,^i t^f^ [Li^-^Yx^ 52e jaargazie Dinsdag 4 december 1979 No. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUnVHOLULNDSE EN ZEEUWSE BELANDEN Versclafnt tweemaal pet weekdinsdag- en vrijdagavond DIRKSLAND: Van Prooijen reageert op antwoord van het College Vriendelijk verzoek Dierenbescherming STREEKCOMMISSIENIEUWS Huishoudelijke vergadering streekcommissie Goeree-Overflakkee op dinsdag 11 december a.s. te Middelharnis IN CAFE-RESTAUEANT BELLEVUE, ZANDPAD 60 OM 20.00 UUR Dhr P. H. V. d. Kamp op Rijksscholen gemeenschap herdacht STICHTING Bejaardenwerk OOSTFLAKKEE Parkeermaatregels langs binnenhaven Stellendam „Gewichts- beheersing" in Nieuwe Tonge Bingomiddag Oude Tonge Prijs van Productschap voor de O.D. 7 Goeree-Overflakkee toch naar Zeetfand STEENZETTERS LEVERDEN EEN MOOI STUKJE WERK Winterprogramma rundveehouderij 9«<a?a^^ POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARJSTIS Redactie en administratieLangeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacüe) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelharnis Refc no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het Dirkslandse raadslid T. van Prooijen protesteert tegen de veronder stelling, zoals neergeschreven in de krant van j.l. vrijdag, dat hij er naast zat toen hij aan het College van B en W vragen stelde n.a.v. de bouw van een woning en bedrijfsruimte door dhr. P. van Doom. Zij die de tevoren gevoerde correspon dentie hebben gevolgd zullen weten dat dhr. van Prooijen het College een ver keerd beleid aanwreef waardoor, zo verweet hij het College, van rechtsge lijkheid voor de burgers in de gemeen te geen sprake is. Daarbij herinnerde dhr. van Prooijen aan de afbraak van de garage van dhr. P. L. Vijfhuijzen, die zonder vergunning tot stand was geko men. B en W reageerden vorige week op de vragen, waarbij ze lieten weten dat wo ning en schuur van dhr. van Doom le gaal gebouwd zijn, maar dat dhr van Doom nog niet de bedrijfsbestemming heeft gerealiseerd, een en anüer om fi nanciële redenen. Het antwoord heeft dhr. van Prooijen geenszins bevredigd, waarom hij met het onderstaande schrij ven aan het College reageert: Men kan en mag over het gebruik en de bedoeling van de Nederlandsetaal van mening verschillen, het is daarom gewenst het taalgebruik zo simpel, dui delijk en zonder omhaal te gebruiken zo dat een ieder weet wat bedoeld wordt. Als men b.v. vraagt „is het waar", dan kan het antwoord zijn ja of nee, maar men gaat dan niet praten over zinspe ling of iets dergelijks met bedekte in- suniaties over achtergronden, gedach ten enz., dit kan dan indoctrinaal wer ken, waarop de vragen die gesteld wor den in de mist verzeilen en om het in goed Nederlands te zeggen, worden ver kracht. Nog sterker, geacht College, u schrijft dat uw beleid anders is dan ik veron derstel en dat mijn voorbarige gevolg trekkingen van vermeende rechtsonge lijkheid derhalve elke grond missen." Waar haalt uw College de brutaliteit en dé arrogantie vandaan, om te veron derstellen, dat in mijn vraagstelling uw argumentatie zit opgesloten, dit is ab surd. Nogmaals, ik veroordeel de stap die uw college afgelopen zomer ondernam tegen de heer P. Vijfhuizen en ik zeg u, dat dit als een smet nog vele jaren op uw beleid zal rusten. U verloor er uw gezicht mee in het dorp Dirksland. Dat is niet alleen mijn mening op een door u volbrachte wandaad. Als ik vraag, in mijn vraagstelling van 14-11-79 „indien dit zo is" dus een simpele vraag, waarom dan zo on gelukkig doen met Uw voorbarige ge volgtrekkingen. Dit ter inleiding. Nu de zaak van de heer P. van Doom zelf. Het is nu niet mijn bedoeling om Peter van Doom het slachtoffer te la ten worden van een mij bewezen wan beleid ten deze, van uw college. Alles had voorkomen kunnen worden, indien uw college had geluisterd