Forse appel voor de dorst, maar er wordt al aan gekloven Vreugde over de komst van de 5e generatie „Hernesseroord' rijk met haar nieuwe eigen zwembad I A. E. STRUIK I 52e jaargang IPP Vrijdag 23 november 1979 No. 4845 CHR. STEIEEKBULD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschipa tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond RAAD GOEDEREEDE: •k Geen belastingverhoging daniczij uitstekende begrotingspositie OUDDORP: Iff I POOTGOED I oontriacteiren bij: 1 I tel. 01877 - 1343 1 vertegenw.C. Meyer B.V. 1 Tentoonstelling „Kleine Kernen'' in Stad aan het Haringvliet DE SINT KOiVIT NAAR OUDDORP op ZATERDAG 24 NOVEMBER 's middags ongeveer 2.00 uur Op 'zaterdiaig 24 november organiseert de Oranje Verenigimg „OUDDORP" EEN SINT NiCOLAASFEEST met m.v. Muziekver. „APOLLO" en MAJORBTTEN uit Nieuwe Tonge en d(e Drumband uit Ouddorp. Mimek met optocht vertrekt 's middags om 2.00 uur vanaf het verenigitigsigeboluw naar VishandeJ Hameetemian om de Sint met zijn Pieten af te halen. De kinderen worden getrakteerd bij Bakker Tanis door de M.V.O. Tevens orgamseert de Oranje Ver. ©en WIR - WAR met o.a. Schiettent - Vistent - Rad van Avontuur - Khiderrad enz. enz. Ook de Rommehnarkt is er weer. De opening van de Wir-War is om 15.00 uur, dit aHes in het Verenigingsgebouw te Ouddorp. HET BESTUUR. SNEEUWKETTINGEN: ONMISBAAR als U straks naar de wintersport gaat. KOOP of HUUR ze bij GARAGE KNöPS MIDDELHARNIS tel. 2222 Doe het, terwille van Uw veihgheid; RESERVEER ZE Nüü I WIE GRAAG ZINGT I MORGENAVOND NAAR DIRKSLAND iiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHn POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelharnis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ïn de woensdagavond te Goedereede gehouden raadsvergadering zijn t.g.v. de gevraagde vaststelling van de ge meentebegroting een viertal algemene beschouwingen gehouden. Interessant, welzeker, maar te lang om ze uitvoerig weer te geven waarom we-onderstaand volstaan met de weergave van de meest markante passages eruit. In de beschou wingen keerden meerdere zaken steeds weer, zoals de instemming met de aan leg en het bouwrijp maken van het in dustrieterrein te Stellendam, met moge lijk het aantrekken van werkverschaf- fende industrieën (schone graag!) als ge volg; de graag gewilde bouw van be taalbare woningen en voor de zo veelste maal uit de mond van dhr. Oos terom het nadrukkelijk verzoek te wer ken aan een veilige fietsverbinding van Goeree naar Stellendam. De PvdA frac tie diende deze avond zelfs twee moties in Goedereede staat er financieel uit stekend voor. „Een forse appel voor de dorst", zo werd de Post Onvoorziene van ruim 8 ton getypeerd, maar niet iedereen was daar even optimistisch over: Er gaat nogal wat af.' Zo wees het optimistische geluid in de aanbiedingsbrief niet gedeeld door dhr. A. de Jong, SGP, die constateerde dat de beschikbare post van 8 ton al met zo'n 600.000,— voor nog uit te voeren kapitaalswerken gekort zal wor den. Van de resterende twee ton zal, zo voorzag dhr. de Jong, al de helft op gaan in lasten, reden waarom dhr. de Jong het college afvroeg of het geen tijd wordt een prioriteitenschema op te stellen. Zelf probeerde dhr. de Jong al enkele z.i. nodige voorzieningen, zoals de aanleg van nieuwe sportvelden in Ouddorp nu uitbreiding bij de bestaan de velden stagneert.Spr. verklaarde zich verheugd over de mogelijkheden tot spoedige bouw van de nieuwe school op Goeree-Hevenhoofd en hij sprak de hoop uit dat de verlangens tot uitbrei ding van de ver. tot Stichting en in standhouding van scholen met de Bij bel te Ouddorp gehonoreerd zullen k\in- nen worden. Denkend aan de ontlasting van de Oudelandseweg die er het gevolg van zal zijn steunde dhr. de Jong van harte in met de voorgenomen aanleg van Rijksweg 57 van de Schans tot aan de Punt; maar desnietemin