't Leek meer om 't spel dan om de knikkers te gaan Dinsdag 11 december 1979 No, 4850 VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagaoond Raad Middelharnis in begrotingsroes ir iVleesten niet zonder zorg over geringe financiële ruimte. Vragen aan GS over aanbesteding deel Rijksweg bij Ouddorp OUDDORP De vlam in de onderbroek Auto bij Nieuwe Tonge uit de bocht KEURIG GEREGELD DRIE RAADSVERGADERINGEN OP EEN AVOND Tentoonstelling „Nut en Genoegen" Ouddorp Vogel- tentoonsteliing te Nieuwe Tonge In Ouddorp vijftal inbraken gepleegd Bromfietsers botsten Abonnementsgeld 1980 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacüe) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelhamis Refc no. 34 20 01 108 cam. streekbLlAd op gereformeehidb grondslag ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Hè ja, temidden van de veelheid van zaken die j.L donderdagmiddag in de algemene beschouwingen werden aangedragen was dat nou eens een aar digheidje dat best meer gehoord zou mogen worden, waarom we ons dan ook haasten het U te vertellen: „de burgers van Middelhamis worden bedankt voor het feit dat ze de hen opgelegde belas tingsom steeds hebben voldaan!" Noem dat een vriendelijk gemeentebestuur, ten dezent verpersoonlijkt In dhr. D. Hoogzand die zqn beschouwing met de ze gave constatering sierde. Overigens betekent het niet dat het voortaan met belastingheffing gedaan zal zqn, echter behoeft de burger ook niet te vrezen dat hij met verhogingen belaagd zal wor den al verklaarden de heren raadsleden zich vry imaniem bereid tot wat aan passingen, „'t Gaat goed met Menheer- se", zo Hjkt het wanneer beschikt kan worden over een post Onvoorziene van zo'n zeshonderd-duizend Raadsleden weten echter te relative ren. „Het ziet er redelijk uit", was de stellingname van dhr. Hoogzand, waar na dhr. P. Tiggelman, PvdA vertegen woordiger het „bijzonder gunstig" over de begrotingspositie uitsprak. Dhr. de Vries (Vooruitstrevend Dorpsbelang) bleek wat beschouwender van inslag waarom hij zich niet op zo'n kwalifica tie vastprikte maar wel constateerde dat het nodig wordt een dekkingsplan op middellange termijn vast te stellen. Later zou hij het „ernstig bezorgd" la ten horen. Dhr. Koppelaar (S.G.P.) bleek weinig onder de indruk van het kapitaaltje voor Onvoorziene vooral nadat hij be cijferd had dat dat slechts l"/o van de totaal geraamde uitgaven bedraagt, maar het CDA was bij monde van dhr. Arensman weer wat optimistischer en kwam tot de waardering dat er van „ge zonde cijfers" sprake is. Ook dhr. Kersbergen van de V.V.D. vond als dhr. Koppelaar de marge niet groot, vooral in de wetenschap dat in de ko mende jaren rekening zal moeten wor den gehouden met de gevolgen die Be stek 81 voor de gemeentefinancieën in zich draagt. Twee en een half uur duurde de voor dracht van de 6 gehouden beschouwin gen. In alle gevallen zat het 'm in de lengte maar hier en daar zeker ook in de diepte wanneer de heren een brok scherpzinnigheid demonstreerden, frontaal gericht op het College dat het nog immer zonder burgemeester moet stellen. Vooral de beide oud-wethou- ders, de heren Koppelaar en Hoogzand bleken niet weg van de verrichtingen van het driemanschap achter de Colle- getafel, loco-burg. L. C. Kievit, weth. P. Krijgsman en weth. Jacobs: „...de laatste jaren, onder het vorige college, werden vanuit de raad nogal eens op merkingen gemaakt over te weinig stuwkracht en gebrek aan visie, maar dat balletje kan nu worden terugge kaatst", constateerde dhr. Koppelaar, met erikele voorbeelden, o.a. een half aangelegd fietspad langs de Rotten- burgseweg de daad bij het woord voe gend. Onmogelijk de zeventig volgetikte kantjes