EiuvnDEn - niEuws SCHOONMÜ Stichting „Zwembad Dirksland" uit de kerken Beneiuxtunnel tolvrij Grote tentoonstelling yyNut en Genoegen" Wie helpt ons met de 5e blad Vrijdag 21 december 1979 No. 4853 ,,DE HEILIGE OORLOG'' van John Bunyan, door Ds. R. van Kooten NIEUWS De gezamenlijke Bovag garagehouders van Goeree - Overflakkee delen bij deze mede dat hmi werkplaatsen op: MAANDAG 24 DECEMBER en MAANDAG 31 DECEMBER a.s. GESLOTEN zullen zi|n. De pompen en verkoop zijn geopend. Zwembad „De Gooye" Met inganig van januari 1980 VASTRECHT KAARTEN Ie gezinslid 45,- 2e en volgend gezanslid 25,(per jaar) mits tegelijk geikocht. Bezitters van een vastredit kaart mogen op de vrijzwemtijden kamen zwienunen tegen betialing van 1, Verzorgingshuis „EBBE CN VLOED'' WASHINGTONSTRAAT 2 OUDE TONGE Telefanische inHchtingen kunt u krijgen bij het hoofd van de huishoudingi, telefoon 01874 - 1844. Div. .appartementen Dmtsloord v.a. f 102.000,— v.o.n. Molendijk 19, Dinteloord 109.000,— k.k. Oosterstraat 12 Dinteloord119.000,-- k.k. Boompjesdijk 14 Dinteloord 47.000,— k.k. Boompjeisidijik 38 Dünteloord 59.000,— k.k. Omloop Dinteloorf 160.000,— k.k. JEuropiastraat 74 Daomteloord 129.000,— k.k. Jan Vermeeriaan 82 Roosendaal 122.000,— k.k. - Weesbuisstraat 8 Sommelsdijik 79.000,— k.k. Jan Steenlaan Middelhamisn.o.t.b. Steeneweg Middelhiarnis n.o.t.k. Winkelpanid op goede stand Middelhamis n.o.tk. Drive-ónn wooing te Oude Tcnge n.o.t.k. Mooie villa te Dirksland n.o.t.k. Drive-Inn woning Molentienden te Ouddorp 174.000,— k.k. Woon-winkeipanid ttnet garaige en tuin te Ouddotrp225.000,— k.k. Boerderij bij duinrand te Ouddorppr. op aanvr. Herenhuis te Ooltgensplaatn.o.t.k. Herenhuis te HeUevoeteluis 209.000,— k.k. Bungalow t© HeUevoatsluis298.000,— k.k. Bunigalow te Ro'ckanje425.000,k.k. Tuinkamerwoning te Spijkenasse 159,000,k.k. 3-kameraippartementen te Spijkenisse vja. 62.000,— k.k. 5-fcamerwoniinigen te Klaaswaal 149.000,— k.k, S-kamerwoniingen te Oud-Beijeriand 175.000,— k.k. S-kamerwoninigen te Nuimansdorp159.000,k.k. Bedrijfspand te Numansdorp 485.000,k.'k. Leuke tussenwoning te Goudswaard 82.500,— lk.k. Mooie 2 onder één kap-woning te Riosmalen 307.000,— k.k. Hoöfcwoniinig te Riidderkerk169.000,— k.k. l%Af|rÖ Middelhamis Frans Halslaan 35 Hr.q. Vogelaar 01870-4587 VO/CQOOCf Ridderkerk Olmérilaan 8 01804-15644 Zojuist verscheen bij Gouden Harpen in Lisse een nieuwe serie grammofoon platen en muziekcassettes waarin het boek „De Heilige Oorlog" van John Bunyan, door ds. R. van Kooten, Her vormd predikant te Zeist, voorheen te Goedereede, werd behandeld. „De Heilige Oorlog" is altijd in de schaduw gebleven van de Christenreis. Het is een allegorische beschrijving van de slag om „de stad Mensziel". Mensziel is in handen gevallen van Diabolus, de duivel. De wettige Koning El-Schaddai zendt Zijn Zoon Immanuel, die de stad na veel strijd op Diabolus herovert. Maar daarmee is de geschiedenis niet uit, want opnieuw steken Diabolus en zijn handlangers de kop op. Zelfs komt het zover, dat zijn Mensziel voor enige tijd opnieuw bezetten. Bunyans kracht ligt in zijn mensen kennis (en hij wist goed wat er in zijn medemens huisde, omdat hij het zelf zo ondervonden had.) Nu op geluidsdragers. Toch blijft „De Heilige Oorlog" in al zijn aantrekkelijkheid een vermoeiend boek door de bonte warreling van per