huSbrethtse Geen financiële zorgen voor gem. iViicIdeiharnis M Ooitgenspaat - Utrecht Nieuwe Tonge LtS( 52e jaargang Vrijdag 2 november 1979 No. 4839 C2HR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUn>HOLIJLNDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschifnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagaixmd SUIKER IN NEDERLAND SNEEUWKETTINGEN: ONMISBAAR als U straks naar de wintersport gaat. KOOP of HUUR ze bij GARAGE KNöPS MTODELHARNIS tel. 2222 Doe het, terwille van Uw veiligheid; RESERVEER ZE NU!! Drs. H. A. L. v. d. LINDEN RIDDER in de ORDE van ORANJE NASSAU BEGROTING 1980: Het dodelijk ongeluk op de Rijksweg voaraBexékethetdt 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD GOEDE RESULTATEN VAN STREEKGENOTEN OP NEDERLANDS KAIVIPIOENSCHAP PLOEGEN Vragen over gem. subsidiëring mortuarium te De gemeentebegroting 1980 van de gemeente Middelharnis ziet er rede lijk gezond uit met een post Onvoorziene van ruim 4 ton en de waarschijn lijkheid dat daar t.g,v. bijstelling van Rijksuitkeringen nog eens twee ton aan kan worden toegevoegd. Deze extra inkomsten zijn echter nog niet verwerkt in de begroting die de raad dezer dagen is aangeboden. Het College schrijft in de aanbiedingsbrief de conclusie neer dat de financiële positie van de gemeente, ondanks de gedane hoge investeringen, geen aanleiding tot pessimisme geeft. ,,DELTA FLORA'' voigend jaar GROTE OEFENING TE ACHTHUIZEN Samenwericing met brandweer, E.H.B.O. en politie VERKOPING IN DE VLIEDBERG Oiepvriesalarm IVlens erger je niet DRIEKLANK BEDREIGD POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacüe) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo, Middelhamis Refc no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Er wordt in Nederland ieder jaar minder suiker „over de toonbank" ver kocht, zonder dat de suikerconsumptie per hoofd van de bevolking vermindert. Maar dat komt dan omdat in verschil lende gekochte artikelen de suiker al verwerkt is. In 1972 kocht men aan kilopakken suiker nog 14 kg per hoofd, in 1978 was dat gedaald tot 9 kg. Omdat men zoals gezegd goederen en produkten koopt, waarin de suiker al verwerkt is, is het werkelijke beeld van de suikerconsumptie in Nederland per inwoner in 1975 41,8 kg, in 1976 44,4 kg, in 1977 41,3 kg en in 1978 40,3 kg. De totale binnenlandse afzet van sui ker bedraagt rond 670.000 ton. 68% hiervan wordt verwerkt in de industrie 10»/o naar grootverbruikers als restau rants, instellingen en kantines, terwijl 22"/o rechtstreeks in het huishouden te recht komt. Dat het percentage dat in de verwerkende industrie terecht komt vier keer zo groot is als wat men in de huishouding gebruikt vindt zijn oorzaak ook dat Nederland in de EEG de voor naamste producent is van suikerhou dende produkten. De totale EEG ex port van suiker in suikerhoudende pro dukten bedraagt 250.000 ton, waarvan Nederland de helft of 125.000 ton voor haar rekening neem,t. Daarnaast exporteert Nederland nog 60.000 ton suiker in suikerhoudende goe deren binnen de EEG. De belangrijkste van deze stiikerhoudende prodixkten zijn chocolade, gecondenseerde melk, suikerwerk, koek, biscuit, conserven en dranken. Van deze produkten nemen de fris dranken met bijna 25"/o de voornaamste plaats in, gevolgd door zuivel en ijs met bijna 17''/o. Koek, banket en biscuit zijn derde in de rij met 16,5''/o. Chocolade neemt ruim 11,5% en suikerwerk ruim. 11% en VTUchtenconserven ruim 9%. In de chemische indiistrie wordt 6*/o suiker verwerkt en in alcoholische dranken ruim 3,5%. Zetmeelzoetstoffen als glucose