P.V.II.JI.-fractie niet geporteerd voor grondruil met particulieren District i van Polder „Goeree bereid tot veritoop van de Westduinen vluchtelingen Dinsdag 18 december 1979 No.-4852 CHR. STREEIKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLAJSfDSE EN ZEEUWSE EILANDEiN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond RAAD OOSTFLAKKEE ie Extraatje voor Jeugd- en ,,peu ter''werk INGEZONDEN: De kernbewapening in discussie EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Kerstwijding „Het Spectrum'' te Stellendam Kerstwijding Groen van Pr insterersciiool Kerstsamenzang in Elim Kerstzangavond C.P.J.d. Flakkee^ Dienstencentrum- nieuws Kerstgroeten voor verpleegden Uitreiking iioofdprijs St. Nicolaasaktie „Sommelsdijk" GOEDEREEDE Bingo-avond t.b.v. Vietnamese ie Ver. Zuid Holl. Landschap zal prijs moeten noemen. Kerstavond NCVB POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629, Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 -- Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAA'L ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal taxlet Niet in de grond die geruild zou wor den-, maar temidden van de donderdag avond geliouden raadsvergadering heeft de PvdA'er G. Poortvliet een stevige boom opgezet over een door hem ver meende mogelijkheid van grondspecu- latie. Op de door de bewoners van het Plaatse Boomgaardpad begeerde grond had dlir. Poortvliet maar liefst een slagboom geplaatst met het bordje „handen af, eigendom van de gemeen te". Toch hadden een aantal bewoners er het oog op laten vallen teneinde door aankoop ervan hun achtertuinen met 35 meter te kunnen verdiepen. De betreffende grond was evenwel in een 14 tal volkstuintjes verdeeld, waar om het College de woordvoerder van de adspirant kopers, dhr. G. E. G. Fongers had gemaand eerst met de volkstuinders tot overeenstemming te komen. Dhr. Fongers had elders vervangende grond gekocht en met een twaalftal tuinders was spoedig een verhuizing overeenge komen. Twee van de veertien bleken daar niet voor te voelen waarom met hen overeengekomen is dat zij hun tuintjes zullen kunnen behouden; voor het College' een genoegzame reden om de raad de ruiling voor te stellen. De gemeente zou 1725 m^ geven en er 2125 m2 voor terug ontvangen; geen onvoor delig ruiltje naar het leek Dhr. Poortvliet was er echter niet zo enthousiast over. Bij hem wilde het er niet in dat er enig gemeentebelang mee gediend zou zijn en dat was voor dhr. Poortvliet bepalend voor zijn medewer king aan het voorstel. „Deze mensen (het gaat om Boomgaardpad 37 t.m. 47) wonen al riant, maar als we met de ruiling instemmen gaan we hen nog eens extra bevoordelen en doen we aan kapitaalverschaffing", aldus dhr. Poort vliet, doelend op de kennelijke moge lijkheid op de grond een speculatieve winst te maken. Hij vond het niet aan gaan 12 volkstuinders te verjagen ter- wille van 4 a 6 mensen die hun tuin met nog eens 35 meter willen uitbrei den. Dhr. de Goeij (WD) zag minder bezwaren, maar toch zou hij wel graag garanties willen voor de „bescherming" van de twee zittenblijvers, omdat het hem niet zo'n grote kunst leek die twee binnen de kortste keren te verjagen. O- verigens kon dhr. de Goeij best met de ruil instemmen, ook al wordt daar niet zo nadrukkelijk een gemeentebelang mee gediend, duidelijk is dat het belang van de betreffende bewoners ermee ge diend is. De raadsvoorzitter kon dhr. de Goeij op zijn wenken bedienen. De grond waarop de twee tuinders tuinieren wordt buiten de ruU gehouden en blijft derhalve eigendom van de gemeente. Overigens ontkende de voorz. dat er van een verjagen van de overigen sprake zou zijn, integendeel, op het nieuwe en grotere terrein kan wat ruimer aan de volksturnders-belangen tegemoet wor den gekomen. Ook kon de voorz. met stelligheid verzekeren dat de grond niet wordt aangetrokken terwille van een speculatieve verkoop. Veelmeer willen de betrokkenen met de grondwerving een