EiiAiiDEn - n Op z'n Flakkees gezeit Bochara/ een lust voor het Oosterse oog 4e blad Vrijdag 21 december 1979 No. 4853 HET KVENSTER ff ff Tussen Sinterkloas in Korsemisse Korsemisse op de zongdagscliole DIRKSLANDBuurtvereniging ,,WEST" start in samenwerliing met UNICEF een aictie t.b.v. de hongerlijdende kinderen in Cambodja In november 27 werklozen meer op Flakkee Dam- en Schaak- ver. „Ontspanning" te Ouddorp Bochara, Dordrechis welbekende verkoopcentrum van Oosterse tapijten, acht nu de lijd rijp voor een aanvulling op uw kollektie. Tapijten van pure kwaliteit en indrukwekkende afkomst. Speciaal rond kerst en oud-en-nieuw toont Bochara u enkele primeurs uit haar komplete assortiment. Hereke Crème de la Crème. Tapijten van 100% zuiver natuurzijde zelfs de schering en inslag. Bij deze befaamde tapijten zijn vaak motieven met gebedsnissen te onderscheiden. 50 X 80 cm. 9.895, Koerdistan Nomaden tapijten. Zijn antiek en worden steeds zeldzamer. Werden zelfs na 1925 niet meer geknoopt. Het tapijt wordt herkend aan haar bijzonder fraaie ruitdessin, 35x40 cm. 225,- 60 X 60 cm. 675,- 100 X 80 cm. 1.295,- Balouch en Ghaskai kussens Kenmerken zijn de blokken, veel kleine beestjes, boompjes e.d. In zeer veel verschillende kwaliteiten, Van 98,- tot 790,- Pendjarelick De als welkomstkleden, boven de ingang van nomadententen, gebruikte tapijten. Te herkennen haar lange en smalle afmetingen met franjes en vaak een donker-rode kleur, met een prachtige oude glans. In vele formaten verkrijgbaar. v.a. 395,- Kazaks Een werkelijk prachtige sortering antieke Kazaks aanwezig. Afkomstig uit Azerbeidzjan, is hoogpolig en wordt gekenmerkt door geometrische motieven en zachte kleuren. Afmetingen tot 200 x 130 cm. v.a. 5.600,- Tevens een ruime sortering moderne kazaks vanaf 425,- Expositie van originele oosterse kunst. Bochara/ trefpunt voor kenners. Oude en antieke kunstvoorwerpen in ivoor, goud en zilver In diverse prijsklassen van 100,- tot 15.000,- Johan de Wittstraat 10-12 Dordrecht Tel.: 078-13 42 69 blik op kerk en samsnlevbig Aan de vooravond van kerst Weinig opwekkends Toch perspectief Kerstfeest 1979 is in zicht en erg op wekkend is het allemaal niet, in de we reld en in ons vaderland. Wanneer de Kerstdagen niets meer betekenden dan een paar vrije dagen, waarin we ons aan alles en nog wat tegoed doen en ons overgeven aan allerlei tedere gevoelens, dan konden we ze voor deze keer maar beter vergeten. Staatslieden en rege ringsleiders zullen wel weer boodschap pen de wereld insturen waarin ze blijk geven van hun goede bedoelingen en hun onderdanen aansporen om die goe de bedoelingen gestalte te geven. Maar na de feestdagen is blijkbaar iedereen weer gauw vergeten wat er gezegd of bedoeld was en gaat iedereen weer over tot de orde van de dag. In Iran is er althans op het mo ment dat ik dit schrijf nog niets ver anderd. Al meer dan zes weken zitten daar een 50 mensen gevangen in de A- merikaanse ambassade met niet veel méér uitzicht dan een spionage-proces waarin verschillenden van hen dat staat van tevoren vast als schuldig zullen worden veroordeeld. Het mach tigste land ter wereld Amerika staat machteloos tegenover een oude dwaas, die door een groot deel van zijn volk als een heilige wordt vereerd... Geweld gebruiken is uitgesloten, temeer omdat dan de levens van de Amerika nen zeker niet veilig meer zijn. Boven dien is één lont voldoende om het kruit vat daar in het Midden-Oosten te doen ontvlammen... In eigen land is het ook niet zo roos kleurig... Terwijl de NATO alles op alles zet om de achterstand ten opzichte van de landen van het Warschaupact in te halen heeft Nederland de rol van dwarsligger op zich genomen, door zich wel akkoord