Vervolg van de „Danlibaarlieiil" (H Medische diensten c. esselink en zn b.v. HERV. GEM. GOEDEREEDE start financiële aktie t.b.v. restauratie Goederen van Welfare-werk te zien en te koop KOOPAVOND BIJ TER MEULEN VOOR BEJAARDEN Ruilverkaveling ,,De Stelle'' UITVOERING WEGEN CORNELIS FOKKER MAATJE MARIA KOEDAM 1 JOHANNA VAN DER LINDE 1 NEELTJE SPUIJ weduwe van Leendert Klink G. VERBIEST PREDIKBEURTEN Kom nu kijken en keuren in de toonzaal en ontdek wat kunnen doen, overal in en om het huis Bouwmaterialen Middelharnis STUUR MIJ uw INFORMATIE OVER D tegels D isolatiemateriaal G badkamers D plafonds D afwerkmateriaal D open haarden D dakramen D garagedeuren naam adres: postcode: plaats: tel: Bladz. 2 „EmANDEN-NTEtrWS^ Vrijdag, 29 februari 1980. Goereeërs de geschiedenis heeft het geleerd kunnen best wel eens doortastend zijn, maar een gigantisch werk als de restauratie van het kerk gebouw pakken ze ook niet zómaar aan. Vier achtereenvolgende jaren wordt er al over gesproken en overlegd, maar intussen is ook daadwerkelijk de hand aan dé ploeg geslagen en is er aan het begin van de financiële actie die dezer dagen wordt ingeluid al een flinke spaarpot achter de hand. Het saldo verbleekt evenwel bij het grote bedrag dat tenslotte nodig zal zijn, een dikke miljoen De Kerk dateert uit het begin van de jaren zeventienhonderd; uit 1709 om precies te zijn en het is duidelijk dat de jaren hun sporen hebben achtergelaten, waardoor een spoedige restauratie hoog nodig is geworden. Geen hoofdzaak, maar wel een welkome bijkomstigheid bij de te plegen restauratie zou zijn dat het aantal zitplaatsen kan worden uit gebreid door gebruik te maken van het zgn. Noorderkoor, een nu vervallen aanbouw dat in oude luister zal worden hersteld. Er kan een nieuwe consistorie in worden ondergebracht, een kleine zaal, een keuken en een c.v.-ruimte of er kan gekozen worden voor het cre ëren van een aantal zitplaatsen. In de kerk zelf is die uitbreiding niet mogelijk omdat Monumentenzorg dat niet toe zou staan. Kerk en interieur vallen nl. onder Monumentenzorg wat betekent dat er geen veranderingen plaats zullen mogen vinden. De totale restauratiekosten worden begroot op 1,1 miljoen waarvan de ker kelijke gemeente wordt verondersteld ca. 7,5 ton bij elkaar te brengen. De spaarpot die dankzij veler inspanning OOLTGENSPLAAT Zoals reeds vermeld zal maandag 3 maart a.s. des nam. 7.30 uur in het ver gebouw „'t Centrum" de Algemeen Le denvergadering van de afd. Ooltgens- plaat van het Ned. Rode Kruis gehouden worden. Na de pauze zal de interessan te film ,,50-jaar bestaan R.T.M." wor den vertoond. Voorts zal een stand van het Welfare werk worden opgericht. Vanaf 6.30 uur kan men de zelfgemaakte goederen in een grote verscheidenheid, bewonderen en kan men ook deze goederen kopen. In de pauze volgt er dan ook een klei ne verloting tenbate van het Welfare werk met diverse prijzen. Het is beslist de moeite waard om eens te zien wat allemaal door en voor het Welfare werk wordt gemaakt. Om 6.30 uur kan men hiervoor al terecht. kon worden gevormd bevat 1,5 ton, de opbrengst van tal van gevoerde akties. Er wordt oud papier opgehaald, het ver jaringsfonds gaat door en de garnalen- pel altties worden voortgezet, zodat dit saldo gestaag belooft te groeien. De Kerkvoogdij heeft een ton achter de hand en verwacht in de nabije toe komst door het houden van akties nog eens 1,5 a 2 ton bij elkaar te krijgen. Resteert dan nog een gat van plm 3 ton en wie zal dat betalen...? Daarom gaat er met ingang van van daag een grote financiële aktie van start die de sympathie van elke Goe- reeër en oud-Goereeër