Het kerstpakket voor Gemeente ambtenaren is veilig gesteid kriïid-e:r. Auto van de dijk; twee gewonden CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUm-HOLLAUDSE EN ZEEUWSE En.ANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Discussie-avond Streeicconimissie Provincie wil forensisme op Goeree - Overflalcicee niet verder laten opruicken in Dirksland tal van bezwaarscliriften tegen evt. bouw V. sportcentrum aan de Vroonweg Raad Goedereede vergadert donderdag en vrijdag COUPONS Eerber^tapijt wol 6.30 X 400 van 1640,v. 4.90 X 400 van 930,v. ƒ1298,- 698,- RAAD OOSTFLAKKEE VAN U WIL IK I ZINGEN! EXTEA KERKDIENSTEN 'ÏEREF. GEMEENTEN Inbraak in scholen Oostflakkee Regionale Ambts dragersvergadering Geref. Bond Ouddorp BRASS - BAND „CONCORDIA'' TROTS IN HET NIEUWE UNIFORIVI POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacUe) tel. 01870-3392 Giro 16793Ó Bank Raba Middelharnis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Na een kort openingswoord waarin hij j.l. dondardagavond de spreker van de toen gehouden discussie-avond, de heer N. Buijsert, Gedeputeerde voor de ruimtelijke ordening van de Staten van Zuid-Holland, alsmede enkele andere heren, waaronder de heer R. Klem als vertegenwoordiger van de Provinciale Raad voor de Ruimteliyke Ordening en het vrij talrijke publiek welkom heette, hield dhr A. J. van Rumpt, vice-voorz van de Streekcommissie een korte in leiding waarin hij de gang van zaken bij de streekplanherziening uiteenzette. Dhr v. Rumpt wekte ook de aanwezigen op om deze uitermate goede gelegenheid voor de bevolking van Goeree-Overflak- kee mee te denken en te praten over de toekomst van het eiland aan te grij pen; een oproep die niet onbeantwoord bleef. De heer Buijsert wilde om te beginnen wat meer duidelijkheid geven in wat nu eigenlijk de aanzet heeft gegeven tot herziening van het streekplan. Na een periode van 10 jaar zijn allerlei zaken de ontwikkeling betreffende anders ko men te liggen. Omdat een streekplan vooruit kijkt en aangeeft hoe de ruimte in de toekomst gebruikt zal worden is het noodzakelijk om na de planperiode van zo'n 10 jaar een streekplan te her zien. Volgens spreker mag dit nog wel vaker dan na 10 jaar. Het provinciaal bestuur is dus tot de conclusie gekomen dat herziening noodzakelijk is. Het streekplan (S.P.) Zuid-Holland Zuid is menigmaal ter discussie geweest. Juist om aan te halen wat in 1977 bij het inspraakrapport „Problemen worden wensen" naar voren is gekomen wordt naast de beleidsstrategie dit rapport nog eens puntsgewijs samengevat. De Nota Beleidsstrategie geeft geen details, geen gedetailleerde zaken die later ook in het S.P. aan de orde zullen komen maar geeft alleen de grote lijnen aan yan het beleid dat G.S. wil gaan voeren. Spr. gaat in op 6 hoofdzaken die in de Nota behandeld worden. Deze zijn te verdelen in twee groepen van ieder drie hoofdzaken. Van deze twee afzon derlijke groepen is ten eerste te noemen de bevolking. Deze gaat over de bevol kingsopbouw, en daarmee samenhan gend woningbouw, pendel, de woon plaatsen („kernen"), werkgelegenheids- structuur. De tweede hoofdgroep is het land. Dus het landschap, milieu, behandelt de agrarische sector, de natuur en be houd van landschappelijke waarden. Bevolking G.