evt. uitbreidingsplan op enige af stand houden en de voorz. had daar best begrip voor: „je weet het maar nooit met uitbreidingsplannen; vandaag ligt er een weiland maar morgen is het een volkswijk!" Dhr. Hokke had evenmin bezwaren en zeker geloofde hij niet in speculatie: „de grond zou al erg duur moeten wor den om meer op te brengen dan er nu voor gegeven wordt," meende hij. Er werd tenslotte over het voorstel ge stemd. Tot de ruiling werd besloten, zij het met de stemmen van dhr. Poort vliet, Luij endijk en Troost (allen PvdA) tegen. Recreatie-bungalows. Aan de Bouwbank Stok b.v. te Til burg werd grond verkocht, gelegen in het bestemmingsplan „de Langstraat" voor de bouw van 21 recreatiewoningen, Genoemde Mij. verbindt zich door de ze aankoop om de bedoelde bouwgrond te exploiteren. Bij dhr. Hokke bestond enige zorg over het geprojecteerde toe gangspad dat z.i. vlak langs de kerk komt. Ook komt er een speelterrein en dhr. Hokke vroeg zich af of het een en het ander niet storend zullen zijn op de diensten die in de kerk gehouden wor den. Dhr. Breeman liet namens de SGP fractie weten niet met de verkoop in te stemmen omdat z.i, de zondagsrust er mee gemoeid zal worden. Uit het antwoord van de voorz. bleek het toegangspad een voetpad op geruime afstand van de kerk te komen, terwijl de speelplaats juist aan de an dere zijde van het terrein is geprojec teerd. Evt. parkeervoorzieningen zul len op het terrein zelf moeten worden genomen. Constaterend dat er momenteel re- oreatie-woninge.p in overvloed aanwe zig zijn meende' dhr Hokke dat het met de bouw niet zo snel zal gaan waarom hij er bij voorbaat op attendeerde het aldaar geen „wanordelijke, hopeloze" troep te laten worden. Het werd door de voorz. graag toe gezegd: „We zitten er bovenop dat dat niet zal gebeuren, er zullen daartoe voorwaarden worden ingebouwd." Knelpuntengeld. Voor het subsidieren van sociaal-cul turele activiteiten zal volgend jaar van CRM een extra bedrag van 36.072,— worden ontvangen. B en W menen dat dit „knelpuntengeld" het best besteed zou kunnen worden aan het peuter speelzaal werk en het jeugd en jonge renwerk die elk met financiële moeilijk heden kampen. Een en ander naar de voorz. meedeelde „vooruitlopend op een goed doordachte en diep ge gronde verdelingsclausule". De volgen de verdeling werd voorgesteld: Jeugdcommissie D. B. G. C. 2.150, Stichting Sociaal-Cultureel Vormings werk, afdeling Oude Tonge 5.250,—; Stichting Sociaal-Cultureel Vormings werk, afdeling Den Bommel 2.150, Stichting Sociaal-Cultureel Vormings werk, afdeling Achthuizen 5.250, Stichting Somiaal-Cultureel Vormings werk, afdeling Ooltgensplaat 5.250, Peuterspeelzaal Achthuizen 3.800, Peuterspeelzaal Den Bommel 3.800, Peuterspeelzaal Ooltgensplaat 3.800, Peuterspeelzaal Oude Tonge 3.800, 35.250,- Onlangs verscheen in de pers een foto waarop vermeld werd dat Flakkee nee zegt tegen de kernwapenmodemi- sering tijdens de op 24 november j.l. gehouden demonstratie in Utrecht, Wij vragen ons af waaraan men het recht ontleent zich tot tolk te maken van alle inwoners van Flakkee om hen omtrent een omstreden onderwerp „Nee" te laten zeggen. Bij voorbaat wordt, alsof wij reeds in de politiestaat leven, aangenomen dat er geen andere meningen zijn. v Het wordt hoog tijd dat wij als (nog) vrije burgers onderkennen dat het levensgevaarlijk is de mening over het kembewapeningsvraagstuk door een minderheid te laten monopoliseren en zich voor heel andere doeleinden te laten gebruiken. Heit gaat er bij dit probleem helemaal niet om of wij het Russische volk, dat vanaf 1917 al enorm heeft geleden zo wel onder hun eigen leiders als tijdens die Duitse bezetting, willen vernietigen. Een aantal van 66 miljoen gevange nen tussen 1917 en 1966 hebben naar schatting in de gevangenis doorgebracht Over de vermoorden ontbreken de cijfers. De tweede wereldoorlog kostte ca 17 miljoen Russen het leven. Waar het wel om gaat is dat wij ons door een aantal oude