Bewoners van de Sommelsdijkse Voorstraat moeten maar niet klagen Druk bezochte reformatie-avond te Middelharnis Het onderhouil van vereist speciale zorg RAAD MIDE>ELHARNIS: VERKOOPDAG VROUWEN- VERENIGSNG UITSLAG VERLOTING yj,de Samaritaan FORD VERTEGEN WOORDIGER J. APPEL OVERLEDEN Het brandende braambos niet verteerd nochtans I Landbouwer vindt S landmijnen Vereniging van varlcenshouders Je Zyid-Hollandse eiia MELISSANT: Voormalige kleuterschool omgedoopt ^j tot Jeugdgebouw De voortnalige christelijke kleu terschool aan de Binnenweg moge dan door een nieuwe vervangen zijn; het rumoer van kinderstem metjes is er weer teruggekeerd! Daarvoor heeft de Stichting Melis- santse Jeugd gezorgd door o.m. de peuterspeelzaal in het gebouwtje onder te brengen. i^edische diensten n in Herkingen Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 2 november 1979. De bewoners van de Sommelsdijkse Voorstraat die bij het gemeentebestuur hebben geldaagd over de last die ze ondervinden van het vroege opzetten van de marktkramen op de woensdag ochtenden hebben bij wethouder P. Krijgsman niet al te veel begrip ont moet. Dat bleek in de gisteravond ge houden raadsvergadering waarin het schrijven van de Voorstraatbewoners door meerdere raadsleden werd aange kaart. „Persoonlijk spreekt het me niet zo aan" zo formuleerde dhr Krijgsman zijn antwoord, waarin hij overigens wel vast stelde dat er een marktverordening is op de naleving waarvan strenger zal worden toegezien. Die toezegging mocht wel als vrucht van het schrijven wor den gezien, maar desniettemin vond dhr Krijgsman de klacht toch wel een tikkeltje gezocht: is het niet jaar in jaar uit zo geweest dat er in de vroegere morgen uren boerenwagens met paarden over de Voorstraat kwamen op weg van en naar de Kaai waar de produkten scheep gingen? De hoeven van de paarden en de ijzeren banden van de wielen maak ten heel wat lawaai, maar ik denk niet dat daar ooit een klacht over geuit is!" MIDDELHARNIS Op woensdag 7 november zal de vrou wenvereniging van de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan haar verkoopdag hou den in de zaal achter de kerk, van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. De op brengst is ten bate van de zending in Oost Vlaanderen. Dhr Krijgsman vond het kort en goed overtrokken. „Er zijn wegen in Middel- harnis waarover het verkeer dag en nacht vooi-traast. Die omwonenden hoor je toch ook niet?" Overigens werden de vragenstellers, onder wie de heren G. C. Joppe, D. Hoogzand, dhr de Vries en dhr K. v. d. Ketterij niet met dit kluitje in het riet gestuurd. Weth Krijgsman liet er de toezegging op volgen dat er met de kra- menbouwer contact opgenomen wordt. Door drukte rondom de samenstelling van de gemeentebegroting was het nog niet tot een beantwoording van het schrijven van de Voorstraatbewoners gekomen. Middenstandsver. „Sommelsdijk" Het bestuur van de Middenstandsver „Sommelsdijk" had het College enige tijd geleden getrakteerd op een boze brief waarin het College de concrete vraag werd gesteld waarom hunner zijds gedaan wordt alsof er helemaal geen Sommelsdijkse Middenstandsver. bestaat. „En dat terwijl ons toegezegd Bij de gehouden loting in De Sama ritaan op 26 oktober jl. ten behoeve van de welzijnszorg, viel de eerste prijs op nummer 169 groen; 2e prijs nummer 119 groen; 3e prijs nummer 166 oranje; 4e prijs nummer 401 geel; 5e prijs nummer 224 blauw; 6e prijs nummer 487 oranje; 7e prijs nummer 213 geel. is dat we bij alle zaken die de midden stand aangaan betrokken zouden wor den", zo luidde de geschreven klacht. Meerdere raadsleden wilden thans ge ïnformeerd worden over de juistheid van deze klacht en het was wethouder Jacobs die zich aan de beantwoording van die kritische vragen zette. Met name dhr de Vries had er een viertal op zijn lijstje. „Vanwege het College is inderdaad die toezegging gedaan, maar het is niet zo dat we voor alles de Middenstandsver in de arm moeten nemen", zo zwakte dhr Jacobs die af, daaraan toevoegend dat het College bij werkelijk van belang zijnde zaken steeds bereid is de Vereni ging te raadplegen. In het schrijven werd ook gesproken over het kennelijk voornemen van het College de markt uit te breiden en wellicht straten voor het verkeer te sluiten, maar