enz. (isoglucose) verdringt in sommige arti kelen de suiker, met name is dat in de frisdranken het geval. In de wereld wordt jaarlijks ongeveer 92 miljoen ton suiker gefabriceerd, 60% uit riet en 40% uit bieten. Die produktie is enkele miljoenen tonnen hoger dan de consumptie en dat drukt de wereld- suikerprijs. Nederland produceerde de laatste drie jaar resp. 870.000 ton, 832.000 ton en in het goede suikerjaar 1978 952.000 ton. Ondanks de aanvallen die van be paalde zijden op het consumeren van suiker worden gedaan, neemt de con sumptie van suiker in wereldverband gezien toe. Men houdt er dan ook rekening mee dat binnen tien jaar wel eens sprake zou kunnen zijn van een omslaan van de balans zodat meer sui ker wordt gebruikt dan gefabriceerd en de suikeroverschotten zullen dan spoe dig zijn ingeteerd. Een stijging van de suikerprijs, voor de landbouw niet onwelkom, zou daar van het gevolg zijn, OUDDORP Beroepen. Door de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente is een be roep uitgebracht op ds. J. Koster te Barneveld. Slechts 2 dagen na de schitterende ju bileumsamenkomst van Dr. Kramer als arts te Ooltgensplaat vond weer een ju bileum-receptie plaats, n.l. van Drs. H.A.L. v.d. Linden, die op 29 Oktober in Ooltgensplaat Geref. Pred. werd. Deze. samenkomst vond plaats in de stad Utrecht, waar de 64-jarige jubi laris nog steeds in aktieve dienst is. Ook hier stonden vele honderden in de rij om Ds. en mevr en de kinderen de hand te drukken en geluk te wensen. De 3 afgevaardigden van Ooltgensplaat waren bijtijds aanwezig en bevonden zich alzo in de voorhoede anders had den zij de Plaat pas in de kleine uurtjes van dinsdag bereikt. Ds. zag er weer prima gezond uit, was kennelijk ver rast met de Platenaars en bood aan op 16 december a.s. de diensten in Oolt gensplaat waar te nemen. Ook mevr en de kinderen lieten blijken van hun voor liefde voor „de Plaet". Om 9 uur verscheen, getooid met de ambtsketen, de burgem van Utrecht de heer Vonhoff. Onder grote stilte schetste hij in welgekozen bewoordin gen het levenswerk van de jubilaris. De familie van Leent uit Dirksland heeft ernstig bezwaar aangetekend te gen de strekking van het bericht in het nummer van j.l. dinsdag waarin de be trokkenheid van hun zoon, N. van L., bij een dodelijk ongeluk op de Rijksweg Rotterdam - Haringvlietbrug wordt ver meld. Zij vinden dat daarin teveel na druk wordt gelegd op de handelingen van de flakkeese partij in het gerezen conflict. Zij vinden dat in het bericht meer tot uitdrukking had moeten worden ge bracht dat een van de flakkeeërs door een of meerdere steekwonden ernstig venvond was. De snelle aftocht zou dan ook ingezet zijn om de gestokene met spoed naar een dokter te brengen. Na in Ooltgensplaat tevergeefs te heb ben aangeklopt (i.v.m. week-end dienst) werd naar Oude Tonge .gereden vanwaar de verwonde S. per ambulance naar het ziekenhuis werd gebracht waar een operatie moest worden uitgevoerd. De fam van Leent heeft er voorts behoefte aan duidelijk te maken het gebeurde ernstig te betreuren, temeer omdat het met slechts een lichte aan rijding begonnen is. VINGERUNG 3-MIDDELHARNIS-TEL.01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau Op 24 en 25 oktober is in Zuidelqk Flevoland de 28e Nationale Ploegmani festatie gehouden. Maar liefst 43 geselekteerde ploegers streden in verschillende categorieën om de ereplaatsen. Van onze deelnemende streekgenoten bereikten in de categorie 2-scharige wentelploegen René Buth uit Dirksland en Hans Vry uit Oudenhoom resp. een 10e en 11e plaats. In het