Op z'n Flal(kees gezeit Mazda 626 Start op zaterdag 17 november Automobielbedrijf Jao. de Gast Garagebedrijf J. J. Blaaic Zwemwedstrijden tussen de basisscholen uit Middelharnis, Dirksland, Stellendam en Nieuwerkerk in het zwembad ,,de Gooye" 99 ff Volleybal Opslag brengt Intermezzo-dames winst STICHTING BEJAARDENWERK OOSTFLA KK EE Profiel van de styling zoals elke klasse-auto zou moeten hebbenRij-eigenschappen van een sportv\/agen Super-zuinig door windtunnel geteste vormgeving Komfortabel, luxueus en kompleet Sedan- en Hardtopuitvoering Kortevveegje 41 - 43 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1628 Beneden Oostdijk 18 - 20 DEN BOMMEL Tel. 01871 - 1317 WOONWAGEN BEWONERS schonken bloemen PREDIKBEURTEN Bij aankoop van 10,- ontvangt u een lot dat recht geeft op een van de prijzen. HOOFDPRIJS: REIS t.w.v. 1250^ verder camera, grill, verrekij ker, poef, levensmiddelenpak ketten, handvaardigheid pak ketten, enz. Deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan het raambiljet De trekking is op 6 december. Winnende nummers komen in de plaatselijke bladen en in de etalages. Bakker Bienef elt Kunstnijverheid Bienefelt Marcel Bienefelt, Antiek Sigarenmagazijn van den Boogert DEELNEIVIENDE ZAKEN Drogisterij de Waag Modehuis Borgdorff Slagerij van der Beek Taxibedrijf Gouswaart Gebr. Groenendijk, Fietsen Bloemhandel HoUeman Leesbibliotheek Breen C. Knape, S.R.V. C. Lodder, Iveko Tuincentrum Theo Mastenbroek Levensmiddelen fa. Kastelein Kapsalon Kersseboom Antiek Pax-Kraay Sportshop Rietdijk Levensmiddelen van Strien Levensmüdelen Verbrugge Bakker Koese Slagerij Nehs Huisvhjthuis van der Kamp Garage L. van der Velde Teotyleerbedrijf de Leeuw Van Wezel elektra Fotografie Zandstra Interieur van Zielst Visser meubelen, Westhaveneind Boekhandel Poortvliet Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 20 november 1979. Op zaterdag 17 november werden in het zwembad „de Gooye" te Dirksland de schoolzwomwedstrijden gehouden tussen de hierboven vermelde basis scholen. Drie bekers werden als prijzen beschikbaar gesteld door de Rabo-bank te Dirksland, terwijl er ook een wissel- beker te verdienen viel. Hier volgen een aantal uitslagen: Op de schoolslag kwamen bij de meis jes als winnares uit de bus: Annewien Soldaat uit Dirksland met 44.2; Arjanne Groenewoud uit Middelhamis met 46.7 en Lia de Jong, ook uit Dirksland, met 47.2. Bij de jongens wonnen op dit onder deel: Rinus van Soest uit Stellendam met 44.9, Dirk v. d. Vossenberg uit Middelhamis met 45.5 en Jan-Willem v. d. Bogert uit Stellendam met 46.2. Op de borstcrawl meisjes waren de winnaressen: Annewien Soldaat uit Dirksland met 36.5, Arjanne Groene woud met 37.8 en Annemarie Polak met 38.4. Bij de jongens wonnen: Jan-Willem V. d. Bogert uit Stellendam met 34.3 en Theo Jan Tanis uit Stellendam met 36.2. Rkius van Soest uit Stellendam en Dirk v.d. Vossenberg uit Middelhamis kwa men samen aan in een tijd van 36.7. Op de rugcrawl wonnen bij de meis jes: Annewien Soldaat uit Dirksland (alwéér) met 41.5, Trudy Wijnhoff uit Middelhamis met 44.2 en Lia de Jong uit Dirksland met 45.2. De jongens eindigden als volgt: Hans Jongejan uit Dirksland met 