weth Krijgsman kon de absolute verzekering geven dat daarvan geen enkele sprake is. Gisteravond tegen elf uur is in zijn woning aan de Emmalaan te Middel- liarnis dhr. Jaap Appel overleden; be kende vertegenwoordiger van Ford trac toren en landbouwwerktuigen. Dhr. Ap pel werd 58 jaar. Vorige week vrijdag raakte hij nabij Breda betrokken bij een auto ongeval. Hij werd met een gescheurd bekken en een pijnlijke borst in een ziekenhuis opgenomen, 's Zaterdags al werd hij daaruit ontslagen, om per taxi naar huis gebracht te worden. Omdat hij aan houdend door pijn gehinderd werd, hield dhr. Appel het bed. Woensdagmiddag verslechterde zijn toestand, waarom tot opname in het ziekenhuis besloten werd. Nog voor de ambulance voorreed, was dhr. Appel overleden. "Heer, stuur zelf het schip der kerk, Sterk is wind en tegenspoed De heldere klanken van dit Zwingli- lied ruisten woensdagavond door het hervormde kerkgebouw te Middelhar nis. Een veelzeggend gebed, namens de vele aanwezigen gezongen door het jeugdkoor'Cantate Domino'; een gebed ook dat werd beantwoord in de daarop volgende, bemoedigende verkondiging van Gods trouw en genade. Na het openingswoord door ds. H. Lig tenberg n.a.v. Psalm 84 ("Mijn ziel is be gerig en bezwijkt ook van verlangen naar de voorhoven des Heeren"), be paalde ds. L.W. van der Meij zijn ge hoor bij het wonder van de kerk der re formatie. Zij is als het brandende braambos, ons beschreven in Exodes 3 Het is dan ook niet zonder reden - al dus spreker - dat de oude Schotse kerk, evenals een der huidige reformatorische kerken, in haar kerkzegel de spreuk had opgenomen: "Nee tarnen consume- batur", d.w.z. "En toch niet verteerd". Als God Zich door middel van de brandende braamstruik aan Mozes o- penbaart, bevindt deze zich als balling in Midian. Door zijn eigen broeders in Egypte niet erkend als leider van het volk, verkiest de Heere hem om Zich aan hem te openbaren. De God van het verbond verschijnt hem in een vuur vlam uit het midden van een braambos. Gods openbarjng geschiedt op een on gedachte wijze.. Het wonder is, dat de braamstruik wel brandt, maar niet ver teert. Zo handelt de Heere en zo zal Hij handelen: Hij verschijnt Zijn volk niet om haar te verteren, maar om haar te heiligen, haar af te zonderen, haar te leiden uit de dienstbaarheid van Egypte. In zijn toespraak trok ds. de lijn door naar de geschiedenis van de kerk der reformatie. Ook zij is geboren uit en mag leven van het wonder. Aan het einde van de donkere middeleeuwen heeft de Heere omgezien naar Zijn volk; Hij heeft haar verlost uit de hand van die haar verdrukte. Ook na haar ont staan had deze kerk maar een onaan zienlijke gestalte; ze leefde in de scha duw van de grote moederkerk. Maar de Heere, de Heilige Israels, heeft haar bewaard en geleid tot op deze dag. Ds. vroeg zijn gehoor welke houding van onze kant nu past bij dit Godswon der. Het is die van de verwondering, door Mozes verwoord: "Ik zal mij nu daarheen wenden, en bezien dat grote gezicht, waarom het braambos niet ver brandt." De grond vanGods handelen ligt niet in ons, mensen. Het zijn en kel de goedertierenheden des Heeren dat wij niet vernield zijn! De kerk heeft haar ontstaan en bestaan niet aan ons te danken. Het is niet dankzij, maar altijd ondanks ons. Ondanks onze zor geloosheid en verdeeldheid, onze one nigheid en ons bijgeloof. Het is dan ook alleen te danken aan de heerlijk heid van Gods trouw en genade dat we er nog zijn. "We mogen er nog zijn!, jawel, maar laten we deze belijdenis niet verande ren in een hoogmoedig: "We mogen er wel zijn!", zo waarschuwde ds.. Want wie de trouw, de goedheid, de sparende liefde Gods niet ootmoedig erkent, voor hem wordt het brandende braambos tot een teken van het verterend vuur, de heilige gloed des Heeren, die al zijn vij anden verdelgt. Ds. maande af van de ze doodlopende weg,en wees op Hem in wie God Zijn heerlijkheid heeft geopen- baart, een heerlijkheid als van de Enig- geborene van de Vader, vol van genade en waarheid. Mozes, Paulus, Luther en vele anderen hebben haar aan schouwd en met kracht verkondigd. De weg van dit Woord is in alle tijden en op velerlei manier bestreden. Spre ker riep in herinnering de pauselijke banvloek over Luther, de ketterver- brandingen, de