mannen welke zich de leiders van de meest materialis tische, philistijnse, imperialistische en autocratische staatsvorm kunnen noe men welke ooit bestaan heeft, om de tijin laten leiden met niet controleer bare toezeggingen inzake een beschei den wapenvermindering. Tevens moe ten wij niet vergeten dat deze mannen en hun opvolgers hun communistische systeem met alle ten dienste staande middelen, dus ook misleiding, aan an deren willen opleggen. Hierop ingaan heeft hetzelfde effekt als de Engelse minister Chamberlain in maart 1939 bereikte met de toezeg ging dat Hitler geen aanspraak meer op gebiedsuitbreiding zou maken. Bin nen 6 maanden brak de 2e wereldoor log uit en stierven er in ruim 5 jaar tijd ca 40 miljoen mensen. Over de naar lichaam en geest verminkten spreken wij maar niet. Eenzijdig afzien van aanpassing van de Navo-kembewapening aan de reëel aanwezige en toenemende dreiging met SS-20 raketten, een overmacht aan tanks en vliegtuigen uit het Oosten zal ons in heel korte tijd op zijn gunstigst tot een status degraderen als Finland. Ook daar gebeurt niets van enige importan tie zonder voorkennis van Moskou. Indien wij dan toch iets willen berei ken zullen wij vanuit een zo krachtig mogelijke positie over tweezijdige ont wapening moeten onderhandelen. Als gebaar zou het Kremlin dan b.v. de Baltische Staten (Estland, Letland, en Litauen) kunnen dekoloniseren! Flakkeeërs weest waakzaam ook wan neer U aan de brede maatschappelijke discussie deelneemt. (naam en dares van de inzenders bij de redactie bekend.) De betrokkenen wordt wel gevraagd achteraf verslag uit te brengen van de besteding van deze gelden. De SGP fractie maakte nogal wat reserves kenbaar, met name tegen de activiteiten die bovenbedoelde Stich tingen organiseren t.b.v. de jeugd. „Het is maar toneel en film en bonte avon den", constateerde dhr van Dam, erop wijzend dat er voor ouders een andere taak weggelegd is, te weten de kinderen op te voeden in de voorzeide leer en de vreze des Heeren. Dhr van Dam meende stellig dat er ook gedoopte kin deren aan de activiteiten van de Stich tingen deel zullen nemen en hij betreur de dat zeer. Weinig waardering had dhr van Dam ook voor de peuterspeelzalen die de peuters al vroeg losmaken van hun moeders waardoor de moederbin ding al vroeg gaat ontbreken. Door dhr Poortvliet werden de SGP bezwaren veroordeeld als een aanslag op wat t.b.v. de jeugd en de peuters wordt gedaan en dhr Poortvliet wilde dan ook een ernstig protest laten horen. „Ik vind het een groot voordeel dat iedere jeugdige die zich verder dan een beperkt lijntje wil oriënteren daar wel kom is", gaf hij te kennen. Hertenkamp Voor het vernieuwen van de afras tering langs het hertenkamp aan de Spuidijk te Ooltgensplaat werd een cre- diet van 3700,gevoteerd, in welk bedrag een post van 1600,arbeids loon. Met het karwei zullen tachtig man uren gemoeid zijn en dat was wat teveel voor de brandweer die het hertenkamp 15 jaar geleden begon en sindsdien ook onderhield. De gemeente nam het werk daarom maar over, maar zou het wel op prijs stelen wanneer de brandweer zijn zorg blijvend over het kamp zal willen laten gaan. „Niks ten nadele van de gemeente werkmensen, maar ik geloof niet dat ze het in 80 uur halen", weifelde dhr Troost waarop de voorz antwoordde: „Als ze zich maar goed kwaad maken, dan lukt het best!" Melissant. De dienst van a.s. don derdagavond, waarin zou voorgaan ds. P. Blok, kan wegens omstandigheden NIET DOORGAAN. Ooltgensplaat. Heden (dinsdag)- avond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. Aanstaande vrijdag, 21 dec, zal de jaarlijkse Kerstwijding van de Chr. MAVO school „Het Spectrum" plaats vinden in de gemeenschapsruimte van het schoolgebouw. Thema van de bij eenkomst en van de meditatie: „Kerst verrijking in de tijd van kernsplitsing?" Medewerkenden zijn de leerUngen en leraren van de school. De ouders die ook een uitnodiging zullen ontvangen via de leerlingen, alsmede