te verklaren met het ver vaardigen van nieuwe wapens, maar niet met de plaatsing ervan op eigen grondgebied. De achtergrond van dat alles is de interne verdeeldheid in eigen gelederen. Ik wil nog wel herhalen wat ik on langs in deze kolommen schreef, dat niemand gelukkig is met hoe langer hoe meer kernwapens de schrik slaat een mens om het hart wanneer men eraan denkt dat ze ooit gebruikt zouden moe ten worden maar het getuigt niet van veel werkelijkheidszin zich éénzijdig aan de verplichtingen te willen ont trekken. De rol van de zogenaamde „lo yalisten", de mensen die de regering Van Agt „gedogen" is dan ook erg dub belzinnig. Met geveinsde verontwaardi ging keren ze zich tegen de regering en zaaien ze verdeeldheid in eigen kring, en dat over een zaak van levensbelang! Met spanning zien we allen uit naar het kamerdebat waarin de regering zich tegenover de volksvertegenwoordiging zal moeten verantwoorden. Als het ka binet-Van Agt in het zadel blijft zal dat alleen maar kunnen dank zij een niets zeggend compromis en met de hakken over de sloot. Nogmaals, weinig opwekkende gelui den aan de vooravond van Kerst. Oor logen en geruchten van oorlogen. Twist en tweedracht. Haat en nijd. En temid den van dat alles mag het Evangelie klinken: „Aan de grootheid van deze heerschappij en van deze vrede zal geen einde zijn op de troon van David en in zijn Koninkrijk om dat te bevestigen en dat te sterken met gericht en met ge rechtigheid..." Ik wens u gezegende Kerstdagen toe, met zicht op het rijk waarin alles door de vrede zal bloeien. Waarnemer. Zo, Sinterkloas is weer verbie, noe mar weer op naer korsemisse. Mar je beleefde nog heel wat in dien tussen- tied. Jae dur was heel wat te beleven, goeie in kwaejediengene soms. Mit die goeie vergat je wel om te danken, mar bie al wat verdrietig en n'm greep in je kinderziele was zat je wel te bidden of het toch mar aorus mog worre. Mar om voarder te gaen... de raem (etalage) kwam vol mit arajappels, mangderij- nen, benanen, kokusneuten in aore neu ten. An de aore kante, daer was oak un raem, stong weer un hoap snoepgoed zoe as: kerskransjes van fondangt in sukelaede in netuurhjk groate stikken, Kerstmannetjes, kerstboampjes in groa te kransjes mit kraeltjes, die knarsende zoa lekker tussen je tangden. Tenminste leker jae jae, as je mar geen rotte kie zen had. O wee as ter een in un gaetje kwam, dat dee zéér oor. Mar mun ver kochte oak brangdewien, dus dan spoe lende je daer mar mee. Dan beet het wel doad! Mar affijn van aolles voor de kor semisse voor de raem, mar geen kerst- boam, dat was uut ten boazen. Niet dat moeder daer noe zoe zwaer an tillende oor, mar dat kostte alléén mar centen in je verdiende der niks an. Zonder gieng 't oak! Un drukke maend toch! Éérst mochtte mun nae de kerstboam van dr. Knöps, „wat een gebeuren!" Héél de Sommerdiekse Voorsraete vol mit kinders. Klangten of niet, daer keek tun dokter nie nae. Je stong boven op mekoare, in mar drienge, in je nellebo- gen gebruke. Mar as je overal un beetje deurheen kroop, dus onstrant was, dan stong je al gauw voor de deure. Je mocht tur in! Dan stong je in dien moai- en bréje gange, mit die wit marmere te gels in dien prachtigen brejen trap. 't Was hardstikke moai oor, mar dat maekende op mien geen indruk meer. 'k Was tur al zoe dichte geweest, om medeciennen. 