uitspraken van het con cilie van Trente, contra-reformatie, ra tionalisme en de huidige oecumenische beweging. „En toch niet verteerd", dit is nóg de belijdenis der kerk. Dit moge ook uw persoonlijke belijdenis zijn, zo wenste ds. zijn hoorders toe. Dan zal er verwondering zijn om deze waarheid: geen heerlijkheid en schoonheid in zich zelf te ontdekken, maar nochtans lieflijk te zijn in de ogen des Heeren. En we mogen nog, hoewel onvruchtbaar en zonder schoonheid, de toevlucht nemen tot deze God der heerlijkheid. Want zo beklemtoonde ds. tot slot de God delijke beloften, uitgesproken in het teken van het brandende braambos, gelden nog. Zo gaat de kerk des Heeren ondanks bestrijding en verdrukking, een goede toekomst tegemoet. Hem, Die op de troon zit, en het Lam zij daarvoor de dankzegging en de eer en de heer lijkheid en de kracht in alle eeuwigheid zo besloot ds. Van der Meij zijn toe spraak. Na hem kreeg ds. A. Beens het woord. In een geladen betoog sprak hij over het kleine woordje „nochtans", dit naar aanleiding van zondag 23 van de Hei- delbergsche Catechismus. Deze zondags afdeling maakt zoals de spreker het noemde het hart uit van de refor matie, van de leer van de vrije genade. En deze leer is geen stuk dorre theolo gie en theorie, maar het is de levende werkelijkheid zoals de Heilige Geest die doet kennen en belijden. De belijdenis der kerk denkt niet optimistisch over de mens, aldus ds. „Ik heb tegen al de geboden van God zwaar gezondigd en geen daarvan gehouden, en ik ben nog steeds tot alle boosheid geneigd". De catechismus tekent, in na volging van de Heilige Schrift, de staat van de mens als volledig failliet. Ds. bond zijn hoorders op het hart dit scherpe oordeel goed te bedenken, en er niet lichtvaardig aan voorbij te gaan. Zich deze veroordeling wezenlijk aan te trekken, is genezend! Wij zijn echter doodsbenauwd om afgesneden te worden van al ons eigen doen en denken; wij sjouwen de ballast van onze eigen vroomheid en eigen ge rechtigheid zo graag met ons mee. Waarom? Wel, we wensen niet te ster ven aan ons eigen ik; liever koesteren we onze religieuze ervaringen en leggen we onze eigen deugden de handen op. „Weet echter", zo vermaande spreker de aanwezigen, ,,dat we slechts behou den worden door te leven uit de recht vaardiging van de goddeloze!" Waarom mankeert het ons zo veel aan de vrij moedigheid en de verzekerdheid van het geloof? Omdat we nog nooit als een totaal verdorven mens op de ge rechtigheid van Christus alleen werden geworpen, waar al onze vrome hoog moed wordt doodgedrukt. Nog op zijn sterfbed was de belijdenis van Luther: „Wir sind Bettier"; dit is de levenslange les die de Heilige Geest leert op de leerschool van het Woord. En hier aldus ds. Beens leren we de rijkdom en het wonder van het woordje nochtans" verstaan. Hoe kan God mij, goddeloze, rechtvaardig ver klaren? Niet omdat ik voor de Heere acceptabel ben, maar alleen door een waar geloof in Christus. Mij, goddeloze, schenkt God nochtans de volkomen gerechtigheid van Christus, inzoverre ik zulk een weldaad met een gelovig hart aanneem. Wat Christus heeft, re kent God mij toe. De verklaring daar van moeten we niet zoeken bij onszelf; ons behoud ligt in het hart Gods dat met ontferming bewogen is, het ligt in de dood van het Lam en in Zijn bloed. Het is het geloof dat in de doodsnood van het leven Christus omhelst als de gegevene van de Vader. Dit geloof zegt ,,amen" op de beloften Gods in Christus; liet is slechts door dit geloof dat de zondaar voor God rechtvaardig is. Dit geloof weet vast en zeker dat niet al leen voor anderen, maar ook voor mij vergeving der zonden, eeuwige gerech tigheid en zaligheid van God geschon ken is, uit louter genade, alleen om de verdienste van Christus' wil. Nochtans! aldus ds. Beens. Deze herdenkingsdienst werd zo als elk jaar georganiseerd door het comité „In de Rechte Straat". De op brengst van de avond (de collecte bracht ongeveer 1700,op) komen ten bate van de gelijknamige landelijke stich ting. Zoals aan het begin van dit verslag al gezegd, verleende het jeugdkoor „Cantate Domino" onder leiding van de heer F. H. Wessels haar zeer ge waardeerde medewerking. De door haar op schitterende wijze gezongen koralen en motetten sloten