wil je de deure us voor mun dichttrek- ke. Wejaet mun kind, zei Klaos, dan mot joe dur mit je rik tegen douwe in dan zal ik trekke. Ze stong wel te beven op tur beentjes, wangt je weet mar nóóit, dronkege mêansen makende soms van die raore kaprujolen, mar ze gieng dan toch mar mit tat maegere rikje an het douwen. Toch lukkende het niet zoe gaauw, niet opgeve oor kind, zei Klaos, nog us perbere. Benaauw was ze noe nie méér, wangt zun stemme klonk zoe gemoedereerd, dus waerom zou ze oak. Eindelijk, nae veul douwen, vrikken in trekken, hie gieng dicht. Hu, hu, een pak van dur kloppende hartje, Klaos riep nog: Gae noe mar gaauw nae bed, wangt maargenochend zal dur weer héél wat op je staen te wachten. Dat was tan oak zoe, dat wist ze mar aol te goed, in daerom gieng ze dur eige mar gaauw uutkléé in de bestee in. He 't was tur lekker waarm, wangt ter lagge al een paer kinders in, noe mar gaauw gae slaepe. In doadop as ze was, viel ze dan oak gaauw in slaep. Wat een leven voor dat aareme kleine moedertje, dat ze dat toch klaer ge- speuld heit De Zaense Menheersenaer. Het blijkt wel, dat koorzang op ons eiland aanslaat. Zo ook toen zaterdag 16 februari voor de tweede maal bin nen korte tijd het. Urker Visserskoor „Crescendo" een uitvoering gaf in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge t.b.v. de stichting Hulp Oost Europa. Met aandacht werd er naar het koor de solisten en de organist geluisterd. Ds. de Jager had als schriftlezing ge kozen Psalm 100, waarin staat dat we de Heere met blijdschap moeten dienen en voor Zijn aanschijn komen met vrolijk gezang. Spontaan zong men dan ook mee toen Meindert Kramer, de dirigent van het koor, vroeg om gezamehjk met het koor „Daar ruist langs de wolken een liefe lijke Naam" te zingen. Het is dan ook een geweldig gegeven om Gods Naam groot te mogen maken met ons gezang. Maar hoe is het achter het ijzeren gordijn? Daar leeft een verdrukte gemeente, die door die verdrukking heen óók op Christus kan zien als haar Borg en Za ligmaker. Het is daarom zo fijn dat we op deze manier aan hen steun kunnen verlenen. Gedenk daarom d£in ook deze mensen en degenen die hen helpen in Uw gebed. We willen U namens de Stichting Hulp Oost Europa hartelijk dank zeg gen voor de geweldige opbrengst, die netto bedroeg: 5.162,95. Het adres van de Stichting is: Stich ting Hulp Oost Europa, Postbus 74, Zeist girono. 8887. Het ligt in de bedoeling om binnen kort weer zo'n avond te organiseren in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. De medewerkenden hieraan zijn het mannenkoor „Ethan" uit Yerseke en de organist Klaas J. Mulder. Deze avond zou, zoals U wellicht al weet, plaats vinden op D.V. 17 april 1980. Maar door omstandigheden waarschijnlijk verscho ven worden naar een andere datum. U zal hierover bijtijds geïnformeerd wor den in dit blad en andere bladen. Zendingscommissie Nieuwe Tonge. Ook dit jaar voert de toneelgroep van de C.P.J.O. weer een toneelstuk op. Het is een comedie over een nietwetende kleine baby. De titel luidt „Markus de Waterman". De avond zal gehouden worden op zaterdag 1 maart a.s. in „het Trefpunt" te Stad aan 't Haringvliet. Aanvang 8 uur; het