vroeg hij nog aandacht voor de situaties op de krui sing Hofdijkseweg - Oosterweg en met name ook die op de kruising Eendrachts weg - Prov. weg te Stellendam. Voorts attendeerde dhr. de Jong op de wense lijkheid meer- en beter betaalbare wo ningen te bouwen, omdat de huren van de huidige nieuwe woningen voor 70''/(i van de woningzoekenden te hoog zijn. Spr. verklaarde ook voor de bouw van premie-koopwoningen te zijn, w^aartoe zo dacht hij het gemeentebestuur initiatieven zou kunnen ontplooien, wat spr. ook liet gelden voor het streven naar een optimale doorstroming. Dhr. de Jong gaf een principiële slot beschouwing waarin hij opriep tot een terugkeer tot Gods Woord en Wet zodat er nog verwachting zou mogen zijn en er weer eer in het land zou wonen. „Wie Hem hoort zal zeker wonen", zo citeerde dhr. de Jong, daar schrijnend tegenover stellend hoe nu ook in de ge meente Goedereede mensen van geld er sieraden bestolen worden. „Mocht onze verwachting zijn van Hem Die ons al ler lot en leven in Zijn hand heeft er moge Gods V/üord het richtwoord zijn of worden op ons aller arbeid", zo hoop te dhr. de Jong. P.C.P.: Premie- en particuliere bouw bevorderen. Dhr. van Oosterom die namens de PCP een beschouwing uitsprak, ver- „Wat een poppetje, wat een poppet je", de ruim 84 jarige weduwe Kleyn- Westdflk uit Ouddorp heeft het wel tien keer herhaald toen ze dinsdagmiddag een bros leventje van 16 dagen jong in handen mocht houden. De borelinge was een klein beetje „eigen vlees" van de bejaarde mevrouw Kleyn; haar eer ste achter-achter-klein-kind om precies te z\jn! De famüie vond dat de aanwezigheid van deze vijfde generatie op de foto moest worden vastgelegd en aldus togen ze, de één uit Sommelsdijk en de ande ren uit Vlaardingen naar het kleine huis je in de Ouddorpse Duinkerkerweg, naar oma die hen allen lief is. Weder kerig mag ieder van hen op de genegen heid van oma rekenen, zo ook de kleine meid, die, 16 daagjes jong voor het eerst bij haar op bezoek was. In de voorka mer- de nette kamer voor zoveel be zoek- gingen ze samen op de foto, oma, nog kortgeleden getroffen door een diep verdriet, nu met een lieve glimlach op haar gezicht terwijl ze het jonge levent je op haar schoot koesterde. Op de foto houdt de „stam-moeder", de ruim 84 jarige „Betje" Kleijn de jong ste telg, de naar haar genoemde Eliza beth Adriana v.d. Hoek uit Vlaardin gen vast. De dames op de bovenste rij zijn, rechts mevr Kamerling -Kleijn uit Sommelsdijk, geheel links haar dochter mevr. Huij er-Kamerling uit Vlaardin gen met rechts naast haar haar dochter mevr v.d. Hoek-Huijer, eveneens uit Vlaardingen." klaarde zich over de financiële positie best tevreden; 80,-- per inwoner voor zaken die zich volgens bewijs nog aan zullen dienen is geen senieure vond dhr. V. Oosterom van de Post Onvoorziene. Spr. verklaarde zich content over de aandacht die de sociale woningbouw geniet maar hij verklaarde niet voor stander te zijn van bevordering van bouw in de premie- en particuliere sector, al begreep dhr. v. Oosterom dat het bouwen in het landelijk gebied een moeilijke zaak geworden is. In zijn zorg voor het landschap ver klaarde dhr. V. Oosterom zich tevreden over de inhoud van de nota „grondsla gen voor een recreatiebeleid" die ge biedt dat de aanleg van nieuwe recrea tieterreinen zorgvuldig zullen moeten worden getoetst. Constaterend echter dat het landschap goeddeels door de landbouw wordt bepaald zei dhr. v. Oosterom toch enige zorg te hebben om dat de inkomenssituatie in deze sector dikwijls slecht is. Overigens stemde het hem tot voldoening dat de landbouw en natuurbelangen in het kader van de ruilverkaveling behartigd zullen wor den. Spr. gaf voorts een korte beschou wing op de nijverheid, industrie, vis serij en volksgezondheid waaruit bleek dat dhr. v. Oosterom over dat alles re delijk tevreden is, zoals