-O. en Hoeksche Waard tellen sa men in 1980 103.500 inwoners; in 1995 zullen dat er 110.500 zijn, waarvan 1/3 op Goeree-Overflakkee woont. Deze groei van het inwonertal brengt met zich mee dat daarvoor woningen ge bouwd moeten worden. In hoeverre kan daaraan tegemoet worden gekomen? Er is een ondergrens te stellen: in ieder geval voor diegenen die er reeds wonen en/of die er economisch gebonden zijn. En een bovengrens: bouwen voor zover nodig als gevolg van een natuurlijk evenwicht tussen geboorte en sterfte, nieuwe vestigingen en emigratie bij vrije toelating van nieuwkomers. Tussen die twee grenzen bestaat volgens spr. een marge van 2500 - 3500!) mensen. Spr. bekijkt de verzorging v. d. bevolking in de onderlinge relatie tot de kernen. Dan zijn er andere voorwaarden te noemen: Men mag in geen enkele kern toelaten dat de bevolking daalt. Daarnaast wor den de bestemmingsplannen van de ge meenten op G.-O. met de keuze van prov. staten vergeleken. Er moet over eenstemming zijn met de bevolkings ontwikkeling. Dat houdt in dat er bij een huidige woningstand van ongeveer 12.000 nu op G.-O. in 15 jaar zo'n 3000 nieuwe woningen gebouwd moeten wor den, d.i. 25% groei! Komt vooral door geringere bezettingsgraad van de wo ningen. Waarom geen extra bevolking naar G.-O. toelaten? Dan toch t.a.v. de ver zorging extra mogelijkheden? Wel, het forensisme neemt dan toe wat een na deel is voor de betrokken partijen. Om juist pendel te vermijden moet de groei van de bevolking minder sterk worden. Groei van de werkgelegenheid op G.-O. is nl. niet zo eenvoudig. Toch zal deze met ongeveer 2000 arbeidsplaatsen toe nemen. Zo er van enige concentratie van de bevolkingstoename sprake is dan in: Oude Tonge, Middelharnis en Oud- dorp. Daar kunnen de voorzieningen dan op een wat hoger niveau komen. Bij de haven van Stellendam is nog vesti ging van industrie mogelijk. Spr. gaat dan in op inspraakrapport „Problemen worden wensen". Hij haalt daaruit aan: bedreiging voorzieningni veau, achterstand woningvoorraad. De gewenste geleidelijke groei die op V2''/o nauwkeurig werd aangegeven, de on voldoende werkgelegenheid en als ge volg daarvan de pendel op Rijnmond. Spr. is het wel eejis met de gerappor teerde conclusies en wensen maar weet niet of dit ook wel kan. Want het pro vinciaal bestuur wil maatregelen tref fen maar is niet al te optimistisch ge stemd. RW 57 (Dammenweg) naar Brielle zal worden tot stand gebracht. Aan om leggingen om eeh kom wordt gewerkt. De verbetering van de provinciale weg over de leiigLc van het eUand tussen de twee rijkswegen wordt genoemd als staande op het programma. Voorzieningen. Alle kernen moeten over elementaire voorz. beschikken: winkels voor eerste levensbehoeften lagere scholen. (Bibliotheek? Dat is vtr van de beleidsstrategie, is men 't daar binnen de streek zelf wel over eens?). Het land Groep hoofdzaken bestaande uit het natuurlijk milieu, agrarische sector en de recreatie. Ruilverkavelingen (waarvan er een in voorbereiding is en èen aan de gang) hebben de mogelijkheid in zich voor zieningen te treffen m.b.t landbouw, natuurwaarden en recreatieve voorzie ningen. Enkele van deze onder de Re latienota (om Ouddorp heen, slikken van Flakkee en verdere buitendijkse gron den). Voor de recreatie nieuwe moge lijkheden: plannen voor watersportrecr., verblijfsrecr., vooral strandrecr. bij Ouddorp. Als deze plannen zijn uitge- j voerd, moet er verder met grote terug houdendheid te werk gegaan worden, omdat de mogelijkheden ten einde ra ken. Een verdere uitgroei staat ons op dit moment niet voor ogen, aldus spr. Bij vergelijking met wat uit de inspraak naar voren is gekomen kunnen enkele wegvoorzieningen misschien wat sneller tot stand komen. Openbaar vervoer: 1. Het busvervoer te intensiveren. 