huüneéhtse Herv. Gem. Oude Tonge heeft na twee jaar weer eigen predikant ^S"r4^' 52e jaargang Vrijdag 16 november 1979 No. 4843 CHR. STREEa^LAD OP GEREFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUm-HOLLAJSTDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Relatienota groen en aardig Het beleid mist vaart vooraOezekethesdl 3 jaax VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD INGEZONDEN LEZING OVER DE HOMPELVOET IN DE GREVEUNGEN SNEEUWKETTINGEN: ONMISBAAR als U straks naar de wintersport gaat. t KOOP of HUUR ze bij t GARAGE KNöPS MIDDELHARNIS tel. 2222 X Doe het, terwiUe van Uw veüigheid^ RESERVEER ZE NU!! Van Prooijen stelt vragen aan College Surfers en duikers tariboe op strandje bij Brouwershaven Evangelisatiewerk Oost-Vlaanderen in IVliddenstandsver. IVIIDDELHARNIS grandioze aktie organiseren voor hun klanten Inventaris van GOMAVi-Bruinisse onder de (veiiing)hamer Ds. P. de Jager deed j.l. dinsdag intrede Aanleg woonwagencentrum den Bommel gaat door DIerenbeschermInsfs Ambtenaren Gem. Oostflakkee alsnog beëdigd POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHAKNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelharnis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL i ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Enkele jaren geleden heeft de over heid toen nog het kabinet Den Uyl geprobeerd meer lijn te bren gen in de verhouding tussen land bouw- en natuurbescherming. De representeerde relatienota mag dan een aardig plan heten, maar de uit voering ervan loopt niet zo vlot. Dat vinden zowel de boeren als de na tuurbeschermers. De relatienota is bedoeld meer beleid te ontwerpen waarin de verhouding tussen landbouw en natuurbescherming geregeld wordt. Dat beleid moet uit monden in een goe(i en verantwoord beheer, het is een zogenaamd relatie- notabeleid dat zich toespitst op zoge naamde relatienota-gebieden. Zo'n beleid laat te lang op zich wach ten. Dat zint vele mensen niet en het bevordert..,trouwens niet het gewenste positief klimaat tussen landbouw en natuurbescherming. Enkele beginselen uit de relatienota zijn voor de boeren heel belangrijk: agrariërs die ter be scherming van natuurwaarden hun be drijfsvoering beperken hebben recht op een vergoeding om het nadelige inko mensverschil pp te 'vangen; om dit com pensatieprincipe inhoud te geven wor den in de relatienota zogenaamde be heersovereenkomsten genoemd. Boer en overheid kunnen op vrijwillige basis een overeenkomst sluiten over beperkingen in de bedrijfsvoering tegen een bepaal de vergoeding. Eigenlijk krijgt de boer een tweede funktie erbij: naast de pro- duktie van agrarische goederen kan hij een beheersfunktie vervullen. Voor de landbouw kan het relatieno- ta-beleid zekere voordelen hebben. Zo'n belei'd stelt paal en perk aan allerlei willekeurige beperkingen die uit plano logische overwegiagen mogelijk zijn. De relatienota probeert van chaos tot orde te komen. Er zijn ook schaduwkanten: natuur- en landschapsbehoud hoeft zich niet te bepalen tot gebieden die „ex clusief" aangewezen worden op basis van beleidsplannen. Ook de natuurbe schermers hebben bedenkingen tegen het relatienota-beleid. Waarom een na- tuurbeschermini?, die. zich slechts be perkt tot de 200.000 ha die in de eerder genoemde relatienota zijn genoemd? Natuurbeschermers kijken ook al wan trouwend naar de vrijwilligheid die bij de beheersovereenkomsten hoort. Bo vendien kimnen de boeren buiten de relatienota-gebieden vrijelijk hun gang gaan en maar doorgaan met intensive ren. Dat.is uit een oogpunt van natuur bescherming een hachehjke zaak. Tempo ontbreekt Als er wat meer schot komt in het beheersbeleid (met regelingen en over eenkomsten), ■wordt veel ongenoegen weggenomen. Heelwat mensen weten trouwens niet eens hoe zo'n relatienota- beleid in alle fases er uitziet. De proce dure is onbekend en roept al gauw kritiek op. Een zogenaamd