HTi - ^rr Gemeente Goedereede heeft financieel geen idagenI Orgels - Piano's Verspuy en Zn, 52e jaargang Dinsdag 23 oktober 1979 No. 4836 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE 2^ID-H0LLANDSE EtJ ZEEUWSE EüLANDESN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond ^Voor volgend jaar post Onvoorziene van ruim 8 ton. z.g.a.n. 4 SOLINA'S 3 RIHA'S 6 VISCOUNTS vanaf 995, vanaf 895, vanaf 995, Keuze 300 stuks. GITAIMEN vanaf 75,— VERSTERKERS vanaf 199,— Ibanez - YmaJia - Gibsom enz- Blokflmten, Accordeons, Bladmuziek enz. WESTDIJK 53 bij bushalte en molen' Tea. 01870 - 47 76 SOMMELSDIJK AANLEG JACHTHAVEN HERKINGEN KOMT STEEDS DICHTERBIJ RINGZANGAVOND Inbraak in Centrum - Supermarkt Politie hield alcoholcontrole 48 te snelle rijders Kollekte Geestelijk Gehandicapten INGEZONDEN Ergerlijk gedrag tijdens lampionoptocht GROTE VOGELTENTOONSTELLING IN OOSTERLAND 'n Belediging Jongeman 3 keer gestoken Kerkelijke huwe lijksbevestiging EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Volgend jaar brandweerevenement in IVliddelharnis DANIEL ROTH IN HOLLAND GENOEG WEGENZOUT VOOR KOMENDE WINTER POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRJJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mim. Bij contract speciaal tarief. Er lijkt voor de gemeente Goedereede nog steeds geen vuiltje aan de lucht, terwijl grote Investeringen er toch be paald niet achterwege zijn gebleven. De gemeentebegroting 1980 die de raad in de a.s. donderdagavond te houden raads vergadering zal worden aangeboden laat zelfs een post Onvoorziene van 771,818,93 zien als appeltje voor de dorst. In een zeer uitgebreide aanbiedings brief kan de raad kennis nemen van de voorstellingen die het College zich over het bestuurlijke jaar 1980 heeft gemaakt. Een van de opvallende punten is de overkapping van het gemeentelijk zwem bad te Stellendam, een lang gekoester de wens van met name wethouder Vis ser en meerdere raadsleden met hem. Het gehele College lijkt er nu gevoelig voor en zal wellicht tot een voorstel komen. „Het verdient aanbeveling om de uitvoering van dit werk op korte termijn ter hand te nemen", zo verkla ren B en W na een korte beschouwing op het veelvuldige gebruik van het (verwarmde) bad door de burgerij en de schooljeugd voor het ontvangen van zwemonderricht. Wanneer eenmaal over kapt kan het bad het hele jaar 'door worden gebruikt. De kosten van de overkapping worden geraamd op 1 mil joen, maar daarnaast zal er in de ex ploitatie-sfeer een aanzienlijke lasten verzwaring optreden tengevolge van personeelslasten en meer energiever bruik e.d, In tegenspraak daarmee lijkt de aan wijzing van het College dat in het kader van Bestek '81 landelijk gezien het te verwachten beleid voor 1980 en vol gende jaren in belangrijke mate beïn vloed zal worden door het nemen van maatregelen tot energiebesparing. Na een blik op de stijging van de collectieve lastendruk in den lande constateren B en W met genoegen dat de uitkeringen uit het Gemeentefonds aan de gemeen ten geen nadelige wijzigingen hebben ondergaan, integendeel, Goedereede gaat er zelfs 55000,op vooruit. Gelet op de gunstige uitkomst van de gemeen tebegroting 1980 kan met voldoening worden geconstateerd dat niet tot een verhoging van de plaatselijke belasting behoeft te worden overgegaan", zo stelt het College tevreden vast. Zelfs kan de post Onvoorziene nog worden verhoogd tot 816.818,93 waarmee voldoende ruimte aanwezig is om het geraamde jaarlijkse exploitaietekort op de te bouwen sporthal annex Ver gebouw te Ouddorp van bijna 4 ton te dekken, zowel als de lasten van een reeks even eens nog uit te voeren overige kapitaals- werken en bestuurlijke maatregelen, zoals b.v. de aansluiting bij de brand weergemeenschap Noordelijke Delta, wat de gemeente 40 et per inwoner gaat kosten. B en W zijn overigens niet overtuigd van de noodzakelijkheid van die aan sluiting, maar