'k Zie het nog voor m'n. Die groate hoage wachtkaemer mit die boekekasse een rongde taefel mit stoe len in wat banken langs te kantte. Dat lifje waer je de lege flessen of doasjes op kon zette. Jae dat was moai oor. Je trappende dan om zoe'n pedoaltje, trok an detouwen in daer gieng 't nae boven. Affijn, om bie't verhael te bluuven. Mun stonge in de gange in nae pasjes wachten, mocht je de kaemer in. Een kaemer (en-suite) zei je tegenwoordig, mar toen wasze het twee hoage kae- mers an mekaore. ^e ken dur wel un paerd in waegen in omdroaie! In dur stong un kerstboam in dun hoek, tot an de zolder. Je wier dur stille van! Toen alle kinders gezete wazze, op stoelen of banken, las ter een dochter van de dokter 't kerstverhael voor. Mun zonge bie de piano, jae, dat was oak het einde oor, zienge mit un piano dur bie. Ze leken wel un prinses. Nadien kregen mun un arajeappel un paer sinterkloas- jes of kerstkransjes in limenoade, mis schien nog wel wat, mar dat weet ik tan nie meer. Mar 't was un groat ge beuren, da'k nooit vergete binne. 't Ge beuren niet, in dr. Knöps niet! dr. Knöps die heit oak wel un medalje verdiend, mit al die klanten, daer un dag in nacht voor klaer stong. In as ter un logger was vergaen, gieng un altied condelere. Hie horende bie de gemeenschap! In bie 't weggaen zei un dan tegen de weeuwen: „as je un dokter noadig heit, hael mun dan mar oor, rekeningen stier 'k niet, zo lange as te kinders niks VOO je verdiene! juule ha de rekenien- ge noe wel betaeld, noe je kostwinder weggebleve is." Dus je kom mar oor! In hie heit zun woord gestand gehouwe. Affijn, dat had je weer gehad in dan mochten mun weer nae de fam. Slis in Menheerse, daer kwamme mun wel us, deur im tante van ons, die was huus- houster bie de hééren, dat was weer femielje van SUs. 'k Weet nog wat ik 't moaiste vongd wat ik daer kreeg... un lichtblaauwe- strikke. Dur zal nog wel wat snoep bie geweest ha, mar die strikke was ut ein de, 't was zoen moaien brejen! Zoe hadt je aoUemaele van die lichtpuntjes! Mar toen docht ik, 'k wou dat wiele toch oak mar un kerstboam hadde. Ik sloeg an 't fantiezeren. „'k Had het!" 'kzei te gen mun broertje... As het donker wordt, dan nemen we het broadmes in dan gaene mun an de stationsweg wat takjes stele. Nee geen kerstgedachte, mar as kind til je niet zoe zwaer. Dus zoe gezeit zoe gedaen! Toen mun vrom kwamme ha mun aol die takjes an in sabel gebongde (un sabel was zoen soort kruushout, daer de jongers sol- daotje mee speulende) Na, die sabel opgetuugd in 'n gaetje van de stove, wat kaekjes mit van die lintjes tur an, wat kerstkransjes uut te wienkel in un paer kaersjes mit houwertjes mochte mun bie Fienkel koape. Na... in ongse oagen was un nog veul moaier as de kerstboamen waer mun geweest wazze. Toen mun un 's aevonds mochte brang- de mocht tun niet voor 't raem, want dan zouwe de klanten un zieje in ze zouwe zaage,,. Wel jaet,weer mar un kerstboam, in dat bie un arremeweduwe die van alle maansen ete mot, schang- de! „'k Dienli niet dat Chritus komst op zo'n gedachte gericht was, maar zo is het mensdom." Mar ons as kinders deer(}e dat niet! ja 't was moai oor! Mar 'k ha nog us un korsemisse meegemaekt dat moeder ziek was, dat was earig oor! De wienkel mos deur gaen in dat gebeurde oak, munouste zuster kon aolles an! Mar 'k weet wel dat mun jongste broertje in ikke nae keemoes gienge, dat was un overbuurvrouw, in die hadt toen van dur oaremoetje nog un klein kerst boampje gekocht, het was opgesierd zoe vaore 't lij e kon. Ze bakkende wat kruukplaetjes in kokende sukelaode- melk in was al zo doende un Christen van de daed. Ze las 't kerstverhael niet voor, mar we zongen „stille nacht" enz. en dat gaf aan de kinderziel, warmte in geborgenheid. Je verdriet kwam op de achtergrond. Je voelde je aergens veilig in dit vergeet je nooit meer. Dit alles is bij alle welvaert, heel ver te zoeken. „Jammer!" Fijn, Korsfecansje! Lekker nie nae schole! In een hoap zondaegen, as 25 decem ber op maendag viel, wel drie daegen achter mekaore. 