komt toch ook flUTO-PESCH I I Pesch'Ouddorp plaatst de R18 voor het voetlicht TIP VAN TOYOTA Vrijdag 1 februari 1980 No. 4863 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULlANDSE EN ZEIEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond PROGRAMMA rondom opening nieuwbouw L.T.S. Middelliarnis op de grote RENAULT 18 SHOW van AUTO PESCH op 1, 2 en 4 februari iedere dag van 10 tot 10 uur. Showroom BBOEKWEG 8 OÜDDOBP Ttel.: 01878-1295-2011 Ingezonden HET ORGEL IN DE NED. HERV. KERK VAN SOMMELSDIJK BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 MIDDELHARNIS TELEFOON 01870 - 2043 Morgenavond - van harte! - zingen in Dirksland Toyota Coroli^ veel auto voor scherpe prijs Een robuuste, betrouwbare wagen; economisch in het gebruik. Aantreikkelijke carosserie met veel ruimte Aldus autokenner Fred V. d. Vlugt Kom het zelf even bekijken bij LIES VAN DER VELDE SOMMELSDIJK Geslaagde aictie voor Nicaragua VERGANE TAFEREELTJES op foto-expositie mevr. Jessurun Kijk..., daar had en heeft mevr. Meirga Jessurim uit Middel hamis nou oog voor. Een tafereeltje waaraan duizenden ooit voorbijgegaan zijn, maar zij heeft het vastgelegd, gelukkig, want het tafereeltje is niet meer, het huisje is weg, de mensjes zijn weg en alleen rest nog de herinnering. Zulke en vele andere beelden heeft mevr. Jessurun vastgelegd op talloze welgeslaagde foto's, want het is niet voor niets dat ze in de „meesterklasse" is opgenomen. Ze exposeert een collectie uit haar genre van 9 t.m. 29 februari in de aula van de volgende week te openen nieuwbouw van de Technische School te Middelhamis. U zult het plaatje weUicht hebben herkend, het is P. Bos hoven en zijn huisgenote voor hun huisje aan het Schelpenpad te EMrksland. BOOTREIS voor bejaarden naar Cochem (D) BUSTOCHT voor bejaarden naar Sauerland Oud papier Onderdeels wedstrijden Sparta Hygiëa :jjS"" •■■ii.f POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Refc no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarlet Een school die in de loop der jaren door duizenden leerlingen is bezocht en sinds 75 jaar is geworteld in de Flak- keese samenleving kan zich niet per mitteren een groot gebeuren zoals de opening van het nieuwe gedeelte^ bin nen kleine kring te houden. Onderstaand leest U dan ook het feestprogramma dat na de opening a.s. donderdag in de daarop volgende week zal worden afgehandeld. Donderdag 7 februari 1980. Om 13.30 uur zal de opening worden verricht door de wnd. voorzitter de heer W. H. S. Sypkens. Vrijdag 8 februari 1980. In de grote zaal wordt vanaf 20.00 uur een concert gegeven door het mannen koor „Ons Koor" en de muziekvereni ging „Sempre Crescendo". In de bovenzaal wordt om 20.00 uur een expositie met fotowerk van me vrouw Jessurun geopend. Deze exposi tie blijft in de school tot 29 februari. Zaterdag 9 februari 1980. Van 14.00 uur tot 18.00 uur is er gele genheid voor een bezoek aan de school door oud leerlingen, oud personeelsle den en bedrijfsleven. In de loop van de meer dan 75 jaar is de school bezocht door ruim 6500 leerlingen. Verwacht wordt dat velen deze REUNIE zullen aangrijpen om oude en voor sommigen zelfs meer oude herin neringen op te halen. Maandag 11 februari 1980. De ouders van de leerlingen zullen deze avond van 19.00 tot 22.00 uur in de school welkom zijn. Dinsdag 12 februari 1980. Van 19.00 tot 22.00 uur zal de school voor de bevolking worden opengesteld om deze te bezichtigen. Deze avond zal optreden in