naar de herhaalde waarschuwingen in de kommissie ruimtelijke ordening. Herinnert u zich maar de discussie tussen de heren J. Poortvliet en Joh. Struijk. Nogmaals Peter van Doom de das omdoen, nu, zou hetzelfde zijn als af braak garage van P. Vijfhuizen. Ik hoop daarvoor bewaard te blijven. De kern van de zaak waar alles om draait is ook weer simpel en met alle gedraai en gekronkel van uw college, wint u niets maar zakt u wel dieper in het moeras van de ongeloofwaardigheid. Peter van Doom kreeg van uw colle ge vergunning voor het bouwen van een bedrijfsgebouw voor het kweken van champignons. Daarnaast let u even op geacht college, daarnaast kreeg hij ver gunning voor het bouwen van een be drijfswoning. Nogmaals geacht college, leest u goed, een bedrijfswoning; dus eerst een bedrijf en dan een woning. Elke insider die maar iets weet hoe de bedrijfseconomische situatie van een champignonkwekerij met de daarbij enorme investering, had op deze aan vraag zijn hoofd geschud en het licht op rood gezet. Toch gaf uw college de vergunning en sliep toen waarschijnlijk in. Het feit werd toen wel, dat de z.g. bedrijfswoning bewoond was, terwijl het bedrijfsgebouw voor plm 40% was ge realiseerd, „een teken aan de wand"?? Alles is legaal tot stand gekomen, schrijft uw college; als men het 10 keer herhaalt, gaat men het nog geloven ook. Dankzij de waarschuwingen en kri tiek in de komissie ruimtelijke ordening besloot uw college er iets aan te doen en ging advies vragen bij bovengenoemde kommissie, waar één van de leden wei gerde dit advies te geven onder deze door uw college verziekte omstandig heden, terwijl volgens een goede, zeer goede bron van informatie uw college van plan was Peter van Doom groen licht te geven, omdat een champignon kwekerij niet, om welke reden dan ook, haalbaar bleek. U weet geacht college, „het boete kleed ontsiert de mens niet". Beleids- dwalingen dienen toegegeven en recht gezet te worden inplaats van weg te moffelen totdat de zaak vergeten is, want daarmee schendt u het vertrouwen van de mensen in uw gemeente en daar mag u niet licht over denken. Ik zou nog verder en dieper in kun nen gaan op verschillende materies, eerlijk vragen te stellen, zonder zin spelingen, voorbarige gevolgtrekkingen of insuniaties. Maar waarom zou ik het doen? Een open en eerlijk antwoord krijg ik niet, ,wel gedraai en gekronkel. Ik wens u sterkte. Inmiddels hoogachtend, T. van Prooijen. Mogen wij die abonnees, die wij een dezer dagen een herinne ringsnota stuurden inzake het a- bonnement, beleefd verzoeken de- 5 ze nog dit jaar te voldoen? s Ons postrek. nr. is 167930; ons i banknr. 34.20.01.108. g Voor uw medewerking zeggen s wij u hartelijk dank. IEILANDEN-NIEUWS B.V. afd. abonnementen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllii» Zaterdag werd door de politie opge vangen een bastaard middenslag (reu) wit met lichtbruine vlekken. De hond draagt een groene halsband en ver blijft momenteel bij mevr. v, d. Berg, tel. 01877 - 1232. Wil de eigenaar s.v.p. contact opnemen? BELANGSTELLENDEN WELKOM: Het doel van de streekcommisie is het bevorderen van de mogelijkheden voor de bevolking om mee te doen aan in spraak op het provinciale ruimtelijke be leid. De streekcommissie houdt zich on der meer bezig met het signaleren van onderwerpen welke de aandacht van bevolking en/of provinciaal bestuur verdienen. Daarnaast het op eigen ini tiatief of op verzoek van streekbe- woners of overheid organiseren van bevolkingsinspraak en het bevorderen van direkt kontakt tussen bevolking, provinciaal bestuur en ambtelijke dien sten. Huishoudelijke vergaderingen zijn vooral bedoeld voor leden van de streek commissie. Hier worden onderwerpen besproken die nodig zijn voor het fiuic- tioneren van de commissie, zoals de or ganisatie van de inspraak of het pro gramma van aktiviteiten. Belangstellenden zijn van harte wel kom om de streekcommissie bij te staan bij het signaleren van problemen, knel punten en ontwikkelingen welke in hun streek leven. Daarbij gaat het om zaken van regionaal belang, zoals aanleg van wegen, grote recreatie-projecten, open baar vervoerproblemen en vele andere. Zij kunnen de vergaderingen als toe hoorder bijwonen en krijgen de gele genheid het woord te voeren. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: Signalen uit de streek. Bij dit agendapunt krijgt u de gele genheid om onderwerpen die u be langrijk vindt onder de aandacht van de streekcommissie te brengen. Het gaat hierbij om onderwerpen van regionaal belang die de ruim telijke ordening betreffen. Nota Beleidsstrategie. Evaluatie van de discussie-avond van 15 november j.l. en verslag van de vergadering van de Vaste Com missie Ruimtelijke Ordening van 3 december. Nota rapportering. Bespreking van een nota van het secretariaat PRRO waarin een voor stel is opgenomen over de wijze waarop de inspraakresultaten ge rapporteerd moeten worden. Vertoning van de video-film „Land bouw contra mUieu?" Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mevrouw M. Th. van Zuy- dam-Roelofs, contactpersoon voor Goe ree-Overflakkee, tel.: 01871 - 1779 en het centrale secretariaat voor de streek com missies: de Provinciale- Raad voor de Ruimtelijke Ordening, waar tevens de vergaderstukken te verkrijgen zijn, Ver- rijn Stuartlaan 17 te Rijswijk. Tel.: 070 - 997770, Elisabeth de Vries. De medewerkers en leerlingen van de Rijksscholengemeenschap Goeree-Over flakkee waren diep geschokt door het plotseling overlijden van de heer P. H. van der Kamp, de eerste conrector van de school. Vanaf 1954 was hij verbonden aan de school en al de jaren daarna heeft hij zich met grote energie, met liefde en met getrouwheid ingezet voor het onderwijs. In een toespraak tot de leerlingen zei de rector, de heer Traas o.a. het volgen de: „De heer Van der Kamp is niet iemand geweest die veel cadeau gekre gen heeft in zijn leven. Hij heeft van jongs af aan heel hard moeten werken om zich een bestaan te veroveren: hij heeft niet altijd kunnen kiezen, hij heeft vaak dingen moeten doen die hem niet lagen, hij heeft veel moeten incasseren, maar hij was al vroeg iemand die zelf standig en bewust door het leven ging. Als jongeman heeft hij in de oorlog de juiste, principiële keus gedaan en we weten nu langzamerhand wel hoe vaak mensen uit angst, berekening of onver schilligheid de verkeerde kant zijn op gegaan, hoe vaak nog steeds gekozen wordt voor de veiligheid van de kudde. Maar Van der Kamp had andere eigen schappen: hij was moedig, eerlijk, trouw behulpzaam, rechtvaardig. Bovenal, hij was zichzelf, hij was iemand. Hij is meer dan 25 jaar aan de school verbonden geweest, vele generaties van leerlingen hebben hem leren kennen. Leerlingen zien, zeker in het perspectief van de tijd, heel scherp en ik ben er van overtuigd dat zeer velen zullen zeggen: ja, ik heb veel van die man geleerd, niet alleen schoolkennis maar ook andere dingen, over jezelf, over je omgang met anderen, ik heb kunnen zien hoe je iemand kunt zijn die iets betekent, iemand die een boodschap achterlaat. Ik weet dat hetzelfde geldt voor de leraren en andere medewerkers aan deze school: velen zijn onder de indruk van zijn persoonlijkheid geko men. We zullen het nu zonder hem moeten doen en dat maakt een wezenlijk vel schil, want hij was iemand, hij heeft veel voor de school betekend - zonder hem is het anders. Het voorbeeld blijft. Wij denken aan hem met dankbaar heid." Naast zijn arbeid aan de school heeft de heer Van der Kamp zich ook ver dienstelijk gemaakt in kerkelijk werk en in het verenigingsleven. Velen zullen hem zich ook herinneren als leraar aan de handelsavondschool waaraan hij vele jaren verbonden was. De verdiensten van de heer Van der Kamp kregen dit jaar koninklijke er- i' kenning, toen hij benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. In de verschillende woonkernen van de gemeente Oostflakkee worden in de maand december kerstmiddagen en/of avonden georganiseerd voor de bejaar den, in samenwerking met de plaatse lijke commissies bejaardenwerk. Dinsdag 18 december - Ooltgensplaat Kerstviering, welke wordt aangebo den door de zangverenigingen Advendo en Jubilate in 't Centrum. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 19 december - Den Bom,m,el Kerstviering welke wordt aangebo den door de beide kerken van Den Bommel in Westerlicht. Aanvang 15.30 uur. Woensdag 19 december - Achthuizen Feestmiddag georganiseerd door de plaatselijke commissie bejaardenwerk met medewerking van de fam Hoze- mans in de Fios-kantine. Aanvang 13.30 uur. Vrijdog 21 december - Achthuizen Kerstviering met de schoolkinderen. Aanvang 9.00 uur in de kerk, daarna wordt de viering voortgezet in de gym zaal van de school. Door Rijkswaterstaat zullen binnen kort in overleg met de Rijkspolitie par- keerborden worden vastgesteld op de wegen en terreinen op de binnenhaven te Stellendam. Het parkeren van auto's geschiedde tot nu toe zodanig dat dit geregeld gevaar en hinder opleverde voor het overige verkeer en de gebruikers van de haven. Door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens en door het aanbrengen van gele strepen zal dit probleem kunnen worden opgelost. Tegen het genomen besluit kan be roep worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit in de Nederlandse Staatscourant ter open bare kennis is gebracht. De afdeling Nieuwe Tonge e.o. van het Groene Kruis organiseert een ge spreksgroep „gewichtsbeheersing; ge spreksleidster is mevr. Hagenbeek, di ëtiste. De eerste bijeenkomst is op donder dag 10 - 1 - 1980 om 19.30 uur in het groene kruisgebouw en daarna eens in de twee weken. Inlichtingen en opgave voor 20 - 12 - 1979 bij zr. Mehssant, tel. nr. 01875 - 1390 De bingomiddag in het dienstencen trum in Oude Tonge, die gehouden is op 28 november 1979, heeft 48 deel nemers (sters) op de been gebracht. Nadat er eerst een voorbeeld gege ven werd van hoe het spel moest, is iedereen begonnen met de bingo. Helaas kon niet iedereen een prijs winnen, maar toch zijn er 26 prijswin naars geweest. Deze middag is goed in de smaak gevallen; er waren dan ook diverse deelnemers die gevraagd hebben of het in de bedoeling lag vaker zo'n middag te organiseren. Een woord van dank is hier op zijn plaats voor de leden van de plaatselijke commissie bejaardenwerk en de fam Oole,die dit evenement hebben geor ganiseerd. Het Productschap voor Vis- en Vis producten te Den Haag heeft besloten de Productschapsprijs voor de aanvoer van de best verzorgde zeevis en verse haring aan de Vismijn te Scheveningen toe te kennen aan de schipper van de O.D. 7 en zijn bemanning. De O.D. 7 „de twee gebroeders" is eigendom van de maatschap K en A Kleijn van welke beiden dhr. A. A. Klijn als schipper fungeert. Ook vorig jaar sleepten zij de Productschapsprijs in de wacht. Mocht het hen volgend jaar andermaal geluk ken dan mogen zij de fraaie wisselbe- ker definitief in bezit houden. De prijs zal op een nog nader vast te stellen da tum worden uitgereikt. INGEZONDEN: In het Eilandennieuws van vrijdag 23 nov. is een ingezonden brief ge plaatst van dhr J. M. Kemner uit Mid delharnis. Als üd van de Provinciale Staten van Zuid-Holland (en het enige lid op dit eiland) voel ik me nogal aangesproken door datgene dat dhr Kemner naar voren brengt. Allereerst ware het korrekter geweest indien dhr Kemner opgemerkt had dat het hier gaat om een voorlopig rapport als voorbereiding voor de