't Kon niet op. Mar voor moeder betekende dat, éé- nen dag ruste in twéé daegen, lekker wat verdiene, mar dat waere dan wel extra drukke daegen in dan mos je vooruut. 'k Zou niet graeg zage dat dit de hoofdzaek van korsemisse voor d'r was, want ze heit zeker, bie 't luujen van de kerstklokken, as de kaareken angienge het, „Amen God zij d' eer!" wel in der harte gehad. Mar ondanks die groate woorden, d'r mos broad op de planke komme in dat gieng niet vanzelf, In zoe zwaer as te Menheersenaers waere, aol- lebeië de christelijke fééstdaegen waz ze de wienkels ope. Der kwamme om- mers un hoap jongelui uit het eiland nae Menheerse in die draantelunden den héélen dag: van den Menheersen kaoie tot an Holland-Zeeland. Dat is zoe as juule wel wete, de ofscheiding van Menheerse in Sommerdiek. De jon gelui hadde allicht wat centen op zak. Daer zalle d'r bie geweest ha, die nog wel van de péén in juun overhadde, dus die liete ze dan wel roUe. In... daer most je 't van hao! In je mot niet vergete: voor 4 centen un arrajeappel, voor 8 centen 1 pond viegen, viegedaolen of 1 pond pindas. Jae, 't was druk op tun diek! Mar over verkoapen docht je eigulijk nog niet zoe, je zag un hoap maansen, in dan zat het wel goed! Je gieng 's zondags 2x nae de kaare- ke, 's maendags oak in diensdagsoggens. Je luusterende wel niet zoe goed in 't zei je niet veel meer as 't at je wist, mar de lofzang van Zacharias of Maria was toch wat verangderieng in het program, in aolles wat aores was as te vorige zon daegen trok je as kind wezende an. Mar waer mun nae toe levende... Nae korsemisse van de zongdagschole, diensdagsmiddags Dan kwamme de kinders van dun groaten in dun kleinen zongdagsschole bie mekoare in het evangelesaotiege- bouw. Dat was omlaege ande Zandpad, 'k geloave dat het noe en garage van Knöps is of misschien is het in die 34 jaer da'k wegbinne al een super- mart geworre Mar dat weet 'k niet oor, alléén weet ik dat het daer was. In daer wazze toch un hoap kinders. 't waz ze nie alléén de hierboven genoemde kinders, mar dur wazze oak un hoap van die onstrante kringen, die alléén mar mit korsemisse of paese kwamme, want tan was tur wat te haelen. Je stong mit z'n aollen te wachten, mit un kommetje in je hangt, wat dat mos je ouwergetrouw meebrienge. Kort om: 't was un gedrang in un nel- leboge gevecht van belang, voor je aol- lemaele nae binnen was, deur dat aeke- lige nauwe deurtje, in was je dan bin nen, vechte om 't voorste plekje. Ikke teminste wel, want 't was nog al klein in as ik achteran zat kon je de meester niet zieje. Mar d'r wazze d'r van dat soort meer. Dus dat begriep je hoe 't gieng! Affijn azze mun gezete wazze riep één van de meesters, dur wazze dur twee, „Meester Kriesman in meester Driesse." Mar 't was meestal meester Kries man die bulderde: „Stilte". In wat dlenk je, 't was stille. Alléén was het tan wel een hele toer om ong- der ut gebed zoe stille te bluve zitte, in kinders die klompen an hadde moste dur voeten toch oak zoe noe in dan us verzette. Mar om vaorder te gaen, nae 't gebed kwam ut ofwerken van 't pro gram. Psalmen zienge in Lukas 2 voor- leze. Dat was im aande oor, as 't hele- maele voorgeleze wier, in de spanning steeg, want as 't uut was kreeg je suk- keloademelk, dat was voor sommige kinders un tractatie, voor ongs niet, wat cacao hadden mun in de wienkel, mar bie un hoap mensen mit tie groate ge- rifformeerde huushouwens kon dat tur niet op overschiete. Wat dienk je even 65 jaoer geleje. Nae dat ceremonieel begon het over- hoaren. Dur wazze juffr. genogt, 't liep nogal vlot, dur wazze dur un hoap die 't helemael niet geleerd hadde. Mar daer ontkwam je bie ongs niet an, 'k zie moeder ongs nog overhoare, Lukas 2 mit z'n 52 verzen, in dan most