41.0, Theo Jan Tanis uit Stellendam met 41.5 en Jan Willem v. d. Bogert uit Stellendam met 42.3. Als laatste wedstrijd van de middag kwamen de scholen met hun sterkste ploegen aan de start voor een spannen de estafette. Dirksland tikte hierbij als eerste aan, op het nippertje gevolgd door Middelhamis. Stellendam en Nieu werkerk kwamen op de derde en de vierde plaats. Na enig rekenwerk van de jury bleek dat Middelhamis zich als eerst in het algemeen klassement geplaatst had met een voorsprong van slechts 1.3 seconde op nummer twee: Dirksland. Stellendam en Nieuwerkerk kwamen met iets gro tere achterstanden op de derde en de vierde plaats. Het was een gezellige en sportieve middag met veel en vooral ook luide aansporingen van de kant van ouders en mede-clubgenoten. Het viel wel op, dat hoewel het hier toch wedstrijden tussen basisscholen betrof, toch erg veel zwempakjes van de clubs van Middel- harnis en Dirksland te zien waren. Lo gisch, dat scholen proberen hun beste zwemmers naar een dergelijk evenement te sturen. Toch gaat op deze manier echter de echte schoolcompetitiegedach- te wel wat verloren. Van de kant van de organisatoren werd een ieder na afloop bedankt voor zijn of haar aanwezigheid. Toch moest nog even van het hart, dat er slechts weinig belangstelling werd getoond door het personeel van de diverse scholen. Tot slot nog een berichtje over de uitslag van de onderlinge wedstrijden van z.c. „de Gooye" uit Dirksland, waarvan de prijsuitreiking op vrijdag 16 november werd gevierd met een gezellig avondje in buurthuis „Animo" te Dirksland. De wisselbakers gingen deze keer naar Wanda Jongejan en Harold Sikken (25 m), Annewien Soldaat en Bastiaan de Man (50 m) en Marlieg Bestmam en Hans Jelier (100 m). Een medaille kregen uitgereikt: Wan- da Jongejan, Mieke Abrahamse, Joke Stolk, Harold Sikkens, Mark Nederhof, Pieter Daan Diepenhorst (25 m 6 tot 8 jaar). Tanja de Geus, Hellen Soldaat, An nette v. Prooijen, Theo Jan Tanis, Hans Jongejan, Arjan van Driel (50 m 8 tot 10 jaar). Annewien Soldaat, Addy de Gast, Andrea Kardux, Bastiaan de Man, Carl Blokland, Erij Langbroek (50 m 10 tot 12 jaar). Marlies Bestman, Monica Tanis, Wil- ma Ariese, Johan Langbroek, Anton de Blok, Martin Jelier (100 m 12 tot 14 jaar). Jeanet van Driel, Janny Keur, Tineke Jelier, Ab van Driel, Willem Jan Leef- lang. Jan Knops (100 m 14 tot 16 jaar). Hans Jelier, Henk de Man, Jaap Ver- olme (100 mi 16 jaar en ouder). De avond verliep in een prettige sfeer en werd door alle aanwezigen zeer ge slaagd bevonden. PSALMEN Een van m'n geëmigreerde oud-ooms kwam na jaeren weer 'n bezoek brienge an de femielje. Hie maekende graeg 'n flienke rondte om Melissant heen, in den vroegen ochend. Had-en die vol- brocht, dan kwam-en op den Hoek uut en gieng daer in 't vroege uur psalmen stae zienge. De errebeiers, die naer 't land gienge en over den Hoek 'm passerende, hoa- rende den Amerikaon zienge. Wat klonk dien Psalm moai... Psalmen, die zonge de oud-Griffe- meerden nog uut de berieming van Datheen. An de nieuwe berieming van 1773 wou m'n niet an. Dat durende nog heel wat jaeren eer d'r wat maensen deur de ouwe psalmen heen nieuwe zonge. Mar 