2. Be tere en rechtstreekser verbindingen met Rijnmond. Directe verbinding met Spij- kenisse en frequentieverhoging in de „spits" worden genoemd. Tot slot geeft spr. nog enkele punten aan over de intensitve en extensieve landrecreatie die aansluiten bij wat het S.P. liet horen: naar natuurgebieden geen grote toevoerwegen, niet aantasten wel (in beperkte mate) toegankelijk ma ken. In natuurgebieden geen massarecr., maar overeenkomstig het draagvlak er ven. Concentratie dagrecr. bij beide dammen en kop van Goeree. Capa citeit jachthavens niet te groot maken (S.P.: geen 2e Bruinisse). Pleidooi voor bermbeplanting. De heer van Rumpt bedankte de spr. voor zijn toelichting en stelde dan de totale problematiek aan de orde voor vragen en discussie. De heer van Prooijen (Dirksland): Is het prov. bestuur op de hoogte van de lange lijsten van woningzoekenden? Er zijn veel 50 - 70 jaar oude woningen. Dan komen de bestuurders v. d. prov. wellicht tot andere gedachten. Econo mische en sociale gebondenheid voor woonvergunning? Geen enkel gemeen tebestuur kan in een nieuwbouwplan enkele woningen leeg laten staan (bv. 5 uit 45). Er moeten ruimere wegen ko men, geen bussen ,arbeiders naar Rijn mond overstappen? Dan revolutie! Om leiding bij Dirksland. Indeling bij Zee land? Rijnmond trekt ook (persoonlijk voorstander). Vervolg achterzijde van dit blad B en W Van Goedereede hebben zo wel tegen woensdagavond als donder dagavond een raadsvergadering uitge- sohreven. Woensdagavond zullen de raadsleden zich uit kunnen leven in het houden van algemene beschouwin gen die dan donderdagavond door het College beantwoord zullen worden. Bei de vergaderingen beginnen om half acht WONINGINRICHTING „HOLLAND 2EELAND' TELEFOON 01370 2467 SOMMELSDIJK De gemeenteraad van Oostflakkee heeft j.L donderdag toen de gemeente begroting behandeld werd ook nog meer dere overige besluiten genomen die overigens niet al te veel stof tot discus sie hebben geleverd. De heren hadden in hun beschouwingen en de hoofd- stuksgewijze behanueling van de be groting ook al zoveel kruit verschoten. Een van de eerste handelingen van burg. V. d. Harst was de beëdiging van het nieuwe raadslid dhr. G. van den Boogert uit Den Bommel die de plaats inneemt van V.V.D. vertegenwoordiger P. Noordermeer die om persoonlijke re denen voor het raadslidmaatschap heeft bedankt. Ook werden aan de behande- üng van de agenda vooraf woorden van erkentelijkheid gewijd aan de nagedach tenis van dhr. P. van Es, door burge meester v. d. Harst om zijn vele ver diensten getypeerd als een groot man in de dorpsgemeenschap van Opltgens- plaat. De vereniging van gemeentepersoneel zal voortaan wat roijaler worden be dacht. Dat is de virucht van het schrij ven dat het verenigingsbestuur aan de raad richtte, met het verzoek de subsidie aan de Vereniging wat op te trekken. Een van de jaarlijkse activiteiten, de verstrekking van een Kerstpakket zou anders achterwege moeten blijven en jawelDe raad meende dat zulks toch niet aanging, temeer omdat infor matie leerde dat meerdere gemeenten wat guller zijn voor hun ambtenaren. In plaats van een subsidie van 50"/o van de contributie-opbrengst wordt nu 100% gesubsidieerd. Dat maakt een bedrag van 3180,—. Het was niet geheel naar genoegen van dhr. Breeman- (S.G.P.). Hij achtte en de ambtenaren van gemeentewege een Kerstpakket te verstrekken. „Je maakt iemand blij met een