EiiArtDEn - niEuws RENTE WIJZIGING KERSTBOLLETJES f 0,95 keukencentrum sssBiBitielehian bv Gezegende Kerstdagen en een Voorspoedig Nieuwjaar :mèKssdilf'--ïméSy5 Zeeuwse Rabobanken organiseren 5-daagse landbouworiëntatiereis naar Berlijn Openingstijden van in de Kerstvakantie Trekkingslijst verloting De te verwachten bed r i jfSU itkomsten van akkerbouw en rundveehouderij in 1979/80 Volleybal Opening gemeentesecretarie Kerstzangdienst Melissant Gemeente Dirksland 3e blad Vrijdag 21 december 1979 No. 4853 Nieuwe Ver. Sommelsdijk iioudt hokkensliow zwembad „de Gooye'' te Dïrksland VV „DE PUTTER" INTERIVIEZZO DAMMEN „DENK EN ZET'' Wegens inüentarisatie is onze zaak tussen Kerst en Nieuwjaar Wij wensen een ieder, ook namens onze medewerkers, Met ingang van 1 januari 1980 worden de renteitiarieven van onderstaande spaarvonmen verhoogd als voligt: Direct opvraagbare spaarrekeninig met y2% naar 5 Spaar-Direct-Rekeninig Spaarrekeningen Grijp 5 met naar 6 met naar 7 Spaarrekeningen met opzegtermijn: ©en half jaar met naar 6 een jaar met i/4% naar 6%% twee jaar met naar T^A%- drie jaar met 14% naai" 8 De gezamenlijke Rabobanken op Goeree-Overflakkee De echte bakkers: JAN TROOST - Stellendam JAN VISSEREN - OoItgensplaat BART WESDIJK - Middelharnis Geref. Kerk Op verzoek van hun cliënten hebben de Rabobanken m Zeeland besloten een groepsreis te organiseren naar één der grootste tentoonstellingen ter wereld op het gebied van de landbouw en vee teelt: de Internationale Grüne Woche 1980 in Berlijn. Deze 5 daagse land bouworiëntatiereis bestaat voor een ge deelte uit informatie en voor een ge deelte uit ontspanning. Dit is het be knopte reisschema: Maandag 28 januari 1980: Vertrek uit Zeeland met een luxe tou- incar, voorzien van alle gemakken. Snel en comfortabel reisgenot! Tussen de middag wordt er gestopt voor de lunch. De reis wordt daarna voortgezet tot Braunschweig alwaar men gaat dine ren. De overnachting is eveneens in die plaats. Dinsdag 29 januari: Men rijdt door naar Berlijn en komt daar tegen de middag aan. Het hotel is nieuw en heeft royale tweepersoons- kamers, voorzien van bad of douche en toilet, 's Middags, als de spullen op de kamers staan en alles ingericht is, ver trekt het gezelschap voor een rondrit door het Westelijk stadsdeel. Op het programma voor die middag staan o.a. bezoeken aan de Kaiser Wil helm kerk, de bekende Kurfurstendam en het Joodse stadhuis. De avond kan naar eigen inzicht worden doorgebracht. Woensdag 30 januari: Deze dag is het gezelschap op de In ternationale Grüne Woche Berlin 1980. De avond kan weer naar eigen inzich ten worden doorgebracht. Donderdag 31 januari: Dan staat er een excursie op het pro gramma. Die dag namelijk gaat men 's morgens naar Oost-Berlijn. Een totaal andere wereld. Men gaat via de Internationale doorgang Friedrich Ecke Zimmerstras- se en langs Checkpoint Charlie. Ver volgens komt 't gezelschap bij de Bran denburger Tor en gaat dan 's middags naar het beroemde Europa Center waar men de rest van de dag kan gaan win kelen, 's Avonds wordt er teruggere- den naar het hotel. Men is dan vrij om te gaan en staan waar men wil. Vrijdag 1 februari: Er wordt al vroeg vertrokken rich ting Zeeland. Op het eind van de mid dag heeft men nog een afscheidsdiner waarna het gezelschap 's avonds weer teruggaat naar de opstapplaatsen. Een hele ervaring rijker! DXJIVENSPORT In Sommelsdijk is door enkele ent housiaste duivendiefhebbers een nieuwe postduivenvereniging opgericht, welke de bijpassende naam „de postduif" draagt. Deze vereniging telt nu reeds een 20- tal actieve leden en heeft inmiddels aansluiting gekregen bij de Nederland se Algemene Bond van Postduivenhou- ders, onder wiens vlag men het komen de seizoen aan de concoursen zal gaan deelnemen. Het is de tentoonstellingscommissie van deze vereniging gelukt om op korte termijn een hokkenshow te organiseren, welke gehouden zal worden op 28 en 29 december a.s. in de Landbouwschool aan de Langeweg te Sommelsdijk. Tijdens deze show zullen er van ie der lid 10 duiven ten toon worden ge steld welke gekeurd zullen worden door de heer Joeb van Dongen. De zaal zal op beide avonden geopend zijn na 19.00 uur, ingang aan de zijkant van het gebouw. Op zaterdagavond zal er te 20-00 uur een bonnenverkoop worden gehouden, geschonken door zeer prominente lief hebbers uit de omgeving, o.a. Leen Tijl, Gebr. Vroegindewey, J. Broeders, H. de Vos, W. Buijs, W. I. Peeman etc. Het beloven 2 bijzonder gezellige a- vonden te worden, welke voor de colle ga-duivenmelkers van Goeree Overflak kee tevens de gelegenheid is om kennis te maken met de nieuwe vereniging. Vanzelfsprekend zijn ook overige be langstellenden hartelijk welkom. Vrij zwemmen: zaterdag 22 dec. 10-13 uur. maandag 24 dec. 10-16 uur. donderdag 27 dec. 10-16 uur. vrijdag 28 dec. 10-16 uur. zaterdag 29 dec. 10-13 uur. woensdag 2 jan. 10-16 uur. donderdag 3 jan. 10-16 uur. vrijdag 4 jan. 10-16 uur. zaterdag 5 jan. 10-13 uur. Maandag 24 dec. zijn wij na 18.00 uur gesloten. Maandag 31 dec. zijn wij de gehele dag gesloten, behoudens de kleuterzwemles gaan alle lessen gewoon door. In januari willen wij enkele nieuwe groepen oprichten. Een zwemles voor 45+ op donderdag van 9.30-10.30 en een moeder en peuter uur op donderdag van 10.30-11.30. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de kassa of telefonisch (01877-1664). OUDDORP Ie prijs lotnummer 01583; 2e prijs lot nummer 01999; 3e prijs lotnummer 01453; 4e prijs lotnummer 01639; 5e prijs lotnummer 01481; 6e prijs lotnummer 01432; 7e prijs lotnummer 02127; 8e prijs lotnummer 01356; 9e prijs lotnummer 01434; 10e prijs lotnummer 01062. Prijzen afhalen bij M. Grinwis, Wil helminaweg te Ouddorp. Het LEI heeft de prognoses gepubli ceerd van de te verwachten bedrijfsuit- komsten in de landbouw voor het lo pende boekjaar (mei 1979 t/m 1980). Op de akkerbouwbedrijven wordt in het algemeen een kleine stijging van de be drij f suitkomsten voorzien t.o.v. vorig boekjaar. Op de weidebedrijven wordt daarentegen een duidelijk daling van de bedrijfsuitkomsten verwacht. In 1979/ 1980 is de invloed van de WIR voor het eerst in de bedrijsuitkomsten verwerkt, waardoor de arbeidsopbrengst per on dernemer op de grotere bedrijven ca. 4.000,en op de kleinere bedrijven ca. 1.000,gunstiger uitkomt dan zonder WIR het