'n dominee maekende an dat tegeliek zienge van beide beriemin- gen 'n einde deur te zeggen: „'t Lijkt wel 'n Babylonische spraakverwarring zo. Kies nu öf de ene öf de andere". Daermee kwam er een einde aan 't zienge van de ouwe berieming, die miens inziens zn' deugden boven de nieuwe had, mar uut 'n oagpunt van ouwe woorden oak bezwaeren vertoanende. Overigens warre in alle kaerken de psalmen in ere, al wier er in de Groate Kaerke wel es 'n gezang gezonge. De psalmen namme oak thüus de ereplaes in. Wat wiere er in de schemertied son- dags 'n psalmen gezonge! Wier 't donker dan bleef de lampe nog een stuitje uut en m'n hoarende 't huus weergalme van de psalmen. Oak onder 't waerk wier dichte 'n vers gezonge. De kinders op de christelijke schole lerende iedere vireke 'n vaers en die op de zondagschole gienge aok. Zo wier de jeugd psalmvast. Dat maekende 't meugelijk dat de J.V.-leden die saeme naar 'n ringver- gaering gienge in de winteraevend, on derweg oak 'n psalm anhieve. 't Kwam oak voor, dat 'n jong stel onder weg zich niet schaemende om 'n psalm te ziengen. Waerom zoue aore liederen gezonge magge worre op de wegt in niet de psalmen. Toen Koningin Wilhelmüia 't eiland bezocht werd ze, naer ik meen in Stellendam, mit 'n psalm begroet. En 'k las dat in de noad van de ramp van 1953 oak 'n Psalm kon gehoard worre. Jao, psalmen levenden op 't eiland. Er was eens 'n man, die as 't onweer de, Psalm 29 zong: „'s HEEREN stem op 't hoogst geducht... 't Schepsel beeft en staat verwonderd. Als de God der ere dondert." Dat vond m'n minder passend. „As God spreekt mos 'n maens zwiege". Och, daerover zalle me mar niet oor dele, 't Is toch oak heel goed, as 'n maens vol ontzag uting geeft ans z'n besef, dat God in 't onweer spreekt, 't zie deur die ps. 29 te ziengen, 't zie op 'n aore maniere. Op 't kerkhof wier niet veul gezonge. Eens hoarende ik: „Mar 't vrome volk in U verheugd zal huppelen van ziele vreugd." Mar veulal was in aller harte: „Gelijk 't gras is ons kortstondig leven Minder dichte: „Mar 's HEEREN gunst zal over die Hem vrezen, in eeuwigheid altoos dezelfde wezen." Heel geliefd is op Flakkee Ps. 66 8: „Komt luistert toe, gij godgezinden." Tegen: 't Eigen geschrift Davids „Ikwas 'n jongeling Nog teeder en gering... keek ik as kind al bijzonder an, wegens die woord: „Eigen geschrift". Dat was voor mien iets geheimzinnigs. Dat vers werd oak wel thuus gezonge. Tenslotte: De uitwedstrijd tegen Brevok 2 in Breda heeft Intermezzo vooral door een scherpe en nauwkeurige opslag de ver diende 3-1 winst gebracht. Ook Brevok hanteerde dit wapen vaak met succes maar de thuisclub moest na de 2e set toch duidelijk afhaken. De eerste twee sets waren voor het publiek het meest aantrekkelijk. Vtel spanning, en een grillig scoreverloop resulteerden In 16 - 14 winst voor Intermezzo in de Ie set en 15 - 9 voor Brevok in de 2e. Daarna maakte Intermezzo met 15 - 8 en 15 - 4 binnen het uur het karwei goed af. De heren zegevierden in Barendreeht met 3-2 over Spirit. Het 2e herenteam had aan Rowido een lastige tegenstan der. Na de zwakke prestatie tegen YUM 2 werd deze wedstrijd met enige zorg tegemoet gezien. Heren 2 hetstel- de