dooie mus als je hem een Kerstpakket geeft dat hij zelf heeft betaald", vond dhr. Breeman. De raad volgde echter het voorstel van het College. Nadat zowel in Achthmzen, Den Bom mel als Oude Tonge wat perceeltjes grond waren verkocht werd de raad ge confronteerd met de wenselijkheid de algemene poUtieverordening te wijzigen teneinde het plankzeilen wat te regle menteren. De regels dienden zowel in het belang van de plankzeilers zelf als in het belang van de scheepvaart ge steld te worden, zo werd toegelicht. De artikelen zijn opgesteld in overleg met de watersportver. en de Rijkspolitie te water. O.m. wordt het plankzeilen in de havens verboden. De vaarroute van schepen mag niet anders dan recht worden overgestoken. De „zucht van verlichting" die ge slaakt werd door dhr. G. Poortvliet had betrekking op de mogelijkheid nu met bijgedragen. Desgevraagd verklaarde de voorzitter dat het hmdige kamp na ont ruiming niet meer gebruikt zal moigen c.q. kiuinen worden. Er komt o.m. groen aanplant en waarschijnlijk ook een par keerverbod dat het verblijven langs de huidige weg verbiedt. De raad had er geen moeite mee toe te treden tot de gemeenschappelijke rege ling „Natuur- en Recreatiegebied de Grevelingen" zoals eerder de gemeente Middelharnis dat heeft gedaan. Alleen bestond bij deze en gene o.a. bij dhr. Hokke en dhr. van Dam enige vrees over de mogelijkheid dat de financiële bijdragen van de deelnemende gemeen ten wel eens omhoog zouden kunnen schieten. Een waarborg dat dat niet zal gebeu ren is niet te geven, zo gaf dhr. v. d. Harst toe, maar hij achtte in het feit dat twaalf gemeentebestuurders hun stemt kunnen laten gelden een sterk argu ment om het uit de hand lopen van de hoogte van de gem. bijdragen te voor komen. De raad ging accoord met het instel len van een vaste Commissie van advies en bijstand aan B. en W. Inzake het Welzijnsbeleid. Dhr. J. van Dam (SGP) verplaarde er enige moeite mee te heb ben, zeker ook met de vraag wat de Commissie onder waarachtig welzijn zal verstaan. „Het is een eerste stap naar een over legsituatie om af te tasten welke in breng men bereid is te geven en welke aspecten men verwezenlijkt wil zien". het wijzer de subsidie te laten vervallen komen aan de Prov. instemming heeft spoed het nieuwe woonwagencentrum te ^j^j^jg ^g voorz., toezeggend dat zowel Den Bommel aan te leggen. „Het is hard - nodig" vnst dhr. Poortvliet, maar dat nam niet weg dat hij toch wel enige be denking had tegen de door G.S. gede monstreerde vrijgevigheid waar het de vergunning betreft. Het kamp tegen de aanleg waarvan een bezwaarschrift is ingediend mag desniettemin gerealiseerd worden, krachtens art. 19, terwijl die mogelijkheid niet opgaat voor eveneens gewenste woningbouw in Ooltgensplaat. De voorz. kon er geheel in mee den ken; hij dacht dat de wens dat de woon wagencentra zo snel mogelijk tot stand het levensbeschouwelijk- als het maat schappelijk element erin betrokken zal worden. T.b.v. het Welzijnswerk werd een post van 50.000,gevoteerd, de eerste wij ziging van de gem. begroting 1980. De P.v.d.A.