verdient, onver schillig of hij zich aan de Herv. Ge meente verbonden voelt. Het gaat er tenslotte om een Goerees monument en wat voor een voor de toekomst veilig te stellen. Financiële medewer king kan worden verleend in de vorm van giften, leningen tegen een geringe rente of renteloos en serieuze toezeg gingen dat men in de buidel tast wan neer het geld werkelijk nodig is. Ge hoopt wordt dat dat al spoedig zal zijn, want, na de jaren van voorbereiding zou het in mei a.s. zover kunnen zijn dat er een toezegging komt dat de res tauratie metterdaad plaats zal kunnen vinden. Enige spoed is derhalve geboden; er bestaat weliswaar een financiële zorg, maar ook een gerede verwachting dat het in Goeree andermaal zal lukken, zoals de gemeente dat ook kenbaar maakte toen er een nieuwe pastorie moest worden gebouwd. De Goereese kerkelijke gemeente „regelde" dat bin nen een paar jaar met welke aanpak ze nu ook de kerkrestauratie financieel lijken te zullen klaren. Een hele opgaaf, dat wel maar waar de wil is, is ook de weg. Er zijn zowel op de ABN te Middel- harnis als de Rabobank Stellendam- Goedereede rekeningen geopend. De rek. bij de ABN heeft het nr. 5041.53. 501. Die bij de Rabobank 3613.115.867. Formulieren waarop men giften en le ningen kan noteren zijn verkrijgbaar bij dhr F. v. d. Laan, de Tuinen 27 te Goedereede. Op maandag 24 maart is er een koop avond bij Ter Meulen. Er ruidt een bus van Van Mourik die u van uw woonplaats naar Rotterdam brengt en ook weer terug. Er wordt gratis koffie verstrekt. Opgeven bij onderstaande adressen. Prijs: 6,—. Mej. V. d. Klundert, Past. van Luenen- straat, Achthuizen, tel. 01873 - 2117. Mevr. J. C. Arensman, Vrouwtjesweg 15, Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871 - 1617. OOLTGENSPLAAT - DEN BOMMEL Bommelse schipper. Deze nieuwe eigenaar is de heer Anth. K. van Dijk (37 jaar) van Den Bommel. Zoon van het echtpaar M. van Dijk- Wouters en ook uit een schippersge- slacht. Vader Marien van Dijk is enkele jaren geleden overleden. Hij was schip per op de „Nooit Volmaakt", een scheep je van 72 ton, daarna op de „Nieuwe Zorg" van 105 ton, vervolgens kwam er een schip van 136 ton dat de naam „Be- antra" kreeg en dit vaartuig werd drie jaar geleden verwisseld voor een luxe motor van 231 ton, die ook als „Beantra" door het leven ging. Met deze schepen werd tot voor kort meestal cement gevaren. Deze laatste „Beantra" (verkocht naar Maassluis en blijft dus in de vaart) werd nu vervan gen door de „Dankbaarheid" van 315 ton en kreeg ook de naam van „Bean tra". Driemaal scheepsrecht, het spreek woord dat'zeer van toepassing is op de ze gang van zaken. Het echtpaar Van Dijk-Melissant met hun zoontje Marco van 4 jaar heeft het plan om ook op België te gaan varen. Met dit schip bestaat hiertoe de mo gelijkheid, qua afmeting en de tonnen- maat. 't Zal wel even moeten wennen, maar schipper Van Gent gaat de eerste reis beslist mee en hij heeft zijn hulp al aangeboden als het nodig mocht zijn. Schipper Van Dijk is een van de wei nige schippers die nog onder „de Bom- melse-vlag" vaart. De anderen, o.a. de Van Zantens, de Boogaards, Vissers, Van Gent, P. Bou- man en Boeïhouwer zijn sinds lang of kort ook van het toneel verdwenen. An ton van Dijk en M. Bogaard zijn de enigen die Den Bommel nog als thuis haven hebben. Er is de laatste jaren heel wat veranderd, ook de scheep vaart. Voor een grote verandering staat nu het echtpaar Van Gent. Schipper aan de wal, dat valt niet mee.... De plank met de nieuwe naam „Beantra Den Bommel" staat al gereed om de „Dankbaarheid Ooltgensplaat" te verwisselen. Hand- en