zich echter goed. Het team veel meer een eenheid en aanvallend werd er vaak goed gespeeld. De eerste set werd nipt met 17 - 15 gewonnen, waarna een terugval volgde en de 2e set met 15-3 werd verloren. Daarna werd er gelijkmatiger gespeeld en werden de 3e en 4e set met 15 - 11 en 15 - 10 in winst omgezet. Het 3e herenteam verraste opnieuw door een hoger geplaatste ploeg in eigen huis te kloppen. Ditmaal was ongesla gen koploper Data C 2 het slachtoffer. Met setstanden 15 - 9, 15 - 6 en 16 - 14 werd het een 3-0 zege. Dames 3 had een druk programma. Vrijdagavond werd de inhaalwedstrijd tegen YUM 2 gespeeld. Deze werd na een goede start met 3-1 verloren. Za terdag moest men wat minder ver van huis. Tegenstander was vc Goeree in Stellendam. Deze ploeg bleek duidelijk te sterk en won met 3-0. Bij de jeugd speelden jongens Al en A2 hun onderlinge strijd in de topklasse junioren. Het werd de verwachte 3-0 winst voor Al, dat alleen in de 2e set even in gevaar kwam. De setstanden waren 15 - 17, 15 - 13 en 15 - 6. De meis jes Al behaalden een gemakkelijke zege op een zwak Data C4. Meisjes BI had in Vierpolders tegen de ploeg met de zelfde naam duidelijke kansen op de overwinning. Een voorsprong in de 4e set ging echter verloren, waardoor het 2-2 werd, een verdiende uitslag, temeer door het feit dat Vierpolders meer trachtte tot samenspel te komen dan een „pingpongend" Intermezzo. Op woensdag 28 november a.s. zal er in het Dienstencentrum te Oude Tonge een BINGO-MIDDAG worden gehouden. Aanvang 13.30 uur. Ou dinsdag 4 december organiseert men in het Dienstencentrum te Oude Tong een SJOEL-WEDSTRIJD Deze wedstrijd begint om 4.00 uur. Deelnemers aan de sjoel-wedstrijd worden verzocht zich voor 1 december op te geven bij mevr. Oole, Diensten centrum Oude Tonge, Bemhardstraat 27. As m'n goed in 't psalmboek thuus is, bestaet het gevaer om 'n bepaelde psalm op iemand toe te passen. Ik hoarende vertelle van de volgende gevallen: Op 'n persoon die nogal kwaed, fors, jae bruut optrad wier: „Het briesend paard moet eindelijk sneven", toegepast Op iemand die 'n pracht huus had ge bouwd: ,,A1 zegt zijn hart: Mijn huis zal eeuwig staan,..." Mar 'k zegge er bie 't misbruuk heft 't gebruuk niet op. En 't is te hopen dat dat leven bie de Psal men bluuft. Opmerking: Behalve Psalmen, en 'n inkel Christe lijk lied wier in de huzen oak liederen gezongen als: Een karretje op de zandweg reed; 't Zonnetje gaat van ons scheiden; Ik had een wapenbroeder; Op de stille heide; Aan de oever van de snelle vliet; Toen ik op Neerlands bergje stond; In 't groene dal, in 't stille dal. Opmerkelijk is dat deze liederen in heel Nederland gezonge wiere. Heeft ons volk nog zo'n vast algemeen reper toire? Mazda 626. Een klasse op zichzelf. Kijkt U maar eens naar de vormgeving: Vlot en toch zeer gedistingeerd. U merkt het ook aan zijn vele goede eigenschappen. Want wat dacht u bij voorbeeld van de wielophanging, die er met een uitgekiende gewichtsverdeling voorzorgt, dat de Mazda 626 letterlijk aan de weg blijft "kleven"? Of het zuinige brandstofverbruik door een opvallend lage luchtweerstand (coëfficiënt 0,38). Voeg daarbij de ongelooflijke kompleetheid van de luxueuze uitrusting en de perfekte degelijkheid van de afwerkingen het is duidelijk: de Mazda 626 is een klasse op zichzelf. Het 626 programma in 't kort: Mazda 626 -1600 Sedan 4-deurs,handgeschakelde4-versneflingsbak of automaat, motorvermogen 55,12 kW (75 DIN pk) v.a. f 15.995.