geheel aan op de inhoud van het gesprokene. Op deze avond vonden leden van verschillende kerken elkaar bij de bezinning omtrent het erfgoed van de reformatie. En het was weer het koor dat in hetzelfde Zwingli-lied het gebed om de een heid vertolkte: „Geef dat hoogmoed ons niet scheidt. Leid ons naar elkander heen, maak ons waar en maak ons één: dan stijgt een lied dat nooit meer zwijgt." ZONDAG 4 NOVEMBER OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woens dag 7 november ds. Tj. de Jong, Doornspijk Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord, 17.00 uur ds. A. J. de Bakker Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. G. Willemstein, Baren- drecht Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur IgiZGH. GOEdÉrEEDE Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. F. J. Teeuw, Lekkerkerk, 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug. STELLEND AM Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen, 18.00 uur ds. M. van der Linden Ger. Kerk 10.00 uur drs. J. Kattenberg, 15.00 uur ds. J. G. Arensman, Kamperland. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. Oorschot, 18.00 uur kand. F. Wijnhorst, Vlaardingen Ger. Gem, 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dis. M. van der Linden, Bed, H. Doop, 18.00 uur ds. D. Dekker Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. E, F. Vergunst, Bed. H. Doop, 18.00 uur ds. H. F. Klok Ger. Gem. 9.30 uur lezen, 14.30 uur ds. H. Lig- tenberg SOMMELSDIJK Ned. Hecv. Kerk 10 uur ds. W. van Gorsel, Wijk en 13.00 uur ds. W. L. Tukker, Arnemuiden DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong, Bed. H. Doop, 18.00 uur ds. E. F. Vergunst, Voorber. H. A. Herv. Exodus Gem. 10.00 uur ds. H. Hüting, Rotterdam Ger. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur lees- dienst, 14.30 uur ds. A. van Houdt Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. L. W. van der Mey Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Ned, Herv Kerk 9.30 uur ds. M. Aangeenbrug, 18.30 uur ds. W. Verboom, Nieuw Lekker- land Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Igzgh. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A. W. van der Plas, Rijssen, 18.00 uur ds. H. K. van Wingerden, Gorinchem Ger. Gem. 10.00 en 18.00 "uur iGZGn,. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. D. M. van der Linde, Rotterdam, 18,00 uur ds. J, Willemsen Ger, Kerk 10,00 uur dhr, Noorloos uit Tiel, 17.00 uur ds. C. Schakel uit Rotterdam Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. D. Scheepmaker, Almelo, 18.00 uur ds. A. Vos, Voorber. H. A. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. W. C. P. den Boer, em. pred. te Harderwijk OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. F. Klok, 18.00 uur ds. A. W. van der Plas, Rijssen Ger. Kerk 9.30 uur lezen, 15,00 uur ds. A. C. Scherpenisse, Zwijndrecht. Bed. H. Doop Ger. Gem,. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. J. B. van Vreeswijk. ST. MAARTENSDIJK Diensten zondag 4 november 1979 Ned. Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Oud Ger. Gem. 3x lezen Ger. Gem. in Ned, 3x lezen. Bij het ploegen van kavel 17 in de Eendrachtspolder te Stellendam heeft landbouwer Biemond een vijftal land mijnen aangetroffen. Die zijn kortgele den, bij het uitdiepen van de watergang in ruilverkavelingsverband, uit de sloot op de wal terechtgekomen. De Explosievendienst zal zich over het oorlogstuig ontfermen. ?y' »f Betr.: Voorlichtingsavonden en ex cursie seizoen 1979 - 1980. Het winterprogramma is als volgt: Donderdag 8 november 1979, 's avonds 19.30 uur in Café „De Kok", Kade 49 te Sommelsdijk (tel.: 01870 - 2242). PROGRAMMA 1. De heer G. W. van Vulpen, bedrij f s- takdeskundige bij het Consulentschap voor de Varkens- en Pluimveehou derij te Gouda zal spreken over: De rentabiliteit van de varkensfok kerij en mesterij en de voor- en nadelen van contracten. 2. De heer S. J. Hoefman, bedrijfsvoor- lichter voor zuidelijk Zuid-Holland zal dia's vertonen over dit jaar ge bouwde en verbouwde varkensschu- ren en van andere actuele onderwer pen. Noteer ook de volgende data van het winterprogramma. Dinsdag 11 december 1979: Excursie per touringcar naar het Varkensproef bedrijf te Raalte. Donderdag 10 januari 1980: Jaarver gadering. Na de pauze spreekt de heer ir. F. H. Germs, van de Prov. Directie voor de Bedrijfsontwikkeling in Zuid- Holland over: Is er op de Z.