relatienotagebied wordt allereerst aangewezen. Dat is het werk van drie departementen. De mi nister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening wijst een gebied aan; dat is een planologische beslissing. De mi nister van Landbouw werkt de betref fende beheersregelingen uit; dat is een beheerszaak die agrariërs raakt. Ten slotte zorgt de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk er voor dat de onderhoudswerkzaamheden verricht worden en dat reservaatgebie- den in stand blijven. Enkele jaren geleden besloot de rege ring een zogenaamde voorrangsinven tarisatie te maken voor de meest dritv gende relatienotagebieden. Het betreft een totale oppervlakte van 86.000 hec- VINGERUNG 3-MfDDELHARNlS-TEL.01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau tares. Op voorstel van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning dienen de diverse provinciale be sturen een globale aanwijzing van ge bieden op te geven. Daarbij moeten ze tevens aangeven of het om reservaat- dan wel beheers gebieden gaat. Voor de boeren maakt dat verschil: in beheersgebieden blijft de landbouw een wezenhjke rol toebedacht, terwijl de landbouw in reservaatge- bieden ondergeschikt ^ordt gemaakt aan natuurbehoud. Tegelijk met de glo bale gebiedsaanwijzing zullen ook in nauwkeurige grenzen hiervan getrok ken moeten worden. Voor slechts drie gebieden in Nederland is tot nu toe een concrete begrenzing van relatienotage bieden gegeven: het Noord-Brabantse ruilverkavelingsgebied rond Oirschot, het ruilverkavelingsgebied in het Drent se Diever en tenslotte het zoge.naamde Dinkeldalgebied. De weg van de fraaie overheidsplan- nen naar een werkeUjk relatienotabeleid is lang en zelfs te lang. Zo'n weg mag best hobbelig maar niet te lang zijn. Dat stoort zowel de boeren als de na tuurbeschermers. Vooral de boeren die in kwetsbare landschappen of natuur gebieden leven en werken, blijven in grote onzekerheid. Zij durven bedrijfs beslissingen die ingrijpend zijn niet te nemen en schuiven deze op de lange baan. Dat is geen agrarisch bedrijfsbe lang en het gaat ten koste van het boe- reninkomen. Maar zekerheid en duide lijkheid op het punt van beheersrege lingen en beheersovereenkomsten, dat vragen de boeren. Wat dat betreft zijn ze niet veel wijzer geworden van de laatste landbouwbegroting (de begroting 1980), want die geeft weinig of hele maal geen nieuw licht. B. Schouwing Op donderdag 29 november a.s. hoopt de Vereniging voor Natuur- en Land- sohapsbescherming Goeree Overflakkee een lezing te houden over de plaat „de Hompelvoet" in de Greveiingen. Spre ker zal zijn de bioloog John Beijers- bergen. De lezing wordt gehoaiden in het jeugd huis naast de RK kerk aan de Langeweg te Middelharnis en begint om 20.00 uur. Graag nodigen wij alle milieuvrien- den van het eiland uit om deze avond bij te wonen. Niet-leden kunnen zich, uiteraard, op deze avond als lid aan melden. De Vereniging voor Natuur- en Land- sohapsbescherming bestaat op 23 novem ber 1979 één jaar. Naast de vele aktivi- teiten op milieu-gebied is ze ook nog in staat gebleken 250 leden aan te trek ken. Maar Goeree Overflakkee heeft ongeveer 40.000 inwoners. Dus Het bestuur van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbe- scheiining Goeree Overflakkee. Bij brief van 14 november heeft dhr. T. van Prooijen (P.V.D.A.) aan het Col lege van B en W de volgende vragen ge steld: Het antwoord verwacht hij in de eerstkomende raadsvergadering: Van Prooijen vraagt: „Is het waar dat de heer P. van Doorn Philipshoofjesweg 50 te Dirksland groen licht heeft gekregen, althans door uw college wordt geadviseerd, voor het bui ten de voorschriften en voorwaarden, gesteld door Uw college, te doen bou wen van een woonhuis en een schuur bestemd voor het telen van champig nons. Indien dit zo is, beseft uw college dan wel dat door dit beleid van rechtsgelijk heid van de burgers in de gemeente Dirksland