sonen en gebeurtenissen. Een reden dat het nooit die bekendheid heeft gekre gen dan zijn. andere boeken? Ds. Van Kooten heeft geprobeerd dit te onder vangen. In april en mei 1979 werden de opnames gemaakt, waarin hij steeds drie hoofdstukken behandelde. Ds. Van Kooten vertelt eerst kort, wat er in de hoofdstukken staat en maakt dan een toepassing op het geesteUjk le ven en verklaart de verschillende stan den in het genadeleven. De titels zijn duidelijk: „MISHAGEN EN WELBE HAGEN" code 79. GH. 75, „ROEPING EN WEDERGEBOORTE" code 79. GH. 76, „BEKERING EN RECHTVAARDI GING" code 79. GH. 77, „RECHTVAAR DIGING EN HEILIGING" code 79. GH. 78, „DE GEESTELIJKE VERACHTE- RING" code 79. GH. 79 en „HERSTEL IN DE STAND VAN DE GENADE" co de 79. GH. 80. Wie deze uitleg door ds. Van Kooten heeft gehoord, kan nooit meer zeggen, dat hij niet weet hoe God een mens be keert. Treffend, boeiend, in een adem werd hij uitgeluisterd. Dat bleek al bij de opnames. De prijs is voor langspeel platen 19,90 per stuk. Bestelt U de he le serie ineens dan betaalt U 99, De muziekcassettes kosten per stuk 22,50. Per serie 112,50. Franko huis geleverd. Te bestellen bij: Gouden Har pen B.V., Postbus 135, 2160 AC Lisse, telefoon (02521)- 14543, b.g.g. 14215. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie EUanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepu bliceerd. STOPPEN Men zegt dat appelen en zilvervlies- rijst stoppend werken. Is dat zo? Antwoord - Nee, dat is niet zo. Zilver- vliesrijst bevat in het vlies wat vitamine en voorts wat celstof of vezel, evenals appels. In het algemeen werkt ruwvezel iets laxerend. Daarom werkt bijv. witte brood wel en bruin brood niet stoppend. Overigens is het van minder belang of men zilvervliesrijst dan wel gewone rijst eet, als de rest van het menu maar in orde is. Appels'zijn natuurlijk altijd wel goed, al kunt u ook ander fruit kiezen. ANNE FRANK. Hoe oud was Anne Frank, toen ze dat later gevonden dagboek schreef, en waar zat zij ondergedoken? Antwoord: Anne werd op 12 juni 1929 in Frankfurt am Main geboren als An- neües Marie en vluchtte in 1933 met haar ouders naar Nederland. Haar vader vestigde een zaak in het pand Prinsengracht 263 te Amsterdam. In het achterhuis daarvan dook het ge zin op 9 juli 1942 onder en twee jaren lang hield Anne daar als meisje van 13 en 14 jaar haar beroemd geworden dagboek bij, tot op 4 augustus 1944 de Duitsers hun inval deden. Haar dagboek is pas na de oorlog in dat achterhuis gevonden. Anne was inmiddels in maart 1945 in Bergen-Belsen omgekomen. FAMILIEWAPEN. Ik heb ontdekt dat onze familie een wapen voerde. Hierbij een kopie ervan. Wat betekent het? Men zegt, dat dit wapen aan het stadhuis van Middelburg hangt. Antwoord: Wij hebben zowel de hand boeken van Rietstap en Vorsterman Van Oyen als die van Kits Nieuwenkamp, maar wij vonden geen spoor van uw fa milie of haar wapen. Wanneer u meent, dat uw voorgeslacht een wapen heeft gevoerd (wat heel goed mogelijk is en niets met adel te maken heeft) moet u toch ook de vindplaats kunnen noemen. Waaruit blijkt uw wapen? Als u de bron noemt kunnen wij de verklaring wel viaden. Aan het stadhuis van Middel burg hangt geen wapen der familie Kleijn of Buys. Uw wapen bestaat uit drie lelies op een wit veld met een zes- puntige ster in het midden. De repro- duktie is