de aula het majoretten peloton de „Somi Girls". Donderdag 14 en vrydag 15 februari 1980. is bestemd voor de leerlingen. Donderdagmorgen worden sport- en spelwedstrijden gehouden. Donderdagmiddag zal een conferen cier optreden en een kwls voor de leer lingen verzorgen. Vrijdag volgt het sluitstuk met een feestavond voor de leerlingen in de aula. Naar aanleiding van het artikel over de jubilerende organist van de Neder lands Hervormde Kerk te Sommelsdijk in „Eilanden Nieuws" van dinsdag 29 januari 1980, lykt het zinvol enige na dere informatie te verschaffen omtreht de gesctüedenis van het orgel in die kerk. Het eerste orgel in de Sommelsdijkse kerk werd aangeschaft in 1773. Deze aanschaf werd mogelijk gemaakt door een legaat van 15.000,nagelaten door Hobius de Krijger. Op de besteding, gehouden op 26 au gustus 1773, werd het bouwen van het orgel aangenomen door Jacobus Rob bers, Meester Orgelmaker te Rotterdam, voor 4.500,—. Het orgel werd geleverd in 1775, voor meer houtsnijwerk werd 227,be taald en aan verf en verguldsel 363, Totaal werd, mede voor de bouwkun dige voorzieningen, 15.009 gulden, 18 stuivers en 8 penningen uitgegeven. Door de brand in 1799 werd dit in strument volledig vernield. In 1819 werd een nieuw orgel aange schaft bij Abraham Meere Sr., „gepa tenteerd Orgelmaker wonende op de Oude Gragt tussen de Bakker en Jans brugge Lett D No 75 te Utrecht", voor 5.600,—. Het nieuwe orgel moest gemaakt wor- den naar het voorbeeld vari het orgel in de kerk van Twello. Het orgel bevatte de volgende regis ters: Onderklavier: no 1 Prestant 8 voet no 2 Bourdon 16 voet no 3 Holpij p 8 voet no 4 Prestant 16 voet no' 5 Octaav 4 voet no 6 Fluit 4 voet no 7 Sexquialtra 2 voet no 8 Octaav 2 voet no 9 Mixtuur 3-4 voet no 10 Cornet 4 voet no 11 Trompet 8 voet gehalveerd Bovenklavier: no 1 Prestant 4 voet no 2 Bourdon 8 voet no 3 Quintadena 8 voet no 4 Gemshoorn 4-2 voet no 5 Waldfluit 2 voet no 6 Carillon 3 voet no 7 Fluit travers 8 voet Discant, gecombineerd met de Bour don 8 voet in de bas. no 8 Flagolet 1 voet Hieraan werd nog toegevoegd no 9 Vox Humana 8 voet tegen een meer prijs van 454,40. Het orgel werd voorzien van hout snijwerk en bekroond met een beeld dat David, de harp bespelend, voorstelt. De goede werking van het orgel werd voor de tijd van twaalf jaar gegaran- daerd. Het werd geleverd in 1820. In 1873 werd het orgel gerestaureerd en gewijzigd door de Rotterdamse or gelmakers Schölgens en v. d. Haspel. De tien grootste prestantpijpen die in elkaar zakten werden vervangen door nieuwe van een beter materiaal. Een nieuw register, Fagot 8 voet, neemt de plaats in van de Mixtuur en de Mixtuur kwam op de plaats van de Renault bewonderaar en -dealer W. Pesch te Ouddorp gaat in de eerstko mende maanden een idee uitvoeren waaraan hy vandaag, morgen en a.s. maandag al gestalte gaat geven. Fa. Pesch gaat zgn. „deel-shows" hou den, shpws waarop één type uit de Re- nault-modellenreeks ten voeten uit ge showd wordt. Ditmaal is het de Renault 18, getoond in de 10 verkrijgbare varianten in ver mogen, in kleur, in stofering en in uitvoering als personenwagen en combi. Alle geraffineerd gemodelleerd en af gewerkt met "onder de motorkap een krachtbron die het goed meent met de portemonnee van de berijder door erg zuinig met benzine te zijn. De Franse makers van Renault zijn al veel langer dan wij gewend aan fik se benzineprijzen en het streven naar beperking van het energie verbruik is de