geen sprake is. Uw College liet afgelopen zomer een clandestien ge bouwde garage van de heer P.L. Vijf- huijzen aan het Achterdorp te Dirk sland op brute wijze afbreken. Uw Col lege verdedigde deze zaak als een be leidszaak te zijn. Wil Uw college in de eerstvolgende raadsvergadering van dit, voor de ge wone burger van Dirksland niet te be grijpen beleid een verklaring afgeven?", zo besluit dhr. van Prooijen. De gemeenteraad van de gemeente Brouwershaven besloot met algemene stemmen om de omgeving van de jacht haven Den Osse tot verboden gebied te verklaren voor Sportduikers en Surf plankzeilers. De gemeente heeft ter plaatse een strandje gecreëerd, dat bestemd is voor dag recreatie en voor de recreanten üit het nabijgelegen bungalowpark, maar door het plaatsen van tenten, het uit spreiden van duikuitrustingen en derge lijke door sportduikers e.a., wordt veel te veel ruimte ingenomen, zodat aan het eigenlijke doel niet wordt beantwoord. Uit de gemeenteraad werd gevraagd, nog op andere plaatsen een dergelijk verbod in te stellen, want ook de toe gangswegen naar de haven w^orden ver stopt door kris kras door elkaar gepar keerde auto's. De duiksport wordt in het Grevelingenmeer intensief beoefend de klachten dat door sportduikers de pa lingfuiken worden kapot gesneden en leeggeroofd en dat de bodemfaima wordt vernield komt regelmatig voor. In dezelfde gemeenteraadsvergade ring werden de leden nader ingelicht over de nieuwe jachthaven met 800 lig plaatsen, die men de komende vijf jaar wil realiseren. MIDDELHARNIS: DE WINKELIERS VAN DE GAAN T.G.V. SINTORKLAAS EEN De aktie wordt gehouden van vrijdag 16 november tot en met woensidag 5 december a.s. en loopt onder het motto' „Sint pakt uit". Tijdens de aktiepeilode ontvangt u bij besteding van elke 10,bij een van de deelnemende winkeliers een „blind" kaartje. Misschien is dit kaartje een waardebon van 5,10,of 25, Daarom moet u het kaartje direkt open maken en als dat zo is ontvangt u in de zaak waar u op dat moment bent het vermelde bedraig. Als er op de kaartjes een vraagteken staat knip het dan af. Drie van deze kaartjes geven u een kans op een van de prachtige andere prijzen. Doe de drie kaartjes in een aktie-énvelop (gra tis verkrijg!baar bij alle deelnemende winkeliers), zet uw naam en adres er op en lever het envelopje in. Direkt te verzilveren prijzen: 800 van VIJF gulden 500 van TIEN gulden 32 van VIJFENTWINTIG gulden Te trekken uit de ingeleverde enve lopjes: 2 waardebooinen van 500, 2 waardebonnen van 250, 4 waardebormen van 100, 6 "waardebonnen van 50, De waardebonnen zijn besteedbaar bij de deelnemende winkeliers. Doe vanaf vrijdag 16 november a.s. mee aan de aktie „Sint pakt uit" van de Middenstandsvereniging Middelhar nis en u kunt een van deze prijzen winnen. D.V. 20 november, 's avonds 7.30 uur hoopt de heer Bor, evangelist van de Chr. Geref. Kerken, een lezing te hou den in de kerk aan de Hoflaan. Hij hoopt iets te vertellen over het evange lisatiewerk in Oost-Vlaanderen. Iedereen, die dit werk een warm hart toedraagt, wordt' uitgenodigd deze a- vond bij te wonen. Op de jaarlijkse dankdag, j.l. dinsdag gehouden, heeft de Herv. Gemeente van Oude Tonge meerdere zegeningen kun nen tellen dan die van gewas en arbeid. Blijdschap was er ook om de vervulling van de predikants-vakature door de komst van ds. de Jager waardoor, na ruim twee jaar, de herderstaf weer op genomen wordt, maar te groter dank baarheid mocht er zijn om wat de nieu we predikant in zyn eerste prediking met alle vastigheid beleed; dat het Woord van God bestaat inder eeuwig heid, alle tegenwerkingen ten spijt. Ds. hoefde niet buiten de gemeente te treden omdie tegenwerkingen vast te leggen. Hij vond ze in eigen- en ieders hart in de weigerachtigheid als dorsti- gingen „wijn en melk te kopen zonder geld en zonder prijs". In Jesaja55 10 en 11 vond ds. desnietemin de verbeel ding van de kracht