van de beschouwingen weer te geven maar we zetten er ons aan en pogen de diepere roerselen er uit weer ,te geven. In de beschouwingen werd bij herhaUng gemikt op de investerings nota tot het overleggen waarvan het College zich had verstout. De realise ring van een zwembad en een biblio theek staan daarop als nummer 1 en 2 waarna de bouw van een si>ortzaal te Nieuwe Tonge als nr. 3 en de inrichting van het v.m. hotel Spee als nr. 4 volgt. Als nr. 5 staat de verbetering van de huisvesting (nieuwbouw etc.) van de dienst Gemeentewerken. Aan die volg orde werd door de heren raadsleden druk gesleuteld, met name waar het de huisvesting van de dienst Gemeente werken betreft. Die moet op een eerder plan worden gesteld. Dhr. Koppelaar gaf 'm fel van leer toen hij veront waardigd vaststelde dat deze Dienst voor een slordige 9 miljoen aan kapi- taalswerken moet voorbereiden alvorens zij zelf de ruimte krijgt dit werk te kunnen verrichten. „Onuitstelbaar" zei dhr. Koppelaar over de prioriteit van verbetering van de huisvesting voor deze dienst. Later werd hierover ge stemd en kwam de voorziening voor Gem. Werken op de 3e plaats terecht. Beschouwing dhr. Hoogzand. Het was dhr. Hoogzand die in zijn beschouwing dank bracht aan de bur gerij voor het op tijd betalen van de gem. belastingen, maar toen had dhr. Hoogzand al een groot deel van het gem. erf doorwandeld. Hij had B. en W. laten weten niet zo bijster onder de in druk van haar verrichtingen te zijn. Al snel moest dhr. Hoogzand ook het „zeer verontwaardigd" laten horen en wel t.a.v. de Commissie van advies voor de directeur van het Gew. arbeids bureau die in twee jaar helemaal niet heeft vergaderd. Spr. liet ook zijn licht schijnen over de woningbouw, de wo ningbouwverenigingen complimente rend met de gebleken realiteitszin en dhr. Hoogzand prees het ook dat er meer belangstelling merkbaar is voor de particuliere bouw. Hij vond het een goede zaak dat de dwaze handel in huizen zoetjesaan tot een eind geko men is, getuige de veelheid van raam biljetten. Dhr. Hoogzand gaf voorts een beschouwing op het onderwijs en de huisvesting van scholen, daarbij enkele suggesties plaatsend om in Sommels dijk de groei op te kunnen vangen, waarbij hij overigens de andere dorpen niet onbesproken Uet. Aandacht vroeg dhr. Hoogzand ook voor het „tweede kans" onderwijs waarin hij een taak zag voor een in tergemeentelijk welzijnswerker. Spr. gaf van zijn teleurstelling blijk over het feit dat de gemeente Middelhamis van de Provincie m.b.t de vestiging van een openbare bibliotheek niet het ma ximum aantal prioriteitspunten heeft gekregen. Voorts liet dhr. Hoogzand het oog gaan cï'er de beschikbare sport- accomodaties en de wenselijkheid tot uitbreiding ervan met name in Nieuwe Tonge waar een sporthal geen luxe meer zou zijn. Sprekend over een mul tifunctioneel gebruik van de sporthal- (len) dacht dhr. Hoogzand ook met spijt aan het verdwijnen uit Middelhamis van de gladiolententoonstelling „Delta- Flora". Momenteel wordt die in Stel- lendam gehouden maar dhr. Hoogzand had daar minder goede berichten over: vorig jaar hing daar een soms walgelijke lucht waardoor er in de toe komst zeker problemen zullen ontstaan" waaruit hij later een voorstel zou dis tilleren met het organiserend comité nog eens te overleggen over mogelijk heden tot terugkeer van de tentoonstel ling naar Middelhamis. Dhr. Hoogzand herinnerde weth. Jacobs aan diens „mateloze geïrriteerd heid" van 3 jaar geleden over de trage voortgang van de zwembadplannen en nu dhr. Jacobs de wethouderszetel be zet nodigde dhr. Hoogzand hem met een WD, ga nu uw gang!" Spr. besloot zijn beschouwing met een blik op de verkeers- en