gezelschap van 21 ploegers zijn deze resultaten zeer verdienstelük te noemen. Bij de rondgaande ploegen kwamen Dick Vrij uit Oudenhoom en Arie Wes- dorp uit Sommelsdijk met een 4e en 6e plaats goed uit de bus. De winnaars in genoemde categorieën worden afge vaardigd naar de Wereldkampioenschap pen ploegen 1980 die georganiseerd worden in en door Nieuw Zeeland. De ploegwedstrijden werden dit jaar weer voortreffelijk georganiseerd. Ter opluistering van het gehele gebeuren waren een grootse bietenrooi-demon stratie en ploeg-demonstraties met paardenspannen en oude traktoren uit geschreven. Mede dank zij het prachtige We zijn beiden in Amsterdam geboren en in Nederland zegt men veelal: Am sterdammers kun je missen als kiespijn, doch U was welkom en geliefd in Oolt gensplaat, Zutphen, Indonesië, in de scholen, in Bunnik, in de Bilt en vooral in Utrecht. U hebt veel goed werk ge daan, dit werd ook in Den Haag bekend en daarom verheugt het mij U mee te delen dat het H. M. de Koningin be haagd heeft U te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Na het opspelden door de heer Vonhoff volgde een langdurig- applaus van de vele aan wezigen. Hierna nam Ds. v.d. Linden zelf het woord. Hij zei zelden moeite te hebben om met spreken te beginnen, nu echter wel. „Dit had ik niet verwacht: Ik ben er confuus van. Hij bedankte de Ko ningin, en verzocht de Burgemeester die dank over te brengen, want: „ik durf niet naar Soestdijk". Van een ouderling in Utrecht volgde nu een toespraak waaronder het défilé steeds aangroeide. Aan allerlei kado's ontbrak het niet. Nog even onderbrak Ds. een en ander met een kort woord. Hij zei overweldigd te zijn door zoveel belangstelling en blijken van waarde ring. „Ik gevoel mij als Jacob, die zei: "Ik ben geringer, dan al de weldaden aan mij bewezen." Hij dacht dat de 2 ja ren in Indonesië wel eens de meest ge zegende konden geweest zijn. Ik dank U allen hartelijk, ook namens mijn vrouw en kinderen, en wens U Gods zegen toe! Door een tweetal Statenleden zijn aan GS een aantal vragen voorgelegd m.b.t. het besluit van de raad van Middelhamis een subsidie van 92.000,- toe te kennen aan de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Nieuwe Tonge t.b.v. de bouw van een aula/mortuarium in het nieuwe Verenigingsgebouw. Een van de vragenstellers is Ir. J. W. J. Wolf te Goedereede, zitting hebbend voor de PvdA en blijkens eerdere erva ringen ijverig in het stellen van vragen over die zaken die niet naar genoegen van de flakkeese PvdA vertegenwoordi gers worden afgehandeld. Die zaken worden overigens steeds veelvuldiger... Nu vragen mevr M. T. Mastik-Sonne- veldt en dhr Wolf het volgende: 1. Is het aan het kollege van gede puteerde staten bekend dat de gemeen teraad van Middelhamis op 6 september 1979 een bedrag van 92.000,ter beschikking heeft gesteld aan de Neder lands Hervormde gemeente te Nieuwe Tonge voor de bouw en inrichting van een aula/mortuarium te Nieuwe Tonge? 2. Is hiervoor inmiddels aan het kol lege van gedeputeerde staten een begro tingswijziging voorgelegd? 