je ze kanne van d'r oor. Soms was het oak weilus Jesaja 53, mit z'n rieke evangelie, dat vond je veul fijner, niet om de groate woorden van un rieke belofte, nee... dat schUlende je 40 verzen die je minder mos lère, in dat wou wat zegge. Gelokkig... toen zei het mun echt aores niks, de riekdom zie je noe pas! Dur wiere nog wat kerstliedjes gezonge in ondertussen wier de sukeloademelluk geschenke in de kerstkransjes, 't zij van banket of fundant rond gedeeld. Dan wier het eeuwenouwe kerstverhael verteld, deur één van de meesters, in dan krege mun nog un ander vertelsel, uut het leven gegrepe, dlenk ik wel. Mar as Arjanna Blok, één van de juffrouws dat vertelde was het doadstille. Zelfs ikke zelf, in 'k zat altied op spellen! Dan kreeg je un kommetje maaluk. Lekker oor: Ze was wel angebrangd, mar dat gaf niet Je proof het eigelijk geneens. In de kos- teres die 't koke mos; dat maans hadt ter huushouwen, die hadt gien tied om alsmar in de panne te gaen staen roere! In alles bie mekaore, 't was allemaele toch fijn! Mar nae al dat gedoe kwam voor de kinders 't voomaemste. De zakjes snoep wiere uutgedeeld. In de kinders die op te zondagsschole gienge krege dan nog im boekje, 't Wazze dur van aUes deur mekaore. Dikke in dun ne, nae gelang je had geleerd. Mar dik ke dat was toch héél wat. 'kHao 't wel gezieëë dat un lief boekje mit Idnder- lijke inhoud, toch voor,, Bunyans reize nae de eeuwigheid" geruild wier. 't Was ommers un dikke in dur wazze dur un hoap die het toch nooit lazze. Jae je le vende wel in kerstsfeer, mar de liefde was voare te zoeken, want je hoarende onderling nog al us: „'t Is onneus want ik konne veul meer op zage dan die of die in die heit un veul dikkere as ik. Jae de duuvel was oak beslist in de zong dagschole. Mar ik was niet zo'n besten oor, mar 'k was best blieë mit un dun boekje mit un moai verhael. Wiele wazze dur mit z'n drieën of vieren dus héél wat lees- waerrek voor moeder, 'k Zieje ons nog staen, zondagsmiddags... Moeder ofgepijgerd van de drukte weke, mar voorleze aol die drama's. In as tan 't jongetje uut „Het blaauwe hek" dood gieng... mar toch in dun hemel kwam, dan kwamme de traenen hoe méér hoe liever. Mar dan kwam oak het evangelie dat opstak. In deur aolles heen, mun hinge an moeders lippen in zo proffeteerde ze. 't Sprak in vertae- lende dun hélen Biebel voor mun! 't Brocht ongs méér bie, as aol de 5 pre ken van de voorgaende daegen, want daer begreep je niks van in zat je al léén mar op 't amen van dun dominee te wachten. Zo, hier za'k het mar bie laete, want ak deur mot gaen, dan is 't ur gien plekke voor wat aores in 't Eilanden Nieuws". 'k Hope da'k ur niet te veul bie ge- fangteseerd hae, in dat het goed over komt, 'k Verdwaele soms wel us oor. Dan wil ik hier bie de lezers, vooral zo'n beetje van mien leeftied, un geze gende korsemisse in un riek 1980 toe- waanse in zoe oak de redacsje. „Un Zaense Menheersenaer." BRUINISSE Oud. Ger. Gem.: Vrijdagavond 28 december 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek van Stavenisse. Deze aktie die tijdens de Kerstweek in de Victoriahal plaatsvindt (datums: 24, 27 en 28 december) staat geheel in het teken van de Cambodjaanse kinde ren. Cambodja, dat al tientallen jaren gebukt gaat onder geweld van een steeds oplaaiende oorlog heeft niet meer de kracht, om met eigen middelen een be staan op te bouwen gelijk de onze. Tienduizenden vluchtelingen bevolken op dit moment de kampen die in allerijl uit de grond verrezen. Kampen waar het aan alles ontbreekt, zoals hygiëne, een eerste vereiste, zeker als men met der tig a veertigduizend mensen op en in elkaar moet leven. En dan de grootste vijand, de honger, velen zijn al door deze