hij dat ook te kennen gaf over de verfraaiing van het stadsgezicht van Goedereede, waardoor zo meende hij „Goedereede weer helemaal mee doet in het gemeentelijk trio". Straks zullen de oude kanonnen weer opgesteld staan langs de haven, niet als een boze dreiging, maar als symbool van gemoedelijke gastvrij heid", zo voorzag dhr. v. Oosterom, zijn erkentelijkheid betuigend voor de in de stadsverfraaiïng ontvangen bijdragen van Rijk en Provincie. Sprekend over het welzijn wees dhr. v. Oosterom er op dat welzijn niet al leen betekent te zorgen dat je bij de gemeentebak komt, maar dat het juist een stimulans van overheidswege dient te zijn om goed en verantwoord jeugd werk, vormingswerk en culturele vor ming van de grond te krijgen en in stand te houden. Tenslotte attendeerde dhr. V. Oosterom op de noodzakelijk heid de ambtehjke molens voortdurend in een stevige Grevelingenbries te zet ten, om zijn beschouwingen te besluiten met een kijk op de rijkdom en voor spoed hier en de schrijnende armoede elders, waarvan de aanwezigheid van de Vietnamese vluchtelingen in Goede reede een teken is. Spr hoopte dat dezen zich in het Goereese spoedig thuis zul len voelen. We hopen op goede verstand houdingen binnen de raad en begrip voor eikaars principes opdat waarach tig belang van de gemeente behartigd kan worden, zo besloot dhr. v. Ooste- Vervolg op pagina 2 Ie kolom. De ingebruikname van het eigen zwembad van „Hemesseroord" welke woensdagmiddag plaats vond heeft aUe daarbij betrokkenen in enigerlei staat van opwinding gebracht die duidelijk het grootst was bij de pupillen, zy na-, men direct na het gegeven startschot een koene duik in het bad om daar met overgave rondjes te trekken of van puur jolijt wat rond te dollen.' Mevrouw Erica VerkerK-Terpstra, lid van de Tweede Kamer en voorzitster van de „federatie sport gehandicapten" die het bad officieel opende had al ver moed dat het zo zou gebeuren. „Vooral voor de bewoners van de Inrichting moet het heerlijk zijn voor puur plezier het water in te gaan" had ze in haar o- penüigstoespraak verondersteld. Zij meende dat het wellicht mogelijk zou zijn periodiek een „sportinstuif" in het bad te houden om de integratie van de Inrichting met de jeugd uit het dorp ook middels deze accomodatie te vergroten. Mevr. Verkerk wenste niet alleen de pupillen geluk met het nieuwe bad, ze liet die gelukwens ook gelden voor de ouders van de kinderen omdat zij mo gen weten dat het wonen op „Hemes seroord er heel wat plezieriger door is geworden. De offkriële handeling die mevr. Verkerk pleegde was het lossen van het startschot en het bekend maken van de namen die aan de onderdelen van de nieuwe accomodatie zijn gege ven. Het zwembad wordt aangeduid als „de Kreek", de fysio-therapeutische af deling heet „het Knijpje", een naam die- zo stelde dir. dr. Roelofs vast- niet I is afgeleid van de Brabantse benaming voor cafeetje, maar een aanduiding voor een versmalling in een waterloop bedoelt te zijn. De foijer heet „de Kaai" een de eveneens aanwezige kapsalon werd „het Golfje" genoemd. Blijdschap alom op deze middag en hartverwarmende gestes, zoals die van het Jeugdbestuur van de muziekver. „Advendo" uit Maassluis dat een duik- pop aanbood, bekostigd uit de opbrengst van gehouden acties. Namens het bouw bedrijf BAM werden twee prachtige fonteinen aangeboden en goede- en dankbare woorden werden door een van de ouders gesproken. „We hebben er al tijd op gehoopt dat het er zou komen en ziedaar, het is er!" stelde deze ouder zeer tevreden vast. Intussen bleek het waar wat door een van de sprekers was opgemerkt: „de pupillen zijn gemakke lijk in het water te krijgen maar je krijgt ze er moeüijk weer uit! Het bad water wordt tot 32 graden verwarmd. Een gedeelte van het bad is voorzien van een beweegbare bodem waarmee de diepte kan worden geregeld. Het bad meet 16 x 8 meter; een pracht voor ziening waar de pupilen van „Hemes seroord" niet alleen plezier aan zullen beleven maar die ook heilzaam is voor het oefenen van bewegingen. Mevr. V'^rl^^rU ln<!t ht^t c*'>»^o^i.