in de vergadering van donderdagavond zal toch tot toetreding tot voornoemde gemeenschap worden voorgesteld. Het College wU met die toetreding voorkomen dat de gemeente Goedereede in een geïsoleerde positie terecht komt, nu de gemeente Oostflak- kee en Middelhamis en straks ook de gemeente Dirksland tot aansluiting bij een regio zijn overgegaan. Regionalise ring is overigens een ontwikkeling in het brandweerwezen die niet voorbij gaat aan de aandacht van aktief mee denkende brandweerlieden, waarom B en W de raad voorstellen „een daad te stellen" en tot aansluiting bij de „Noor delijke Delta" over te gaan. Retributies Geen belastingverhoging derhalve voor 1980, wel echter de verhoging van enkele retributies (vergoeding voor ver leende diensten). Niet omdat de begro tingscijfers dat verlangen maar om door een geleidelijke aanpassing la ter een schokeffect te voorkomen. Zo denken B en aan de verhoging van de hondenbelasting i.v.m. de steeds toe nemende kosten van het reinigen van de vervuilde straten en plantsoenen. Het College denkt aan 50,voor de eerste hond en 75,voor volgende honden, in de hoop dat de belastingverhoging zal leiden tot beperking van het honden- bezit. Wanneer de gemeenteraad van Dirks land a.s. donderdagavond vergadert zal o.m. moeten worden beslist over een gemeentelijke subsidiering in de kosten van de aanleg van de nieuwe jachtha ven te Dirksland. Het bestuur van de Watersportvereniging „Herkingen" heeft daarover een uitspraak gevraagd. Het College van B en W adviseert de raad de subsidie op lOVo van de investerings kosten te bepalen. Voor de gemeente komt dat neer op een subsidie van 194.700,waarin overigens weer een bijdrage van 75''/o is toegezegd door het Ministerie van CRM waardoor de netto-investering voor de gemeente op 48.675,komt en dat lijkt een zeer acceptabel bedrag. De totale investering is geraamd op 1.947.000,— inclusief BTW. Wanneer de gemeentelijke subsidie daarop in mindering wordt gebracht wordt dat bedrag gereduceerd tot ,1.752.300, De Watersportver. mag evenwel ook rekenen op een bijdrage van 389.400, van de Ver. van eigenaren bungalow park Buitenplaats Herkingen zodat de Watersportver. in totaal f 1.362.900, zal moeten investeren. Nieuwe auto-spuit Ter vervanging van de huidige brand weerwagen van de blusploeg Dirksland dient een nieuwe te worden aangeschaft. De nieuwe wagen zal een grotere wor den dan die van de overige dorpen, omdat in Dirksland het brandrisico gro ter mag worden geacht, in verband met de aanwezigheid van de serviceflat „Vroonlande" en enkele bejaardente huizen. Voorgesteld wordt een Mercedes Type 1017 AF aan te schaffen waarvan de kosten 185.000,bedragen. Restauratie molen Met grote waarschijnlijkheid mag worden aangenomen dat nog dit jaar door CRM zal worden ingestemd met deelname in de subsidiering van de restauratiekosten van de korenmolen „de Eendracht" te Dirksland. Alsdan zal ook op een Provinciale tegemoetkoming mogen worden gerekend. De totale kos ten van restauratie zijn begroot op 425.000,Rijk en Provincie zullen daarin 55*/o subsidieren, zodat nog een bedrag van 191.250,ten laste van de gemeente komt. Omdat de gemeente in het kader van de zgn. „verfijnings regeling" in deze kosten van het Rijk een jaarlijkse vergoeding ontvangt zul len de kapitaalslasten gedurende 25 jaar niet hoger dan 6465,45 behoeven te zijn. In de loop van volgend jaar zal die nen te worden bezien of en in hoeverre de reinigingsrechten dienen te worden verhoogd. Riolering Oostdijk De Oostdijk zal van riolering worden voorzien. De raad wordt donderdaga vond gevraagd daarvoor een krediet van 2,7 miljoen beschikbaar te stellen. De riolering zal worden aangelegd in de Oostdijkseweg (inclusief Waterlei dingterrein) de Hondsweg en een gedeel te van de Hofdijkseweg. Het zal worden bezien in hoeverre het mogelijk is de woningen aan de Krusse eveneens aan te