-. Mazda 626 -1600 Hardtop 2-deurs, handgeschakelde 5-versnellingsbak motorvermogen 55,12 kW(75 DIN pk) f 16.995.-. Mazda 626 - 2000 Sedan 4-deurs, handgeschakelde 5-versnellingsbak of automaat, motorvermogen 66,15 kW (90 DIN pk) v.a. f 17.795.-. Mazda 626 - 2000 Hardtop 2-deurs, handgeschakelde 5-versnellingsbak of automaat, motorvermogen 66,15 kW (90 DIN pk) v.a. f 18.395.-. Mazda626 Hardtop Uw Mazda-dealer voor vertrouwde zekerheidóók voor occassions met Mazda/Bovag garantiebewijs: Burgemeester Th. de Meester van Zierikzee en twee ambtenaren van de Dienst Gemeentewerken van die ge meente werden woensdagavond spon taan in de bloemetjes gezet door de woonwagenbewoners die permanent ver blijven in het Woonwagenkamp bij de Veerhaven De Val bij Zierikzee. Bijna de gehele kampbevolking had voor boeketten gezorgd en was aanwezig bij de huldiging in het nabij het kamp gelegen restaurant De Val. Men wilde op deze manier de dank en de voldoe ning vertolken voor de inrichting van het nieuwe liamp. Het oude kamp moest worden ontruimd wegens de dijkverzwa ring ter plaatse. Over de inrichting van het nieuwe kamp ongeveer 100 meter westelijk is men uitennaate tevreden. Burgemeester de Meester was zeer verrast over deze spontane hulde. Hij zeide het te betreuren, dat het 3 ton DIRKSLAND Bejaardenmiddag. Het bejaarden- comité van de Ned. Herv. Kerk nodigt de bejaarden uit voor de middag die we D.V. hopen te houden op dinsdag 20 november a.s. in „Onder de "Wiek" om 2.30 uur n.m. Deze middag zal de heer P. v. Driel verzorgen met een diaserie van zijn reis naar Italië. Als u door omstandigheden gebruik wilt maken van vervoer geef dan een berichtje door aan een van deze adres sen: Mevr. Hesselink, tel. 1357 of Mevr. SchuUer, tel. 1714. Het comité gekost hebbende kamp niet permanent kon worden ingericht, omdat CRM in tegenstelling met de bewoners vindt, dat het te ver van het centrum van het stadje is gelegen. De inrichting van een nieuw kamp aan de Klerksweg, een plaats waarmee CRM wel akkoord gaat, wordt al jaren opgehouden door een lang lopende Kroon procedure. NIEUWE TONGE G.B.S. Woensdag 21 november des avonds o.a. half 8 hoopt in de Ned. Herv. Kerk te spreken Ds. P. J. Dorsman, Ned Herv. pred. te Staphorst en lid van het Hoofdbestuur van de G.B.S. Ieder is hartelijk welkom. DANKDAG SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur en av 7.30 uur Ds. M. D. Geuze Geref. Gemeente v.m. 9.30 uur, n.m. 2 uur en av. 6 uur Ds. W. Hage te Rotterdam Geref. Gemeente in Ned. v.m. 9.45 uur en n.m. 2.15 uur leesdienst; av. 6.15 uur Domineeskerk. THOLEN Groene Kruis Dinsdag 27 novem ber zal burgemeester E. Baerends het verbouwde Groene Kruisgebouw op de hoek van de Regentessestraat - Molen- vlietsestraat officieel openen, 's Avonds is er open huis. Sommelsdijkse Sint Nicolaas-aktie 1979

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6