-H. Eilan den planologisch nog ruimte voor var kenshouderijbedrij ven? Donderdag 14 februari 1980: De heer Y. Fopm.a spreekt over: „Vruchtbaar heid van de zeug en bedrijfsvoering". De heer S. J. Hoefman 2de serie dia's „een plaatje met een praatje". In verband met de prijzen van voe ders, biggen en vleesvarkens verwach ten wij evenals vorige jaren een grote belangstelling voor bovenvermelde activiteiten. U kunt zich a.s. donderdag reeds opgeven voor de excursie naar Raalte. 11 juni 1975 zijn wij er het laatst ge weest. De meeste schuren zijn daar sindsdien gemoderniseerd. De voorzitter: A. v. d. Meer De secretaris: S. J. Hoefman P.S. Nieuwe leden zijn van harte welkom! antieke meubelen Vooral 'de laatste jaren staan antieke Fmeubelen in de belangstelling, 't Be gint meestal met kleine snuisterijen zo als een kandelaar, een bord of een schaal, maar voor u het zich realiseert hebt u ineens een prachtige kast in huis, of een tafel met stoelen van voor grootmoeders tijd. Antieke meubelen, die vaak donker van kleur zijn, vereisen speciaal onder houd. Kale plekken op een donkere kast bijvoorbeeld, poetst u met gewone blanke' was niet weg. Daar hebt u een donkere wassoort voor nodig. Daarom zorgt Peli nu voor Antiek was, bestemd voor antieke en andere donkerkleurige meubelen. Het is een zuiver natuurprodukt, dat alle betere houtsoorten zoals donker eiken, don ker noten en mahonie reinigt, voedt en beschermt, en dat altijd een fraai pa tina geeft zoals dat hoort bij uw kost bare antiek. De kleurherstellende eigen schappen van Peli Antiekwas zorgen er voor dat kale plekken op een natuurlijke en onschadelijke wijze verdwijnen als sneeuw voor de zon, en dat uw meu belen hun authentieke kleur terugkrij gen. De natuurzuivere antiekwas zit in een fles van 300 ml, die nog geen vijf gulden kost. De start daarvan werd woensdag middag feestelijk gemarkeerd toen burg Bos het aan de voorgevel bevestigde naambord onthulde, samen met Kees Koedam, leerling eerste klas van de christelijke basisschool. Kees bleek in een gehouden prijsvraag de winnende naam „de bezige bijen" te hebben ge leverd en dat maakte hem woensdag middag tot een van de eregasten, naast burg en mevr Bos cüe met instemming kennis maakten van de activiteiten waartoe het gebouw dienstig is gewor den. Er zijn twee lokalen in gebruik, een voor de peuterspeelzaal met bijbeho rend meubilair en speelgoed en een an der staat ten dienste van de wat grotere jeugd t/m 14 jaar. De Stichting organi seert een breed scala van activiteiten om de jeugd bezig te houden. De peuterspeelzaal draait met 18 peu ters een tweetal ochtenden per week. Wanneer de wachtlijst blijft groeien zal de gelegenheid worden uitgebreid en wordt aan vier ochtenden gedacht. van zaterdag 3 tot maandag 5 november ARTSEN Middelharnis - Sommelsdyk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. d. Peppel, tel. 2117. Dokter v. d. Peppel is woensdag ^.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, tel. 01877 - 1412, b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.0 Ouur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van zaterdagmorgen 9.0.0 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 306. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Jansen, tel. 01870 - 2169 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr Tjebbes, telefoon 01870 - 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 01877 - 1770 b.g.g. 1767. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Harmgvliet - Ooitgensplaat: WIT/GELE KRUIS Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELI.IK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 Herkingen kan a.s. woensdag 7 nov. weer grootscheeps aan de oliebollen. Die worden die dag gebakken door de dames van de Vrouw^envereniging van de Gereformeerde Gemeente, op het adres Jan Deugtstraat 6. Daar zijn op die dag de versgebakken bollen ver krijgbaar. Ze kunnen ook tevoren be steld VvTorden via een van de telefoon nummers 284 of 241. De evt. baten zijn bestemd voor de zending.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2