sluiten. De riolering van de camping 't Haayse Bos en Motel Oostduin z:al in het kader van de verbetering van de toeris tische infrastructuur door de Over heid voor 75''/o worden gesubsidieerd tengevolge waarvan 1,6 miljoen ten laste van de gemeente blijft. Het jaar lijkse exploitatietekort wordt berekend op 128.109,—. MIDDELHARNIS De zangvereniging „Canticum" hoopt D.V. woensdag 24 oktober 1979 een te organiseren in het kerkgebouw van de Ger. Gem. Chr. de Vrieslaan 40 te Middelhamis. Aanvang 20.00 uur. Medewerkende koren: „Sursum Corda" te Gouda „Eben Haëzer" te Scheveningen „Euphonia" te Vlaardingen „Canticum" te Middelhamis De opening zal geschieden door ds. H. Ligtenberg. Allen hartelijk welkom! OUDDORP: In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in de Centrum Super markt in de Weststraat. De dief kwam binnen door aan de achterzijde een raampje te forceren. Hij ging er van door met de inhoud van de kassa die zonder sleutel geopend kon worden. De buit bedroeg 400, In de nacht van zaterdag op zondag hebben de eilandelijke politiegroepen een alcoholcontrole gehouden. De actie duurde van half elf tot half drie 's nachts Er werd van 4 automobilisten een bloed proef afgenomen; 4 kregen een rijver bod opgelegd. OUDDORP/STELLEND AM Een snelheidscontrole heeft de politie te Ouddorp j.l. vrijdag 48 overtreders opgeleverd, 's Morgens gingen er 19 en 's middags in Ouddorp nog eens 29 op de bon. De snelste had de 50 km limiet met 45 km overschreden. Van 22 t/m 27 oktober wordt weer de Nationale Kollekte Geestelijk Gehan dicapten gehouden. Tot grote vreugde van de organisatoren bracht 1978 een opbrengst van ruim 4 miljoen. Gepoogd zal worden dit bedrag dit jaar nog verder omhoog te brengen. Voor een veelheid van verschillende doeleinden t.b.v. geestelijk gehandicapten wordt deze kollekte aangewend. Instuifwerk, hobbyclubs, gespecialiseerd jeugd- en volwassenenwerk, vakanties, voorlich ting, praktische thuishulp voor ouders met een jong gehandicapt kind, speel- o-theken, ouderparticipatie (bevordering medezeggenschap van ouders in het be leid rond internaten waar hun geeste lijk gehandicapt kind verblijft). Voorts steun aan alle niet gesubsidi eerde aktiviteiten van landelijke en plaatselijke ouderverenigingen en lan delijke en regionale verenigingen en diensten voor gespecialiseerd maat schappelijk werk. Het is bijna te veel om op te noemen. Ongeveer de helft van de koUekte- opbrengst blijft in het kollekterayon (er zijn er 113) waar de kollekte wordt gehouden voor plaatselijke bestedingen t.b.v. geestelijk gehandicapten. De ande re helft gaat naar de 6 landelijke orga nisaties t.b.v. verschillende landelijke doeleinden voor geestelijk gehandicap ten. De organisatoren wijzen erop, dat de kollekte gehouden wordt met koUekte- bussen, intekenlijsten en bonboekjes. Er worden geen artikelen aan de deur verkocht. De Nationale Kollekte Geeste lijk Gehandicapten heeft niets te maken met deze zogenaamde liefdadigheids- handel. Er is ook een giro 11 22 22 2 (2 x 1 en 5x2) t.n.v. Nationale Kollekte Geeste lijk Gehandicapten te Utrecht. Eveneens hebben wij een bankreke ning 949. Met dank aan de red. voor plaatsing. Afgelopen vrijdag 19 oktober heeft Wijk-Zuid te Middelhamis een lampi onoptocht gehouden, begeleid door de muziekvereniging „Sempre Crescendo". Er zijn daarbij een paar dingen die mij van het hart moeten. Ik vind n.l. de gedragingen van de jeugd tijdens mu ziekevenementen zeker bij een optocht als deze, wanneer hoofdzakelijk kleine re kinderen meelopen, nogal ergerlijk. Ze schijnen er nogal wat behagen in te scheppen om de muziekanten en tam boers letterlijk en figuurlijk voor de voeten te lopen. Men schijnt niet te be seffen dat dit voor het korps enorm lastig is. U begrijpt dat ik het hier over de wat oudere jeugd heb. Maar wat mij het meest ergert, en wat ik beneden alle peU vind, dat zijn de gedragingen