stuk duurt 2'/2 uur. Tot ziens. Het bestuur. DIENSTEN HERV. GEMEENTEN OP THOLEN OP ZONDAG 2 MAAKT. Tholen: 9.30 uur en^ 18.30 uur ds. A. de Reuver. Poortvliet: 10 uur en 18 uur ds. L. Wüllschleger. Scherpenisse: 9.30 uur en 14.30 uur ds. D. Budding. St. Maartensdijk: 9.30 uur en 14.30 uur ds. J. G. van Loon. Staveenisse: 10 uur ds. W. Gorissen, en 18 uur ds. B. de Jong. St. Annaland: 10 uur en 18 uur ds. J. van Vliet, Veenendaal. Oud Vossemeer: 10 uur ds. A. Juffer Nw. Beyerland en 18.30 uur ds. Th. V. d. Heijden. St. Philipsland: 9.30 uur ds. C. Evers Leerbroek en 14.30 uur ds. A. Cy- souw. Doordat VIOS 2 met minimaal ver schil van Oranje-Wit 3 verloor werd Good-Luck 1 zonder te spelen kampioen in 3G. De jeugdselektie van Good-Luck moest aantreden tegen rivaal Korbatjo. Deze wedstrijd moest worden gewon nen om kampioen te worden. Het werd een harde wedstrijd waarin Good-Luck met 7-1 zegevierde. Door dit resultaat promoveren zij naar de hoogste junio renafdeling. De aspiranten-selektie speelde tegen kampioen PKC 2, de ploeg uit Papen- drecht had nog geen verliespunten. De ploeg uit Middelharnis zorgde voor sensatie door met 3 - 2 te winnen, een bekroning op het werk van de schei dende trainer Jan Verhage. Programma 1-3-1980: Middelharnis: Sen. Good-Luck 3 Oranje-Wit 4 19.00 uur. Good-Luck 1 Oranje-Wit 3 20.00 uur. Good-Luck 2 PKC 8 21.00 uur. Oude Tonge: Sen. DBGC 1 Korbatjo 1 17.05 uur. DBGC 2 Merwede 2 16.10 uur. Jun. Good-Luck DBGC 12.00 uur. T.b.v. het restauratiefonds van de Herv. Kerk zal a.s. zaterdagmorgen weer oud papier worden opgehaald in Goedereede, de Oostdijk en op het Ha venhoofd. De opbrengst van de vorige actie be droeg: 460,—. MELISSANT UrrSLAG TREKKING VERLOTING DAMVERENIGING E.N.E.O.'52. Ie prijs lotnr. 01462; 2e prijs lotnr. 01887; 3e prijs lotnr. 01861. E.N.E.O.'52 Hellevoetsluis 9-9. Uitslagen 25-2-1980. Afdeling I A. Verolme B. Vis 1-1 J. Smalheer J. van Es 1-1 C. Spee I. Mackloet 0-2 H. Koese H. Groenendijk 0-2 K. Vis W. Ruys 1-1 Afdeling II J. Dekker J. Lodder 1-1 P. van Brussel A. Knape 2-0 T. van Brussel I. ,Koese 1-1 G. V. d. Sluijs C. Vogelaar 1-1 N. Quispel F. Noordijk 1-1 Afdeling III M. Klink A. v. d. Sluijs 1-1 H. Verolme S. Hoogzand 2-0 M. Breeman M. van Lente 0-2 L. Taaie P. Bakker 0-2 Afdeling IV J. Kamp J. V. d. Kooij 1-1 A. van Gulik H. SchelMs 0-2 J. Groenendijk W. Nelis 1-1 W. Nelis J. Koppelaar 2-0 L. C. N. Kievit L. van Erkel 0-2 In afdeling III is M. van Lente kam pioen geworden. SINT - ANNALAND KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG 2 MAART 1980. (Derde Lüdenszondag). Ned, Herv. Kerk: v.m. 10 uur en sav. 6 uur ds. J. van Vliet, emeritus Predikant te Veenendaal. Geref. Gemeene: v.m. 9.30 uur, nam. 2 uur en sav. 6 uur ds. J. van Haa- ren, Amersfoort. Geref. Gemeente in Ned.: v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en sav. 6.15 uur leesdienst. Uienveiling: van dinsdag 26 febru ari 1980. Uien, maat veertig, opwaarts. Klasse twee N.L.: 41,30 - 42,50. Uien, drie- lingen, maat dertig/veertig. Klasse twee N.L.: 35,-----35,90. Uienprijs per ki logram. Aanvoer: 120 ton. OPEL

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 9