spandiensten. Ze wonen nu in een bejaardenflat Margrietstraat 17 te Ooltgensplaat en vandaar-uit wordt het werk van de schippers intens gevolgd. Schipperslec- tuur ligt op de tafel maar daarbij Eilleen blijft het niet want het varen zit hen in het bloed. Zoon Wim woont aan de wal, maar twee dochters varen en op de „Romi" (685 ton) van Cor en Corrie Besjes en op de „Hendrika" (600 ton) van Kees en Gré Wijnen zijn ze van harte wel kom. De eerste reis naar Duitsland is al gepland en in de toekomst hoopt Van Gent veel han- en spandiensten te kun nen verrichten. Zo blijft men toch aan de binnenvaart en de schipperij verbonden. Op de grote schepen is er tegenwoor dig plaats genoeg. Vroeger had dat niet gegaan op de scheepjes van vader A. van Gent. De eerste was de „Lena" (53 ton) op de zeilen, toen kwam de „Corne lia" van 46 ton, een iets moderner schip, daarna de „Niet zonder Gods zegen" een motor van 75 ton en vervolgens de „Dankbaarheid" die 26 jaar geleden met z'n 189 ton al een flnke vooruitgang be tekende. Bij al de weemoed naar het oude is er toch nog enig perspectief, het varen als gasten aan boord van de kinderen. Overigens hoopt de familie Van Gent, dat het gezin Van Dijk eeh goede toe komst tegemoet gaat met de „Dankbaar heid", die onder de naam „Beantra" koers zet naar alle windstreken. De eerste reis, naar Wormerveer, is op de beurs te Rotterdam al aangenomen. Het begin is er reeds. De Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkave ling „De Stelle" maakt bekend dat in verband met uitvoering van werken de volgende weg niet of beperkt toegankelijk is voor het verkeer: GALGEWEG (Havenhoofd-Goedereede) met ingang van 4 maart a.s. Eén en ander zal met borden worden aangegeven. Nadere inlichtingen kunt U verkrijgen bij mede werkers van de Heidemij Ned. B.V., in de direk- tiekeet aan de Korteweg te Stellendam, tel. 01879 2186. De Plaatselijke Commissie voornoemd, L. Visser, voorzitter. Mevr. T. M. Draper-de Graaf, secretaris. Goedereede, februari 1980 Met grote droefheid geven wij kennis, dat na een langdurige ziekte, in het „Dijkzigt" zieken huis te Rotterdam is overleden, mijn innig ge liefde man, onze broeder, zwager en oom in de ouderdom van 70 jaar. A. Fokker-Bruggeman Den Bommel, 28 februari 1980 Nassaustraat 5 De begrafenis zal plaatshebben te Den Bommel op maandag 3 maart nam. 3.30 uur, vanuit „Wes- terlicht". Oranjestraat 35. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 1 maart van 3 - 4.30 uur in „Westerlicht". Geen bloemen. DANKBETUIGING Hiermede willen wij, ook namens onze kinderen, aan allen hartelijk dankzeggen, die ons zilveren huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Dank U voor de vele kaarten, bloemen, cadeau's en attenties in welke vorm dan ook. R. van Ooostende D. M. van Oostende-Auperlé Ooltgensplaat, februari 1980 Voorstraat 10 DANKBETUIGING Naast dank aan God die het alles weer wel maakte, is het mij een behoefte U allen mede na mens mijn man, kinderen en kleinkinderen, de familie, buren, kennissen en vrienden hartelijk te bedanken voor de zeer vele kaarten, bezoe ken, bloemen en fruit of in welke vorm ook, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ontvangen. In het bijzonder de doktoren Hoogenboom, van Ooijen en van Tricht, tevens het verplegend per soneel voor hun bijzondere goede diensten tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis te Dirks- land. Alsmede dr. Bron, fam. v. d. Wende en fam. Grinwis, voor de eerste hulp verleend na het on geluk dat ik overkwam op 6 november 1979, mijn oprechte dank. Ook ds. W. J. op 't Hof, eerw. heer Meuleman en ds. v. d. Linde