-fractie, minus weth. Kroon sprak zich daar tegen uit, niet omdat het bedrag teveel-, maar omdat het te weinig zou zijn. Dhr. Poortvliet die hier over, het woord voerde wilde persé het bedrag op 75.000,gesteld zien, inge volge de wens die hij eerder te kennen had gegeven. In zijn vergadering van a.s. donder dag wordt de gemeenteraad van Dirks land geconfronteerd met een 17-tal be zwaarschriften tegen de door de zwaarschriften tegen de door de raadsmeerheid goedgevonden bouw van een sportcentrum aan de Vroon weg te Dirksland. Het Centrum zou functioneel zijn voor de wijde omge ving en zou ook zondags geopend zijn. Bovenbedoelde bezwaarden reageer den op een publicatie in de streekbla- den waarin mededeling werd gedaan van de mogelijkheid tot het indieneij van bezwaren tegen afgifte van een bouwvergunning voor het sportcomplex. Bezwaren kwamen van de kerkeraden van de Hervormde en de Gereformeer de Gemeente, van dhr M. Rooij, de kiesvereniging van de S.G.P. dhr J. C. Oorbeek, mevr. J. C. Hogchem-Bakker, dhr J. Mans, dhr A. C. Bakker, de heren Stolk, Tanis, Ardon, Wagner, De Jong, H. Ardon, P. Zoon, allen bewoners van de Vroonweg, zomede van dhr C. A. Bakker, C. H. Hogchem en A. van 't Ge loof die elders in Dirksland woonach tig zijn. De kerkeraden en de kiesvereniging van de SGP legden in het bezwaar met name de, vrees dat het sportcomplex de zondagsrust zal schaden, daarbij hun principiële bezwaren tegen de zondags- sport-beoefening te kennen gevend. B en W wijzen er in dezen op dat er wel iswaar van zondagsgebruik sprake zal zijn maar dat de stichter van het com plex, de Raamgroep Schiedam heeft toe gezegd dat er zondags geen spectacu laire activiteiten plaats zullen vinden. De overige bezwaarschriften tendeer den in de richting van vrees voor aan tasting van de landschappelijke waarde van het buitengebied. Ook wordt een sterk toenemende verkeersdrukte ge vreesd. Ook wordt ongemak gevreesd van het openbreken van de Vroonweg voor het aanbrengen van nutsvoorzie ningen, zoals water, gas en electra, werkzaamheden die zich, zo vrezen de reclamanten steeds zullen herhalen. Verkeersoverlast blijkt het College niet te vrezen omdat het complex zal voorzien worden van een parkeerterrein voor 120 auto's. Het wordt een open baar parkeerterrein waarvan ook door niet bezoekers van het centrum gebruik kan worden gemaakt. De zich tiians voordoende parkeerproblemen ten ge volge van de aawezigheid van de sport velden zullen daarmee zijn opgelost. Het College zou wel in verkeerspro blemen geloven wanneer de gemeente zelf een immers noodzakelijk geach te sporvoorziening zou hebben moe ten bouwen, waarschijnlijk in de be bouwde kom. B. en W delen ook de vrees niet dat het landschap door de bouw van het complex zal worden aangetast; ook de welstandsdeskundige heeft geen bezwaar tegen de voorgenomen situering. De meerderheid van het College meent de ingekomen bezwaarschriften uitsluitend op him planologische en technische aspecten te moeten toetsen, waarbij overigens niemand het recht ontzegd wordt ook principiële bezwa ren in te brengen. Zich bepalend tot de planologische en technische aspecten meent de meerderheid van het College dat diesoortige bezwaren in hoofdzaak terug te brengen zijn tot de omstan- dighied dat reclamanten, veelal bewo ners van de Vroonweg, geen verande ring van welke aard ook wensen van de huidige bestemming langs de weg. „Hoe begrijpelijk ook, er kan niet in alle om- Onder dit motto willen we a.s. zater dagavond een fijn uur doorbrengen in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Het initiatief voor deze avond gaat uit van een speciaal voor deze gelegenheid gevormde samenzangcommissie met daarin een groepje enthousiastelingen die zich zelf terugvindt inEfeze 5: „Spre kende onder elkander met psahnen en lofzangen en geestelijke liederen, zin gende en psalmende den Heere in uw