herziening van het Streekplan Zuid-Holland-Zuid, waarin nog opgenomen worden: de Hoeksche Waard en de Drechtsteden. Het rapport vermeldt de beleidsvoorne mens van het Kollege van Gedepu teerde Staten (en dat is echt iets anders dan ,J)e Provincie"). Diskussie over het rapport moet nog volgen in de verschil lende commissies van de Staten (o.a. Commissie Verkeer en Commissie Ruim telijke Ordening) en (begin 1981) in de plenaire vergadering van de Provinciale Staten. Het is zeker de bedoeling door hoozittingen (zoals gehouden op 15 no vember) door informatie van de Pro vinciale Raad voor de Ruimtelijke Or dening, kontakten met gemeentebestu ren én met de plaatselijke bevolking (uiteindelijk zit ik daar ook voor) de nodige bijsturing aan het rapport te geven. Of het daarbij mogelijk is om het iedereen naar de zin te maken is uiteraard de vraag. Naar aanleiding van de verschillen de onderwerpen die dhr Kemner noemt (als barrikades die worden opgeworpen tegen de pendelaars) de volgende op merkingen (in de volgorde die hij noemt): A: Verkeer. Algemeen zou ik willen opmerken dat er m.i. terecht een aantal maatregelen wordt genomen. In het kader van de verkeersveiligheid, het ruimtegebruik (hoeveel ha. grond denkt dhr Kemner dat de gehele Ruit rond Rotterdam in beslag neemt?) en ener giebesparing is terughoudendheid te recht. Bij de voorbeelden die dhr Kem ner noemt is de provincie slechts ge deeltelijk of geheel niet betrokken (Spijkenisserbrug, Helnenoordtunnel, Brienenoordbrug). Ik rijd zelf de afge lopen 6 jaar dagelijks van Goedereede naar Rotterdam (v.v.) In die 6 jaar is de reistijd, via de Haringvlietsluizen, aanmerkelijk korter geworden (ondanks de invoering van de max. snelheid van 100 km/u). Verbeteringen bij Hellevoet- sluis (met medewerking van de pro vincie) en tussen de Hartelbrug en Rotterdam (vooral een Rijkszaak) heb ben dit bevorderd. Binnenkort opening Botlektunnel en aanleg RW 57 (met volle medewerking van provincie, waar bij de aansluitingen op Voorne nog heftig bediskussieerd worden). Ik ben vaak sneller op mijn werk dan sommige kollega's uit Rotterdam zelf. Dat de route via Groene Kruisweg - STELLENDAM: iviceiueien ^uiien er weiucnc acnie- loos aan voorbij lopen, maar er zullen er toch ook heel wat zijn die het nieuwe steentalud langs de oude haven van Stellendam als een fraai stukje vakwerk herkennen. Het werd opgezet door deelnemers aan 's lands enige in Stellendam gevestigde Steenzet tersopleiding, uitgaande van de Stich ting Produktiviteit Rijs werkers en Steenzettersbedrij f. De opleiding die nu sinds 6 jaar in Stellendam gehouden wordt heeft inmiddels 30 geslaagde kandidaten af geleverd; momenteel zijn er 5 cursisten in opleiding. De cursus duurt een jaar, het eerste halfjaar wordt onderwijs ge noten op de „school" te Stellendam; het volgende halfjaar is een stage-jaar waarin de cursisten in de praktijk wor den ingezet. Zo gebeurde dat kortgele den ook in Stellendam waar een deel van het talud langs de haven dringend aan een beurt toe was. De oude klin kers werden verwijderd en er kwamen nieuwe bazaltblokken. De cursisten schuwden ook het maken van enkele trappen niet. Het gedane werk mag dan ook geslaagd heten, zoals ook B en W constateerden toen ze vorige week bij de aflevering van het werk waren. Spijkenisserbrug verder wordt afgeremd lijkt me zeker na openstelling van de Botlektunnel volkomen gerecht vaardigd. Onnodig verkeer door de woonkernen Spijkenisse - Hoogvliet - Poortugaal en Rhoon moet voorkomen worden. Dhr Kemner zou een dergelijke verkeersstroom langs zijn voordeur ook niet op prijs stellen als hij zou weten dat er een prima alternatief aanwezig is. Overigens ben ik zelf wel voorstander van verduJ>beling van de Groene Kruis weg tussen Wellebrug en Spijkenisse, teneinde het toekomstige