voor de geestelijke bijstand. Nog in het bijzonder de fam. van Hoven waar mijn man en kinderen zo veel met - meegere den zijn naar het ziekenhuis. Nogmaals onze hartelijke dank. Fam. Meijer-Breen Ouddorp, februari 1980 Dijkstelweg 35 Heden heeft de Heere, na een geduldig gedragen lijden uit onze familiekring weggenomen onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante echtgenote van Maarten Appel op de leeftijd van ruim 69 jaar. Herkingen: Hoogeveen: Herkingen: Sommelsdijk; Spijkenisse; Nieuwe Tonge: P. Doomhein-Koedam J. Doomhein S. Baldé-Doomhein L. Doornhein A. Doomhein-Looy H. Doomhein B. Doomhein-Melissant J. Doomhein L. Doomhein-Kalle W. Kievit-Doomhein J. Kievit Herkingen, 27 februari 1980 1 Hedennacht nam de Heere tot onze diepe droef- 1 1 held uit onze familiekring weg, onze lieve oma I 1 echtgenote van Pieter Berkenbosch 1 i in de 'ouderdom van 78 jaar. 1 1 Wij zullen haar hartelijke belangstelling voor 1 ons allen nimmer vergeten. Joop en Jannie Conny Ank en Ben Betty en Eddy Leo en Gré Joke en Aart Gerrie en Bertus Peter en Gerrie Peter en Ank Willy en Gert Piet Alex, Ada Leni en Kees Johan, Leon Joke, Jannie Anita Bram, Freek Anja, Liane Adrie, Johan Ton, Peter Willy, Jan Jos, René Annle, Wim Jolanda, Martineke 1 Den Bommel, 28 februari 1980 1 Bedroefd omdat we haar moeten missen, maar dankbaar dat ze aan het einde gekomen is van haar lange levensweg heeft de Heere Thuis ge haald zijn moegestreden kind, onze lieve moe der, groot- en overgrootmoeder in de ouderdom van 99 jaar. Zie, Ik heb u in Mijn beide handpalmen gegraveerd. .q ir Jes. 49 16 Stellendam: M. Klink C. Klink-Menheer Dirksland: J. Klink-v. d. Bok Stellendam: L. Sager-Klink J. Sager Hilversum: J. de Later-Klink A. de Later Stellendam: N. Klink-Jelier Stellendam: L. Klink H. KUnk-Klink Canada: M. Menheer-Klink A. Menheer Stellendam: P. Kreeft-Klink klein- en achterkleinkinderen Sommelsdijk, 28 februari 1980 „De Samaritaan" Correspondentie-adres: mevr. P. Kreeft-Klink, Nieuweweg 79, 3251 AS Stellendam Gelegenheid tot condoleren 's middags van 3-5 en 's avonds van 7 - 9.30 uur aan het woonhuis. Nieuweweg 79 te Stellendam. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 3 maart 1980. Vertrek vanaf het woonhuis 's mddags 1.45 uur waarna aansluitend in de Gereformeerde Kerk een rouwdienst zal worden gehouden en de be grafenis zal plaats hebben op de algemene be graafplaats te Stellendam. De ploegleden van de Georganiseerde Zelf Be scherming Sommelsdijk geven met leedwezen kennis van het overlijden van hun oud-lid en instructeur, de heer Geheel, zoals zijn instelling was heeft hij zich voor hulp aan zijn nnedemens ingezet waar dit nodig was. Een van deze mogelijkheden was de organisatie Bescherming Bevolking welke hij een warm hart toedroeg en daadwerkelijk diende gedurende 23 jaar. Zijn naam blijft dan ook dankbaar in onze har ten voortleven. Namens de ploegleden, A. J. Kruider, Hoofd Zelf Bescherming. L. van Putten, waam. commandant. Sommelsdijk, 26 februari 1980 van zaterdag 1 tot maandag 3 maart ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 9.0U uur tot maan dagmorgen y.UO uur heeft dienst doKter Dogterom, tel. 2121. Doüter Dog- terom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Heruingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst doleter Elvé, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge; van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J.' Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Visser, tel. 01874 - 2091 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr Minderhoud, telefoon 01870 - 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. V. Leuten, tel. 01877 - 1889, b.g.g. 2496. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Knape, tel. 01873 - 2060, b.g.g. 01873 - 1850. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. v. Dam, tel. 01873 - 1510 MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTKUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis. Spreekuur funktionaris Z. N. L. Boelen Middelharnis: elke maandagmiddag van 15.00 - 17.00 uur in het centrum. Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum. DIRKSLAND OUD PAPIER Morgen, zaterdag zal in de ochtend uren weer oud papier worden opge haald t.b.v. de actie „help ons de kel der uit". Er wordt een fonds gevormd voor OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.3U uur ds. W. J. op 't Hof; Dinsdag 4 maart, Biddag 10.00 en ly.OO uur ds. W. J. op 't Hoi Doopsgezinde gem. 9.30 uur dhr Maliepaard, Alblasser- dam; Dinsaag 4 maart Bidstond 19.00 uur ds. G. Wiliemstem, hiarendrecht Geref. Kerk 10.00 uur ds. H. S. Munnik, SpijKenisse; 17.00 uur ds. A. J. J. van IMoord Geref. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk lü.OO en 18.30 uur ds. M. Aangeen- brug. STELi^ENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot. Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord; 18.00 uur ds. R. Hasselras, Maasdijk. MELiSöANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur ds. M. van der Linden Geref. Gem. 10.00 uur ds. P. Blok; 18.00 uur lezen. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. P. de Jager; 18.00 uur dhr G. Meuleman Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A. Beens; 18.00 uur ds. D. Dekker Remonstrantse Gem. 10.00 uur Jhr. de Graeff, Den Haag. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur ds. H. A. Samson, Streefkerk Herv. Exodus gem. 10.00 uur ds. A. de Jong, Rotterdam Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. V. d. Waal; 17.00 uur ds. Koppe, Brouwershaven Chr. Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. L. W. v. d. Meij Geref. Kerk vrijgem. 9.30 uur leesdienst; 14.30 uur ds. B. Gratz Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, Katwijk Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand B. J, van Vreeswijk; 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden; 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Kerk 10.30 en 18.00 uur kand. Becker, Ooltgensplaat Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moo- lenaar, Ulvenhout. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Ben- nekom Geref. Kerk 9.00 uur kand J. H. Becker; 18.00 uur dr. J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Willemsen. een betere accornodatie voor het Herv. jeugdwerk. Het hele dorp Dirksland wordt za terdag doorgeredien. TEGELS Tegels in huis, tegels buiten tegels aan de wand, y^!?-"! tegels op de vloer. Tegels spelen een spel van kleur en vorm, vormen de persoonlijke noot in en rond uw huis. Speel met tegels, fantaseer met tegels, denk met tegels aan het jarenlange plezier. De tegels van nu zijn warm van kleur, klassiek van dessin en in vele maten voorhanden. Vloertegels en wandtegels in combinatie voor bad kamers en keukens. Maar ook voor een sfeervolle toepassing in de kamer met de open haard. En voor de handige doe-het- zelver zijn er vele hulpmiddelen om tot een verrassend resultaat te komen. Zelfs het tegelen op een houten ondervloer hoeft tegenwoordig geen problemen meer op té leveren. Voor meer informatie staat de tegelspecialist van de bouwmaterialenhandelaar voor u klaar. bouwmaterialen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2