van veel volwassenen (automobilisten). Ze presteren het nota bene om tijdens de optocht, deze in te halen en te passeren, ook nog op een plaats waar dat bijna onmogelijk was. Bovendien is het niet eens toegestaan om een stoet in te halen of te doorsnij den. Ik dacht ook dat de norm „fatsoen in het verkeer" hier ver overschreden werd. Dat er vrijdagavond geen ernstiger dingen gebeurd zijn, is dan ook geen kwestie van gezond verstand van de zijde van die automobilisten. Wat ik eigenlijk niet begrijp is dat er die avond geen politie-escorte bij aanwezig was. Het schijnt nu eenmaal nog steeds nodig te zijn, om die volwassenen ook bege leiding te geven. Waarschijnlijk hadden ze dan nog iets geleerd over niet alleen verkeersveiligheid maar bovenal ook over het begrip fatsoen, waar een hele boel ouderen nogal eens over inzitten als het die eerder genoemde jeugd be treft. Ik hoop met recht dat dit ingezonden stuk er toe bijdraagt, aan wat meer begrip en fatsoen ten opzichte van elkaar. Nogmaals mijn dank aan de red. F. v. Groningen Rubensplein 62 Middelhamis Lid van het Tamboerkorps Sempre Crescendo. De vorig jaar opgerichte Duivelandse vogelvereniging „De Kolibrie" hoopt op donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober a.s. hun tweede vogelshow te houden in de grote zaal van het dorps huis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. Er zullen in de zaal een 350 vogels van diverse pluimage te bewonderen zijn, en een vijftal keurmeesters zullen ze één voor één onder de loupe nemen met hun geoefende ogen, en de beste eruit weten aan te wijzen. Op donderdaga vond 25 oktober a.s. zal Duivelands burgemeester, de heer van Bommel, de expositie openen op officiële wijze, waarna het publiek de schitterende col lectie vogels zal kunnen bewonderen en deelnemen aan de aanwezige attracties. De zaal is geopend op donderdagavond vanaf 20.00 tot 24.00 uur, op vrijdag d. a.v. van 19.00 tot 23.00 uur en op zater dag van 10.00 uur v.m. tot 23.00 uur. Op die avond zal om ongeveer van 22.30 tot 23.00 uur de trekking der loten plaats vinden, waarbij uiteraard veel publiek aanwezig zal zijn. De leden van de plaatselijke bejaardensociëteit heb ben een uitnodiging ontvangen om op vrijdag 26 oktober vanaf half elf voor middag de show te bezoeken en even tueel vragen af te vuren aan de aanwe zige deskundigen. Verder komen in de middaguren van vrijdag de schooljeugd aan bod, zoals dit ook vorig jaar plaats vond, en dat op hogen prijs gesteld werd. Ook dit jaar heeft de school jeugd weer tekeningen gemaakt en de grotere kinderen een werkstuk, waar voor een wisselbeker zal worden uitge reikt, die vorig jaar door Bruinisse ge wonnen is. Deze gewonnen prijzen wor den zaterdagmiddag 2.00 uur bekend ge maakt en tevens uitgedeeld. Daarom verwacht het bestuur weer een goede toeloop van de ouders der deelnemende kinderen, die dan tevens de nodige in lichtingen kunnen krijgen. Al met al belooft het weer een mooi evenement te worden van deze nog jonge vogel vereniging, die desondanks reeds 49 leden telt waaronder 12 jeugdleden. 'iHIIIIIIIIIIIUIIillllUIIIIIUIIIIIIHIHHIIIIIUIillinilHI»^^^^^^^^ In de krant van vorige week verhaalden we de vergissing van 1 een inwoner van Sommelsdijk, J tengevolge waarvan enkele poli- 1 tiewagens door het dorp trokken g om luide de vermissing van een g doos medicijnen te melden. De g man had ze echter nooit in z'n g bezit gehad. „Die Sommelsdijkers g toch", verzuchtten we toen en dat g heeft ons een briefje opgeleverd s van een kennelijk jeugdige Jan 1 V. d. Bos: „Beste krant", schrijft Jan; „ik vind het een belediging wat u hebt geschreven over die g medicijnen, vooral die laatste zin, g die Sommelsdijkers toch." g Jan jongen, je dorpsgenoten mo- M gen trots op je zijn! OOSTERLAND: EEN „GEWAPENDE" SIGARET Als een merkwaardigheid kan worden vermeld dat een inwoner van ons dorp, de heer D., vorige