constructeurs dan ook op het lijf ge schreven. Fa. Pesch zegt het hen graag na en niet zonder trots wordt geattendeerd op b.v. het gebruik van de Renault 18 GTS met 5 versnellingsbak die bij een con stante snelheid van 90 km. per uur met 1 16,4 volstaat, waarmee ze een van de meest zuinige middenklassers is. Een showroom vol R. 18 modellen voor de automobilist die graag georiën teerd wil zijn. Tijdens de showdagen staat de warme erwtensoep gereed en zijn er smakelijke hapjes en drankjes, passend bij de fees telijke presentatie Voor de jeugd is er een kleurwedstrijd waarin als hoofdprijs een jongens- of meisjesfiets te winnen is. De originele kleurplaat waarvan bijgaand een verkleinde weergave moet in de showroom worden afgehaald. De enkele honderden die in november vorig jaar de toen gehouden samen- zang-avond hebben bezocht zullen waar schijnlijk slechts een half woord nodig hebben om morgenavond, zaterdag 2 fe bruari, in Dirkslands Hervormde Kerk weer van de partij te zijn en andermaal hun stem te verheffen, samen met hen die, op zingen belust, deze avond voor het eerst zullen bezoeken. De organisa toren hopen dat er velen zullen zijn! De avond begint om 8 uur met een kort openingswoord door ds. van der Linden waarna de zanglustigen zich volledig kunnen geven in een massaal koor dat bedoeld is Hem lof te bereiden. De organisatoren staat geen ander doel voor ogen. Het orgel zal wederom worden be speeld door Krijn Kievit, niet zo-maar een organist op zo-maar een orgel, maar een uitermate knap vertolker op wel licht het mooiste Flakkeese orgel. Het wordt met veler medewerking een fijne avond waarover de organisa toren Gods zegen afbidden opdat het zingen tot zegen moge strekken, direct voor degenen die aanwezig zijn en in direct voor de patiënten in het zieken huis en allen die beschikken over een kerktelefoon waarvoor de beschikbare banden later kunnen worden afge draaid. De banden kunnen tegen een vergoe ding worden aangevraagd bij een van de telefoonnrs. 01879 - 1455 of 01877 - 2667. Dorpsweg 28-34 Tel. 01870-4436 Sexquialter, die kwam te vervallen. De Gemshoorns werden vervangen door een nieuw geleverd register, de Fiool de Gambe 8 voet, gekoppeld met de Quintadeen. Het werk werd uitgevoerd voor de prijs van 1.045, Ik hoop met bovenstaande een bijdra ge te hebben geleverd aan de kennis van het instrument dat de heer Zoon al zo lang heeft mogen bespelen. Middelhamis A. van der Zwan De leerlingen an de Basis-scholen en van het Voortgezet Onderwijs In Mid delhamis, Sommelsdijk, Stad aan 't Ha ringvliet en Den Bommel, hebben erg enthousiast gereageerd op 't verzoek van 't Jeugd Rode Kruis. Het betrof de aktie voor leermiddelen voor 't door oorlog zo zwaar geteisterde Nicaragua. Met name de Basisscholen bleken zeer positief tegenover deze ak tie te staan. Door de welwillende medewerking van de drukkers uit Middelhamis en Sommelsdijk, konden we een enorme zending kladblocs verzenden. Alle materialen werden In eenheden verpakt in 12 verhuisdozen, die een transportfirma ons beschikbaar stelde. Woensdag kon alles verzonden wor den naar het Centraal Depot van het NederlEindse Rode Kmis, vanwaar 't veï scheept zal worden naar Nicaragua. In totaal werd 't volgende ingezameld: 2180 schriften 420 kladblocs 1188 potloden 270 punteslijpers 300 gummen 1880 kleurpotloden 170 linialen 45 schetsboeken 75 hobby-bloes 23 etui's 2 passers 10 graden-bogen 20 driehoeken 55 hobby/kleurboeken 1 verfdoos 