3. Zo ja, is het dan aan het kollege van gedeputeerde staten bekend dat Aan de aanbiedingsbrief is ook een Investeringsnota toegevoegd waarin op genomen die projecten waarvan de uit voering door het College wenselijk wordt geacht. Overigens is het geheel aan de raad een bestuurlijke voorkeur te laten blijken. Alleen die plannen zijn opgenomen die budgettair ook realiseer baar worden geacht, voorzover althans kan worden overzien. Men meent dat dat tot 1984 het geval is. Primair gaat het in die nota over het te bouwen recreatieve zwembad, met als gekozen vestigingsplaats het sportter rein „Concordia". De bouw ervan wordt berekend op ruww^eg 4,6 miljoen; de jaarlijkse exploitatielasten op 760.500,- Als exploitatiebaten wordt 257.450, berekend zodat het waarschijnlijke na delige saldo op 503.050,wordt ge steld. Daarop kan het nadelig saldo van het huidige instructiebad in min dering worden gebracht zodat een werkelijk jaarlijks tekort van 340.000,— resteert. Voorts noemt de invésteringsnota de wenselijkheid van een bibliotheek voorziening waartoe al eerder besloten is; de bouw en inrichting van een gym nastieklokaal te Nieuwe Tonge, de ver- Volgend jaar zal de nationale bloe- mententoonstelling „Delta Flora" ge houden worden van dinsdag 29 juU t/m zaterdag 2 augustus. De beurs, de 23e in de reeks, zal andermaal gehouden worden in het gebouw van de visaf- slag te Stellendam. Dit jaar trok de expositie maar liefst 30.000 bezoekers. aan het gebruik van de aula/het mortu arium door de eigenaar, de Nederlands Hervormde gemeente, de voorwaarde is verbonden dat het gebruik een eerbaar karakter dient te dragen? 4. Is het kollege met vragenstellers van mening dat aan de term „eerbaar" hier niet een zodanige uitleg mag wor den gegeven dat een of meer bevol kingsgroepen kimnen worden uitgeslo ten van het gebruik van de aula/het mortuarium? 5. Zo ja, is het kollege dan bereid erop toe te zien, alvorens het goedkeu ring aan deze begrotingswijziging ver leent, dat van de aula/het mortuarium gebruik kan worden gemaakt als be doeld in vraag 4? 6. Is het kollege bovendien bekend met het feit, dat in bovenstaand geval de leden van de gemeenteraad van Middelhamis niet geïnformeerd zijn over de totale kosten van het bouw- projekt, noch over de exploitatie? 7. Ziet het kollege hierin aanleiding om goedkeuring aan deze begrotings wijziging te onthouden? ■^^,\^^\^\^^^\'»^\^v^\^^^^^^^vv^\vv^^v^vv^^^ herfstweer mocht het organiserend co mité 2ich verheugen in een grote publie ke belangsteUing op beide dagen. Uitslagen Rondgaande ploegen. 1. C. de Rijke uit Tholen met Ranso- mes, 804 pnt. 2. J. Beijens uit Hooge- loon met KG, 772 pnt. 3. P. Meeuwissen uit Maasbracht met KG, 764 pnt. 4. D. Vrij uit Oudenhoom met Rumptstad, 741 pnt. 5. P. Jongejan uit N-H met Rumptstad, 708 pnt. 6. A. Wesdorp uit Sommelsdijk met Rumptstad, 706 pnt. Categorie 2-schaar wentelploegen. 1. J. Bom uit Biddinghuizen met Rumptstad, 733 pnt. 2. H. Meeuwisse uit Maasbracht met Rumptstad, 731 pnt. 3. T. V. d. Burg uit IJsselmeerpolder met Rumptstad, 716 pnt. 4. M. v. Til burg uit Oud Vossemeer met Cappon, 710 pnt. 10. R. Buth uit Dirksland met Rumptstad, 653 pnt. 11. H. Vrij uit Oudenhoom met Rumptstad, 650 pnt. Categorie 3-schaar wentelploegen 1. C. van Woerden uit IJsselmeerpol der met Rumptstad, 704 pnt. 2. M. de Graaf uit N-H met Lemken, 610 pnt. Rumptstad 2-schaar wentelploeg 3. T. de Gouw uit Vlijmen met Lemken, 592 pnt. Vooral in de categorieën wentelploe gen blijken de beste resultaten te zijn behaald met begruik van Rumptstad wentelploegen (zie foto). Hieruit blijkt dat de landbouwwerktuigenfabriek uit Stad aan 't Haringvliet een standaard produkt levert, waarmee kwaliteits werk gegarandeerd wordt bouw en inrichting van het voormalige hotel Spee te Sommelsdijk, de bouw en de inrichting van een nieuw kantoor voor Gemeentewerken en het treffen van verkeersvoorzieningen, met name de aanleg van een si>eciale parkeerplaats voor vrachtwagens. Na aanleg daarvan zal een eind moeten komen aan het thuisparkeren van zware vrachtwagens door de in