de parkeerpro blemen, hopend dat er spoedig een op lossing gevonden zal worden voor het parkeren van grote vrachtwagens en bussen waarvan thans velen hinder on dervinden. De aanleg van een fietspad Middelhamis - Den Bommel bleek even eens een hartewens van dhr. Hoogzand naar aanleiding waarvan hij later een voorstel in zou dienen. Nog belastingruimte. Alhoewel zeker niet ontevreden over de financiële positie van de gemeente welke z.i. de verwachting rechtvaar digt dat prioriteiten zullen kunnen wor den uitgevoerd wees dhr. P. Tiggel man (PvdA) in zijn beschouwing toch een aantal mogelijkheden aan de gem. belastingen wat op te vijzelen. Hij dacht daarbij aan de onroerend goed belas ting, althans waar het de gebruikers betreft, de reinigingsrechten en een evt. rioolretributie alhoewel hij bij voor baat vaststelde dat het zeker niet de bedoeling van de PvdA fractie is van deze drie mogelijkheden gelijk gebruik te maken. Over het ingediende prioriteitensche ma was dhr. Tiggelman zeer te spreken al zag hij met name de urgentie voor een voorziening voor Gem. Werken graag hoger genoteerd, hetgeen hem later zou lukken toen de raad zich positief over het ingediende voorstel uitsprak. Dhr. Tiggelman pleitte voorts voor het voort zetten van de contactavonden zoals die in Stad werd gehouden. Wel is waar kwamen daar maar twintig mensen, „maar", zei dhr. Tiggelman, „die ver tegenwoordigden wel alle groepen". Ook vroeg hij de mogelijkheid te be zien in Stad een aula te bouwen in sa menhang met de uitbreiding van de be graafplaats. Spr. vond het een juiste zaak dat uit de beschikbare saldi re serves een bedrag van 2 miljoen zal worden geput t.b.v. de financiering van het zwembad en hij betreurde het dat het bad al niet 5 jaar geleden werd ge bouwd omdat de opgetreden vertra gingen de bouw steeds duurder hebben gemaakt. Na een blik op het Onderwijs de personeelsvoorziening en de toren restauratie kwam dhr. Tiggelman bij het hoofdstuk Verkeer. Een uitbreiding van het fietspad langs de Rottenburgseweg achtte hij zeer ge wenst en ook vroeg hij alle aandacht voor de geldende parkeerproblemen met groot gerij en het zware verkeer over de Vissersdijk. Spr. betreurde het dat er nog steeds een tekort aan woningen is waarom hij het college vroeg alles in het werk te stellen om vertragingen in de woning bouw te voorkomen. Voorts liet hij de gedachten gaan over het hoofdstuk sport enrecreatie en het Welzijn, met name over de huisvesting en de evt. herbouwplannen van het Diekhuus en pleitte hij ervoor de Open school een eerlijke kans te geven. Spr. besloot met zijn visie over de afvoer van het huis vuil dat nu naar Brabant gaat. Dhr. Tiggelman zou een verbranding van het vuil prefereren, „want", zo ar gumenteerde hij: „het is niet juist dat we ons afval bij een ander onder de grond stoppen". Dat dhr. J. H. Koppelaar (SGP) geen hoge muts op heeft over de prestaties van het College noch over de ruimte in de begroting vermeldden we al in de aanhef van dit verslag, maar er was meer waarover hij weinig enthousiast was, zoals over het prioriteitenschema dat hij als een schijnvertoning aanmerk te. Spr. constateerde dat er van het voe ren van een beleid of van een visie op de toekomst nauwelijks sprake is, maar anders dan hij van het „eigenwijze" Col lege veronderstelt wilde hij wel dege lijk ernst maken met het schema en de ogenschijnlijk onschuldige cijfertjes die daarin worden genoemd, waarop spr. een heftig pleit voerde voor meer prio riteit te verlenen aan de verbetering van de huisvesting van de dienst Gemeente werken. M.b.t. de financiering van meer dere genoemde projecten meende dhr. Koppelaar dat er een duidelijke afwe ging