<v+ In Stad aan het HaringvUet zal op 27 en 28 november de tentoonstelling „Klei ne kernen" worden gehouden in het „Trefpunt". Deze tentoonstelling laat iets zien van het leven in een klein dorp en in het bijzonder van Stad, b.v. over de rust en de ruimte om ons heen, de tijd die hier nog voor elkaar is, maar ook over de problemen met het open baar vervoer, het teruglopen van de middenstand en over de leeftijdsop bouw van de bevolking. Als basismateriaal is er een foto-se rie samengesteld door de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening. Hierbij is materiaal gezocht over de si tuatie in Stad, zoals veel foto's van vroeger en nu, een dia-serie die de hele tijd te zien is en kranteknipsels. Veel foto's en dia's zijn beschikbaar gesteld door enkele Stadtenaren. Ook de plaatselijke scholen verlenen hun medewerking; zij zorgen voor ver- schilende werkstukken, zoals maquet tes, tekeningen, opstellen, gedichten en kollages. De tentoonstelling is georganiseerd door de dorpsgroep Stad aan het Ha ringvliet. Via deze weg nodigen zij ie dereen uit een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling, die gratis toegan kelijk is. De openingstijden zijn: dins dag 27 en woensdag 28 november: 'smiddags 13.30 - 16.30 uur en 's avonds 18.30 - 20.30 uur. MIDDELHARNIS. Ambtsdragersverg. Geref. Bond. In de aankondiging j.l. dinsdag be treffende de ambtsdragersvergadering van de Geref. Bond, die heden vrijdag avond te 7.30 uur in „De Hoeksteen" gehouden zal worden, is de titel van het onderwerp van ds. C. den Boer wegge vallen. Hij zal spreken over „Lijdens- en stervensbegeleiding". ERNSTIG ONGELUK OP KRUISING ROTTENBURGSEWEG MIDDELHARNIS. Op de kruising Rottenburgseweg- Doetinchemsestraat te Middelharnis is woensdagmiddag een ernstig verkeers ongeluk gebeurd. Op het kruisings- vlak kwam de uit de richting Langeweg komende motorrijder Henk Vroeginde- weij in botsing met twee, uit de Doetin- chemsestraat overstekende fietsers, de heer en mevr.Matth. du Pree uit Den Bommel. Bij de botsing sloeg de motor om en schoof 40 meter over straat waarbij de bestuurder ernstig gewond werd. De heer du Pree (68) kwam in de sloot terecht en zou wellicht verdron ken zijn als zijn vrouw hem niet was nagesprongen en zijn hoofd boven wa ter had gehouden. Ook dhr. du Pree werd ernstig gewond naar het zieken huis vervoerd. |lllllllllllllllllllllllll!lllllllll!llll!llllll!llllllll|||||ll!ll||||||ill!||||IIIIIII|||||||||l!llll!lllll|||||llllllII||ll|||I||||||||||||||||||nillini|||||||^ i Zij die graag psalmen en geestelijke Uederen zingen, kunnen morgen- avond zaterdag een fijne zangavond beleven in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland waar ze, bij de klanken van het werkelijk prachtige orgel, samen de stem mogen verheffen tot lof van God. Een ingesteld „samenzang-commissie" heeft deze avond georganiseerd g om de zanglustigen de mogelijkheid te bieden zich te laten horen maar g ook om de Ziekenhuis-omroep aan enkele banden met echt flakkeese g samenzang te helpen. Het zingen zal op de band worden gezet waarna g de Ziekenhms-omroep daar regelmatig uit zal putten ten behoeve van de verzoekprogramma's die voor de patiënten in het ziekenhuis worden s uitgezonden. I De organisatoren van de zangavond van 8 tot 9 zaterdagavond 1 I waarbij de toegang vrij is hopen dan ook dat vele zanglustigen aan 1 hun oproep gehoor zullen geven en dat een volle kerk de. ere Gods zal zingen! Kunt U zingen zing dan mee! 1 De zangavond zal geopend en gesloten worden door de plaatselijke I g Herv. predikant dis. D. Dekker. 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1