geval zou zijn geweest. De akkerbouw De kg-opbrengsten per ha gewas zijn vooral van granen en suikerbieten aan merkelijk lager dan bij de gunstige oogst in 1978. In de opbrengstprijzen wordt een verbetering verwacht die uit eenloopt van 2 k 3°/o in de Noordelijke akkerbouwgebieden tot 8°/o in de IJssel- meerpolders en Droogmakerijen en ll'/o in het Zuidwestelijk kleigebied. De kos tenstijging zal beperkt blijven tot gemid deld .4''/o per ha onder invloed van de sterk gedaalde pootgoedprijzen. De te verwachten arbeidsopbrengst per ondernemer is in de meeste klei- gebieden weliswaar iets hoger dan vo rig jaar, maar het netto-overschot totale opbrengsten minus totale kosten exclusief bedrijfsleiding) blijft negatief. Dat kan voor een belangrijk deel ver klaard worden uit lagere opbrengstprij zen voor de vrije producten (pootaard- appelen, consumptieaardappelen, uien e.d.) dan normaal het geval is. In de Veenkoloniën is de arbeidsopbrengst hoger dan in de kleigebieden. De melkveehouderij De melkproductie per koe zal dit boekjaar nauwelijks toenemen. De groei van de veebezetting per ha (ca. 2'Vo) is eveneens geringer geworden. In de op brengstprijzen wordt een lichte stij ging verwacht van 0,5"/o. De voederkos- ten per ha zullen echter met ca. 20»/o omhoog gaan, hoofdzakelijk als gevolg van defors gestegen voederprijzen. De totale kostenstijging wordt geraamd op 7,5»/o per ha. De arbeidsopbrengst per ondernemer zal, door de ongunstige ontwikkeling van de opbrengsten/kostenverhouding, op de grotere weidebedrijven met ca. 10.000,achteruitgaan. Arbeidsopbrengst, ondememersin- komen en bedrijfsreserveringen De arbeidsopbrengst vormt de belo ning voor de handenarbeid van de on dernemer op zijn bedrijf. Behalve deze arbeidsopbrengst verkrijgt de ondernemer ook nog inkomen uit zijn bedrijf als vergoeding voor geïnvesteerd eigen vermogen e.d. Deze vergoeding, die ter berekening van het ondernemers inkomen bij de arbeidsopbrengst moet worden geteld, bedraagt gemiddeld voor de grotere akkerbouwbedrijven op klei- grond en de grotere weidebedrijven ca. 13.000,en voor de overige bedrijfs- typen ca. 6.500,—. Van alle onderzochte bedrijfstypen kunnen in 1979/1980 naar verwachting alleen de grotere weidebedrijven en de grotere akkerbouwbedrijven in de Veen koloniën bedrijfsreserveringen vormen ten behoeve van versterking van de fi nancieringsgrondslag van het bedrijf, de bedrijfsontwikkeling en het opvangen van de financiële gevolgen bij bedrijfs opvolging. Beste meisjes en jongens, het is dan van de week maar bar en boos, vinden jullie ook niet. Zo sukkelen we de win ter in. We zullen maar hopen dat het niet zo'n barre winter wordt als de vo rige, wamt toen kregen we veel te ma ken met gladheid. Wegens het vele werk dat er nog is te doen gaan we daar niet verder op in. We gaan direkt beginnen aan het nieuwe raadsel. DECEMBERRAADSEL 3 1 67 97 75 55 84 jaarge tijde. 18 76 30 78 92 rijgsnoer, aan schoenen b.v. 83 19 24 13 46 zoetwatervis. 47 85 54 23 36 50 65 16 57 jong van een kip. 2.39 35 28 15 88 66 60 Romems keizer; liet de wereld be- schrijven^ 90 45 52 93 11 42 wind streek, kwamen de wijzen vandaan. 