week een sigaret opstak van een niet nader te noemen merk, waarin zich een levensgrote stop- naald bevond. De roker vond het won derlijk dat de as van de sigaret er maar niet afviel, ondanks enige pogingen daar toe ondernomen, toen bleek dat daar deze naald de oorzaak van was. De siga ret was gewapend, zoals een betonpaal gewapend is met ijzer om deze voor breken te behoeden. Het zal wel een raadsel blijven hoe deze sigaret met deze naald erin in het pakje is terecht gekomen. MIDDELHARNIS: De jongeman J. H. uit Nieuwe Tonge is zaterdagnacht met steekwonden in het ziekenhuis opgenomen. Die had hij opgelopen toen op het Zandpad een eer der begonnen ruzie werd beslecht. De ruzie was ontstaan in „Ie Bateau" naar verluidt omdat de verloofde van W. L. C. N. uit Middelhamis daar zou zijn lastig gevallen. N. heeft op het Zand pad driemaal met een ,mes toegestoken, waarbij H. in een arm, een been en in de zij werd geraakt. MIDDELHARNIS Woensdagmiddag 2.45 uur zal in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan door ds. H. Rijk- sen van Zoetermeer de kerkelijke hu welijksbevestiging plaatsvinden van Dolf Klooster en Anneke Jacobi. M.S. HENRY DUNANT VANAVOND IN MIDDELHARNIS Wanneer het programma verloopt zo als aangekondigd zal het Rode Kruis- schip, de Heenry Dunant vannacht in de buitenhaven van Middelhamis ovemach ten. Het schip heeft patiënten uit Bra bant aan boord met wie een vaartocht van een week wordt gemaakt. Stad aan 't Haringvliet Woensdag avond 7.30 uur ds. B. Reinders van Hardinxveld-Giessendam. Ooitgensplaat. Woensdag 24 okto ber des nam. 7.30 uur zal voor de Ger. Gemeente voorgaan ds. G. Mouw van Tholen. MELISSANT: Ophalen oud papier Morgen (woensdag) avond wordt weer oud papier opgehaald. Wilt U het weer gebundeld gereed zetten s.v.p.? STELLENDAM Insluiping. Uit een woning aan de Meidoomstraat wordt een geldbedrag van 675,vermist. Het is in de nacht van zaterdag op zondag ontvreemd. Bevelvoerder Leen Jordaan van de Middelhamisse blusploeg heeft zijn man schappen gemotiveerd volgend jaar van de dan te houden eilandelijke brand weerwedstrijd een groter evenement te maken dan tot dusver gebruikelijk, door er met name ook de flakkeese jeugd bij te betrekken. De organisatie van het jaarlijkse evenement dit jaar in den Bommel gehouden is volgend jaar een taak voor de Middelhamisse blusploeg. Dhr Jordaan stelt zich voor dat uit elk van de flakkeese dorpen een jeugd- ploeg afgevaardigd wordt voor deelna me aan een wedstrijd waarin het accent op de behendigheid van de deelnemer- tjes wordt gelegd. De plaatselijke blus- ploegen zullen worden verzocht zich met de selectie vain de jeugdploegen te belasten. Gedacht wordt aan een selec tie uit de 5e klassen van de lagere scho len; ten tijde van de wedstrijd zullen dat 6e klassers zijn. De deelnemende jeugdploegen zullen in maart-april be kend dienen te worden gemaakt. Mis schien is het mogelijk de jeugd in de nieuwe aula van de Technische School te ontvangen waarbij ze tegelijkertijd iets van de school (wellicht hun toekom stige school) zouden kunnen zien. De Middelhamsise blusploeg zou best enkele sponsors kunnen gebruiken om dat de organisatie nogal wat geld lijkt te gaan kosten. Reacties hierop kunnen worden gericht aan dhr Jordaan, Kas tanjelaan 26 te Middelhamis, tel. 01870 - 3278. RIDDERKERK Vermaarde Parijse organist speelt in de Singelkerk. Daniel Roth, de wereldberoemde hóofdorganist van de Parijse Sacré- Coeur, komt speciaal naar ons land om op zaterdag 27 oktober om acht uur 's a- vonds een concert te geven op het ma jestueus© orgel van de Singelkerk te Ridderkerk. Onvergetelijk was het toen deze organist 2V2 jaar geleden voor het eerst in de overvoUe Singelkerk con certeerde. Ook nu weer heeft Daniel Roth een afwisselend programma samengesteld van beroemde orgelwerken. Hij opent zijn programma met de stoere Praelu- dium und Fuge in G-dur