andere belangstel lenden zijn van harte welkom,. Aanvang 10.35 uur; sluiting 11.45 uur. Evenals voorgaande jaren zal een ex tra lijndienst van de Z.W.N, worden in gelegd, zowel om 10.15 uur vanuit Oud- dorp als om 11.45 uur vanuit Stellen- dam. MIDDELHARNIS Vrijdag 21 december hopen de leer lingen van deze school met hun ouders en met belangstellenden een kerstwij ding te houden in de Hervormde Kerk te Middelhamis. Via de kerktelefoon van Middelhamis en Sommelsdijk is deze samenkomst te volgen. Bij de luis teraars thuis zal een programma wor den bezorgd. Ook langs deze weg wor den de ouders uitgenodigd 's avonds aanwezig te zijn. Aanvang 7 uur! NIEUWE TONGE Zaterdag 22 december organiseert de Hervormde Jeugdvereniging „Het Kom pas" een samenkomst voor het zingen van psalmen en gezangen rond het Kerstfeest. Iedereen uit de gemeente die graag zingt is daar van harte welkom. Aanvang half negen 's avonds. OUDE TONGE Op D.V. zaterdagavond 22 december om 8 uur hoopt de Chr. gem. zangver. „Com nu met Sangh" u weer een kerst zangavond aan te bieden in de Ned. Herv. kerk van Oude Tonge. De medewerkenden van deze avond zijn: Chr. gem. zangver. „Hart en Stem" van Ouddorp, „Com nu met Sangh" van Oude Tonge en orgelbespeUngen door d!hr A. L. van 't Geloof en dhr J. Be- zuyen. De beide koren zullen zowel af zonderlijk als gezamenlijk voor u en met u zingen. Wij nodigen u van harte uit voor deze kerstzangavond. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) wordt er weer oud papier opgehaald. Graag weer ge bundeld gereed zetten s.v.p. Op zaterdag 22 december a.s. hoopt de C.P.J.O. de kerstavond te houden. Voor deze avond is als spreker uit genodigd: Victor van Heusden (voor zitter Youth for Christ, Zuid-Holland). Het interkerkelijk koor „Groot nieuws voor U" is voor deze avond ook uitge nodigd. De avond zal gehouden worden in Stad aan 't Haringvliet, in Het Anker (bij de Gereformeerde Kerk). De aanvang is om 8 uur. C.P.J.-ers/sters geïnteresseerden vrienden en kennissen jullie zijn alle maal hartelijk welkom. Wij hopen dat we samen een goede avond zullen heb ben. Tot ziens! Het bestuur MIDDELHARNIS Het kerststukjes maken op donder dagavond 20 december a.s. in het Diens tencentrum onder leiding van dhr. Th. Mastenbroek begint om 20.00 uur. We herianeren nog even aan de mo gelijkheid die door de hms-omroiepen van het ziekenhuis, Hernesseroord en de Goede Ree, het Oudeland en de Sa maritaan geboden wordt uw daar ver blijvende verwanten via de huisradio een kerstgroet te doen toekomen. De aanvragen dienen vóór zaterdag 22 de cember in het bezit te zijn van de programmamakers, t.w. DIZO, Postbus 48, Dirksland (zieken huis); HORA, Postbus 16, Middelhamis (Her nesseroord); ROGOS, Julianaweg 59, Sommelsdijk (Goede Ree, Oudeland, Samaritaan). Op de aanvrage dient duidelijk ver meld te worden voor wie de plaat wordt gevraagd, aan welke plaat de voorkeur wordt gegeven, het huisadres van de betrokkene en de kamer of afdeling waar hij/zij wordt verpleegd en tenslot- i te kan er ook een wens aan worden toegevoegd. Zie evt de bon die in de krant van jl. vrijdag was opgenomen. Maandag 17 dec. j.l. is de hoofdprijs uit de St. Nicolaasaktie van de Mid denstandsvereniging „Scwnmelsdijk" aan de prijswinnaars uitgereikt. De heer de Krey, dir. van de Rabobank, overhan digde de enveloppe met reischeque tw.v. 1250,aan het echtpaar Kos- ter-Looy die de gelukkige winnaars zijn. De heer de Krey wenste het paar na mens de middenstand een goede reis toe. De middenstandsvereniging kan terug zien op een leuke geslaagde aktie. De volgende 4 prijswinnaars zijn: 2e prijs: J. v. Brussel, Camera 3e prijs: S. Kievit, Grill 4e prijs: H. Koppelaar, Poef 5e prijs: Langbroek, Verrekijker Allen van harte gefeliciteerd, ook de andere prijswinnaars. Ten bate van de in motel „Oostduin" verblijvende Vietnamese vluchtelingen, zal a.s. woensdagavond in ver. gebouw „Oostdam" te Goedereede een bingo a- vond