slecht want de drie lelies zijn niet gelijk en dat zal toch stellig het ge val zijn geweest. Het is mogelijk, dat ie mand twee wapens (drie leUes en een met alleen een ster) gecombineerd heeft, bijv. na een huwelijk. Maar dit alles is zuivere speculatie; eerst de bewijsplaats noemen en daarna kan de verklaring gezocht worden. Er zijn z.h. heraldische bureaus die goed speurwerk leveren maar er zijn er ook die al te lichtvaar dig (naamsovereenkomst zonder meer) besluiten tot een bepaald familiewapen. En ook zijn er wel bijgemaakt... ERTS Hierbij een brok materiaal. Kimt u nagaan waarvan het afkomstig is? Antwoord: Wat u ons toezond was een brok chroomerts, vermoedelijk afkom stig uit een of andere haven waar men dit lost of overslaat. Naast ijzer en chroom bevatte het ook calcium en van wege de samenstelling denkt men aan herkomst uit een Afrikaans land. Dat is alles wat er van valt te zeggen, vre zen wij. De stof wordt ook wel eens aangeduid als chromiet of chroomij- zersteen. De algemene ideaalformule is dan FeO. Cr203 maar een deel van het ijzer (Fe) is altijd vervangen door Mg (magnesium). WOL, BEWAREN. Ik heb de wol van een geschoren schaap gekocht om later te gaan spin nen. Hoe moet ik die zolang bewaren? Antwoord: Doe de wol nat in jute zak ken en zet die koel en donker weg in een koele ruimte. Hebt u geen jute zak ken, dan kunt u kunststof gebruiken, maar dan moet u wel flinke gaten in de zakken knippen, omdat de wol an ders gaat verweren. De drogist heeft ook middelen om de ongebruikte wol motecht te maken. De gebruiksaanwij zing vindt u bij de verpakking. DE KATER. Iemand heeft een kater na een feest je. Hoe wordt deze toestand nu eigen lijk veroorzaakt? Als ik drink, merk ik er niets van. Antwoord: U drinkt zelf blijkbaar met mate alcohol en uw lever kan die klei ne hoeveelheid nog verwerken. Want het is de lever, die stoffen welke voor ons lichaam sciiadelijk zijn moet onder scheppen en de werking daarvan moet verzwakken en zo mogelijk uitschake len. Maar als iemand véél alcohol tot zich neemt, kan de lever dat niet alle maal tegelijk verwerken. Dit onmisbare orgaan wordt dan tijdelijk onwerkzaam gemaakt en het gevolg is een gevoel van onwel zijn, met sbms misselijkheid en/ of duizeligheid en vaak hoofdpijn. De lever is immers ons belangrijkste or gaan om ons lichaam te doen functio neren en op temperatuur te houden. De lever heeft vele belangrijke functies, zoals de vorming van bloedeiwitten, de produktie van gal, de opslag van ijzer, bewaring van de tot glucose afgebroken koolhydraten als glycogeen, enz., de omzetting van de aangevoerde animo- zuren (de verteringsproducten van di verse eiwitten) in andere en de verwer king ervan, de vorming van glycogeen (reserve koolhydraat) voor het verrich ten van spierarbeid en, niet te verge ten, de productie van warmte die ons li chaam nodig heeft. Tijdelijke verzwakking of uitschake ling van de lever door giftige stoffen als alcohol en dergelijke kan ernstige gevolgen hebben. En die openbaren zich éérst door de zg. kater en later door an dere leverstoomissen en -ziekten. OUDE JODIUM. Vrienden vertelden mij, dat ik geen jodium op een wond mag doen uit een buisje, dat ik vroeger eens gekocht heb. Is jodium niet zo best meer? Antwoord: Jodiumtinctuur is slechts één a twee maanden houdbaar. Dat buisje van drie