de gemeente woonachtige vrachtwagenchauffeurs. Het College meent dat in het bestemmingsplan „Oostplaat" daarvoor de beste mogelijk heid is. Gerekend wordt op een beno digde oppervlakte van 2 ha; de kapi- taalslasten zullen 140.000,per jaar kosten. Ook een vergaderruimte voor de brandweer van Stad. Het oude gebouw tje achter de brandweerkazerne zal door een nieuw vervangen moeten wor den, althans zo heeft de Dir. Gemeente werken gerapporteerd, een conclusie waar B. en W. mee in kunnen stemmen. Een puinstortplaats zal worden aan gelegd achter het huidige overslagsta tion (v.m. stortplaats) in de Johannes- polder. De grootte van deze investering wordt op 100.000,geraamd. Voorts zal Middelharnis gaan partici peren in het Natuur- en recreatieschap Haringvliet en het Natuur- en Recrea tieschap Grevelingen. Dan zijn er nog een aantal te plegen investeringen waar omtrent nog weinig informatie voor handen is. O.a. worden genoemd: de uitbreiding van de begraafplaats te Stad aan 't Haringvliet, de uitbreiding van de begraafplaats te Middelhamis, restauratie van de gemeentetoren te Nieuwe Tonge, verbetering Oost-Kra- keelstraat te Sommelsdijk, bouw en in richting van een sportzaal bij de sport hal, reconstructie Nieuwstraat - Kerke pad te Middelhamis en reconstructie van de Wurft te Sommelsdijk. Dinsdagavond had er te Achthuizen een grote oefening plaats met de brand weercorpsen van Oostflakkee, de E.H.- B.O. te Achthuizen en de politie van de groep Oude-Tonge. Het alarm, dat te 19.50 uur via de groepscommandant werd gegeven en slechts bij enkele in siders bekend was, bracht de corpsen van Den Bonmiel, Ooltgensplaat en Ou de-Tonge in een zeer korte tijd bij de plaats des onheus bijeen. Ook werd de E.H.B.O te Achthuizen opgeroepen en het politiecorps werd in paraatheid gebracht. Bij de fa. Van Reijen en Nobels hing er een auto in het talud van de dijk met twee slachtoffers en een volkswagen busje met vijf slachtoffers lag beneden aan de dijk. Deze zeven bij het onge val betrokken mensen waren gesminkt, zodat het gebeurde de werkelijkheid dicht benaderde. Toen het alarm was gegeven kwamen de drie corpsen naar de plaats van het ongeluk waar ook een auto in brand stond, die dicht bij de benzine-opslag- plaats en de gasopslag van de fa. Van Reijen terecht was gekomen. Er moest snel worden opgetreden. Met water werden deze opslagplaatsen nat gehou den. Snel ter plaatse was ook de E.H.- B.O. uit Achthuizen met het nodige ma teriaal. De gewonden werden afge voerd naar een "gewondennest", inge richt in de loods van de fa. Van Reijen. De leiding van dit corps was in handen van dokter Jansen en zuster Melanie Verstraten. GOEDE SAMENWERKING. In het Zusterhuis werd na de oefe ning nagepraat en nagegaan wat er goed en fout was. Allereerst werd ge- constateert in de betogen van de groeps commandant brandweer en die van dokter Jansen, dat de samenwerking goed was. Het moest gezegd worden, dat onder zulke omstandigheden het werken anders is als op de therorie-a- vonden. Om zoveel mogelijk de prak tijk te benaderen kan men de foutjes er uit halen. Gebleken is ook dat de E.H.B.O., met z'n groot aantal leden, niet voldoende materialen beschikbaar heeft voor zo'n groot ongeluk. Meer materiaal zou hier zeer zeker op zijn plaats zijn. Behalve dat de brandweer moest blus sen was ook de hulp nodig om een deur van een der wagens open te breken. De politie zorgde voor de afzetting; ook adjudant Andeweg was aanwezig. Daar Achthuizen tot het verzorgingsgebied van Ooltgensplaat behoort, had dit corps de leiding en werden de corpsen