van Bach, daar na diens prachtige koraalvoorspel „Lieb- ster Jesu, wir sind hier". Vervolgens speelt Daniel Roth vijf speels klinkende Flötenuhr-stukken van Haydn. Het laatste gedeelte van het pro gramma bestaat uit bekende Franse mu ziek. Daniel Roth speelt uit de beroem de 5e Symphonie van Widor het stu wende Allegro-Vivace, het meer medi terende Allegro cantabile en de brui sende, alles overrompelende Toccata. Welk een virtuoos Daniel Roth is in het improviseren kan men tot slot be luisteren als hij dit doet over „Een vaste burg is onze God" met aanslui tend de massale samenzang. Ook Ben van Oosten is weer aanwezig om op deze avond op de zo bekende wij ze de overige samenzang te begeleiden. Deze avond is niet alleen een enorme be leving, maar je ervaart het, dat je ge raakt wordt tot op het diepst. (Soms lopen de rillingen je over de rug.) De grootmeester is voornemens om zioh na afloop tussen het publiek te be geven alwaar hij o.a. de grammofoon plaat zal signeren die alleen op deze avond in de consistorie van de kerk te koop zal zijn tegen een aanzienlijk ver laagde prijs. Deze prachtige Lp. maakte Daniel Roth vorig jaar op het eveneens bekende Van den Heuvel-orgel in de Dorpskerk te Strijen ten bate van de restauratie van het 79 stemmen tellende Cavaillé-CoU orgel in de Parijse Sacré- Coeur. Deze plaat wordt aldaar aan de toeristen te koop aangeboden. Een echte orgelliefhebber kan en mag deze avond niet missen! De kerk gaat om zeven uur open en de toegang is gratis! NIEUWE TONGE: SCHENNER DER EERBAARHEID Bij herhaling wordt de politie in ken nis gesteld van de activiteiten van een man die er een kennelijk behagen in schept zijn mannelijkheid aan passeren de schoolmeisjes te tonen. Hij doet dat op de parallelweg van de Nieuwe Tong- se Langeweg. Geen van de meisjes is er nog in geslaagd het kenteken van 's mans auto te noteren. De politie heeft daar aUe belangstelüng voor! OOLTGENSPLAAT RUIM 7.000,— VOOR ZENDING GER. GEIH. De activiteiten van de Zendingskrans „Martha" heeft van februari 1978 tot oktober 1979 een bedrag van 7100, bijeen gebracht voor de zending van de Geref. Gemeente. In dit bedrag is be grepen de verkoop vorige week woens dag in „Elthato" gehouden, de gemaak te handwerken (ook op bestelling) en vele andere artikelen op huishoudelijk gebied. Gevers en kopers worden harte lijk dank gezegd. De naam van de pop in Flakkeese klederdracht was „Baaltje" en werd geraden door mevrouw Groenendijk-van Veen uit de Pr. Hendrikstraat. De gladheidsbestrijders die de afge lopen winter moesten zorgen voor goed berijdbare wegen, zullen zich die periode nog lang herinneren. Zij hebben in totaal ongeveer 450.000 ton wegenzout ge strooid, wat een absoluut record is. KNZ-Hengelo-Holland, een onderdeel van Akzo Zout Chemie, heeft het gehele jaar op topcapaciteit geproduceerd om aan de vraag van de wegbeheerders te voldoen. In het begin van november zullen alle lopende bestellingen afgele verd zijn. Dan zal er btj de wegbeheer ders in Nederland naar schatting 400.000 ton wegenzout in voorraad zijn. Daarnaast houdt KNZ-Hengelo-Holland zich gereed voor een eventueel noodza kelijke nalevering van minimaal 200.000 ton. Deze hoeveelheid is deels in voor raad op de depots in Oss, Fijnaart, Delfzijl en Hengelo, en voor een deel als produktiecapaciteit gereserveerd in de zoutfabrieken in Hengelo en Delf zijl. Het zoutverbruik tijdens een normale strooiwinter bedraagt ongeveer 200.000 ton. Met de huidige voorraden kan de Nederlandse wegbeheerder de winter met een gerust hart tegemoet gaan. De weggebmlkers behoeven dus geen vrees te hebben voor een tekort aan wegen zout. NIEUWE TONGE Oliebollen. Op woensdag 24 okto ber zullen er weer oliebollen te koop ziJn in het Ver.gebouw aan de Molen dijk, vanaf 9 uur. De opbrengst is ook deze keer voor het Verenigingsgebouw.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1