jaar geleden, dat u voor het gemak in uw zak hebt, mag u dus wel gauw weggooien. (Brengt u alle ou de medicijnen uit uw medicijnkastje ook maar eens naar de apotheker, die weet er wel raad mee, want in vuilnis zak of w.c. mag u niet alles deponeren!) Wij raden u aan voor het desinfecteren van kleine wondjes Betadine in huis te nemen. Het is verkrijgbaar als tinctuur, als zalf en zelfs als shampoo (i.v.m. mo gelijk gebruik bij baarroos). Betadine is pijnloos en langer houdbaar dan jo diumtinctuur, maar ook dat moet u een paar maal per jaar vervangen. TOAST BREEKT. Steeds als ik grote of kleine toastjes probeer te smeren en te beleggen mêt boursin of dgl. zachte Franse kaas, bre ken ze in tientallen stukken. Weet u er iets op? Antwoord: Met name de boursin, maar ook andere zachte kaassoorten, kunt u voor het gebruik mengen met wat bo ter of margarine. Maak er een smeuïge massa van die gemakkelijk smeert en leg de toast geheel vlak op een kaas- plank alvorens u er met een mes druk op uitoefend. De hoUe hand of een ge bogen bord biedt niet voldoende steun. ROETFABRIEK Als de gaskachel brandt wordt alles zwart. Er ligt een filter op de kachel. Moet ik een pijp in de schoorsteen la ten maken? Dat is nogal een karwei. Antwoord: Als er echt roet in uw ka mer wordt afgezet moet u de gaskachel onverwijld laten nazien door een vak man. Want dan is er,- iets niet in orde met de afvoer. Ook zal dan de brander wel bijgesteld moeten worden. Wij ver- NED, HERV. KERK Beroepen te: Papendrecht L. van Nieuwpoort te Huizen; Nieuwe Tonge G. de Knegt te Bameveld; Middelhamis A. van Brummelen te Huizen. Bedankt voor: Harderwijk J. Smit te Hilversum; IJsselmuiden J. Kooien te IJsselstein; Kamerik M. v. d. Akker te Russen; Barendrecht G. de Knegt te Bameveld. Overleden: Op 92-jarige leeftijd o- verleed ds. J. H. v. d. Wal em. pred. te Wageningen. Hij werd in 1914 predikant te Lopik en diende voorts de gemeenten van Woubrugge; Papendrecht en van 1925-1953 die van Wageningen. Hij is een broer van ds. C. v. d. Wal em. pred. te Hilversum. Papendrecht: Wegens vertrek naar Giessendam nam ds. D. van Vliet af scheid van deze gemeente met Jesaja 53 10. Surhuizum: Na bevestiging door zijnoom ds. J. Schuurman van Zoeter- meer met 1 Tim. 4 16, deed kand. A. Sloof intrede alhier met 1 Tim. 4:9. GEREF. KERKEN Beroepen te: Franeker B. Roolvink te Noordeloos. Wageningen P. Steen huis te Nieuwleusen. Oude en Nieuwe Wetering kand H. Jaspers aldaar. Aangenomen naar: Oude en Nieuwe Wetering kand. H. Jaspers Focs aldaar. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te: Musselkanaal, Lisse en Weesp kand. H. Folkerts te Kampen. Kampen T. Dekker te Leek. Zuidlaren H. Bouwkamp te Gramsbergen. Aangenomen naar: Vrouwenpolder kand. J. Kuiper te Zwolle. Bedankt voor: Hoek kand. J. Kuiper te Zwolle. Drachten W. de Vries te Haren. Zeist J. v. d. Haar te Gouda. CHR. GEREF'; KERKEN Beroepen te: Enschede J. Oosterbeek te Opperdoes. Bedankt voor: Utrecht-N H. Klomp te Zwaagwesteinde. Emmen J. de Jonge te Stadskanaal. Barendrecht. Wegens vertrek naar Katwijk nam Ds. D. Slagboom afscheid met een prediking over Jesaja 40 6-8. Driebergen: Na bevestiging door Ds. G. Blom te Meerkerk met 2 Tim 2 15, deed Ds. J. v. d. Vlies, gekomen van Nieuwpoort, intrede met een prediking over 2 Cor 4 7. Onderscheiding: Ds. R. Kok, welke thans op 89-jarige leeftijd met emeri taat ging, is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Langerak J. Schaeffer te Emmeloord. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Rhenen J. Koster te Bameveld. Mijdrecht A. Moerkerken te Nieuw Beyerland. Middelburg A. Bac te Oostkapelle. Poortugaal A. Hofman te Scheveningen. Franklin Lakes, Kala mazoo en Boskoop J. v. Eckeveld te Zeist. Bedankt voor: Aalburg J. Koster te Bameveld. Werkendam J. Mol te Rijs- sen. St. Annaland W. Hage te Rotterdam Boskoop A. Vergunst te Veen. Gouds waard D. Rietdijk te Vlaardingen. Veenendaal: Na bevestiging door ds. K. de Gier te Arnhem met 2 Cor 1 21, deed Ds. J. Mijnders, gekomen van Slikkerveer, intrede met Jesaja 53 10. Vanaf 31 december 12 uur 's middags hoeft men by het passeren van de Bene iuxtunnel onder de Nieuwe Maas geen tol meer te betalen. Minister Tuijnman (Verkeer en Waterstaat) heeft namelijk woensdag 19 december in Vlaardingen namens het rijk de overeenkomst gete kend voor de overname van de tunnel van de Benebctunnel NV per 31 decem ber 1979. De tunnel en de aansluitende wegge deelten zullen daarna deel uitmaken van het rijkswegennet. Dit betekent niet alleen dat Rijkswaterstaat de tun nel in beheer en onderhoud gaat nemen, maar ook dat de weggebruikers geen tol meer hoeven te betalen voor het ge bruik van de tunnel. Zij zullen alleen maandag 31 december 's middags reke ning moeten houden met werkzaamhe den die nodig zijn om het verkeer voor taan vrije doorgang te verlenen. Dat het rijk de tunnel zou overnemen was reeds besloten in 1962, toen de Staat der Nederlanden en de Benelx- tunnel NV een overeenkomst sloten o- ver de opzet van de oeververbinding. In deze NV namen deel de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen en het bedrijfsleven. Destijds werd o- vereengekomen dat de Beneiuxtunnel NV de tunnel zou bouwen en zou ex ploiteren als tolverbinding. Reden was dat het riJk, na de bouw van de Van Brienenoordbrug en de aanleg van de ruit rond Rotterdam, niet de middelen had voor de bouw van een tweede, vrije oeververbinding. na de openstelling van de Beneiux tunnel in 1976 is er, ondanks de tolhef fing druk gebruik van gemaakt. De tun nel vervult nu dan ook een belangrijke rol in de verkeersafwikkeling rond Rotterdam. In 1975 passeerden er op een werkdag gemiddeld reeds meer dan 30.000 motorvoertuigen, in 1978 reden er dagelijks al ruim 40.000 motorvoertui gen door de tunnel en over 1979 zal het werkdaggemiddelde bijna 50.000 zijn. Naar verwachting zal het autoverkeer door de timnel nog verder toenemen, zodat de Beneluxtixnnel een steeds be langrijker verbindingsschakel gaat wor den voor het noord-zuidverkeer in het westen des lands. moeden echter, dat u heel wat anders bedoelt, n.l. stof dat door de warme lucht wordt opgejaagd en dat zich el ders afzet. Dan laat het filter toch te veel lucht door. Ook moet u in die ka mer dan liever niet roken, want dat is veelal de bron van alle narigheid. Een extra pijp in de schoorsteen lijkt ons niet nodig, maar daarover zal de vak man wel oordelen als hij uw kachel na ziet. Wij hebben echter de indruk dat er in uw kamer stevig gerookt wordt en dat dat wel de hoofdoorzaak is. GOEDEREEDE OUD PAPIER VOOR RESTAURATIEFONDS. Zoals te doen gebruikelijk op elke laatste zaterdag zal ook op zaterdag 29 