49 81 6 20 71 broer van Mozes. 74 70 27 bekende rivier in ons land. 22 58 56 68 gebruik je btj kamperen. 5 94 26 3 62 8 17 80 96 44 betekent: „Tot hiertoe heeft de Heere geholpen". 87 10 25 99 77 32 79 e- re zij God in de hoogste 14 7 63 95 deed Eliza op het water drijven. 100 73 53 86 37 zoon van Lamech (ark). 89 82 64 98 snel. 40 29 43 een kleur. 12 51 61 33 59 91 21 één der zeven diakenen (Hand. 6). 72 38 9 34 hondachtig roof dier (Joh. 10). 69 41—4 duw of stoot. 31 48 afkorting „zo de Heere wil". Het geheel bestaat uit 100 letters. Het is een tekst uit Jesaja, betrekking heb bend op de komst van de Messias. Dit raadsel werd Ingezonden door Jaap Jop- pe te Dirksland. Oom Ko heeft slechts enkele kleine correcties aangebracht. Hartelijk dank Jaap; een tien hoor! Gevraagd: alle woorden, de tekst en waar de tekst te lezen is. OPLOSSINGEN NOVEMBERRAADSELS 1. D iana E utichus H ui E lihu E zeon-Geber of Eloth R ochel E ndor I thamar S maragd of Sardis M erab IJ ssel N ahor H abak\jk E 1 R imraon D ekapolis E Ijada of Elifeleth of EUschama R hodé De Heere is mijn herder 2. B E R TOB H E G E L U K A S (Linus) E L E A L E (Eglaim H A N A N J A EZECHIEL MALCHISUA BETHLEHEM 3. N afthali U ittooht N aaman A mram A dam R aohab H enoch E lia T imotheus K ain E zau R uben S aul T arsis R achel A chab P etrus P inehas O rpa R uth T erah Nu naar het Kerstrapport 4. R P U A H O S E A G I T T I T H MARGRATEN M A N O A C H B A E S A ASA T RUST ROEST 5. Uw Woord is een lamp voor mijn voet, en een licht voor mijn pad. Psalm 119 105 De prqswinnaars: Daar de laatste brieven net op tijd arriveerden, kon oom Ko ook nog net de behaalde extra pimten in de pun- tenlijst verwerken. Eerlijk gezegd, ik ben wel een beetje geschrokken. Niet omdat die „luister vink" gepluimd werd, maar nu moet oom Ko ook een veer latpn. Maar dat is niet anders, en eerlijk is eerlijk. Niet allen hebben meegedaan. Dat is wel jammer voor hen, want dit was nu iets dat iedereen wel kon. Het ging er ten slotte niet om wie de meeste punten be haald had. Ieder woord werd immers beloond! Normaal waren er maar drie prijswinnaars geweest, maar nu zijn het er dertien geworden. Hier volgen ze: Marga v. d. Doel Nieuwe Tonge. Francina Huijsen Nieuwe Tonge. Elly Voortman Ouddorp. Jaap Joppe Dirksland. Jaap Struijk Herkingen. Marjoleen de Visser Middelhamis. Ina Hoogesteger 's Gravenpolder. Connie Nieuwenhuize Yerseke. Addy V. d. Velde Yerseke. Conja V. d. Velde Yerseke. Licia V. d. Velde Yerseke. Anne v. d. Welle Sommelsdijk. Corina Vader Nw. St. Joosland. De prijzen zullen z.sp.m. worden toe gezonden! BRIEFWISSELIiVG Max van Rossum Melissant: Dat valt dan nogal mee Max, ik dacht dat het een moeilijker karwei was om de pony in te spannen. Voor oom Ko mis schien wel, en toch heeft die vroeger ook wel eens met paarden omgegaan. Je moet inderdaad flink je best doen hoor. Als je er een beetje aan trekt, dan kan je het beslist wel. Marina van Rossum Melissant: Je rapportcijfers zijn goed Marina, zo vol houden maar. Jammer dat je niet alle cijfers meer wist, maar we zullen maar denken dat die ook goed zijn geweest. Je geeft nog een goede raad met je te