van het Woord, dat het zal zijn als de regen en de sneeuw die van de hemel nederdalen, de aarde doorvochtigt en maakt dat zij vrucht voortbrengt; het zal niet ledig tot Hem wederkeren maar doen wat Hem be haagt. Het was ds. geenszins onbekend hoe veel vraagtekens de mens ook de kerkmens zet achter de prediking van het Woord, zoals ook het volk Is rael in Babel vraagtekens zette achter de profetische oproep tot bekering: „..waar wij een vraagteken zetten zet de Heere een uitroepteken. Het Woord gaat niet uit s' mensen mond, maar uit Zijn mond uit en in de schijnbare uiter lijke zwakheid van de prediking blijkt Gods kracht te liggen!" zo waarschuw de ds. de Jager, de gemeente confron terend met de voortdurende roep van Hem, niet willend dat iemand verloren zou gaan. Herinnerend aan de tekstwoorden dat Gods Woord zal zijn als de regen en de sneeuw wees ds. erop dat niehaand de natuurlijke regen en sneeuw zal kunnen keren, zomin als de mens het Woord het zwijgen op zou kunnen leggen: „...De regen maakt het harde land zacht en bewerkbaar en vochtig om het zaad te doen uitspruiten. Zo ook is Gods Woord bezig onze keiharde harten, die niets door willen laten,zacht te maken en Hij klopt tot het gesloten hart open gaat". Ds. waarschuwde ertegen het hart zo stevig af te schermen dat na ja ren van regen nog geen uitwerking merkbaar is, „dat is niet Gods schuld maar omdat het ons teg enstaat wijn en melk te kopen zonder geld en zonder prijs: „...De Heere roept ons op onze onwil aan de kant te zetten. Wees niet be zorgd als U dat zelf niet kunt want het grote wonder is dat Hij zelf het Woord in onze harten wil leggen. Hij biedt ons het heil en de volle zaligheid aan. Als we willen luisteren zal het Woord zeker doen wat God behaagt, dat zondaren tot bekering komen. Als we zo leven zien we naar de zondag uit opdat ons leven nat gemaakt worden met de regen van het Woord. „Van Gods kant kan het wel", zo weer de ds. het eïccuus af dat het van s'men- sen kant onmogelijk is tot Hem te gaan en in Hem te geloven: „het zwakke ge loof kan door het Woord van God ge voed worden en het zal vruchten van geloof en bekering dragen, niet tot eigen eer, maar tot eer van Hem Die met Zijn dood de duisternis overwon. „In Hem zijn we meer dan overwinnaars", zo be moedigde ds., wetend hoezeer zich s'we relds haat en verzet richt tegen hen die van het Woord getuigen. Niet ziende op mensen, maar op het vleesgew^orden Woord, zo verklaarde ds, de Jager zijn dienst in Oude Tonge te willen beginnen, wijzend op de weder komst van deze Eersteling om de oogst De executoriale verkoop krachtens art. 469 van het Wetboek Burg. Rechts vorming van een deel van de Bedrijfs- inventaris en de kantoormeubelen van de Goereese Visaankoop- verwerkings opslag en afzet mij. GOMAVI B.V. te Bruinisse had de aandacht van de gehe le visVerwerkende industrie in Neder land, want van overal vandaan stroom den de potentiële kopers, dinsdagmid dag 13 dezer toe, toen een en ander door de Veilinghouders de Vlaming en Back er B.V. uit Lelystad in het Dorpshuis te Bruinisse bij opbod werd verkocht. De heer J. van Huizen, deurwaarder van's Rijksbelastingen te Zierikzee was daarbij qualitate qua aanwezig, veiling meester J.W. Smallenburg uit Lelystad had weinig moeite om, rad van tong als hij is, met een kwinkslag de 151 catalo gusnummers aan de man te brengen. Eigenlijk bevatte de catalogus 225 nummers, maar door middel van een in legvelletje, werd medegedeeld, dat ju ridische moeilijkheden, verhinderden de laatste 70 nummers te veilen. De grote belangstelling was ook aan leiding tot het stug tegen elkaar opbie den van diverse gegadigden, soms bleek ook weinig interesse voor een bepaalde zaak. Maar triest was het wel deze des tijds veelbelovende industrie, waar bij na 80 mensen werk vonden, aldus ge deeld naar diverse andere visverwerken de bedrijven te zien verdwijnen. Zo nu en dan duikt een