december volgende week weer oud papier worden opgehaald inGoe- dereede, op Goeree Havenhoofd en in de Oostdijk. Het ophalen begint om 9 uur 's morgens; de opbrengst komt ten goede aan het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk. De jaarlijkse tentoonstelling van de Ouddorpse Konijnen en Pluimveefok- kersvereniging „Nut en Genoegen" is ook dit jaar weer een enorm sukses ge weest. Ondanks de zeer slechte weers omstandigheden was er een bijzonder grote publieke belangstelling, en dat is niet zo verwonderlijk als we kijken naar het zeer grote aantal van verschil lende rassen in vele kleurslagen, maar liefst 635 dieren waren te bewonderen. Ook de kwaliteit en de conditie van de aanwezige dieren was zeer hoog, lan delijk gezien ver boven het gemiddelde en volgens de verschillende keurmees ters was het een genoegen om bij „Nut en Genoegen" te keuren. Dat de vere niging in de kleindierensportwereld toch wel enig aanzien heeft bleek wel uit het feit dat de voorzitter van de Landelijke Federatie van Kleindieren- sportverenigingen de heer Mulder uit Souburg, een bezoek aan de Vereniging bracht op zaterdagavond, waar hij en kele waarderende woorden sprak tij dens de uitreiking van de hoofdprijzen. Ook wethouder Visser van de gemeen te Goedereede was hierbij aanwezig en ook hij stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken, en hij keek eens te rug, zo'n 10 jaar geleden waren er nog maar 200 dieren op de tentoonstelling van „Nut en Genoegen", terwijl er nu al ruim 600 zijn, hij wenste de leden dan ook alle sukses voor de toekomst toe. De kampioenen op deze tentoonstel ling waren: Bij de konijnen de heer J. Tieks met een Meisner Hangoor. Bij de grote Hoenders de heer D. Klok met een Rijnlander. Bij de Krielhoenders de heer A. West- dijk met een Nederlandse Uilebaard. Bij de Sierduiven Kropperrasen de heer F. Koese met een Engelse Dwerg- kropper. Bij de Sierduiven, Struktuur en Kleurduiven, de heer P. J. van Zielst met een Krulduif, hij, werd hiermede tevens kampioen geheel bij de Sierdui ven, en het Predicaat van zijn duif werd van F. naar U: verhoogd waarmee het hoogst haalbare predicaat werd bereikt. Bij de Postduiven de heer P. Voogd, die hiermee zijn zo langzamerhand on telbare kampioenschap in de wacht sleept, en dat terwijl hij zijn beste die ren heeft thuis gelaten. Vermeldenswaardig is dat Jan Grin- wis een mogelijke kandidaat is om Pauwtje van zijn troon te stoten, daar hij als zeer jeugdig duivenmelker in bij na alle klassen aan de top zat, (het zal dan in de toekomst misschien gaan om leerling en leermeester). De beste inzendingen van de jeugdle den waren: Bü de Cavia's Bram Nobel met een Goudkleurige. Bij de Hamsters Harry Witte met een Crème Satijn Kleurige. Bij de Konijnen Jan Vijfwinkel met een Kleurdwerg. Bij de Grote Hoenders George Pape met een Leghorn. Bij de Krielhoenders Kees Visser met een Hollands Hoen. Bil de Sierduiven Kropperrassen WU- co van Dienst met een Brühner Krop- per. Bij de Sierduiven, Strukturen Keur duiven Peter van Zielst met een Krul duif. Bij de Postduiven Annette Venneman. SINT - ANNALAND KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG 23 DECEMBER 1979. (4E ADVENTS ZONDAG). Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur lees- dienst wegens vacaturebeurt te Poort- vliet, sav. 6 uur ds. M. D. Geuze. (Bedie ning Heilige Doop). Geref. Gemeente: v.m. 9.30, nam. 2 uur en av. 6 uur leesdienst. Geref. Gemeente in Ned: v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en av. 6.15 uur lees dienst. KERKDIENSTEN VOOR DINSDAG 25 EN WOENSDAG 26 DECEMBER 1979. EERSTE EN TWEEDE KERSTDAG. Ned. Herv. Kerk: d.: v.m. 10 uur en av. 6 uur ds. M. D. Geuze, w.: v.m. 10 uur ds. L. WüUschleger uit Tholen. Geref. Gemeente: d.: v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur leesdienst. w.: v.m. 9.30 uur ds, C. Molenaar te Kapelle-Bieze- linge. Geref. Gem. in Ned: d.: v.m. 9.45 uur en nam. 2.15 uur leesdienst. w.: v.m 9.45 uur leesdienst. OOSTERLAND Regenval: De vorige week was de regenval zo groot dat er in het midden van het dorp door een regenmeter zelfs 55 mm. werd opgevangen. Dit is een zelden voorkomende hoeveelheid in één week. Vooral wanneer men bedenkt dat normaal er in de hele maand december meestal maar 70 mm. neerslag valt. OOSTERLAND PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 23 DECEMBER 1979. Ned. HÏerv. Kerk: 10 en 6 uur ds. J. Plante. Ger. Kerk: Gezamenlijk diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw aldaar. Ger. Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur leesdiensten. Oud. Ger. Gem.: 9.30, 2.30 en 6.30 uur leesdiensten. OOSTERLAND Op maandagavond 24 december a.s. de vooravond van Kerstmis wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier weer de jaar lijkse traditionele Kerstzangdienst ge houden, met als voorganger ds. J. Plan te. Aan deze avond zullen medewerken de Christelijke Gemengde Zangvereni ging ,Vooruitgang Zij Ons Streven,, on der leiding van de dirigent de heer J. W. Zuidgeest. De aanvang van deze wij- dingsdienst is 10.30 uur nam. SINX - ANNALAND UIENVEILING VAN DISDAG 18 DECEMBER 1979. Uien, maat veertig opwaarts, Klasse twee N.L.: 32,-----32,90. Uien, drie- lingen, maat dertig/veertig opwaarts. Klasse twee N.L.: 29,80 - 30,—. Ui- enprijs per kilogram. Aanvoer: 95 ton. Opbrengst kinderpostzegels: De door de leerlingen van de hoogste klassen van de School met de Bijijel hebben voor een bedrag van niet min der dan 1.946,aan kinderpostzegels verkocht. Wel een prachtig resultaat! Herkozen: Bij de Nederlands Her vormde Kerk zijn de heren W. P. Goe- degebuure (ouderling) en M. W. van der Klooster en M. Snoep (diakenen) her kozen. De heer M. A. Lindhout heeft zijn benoeming tot ouderling van de Hei-vormde Gemeente te Sint-Anna- land. Voor de vacature van diaken kan men tot maandag 24 december 5 uur namen van kandidaten inleveren bij de scriba, ouderling W. P. Goedegebuure, Hoenderweg 39 te Sint-Annaland. NIEUWERKERK PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 23 DECEMBER 1979. Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. W. J. Kolkert, H.A. en nam. 7 uur interk. zangdienst, m.m.v. zangkoor. Geref Kerk (N'kerk-O'Iand) 10 uur dr. J. H. Beckei;, Ooltgensplaat, 7 uur in de Herv. Kerk} Geref. Gemeente: 10 en 3 uur lees dienst. Geref. Gem. in Ned: 9.45 en 3 uur lees dienst. PREDIKBEURTEN VOOR IE KERSTDAG, 25 DECEMBER 1979. Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kolkert m.m.v. het koper-ensemble. Geref. Kerk: 9.30 ds. Moet. Geref. Gemeente: 10 en 3 uur lees dienst. Geref. Gem. in Ned.: 9.45 en 3 uur leesdienst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 17