kening. Leuk hoor, maar oom Ko ge bruikt ze ieder dag. Maar dat is ook geen snoepen hé! Leendert van Wezel Stellendam Ook al zo'n keurig rapport. Ik heb het even uitgerekend. Je hebt gemid deld net een acht Leendert. Zo maar door gaan hé, dan komt het dik in orde. Je draagt ook al een bril schrijf je. Ge lukkig dat ze er zijn, maar het is dik wijls heel lastig. Vooral als je nog zo jong bent. Het is altijd maar oppassen. Groetjes hoor! Zowel het eerste heren- als eerste damesteam moest zaterdag in Dordrecht spelen tegen Ekspalvo. De dames wis selden tegen Ekspalvo goed volleybal af onnodige fouten en slordigheden. De wedstrijd had hierdoor een spannend verloop. De lange eerste set werd door Ekspalvo met 17 - 15 gewonnen. De 2e set was met 15 - 10 voor Intermezzo. Daarna lieten de gasten het op krietieke momenten afweten, waardoor Ekspalvo met 15 - 6 en 15 - 13 tot een 3-1 over winning kwam. De heren ontmoetten Ekspalvo 2. Het was een vriJ matte wedstrijd. Na twee sets was de stand gelijk waarna Inter mezzo opveerde en met grote overmacht de 3e set won met 15 - 2. De 4e set le verde voor de blauw-witten geen pro blemen op, 15-8 winst. Het 2e herenteam won moeizaam met 3-1 van Kangoeroes 2, waardoor de aansluiting met de top werd behouden. Dames 2 was tegen hetzelfde team van Kangoeroes bezig een zelfde prestatie te leveren toen bij 2 - 1 voorsprong en 9 - 2 in de vierde set de wedstrijd moest worden gestaakt wegens sluiting van de sporthal. Het was toen 23.00 op zater dagavond. Het vierde damesteam had tegen Kangoeroes 5 ksmsen op winst maar de ploeg liet zich in de 4e set overrompe len. Pas bij 11-1 achterstand kwam er een opleving maar winst zat er niet meer in. Setstanden waren 12 - 15, 15-9 6 - 15 en 15 - 7 voor Kangoeroes. Het 4e herenteam leed tegen het hooggeplaatste Ibis 6 een kleine neder laag, de tweede dit seizoen. Na 16 - 14 winst in de Ie set viel Heren 4 enigs zins terug en zag Ibis kans de volgende sets met 15 - 121 15 - 11 en 16 - 14 te winnen. Heren 5 liet in Stellendam een punt liggen bij vc Goeree 3. Wel blijft Heren 5 de enige ongeslagen seniorenploeg van Intermezzo. Bij de junioren won jongens Al zon der moeite met 3-0 van Kangoeroes. Metzelfde resultaat was er voor de meisjes bij Vovero, die na een slaapver wekkende vertoning de volle buit bin nenhaalden. Meisjes B haalde eveneens een keuri ge overwinning. In Rozenburg werd het tegen Vovero 3-1. Jongens BI verging het minder goed. Schovocomca was in Capelle duidelijk te sterk voor een BI, dat een slechte stop had en daarvoor geen aanval. Jongens B2 had tegen Vovero dezelf de problemen. Ook zij gingen door een slechte stop zonder punten naar huis. Het was niettemin een leuke wedstrijd. Uitslagen 17-12-1979. Afdeling I J. van Es W. Ruys afgebr. H. Koese B. Vis 0-2 I. Mackloet K. Vis 0-2 C. Spee A. Verolme 0-2 Afdeling II J. van Hoorn C. Vogelaar 2-0 J. Lodder G. v. d. Sluijs 1-1 J. Dekker F. Noordijk 1-1 N. Quispel A. Krijgsman 2-0 P. van Brussel T. van Brussel 2-0 Afdeling III J. Verbiest M. van Lente 0-2 W. Vroegindeweij A. v. d. Sluijs 1-1 L. Taaie M. Breeman 2-0 H. Noordijk S. Hoogzand 0-2 Afdeling IV C. V. d. Bos