zal moeten worden gemaakt die verder reikt dan wensen of verlangens: „Wanneer we eerst onze politieke sta tussymbolen gaan realiseren dan is er geen geld meer voor de werkelijke nood zakelijke objecten", zo waarschuwde hij. Spr. meende dat het zelfs aan een klein kind gegeven is te zien dat met een ruim te van 400,000,geen grote sprongen kunnen worden gemaakt. Sprekend over het onderwijs ver klaarde dhr. Koppelaar de geconstateer de terugloop van leerlingen om meer dan één reden te betreuren; z.i. wordt Het PvdA-Statylid ir. J. W. J. de Wolf te Goedereede heeft bij GS de volgende vragen ingediend: 1. Zijn Gedeputeerde Staten op de hoog te van de aanbesteding van (een ge deelte van) de werkzaamheden t.b.v. aanleg rijksweg 57 tussen de Brouwers- dam en de Nieuwe Oosterweg te Oud dorp? 2. Zijn Gedeputeerde Staten tevens op de hoogte van het art. van de Ver eniging voor Natuur en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee in het Eilandennieuws, d.d. 30 november 1979? 3. Kunnen Gedeputeerde Staten inzicht geven in de goedkeuringsprocedure voor de aanleg van dit gedeelte van de zogenaamde Dammenweg, en de moge lijkheden voor inspraak door de bevol king c.q. belanghebbenden? 4. Zijn Gedeputeerde Staten met vra gensteller van mening dat aanl. van deze weg, volgens voorgesteld tracé, in strijd is met haar eigen uitspraken in de nota Beleidsstrategie van Gedepu teerde Etaten over Goeree-Oveirflakkee? 5. Is het Gedeputeerde Staten alsnog mogelijk de uitvoering van dit ge deelte van de Dammenweg tegen te houden? 6. Zo neen, zijn Gedepuiteerde Staten dan alsnog bereid die schade die de weg aan natuur, landschap en bebouwing zal aanbrengen, door nadere eisen en ont- werp-aanpassingen, tot een minimum terug te brengen? Dhr Wolf voorziet zijn vragen van de volgende toelichting: Reeds geruime tijd staat de aanleg van de Dammenweg (HaringvUetslui- zen - Brouwersdam) heftig ter diskussie. In hetG revelingenplan wordt nog steeds rekening gehouden met een buitendijk se doorsnijding van de Flakkeese gor zen tussen Stellendam en Ouddorp. De Provincie Zeeland ziet bovendien de aanleg van een grootschalige dam menweg over Schouwen - Noord-Beve land en Walcheren als een hoogst on gelukkige zaak. Nogal abrupt kwam kortgeleden naar voren dat het weggedeelte tussen Brou wersdam, "via Ouddorp-haven naar de Provinciale weg wèl kan worden aange legd. Voor „de leek" is het volkomen onduidelijk hoe en wanneer een derge lijke beslissing is genomen. Vragensteller is overigens niet geluk kig met de huidige rondweg rond Oud dorp. Deze weg schaadt het wooncomfort van de nieuwe uitbreidingen in Oud- dorp-Oost en de rekreatieve mogelijk heden noordelijk en westelijk van Oud dorp. Vragen over het vervoer van ge vaarlijke stoffen, zoals onlangs gesteld, hebben hiermede te maken. Niettemin is aanleg van bovengenoemd gedeelte van rijksweg 57 hier geen antwoord op, vindt hij. het onvermijdelijk dat daardoor leeg stand en inkrimping van het personeel aan de orde komt. M.b.t. de huisves ting van het onderwijs pleitte spr. er voor zeker m.b.t. evt. nieuwbouw van de o.l. school te Middelhamis een af wachtende houding aan te nemen nu het waarschijnlijk wordt dat Middelhamis in noordelijke richting zal worden uit gebreid. Veel had dhr. Koppelaar te zeg gen over de Ruimtelijke Ordening waarin hij o.m. het recent verschenen Haringvlietplan betrok, waarin het ook gaat over de toekomstige inrichting van de buitenhaven van Middelhamis. „Als we als gemeente mogen deelnemen aan een Schap waarin we alleen maar ja mogen zeggen dan is dat weinig zinvol" zo zag dhr. Koppelaar op de MiddeUiar- nisse deelname in het recreatieschap vooruit. M.b.t. de