uit Den Bommel en Oude-Tonge door O'plaat ter assistentie opgeroepen. Naast de plaatselijke commandanten was de groepscommandant van Oost flakkee W.A. v.d. Welle aanwezig. Een ieder die zijn of haar medewerking heeft gegeven wordt hartelijk dankge- zegd. OUDDORP De breiclub van de woongemeenschap de Vliedberg houdt haar verkoping van gemaakte goederen op dinsdag 6 novem ber a.s. van v.m. 10.00 tot 4.00 uur n.m. in de recreatiezaal van de Vliedberg. Verder leuke attracties voor jong en oud. I Van de opbrengst zal een gift worden gegeven voor de gehandicapte kinderen i in Hemesseroord. NIEUWE TONGE ERWTENSOEP Op zaterdag 3 november kan men in Nieuwe Tonge weer erwtensoep eten. Men komt bij u langs van plm. 9.00 - 11.30 uur. De opbrengst is weer voor het verenigingsgebouw. Hebt u ook weleens een diepvrieskast vol sneeuw gehad omdat u de deur niet goed gesloten had? Een hoogst verve lend karweitje om de hele zaak weer vliegensvlug schoon te maken. Boven dien loopt u het risico, als u het te laat bemerkt, dat de hele kostbare inhoud ontdooit is. En zoals u weet mag een maal ontdooit voedsel niet opnieuw in gevroren worden. Een inventieve firma heeft er iets op gevonden en brengt een handig apparaatje op de markt dat au tomatisch een alarmsignaal geeft als de temperatuur in de diepvrieskast stijgt. Om welke reden dan ook. Een zuignapje met een snoer wordt in de diepvries geplaatst; het alarm zelf kan verder waar u maar wilt worden gemonteerd. Als u zich soms ergert aan reclame spots op uw televisiescherm kan wel licht de gedachte u troosten dat uit de opbrengst ervan een kwart van alle andere TV-programma's bekostigd wor den: 166,3 miljoen gulden, die anders mt de zakken van de belastingbetaler geklopt hadden moeten worden. De netto-opbrengst van de Ster-re clame steeg, aldus Media Internationaal, de afgelopen tien jaar met niet minder dan 100 miljoen gulden (66,3 mUjoen in 1968). Het kamerorkest de Drieklank, sa mengesteld uit amateurmusici van Flak kee, Voome en Schouwen, kampt sinds enige tijd met ernstige problemen. Het gezelschap werd 3 jaar geleden opge richt door mevrouw Cora van Dijk en heeft enige tijd een bloeiend bestaan geleid. Er werden concerten gegeven, koren begeleid, kortom, er werd ent housiast gemusiceerd. Sinds enige maanden staat het orkest onder bezie lende leiding van Rinus Verhage. Wat is er nu aan de hand? In de afgelopen periode hebben door verschillende oor zaken enkele violisten het orkest moe ten verlaten. Door verhuizing, verande ring van baan of te drukke werkzaam heden. Dat heeft er toe geleid dat het voortbestaan van het orkest ernstig wordt bedreigd want er zijn onvoldoen de strijkers en zonder strijkers kan een orkest niet musiceren, hoe groot het enthousiasme van de overigen ook is. Toch zou het wenseUjk zijn dat het or kest weer nieuw leven werd ingeblazen. Er is nu een goede repetitieruimte ge vonden in het verpleeghuis De Samari taan, er is een kundige en enthousiaste dirigent, er zijn cellisten, fluitisten,ho- boisten en verschillende violisten, maar onvoldoende. Wie op Goeree-Overflakkee, Voorne- Putten, of Schouwen-Duiveland een vi ool kan bespelen en voelt voor musice ren in orkestverband wU zich aanslui ten? U kunt zich opgeven bij mevrouw J. Loosjes, Enkele Ring 59 te Sommelsdijk telefoon 01870-3867. Ook andere instrumentalisten zijn uiteraard welkom. Het zou toch ontzet tend jammer zijn als deze behoefte tot geestdriftige amateurmuziekbeoefening niet kon worden voldaan door gebrek aan medewerking!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1