metrostation zo goed mogelijk bereikbaar te maken. De provincie zal deze verdubbeling (hoewel vertraagd) binnen afzienbare teimijn gaan uitvoeren. Vreemd genoeg mis ik kritiek van dhr Kemner op de verkeersparagraaf in het rapport over de (provinciale) wegen op het eiland zelf. Het is m.i. een ernstige tekortko ming van GS dat er geen woord wordt gerept over de omleidingsweg rond Dirksland, de uitvoering van de Sta- verseweg, de verdubbeling van de weg Oude Tonge - Hellgatsplein, enz. B: Wonen. Inderdaad wil de provin cie (in het verlengde van het rijksbe leid) een rem op de verdere uitbouw van woonkernen op het eiland (overi gens de laatste jaren niets nieuws!). Sommige kernen (Ouddorp, Middelhar nis) krijgen nog wel de mogelijkheid om tot centrum met een meer volledig voorzieningennivo te kunnen uitgroei en. Het stellen van een koopgrens voor vrije vestiging is niet een provinciale zaaik, maar wordt overal in het land door veel gemeenten (ook Rotterdam!) toegepast. C; Werkgelegenheid, Het voorbeeld van het Waterschap is wel erg ongeluk kig gekozen, voor wat betreft de werk gelegenheid. Er is sprake van een taak- verandering, van nieuwe taken ter plaatse (kontrole op waterkwaliteit o.a. werkgelegenheid!). Slechts enkele taken zullen vervuld gaan worden in een (nieuw) kantoor te Dordrecht. Rijk, provincie en gemeenten zullen veel in het werk stellen om (vooral schone) industrie naar het eUand te krijgen. We zijn hier echter nogal afhankelijk van het partikulier initiatief (zo gaat dat nu eenmaal in onze vrije economie). D: Milieu. Ten onrechte noemt brief schrijver een bedrag van 100 miljoen voor het maken van plannen voor de Grevelingen. Zo duur zijn ambtenaren echter niet! Tot nu toe zijn er plannen gemaakt voor de inrichting van de Grevelingen die een investering vergen De bijeenkomsten voor de rundvee houderij zijn vastgesteld. Alle bijeen komsten worden gehouden in het ver enigingsgebouw „De Schakel" te Dirks land. Aanvang 9.30 uur 's ochtends. DONDERDAG 6 DECEMBER: De teelt van duivenbonen en hun betekenis als voedergewas voor rund vee. Inleider: G. Looijen, specialist voedervoorziening van het consulent schap te Gouda. DONDERDAG 20 DECEMBER: De rimdveefokkerij toegespitst op de omstandigheden van Goeree-Overflak kee. Inleiders: P. van de Star, melk- controleur voor de Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee; P. Pons, specialist voor de rundveeverbetering van het consulentschap te Gouda. DONDERDAG 24 JANUARI 1980: De rundveemesterij. Inleider: Ing. M. L. van Genderen, bedrijfsvoorlichter voor de rundveemesterij en schapen houderij van het consulentschap te Gouda. OOLTGENSPLAAT Vijftig jaar getrouwd Vrijdag 7 december zal het echtpaar C. Braber en J. Braber-Vroegindeweij, Ben. Molendijk 26, hun 50-jarige echt vereniging herdenken. Gaarne onze hartelijke gelukwensen. van 100 miljoen. Los van dit bedrag: wil dhr Kemner niet graag recreëren? Naar aanleiding van de laatste alinea de provincie zal haar best doen een voldoende te halen (om in de woorden van dhr Kemner door te gaan: anders blijft de provincie zéker zitten!). Wat ik nog niet begrijp is de kop van zijn artikel. Heeft de kritiek van Kem ner als konklusie dat Goeree-Overflak kee dus beter bij Zeeland kan horen? Heeft hij dan de idee dat door deze nieuwe provincie Zeeland driftig zal worden gewerkt aan verbindingen met een nieuwe provincie Rijnmond; daar waar al onze voorzieningen, de win kels, de scholen, de ziekenhuizen, de werkgelegenheid èn de gevaren (indus trie, uitbreiding Maasvlakte, aanlan ding gevaarlijke stoffen) zijn? Het is zeer de vraag of we wat dat betreft aansluiting aan Zeeland zo moeten toejuichen. Goedereede, 29 november Jaap W. J. Wolf lid Prov. Staten - PvdA. j I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1