situering van het nieuwe zwembad op het Concordiaveld herhaalde dhr. Koppelaar zijn voor keur voor situering in het bestemmings plan Staverseweg waar het z.i. heel wat beter tot zijn recht zou komen. Voorts stemde dhr. Koppelaar in met de voort gang van de woningbouw en het zoeken naar een oplossing voor de parkeers- problemen met vrachtwagens. Voorts vroeg hy naar evt, nieuws over de bur gemeestersbenoeming en vroeg hij de raad meer open te staan en begrip en waardering op te brengen voor de taak van de plaatselijke poUtie. Weinig positiefs bleek dhr. Koppelaar te zien in de openheid van bestuur die uit dreigt te lopen op „geen bestuur". Hij constateerde dat de aanwezigheid van en de besprekingen door de raads commissies ten spijt de raadsvergade ringen zich voortslepen en het zou hem daarom liever zijn wanneer de tijdver slindende commissies maar weer zou den worden opgeheven. Ook bleek dhr. Koppelaar zich regelmatig te ergeren over de geluidsoverlast vanaf de pu blieke tribune, waarom hij de voorz. vroeg het reglement van orde zodanig te hanteren dat niet de publieke tribu ne de kans krijgt het hoogste woord te voeren. Twee Leidenaren die vrijdagavond kleumend op de Hompelvoet in de Grevelingen waren gestrand hebben een ietwat afwijkend maar probaat middel te baat genomen om de aandacht te trekken van mensen op de Ouddorpse wallekant of van andere vissers op de Grevelingen. Ze be reikten er zelfs de bemanning van de snelle reddingsboot „de Griend" mee, waardoor die recht op hen af kon koersen om de beide mannen uit hun weinig benijdenswaardige positie te halen. Het middel had gewerkt ze hadden hun sokken, onderfaroieken en hun viskoffers in brand gestoken om met de vlammen hun positie aan te geven I De beide Leidenaren waren 's middags roet een gehuijrde boot de Grevelingen opgegaan. Toen ze 's avonds 9 uur nog niet terug waren, alarmeerde die poUtie de bemanning van ,,de Griend" die om half tien uitvoer om de mannen te zoeken. Het aangelegde vuur heeft daar goed by geholpen. Even na tienen waren de bedde „schipbreukelingen" al overgegeven aan de hoede van dhr de Kruis, de exploitant van café „Havenzicht", die hen een stevige rum-thee schonk waarvan ze snel weer op verhaal kwamen. De mannen bleken 's middags rond vijf uur motorpech te hebben gekregen. Ze hadden de boot toen tegen de plaat Hompelvoet aangelegd om voorts te voet die plaat over te lopen. Door een van hen werd later op de avond die reis nog eens gemaakt om uit de brandstoftank van het gestrande bootje nog wat benzine te tappen. Geredden en de eigenaar van het bootje beloonden de Reddingsmaat- schapptj elk met een briefje van honderd. Een personenauto waarin 8 Turken meereden is zaterdagavond bij Nieuwe Tonge uit de bocht gevlogen. De wagen ramde ter hoogte van pompstation Ne- lisse de houten vangrail en reed vier betonnen palen af. De wagen raakte daarbij zwaar gehavend maar de inzit tenden kwamen er zonder verwondin gen af. Drie van de vier eilandelijke gemeen tebesturen presteren het om a.s. donder dag op één en dezelfde avond té verga deren. De raden van Middelharnis, Oostflakkee en Dirksland schikken zich dan om de raadstafet en dat, terwijl het in principe zo goed geregeld is: Middelharnis de Ie, Oostflakkee de 2e, Goedereede de 3e en Dirksland de 4e donderdag van elke maand. Desondanks zitten ze donderdag met z'n drieën op een kluitje Middelhamis gaat een agende met maar liefst 41 punten afhandelen, en dat terwijl ook vorige week donderdag tot bijna in de kleine uurtjes werd verga derd. Toen al maakten meerderen mt de raad duidelijk nogal wat moeite te hebben met één van de voor te stellen de beschikbaarstelling van