worden gehouden, georganiseerd door handelsonderneming „Condor", in samenwerking met de afdeUngen Oud dorp, Goeree en SteUendam van het Ro de Kruis. Ieder is er welkom. Aanvang 20.00 uur. NIEUWE GROEPSCOMMANDANT. In de vacature die was ontstaan door het vertrek van adjudant v. d. Velde is adjudant J. J. Verschoore (53) uit Briel- le tot nieuw^e groepscommandant van de groep Goedereede van de rijkspolitie benoemd. Dhr. Verschoore is momenteel waar nemend groepscommandant te Brielle. De benoeming gaat per 1 januari a.s. in. SINT ANNALAND Expositie in Dorpshuis. De fotoclub uit Sint Annaland is voornemens een foto- en diatentoonstelling te organise ren in het dorpshuis aan de Klooster straat te Sint Annaland. Deze tentoon stelling duurt van 22 tot en met 29 dec. a.s. De openingstijden zijn als volgt: zaterdag 22 december van 15 tot 21 uur, woensdag 26 december van 14 tot 18 uur, donderdag 27 december van 15 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur, vrijdag 28 december van 15 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur en zaterdag 29 december van 14 tot 17 uur. OUDDORP OPBRENGST COLLECTE De collecte die de 5e en 6e klas van de openbare school „het Westerlicht" heeft gehouden om de^ pupillen van „Hernesseroord" een dagje uit te bezor gen heeft maar liefst 1.202,46 opge bracht. De enigen die het in dezen voor het zeggen hebben, de vertegenwoordigers van het Ie district in de Verenigde Vergadering van de Polder Goeree, heb ben zich in de gistermiddag gehouden biijeenkomst niet ongenegen verklaard de Westduinen te Ouddorp te verkopen aajti de tot dusver enig bekende gega digde, de Vereniging het Zuid-HoUand- se Landschap. Voorwaarde is wel dat genoemde Ver. met spoed met een rede lijk bod over de brug komt, terwyl ook de belangen van hen die hun vee in de WestduineD ^veiden veilig gesteld zullen moeten woruen. De Vereniging met welke via de direc teur dhr de Boer correspondentie is over de evt verkoop krijgt enkele maan den de tijd om met een prijs suggestie te komen. De Ver. Vergadering wil een beslissing niet langer uitstellen i.v.m. een dreigende samenvoeging van de Polder met het Waterschap Flakkee. Wanneer Prov. Staten daartoe in het voorjaar van 1980 zullen besluiten zal de verkoop moeten zijn gepleegd. Ter vergadering viel te beluisteren dat de hoop op uitstel van de samenvoeging medio dit jaar nog aan GS verzocht steeds kleiner wordt, temeer nu van de zijde van het Provinciaal bestuur eens te meer is verzekerd dat de voor genomen vorming van een all-in Water schap de op handen zijnde samenvoe ging van de beide flakkeese Schappen onverlet heeft gelaten. Heemraad D. Goekoop die in de plaats van de overigens wel aanwezige dijkgraaf J. Voogd, de Vergadering pre sideerde kreeg alle begrip voor zijn standpunt dat tussen genoemde Ver. en de Polder m.b.t. de verkoop van de Westduinen het ijzer thans gesmeed moet worden. „We blijven niet tot in het oneindige onderhandelen", legde hij vast. Zuid-Hollands Landschap heeft grote belangstelling voor de Westduinen i.v.m. de daar aanwezige unieke flora en fauna. De Ver. zou zeker van plan zijn het inscharen van vee te bestendi gen en zelfs te verruimen tot op het pen van tien jaar geleden. De Verga dering had daar overigens weinig illu sies over: „vlees brengen en benen te rughalen", zo werd de kwaliteit van de Westduinen beoordeeld. Dat nam overigens niet weg dat er een stevige prijs op tafel zal moeten komen. De duinen mogen dan weinig voortbrengen de Ver. Zuid-HoUands Landschap geeft dermate hoog op van de biologische waarden van het gebied dat dat de heren verkopers de vrijheid geeft er een fikse prijs voor te vragen. Zij wach ten enkele maanden af... Hofdflkseweg Ook met het voorstel tot verbete ring van de Hofdljkseweg tot een rij- breedte van 5 meter en het daarvoor besch'ikbaar stellen van een crediet van 760.000,— lag het wat moeilijk. Juist vrijdag was zij het nog onofficieel bekend