bericht op, dat er toch nog animo zou zijn, om in het gebouw weer een soortgelijke be drijf als Gomavi in te richten, oiÉ te be ginnen en tekenend is wel, dat enkele vitale bedrijfsonderdelen, buiten de vei ling bleven. Maar andere onmisbare za ken, al zijn die gemakkelijk door ande re te vervangen verdwenen. Dat het gebouw geschikt zou zijn, voor het'doel waarvoor de heer Maas kant het heeft gekocht, het vestigen van een nieuwe industrie werd door sommi gen tijdens de kijkdagen betwijfeld, on der meer de vloerconstructie zou daar voor te licht zijn. Deze twijfel houdt niet in, dat de heer Maaskant niet* van plan zou zijn, iets nieuws te gaan fabri ceren, alleen twijfelde men aan de ge schiktheid van de fabriekshallen van Gomavi voor het beoogde doel. te verzamelen: "de Kerk lijkt een onbe tekenende grootheid maar straks zal bUjken dat de oogst zo groot is dat nie mand dïe teUen kan: wij mogen aan het begin van onze ambtsperiode in alle vas tigheid belijden; het gras verdort en de bloem valt af, maar het Woord van God bestaat in der eeuwigheid", zo besloot ds. zijn prediking. Toespraak. Na de Woordverkondiging heeft de nieuwe predikant zich met enkele per soonlijke woorden gericht tot die instan ties en personen met wie hij in zijn ko mende ambtsperiode veelvuldige con tacten zal hebben. Allereerst was dat het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door het College van B en W: „beiden zijn we gesteld over de bevolking maar beiden ook onder het Woord van God en de critiek ervan" aldus ds., hopend op een vruchtbare samenwerking. Voorts dankte hij zijn mentor ds. W. van Gorsel voor het geleerde tijdens het leervicariaat en de wijze waarop hij hem in de middagdienst bevestigd had. Woorden van dank en begroeting wer den voorts gesproken tot ds. van Benne- kom van Ooltgensplaat voor het behar tigen van het consulentschap en de col legae van Ring en Collegae met wie ds. de Jager gaarne hoopt samen te werken samengebonden door het Woord van God. Voorts dankte hij de predikanten die aan de handoplegging hadden deel genomen en de aanwezigen uit Gies- sendam-Nederhardinxveld en Slie- drecht voor hun komst, terwijl ook de koster en de organist hartelijk werden begroet en bedankt voor hun wezenlij ke bijdrage aan de eredienst. Hartelijke woorden werden gesproken tot de Com missie van Beheer en de br. van de ker- keraad en tenslotte tot de Gem. waar van ds. ieder opriep hem te betrekken in de vreugden zowel als de verdriete lijkheden en niet te schromen de pas torie te bezoeken die, zo verzekerde hij, altijd en voor ieder open staat. Die op roep tot een goed contact liet ds. ook volgen voor de ouderen uit de gemeente zowel als de jongeren die hij in catechi satie- en verenigingsverband spoedig hoopt te ontmoeten. Sprekers Wederkerig werd ds. de Jager toege sproken door ds. van Bennekom van Ooltgensplaat, blij als hij was het con sulentschap te beëindigen om zich weer geheel aan de eigen gemeente te kunnen wijden. Herinnerend aan de vele begra fenissen die hij in Oude Tonge leidde bevestigde ds. 'van Bennekom de waar heid van het gepredikte, dat het gras verdort en de bloem afvalt maar dat het Woord blijft tot in der eeuwigheid. „In alle gebrekkigheid heb ik dat onder TJ door willen geven", aldus ds van Bennekom, de mens en Gode vergeving ■vragend voor het onvolkomene daarin. Ds. dankte de kerkeraad voor de goede band die er is geweest en hij riep de gemeente op met haar nieuwe, jonge predikant te handelen vanuit de liefde van het Woord. Ds. besloot met zijn jonge collega de belofte uit het Woord voor te houden: „met blijdschap zult gij uittrekken en met vrede voortgeleid worden". Namens de kerkeraad en gemeente werd het woord gevoerd door ouderling Jonkers. Dhr Jonkers gedacht in zijn welkomstwoord ie wonderlijke weg dat ds. naar de gemeente van Oude Tonge werd geleid. Hij presenteerde de ge meente niet als een vlekkeloze