het gymnas tieklokaal aan de Juliana van Stolberg- laan aan de Kon fanfare „Sempre Crescendo". Het argument van het College om deze zaal als gyranastiek- accomodatie af te stoten is het straks gereedkomen van de gymzalen in de nieuwbouw van de LTS. Omdat deze school dan voortaan in „eigen hxns" zal gymen zal er ruimte in de sporthal beschikbaar komen die door de huidige gebruikers van de zaal aan de Jul. van Stolberglaan weer opgevuld zal kim- nen worden. Recreatieplan in de Langstraat De raad van Oostflakkee zal o.m. worden voorgesteld een stijk grond in de Langstraat, groot 15096 m2 met een recreatieve bestemming te verkopen aan Bouwbank Stok B.V. te Tilburg, B en W menen dat een prijs van 7,50 per m2 redelijk is te achten (exclusief BTW). Voorts zal genoemdeMij nog een fiks bedrag moeten offeren 5, per netto te behouden netto oppervlakte van 6120 m2) aan het fonds Dorsuitleg. De netto opbrengst voor de gemeente komt daarmee op 73.922,08. Met de koop zal het bedrijf zich verpUchten tot de bouw van 21 recreatiewoningen. De raad wordt ook ter vaststelling De 46 jarige Ouddorpse Konijnen en Pluimveefokkersvereniging „Nut en Ge noegen" houdt op a.s. vrijdag 14 en za terdag 15 december weer haar jaarlijkse Grote Tentoonstelling van Konijnen, Hoenders, Sierduiven, Cavia's, Ham sters en Postduiven. Ook dit jaar is er weer een record aantal dieren van maar liefst 635 inge schreven, en dat zijn er 100 meer als verleden jaar. Het is dus aleszins de moeite waard om een bezoek aan deze Tentoonstelling te brengen, waar U maar liefst 6 dier- groepen in vele Rassen en kleurslagen kunt bewonderen. De Tentoonstelling is geopend op vrij dag van 19-23 uur en op zaterdag van 14-21 uur. De toegang is zoals gebruike lijk gratis. aangeboden de Verordening houdende algemene bepalingen en voorwaarden voor de toekenning van dona ties en subsidies door de gemeente Oostflakkee aan instellingen. Het be treft een aanpassing van de in 1974 vastgestelde subsidienota. B en W laten overigens weten dat de beoogde stroom lijning niet anders pretendeert te be reiken dan het in logische volgorde bijeenbrengen van alle verspreide voor schriften in één verordening. Plannen met Spuikom Herkingen De gemeenteraad van Dirksland zal o.m. worden voorgesteld een krediet van 100.000,te voteren t.b.v. de ,Anfrastructuele voorzieningen" bij de jachthaven te Herkingen. Deze voorzie ningen dragen een overwegend open baar karakter en komen dan ook geheel of gedeeltelijk ten laste van de gemeen te. Het betreft o.m. het treffen van voorzieningen aan de Spuikom, zodanig dat die zomers als speelterrein voor de jeugd en als zonneweide kan dienen en 's winters als ijsbaan kan worden gebruikt. Met het plaatsen van speel- werktuigen willen B en W nog wachten totdat het particulier initiatief welUcht met plannen komt. Woonwagencentrum T.b.v. de aanleg van een woonwa gencentrum aan de Eerste Stoofweg wordt de beschikbaarstelling van een krediet van 500.000,voorgesteld. In een eerdere vergadering zag de raad van een financiering af omdat men eerst een zo groot mogelijke zekerheid wilde hebben over een evt verwerke lijking .van de dreiging van de zijde van het Ministerie. Die hield in dat de rijksvergoeding afhankelijk zou worden gesteld van de door Prov. Waterstaat te maken tracé keuze voor de omlei dingsweg rond Dirksland. Nog steeds is die keuze niet vastgesteld, maar al wel is van de zijde van het Ministerie nader verklaard dat de dreiging niet al te letterlijk moet worden genomen. B en W stellen de raad dan ook voor de vicieuze cirkel waarin de plannen momenteel verkeren te doorbreken en met de beschikbaarstelling van het gevraagde krediet een daad te