geworden dat Gedeputeerde Staten niet tot een verbreding tot 5 meter wensen te gaan, maar willen volstaan met 4.50 meter. Krachtens de huidige subsidienormen zou er dan geen Prov. subsidie inzitten maar die veror dening zou dan zodanig worden aange past dat in dit geval toch op een Pro vinciale tegemoetkoming zou mogen worden gerekend. Wanneer die er niet MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De NCVB van de afdeling Middelhar- nis-Sommelsdijk hoopt op dinsdag 18 december 1979 haar kerstavond te hou den, in „de Hoeksteen", Ring 13 te Mid delhamis. Aanvang 19.30 uur. Belangstellenden zijn van harte wel kom! De Westduinen, zomers gestoffeerd met het zwart-wit van de koeien. inzit zou de Polder van verbetering op eigen kosten afzien en zouden waar schijnlijk alleen de bermen wat worden verbreed. Het ongenoegen over de Provinciale aarzeling was groot temeer omdat er aanvankelijk tegen 5 meter geen be zwaren aanwezig leken. „Het zijn enkel wat kortzichtige lieden die het tegen- willen werken en misschien hun zin nog krijgen ook", werd uit de vergade ring opgemerkt. Gedoeld werd op o.m. de vragen van PvdA Statenlid Wolff te Goedereede die een en ander onder de aandacht van GS heeft gebracht. De Verenigde Vergadering houdt het vooralsnog op een breedte van 5 meter die zeker niet overdreven wordt geacht gezien de breedte van de landbouw- werktuigen die veelvuldig van de Hof dljkseweg gebruik maken. i Gunstige begroting Het genoegen over een sluitende be groting werd overschaduwd door de steeds naderbij komende samenvoeging met het Waterschap Flakkee. De be- stuurderen van „Goeree" verklaarden zich er tegen te blijven verzetten, maar het was duidelijk dat ook zij ervaren wat dhr J. Tanis vaststelde: „Je kan 't hele spul al horen aankomen!" De be groting 1980 werd dan ook gepresenteerd als de waarschijnlijk laatste. De begro ting heeft een post Onvoorziene van ruim 26.000,De omslag per ha kon andermaal op 100,gehandhaafd blij ven. Daar heeft overigens de uitvoering van de ruilverkavelingswerken aan bij gedragen. Daardoor behoeven een aantal onderhoudswerken niet te worden uit gevoerd. De Verontreinigingsbijdrage bleef gesteld op 36,per inwoner equivalent. Ook de heffing daarvan zal waarschijnlijk in 1980 voor het laatst door de Polder plaatsvinden, omdat per 1 jan. 1981 het op te richten Zuiverings schap die taak over zal nemen. Het Waterschap Flakkee zal voor 1980 de Zuiveringsheffing op 17,per i.e. stellen en daar keken de heren wat sip tegen aan. De ingelanden wordt dat voordeeltje graag gegund maar ge proefd werd dat straks heel Flakkee mee zal profiteren van het feit dat Goe dereede snel haar zuiveringszaakjes in orde had. „Als wij straks bij „Flakkee" komen hebben we al jaren meer be taald!" zo werd geopperd. Het slib dat beschikbaar komt van de zuiveringsinstallatie in de Rooklaas- plaatpolder blijkt weinig in trek te zijn. Het wordt bij gegadigden gratis thuis- gebracht maar de belangstelling ervoor is minimaal, kennelijk omdat er verschil van mening over de deugdelijkheid be staat. Door de plaatsvervangend Dijk graaf werd er evenwel op gewezen dat het Goereese slib geen stoffen uit in dustrieel afval bevat en dat de beschik bare analyse de aanwezigheid van voe dingsstoffen duidelijk aanwijzen. Aan de hand van de analyses kan de landbou wer beoordelen of het gebruik in zijn omstandigheden al dan niet raadzaam In zijn openingswoord had dhr. Goe koop duidelijk laten weten dat ook het bestuur van de Polder Goeree ernstig bezwaar aan zaltekenen tegen de door G.S. voorgenomen vorming van een All-in Waterschap. „Als je het al lemaal hoort en overweegt vraag je je af met welke belangen het Prov. bestuur eigenlijk bezig is; zeker niet met die van de Waterschappen", beoordeelde dhr. Goekoop, wijzend op de onzeker heid, het onbehagen en de ontmoedi ging die zich in Waterschapskringen momenteel manifesteert.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1