gemeente maar als een van de zondaren die alleen door het heil van Jezus Christus zullen kunnen zalig worden, een boodschap die ds. de gemeente mag brengen. „De heerlijkheid van de Koning is gelegen in de veelheid van onderdanen" en dhr Jonkers hoopte dat ook in Oude Tonge vele paarlen gehecht mogen worden aan de Kroon van Koning Jezus. Hij riep de gemeente op haar nieuwe predikant in het gebed te dragen opdat een vol gebeden dominee de gemeente ook uit de volheid zal kunnen bedienen. Op ver zoek van ouderling Jonkers zong de gemeente haar nieuwe predikant staan de Ps 119 9 toe: „Doe bij Uw knecht weldadigheid o Heer". „Momenteel staan geen belemmerin gen meer in de weg om op korte termijn tot realisering van het woonwagencen trum over te gaan", zo hebben B en W van Oostflakkee de gemeenteraad laten weten. In de gistermiddag gehouden ver gadering ging de raad er dan ook mee accoord dat de aanleg onderhands zal worden .aanbesteed aan een van de plaatselijke aarmemers. Om een hoe groot bedrag het gaat kan derhalve nog niet vermeld worden, wel is duidelijk dat in de totale aanlegkosten een subsi die van 95»/o van het Rijk zal worden ontvangen. Het nieuwe centrum, bere kend op de plaatsing van 10 wagens, met evt. een uitbreiding tot 12 komt ach ter het huidige kamp. Daartoe is de be nodigde grond gekocht van dhr. J. Mijs. HERKINGEN: Verkoping uitstekend geslaagd. De door de zendingskrans van de Ger. Gem. geho^Jden verkoping heeft een uitstekend resultaat gekregen, de arti kelen gingen vlot van de hand waar door een netto opbrengst van/ 16.653,43 werd bereikt. Het bestuur van de zen dingskrans betuigt haar hartelijke dank aan allen die op enigerlei 'wijze door het beschikbaar stellen van artikelen of doar de aankoop ervan aan dit resul taat hebben bijgedragen. Er wordt op ge attendeerd dat het hele jaar door boe ken kunnen worden besteld, eveneens ten bate van de zending. Aan komen lopen bij dhr. Acke, Mo lendijk 35 te Stad aan 't Haringvliet een jonge hazewindhond, geel met zwart, plm. 6 mnd. Inl. tel. 01871 - 1693. Op hetzelfde adres verbUjven nog 3 katten, die een goed tehuis zoeken. Hier onder is 1 jonge. MELISSANT: Verzilvering vac. bonnen. Dinsdag 20 Nov. om 7 uur n.m. kunnen Bouwers en. Schilders Vac. Bonnen inleveren voor de a.s. feestdagen; geen losse bonnen, bij J.P. Breen, Pieterstraat 29 te Melis- I sant. DIRKSLAND Maandag 19 november 's avonds om half 8 hoopt de Studiever. der S.G.P. weer bijeen te komen in het verg. ge bouw van de Ger. Gem. Inleider voor deze avond is de voor zitter, dhr. L. van Rossum over het on derwerp „Reformatie en dè Staatkun de". Nieuwe leden en belangstellenden hartelijk welkom. In handen van burgemeester W.M. v.d. Harst hebben gister middag een zestal ambtenaren van Gemeentewerken van Oost flakkee de in hun verlangde ambtseed afgelegd. Niet omdat ze onlangs in dienst zijn getreden, maar domweg omdat aan beëdi- gingin een eerder stadium niet is gedacht! Het verzuim werd kort geleden ontdekt tijdens een verga dering van het College waarin o.m. gesproken werd over de beë diging van een nieuw verworven secretarie-medewerker. De toen aanwezige directeur van Gemeen tewerken, dhr. Goudkamp, sprak er zijn verbazing over uit dat geen van zijn ambtenaren ooit met beëdiging was geconfron teerd, welke constatering enige verbijstering teweeg bracht bin nen het College, maar het Colle ge wist te handelen... De zes amb tenaren werden alsnog genood, zij het dan ook dat sommigen al een lange staat van dienst achter zich hebben. Daarin is evenwel geble ken dat de beëdiging nauwelijks van node was omdat de ambtena ren nimmer „uit de keuken heb ben geklapt", een bezigheid waar van de ambtseed hen zou hebben moeten weerhouden. Het betrof de heren Wijnhoff, de Bakker, Sprong, Looij, Smits en Huisman. De Directeur zelf bleek wel beë digd te zijn...!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1