stellen, zodat daadwerkelijk met de lang ver beide aanleg kan worden begonnen. De Eerste Flakkeese Vogelvereniging houdt dit jaar haar tentoonstelling in het Dorpshuis te Nieuwe Tonge. De verschillende vogelliefhebbrs zul len, zoals gebruikelijk, hun mooie vogels en soms ook wel hun mindere mooie, voor een ieder te Idjk stellen. Tal van soorten zullen weer te zien zijn, van kleine zebravink tot grote par kiet, vogels in vele kleuren maar ook vogels in een eenvoudig „pakje". Kort omvoor elk wat wils. Ieder die het dier, en wel speciaal de vogel, een warm hart toedraagt vergete niet vrijdagavond of zaterdag a.s. het Dorpshuis te Nieuwe Tonge te bezoeken. In de late zondagnacht, terwijl regen en storm zich manifesteerden, heeft ie mand een reeks van vijf inbraken ge pleegd. Begonnen werd btj VIVO Voogd aan de Westerweg, via slijterij Meijer en cafetaria 't Hoekje naar het verenigings gebouw en garage Pesch. Het was de indringer kennelijk aUeen'maar om geld te doen. Er worden enkele honderden guldens vermist. De politie die een en ander in onderzoek heeft zal graag evt. tips ontvangen die tot de opsporing van de dader(s) zouden kunnen leiden. DIRKSLAND Op het fietspad langs het Korteweeg- je zijn zaterdagavond twee elkaar tege moetkomende bromfietsers met elkaar in botsing gekomen doordat een jonge man uit Herkingen dhr. v. d. V. on voldoende rechts zou hebben gehouden. Deze jongeman zowel als de bestuurder en de passagiere van de andere brom fiets, Jac. Verolme uit Nieuwe Tonge en C. A. Goedegebuure uit Dirksland werden in het ziekenhuis aan de opge lopen verwondingen behandeld waarna ze naar huis konden worden gebracht. HERKINGEN KERSTZANGAVOND Op vrijdag 14 december a.s. zal de jaarlijkse kerstzangavond worden ge houden in de Hervormde Kerk aan de Scharloodijk. Aanvang 19.30 uur. Medewerking verlenen: het plaatse- Ujk Christelijk gemend zangkoor „Can to Voluntas" o.l.v. dir. M. Melissant, de vrouwenvereniging en de jeugdvereni gingen van de Hervormde Gemeente. Organist is Sjaak Melissant. De eerw. heer A. H. Veldhuizen hoopt een medi tatie te houden en de samenkomst te openen en te sluiten. De avond zal wor den uitgezonden door de kerktelefoon van de beide plaatselijke kerken. Iedereen is hartelijk Tvelkom. Alle dringende verzoeken uit de uitgeverswereld om uitstel ten spijt heeft de Minister be sloten om per 1 januari a.s. de abonnementsgelden voor dag- en nieuwsbladen met een BTW hef fing te belasten. Tot dusver was nog steeds het nul-tarief gehan teerd. Het betekent dat wij, met alle andere uitgevers in den lande onze abonnees met een verhoging van het abonnementsgeld moeten confronteren, temeer ook omdat de PTT een forse verhoging van het posttarief in petto heeft. Een en ander maakt een aanpassing met 4,per jaar noodzakelijk waardoor een jaarabonnement op f 38,komt. Overigens nog geen hoge prijs danlczij het feit dat we zelf altijd matiging hebben gekend We hopen dat onze abonnees be grip op zullen brengen voor de gevolgen van een maatregel die ook wij niet hebben gewild en dat gullen willen honoreren met de overmaking van het abonnements geld voor 1980 via ons gironr. 167930 of op BanknummCT 34.20. 01.108. Ook voor hen die norma liter per kwitantie betalen be staat de mogelijkheid tot beta ling per Bank of Giro, graag zelfs omdat dat de administratie heel wat overzichtelijker maakt. Bo vendien ontloopt men dan de in cassokosten waarmee een kwitan tie extra moet worden belast. We vertrouwen erop andermaal op Uw spontEine medewerking te mogen rekenen zoals dat in voor gaande jaren steeds het geval is geweest. Administratie Eilanden-nieuws

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1