hart. Hoe kan dat mooier dan met de be zielende begeleiding van de organist Krijn Kievit op het prachtige,histori sche orgel van de Grote Kerk te Dirks land. Het plan is in korte tijd door enkele zanglustigen en vond goede aansluiting bij het verlangen van de Dirkslandse Ziekenomroep van het Van Weel-Be- thesda Ziekenhuis om hun archief uit te breiden met eigen opnamen van Flakkeese samenzang. Zo kunnen de opnamen gebruikt worden als verzoek platen voor de zieken. We zijn de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk erg dankbaar voor het af staan van het kerkgebouw voor ons doel. Wat we nu nog nodig hebben is een kerk vol enthousiaste zangers en zange ressen die met mond en hart de lof van onze God vwllen zingen. We ontmoeten u graag a.s. zaterdag 24 november tussen 8 en 9 uur in de Ned Herv. Kerk te Dirksland. De kerk is een half uur van te voren open en de toegang is vrij. (Vanzelfsprekend staat ook de kerk telefoon aan!) De Heere zegene ons plan! Namens de samenzangcommissie, L. Kreeft, K. Drooger. standigheden aan worden tegemoetge komen" aldus het College. Zij menen dat elke andere plaats in of nabij de be bouwde kom op grotere bezwaren zou hebben gestuit. De College-meerderheid vindt de ingediende bezwaren dan ook niet zwaarwegend genoeg om, er aan te gemoet te komen. De minderheid van het College, in casu wethouder Van Rossum, meent dat aan de gebleken principiële bezwaren die aanvankelijk ook in het College aanwezig waren het nodige gewicht moet worden toegekend. Jlet aantal re clamanten die dit bezwaar naar voren bracht is weliswaar niet groot, maar zij vertegenwoordigen een groot deel van de bevolking, zO' wijst dhr Van Rossum aan; de kerken menen zelfs 80 "/o te vertegenwoordigen. Dhr Van Rossum meent dat in een tijd dat alle partijen inspraak hoog in hun vaandel hebben hieraan niet kan worden voorbij gegaan Dhr Van Rossum vindt het opmer kelijk, dat deze ontwikkelingen zich juist aan de Vroonweg zullen gaan ma nifesteren. Hij verhaalde uit de historie dat een Vroonland vrijgesteld werd van heffingen en belastingen en dat de op brengsten van dat land zouden dienen om de kerkedienst te onderhouden. „Juist op deze grond zal nu bij herha ling iets worden gesticht waarvan het gebruik voorbij gaat aan een voorheen zo diep in ons volksleven gewordtelde waarde als de zondagsrust" zo stelt dhr Van Rossum met grote spijt vast. Hij betreurt het zeer dat bij herhaling moet worden geconstateerd dat de regels die in de Wet des Heeren gegeven zijn in geruild worden tegen de regels van de revolutie, terwijl juist en alleen in het houden van Gods geboden grote loon ligt Dhr Van Rossum vindt dan ook dat de principiële bezwaren die zijn ingediend gegrond dienen te worden verklaard. De raad zal zijn mening worden ge vraagd over de voorgenomen toepas sing van art 19 van de wet op de Ruim telijke Ordening, een procedure die door GS wordt voorgeschreven. Het is derhalve donderdag aan de raad een standpunt te bepalen. OUDDORP—Heden (dinsdag) 2.30 en 7.30 uur ds. J. de Pater van Krim pen a.d. IJssel (dankdag). MELISSANT—Zaterdagavond 7 uur ds. P. Blok (bed. H.D.) MeUssantMorgen (woensdag) wordt weer oud papier opgehaald. Wilt u het weer gebundeld gereed zetten s.v.p.? Vriendelijk dank. Ooltgensplaat: Zondagavond kwart voor 5 is op de Oudelandsedijk te Ooltgensplaat, ter hoogte van het koelhuis, een auto van de dijk geraakt, bestuurd door de jon geman P. N. uit Ooltgensplaat. Bij het gebeurde werd de bestuurder vrij ern stig gewond. Hij en een van zijn passa giers, de jongeman J. de B. moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. A. V. V. die eveneens meereed bleef onge deerd. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een aantal scholen in Oost-Flakkee. De chr. basisschool „de Hoeksteen" te Ooltgensplaat mist een geldbedrag van ca. 500,— van de op brengst van kinderpostzegels en uit spaarbusjes. ,fHet Kompas" de chr. basisschool te Den Bommel kreeg diezelfde nacht be zoek, daar wordt 25,— aan zendings geld vermist. De openbare school werd eveneens doorzocht maar daar kwam de dief niet verder dan een buit van ca. 5,—. De beide kleuterscholen in Den Bommel leverden evenmin een buit van enige betekenis; daar wordt zelfs niets vermist. MIDDELHARNIS Ook dit jaar belegt het hoofdbestuur van de Geref. Bond weer een achttal regionale ambtsdragersvergaderingen, verspreid over het gehele land. Op elke vergadering zuUen weer twee leden van het hoofdbestuur aanwezig zijn, waar van één de leiding heeft en de ander de inleiding houdt. Als thema is dit jaar gekozen: een onderwerp dat momenteel zeer in het middelpimt van diverse besprekin gen staat. Voor de regio Flakkee en de provincie Zeeland is de vergadering gepland op vrijdag 23 november a.s. des nam. 7.30 uur in „De Hoeksteen" te Middelharnis. De leiding is in handen van ds. J. Maas land (oud-predlkant van Middelharnis), thans te Bameveld en de inleiding wordt gehouden door ds. C. den Boer te Wou denberg. Behalve ambtsdragers zijn ook bestu ren van evangelisaties en afdelingen, alsook eventuele andere belangstellen den hartelijk -welkom. De leden van de Brass-Band „Con cordia" te Ouddorp hebben hun uni formen in de afgelopen jaren met een bijna spreekwoordelijke zuinigheid be handeld maar desondanks waren de meesten tot op de draad versleten. Dat mag ook wel na veertien jaar intensief gebruikt te zijn, maar alleen die con statering was niet voldoende om het corps in het nieuw te steken; daar was „iets" meer voor nodig Vraag dat aan het Comité Unifor menfonds dat zich sinds ruim een jaar heer beijverd oiji aan de nodige baten te komen. Onder leiding van dhr G. Pijl als voorzitter, zelf ook dapper meebla- zend in de band, werd geen middel on beproefd gelaten om de actiepot te spek ken. Er werden fancy-fairs gehouden, een bazar, verlotingen en een collecte, waardoor er zoals zaterdagmiddag kon worden meegedeeld, inmiddels een bedrag van zestiendxiizend gulden bij een is geschraapt; precies genoeg om de 25 uniformen te bekostigen. Dat bete kent overigens geen „einde actie"; het Dhr Van Velzen overhandigt het eerste uniform aan Marianne Vlietland comité zal als ondersteuningsfonds voortbestaan. Burgemeester Van Velzen die zater dagmiddag het eerste uniform symbo lisch overhandigde aan Marianne Vliet land, was wat trots op zoveel onderne merszin bij het actiecomité en dhr Van Velzen wilde daar publiekelijk graag gewag van maken. „Er zijn andere ver enigingen die als ze wat nodig hebben direct aan de gemeenteruif zitten!" ver geleek dhr Van Velzen. Met het burge meesterlijk compliment over de nieuwe uniformen, beige jas en bruine broek, overhandigde hij het eerste exemplaar wat voor de brass-band leden het sein was zich fluks te verkleden, het oude pakje aan de wilgen te hangen en in het nieuwe tenue een mars te blazen dat het een lieve lust was. „Concordia" mag voorlopig weer gezien worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1