3 dozen krijt a 144 stuks 7 puzzles 158 viltstiften 640 ballpoints 1 pak tekenpapier a 500 vel 11 multo-maps Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Middelhamis, dankt U allen heel harte lijk voor uw inzet! - ^■'"tr^ Van 15 t/m 20 september wordt een bootreis georganiseerd voor bejaarden; als er plaats is kunnen ook jongeren mee. Op 15 september vertrekt de boot van Arnhem via Dusseldorf enz. naar Co chem en 20 september weer terug in Arnhem waar de bus staat en ons allen weer thuisbrengt. De prijs van deze geheel verzorgde reis bedraagt 440, Inbegrepen vervoer naar Arnhem vol ledig pension aan boord koffie en thee 's morgens, 's middags en 's avonds bin go en de fooien zijn inbegrepen. De bus die u thuisbrengt, en koffie met gebak op heen en terugreis. Opgave voor 20 februari. Mej. N. V. d. Klundert, Past. van Lu- enenstr. 11, Achthuizen. Mevr. J.C. Arensman, Vrouwtjesweg 15, Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871 - 1671. Van 21 t/m 28 juni een 8 daagse reis naar Amberg. (Sauerland.) We hopen het mooie kurhotel in Ams- berg te bezoeken, deze omgeving is ge weldig mooi met een park bij het hotel. De bus vertrekt 's morgens van Flak- kee, laatste opstap 8 uur. In Houten hotel „de Engel" wacht ons de koffie. Via Arnhem naar Zeddam waar we de lunch hopen te gebruiken. Vandaar via Nehem-Husten naar Amsberg waar we om 17.00 uur hopen te zijn. De kosten van deze reis bedragen 555,—. Inbegrepen alle excursies, koffie, lunch, ook het afscheidsdiner te Weert. Fooien en mooie prijzen voor de bin- Opgave voor 16 februari. Inlichtingen: Mej. N. v. d. Klundert, Past van Lu- enenstr. 11, Achthuizen. Mevr. J. C. Arensman, Vrouwtjesweg 15, Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871 - 1617. DIRKSLAND Morgen, zaterdag zal weer oud pa pier worden opgehaald ten bate van het Jeugdwerk in „Onder de Wiek". - ANNALAND van dinsdag 29 januari SINT Uienveiling: 1980. Uien, maat veertig/opwaarts, Klasse twee N.L.: 37,80 38,—. Uien, drie- lingen, maat dertig/veertig/opwaarts, Klasse twee N.L.: 30,-----30,40. Uien- prijs per kilogram. Aanvoer: 130 ton. Op zaterdag 23 februari a.s. worden er in de Olympiahal te Middelhamis weer tum-onderdeelwedstrijden gehou den. Voor het eerst kan er nu in 5 ka- tegorieën deelgenomen worden. Dit on dermeer om de selekties der verschil lende verenigingen meer wedstrijder varing te geven en ook om de overige deelnemers(sters) meer kansen op de prijzen te gunnen! De wedstrijden zijn individueel en de tumers(sters) en jeugdtumers(sters) kunnen uit 4 onderdelen kiezen, t.w. brug-ongelijk, vrije oefening, even- wichtsbalk en springen: brug, ringen rek en springen. Men kan slechts aan 1 of 2 onderdelen meedoen. De geselekteerden turnen dit jaar de onderdelen vrije oefening en springen rek en ringen, beiden voor deze kate- gorie verplicht gesteld. Met deze wedstrijdvorm willen we ie der lid van een gymnastiekvereniging de kans geven om aan een wedstrijd mee te doen, want we veronderstellen dat toch elk lid wel een oefening op één bepaald onderdeel kan turnen. Natuurlijk zijn er in alle kategorieën prijzen te winnen! 's Middags worden de voorwedstrijden gehouden en 's avonds is de finale, waar in de 6 hoogst geklasseerden per onder deel en kategorie, nógeens uitkomen. De inschrijving sluit deze week en we hopen dat, net als voorgaande jaren, heel veel enthousiaste gymnasten mee zullen doen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1