boosdoener van het leven berooft. Onder de kinderen is het sterftecijfer schrikbarend hoog. En vele kinderen zullen nog sterven, als er geen hulp komt veel hulp zelfs. Daarom heeft het be stuur van Buurtvereniging „West" het plan opgevat een aktie te starten, met het doel veel geld in te zamelen t.b.v. de hongerlijdende kinderen in Cam bodja. De aktie start op maandag 24 decem ber om 2 uur, met een groot poppen theater, daarna een informatiefilm over Cambodja. De kinderen betalen als entree 2,50 voor de rest van de week kunnen de kinderen op vertoon van hun kaartje gratis alle evenementen van deze aktie bezoeken. Op 25 en 26 december vieren we op gepaste wijze Kerstmis. Op donderdag 27 december kunnen de kinderen en natuurlijk de ouderen starten met vervaardigen van allerlei leuke en handige dingen, die later door de kinderen tijdens de BAZAR te koop zullen worden aangeboden. Op vrijdag 28 december maken de kinderen hun werkstukjes af. De vrijdagavond stat geheel in het teken van amusement, dan wordt er n.l. door de kinderen een toneelstukje In de maand november is de werk loosheid onder de mannelijke bevolking t.o.v. oktober met 27 gestegen tot 216, zijnde 2,9°/o van de mannelijke beroeps bevolking. Onder de 216 bevinden zich 22 jongeren t/m 18 jaar. De onderverdeling: Bouwvakkers 55, metaalbewerkers 29, landbouwpersoneel 9, handelspersoneel 7, transportperso neel 22, kantoor/onderwij zend perso neel 25, losse arbeiders 28 en overige beroepen 41. De werkloosheid onder de vrouwen nam in november af tot 152; in oktober stonden nog 166 vrouwelijke werkzoe kenden ingeschreven, waaronder 56 t/m 18 jaar. opgevoerd. Daarna volgt het in Dirks- land en in het bijzonder in Plan „West" het zo populaire Imitatie-Songfestival. Na afloop van dit programma-onder deel treden voor al de aanwezigen de Pifra's op (een parodisten duo). En als klap op de vuurpijl komt het alom bekende duo Frank en Mireilla Daarna wordt er bekend gemaakt wat deze aktie heeft opgebracht. U kimt tijdens deze avond Uw gaven met gulle hand ter beschikking stellen. De entree's voor de vrijdagavond be dragen 2,50. Alle inkomsten, bazar, entree's enz, enz, zijn voor deze aktie. Alle bijkomende kosten zijn voor Buurt vereniging „West". Tevens delen wij U mede, dat de ge hele week een stand staat opgesteld van UNICEF. Komt met velen en steun deze aktie!! U helpt er een medemens mee Wilt U meer informatie, dan kunt U zich melden bij de volgende personen: L. de Berg, Bloemendaal 20, Dirksland, tel. 01877 - 1850; H. J. Bal, Bloemendaal 18, Dirksland, tel. 01877 - 1159. Uitslagen 10 en 17 december 1979: Dammen. P. van Dam C. Akershoek 2-0 J. Visbeen C. Tanis 2-0 G. Tanis J. ten Hove 2-0 K. Tanis L. Moerkerk 2-0 K. Westhoeve A. Meijer 0-2 J. Moerkerk L. Grinwis 1-1 J. ten Hove K. Tanis 1-1 C. Mierop J. Visbeen 0-2 K. Westhoeve C. Akershoek 0-2 L. Grinwis H. Tanis 0-2 P. vEin Dam J. Moerkerk 1-1 G. Tanis C. Tanis 1-1 Schaken. M. Breen Jae. Tanis 1-0 Jae. Tanis M. Breen 0-1 L. Jongkoen K. van der Wende 0-1 E. Santifort J. Grinwis 0-1 J. W. J Breve J. Meijer 1-0 K. v. d. Wende J. Soeteman V2 - V2 N. A. L. van Doom J. Grinwis V2 - V2 E. Santifort J. Meijer 1-0 SINT ANNALAND Tentoonstelling „De Meestoof'. In het streekmuseum „De Meestoof" zal rond de Kerstdagen en de jaarwisseling een tentoonstelling gehouden worden te Sint Annaland onder de titel „Hekel en spotprenten uit de eerste en tweede wereldoorlog". Op vrijdagmiddag gaat „De Meestoof" open, gedurende twee weken en wel op 22, 24, 26, 27, 28, 29 en 30 december en op 2 januari. Op deze dagen is het museum geopend in de namiddaguren van 15 tot 17 uur (3 tot 5 uur).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 13