G. Zaaijer 2-0 C. V. d. Bos J. Koppelaar 2-0 H. Schellevis L. van Erkel 2-0 J. V. d. Kooij A. van Gulik 0-2 R. Jacobs W. Nelis 0-2 H. Erenstein J. Groenendijk 0-2 N. Kievit J. Kamp •0-2 Uitslag verloting damver. „Denk en Zet" 808, 417, 551, 991, 984, 379, 543, 212, 485, 274, 359, 747, 880. MIDDELHARNIS De gemeentesecretarie is op 24 en 31 december a.s. gesloten. Voor het doen van aangiften van ge boorten en overlijden bestaat op ge noemde dagen gelegenheid tot 9.00 - 10.00 uur. Erika Huizer Nieuwe Tonge: Je hebt het maar druk gehad Erika; een feest gevierd, een opstel gemaakt, ook nog een tekening. Vervolgens diploma zwemmen en naar de verjaardag van o- pa! Dat kan je zomaar eens hebben hé, je krijgt dan alles tegelijk. Je vindt het dus leuk dat oom Ko al zo oud is. Ik niet hoor, maar je kan er niets aan doen hé. André Kastelein Zeist: Een mooi boek is dat André, oom Ko heeft het ook gelezen en dat spel ken ik ook, maar ik vind er niets aan. Maar smaken ver schillen, misschien dat jij het geweldig vindt. Dat hoop ik dan ook, wEint anders zou het weer niet leuk zijn. Gelukkig dat het met opa vooruit gaat. HiJ kan zich nu weer wat verplaatsen. De groe ten hoor, ook aan opa! Lianne Murre Goes: Een geweldi ge verjaardag gehad Lianne. Zo'n ver jaardag heeft oom Ko nooit gehad hoor. Maar het heeft ook nogal wat gekost merk ik. Als je de hele school gaat trak teren op mandarijnen. Dat vonden ze allemaal wel fijn. Heb je nog familie op Flakkee? Leuk, postpapier heb je zeg, ook van je verjaardag? AUemaal de groeten hoor! An ja Mierop Ouddorp: Dan pas is het mooi als de golven zo ver het strand oplopen. Je moet er wel voor aangekleed zijn Anja. Je rapportcijfers mogen er wel zijn zeg. Dat zie je echt niet zo druk hoor. Je doet beslist goed je best op school. Als je het zo volhoudt hoef je niet bang te zijn een rapport te krijgen. Groetjes aan Barry! Elly Voortman Ouddorp: Je hebt zeker je best gedaan Elly, dat blijkt wel uit de andere cijfers. Maar eens extra er aan trekken. Het kan best meevallen, misschien is het de volgende keer veel beter. Het dagje uit is wel goed beval len. Het lijkt me erg interessant om het museumschip eens te bekijken. Werk ze hoor! Allemaal, de hartelijke groeten van Oom Ko! gesloten Binnenweg -Ja te). 01877:2555 „Op Ie Kerstdag, 25 december 1979, zal in de Gereformeerde Kerk, Nieuwe weg te Melissant een kerstzangdienst worden gehouden. Aanvang van dienst: 16.00 uur, van af 15.45 uur samenzang van bekende kerstliederen. Voorganger: Ds. D. Goudzwaard, Dirks land. Organist en begeleider: dhr; C. J. M. de Neeve, Ouddorp. Solozang: mevr. J. Doomheyn-Leydens, Melissant. Fluitist: dhr. J. Visser, Melissant. Trompettist: dhr. J. van Lente, Som melsdijk, Iedereen is van harte welkom!! In verband met de sluiting van het bureau van de burgerlijke stand op 24, 25, 26 en 31 december a.s. kunnen be langhebbenden voor dringende zaken betreffende de Burgerlijke Stand op maandag 24 december a.s. en maandag 31 december a.s. tussen 10.00 en 11.00 uur v.m. contact opnemen met de heer L. Kats, Boezemweg 10, Dirksland (tel. 01877 - 1957).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 9